UIT HET ZAKENHART Cosmetica en parfumerie komen meer uit de verf Gerechten café Bommel hebben net 'iets meer' Restaurant in voormalig VOC-pakhuis De Kameel Music echte Shop is nu muziekwinkel r O Spaans b in De Parel Ook valide basketballers doen mee aan toernooi KRUISWOORDPUZZEL W'- Fietsmaand moet ogen ambtenaren openen VERBOUWING HARDY OPTIEK Video Indeling Allerlei Ouderen Sport Verkeer Historie Kentekengravures diefstal auto's Woensdag 19 mei 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Aan één wand zijn de brillen de coratief ophangen, afgewisseld met modekleding die het inte rieur moet aankleden. De andere wand is gereserveerd voor de cosmetica en parfumerie. Hardy Optiek in Vlissingen heeft de grondigste verbouwing in zijn 22-jarige bestaan ondergaan. De cosmetica-afdeling van de zaak treedt nu meer naar buiten. Met de verkoop van parfumerie en cosmetica wil de opticien aan het Bellamypark aangeven dat de bril een onderdeel van het mode beeld vormt. „De bril is mode accessoire geworden", meent Angely Hardy. Zij ontfermt zich over het cosmetica-gedeelte en de schoonheidssalon boven de winkel. Hardy: „Mensen kopen regelmatig nieuwe kleding, maar ze lopen wel vijf jaar met dezelf de bril op hun neus. Om te bena drukken dat de monturen met de modetrend meegaan hebben wij als decoratie enkele kledingstuk ken opgehangen". naar make-up artikelen. „Een bril komt vaak beter uit wanneer de ogen mooi opgemaakt zijn". Een nieuwigheid die Hardy in huis heeft gehaald is de video. Klanten met slechte ogen kun nen vaak in de spiegel niet zien hoe een montuur hen staat. Met een video camera worden nu op names gemaakt terwijl de klant de verschillende monturen opzet. Later kan hij ze met zijn eigen bril op, bekijken op het beeldscherm. Daardoor kunnen de modellen ook makkelijker vergeleken wor den. TWEEDE SIMONS-INTEGRATIETOERNOOI Een aantal basketbalteams neemt zaterdag 29 mei deel aan het Simons Integratietoernooi, dat bedoeld is voor rolstoelbas ketballers. De valide basketballers nemen eveneens plaats in een rolstoel. De vijf valide en zes minder valide sportclubs spe len op twee velden in de sporthal aan de Nassaulaan in Mid delburg. Het begint om ongeveer tien uur en rond half vijf moet de finale gespeeld zijn. Titelverdediger Huricanes uit Spijkenisse heeft ook ingeschre ven. Voor de organisatie tekent De Vriendenkring een minder valide basketbalploeg uit Middelburg. Doel van het toernooi is de integratie tussen valide en mindervalide sporters te stimule ren. Vorig jaar werd een minder valide club winnaar van de door de sponsor Simons beschikbaar gestelde wisselbeker. De valide basketclubs waarvan de spelers plaatsnemen in een rolstoel zijn: bc Vlissingen, Jumping Crabs uit Bergen op Zoom, Scheldesport uit Terneuzen, Smokkelhoek uit Kapelle en Olympic uit Geleen. De minder valide deelnemende clubs zijn: De Vriendenkring uit Middelburg, RBVM uit Middelburg, ERB uit Eindhoven, ISR uit Ridderkerk, D"Antilopen uit Zierik- zee en Hurricanes uit Spijkenisse. P&P E2405 31 14 11 57 8 48 9 16 12 9 13 25 De bekende brilmerken worden Angely Hardy. speels tentoongesteld aan een magneetbord. Hardy: „Voorheen zag je met de grote hoeveelheid brillen die werden uitgestald, door de bomen het bos niet meer". De goedkopere monturen krijgen een aparte plek voor in de winkel. De cosmetica-artikelen komen nu meer uit de verf, om dat ze een eigen hoekje in de zaak hebben en er ook bij de in richting van de etalages rekening mee is gehouden. Door de bevei liging die is aangelegd worden nu ook de duurdere merken zonne brillen, als Rayban, geëtaleerd. Hardy begon ooit met de verkoop van cosmetica, doordat mensen met contactlenzen een speciale eye-remover voorgeschreven kre gen. Eén die geen vet op de len zen brengt. Later breidden deze verzorgingsproducten zich uit Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Kinderopvang - Stichting On dersteuning Kinderopvang Zee land heeft in samenwerking met het provinciaal platform en het Zeeuws overleg een brochure met de titel: 'Kies voor peu terspeelzaal' uitgegeven. De bro chure wordt deze Week verspreid onder alle raadslieden en colleges van burgemeester en wethou ders van de gemeentes in Zeeland. Veiligheid - De FNV- dienstenbond doet op het ogen blik een onderzoek naar de veilig heid van het winkelpersoneel. Daarvoor zijn verschillende win kelcentra bezocht en zijn kaartjes uitgereikt waarop het personeel kon invullen of zij zich veilig voel den. Voor het personeel dat niet benaderd is maar toch mee wil doen aan het onderzoek is er maandag 24 mei een meiddag. Het telefoonnummer is 040-452690. VNO- VNO heeft haar jaar verslag 1992 gepresenteerd. Hierin valt onder meer te lezen dat het aantal vervulde vacatures in dat jaar is gestegen. Dat is ook het geval wanneer het gaat om moeilijke doelgroepen zoals al lochtonen en vrouwen. Arbeidsmarkt - Uit onderzoek van het Regionaal Bureau Ar beidsvoorziening komt naar vo ren dat bijna zeventig procent van de mensen die een opleiding bij een door hun gesubsidieerde instelling heeft gevolgd op de ar beidsmarkt terecht komt. Dertien procent heeft na ongeveer tien maanden noa aeen werk. Dierenliefde - De afdeling Noord- en Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren gaat de positieve invloed van dieren op mensen onderzoeken. Hiermee hoopt zij te bereiken dat het wel zijn van de dieren wordt ver beterd Vrouwen - Onlangs is de Stich ting Vrouwen netwerk Zeeland (SVNZ) opgericht. Haar doel is vrouwen in leidinggevende staf- en bestuurlijke functies te on dersteunen. Daarnaast wil ze de doorstroom van vrouwen naar hogere functies stimuleren. Maandelijks worden lezingen ge geven. Voor aanmelding, 01100-49431. Masterplan-fiets - Tekenares El len Midavaine heeft op verzoek van de Fietsersbond- ENFB een logo ontworpen voor de 'Juni- Ambtenaren-Fietsmaand-1993'. Masterplan-fiets beoogt het fiets gebruik onder ambtenaren te sti muleren en het aantal fietsslachtoffers te verminderen. Mobiliteitsbeleid - De fietsers bond ENFB meent dat Voor- borchterrein een verkeerde locatie is voor het Middelburgse zwembad. Het zou in strijd zijn met het mobiliteitsbeleid. Daar om pleit de bond voor de locatie Poelendaele, omdat daar alleen parkeergelegenheid is voor diege ne die wegens handicap niet met de fiets kunnen komen. Tele-taxi - Met ingang van de nieuwe dienstregeling op zondag 23 mei, starten in het vervoerge bied van Streekvervoer Zuid- West-Nederland drie experimen ten met de teletaxi. Daardoor vervalt het traject van lijn 26 tus sen 's Heerenhoek en het Goese Oosterschelde Ziekenhuis. Parkeren - Vanaf zaterdag 29 mei is parkeren op terrein Greve- lingendam niet langer gratis. De regeling geldt tussen 8 en 17 uur en is tot vrijdag 1 oktober van kracht. Hengelsportdag - Hengelsport vereniging Vlissingen staat zater dag 29 mei van 10 tot 16 uur met een stand bij restaurant 'De Ka novijver' aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. Surfen - Deelnemers aan de Ti- ga Delta tour '93 voor windsur fers kunnen zich tot en met 1 juni opgeven bij De Kreekrakkers, tel. 01670-61454. De windsurf- wedstrijden worden op 12, 19 en 26 juni gehouden op respectieve lijk de Grevelingen, de Speel mansplaten bij Tholen en het Veerse Meer. Sportdagen - Maandag 24, dinsdag 25 en donderdag 27 mei houdt het basisonderwijs Middel burg sport- en speldagen op de sportvelden van de Voorborch. Windsurfen - Windsurfvereni- ging de Kreekrakkers uit Bergen op Zoom houdt een drietal wind- surfwedstrijden in de provincie Zeeland. De eerste activiteit is de Grevelingenrace die zaterdag 12 juni nabij Port Zélande op de Brouwersdam wordt gehouden. Voor meer informatie, 01640-44103. Streekvervoer - Zondag 23 mei gaat de nieuwe dienstregeling van het Streekvervoer Zuid-West- Nederland van start. Een volledig overzicht van de wijzigingen staan in een busboekje dat bij alle buschauffeurs en postkantoren te koop is. Zomerbus - In de periode van zondag 4 juli tot en met zaterdag 28 augustus rijdt in de meeste kustgebieden van ons vervoerge bied de zomerbus weer. Zaalvoetbal - Buurthuis De Pa raplu houdt zaterdag 22 mei van af 13.30 uur in sporthal Baskensburg in Vlissingen een zaalvoetbaltoernooi voor jonge ren uit verschillende bevolkings groepen Hengelsport - Aan de vierde kampioenwedstrijd van de Hen gelsportvereniging uit Vlissingen deden 41 vissers mee. In totaal werden 73 vissen met een to taalgewicht van 6,63 kilogram gevangen. Gehandicapten - Tijdens twee sportvormingsweken die in sep tember plaatsvinden, wil Het Zil veren Schor in Arnemuiden verstandelijk gehandicapten ken nis laten maken met verschillen de sporten. Voor meer informatie, 01182-1610. Dauwtrappen - Donderdag 20 mei loopt wandelcomité Kaspar- go uit Goes haar jaarlijkse dauw- trapperstocht vanuit het Heer Hendrikshuis aan de ter Werfstraat in 's Heer- Hendrikskinderen. Korfbal - Korfbalvereniging Swift uit Middelburg speelt don derdag 20 mei haar jaarlijkse in ternationale toernooi. Voor het eerst in de geschiedenis is er een Engelse inbreng van de vereni ging Norfolk. Zij heeft zich met twee ploegen ingeschreven. Kanopolo - Zaterdag 22 en zon dag 23 mei houdt KC Zeeland haar internationale kanopolo toernooi in Sluis. De deelnemers komen uit verschillende landen van Europa. Vrouwen - Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren begint dinsdag 14 september een cursus 'Weerbaarheid' voor vrou wen ouder dan 50 jaar. Dinsdag 25 mei om 9.30 uur is daarover een informatiebijeenkomst in de Klimop aan de Kerkstraat in Kou- dekerke. Modeshow - De Stichting Majo raat houdt vrijdag 28 mei om 13.30 uur een modeshow voor 55+ in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg in Vlis singen. Wonen - De heer R. Jobse van de Algemene Bond Voor Oude ren, spreekt donderdag 27 mei over het thema 'Lang zelfstandig wonen'. De bijeenkomst vindt plaats in St. Willibrord aan de Bachtensteene in Middelburg. 'Een eenvoudige, doch voedzame maaltijd', sprak de butler van heer Olivier B. Bommel, Joost, nadat hij de lekkerste culinaire hoogstandjes uit de keuken to verde. Aan deze uitspraak ont leent het nieuwste eetcafé in Middelburg zijn naam: Eetcafé Bommel. Met deze knipoog naar de spijzen van butler Joost, willen de eige naren van het eetcafé aan de Markt, Hans de Graaff en Nico van den Berg, aangeven dat ook bij hen het eten net 'iets meer zal zijn'. Op de menukaart prijken drie visgerechten en vier vleesge rechten die worden geserveerd met verse groenten van de dag. Iedere twee weken wordt er een nieuw vegetarisch menu samen gesteld. Daarnaast heeft Bommel een koffiekaart waar zo'n twaalf verschillende koffie-soorten en gebak op staan. Hoewel er overal in het café ge geten kan worden, is er een apart gedeelte voor mensen die op hun gemak van een maaltijd willen genieten. Verder is er een lees hoek waar klanten in alle rust de aanwezige lectuur kunnen bekij ken. Van de Graaff: „We streven er naar een grand-café te zijn, hoewel dat een zwaar beladen woord is. Als je kijkt naar de grand-café's in Wenen dan kom je er al snel achter dat die titel meer inhoudt dan wij hier denken". Het pand van eetcafé Bommel heeft een lange geschiedenis als kroeg achter de rug. In de vorige eeuw was het Poortershuis er ge vestigd. Van de Graaff: „De Poor ters waren de inwoners van Middelburg die hier na de gilde- bijeenkomsten een afzakkertje kwamen halen. Als de rekening van het drinkgelag te hoog werd dan kon achterin de zaak een le ning worden afgesloten bij de Boerenleenbank". In de jaren vijf tig van deze eeuw huisde Middel burgs populairste café achter de gevel op nummer 85. Het toen malige Sint Joris was onder meer in trek bij artiesten die in de schouwburg van de Zeeuwse hoofdstad optraden. Welk woord kunt u maken met de opgegeven letters? HORIZONTAAL: 1 poging tot moord; 6 vaartuigje; 12 rondgang; 14 insekt; 15 verbrandingsrest; 17 sportvereniging; 20 naschrift; 21 dik en plomp; 23 gedrochtelijk wezen; 24 uitgestrekte vlakte; 25 het zelfde; 27 naad; 28 zwaard met één snede; 29 tenen mand; 31 vis; 32 muzieknoot; 33 verworpeling; 35 landbouwwerktuig; 36 vis; 37 vogel; 39 zeilvaartuig; 40 Russische munt; 42 dieregeluid; 44 tan den en kiezen; 46 grappenmaker; 47 stad in Zwitserland; 49 pl. in Limburg; 52 schouwburgrang; 53 plezier; 54 springbron; 58 pl. op Ameland; 59 Ver. Staten; 60 mannetjeshaas; 62 loco-burgemees ter; 63 stad in Italië; 64 reet; 66 hinderlijk; 67 open portaal. VERTIKAAL: 1 beroep; 2 bijbeldeel; 3 kledingstuk; 4 grondsoort; 5 edelgas; 7 niets uitgezonderd; 8 veel kostend; 9 dunne balk; 10 spil; 11 onderscheidingsteken; 13 overjas; 16 reinigingsmiddel; 18 voegw.; 19 cent; 20 vrucht; 22 onverstaanbaar praten; 24 lichtge vend toestel; 26 zeenimf; 27 rond voorwerp; 29 adellijke titel; 30 riv. in Afrika; 33 kleverige stof; 34 woonschip; 38 tropische vis; 41 roof dier; 43 soort antilope; 45 heldendicht; 49 stekelhuidig dier; 50 ver haal; 51 muziekinstrument; 54 stadium; 55 deel van de dag; 56 ou de lengtemaat; 57 akelig; 60 tocht te paard; 61 knaagdier; 63 riv. in Italië; 65 dat is. Oplossing Puzzel week 19 HORIZONTAAL: 1 zaling; 7 piraat; 13 opeen; 14 dar; 16 kopra; 17 Tiel; 18 kolom; 20 kris; 21 NS; 22 korfbal; 24 ia; 26 thee; 28 tui; 31 AP; 33 eg; 34 rad; 36 i.o.; 37 ka; 38 pont; 40 dosis; 42 Noor; 44 sla; 45 kim; 46 eik; 47 opa; 48 terp; 50 kader; 52 kiem; 53 en; 54 ui; 56 net; 57 pi; 58 re; 59 blei; 61 talk; 63 si; 64 peloton; 67 op; 69 keel; 71 ratel; 72 gram; 74 alsem; 76 til; 77 hoera; 78 satire; 79 rijnaak. VERTIKAAL: 1 zot; 2 apin; 3 leest; 4 iel; 5 NN; 6 halfwas; 8 ik; 9 rok; 10 april; 11 aria; 12 tas; 14 dor, 15 rob; 18 koe; 19 mat; 22 keg; 23 lui; 25 kapster; 27 het; 29 ion; 30 karamel; 32 Polen; 34 roman; 35 dieet; 37 koper; 39 nar; 40 dik; 41 sir; 43 ooi; 49 pul; 51 devotie; 52 kil; 55 iep; 57 pan; 59 biest; 60 Ier; 61 tol; 62 Korea; 63 sela; 65 lat; 66 tel; 68 para; 69 kas; 70 lei; 72 Gon; 73 mak; 75 Mr.; 77 hij. Winwoord: GRIESMEELTAART De kentekens worden in de ruiten van de auto gegraveerd. De firma Automark houdt vrijdag 21 mei graveeracties op het Miro-terrein aan de Gildeweg in Vlissingen. In alle ruiten van de auto's wordt het kenteken gezet. Daarmee moet voorkomen wor den dat de wagen gestolen wordt en met andere papieren verkocht. Vooral de goedkope merken zijn in trek bij de stelers. „Het aantal vermiste Fiat Uno's steeg het af gelopen jaar bijvoorbeeld met 77,5 procent", schrijft Automark. „In heel het land steeg de auto- roof in 1992 met 24 procent naar 36.000 stuks". Vooral de Oost bloklanden zijn een goede afzet markt voor deze tweedehands wagens. Om het de dieven onaantrekkelijk te maken graveert Automark in alle ruiten het kenteken van de auto, zodat deze nooit met ande re papieren van de hand kan wor den gedaan. De graveurs staan van 14 tot 20 uur bij Miro Center. De dag erop zijn ze van 12 tot 18 uur op het Molenplein in Goes te vinden. Vlissingse muzikanten die blad muziek zoeken hoeven niet lan ger naar Middelburg te reizen. Sinds kort heeft de Music Shop in de Walstraat in Vlissingen er een aparte afdeling met muziek boeken, -instrumenten en onderdelen bij. De naam Music Shop riep bij ver schillende mensen verwarring op. Velen dachten dat bij de cd-zaak ook onderdelen voor instrumen ten te koop waren of bladmuziek. De telefoontjes zetten eigenaar Ed Peeman aan het denken. Na wat wikken en wegen hakte hij uiteindelijk de knoop door. De cd- verkoop die de afgelopen jaar in heel het land met een vijfde was teruggelopen en de concurrentie van de twee andere cd-winkels in Vlissingen overtuigden hem er van dat het geen slechte beslis sing kon zijn om wat te handelen in artikelen voor de actieve mu ziekliefhebber. Bovendien is die sector in de Scheldestad nog een onbeschreven blad. De collectie cd's in de Music Shop is iets teruggeschroefd. De nieuwe snufjes als mini-discs laat mEd Peeman van Music Shop verkoopt nu artikelen voor muzi kanten. Peeman liggen voor de specialis ten. Achterin de winkel staat nu een verzameling bladmuziek. Van beginners tot gevorderden, van pop tot klassiek en van blokfluit tot pianomuziek is er te vinden. In een vitrine liggen onderdelen als picks en snaren voor gitaren en drumstokjes. Verder zijn er metronomen te krijgen, tamboe rijnen, samba's, blokfluiten en mondharmonica's. De grotere in strumenten beperken zich nu nog tot een rek met akoestische gita ren. Maar Peeman denkt erover om daar in de toekomst mis schien wat andere instrumenten aan toe te voegen. Bovendien kunnen de klanten altijd spullen bestellen bij de 'muziekwinkel'. In één van de voormalige VOC- pakhuizen aan de Kinderdijk in Middelburg heeft sinds kort het café/restaurant De Kameel zijn onderkomen gevonden. De eige naars van het nieuwe horeca- etablissement, Onno van der Mei en Sander en Michael Andreé- Wiltens zeggen zich te willen richten op de bevolking van Mid delburg en omstreken en de toe risten. trok er een antiekhandelaar in. Nu woon ik zelf met mijn gezin boven de zaak en ben dus de eer ste echte bewoner". Van der Mei werkt part-time als leraar aan het Delja College en droomt al lang van een eigen zaak. In de broers Andreé-Wiltens vond hij de ideale partners om deze droom te verwezenlijken. Michael Andreé-Wiltens was tot voor kort kok in restaurant De Het pand De Kameel is van oor sprong een pakhuis van de VOC. Op de Kinderdijk staan er vier op een rij, die allen de naam van een lastdier dragen. Van der Mei: „We hebben geprobeerd om de sfeer van het pakhuis zoveel mogelijk te bewaren. Samen met vrienden hebben we het pand ingericht en als eersten ook bewoonbaar ge maakt. Nadat het pand geen dienst meer deed als pakhuis, Zwarte Ruiter in Den Haag en staat nu in de keuken van De Ka meel. De keuken opent om 8 uur voor ontbijtgangers en sluit 's avonds om 22 uur. In het café kan nog tot 1 uur een drankje ge nuttigd worden. Op de menukaart van De Kameel zijn voornamelijk gerechten te vinden die oorspronkelijk in de landen rond de Middellandse Zee gegeten worden. Elke dag wordt er een dagmenu, een vegetari sche schotel en een visspeciali- teit bereid. Alles wordt met verse ingrediënten klaargemaakt. V/nr. Onno Wiltens. van der Me! en Sander Michael Andreê- DE, PAREL, Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Een uitgebreid warm en koud buffet met overheerlijke gerechten, zoals Tapas, Paella, Ensalada, Chorizo, Tortilla Espagnola en nog vele andere gerechten op zaterdag 22 en 29 mei. Prijs: 39,50 p.p. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Buffet in combinatie met een partijtje bowlen slechts 42,50 p p. Reserveer tijdig, restaurant 'De Parel': 01188 - 3230 Oc PAREL IS 66N HEÜ*-' MET FITNES *AU tN S°UASMBAN£N. KUURCENTRUM. THEATER. CAFE'S EN RESTAURANTS ,NOO^^° De fietsersbond enfb ziet in de Juni-Ambtenaren-Fietsmaand een mogelijkheid om de ambte naren zelf knelpunten te laten in ventariseren. In juni wordt tevens het zogenaamde Masterplan Fiets uitgebracht door het minis terie van Verkeer en Waterstaat, waarmee beoogt wordt het fiets gebruik te stimuleren en het aan tal slachtoffers onder fietsers te verminderen. De Juni-Ambtenaren-Fietsmaand kan volgens de fietsersbond de ambtenaren met de neus op de feiten drukken. De meesten van hen zijn volgens de bond slecht op de hoogte van het rijksbeleid voor fietsers. Het streven dat in het Masterplan omschreven wordt is om voor het jaar 2010 het aantal doden terug te bren gen met 50 procent en het aantal gewonden met 40 procent. Vol gens de statistieken vallen er nu per jaar ongeveer twaalfduizend slachtoffers en overlijden er tus sen de twee- tot driehonderd.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 9