Met NS naar de dieren: volop plezier voor grote en kleine mensen! ARTIESTEN André van Duin werd Ridder! Hommage aan Annie MG. Schmidt CD 3 Lintje overdondert Joop van den Ende NIEUW(S) Paul de Leeuw blij met brons Martine Bijl in nieuwe komedie Radio Noordzee zet artiesten in het zonnetje Nederlandse Kim maakt country- CD in Nashville Antwerpen.een diergaarde met 150 jaar traditie Boeiend safari- avontuur in Beekse Bergen Emmen: een Zoo om van te houden! Blijdorp: een groene oase in dynamisch Rotterdam! Nederlandse Rudolf Valentino sluit vrede met boze Diana Burgers' Bush: boeiende voettocht door de jungle Het waren ontroerende en verrassende gebeurtenissen in het stadhuis van Amster dam, waar André van I)uin uit handen van burgemees ter Ed van Thijn een ridder orde kreeg opgespeld. Maar de klap op de vuurpijl kwam toen de burgervader ook tv- en theaterproducent Joop van den Ende vroeg even naar voren te komen... 18 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 2 juni 1993 Voor wie een dagje naar de dieren tuin wil combineren met ccn kort bezoek aan het buitenland, is de NS- Dagtocht naar de Zoo Antwerpen een "must". In deze dierentuin, die dit jaar 150 jaar bestaat, ziet u een heel gevarieerde staalkaart aan die ren. Speciaal dit jaar zijn er in de Antwerpse Zoo twee Koalabeertjes op visite. Deze aandoenlijke dieren uit Australië waren in Europa tot nu toe alleen in Lissabon te zien. Veel afwisseling In de kinderzoo kunnen kleine be zoekers zich uitleven in een gloed nieuwe speeltuin. Bovendien kunt tt hier de kleine Panda bewonderen. Een andere attractie is de feestelijke dolfijnenshow in het Delphinarium. En dat zijn nog maar een paar as pecten van deze mooie dierentuin. Antwerpen verkennen Als u toch in Antwerpen bent, kunt u van de gelegenheid gebruik maken om deze boeiende stad vol monu menten te verkennen. Het treinre- tour van deze NS-Dagtocht is ook de volgende dag nog geldig, zodat u er desgewenst een tweedaags uitje van kunt maken. Denk er wel aan een geldige toeristenkaart of paspoort mee te nemen! nijlpaarden. Het bosrijke en heuvel achtige landschap biedt u steeds weer een ander boeiend vergezicht en u ontmoet bijvoorbeeld ook giraf fen. gorilla's, chimpansees en orang oetans. Of allerlei kleurrijke vogels en geheimzinnige reptielen. Door de jungle Heel bekend is natuurlijk Burgers' Bush, het grootste overdekte tro pisch oerwoud ter wereld. Hier loopt u langs imponerende watervallen, over steile bergpaden en smalle bruggetjes. U ziet moerassen, kleu rige bloemen, palmen, lianen en bananenbomen. En tussen die weel derige tropische plantengroei leven allerlei grote en kleinere dieren: schildpadden, water/wijnen, kaai mannen. aardvarkens en vele soorten vogels. Unieke ervaring Een wandeling door. Burgers' Bush is echt een unieke belevenis, die een natuurgetrouwe indruk geeft van een voettocht door de tropische jungle. Dat merkt u meteen al bij het bin nenkomen in de enorme oerwoudhal. want de hoge temperatuur en dito vochtigheidsgraad stemmen hele maal overeen met die van de tropen. Dus als u hier een tijdje hebt rondge lopen, bent u echt wel toe aan een drankje. Ook daarvoor is gezorgd, want het Bushrestaurant biedt de vermoeide reiziger een keur aan tro pische drankjes en hapjes. zelf al een reis naar Emmen waard. Hier komt u in een enorme ver warmde kas waar zo'n duizend bont gekleurde vlinders èn een aantal ko- libri's otn u heen fladderen. U /iet ze van heel dichtbij en soms strijkt er zelfs wel eens één op u neer! Kortom, een bezoek aan het Noorder Dierenpark is een boeiende ervaring die je niet gauw vergeet! Middenin Rotterdam ligt een prach tig groen park w aar de bezoeker van uit het dynamische stadsgewoel in eens terechtkomt in een heel andere wereld. Hier klinken niet de geluiden van een stad. maar die van dieren uit alle delen van de wereld. Nu is dat al vele jaren zo. maar wie een tijd niet in Blijdorp is geweest zal verrast op kijken. Want er zijn heel wat ver nieuwingen die Blijdorp nog boeien der maken. Veel nieuws Zo kunt u een avontuurlijke ontdek kingstocht maken door het nieuwe A/iëgedeelte. een kijkje nemen bij de nieuwe en ruim opgezette wol- venvallei. of de Amoerpanters bekij ken in hun bosverblijf.-En wat dacht u van een wandeling door de vleer- muisgrot, waar honderden vleermui zen rakelings langs uw hoofd sche ren'? En natuurlijk is ook een tocht door de reusachtige volière met zijn vele vrij rondvliegende vogels een belevenis. Mocht het slecht weer zijn. dan is er het overdekte Rivièra- complex met zijn schitterende aqua ria en terraria, de tropische planten kas en de binnenverblijven van de olifanten en mensapen. En u mag ze ker een bezoekje aan "Mammoet land" met zijn bijna - levensechte Mammoeten niet overslaan. Aan gezien er een NS-Dagtochl naar Blij dorp gaat, wordt uw dagje uit ook nog comfortabel en voordelig! In steeds meer dierentuinen ziet men in dat de dieren een zo natuurlijk mo gelijke leefomgeving moeten heb ben. Een mooi voorbeeld van een park waar men dat in de praktijk brengt, is het 110 hektare grote Safaripark Beekse Bergen, niet ver van Tilburg. Zo'n 1000 dieren uit Afrika. Azic en Europa leven daar in grote eigen gebieden met veel vrij heid. En als bezoeker kunt u ze van heel dichtbij bekijken vanuit de sa faribus en de safari boot. Een dagje dierentuin, dat is nog steeds een belevenis voor jong en oud. Want of je nu acht bent of tachtig, een ontmoeting met het bonte dieren leven van onze wereld is altijd weer boeiend. Oog in oog staan met een Siberische tijger, een reusachtige olifant die heel voorzichtig een pinda van je aanneemt, of kijken naar het vrolijke gekrakeel van de bavianen op hun rots, het zijn allemaal belevenissen waar grote en kleine mensen steeds weer van genieten. Gelukkig hebben we in ons land heel wat dierenpar ken waar die ontmoeting met de dieren kan plaatsvinden, en vele daarvan zijn opgenomen in het Dagtochtenprogramma van de Nederlandse Spoorwegen. Meer informatie over deze boeiende NS-Daglochten vindt u in de kleur rijke pocket "Er-op-Uit!". Dit handi ge boekje van 256 pagina's bevat veel meer leuke ideeën vooreen dag je uit in eigen land. U vindt hierin tientallen NS-Dagtochten. 59 fiets routes. en een groot aantal wande lingen door de vrije natuur en in ste den. Bovendien bevat "Er-op-Uit!" gegevens over zo'n 600 van de be langrijkste evenementen die dit jaar in ons land worden gehouden. De pocket is voor slechts 4.50 te koop bij NS-stations, vele postkantoren en VVV-kantoren en de bockhandel en is de meest complete ideeënbron voor een gezellige ééndagsvakantie die er in ons land te krijgen is! Eén van de NS-Daglochten gaat naar Burgers Dierenpark. In deze dieren tuin aan de rand van Arnhem kunt u een ritje maken met de safaritrein door een gebied waarin leeuwen en andere roofdieren los rondlopen. Maar verderop ziet u ook zebra's en Wie het Noorder Dierenpark binnen komt, heeft zoveel mogelijkheden, dat het moeilijk is te kiezen. Natuurlijk is er de "gewone" dieren tuin met z'n apen. neushoorns, pan ters en giraffen. Maar er is veel meer. De bordjes vermelden ongewone na men: Africanium en Biochron, maar ook gewonere: fokcentrum. speeltuin en kinderboerderij. En welke dieren tuin heeft niet enkele nijlpaarden of olifanten, maar hele kudden van tien of meerstuks? Het is duidelijk dat dit niet zomaar een dierentuin is. En die indruk wordt bevestigd als we door het 13 hektare grote complex lopen. Hier is echt met veel speelsheid en inventiviteit getracht het bonte leven van onze planeet zo levend en tast baar mogelijk aan de bezoeker'te presenteren. En in die opzet is men wonderwel geslaagd. Tropische vlindertuin Een mooi voorbeeld van de bijzon dere aanpak in de Emmer Zoo is de tropische vlindertuin. Die is op zich- Spectaculaire demonstratie Tijdens uw tocht door het park krijgt u een grote verscheidenheid aan die ren te zien. Jachtluipaarden, leeu wen. giraffen, antilopen, zebra's, struisvogels en tal van andere dieren trekken aan uw oog voorbij. Heel bijzonder is Apenland: een kolonie van maar liefst 60 Rhesusapen! Spectaculair is ook de unieke roof vogeldemonstratie waarbij u de Amerikaanse zee-arend, de kalkoen- gier en de luggervalk vrij ziet vlie gen en jagen. Kortom, een dagje Beekse Bergen is een boeiend avon tuur voor jong en oud! Een heel mooi voorbeeld van de veranderde opvattingen over wat een die rentuin zou moeten zijn, is het Noorder Dierenpark in Emmen. Hier kunt u de dieren bekijken in een heel natuurgetrouwe omgeving. Maar er is veel meer mogelijk, want de Emmer Zoo geeft een veelzijdig en bijzonder leerzaam beeld van het dieren- èn plantenleven op aarde in heden en ver leden. En heeft daarmee terecht internationaal bekendheid gekregen. Fabeltjeskrant-producent Lock de Levita, politiecommissaris Nordliolt en komiek André van Duin. Zij waren - tenminste zo leek het - ter gelegenheid van Koninginnedag de hoofdpersonen van een feestelijke lintjesregen. Terwijl burgemeester Van Thijn André van Duin de ver sierselen die horen bij Ridder in de Orde van Oranje-Nassau opspeldde, zat Joop van den Ende geroerd toe te kijken hoe zijn vriend die welverdien de onderscheiding kreeg. Ook Joop's vrouw Janine was van de partij, even als Frans van Dusschoten, André's vriend Wim van der Pluym en Mary Dresselhuys. Na het officiële gedeelte en de felicitaties aan de kersverse Ridder, vroeg burgemeester Van Thijn of ook Joop van den Ende eventjes naar voren wilde komen. Verbaasd stapte de theater-tycoon naar Van Thijn die hem doodleuk meedeelde dat Joop door H.M. de Koningin was benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Vol komen overdonderd nam hij die hoge onderscheiding in ontvangst. Zelden is een dergelijke prachtige verrassing beter geheim gehouden dan dat zeer terechte eerbetoon aan de sympathie ke producent. In zijn woonplaats Soest werd zanger, cabaretier, auteur en acteur Herman van Veen ook onderscheiden en benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Kortom: het regende lintjes in 't ar- tiestenlandje aan de Noordzee! Het moest er ooit van komen: Dikkertje l)ap heeft nu voorgoed zijn plek gevonden in het Zeeuwse dorpje Rapelle. de geboorteplaats van zijn schepster, Annie M.G. Schmidt. Heel Kapelle stond onlangs op z'n kop. Fotografen, filmploegen, hoog waardigheidsbekleders en liet lokale muziekkorps verdrongen zich om de belangrijkste vrouw van die dag: Annie M.G. Schmidt. De gevierde schrijfster van tal van (kinder)- boeken. theaterstukken, kinderliedjes en rijk geschakeerde proza, stond in het middelpunt van de belangstelling omdat haar "Dikkertje Dap- in beeld vorm eindelijk gestalte had gekregen in haar geboortedorp. Bij de onthul ling van het beeld was ook Nol Havens aanwezig, zanger van VOF De Kunst die van de twee CD's met bekende kinder liedjes van Annie M.G. Schmidt ware successen wist te maken. Er gingen al ruim 150.000 stuks over de toonbanken! "Hartelijk dank." zei de 82-jarige Annie M.G. Schmidt na afloop van de feestelijke gebeurtenis, "erg leuk allemaal, maar het moet nu maar 's afgelopen zijn met al die huldigingen op mijn leeftijd..." Veel sleer. veel liefde, veel ontroering op de lijne nieuwe Nederlandse CD van Conny Vink met 14 luisterliedjes. I lel leeuwedeel van de teksten kwam van Patricia Noordermeer. redactrice bij Story, die hiermee haar debuut maakte als liedjesschrijfster. Nieuw is de dubbel-C'D van het meest suc cesvolle trompetlerskwartel van Europa: De Gebroeders Brouwer, Marty en VN illy Schobben. De 2X grootste successen van de Gouden Trompetten' is een verrukkelijk feest van herkenning. Coen Bais werkte ooit als uitgever bij een grote muziek uitgeverij en als product-manager bij een platenmaatschappij, maar koos uiteindelijk toch voor het onzekere bestaan van beroepsmuzikant. Hoe welluidend die keuze is. blijkt uit de CD "Coen Bais' waarmee de kalende componist een wel heel bijzonder fraai visitekaartje afgeeft. Warm aanbevo len! Ook heel fraai is 'DeClared', de CD van het grand pianoduo Cor Bakker en Bert van den Brink Be paald niet alledaags en juist daarom zo boeiend. Ankie, een blonde Deljïse, meldt zich aan liet Nederlandstalige front niet de Cl) 'Wat moet ik zonder jon? het vervolg op haar J stures-CD 'Kastelein' waar de zangeres eerder succes mee vergaarde. Chiel Montague overhandigde het eerste exemplaar. Hij studeert aan de Hotelschool, blijft - ondanks zijn zangtalent - met twee benen op de grond staan en is een muzikale ont dekking: Maurice Kroon. Aldus het pro/a van de platenmaatschappij die de CD 'Hair Like A Lion' van Maurice op de markt brengt. Lee Towers produceerde de stukken en Ron Brandsteder heeft intussen het eerste exemplaar uitgereikt. Ook Hollands en nieuw is Robert Le Roy met de CD-single 'Laat mij - maar gaan', terwijl ene Stevie uit Nieuwe- gein debuteert met 'Take mv Hand". Omschrijving van laatstgenoemde: 'een fantastische stem. danscapaci- teiten en een enorme uitstraling'. Dal kan dus niet anders dan een succes worden. Wie dagelijks op de hoogte wil blijven van de nieuwste CD's stemt af op Radio Noordzee Nationaal. Bel voor de kabelfrequentie in uw woonplaats of voor verzoekjes: 06.320.340.00 (50 cpm.) Opmerkelijk nieuws: na een prachtige carrière van 40 jaar is Mies Bouwman onver wacht gestopt met haar tv-werk/aamheden. Ze wil meer gaan genieten van haar familieleven. Bij de AVRO reageerde men verbijsterd over het plotselinge besluit van hun tv-eorvl'ee. Justine Pelmelay kreeg onlangs een tweeling waar zij en haar man Nanoeck (die in dienst is bij de Rotterdamse Marinierskapel) uiteraard heel blij mee zijn. Het was nog wel even spannend, want de baby's werden maar liefst zeven weken te vroeg geboren. Maribelle, die talentvolle Volendainse zie foto), heeft een jaar geduld betracht om met tie man van haar dromen een nieuwe CD le kannen maken. Marie Kwakman, zo als Maribelle,officieel heet, wilde dolgraag met producer l'eter de Mijn de smdio in. liet resultaat is er na: een pracht C l), getiteld Voyage', lui natuurlijk hoort tt slakken daarvan regelmatig via Radio Noordzee Nationaal. De wereldberoemde trompet tisten De Gebroeders Rende en Henk Brouwer, maakten on langs een angstig avontuur mee. Ze werden op de snelweg gesneden en toen ze daar boos tegen protesteerden, verscheen er opééns een hand met een revolver uil het raam van de voor hen rijdende auto. Gelukkig bleef het bij dreigen alleen. Vara-presentatrice Paula Patricio verwacht een baby. De geluk kige vader wordt Henk Temming (ex 'liet Goede Doel Voor de sympathieke sportcommentator Jack van ((elder dreigt een riante geldelijke strop nu het kleding bedrijf - waar hij PR-man voor is - failliet dreigt le gaan. Ook Julian Cruyff en Dennis Bergkamp gaan voor enkele tonnen de boot in als de ramp zich voltrekt! Haven zanger Henk Picket (57) heeft een riante mobiele bungalow gekocht om in de bossen van Harderwijk te kunnen uitblazen van de inspanningen die de showbizz met zich mee brengt. Voor zangeres Bonnie St. Claire is de zon weer gaan schijnen, want /ij is in de zevende hemel met Ruud van den Bergh. een restaurant-eigenaar in Ophe- mert. Tussen Patricia Paav en Adam Curry daarentegen schijnt het de laatste tijd niet meer zo goed te boteren... Samen niet vader en zoon John Kraaykamp gaal Marline Bijl een nieuwe komedieserie spe len voor de VARA-tv. De op namen, mei live publiek, van deze Joop van den Ende pro- duktie starten nog deze maand. Uitzending: begin volgend jaar. De onlangs ge houden speciale BZN-dag van Radio Noordzee Nationaal scoor de dermate hoog dat de muziekzender, die via de kabel is te beluisteren, meer van dergelijke dagen zal hou den. Zo staan de komende zomer maanden o.a. een Piet Veerniandag en een Meiden-groependag op het programma. Op het Gouden Roos-festival in Montrcux heeft Paul de Leeuw een Bronzen Roos gewonnen met 'De schreeuw van cle Leeuw', het VARA tv-programma waarin de aan aids lijdende zanger René Klijn centraal staat. Velen reageerden overigens verbaasd op de bekendmaking dat deze Nederlandse inzending niet de hoogste onderscheiding (de Gouden Roos) had gekregen. Maar Paul toonde zich echter niet teleurgesteld: hij was dolgelukkig, zoals te zien is op de foto van Clemens Rikken. Ooit verscheen er van Amy MeSam een singletje, maar echt veel meer dan de pret van liet opnemen hield ze er niet aan over. En dus werd Amy weer gewoon serveerster in Leeuwarden. Maar country is in en Amy McSam niet, dus voltrok zich een metamorfose: de volbloed Friezin wijzigde haar artiestennaam in Kim MeArthur en reisde af naar Nashville, het mekka van de country- music. Kim wist zich daar met haar hoogst welluidende stem te om ringen door top-musici die destijds Elvis Presley begeleidden en in de band van Johnny Cash speelden. Het resultaat is er dan .ook naar: een opvallende mooie debuut-CD. getiteld 'Drivin with the wind'. Het heeft even geduurd, maar Frans Bauer (u zag hem onlangs voor de tweede keer in 'All You Need Is Love' van Robert ten Brink) heeft vrede gesloten met een van de twee Diana's waar hij een keuze uit moest maken. Weet u het nog? "Ik had het al eerder goed willen maken." vertelt Frans Bauer, van wie zojuist bij M.M. Productions van Rini Marty' Schrijenberg de CD 'Op weg naar het geluk' is verschenen. "Ik zat er echt mee in mijn maag dat die ene Diana zo ongelukkig was nadat ik voor de andere Diana had gekozen, toen Robert mij vroeg met welke van die twee fans ik wel 's een avondje uit zou willen. Ik had de afgewezen Dia na al een paar keer gebeld, maar ze wilde niet aan de telefoon komen. Gelukkig is het nu allemaal weer op z'n pootjes terecht gekomen."

de Vlissinger | 1993 | | pagina 18