MkSMS Vermoeide helden Consumentenkoop Ouderen Beurs Gezondheid Allerlei Sport Lezingen Cultuur Verkeer Clubs Sociaal Bijeenkomst Cursus PSYCHOfcONSULT WERKPROBLEMEN (4) Woensdag 14 april 1993 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Oranjemarkt - De Oranjevereni ging Westkapelle verhuurt vrijdag 30 april kramen voor de Oranje- markt. Tot 23 april kunnen gega digden zich schriftelijk opgeven bij Angela Gabriëlse, Koestraat 90, 4361 BJ Westkapelle. Naam en verkoopartikel moeten duide- lijk vermeld worden. Rommelmarkt - In en voor het clubhuis aan de Nadorstweg wordt zaterdag 17 april vanaf 9 uur door de voetbalvereniging Middelbrug een rommelmarkt ge houden. Vooral liefhebbers van auto-onderdelen kunnen er volop snuffelen. Om 10 uur is er een veiling van interessante artikelen. Snuffelen - De Middelburgse Drum Bugle Spirit verkoopt za terdag 17 april van 8 tot 16 uur op het parkeerterrein bij de molen Ons Genoegen aan de J.H.Huys- senstraat in Middelburg allerhan de spullen tegen kleine bedragen. De opbrengst is vor de aanschaf van instrumenten en uniformen. Snuffelmarkt - Voor de laatste keer dit voorjaar is er zaterdag 17 april een snuffelmarkt in de sporthal Baskensburg in Vlissin- gen. In het zomerseizoen zijn er drie toeristische rommelmarkten op het Stadhuisplein. Klachtenbureau - In Zeeland wordt gewerkt aan de ontwikke ling van een Informatie- en Klach tenbureau voor de Gezondheidszorg. Een onderzoek heeft aangetoond dat er behoef te is aan een onafhankelijk bu reau waar mensen terecht kunnen met vragen of klachten op het gebied van de gezond heidszorg. Bij het Patiëntenplat form Zeeland kan men nu al terecht voor deze zaken. Tel 01100-49389. Geldspel - Zaterdag 1 mei wordt in Vlissingen het Geldspel gespeeld. Er wordt echt geld in gezet en hoeveel dat is mag ieder voor zich weten. Regelmatig zal een deelnemer denken dat hij wint, maar in de volgende ronde kan hij of zij alles weer kwijt ra ken. Ook vragen worden gesteld over de waarde van geld. Het spel staat onder leiding van An- gèlë Nederhof, tel. 01184-67542. Wijsheid - De wijsheid van het hart'. Daarover gaat de lezing van het Rozenkruisers Genootschap, maandag 19 april. Belangstellen den zijn vanaf 20 uur welkom in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Concours - 38 deelnemers heb ben zich opgegeven voor het solisten- en ensembleconcours van de muziekvereniging Veere's Genoegen, zaterdag 17 april. Vanaf 12.30 uur wordt er met pi anobegeleiding van Herma van Houten gemusiceerd in het vere nigingsgebouw in Veere. Tafeltennis - De Hackenberg- cup gaat maandag 26 april weer van start. In totaal doen 64 deel nemers van negen verenigingen mee aan tafeltennistoernooi. Een nieuwe wisselbeker is beschik baar gesteld en de strijd ligt weer geheel open. Taxi - Per 1 mei wordt het Beve- landse taxibedrijf TMZ ingelijfd bij de ZWN. Daarnaast krijgt ZWN een meerderheidsbelang in de taxicentrale Citax. ZWN ver wacht daarmee een betere inzet in het kleinschalig vervoer en van het materieel te bereiken. Zomerpostzegels - De zomer- postzegels zijn dit jaar bedrukt met leuke foto's van ouderen. De opbrengst wordt dan ook, in het kader van het Jaar van de Oude ren, besteed aan het zelfstandig wonen van bejaarden. Een deel gaat naar het wooncentrum Het Bastion in Middelburg. De eerste postzegel wordt dinsdag 20 april verkocht aan een delegatie van Het Bastion. Vrouwennetwerken - Om hun positie binnen hun werksituatie te verbeteren nemen steeds meer vrouwen deel aan vrouwennet werken, concludeert het REC Walcheren. Woensdag 21 april vanaf 20 uur houdt zij samen met de Zeeuwse Vrouwenraad op de zolder van de Nieuwstraat 47 in Middelburg een bijeen komst over dit fenomeen. Stoottroepers - De afdeling West-Brabant/Zeeland roept alle oud-stoottroepers, die tussen 1944 en nu gediend hebben bij het regiment Stoottroepen, op samen met hun partner naar de bijeenkomst in Goes te komen, woensdag 21 april. Er zal in restaurant Terminus aan het Sta tionsplein onder meer gesproken worden over het 50-jarig jubi leum volgend jaar. Pennevreugd - Amateurschrij vers kunnen woensdag 21 april naar de maandelijkse bijeen komst van de schrijversvereni ging Pennevreugd komen. De bijeenkomst is in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Voor in- fo tel. 01188-2061. COC - Het COC Midden-Zeeland viert zaterdag 17 april haar jaar lijks Lentefeest. Er wordt gefeest in café Midcity aan de Oude Vismarkt in Goes. Aanvang 21 uur. Scouts - Leden van de Scou tinggroep Gouden Cirkel in Mid delburg doen rond de paasdagen mee aan de actie 'heitje voor een karweitje'. Jongens en meisjes van vijf tot zestien jaar voeren klusjes uit tegen een kleine ver goeding (hoewel wel iets meer als een heitje - een kwartje - wordt verwacht). De scouts zijn te herkennen aan hun uniform en dragen een legitimatieboekje bij. Vrouwenbond - De Nederland se Christen Vrouwen Bond ver gadert dinsdag 20 april om 19.45 uur in De Schakel, Bachtenstee- ne in Middelburg. Archivaris Pe ter Synke vertelt aan de hand van dia's over het heden en verleden van Middelburg. Vrouwenraad - De Stichting Middelburgse Vrouwenraad dis cussieert donderdag 22 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg over de emancipatie nu en in het jaar 2000. Het gesprek wordt ingeleid door Joan van Dijk-Sturm. Aanvang 10 uur. Adrie Hoefnagel Mr. Mariske Smits Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Sinds de invoering van het Nieuw Burgerlijk Wetboek is de positie van de consument aanzienlijk verbeterd. Van de in de wet ge noemde bepalingen betreffende consumentenkoop mag niet ten nadele worden afgeweken; deze regels zijn van dwingend recht. Onder consumentenkoop wordt verstaan de koop tussen eindge bruiker en detaillist, dus niet de koop tussen twee bedrijven. Het moet ook gaan om een roe rend goed, de verkoop van huizen e.d. vallen niet onder deze rege ling. De verkoper is verplicht een zaak te leveren die aan de over eenkomst beantwoordt. Een zaak beantwoordt niet aan de over eenkomst indien zij niet de eigen schappen bezit die de koper op grond van de overeenkomst mocht verwachten. Wat de koper mocht verwachten, wordt o.a. bepaald door mededelingen die de verkoper heeft gedaan of door gepubliceerde testresultaten van producten. Een voorbeeld kan zijn dat een verkoper verplicht is een televisie van een bepaald merk te repareren wanneer bij voorbeeld na 1 jaar de beeldbuis stuk gaat, terwijl uit een test is gebleken dat bij televisies van dat merk de beeldbuizen wel 10 jaar mee kunnen gaan. Indien U iets koopt en dat wordt door de ver koper bij u thuisbezorgd, kan de verkoper daar slechts geld voor in rekening brengen, mits dit van te voren, bij de koop, met u was af gesproken. Dit geldt ook voor bijv. de aansluitkosten van appa raten die bij u thuisbezorgd wor den. Ook daarvoor hoeft u niet te betalen wanneer dit niet van te voren met u was afgesproken. De verkoper kan zich niet beroe pen op het feit dat er een bordje in de winkel hing waar dergelijke informatie op stond; de genoem de kosten moeten met u indivi dueel afgesproken zijn. Wanneer een artikel dat bij u wordt thuisbezorgd, onderweg stuk is gegaan, is dat voor risico van de verkoper. Zodra het artikel bij u is afgeleverd, gaat het risico over op u. Indien u naar aanlei ding hiervan, of over een ander onderwerp vragen heeft, kunt u ons altijd bellen of op het spreek uur komen. Hobby-markt - Voor de bewo ners van de wijk Paauwenburg in Vlissingen is er woensdag 21 april een hobby-markt in het Wijkcentrum Open Hof. Er wor den onder meer karakterpoppen gemaakt, er wordt geschilderd, hout gesneden, maskers ge maakt, edelgesmeden etc. Aan- vang 14 uur. Reis - Ouderen die mee willen met de vier-daagse reis, van 1C tot en met 13 mei, naar Eist in Gelderland en de Hoge Veluwe, kunnen zich maandag 19 april van 10 tot 12 uur inschrijven in Bachten Komme of van 14 tot 16 uur in Bachten Reede. TMC - Het centrum voor Trans cendente Meditatie in 's Heer Abtskerke geeft donderdag 15 april vanaf 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg infor matie over de verschillende cur sussen. Dinsdag 20 april is het in het TM-centrum zelf. We zijn langzamerhand ver trouwd geraakt met begrippen als "midlife crisis" en "midca- reer crisis". Het zijn van die moderne kwalen, waar vooral hoger opgeleide werknemers onder gebukt kunnen gaan. Van elke midveertiger met een goede baan krijgt een op de drie er mee te maken. Toch wordt er door de reguliere ge zondheidszorg nog maar wei nig aandacht aan gegeven. Drs. Henk C.M. Hermans Een persoonlijke crisis zonder achterliggende gekte, dat is kennelijk toch al te zot. Daar voor bestaat nog geen thera pie. Mensen die zo'n crisis doormaken, zullen er vaak op eigen kracht uit moeten ko men. Als de legendarische ba ron van Munchhausen zullen ze zich aan hun haren uit het moeras moeten trekken, willen ze niet ten onder gaan. Wel haast een onmogelijke opgave voor deze helden van de mo derne maatschappij. De "midcareer crisis" doet ge- woonlijk zijn intrede tussen het 35ste en het 45ste jaar. Ze kondigt zich in veel gevallen aan door enkele lichamelijke klachten: oververmoeidheid, spierpijnen, hoofdpijn, hartrit mestoornissen en lusteloos heid. Er zijn vaak ook andere ongemakken: slaapstoornis sen, concentratiestoornissen en stemmingsstoornissen. Neerslachtigheid en gevoelens van zinloosheid kunnen soms weken aanhouden. In veel ge vallen is er tevens sprake van angst, onzekerheid en zelfs pa niekaanvallen. Ook het tegeno vergestelde komt voor: sommige mensen worden in hun midcareer crisis juist hy peractief. Ze lijken over te lo pen van plannen en mensen in hun omgeving houden hun hart vast. Deze hyperactiviteit is vaak de laatste stuiptrekking voor de volledige afknapper. Het zijn zeker niet de zwakk^m ondc. ons, die als gevolg van jobstress rond hun veertigste een tijdje uit de running kun nen gaan. In tegendeel. Vaak zijn het juist de hoog gemoti veerde werknemers, die door hun te hoge inzet de crisis te gemoet hollen. Het zijn men sen met hoge streefdoelen, perfectionisten die lijden aan een hoog verantwoordelijk heidsgevoel. Het zijn de drij vende krachten achter de organisatie waarin ze werken. Mensen die de zin van hun le ven vooral in werk zoeken: de helden van onze tijd. Tijdens de midcareer crisis slaat de ver moeidheid toe. Maar de ver moeide helden voelen zich bezwaard om het wat rustiger aan te doen. Een regelrechte crisis dient zich aan. Bij het ontstaan van een mid career crisis spelen verschillen de factoren een rol. Allereerst zijn puur lichamelijke proces sen van invloed. Vaak is er ja renlang roofbouw gepleegd op het lichaam: te hoge inspan ning bij te weinig ontspanning. De stress die daardoor ont staat, leidt op den duur tot li chamelijke uitputting. Het vergt vaak maanden om weer lichamelijk op krachten te ko men. Juist dat feit is voor deze vermoeide helden moeilijk om te accepteren. Ook de levens fase speelt een belangrijke rol. Rond het veertigste jaar heb ben we de helft van ons leven erop zitten. De eerste tekenen van verval kondigen zich aan: zakenreizen blijken steeds meer een belasting. De creati viteit neemt af. Ook aan de promoties op het werk komt een einde. Het wordt zelf steeds moeilijker om de co ming generation van nieuwe helden voor te blijven. Ook in het privé-leven zijn er enige veranderingen te noemen. Het romantische ideaal van huisje boompje-beestje heeft zijn aantrekkelijkheid goeddeels verloren. Ook in het huwelijk treedt een crisis op. Het aantal echtscheidingen van mensen rond hun veertigste is de afge lopen tien jaar meer dan ver dubbeld. De kinderen gaan hun eigen weg en de vraag komt op: "Waarvoor doe ik het eigenlijk?". De midcareer crisis is een moment, waarop de ba lans wordt opgemaakt. De ver moeide held realiseert zich dat hij (zij) teveel en te hard heeft gewerkt. En erger nog: dat dit ten koste is gegaan van andere zaken. In sommige gevallen zien we dan ook nog wanhopi ge pogingen om het gemiste in te halen: veertigers die hun lief desleven geforceerd opkrikken of zonodig moeten imponeren met sportwagens of motoren. De meeste mensen komen hun midcareer crisis uiteindelijk wel weer te boven. De crisis die ze doormaken kan voor hen zelfs een goede leerschool zijn. Ze ontdekken dat elke crisis twee kanten heeft: ze vormt een be dreiging maar biedt tevens nieuwe mogelijkheden. De ver moeide helden leren genoegen te nemen met een bijrol en dat kan een echte heldendaad zijn. OOSTKAPELLE Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10.00 uur: ds. J. Mur- re en 19.00 uur: ds. W. van Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds J. Harte- man en 15.00 uur: ds. J. Harteman. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: drs. N.J. Dek ker en 14.30 uur: ds. C. Brakema. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20.00 uur, Zo. 10.00 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. geen dienst. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10.00 uur: ds. M. v.d. Poll en 19.00 uur: nog niet bekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdagavond om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7.Zo. 9.00 uur: ds. St. Spanjer en 19.00 uur: ds. P. Paulus. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9.00 uur: ds. St. Spanjer, gez. dienst in Herv. kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10.00 uur: ds. PG. den Hengst en 19.00 uur: ds. PG. den Hengst. Hervormde Gemeente. Zo. 10.00 uur: ds. J. de Boer en 19.00 uur: ds. PG. den Hengst. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. ds H.F. Meyer, Scharendijke. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 ds. J.A. Berkhey. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. A.A. Bosma. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30. Gereformeerde Kerk. Zo. 10.00 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek en ds. R.G. van der Zwan. 19.30 uur: bijeenkomst in Herv. kerk. Meliskerke. Hervormde Kerk Zo. 19.30: voorganger niet bekend. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20.00 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10.00 uur: ds. L. Fabriek. Centrum Middelburg. Zo. 9.30 en 14.00 en 18.30 uur: ds. Th. v. Stuyvenberg, leesdienst. Evangeli sche Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10.00 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. niet bekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11.00 uur: Gastpre- dikant. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. niet bekend. Ge reformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. J. van Veen en 19.00 uur: ds. J. Dubbink. Hofpleinkerk, Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: ds. ds. P. Paulus en 14.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. C. Goeman en 17.00 geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).K\ein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: ds. A. de Snoo en 16.30 uur: ds H. Mostert. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: dr. H. v.d. Linde. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10.00 uur: ds. Ter Bals. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, Zo. 10.00 uur: ds. O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19.00 uur: ds W.A. v.d. Berg. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: ds G.J. W. Scheldehaas, doopdienst. Oostkerk, Oostkerk hof, Zo. 9.30 uur: ds W.A. v.d. Berg. Wijkgemeen- te Geref.Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11.00 uur: ds. J. Flikweert en 18.30 uur: kand. PD. Spies. Kerk genootschap der Zevende-dags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62, Za 11.00 uur: ds. J.G. ter Mate. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10.00 en 19.00 uur: o.l.v. luitenant R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: Chr. J. Kleij. Nederlands Gereformeerde Kerk, Ge bouw Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur en 17.00 uur: ds A. Boshuizen. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Zo. 10.00 uur: zie Koorkerk. Rooms-Katholieke Kerk Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, niet bekend. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds C. Goeman en 17.00 uur: geen dienst. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: G. Mes. NIEUWLAND Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10.00 uur: ds. T. Wever, S.O.W. dienst en 19.00 uur: ds. T. Wever, S.O.W. dienst. Hervorm de Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10.00 uur: ds T.Wever en 19.00 uur: T. Wever. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. G. vr. 19.30 uur: ds. C. Harinck. Zo. 10.00 uur en 15.00 uur: ds. C. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Dhr. M.J. Geuze. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10.00 uur: ds. Warner, viering Avondmaal met kinderen. Hervormde Ge meente. Noordweg 3. Zo. 10.00 uur: ds. R.J. Perk en 19.00 uur: ds. den Hollander, S.O.W. dienst. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30: ds. St. Spanjer. Gerefor meerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10.00 uur: Dhr. A. van Westen en 19.00 uur: ds. A.A. van de Spek. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. niet bekend. Kanaalstraatkerk, niet bekend. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.C.A. Voorst en 19.00 uur: Dhr. Chr. J. Kley, Oec. dienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19.00 uur: Dhr. J. Sinke. Martinuskerk, Kerklaan 19, niet bekend. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10.00 uur: ds. W.P. Jan sen en 19.00 uur: ds. P. Paulus (in Gapinge). Hervormde Kerk. Zo. 10.00 uur: ds Jansen, gez. dienst. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion en 19.30: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdom weg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Leendertse. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdom weg 1. niet bekend. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: ds. H. Mostert en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10.00 en 17.00 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17.00 uur, wo. 20.00 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10.00 uur: ds. Ph. Kroes. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. F.C. van Dijke. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: D.W. Koelman. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds. H. Wessel. Ter Reede, Zo. 19.00 uur: Ds. D.W. Dondorp. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Uehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 10 tot 12 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. LDe Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, niet bekend. LGereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst en 16.00 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10.00 en 19.00 uur: Envoy van Riet. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel weg 57. Vr. 19.30 uur: ds. C.A. Schoorel. Zo. 9.30 uur: ds. C.A. Schoorel. Ziekenhuis Walche ren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10.00 uur: ds. J. Dubbink. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, Zo. 19.00: ds. D.W. Dondorp. Schot. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), geen opgave ontvangen. Streek ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 2e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Der Boede. Zo. 10.30 uur: Dhr. J. v.d. Putte. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. 11.00 uur: hr. Trimpe (gez dienst) bekend. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Schoonenboom (Nieuwerkerk) en 10.30 uur: ds. Otten (Ouwerkerk). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg, niet bekend. Do. 15 april t/m wo. 21 april Huisartsen Hervormde Gemeente. Zo. Geuze. 11.00 uur: Dhr. M.J. Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: A. van Heus- den, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24.00 uur: F.G. Snijder, Burg van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: J.LC. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, te! 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: vrijdag, zater dag en zondag: dr. R.A.D. van Tol, Markt 12, Vee- re, te! 01181-1271. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke:vrijdag, zaterdag en zondag: Van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, te! 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: vrij dag, zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenis- seweg 14, Biggekerke, te! 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: P. Bruynzeel, Londensekaai 35, Middel burg zondag: D.P Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01188-35787. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C.v. Perestraat 1, tel. 61593. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag tot maandag: S. v.d. Kaaden, tel. 01185-3254. Middelburg: van vrijdag tot maandag: J. Drijdijk, tel. 01180-26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag, zondag en maandag: Mw. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, "Jan Matens- huis", Noordbolwerk 33, Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziektenbestrijding: Noordbolwerk 33, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tuberculose bestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Bedrijfsgezondheidszorg, Noordbolwerk 33, tel. 01180-34085. Jeugdgezondheidszorg, Noordbolwerk 33, tel. 01180-35664. Regionale Indicatiecommissie Walcheren, Nord- bolwerk 33, tel. 01180-24740, tel. sprekuur op werkdagen van 8.30 - 10.00 uur. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. gratis 06-0432. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus '5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding en verhuur elektrisch kolfap- paraat, tel. 01189-1691 en 01180-16812. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg eo. Breestraat 15, bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. Brouwenaarstraat 4, bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden Gemeentehuis ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke Het Wijkgebouw, iede re 1e, 3e, 4e do. v.d. maand van 9 tot 10 uur tel. 01189-1226. Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg. Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-11877. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-11877. Kruiswerk Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. Mag nolia 55, Postbus 79, 4460 AB Goes, tel. 01100-49200. Tijdens kantooruren zijn de vol gende diensten bereikbaar: gezondheidsvoorlich ting en -opvoeding, ent-administratie, specialistische zorgverlening, jeugdgezondheids zorg, voedingsvoorlichting tel. spreekuur iedere dinsdag van 10.00-11.00 uur tel. 01100-49218, meer bewegen voor ouderen. Kraamcentrum rondom de Oosterschelde en Walcheren. Magnolia 65, Goes. Voor directe kraamhulp tel. 01100-49222. Aanmelden kraam zorg via centraal inschrijfbureau tel. 01100-49249. Openingstijden centraal inschrijf bureau maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland. Secre tariaat Postbus 79 4460 AB Goes, tel. 01100-49200. Stichting aanvullende thuiszorg Zeeland. Secre tariaat Postbus 79, 4460 AB Goes, tel. coördina tor 01100-49204 (dag en nacht). Hartezorg voor- en nazorg bij hartziekten Midden- Zeeland, Secr. Noordweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-37320. Bereikbaar op werkdagen van "8.30-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Gokspreekuur iedere donderdag van 16.30-18.30 uur. Bereikbaarheid buiten kantooruren tot 22.00 uur en op zaterdag en zondag van 9.00-22.00 uur via de alarmcentrale 01184-14444. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Badhuisstraat 25-29, Vlissingen, tel. 01184-13240. Spreekuur op maandag- en vrijda gochtend van 9.00-12.30 uur. Gehandicapten Adviesburo Zeeland. Herengracht 52, tel. 01180-23592. Advisering/begeleiding ge handicapten voor voorzieningen (woon- en leef- voorzieningen) en hulpmiddelen. Bereikbaar 9.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 11