Kralenbreien tijdrovend werk Big Band Battle in Middelburg Uitleen kunst op basisschool Concert Zeeuws Orkest Smartlap festival SliMa/tLS! Vluchtelingenexpositie in VVV Souburgs Mannenkoor jubileert A tribute to Jeff Eendragt 22 T/M 28 APRIL IN MIDDEN ZEELAND TENTOONSTELLING IN VEERE Veel precizie en een eindeloos geduld liggen ten grondslag aan de kralenbreiwerken van Nellie Ruissen-Westveer. De folkloristische beursjes, ta bakszakjes, brillenhoesjes en reticules die in haar woning tentoongesteld liggen verwoorden ontelbare uren uittellen van patronen, rijgen en breien. Van 25 april tot en met 15 mei zijn ze te zien in de Grote Kerk in Veere. Allerlei Cursus Gevonden Bijeenkomst Vrouwen Clubs Gezondheid Rommelen Woensdag 21 april 1993 7 mmm mmm De verzameling is het product van twaalf jaar bijna dagelijks werken. In ieder beursje steekt zeker een paar weken. Het begint met het uittellen van het patroon. Nellie Ruissen gebruikt alleen be staande traditionele afbeeldin gen. Ze wil dat deze 'in ere blijven'. Bovendien, zegt ze, „merk ik dat die historische pa tronen nu weer aanspreken". Ruissen telt de patronen uit van beursjes die mensen van familie geerfd hebben. Ze krijgen de naam van de plaats waar ze van daan komen, leder kraaltje wordt op papier ingetekend. Als dat ge beurd is worden de kleuren zoals op de tekening staan aangegeven aan de draad geregen. Vervol gens begint het breien en wordt bij iedere steek een kraaltje mee genomen. Het breien onder scheidt de Zeeuwse beursjes van bijvoorbeeld de Belgische. Daar worden de kraaltjes alleen opge- regen. Nergens zijn er, volgens Ruissen, zoveel kralen geldbuideltjes te vinden als op Walcheren en Zuid- Beveland. Ze werden bij bijzonde re aangelegenheden gedragen en pasten bij de mooie Zeeuwse kle derdracht. De patronen verschil den per periode. Van 1860 tot 1880 waren het vooral roosjes, vogeltjes en landschappen die af gebeeld werden. Daarna volgde de tijd van de sterren. Ruissen toont een zeer oude ster waarvan de kraaltjes zo klein zijn dat het bijna onmogelijk lijkt dat iemand ze ooit heeft kunnen breien. In 1918 begonnen de crisisjaren en werd er niet veel gemaakt. Voor de rouwperiodes en de slechtere tijden werden er de zwarte beurs jes gebruikt en voor de commu nie was er het 'spinnetje'. Aan de beugel is te zien hoe oud ze on geveer zijn. Er staat een jaarletter in. Aan de grootte van het geld- buideltje is af te lezen of de eig- naresse rijk of arm was. In Veere zijn onder meer beursjes uit de Pruikentijd te bezichtigen, maar ook polsmouwtjes van de Walcherse vrouwen, een graftak en kralenwerkjes uit andere cul turen. De voorwerpen worden geëxposeerd tegen de achter grond van enkele authentieke boerenwagens. De woensdagen 28 april en 5 en 12 mei is Nellie Ruissen zelf aanwezig om uitleg te geven. In de bovenfoyer van de Middel burgse Stadsschouwburg wordt zondag 25 april een bijzonder Big Bandconcert gegeven. Een zoge naamde Big Band Battle, zoals dat in Amerika genoemd wordt. Een dubbelconcert van de Zeeuwse Blue Jeans Big Band en de Brabantse West Point Big Band. Het is voor het eerst in vijftien jaar dat de Blue Jeans Big Band een dergelijk optreden op touw zet. De twee bands zitten op twee naast elkaar staande podia en wisselen elkaar in snel tempo af. De Zeeuwse gastheren spelen stukken uit het repertoire van Count Basie, Duke Ellington en Quincy Jones, maar ook nieuwe nummers van Louis Bellson en Antonio Carlos Jobim. Ter afslui ting voegen de Big Bands hun muzikale capaciteiten samen voor het stuk 'Strike up the Band'. De Christelijke Basisschool 't Klinket in Koudekerke begint dinsdag 4 mei met de uitleen van kunst die door de leerlingen van de school zelf gemaakt is. Eerst zijn de tekeningen en schilderijen echter vanaf donderdag 29 april in een tentoonstelling te zien. In de afgelopen maanden zijn er op 't Klinket honderden schilderij en en tekeningen gemaakt. Van ieder kind is het mooiste werk geselecteerd. De uitleen werkt net als de officiële kunstuitleen. De leerlingen kunnen werk van schoolgenootjes mee naar huis nemen en moeten dat na een tijdje weer inleveren, waarna ze weer iets anders kunnen uitzoe ken. De opzet van het project is om kinderen dichter bij de kunst te brengen en hen te leren het te waarderen. Met het oog op de Dodenherden king en Bevrijdingsdag, heeft de VVV Domburg tot en met 8 mei de expositie 'Vluchtelingen en Europa' in haar expositieruimte hangen. De tentoonstelling, die is ingericht door de Anne Frank Stichting uit Amsterdam, bestaal uit zestien foto-panelen, een dia reeks en een videofilm. Achtergronden, problemen en motieven van vluchtelingen en asielzoekers zijn de spil waar de klein opgezette expositie rond draait. Het Verdrag van Genève, dat 42 jaar leden werd getekend, was voor de Anne Frank Stich ting de aanleiding. In dat verdrag werden in 1951 de rechten van vluchtelingen vastgelegd. Er staat onder meer in dat mensen die in hun eigen land vervolgd worden, recht hebben op een zorgvuldige behandeling in een ander land. Meer dan honderd landen accepteerden destijds de ze overeenkomst, maar tegen woordig sluiten er steeds meer hun grenzen. Eèn van de vluchtelingen die in de tentoonstelling van de Anne Frank Stichting aan het woord komt verklaart dat hij niet wist dat hij een vluchteling was toen hij zijn land verliet. „Voor mij was het gewoon: ik moet hier weg. Ik heb geleerd dat je in het heden moet leven. Per dag, per minuut moet je er het beste van maken. Ik denk niet aan teruggaan, want als je daar je hoop op vestigt, leef je niet meer in het heden". Een ander zegt verscheurd te worden door het gevoel dat het mis schien beter was geweest om in de gevangenis te belanden en al het geweld te moeten onder gaan, dan hier geïsoleerd te zit ten en alleen toe kunnen kijken. Het Souburgs Mannenkoor viert vrijdag 23 april haar 55-jarig bestaan met een jubileumconcert in de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Zij doet dat sa men met de Ruyterstadsingers. Het Mannenkoor staat onder lei ding van dirigent Gerard Wortman. In het Souburgs Mannenkoor la ten nog steeds enkele leden van het eerste uur hun stem horen. Ooit werd met achttien leden be gonnen. Inmiddels is het koor uit gegroeid tot 37. Via het jubileum concert hopen het bestuur en de dirigent weer wat nieuwe leden te werven. Aanvulling in alle par tijen is welkom, menen zij. Het repertoire varieert van wereldlijke liederen, Negro spirituals en geestelijke liederen tot Duitse en Engelstalige volksliederen. Het Zeeuws Orkest is begonnen met haar voorjaarstoernee. On der leiding van gastdirigent Wolf gang Seelinger worden onder meer enkele hoogtepunten uit het klassieke en romantische re pertoire vertolkt. Donderdag 29 april is er een concert in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Mozarts' ouverture Die Zauber- flöte, Schumanns' pianoconcert opus 54 en Brahms' 1e Symfonie zijn enkele van de stukken die het Zeeuws Orkest ten gehore brengt. Het is niet de eerste keer dat het orkest gedirigeerd wordt door Wolfgang Seelinger. Onder de gedreven leiding van zijn diri geerstok werd al eerder de Mat- thaus Passion van Bach uitgevoerd. Voor het pianoconcert is Willem Brons uitgenodigd. Brons, die pia noles kreeg van Karei Hilsum en orgelles van Piet Kee, kreeg in 1964 de prijs van Uitnemendheid en de EMS cultuurprijs voor mu ziek. In Genève studeerde hij bij Louis Hiltbrand en ontving daar in 1968 twee hoge onderscheidin gen. Hij debuteerde bij het Con certgebouw Orkest waar hij ook nu nog jaarlijks te beluisteren is Hij concerteerde veel in het bui tenland en gaf gastcolleges in onder meer Indonesië, Japan en Ijsland. Als docent is hij verbon den aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Willem Brons. Liefhebbers van het levenslied zijn zaterdag 24 april verenigd tijdens het smartlappenfesti val in De Vroone in Kapelle. Hart en ziel worden gelegd in het vertolken van jaren twintig-liedjes, maar ook gloednieuwe zelfgeschreven nummers. Voor het eerst heb ben zich dit jaar ook deelne mers uit de provincies Brabant en Gelderland inge schreven. De winnaars van vorig jaar, de toneelgroep De Smarties in de categorie zelf gemaakt lied en Els van der Waal bij het onderdeel bestaand repertoire, zijn we derom van de partij. Persprijs - Voor de prix d'orange zijn dit jaar genomineerd de com missaris van de koningin, W. van Gelder, de polio-patiënt R. Krie- kaard uit Yerseke en de directeur van de GGD-Zeeland, V. Slenter. De prix d'orange is een prijs die de pers uitreikt aan mensen of in stellingen die zich in hun contac ten met de pers van hun beste kant hebben laten zien. Voor de prix de citron, de prijs die gaat naar mensen die liever de deur dicht houden voor de pers, zijn genomineerd: J. Huygen, hoofd van het openbaar ministerie in Zeeland; S. van der Linde, hoofd voorlichting van de provincie; en de wethouders van Goes. Open Huis - Het CNV, het NCOV, het samenwerkingsver band Oosterschelderegio en Besth Werk houden vrijdag 23 april Open Huis. Zij hebben enige tijd geleden hun huisvesting aan de Evertsenstraat 15 in Goes be trokken. Vreemdelingendienst - Uit de reorganisatie van de Zeeuwse politie is een samenvoeging van de vreemdelingen diensten voor tgekomen. Vooruitlopend op één Vreemdelingendienst Walcheren is gekozen om tijdelijk vanuit het politiebureau in Middelburg te opereren. Vrouwen - Women's Aglow Fel lowship houdt maandag 26 april om 20 uur haar jaarlijkse bijeen komst in de Stadsschouwburg in Middelburg. Spreekster is Janne- ke de Graaf uit Heerde. Afgelast - De thema-dag van de Stichting Middelburgse Vrouwen Raad, die donderdag 22 april had moeten plaatsvinden, gaat niet door. Middelburgers - De nieuwe in woners van Middelburg, die er het afgelopen jaar zijn komen wonen, kunnen dinsdag 27 april kennis maken met de bestuur ders van de stad. Tijdens de bij eenkomst in het stadhuis heet burgemeester Rutten de gasten welkom en zullen verschillende wethouders het woord voeren. Vrouwen - De CDA scholings commissie Zeeland en het CDA Vrouwenberaad Zeeland hebben maandag 26 april om 20 uur een openbare bijeenkomst in Hotel Terminus in Goes. Tweede kamer lid A. Doelman-Pel spreekt over 'Ouder worden en sociale ze kerheid'. Eutonie - Van 11 tot en met 13 juni en van 25 tot en met 27 juni wordt er in de Volkshogeschool Zeeland in Aardenburg een cur sus Eutonie gegeven. De cursus draait om de bewustwording van het lichaam, d.w.z. het onderken nen van spanningen, het vinden van innerlijke steunpunten, een groetere alertheid etc. De lessen worden gegeven door eutoniepe- dagoge Hilde Gielen. Vrienden van Jeff Eendragt, die enkele weken geleden als gevolg van een steekpartij in Vlissingen overleed, houden zaterdag 24 april in De Piek een verbroede ringsavond onder de titel 'A tribu te to Jeff Eendragt'. Bij dit festival zullen groepen op treden waarvan de leden uit ver schillende culturen afkomstig zijn. Zij treden allen belangeloos op. De bands die op het podium verschijnen zijn onder andere de percussiegroep Exotica, de reg- gaeband Kendread his band Dasjin, The Creators en GSD (Gong). Dj Rasbiggs verzorgt de rest van de avond de muziek en er zijn Surinaamse/Antilliaanse en Javaanse gerechten. De op brengst van de collecte die ge houden wordt, wordt gebruikt voor een gedenkteken. De avond is de afsluiting van de rouw- periode. Alleenstaanden - De vrien denkring KAPASI heeft om de drie weken een dans- en ontmoe tingsavond voor alleenstaanden in De Spinne In Goes. Zaterdag 24 april is de eerstevolgende Aanvang 21.30 uur. Halsketting - In de periode van 27 maart 1993 t/m 2 april 1993 zijn de navolgende voorwerpen bij de politie Middelburg: kin- derstep, paars/rose; dameshorlo ge, (doublé kastje en grijs bandje); plastic tas inh.: gele re genjas (maat XL); gouden hals ketting; div. sleutels; kentekenplaat. Verder is een wit met rode poes aangegeven. Halsbandparkiet - Bij de Politie Vlissingen zijn in de periode van 7 tot 15 april 1993, de volgende voorwerpen aangegeven: een halsbandparkiet, een kip, een Walkie Talkie, een vlag van een hotel, een zakje met postpapier e.d., een verpleegstershorloge, een kinderschoentje, maat 19 en diverse sleutels. Bij het dierena siel te Vlissingen zijn in die perio de geen dieren aangegeven. VRIJDAG 23 APRIL Cecilia Meinders: 'Achttien zangen van een nomadenfluit', 't Beest, Goes, aanvang: 20.15 uur. Walichrum speelt 'Puur toeval'. Ontmoetingscentrum De halve maan, Oostkapelle, aanvang: 20 uur. Rock-night in Joy, Serooskerke. ZATERDAG 24 APRIL Tim Jones, Brogum, Zierikzee, aanvang: 21.30 uur. Levenslied- en smartlappen festival, de Vroone, Kapelle, aan vang: 19.30 uur. 'Tim Jones', Brogum, Zierikzee, aanvang: 21.30 uur. 'Jorris en Reuzeneus' door pop pentheater Sim Bolus, Ambacht scentrum, Goes, aanvang: 14.30 uur. 'Hollywood by night' door Het Koninklijk ballet van Vlaanderen, Prins van Oranje, Goes, aanvang: 20.00 uur. ZONDAG 25 APRIL Punkrockers Anti Seen on po dium, 't Beest, Goes, aanvang: 15.30 uur. Roy Book Binder, Razzmatazz, Oost-Souburg, aanvang: 15.00 uur. Zeeuwse zanggroep 'Kwarto- ne'. Stichting kapel van St. Maar ten, Hoogelande, aanvang: 14.30 uur. DINSDAG 27 APRIL Het Zeeuws concert. Nieuwe kerk, Zierikzee, aanvang: 20.00 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, aanvang: 22.00 uur. Carillonbespeling door stadsbe- jaardier Sjoerd Tamminga, Grote Kerk, Goes, aanvang: 13.30 uur. Back to the sixties avond'. Zee landhallen, Goes, aanvang: 20.15 uur. Gehandicapten - Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten houdt in de week van zondag 2 tot zondag 9 mei haar jaarlijkse collecte. Zonnebloem - De vakantiewe ken van de Zonnebloem zijn tien procent uitgebreid. Daarom zoekt de stichting verplegers en fysio therapeuten die als vrijwilliger aan een vakantieweek deel willen nemen. Voor meer informatie: 076-602060. Mensendiek - De Nederlandse Vereniging van Oefentherapeuten-Mensendieck houdt ter gelegenheid van haar 65-jarige bestaan zaterdag 24 april een nationale open dag. Geïnteresseerden kunnen van 10 tot 13 uur een bezoek brengen aan een praktijk voor de oefen therapie. De groepspraktijk op het Molenwater 33 in Middelburg doet ook aan deze dag mee. Couveusekind - De Vereniging Ouders van Couveusekinderen in de regio Zeeland heeft een nieu we contactpersoon gevonden in de persoon van Wilma Meyvogel. Woensdag 28 april is er om 19.30 uur in het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen een info- avond voor ouders, verpleegkun digen en andere belangstellenden om te kijken hoeveel belangstel ling er nog is in de regio. Voor in fo. tel. 01131-3119. Reumapatiënten - De heer Woets van de rijkspolitie vertelt donderdag 22 april tijdens de bij eenkomst van de Reumapatiën ten Vereniging Midden-Zeeland aan de hand van dia's over het werk van de veldpolitie. De bij eenkomst begint om 20 uur in De Stenge in Heinkenszand. Hartweek - Van 25 april tot en met 1 mei is de Nationale Hart week. Het thema dit jaar is 'De ouder wordende mens', aange zien de Nederlandse Hartstich ting vooral voor deze groep knelpunten in de gezondsheids- zorg ziet. Er wordt nieuw lesma teriaal op de scholen geïntroduceerd en maandag 26 april is er de Hartweek-TV-show op televisie. De presentator Ivo Niehe zal een aantal hartewensen van kinderen vervullen. Sponsoractie - De Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding meldt dat de actie 'Zeeland laat Lobbezoo lopen voor lepra' aan slaat. De eerste bijdragen getui gen volgens haar van 'een grote sympathie voor de atleet die de marathon van Rotterdam gaat lo pen om geld bij elkaar te krijgen voor de leprakinderen van Atjeh op Noord-Sumatra'. In de week voor pasen was de 2500 gulden al gepasseerd. Bijdragen kunnen gestort worden op banknr. 303855525 tnv. de actie 'Zee land laat Lobbezoo lopen voor lepra'. DONDERDAG 22 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman 20.00 uur. Grand theater GÏes, 'De kleine blonde dood' 20.00 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes 'C'est arrivé de chez vous' 20.30 uur. VRIJDAG 23 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 19.00 en 21.30 uur.' Alhambra Vlissingen III, 'A few good men' 19.00 en 22.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 19.00 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 19.00 en 21.30 uur. *'t Beest, Beestenmarkt Goes 'C'est arrivé de chez vous' 20.30 ZATERDAG 24 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Sent of a woman' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'De ze vende hemel' 14.00 en 'A few good men' 19.00 en 22.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 19.00 en 21.30 uur. ZONDAG 25 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen lll'De ze vende hemel' 14.00 en 'A few good men' 19.00 en 22.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 20.00 uur. MAANDAG 26 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'A few good men' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 20.00 uur. DINSDAG 27 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'A few good men' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 20.00 uur. WOENSDAG 28 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Scent of a woman' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Fore ver young' 14.00 en 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'De ze vende hemel' 14.00 en 'A few good men' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Dis- tinguised gentleman' 14.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Enrico IV', 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'De kleine blonde dood' 20.00 uur. ZATERDAG 24 APRIL Alhambra Vlissingen I, 'Jungle- book' 14.00 uur. Grand theater Goes, 'Tom en Jerry' 14.00 uur. ZONDAG 25 APRIL Grand theater, 'Tom en Jerry' 14.00 uur. DOMBURG Rabo bank Domburg. Marinus Passe- nier, schilderijen en tekeningen. GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmil, schilderijen en andere werken. Za. 14.00-17.00 u„ hele jaar. LGezondheidscentrum Magnolia Maria Bemelmans Schilderijen en beelden. Lunchcafé. Stadhuis Grote Markt), dhr. Slingerland. Lunchcafé. IStadhuis Grote Markt). Mevr. T/fferooOlieverven. Galerie Van den Berge. Janpeter Muil wijk en Christie van der Haak,Tekenin gen, schilderijen, gouaches en keramisch werk. Promo Art Galerie 'Mi Parti'. decoratie- vormen. aquarellen, acryl, geopend di. t/m za. 9.00-18.00 u. Jakobse, (Livingstoneweg 46). Anneke Ruimschotel. plastieken. Tijdens kan tooruren geopend. Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. (Singelstraat 13) De Ramp. expositie watersnoodramp 1953, ope ningstijden di. t/m vr. 13.00-17.00 u., za. 13.00-16.00 u. Expogang Oosterscheldeziekenhuis. Jac Smolders, zeefdrukken geïnspi- reerd door kindertekeningen. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop- Steendijk. aquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10.00 u.. zo. van 17.00 u. MIDDELBURG Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Wer ken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10.00-17.00 u., op afspraak. Multi colour R. Herz- Goldsteen olieverfschilderijen Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dage lijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Da gelijks geopend. Atelier Anneke Ruim schotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak geopend, tel 01180-16323. Roosevelt Studiecentrum. (Abdij) Le ven en werk van drie Roosevelts: presi dent Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Geopend ma. t/m vr. 10.00-12.30 u. en 13.30-16.30 u.tentoonstelling beeldhouwwerk, ope ningstijden tijdens kantooruren bank. Stadsschouwburg Middelburg. Jacqie Vink. olieverfschilderijen. Middelburgs Koffiehuis. (Langeviele 61) Red Lücken. schilderwerken. Ope ningstijden iedere dag 10.00-17.30 u. Galerie Delta Nutsbedrijven. (Poelen- daelesingel 10) Peter Consemulder. ex positie houtsnijwerk. Tijdens kantooruren geopend. De Zoute Viever. Ludmila Kalmaeva. ex positie.tekeningen, schilderijen, textiele ontwerpen. T. Visser-Adriaanse. expo sitie kralenboompjes, geopend tijdens kantooruren. Concertzaal Middelburg. Marijke Vis ser. tentoonstelling olieverfschilderijen. Roskam Kantoorefficiency. Nelly van Nieuwenhuijzen. expositie, tijdens kan tooruren geopend. De Huifkar. Addie Nieuwenkamp- Midavaine. expositie clowneske por tretten in waterverf. St. Beeldende Kunst Middelburg. (Kui perspoort) Project 5 Hoek, Eric Tijssen. expositie, geopend di. t/m za. 13.00-17.00 u. Souterrain Zeeuwse Bibliotheek. Kousteensedijk presentatie van beel den, schilderijen, ceramiek, fotografie en certificaatcursus weven. Begane grond Zeeuwse Bibliotheek. Rene Bakker werk op papier. Hal Zeeuwse Bibliotheek. Terre des Hommes Paastafel. Francois Ryckhalshuis. Jos Spieringe. tekeningen. Schuttershof. Danny van Rijt. tak- kenwerk. Zeeuwse Bibliotheek. Middelburgs in stituut voor Kunstzinnige Vorming weef-kunstwerken. Rabobank. David Heijgelaar teke ningen. L.C.M. Pottenmarkt 10. olieverf schilde rijen met als thema 'Indianen van Noord-Amerika'. De vleeshal. Patrick Raynaud 'De to rens der lanterfantsters' beeldende kunst. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartogra fie, van en over kaarten. Windenergie. tentoonstelling windenergie. Ramp '53 expositie Watersnoodramp, Dagelijks geopend 10.00-17.00 u. OOSTKAPELLE Handwerken - Vrouwelijke handwerken worden donderdag 22 april van 10.30 tot 14 uur in de Stadsschouwburg in Middel burg verloot. De opbrengst gaat naar de sociale instellingen op Walcheren. Rommelmarkt - Kinderen van de basisschool De Zuidburch ver kopen zaterdag 24 april van 10 tot 12 uur spulletjes in het schoolgebouw aan de Samuel Rademacherstraat 3 in Middel burg. De opbrengst is een ge schenk voor de speeltuin vereniging. Persis - Zaterdag 24 april is er een voorjaarsverkoping in de Smijtegeld Mavo aan de Konin- ginnelaan 39 in Middelburg. Aan vang 9.30 uur. Zeeuws Biologisch Museum. (Duin- vlietweg 6). De Egel, Geliefd Stekel- dier" tentoonstelling over egels. Openingstijden di. t/m vr. 10.00-17.00 u„ za. 13.00-17.00 u., zo. 10.00-17.00 u. Stichting Revalidatie-Geneeskunde. Roel Heijmans Portretten gemaakt van oliekrijt. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5). Veerse verleden, De gilden, ar chiefstukken. Ma. t/m za. 12.00-17.00 u. Museum De Schotse Huizen. Leendert van der Pool. expositie "Oprollen 1990", openingstijden ma. 13.00-17.00 u., di. t/m za. 10.00-17.00 u. Grote kerk. Nellie Ruissen-Westveer. kralen breiwerk in combinatie met een aantal chique boerenrijtuigen van de Stichting de Zeeuwse Inspan. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende rep tielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14.00-17.30 u., di. wo. vr. en za. van 10.00-12.30 en 14.00-17.30 u. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dub beldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakan tieland). Elly Strik, expositie tekeningen, ope ningstijden: ma t/m vr. 10.00-17.OO.u., za. en zo. 13.00-17.00 u. Rest. De Gevangentoren Sonja Groot- ens. gemengde technieken, t/m 19 maart. Zijkapel Rooms Katholieke kerk Christo Popkostadinow. Galerie Hannelore Meyaard. Roger Raveel. grafisch werk WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schil derijen. tel. 01192-1373, Dagelijks geopend.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 7