rmatiepagina van de gemeente Vlissingen AANSLAGEN VOOR GEMEENTELIJKE BELASTINGEN NATIONALE MOLENDAG EN FIETSDAG VALLEN SAMEN OP 8 MEI VLISSIDGEII ACTIVITEITEN CLUB- EN BUURTHUIZEN IN APRIL STRAATVERKOOP IN KERNWINKELGEBIED OOK VOOR KINDEREN NIET TOEGESTAAN OPEN DAG ZWEMBAD IN TEKEN VAN REDDEND ZWEMMEN INFORMATIEMARKT KOOPWONINGEN PAAUWENBURG Voorkoming misdrijven COMMISSIES EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS 'n Zaak van de politie én u Woensdag 21 april 1993 DE VLISSINGER 5 E I fl de eigenaar bedraagt de belas ting 208,00 per jaar. Onthef fing is ook hier weer mogelijk bii vertrek, als de hond overlijdt ot als de hond van baasje veran dert. Informatie over de regels die u dan in acht moet nemen, kunt u krijgen bij de sectie finan ciën van de gemeente, telefoon 87253/873 5%. Binnenkort kunt u ze ver wachten: de aanslagen voor de gemeentelijke be lastingen. U krijgt eén en velop. Daarin zit één for mulier, waarop al de aanslagen, waarvoor u in aanmerking komt, zijn ver meld. Indien van toepas sing wordt een specificatie van de aanslagen bijge voegd. Bovendien zitten er drie acceptgirokaarten bij voor de overschrijving van het totaalbedrag. Dat kunt u dus in drie termijnen doen. De onroerendgoedbelasting aan slagen krijgt u rechtstreeks van de gemeente en niet door tussen komst van de rijksbelasting dienst. De aanslagen kunnen betrekking hebben op: onroerendgoedbe- lastinaen, het rioolrecht en de af valstoffenheffing, hondenbelas ting, baatbelasting, precario rechten en grafrechten. De ver zending gebeurt een dezer da- en, met als datering 30 april 993. U kunt in drie termijnen betalen. De eerste vervaldatum is 3 1 mei, de tweede 30 juni en de derde en tevens laatste termijn is 31 juli. Er zijn daarvoor drie ac ceptgirokaarten bijgevoegd met elk een derde deel van het totaal te betalen belastingbedrag en de juiste vervaldatum daarop ver meld. TARIEVEN In 1 993 gelden voor de gemeen telijke belastingen andere tarie ven dan in 1992. Hierna staan alle bedragen op een rijtje. ONROERENDGOED BELASTING Er zijn twee onroerendgoedbe- lastingen, namelijk: 1een eigenarenbelasting, waar voor het tarief 7,46 per 3000,- van de getaxeerde waarde bedraagt; 2. een gebruikersbelasting, waarvoor net tarief 5,69 per 3000,- van de geta xeerde waarde bedraagt. Wanneer u op 1 januari van het belastingjaar (=kalenderjaar) ei genaar of gebruiker bent van een pand bent u belastingplich tig voor dat hele jaar. Verkoop ot verhuizing in de loop van het belastingjaar heeft daar geen in vloed op. AFVALSTOFFENHEFFING (Afvalstoffenheffing voor huis vuil/reinigingsrechten voor be- drijfsvuil). Voor het eenmaal in de week ophalen van huisvuil wordt 125,- in rekening ge bracht. Voor het ophalen van af valstoffen van hotels, pensions, kantoren, winkels, werkplaatsen, Alle aansla gen voor de gemeentelijke belasting staan op één formulier, dus ook de hon denbelasting (foto: JJ. Murre) verenigingen, stichtingen e.d. be dragen de kosten per wekelijkse hoeveelheid van 200 liter of ge deelte daarvan 250,- per jaar. Ontheffing voor de afvalstoffen heffing kunt u ondermeer krijgen als u Vlissingen verlaat. U krijgt dan de volle kalendermaanden van het belastingjaar na de da tum van vertrek terug. RIOOLRECHT Het rioolrecht wordt geheven van degene die op 1 januari van het belastingjaar gebruiker is van een eigendom van waaruit afval water direct of indirect op de ge meentelijk riolering wordt afge voerd. Het aantal kubieke meters afvalwater wordt gesteld op 80 van het aantal kubieke meters water dat in de voorafgaande verbruiksperiode is verbruikt. Het bedrag dat geheven wordt va rieert van minimaal 90,00 (tot en met 400 kubieke meter) tot 450,- (bij een waterverbruik tus sen 3000 en 4000 kubieke me ter). Daarboven wordt 1 1,25 berekend per 100 kubieke me ter. Ontheffing bij de afvalstoffenheffing. mogelijk zoals HONDENBELASTING Ook de hondenbelasting is an ders dan in 1992 De eerste hond kost 104,00 per jaar en voor elke hond meer van dezelf- TOELICHTING Op de achterzijde van het belas tingformulier staat overigens een uitgebreide toelichting. Hierin staat om welke tarieven het bij de verschillende belastingen gaat, op welke wijze u moet De- talen en hoe u bezwaar kunt ma ken. BETALINGSMOEILIJKHEDEN Gehele of gedeeltelijke kwijt schelding kan worden verleend als u niet in staat bent de belas tingaanslag geheel of gedeelte lijk te betalen. De gemeente is, vanaf 1 januari 1991, wettelijk verplicht voor de gemeentelijke belastingen de rijkskwijtschel dingsregeling toe te passen (voor de onroerendgoedbelastingen gold de rijkskwijtscheldingsrege- hng al). Zoals in 1991 al is ge- blek en, is deze regeling veel "strakker" dan de daarvoor ge hanteerde eigen regeling van de gemeente Vlissingen. Kwijtscheldingsaanvragen wor den o.a. beoordeeld aan de hand van vermogen en betalings capaciteit. Onder vermogen wordt ondermeer verstaan het bezit aan geld, een eigen wo ning, auto e.d. Bij de betalings capaciteit wordt naar het inko men gekeken. Aanvraagformulieren kunt u ver krijgen in het stadhuis bij het kas sierskantoor, Stadhuisplein 2 (be gane grond). VRAGEN? Mogelijk hebt u nog vragen over de belastingaanslagen en/of de wijze waarop ze worden ver werkt. U kunt met al uw vragen terecht bij de medewerkers van de sec tie Financiën in het stadhuis (be gane grond, kamer 34, tel. 87253 of 87353.) Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.30- tot 17.00 uur. Bij een persoonlijk bezoek wel de aanslagen meebrengen! Voorafgaande aan het Be vrijdingsfestival op 5 mei worden er in april verschil lende activiteiten georgani seerd in buurt- en clubhui zen in Vlissingen. De activiteiten staan uiteraard allemaal in het teken van het thema van het Bevrijdingsfestival 1993: "Soms moet je een keuze maken, anders wordt er voor je gekozen". In buurthuis "Het Woltershuis" wordt op dinsdag 27 april van 9.30 - 1 1.30 uur een discussie bijeenkomst voor etnische vrou wen gehouden. Zij praten over de positie van de etnische vrouw in relatie tot de gemeenteraads verkiezingen. In buurthuis "Aldegonde" praten meisjes in de leeftijd van 12 tot 16 jaar over kiezen in de breed ste zin van het woord. Dagelijks moet je keuzes maken. Soms zijn dat hele belangrijke keuzes over bijvoorbeeld het kiezen voor een opleiding of werk. Daarover wordt er gepraat op woensdag 21 april en woensdag 28 april tussen 18.00 en 20.00 uur. Het Activiteiten Centrum Vlis singen houdt op woensdag 28 april van 14.00 tot 16.00 uur een themamiddag over de zin en onzin van het stemmen. Deze bij eenkomst is bestemd voor uitke- rin de kantoor FNV; de heer F. Jacobs van de Landelijke- Uitkerings gerechtigden Beweging en me vrouw M. de Jonge, PvdA raads lid gemeente Vlissingen. Ge spreksleider is de heer J. Schef- fers van de Dienst in de Indu striële Samenleving vanwege de Kerken (DISK). Bijna dagelijks kun je op televisie gsgerechtigden. Sprekers zijn neer T. Strous van het districts in het Jeugdjournaal beelden zien van landen waar het oorlog is. De mensen die in die landen wonen vluchten vaak weg naar landen waar wel vrijheid is. Op woensdag 28 april kunnen kin deren tot 12 jaar in buurthuis "De Paraplu", Alexander Go- gelweg 59, een videofilm zien over een kind dat als vluchteling in Nederland woont. Na afloop wordt over de film gepraat en kan meegedaan worden met een tekenwedstrijd. In buurthuis "De Paraplu" wordt op vrijdag 1 mei om 20.00 uur een discussieavond gehouden voor etnische jongeren. Onder werp van discussie is de wel of niet aanwezige betrokkenheid bij en interesse voor de politiek. De jongeren hebben, in tegen stelling tot hun ouders in het ver leden, de mogelijkheid van het stemrecht gebruik te maken. De positie van etnische jongeren is veelal niet rooskleurig. Alle re den dus om te bekijken in hoe verre zij hierin - ook in politieke zin - verandering kunnen bren gen. Aan de hand van stellingen en enquête-formulieren wordt ge praat over 'de zin of onzin van stemmen'. Er zijn op deze avond voor- en tegenstanders aanwezig die hun mening geven. Soto Pogo een Moluks/Nederlandse muziekgroep zorgt voor exoti sche muziek op deze avond. Geïnteresseerden zijn uiteraard van harte welkom om deze bij eenkomsten te bezoeken. De adressen zijn: Buurthuis "Aldgonde": Wester- zicht 386 Vlissingen Buurthuis "Het Woltershuis: Hogeweg 103 - 105 Vlissingen Buurthuis "De Paraplu": Alexan der Gogelweg 59 Vlissingen Activiteiten Centrum Vlissingen: Hogeweg 103-105 Vlissingen Vanavond vergaderen de vaste commissies van ad vies en bijstand voor finan ciën en onderwijs om 19.30 uur in het stadhuis. Deze bijeenkomsten kunt u bij wonen en u kunt meepraten over de onderwerpen op de agenda. De agenda's liggen enkele da gen tevoren ter inzage in de ge meentelijke informatiehoeken in het stadhuis (sectie Communi catie), de bibliotheken van Vlis singen en Oost-Souburg en in hef wijkcentrum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59. Volgende week woensdag, 28 april, vergadert de Emancipatie commissie om 20.00 uur in het stadhuis. Donderdag, 29 april is er de maandelijkse vergadering van de gemeenteraad om 19.30 uur in het stadhuis. De onderwer pen die tijdens deze bijeenkomst besproken worden, worden vol gende week op deze pagina ver meld. Oud speelgoed, kleine din getjes, huishoudelijke spul letjes. Kinderen vinden het leuk deze dingen op een kleed op de stoep te verko pen. Dat mag, onder be paalde voorwaarden... Officieel moet voor verkoop op de stoep, ook door kinderen, een vergunning worden aange vraagd. Maar de burgemeester kan aaar uitzonderingen op toe laten. Zo is bepaald dat kinde ren voor de verkoop op stoepen geen vergunning nodig hebben onder de volgende voorwaar den: 1. In het kernwinkelgebied mag het niet, tenzij het algemeen wordt toegestaan bijvoor beeld op een feestdag. 2. Voetgangers en andere ver keersdeelnemers mogen geen last hebben van de uitstal ling; de doorgang moet dus niet belemmerd worden. geen bekeuring geven omdat de vergunning ontbreekt. Wie zich niet aan de regels houdt zal door de politie worden opgedragen de spullen op te pakken en de verkoop te staken. mge deuren van winkels, kantoren en woningen. 4. Verkocht mogen worden: speelgoed en kleine persoon lijke dingen en kleine huis houdelijke spullen. Als kinderen zich houden aan deze regels is geen vergunning nodig en zal de politie aus ook Deze regels werden vorig jaar in Tc eurt het nog regelmatig dat cle in het ke juli al bekend gemaakt. Toch ge- politie kinderen in het kernwin kelgebied moet wegsturen omdat zij aan het verkopen zijn. Op 5 mei wordt er een grote vrij markt voor kinderen gehouden op het De Ruyterplein, Het Rondeel en de Nieuwendijk. Dé kans dus voor kinderen om hun spullen te verkopen. De molenaars in Nederland houden op zaterdag 8 mei a.s. hun jaarlijkse open dag. U bent op deze 21e Nationale Molendag weer van harte welkom op iede re molen waar de blauwe wimpel uithangt. Die dag is een uitstekende gelegen heid om van alles aan de weet te komen over dit ty pische Hollandse monu ment. De molenaar zal u met plezier in de molen rondleiden en als er voldoende wind of water is, zult u hem ongetwijfeld in actie zien. Dan kunt u met eigen ogen waar nemen hoe deze milieuvriendelij ke, traditionele werktuigen ook in deze tijd nog goed kunnen "mee draaien". De Nationale Molendag van dit jaar heeft een extra feestelijk ka rakter. De organiserende vereni ging "De Hollandsche Molen" bestaat in mei precies 70 jaar. De vereniging zal op die specia le dag haar jubileum niet onop gemerkt voorbij laten gaan. In Nederland werden molens voor verschillende doeleinden gebouwd. Korenmolens waarin In het Sportfondsenbad Vlissingen wordt op zater dag 24 april 1993 een Open Dag gehouden. Deze dag staat geheel in het te ken van reddend zwem men en wordt georgani seerd door de gemeente Vlissingen en het Sport fondsenbad in samenwer king met de Stichting Con sument en Veiligheid. Tijdens de Open Dag in het zwembad worden demonstraties en wedstrijden gehouden. Be zoekers kunnen bovendien actief deelnemen aan verschillende on derdelen. Hieronder volgt een overzicht van de activiteiten op 24 april: to wordt in het zwembad na gebootst. Bezoekers kunnen in een cabine te water gaan en oefenen om deze op een veili ge wijze te verlaten. - Bezoekers kunnen in het wed- strijdbad oefenen in reddings situaties, bijvoorbeeld door net testen van reddingsvesten, het doen van lijnreddingen, het oefenen op een surfplank en het klimmen uit het water op een steile kant. - In het instructiebad wordt ge leerd hoe je je kan redden uit benarde situaties in het water. - De reddingsbrigades van Vlissingen en van Middelburg houden een wedstrijd waarbij mensen die te water zijn ge raakt moeten worden gered. Het te water raken met een au- Voor kinderen is het belangrijk dat zij veilig met water kunnen omgaan. Dit betekent niet alleen dat zij goed moeten leren zwem men maar ook dat zij weten hoe ze in noodsituaties zichzelf of an deren kunnen redden. Een be zoek aan de Open dag is dus niet alleen leuk maar ook heel leerzaam. De uitvoering en bege leiding van de activiteiten wordt verzorgd door de Dokter A. Stavermanbrigade. De demonstraties en wedstrijden starten om 12.00 uur en eindi gen om 16.00. Het zwembad is van 10.00 uur tot 17.00 uur ge opend. De entree bedraagt 2,50. Neem extra kleding mee om in te zwemmen!! Sportfondsenbad Vlissingen, Bas- kensburgplein 2 Vlissingen, tele foon 1 7442. De Oranjemolen in Vlissingen (foto: Ruben Oreel) verschillende granen werden ver malen, maken een groot deel uit van hef totale molenbestand. Daarnaast zijn er veel windmo lens die ons 'lage landje' hebben drooggemalen. Een groot aantal heeft nu nog steeds een functie in de waterhuishouding. Verder kunt u molens aantreffen die wer den gebruikt voor hout zagen, olie slaan en papier maken. In het oosten en zuiden van het land bevinden zich de waterrad molens. Deze molens worden aangedreven door het stromende water van beken. Ze staan dan ook vaak in een prachtige omge ving. Tientallen molens zijn nog dage lijks in bedrijf. In net weekend neemt het aantal draaiende mo lens flink toe. Steeds meer be roepsmolenaars en vrijwillig mo lenaars pakken het oude ambacht op en blazen zo dit werk nieuw leven in. Dat is een goede zaak. Molens zijn name lijk levende monumenten, ze moeten werken, willen ze niet ten onder gaan. Behalve tijdens de Nationale Molendag zijn vele molens het hele jaar door te be zoeken. Als de blauwe wimpel uithangt, bent u altijd welkom. In Vlissingen is de Oranjemolen geopend en in Oost-Souburg nangt de blauwe wimpel aan molen 'De Pere'. Beide molens zijn in bedrijf. LANDELIJKE FIETSDAG leder jaar valt de Nationale Molendag samen met de Landelijke Fietsdag. Een mooie gelegenheid om deze twee eve nementen te combineren. Bij de VVV is, alleen op 8 mei, een spe ciale fietsroute verkrijgbaar. Deze route loopt ook langs enke le molens in Zeeland. BOULEVARDS Het voorstel om de boule vards in de zomer op zondag af te sluiten voor verkeer, dat b en w op 25 maart aan de ge meenteraad voorlegde, is door de raad aangeno men. Besloten is om de boulevards voor alle be stuurders, met uitzonde ring van fietsers, op zon en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur tussen 1 mei en 1 oktober af te sluiten. Bovendien gaat op de boulevards een maximumsnelheid gelden van 30 km/uur. In de pe rioden dat de boulevards zijn afgesloten zijn er twee invalidenparkeer plaatsen bij het strandho- tel beschikbaar. KRUISINGEN Op veel kruisingen in Oost-Souburg zijn vaak misverstanden over wie er nu eigenlijk voorrang heeft. Het gaat hierbij om de wegen Burgemeester Stemerdinglaan, Spoorstraat, Bermweg en Lekstraat. Weggebruikers en dan met name auto mobilisten nemen dik wijls voetstoots aan dat het verkeer op deze stra ten voorrang heeft. Zelfs het verkeer dat van rechts komt en dat for meel voorrang heeft, ac cepteert deze situatie. Maar wanneer het ver keer uit de zijstraten ech ter wel gewoon z'n voor- rangsrecht 'neemt', ontstaan vaak ongeval len. B en w stellen in de raadsvergadering van april dan ook aan de raad voor om voorrangs kruisingen in te stellen op verschillende kruispun ten. Dit wil zeggen dat wij haaietanden aan zul len brengen op de zijstra ten. In de Lekstraat wil len we bovendien snelheidsremmers aan brengen. TROTTOIRPALEN In 1992, op de vierde Nationale Straatspeel dag, kreeg ik een petitie met 410 handtekeningen aangeboden van bewo ners en gebruikers van de J.l. Sandersestraat in Oost-Souburg. De gebrui kers ervoeren de ver keerssituatie in hun straat als gevaarlijk. De Sandersestraat heeft het karakter van een 'dorps straat', een rijbaan met aan weerszijden rabat- stroken. Op deze stroken wordt veelvuldig door auto's geparkeerd waar door voetgangers en schoolkinderen gedwon gen worden op de rij baan te lopen. De ge meente heeft toen voorgesteld om aan één zijde van de straat de ra- batstrbok door middel van trottoirpalen af te schermen voor het gemo toriseerde verkeer. Na inspraak kon een kleine meerderheid van de be woners zich vinden in ons voorstel. Binnen onze beperkte mogelijkheden konden wij geen beter en veiliger alternatief bie den. Bovendien willen wij in de J.l. Sanderse straat een rijsnelheid van 30 km/u instellen. De ge meenteraad neemt in de vergadering van april een besluit over dit voor stel. JAARMARKT leder jaar wordt op de vrijdag voor Pinksteren de 'De Ruyter Jaarmarkt' gehouden. Iedere keer weer blijkt dat op de vrij dag of zaterdag voor Pinksteren veel Zeeuwen op vakantie gaan en dat veel toeristen naar Zeeland vertrekken. Veel mensen zijn dus tijdens de jaarmarkt 'op weg' naar hun vakantiebe stemming. De jaarmarkt merkt dit aan net bezoe kersaantal. Het voorstel is dan ook om de jaar markt een week te ver vroegen en wel naar de vrijdag na Hemelvaarts dag. Het probleem speelt dan niet. Hemelvaartsdag valt op donderdag en degenen die een lang weekend op Walcheren of Schouwen verblijven komen dan vóór vrijdag aan en heb ben dus alle tijd om de jaarmarkt in Vlissingen te bezoeken. Uit een onder zoek onder de markt kooplieden bleek dat 25 van de 32 voor wijziging van de datum zijn. Dit voorstel wordt in april aan de gemeenteraad voorgelegd. Aanstaande zaterdag 24 april wordt van 10.00 - 15.00 uur in wijkcentrum Open Hof aan de Alexan der Gogelweg een (ver- koop)informatiemarkt ge houden over de nieuw te bouwen koopwoningen in Paauwenburg zuid-oost. Alle opdrachtgevers voor de bouw van de woningen zijn met een stand aanwe zig. Dat zijn Basco, de Zeeuwse Vastgoed Ont wikkeling ZVO), Proverko Vastgoed BV en de Wal- cherse Bouw Unie (WBU). De gemeente is ook met een stand aanwezig. Op de informatiemarkt is een brochure over de plannen verkrijgbaar. De nieuwe woningen - allemaal eengezinshuizen - worden ge bouwd op de plaatsen waar flats zijn afgebroken in de omgeving van de Troelstraweg en in de Van Bossestraat. In de omgeving van de Troelstraweg worden woningen gebouwd aoor Basco, ZVO en Proverko. De WBU gaat bouwen aan de Van Bossestraat. GEMEENTE informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1993 | | pagina 5