informatiepagina van de gemeente Vlissingen VUSSIIIECII BEPERKING MOGELIJKHEDEN HUURSUBSIDIE NESTKASTEN VOOR VOGELS AANPASSING NORMEN GEMEENTEGARANTIE OPNIEUW VOORSTEL PLAATSING PALEN J.I.SANDERSESTRAAT PODIUM TWEE X TWEE KWADRAAT BIEDT KUNSTENAARS MOGELIJKHEID ZICH TE PRESENTEREN COMMISSIES RECTIFICATIE EVEN BIJPRATEN MET BURGEMEESTER VAN DER DOEF TELEFOONSYSTEEM STEUNPUNTEN VERNIEUWD TWEEDE PAASDAG WORDT KOOPDAG Woensdag 7 april 1993 DE VLISSINGER 5 Onlangs kwamen Gede- Euteerde Staten van Zee- ind met een voorstel tot gemeentelijke herindeling in Zeeland. Voor wat be treft Walcheren is het voorstel te komen tot drie gemeenten: Vlissingen, Middelburg en één platte landsgemeente. Daarbij stellen GS voor om het dorp Koudekerke bij Vlissingen te voegen en Arpemuiden bij Middelburg. HERINDELING GEMEENTEN De gemeenten Vlissingen en Middelburg hebben hierover gezamenlijk een standpunt ingenomen. Dit standpunt wordt kenbaar gemaakt in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Het aaat er om in de ruimtelijke ontwik keling dat bij elkaar te voegen wat Dij elkaar hoort. En als je niet besluit tot de vorming van één gemeente Walcheren, dan moet je een grens vast stellen tussen het stedelijk aiec je zoekt dan zou Koudekerke bij Vlissingen en Arnemuiden bij Middelburg kunnen ho ren. In planologische zin, met name wat betreft de woonfunctie, zijn deze kernen stedelijk gebied. Dit aspect moet zeker in de komende inspraakpro cedure aan de orde ko men en er moet over wor den aepraat tussen de betrokken partijen Vlissingen en Valkenisse. Ik ga er van uit dat Gedeputeerde Staten hun voorstel hebben gedaan op grond van argumenten en dat alleen op grond van zware tegenargu menten dit wordt verla ten. Curieus is daarom de uitspraak van gedepu teerde Dijkwel dat hij niet verwacht dat Koudekerke bij Vlissingen komt. Ik kan mij niet voorstellen dat hij deze nieuwe afba- sliik gebied en het platteland. Als je zo'n soort grens kenina van het stedelijk gebied zou voorstaan, reeds één week na het verschijnen van het voor stel van GS waarin die af bakening anders is aan gegeven. Ik ga er van uit aat het om een misver stand gaat. REGIOPOLITIE Als je nu belt met de poli tie in Vlissingen worat er opgenomen met "Politie Zeeland, bureau Vlissingen". Feitelijk is de gemeentepolitie van Vlissingen een onderdeel van de regiopolitie Zeeland. De reorganisatie van de politie doet pijn bij de politiemensen. Functies vervallen, taken en werkplekken verande ren, toekomstverwachtin- ?en zien er anders uit. och komt er per saldo uit dit proces een efficiëntere politieorganisatie tevoor schijn. En daarmee zijn de burgers - ook die van Vlissingen - gediend. Het is goea dat er nu een or ganisatie komt die zich kan bezighouden met de bestrijding van zowel de zware criminaliteit, de ge organiseerde misdaad en de milieu-criminaliteit ais de kleine criminaliteit. Met name de kleine crimi naliteit zal voldoende aandacht houden. Inbraken, berovingen, vernielingen en fietsen diefstallen zijn voorbeel den van kleine criminali teit die de burger zeer direct raken en waarvoor voldoende politie op straat zal blijven. De nieu we politieorganisatie - waar de Vlissingse politie een onderdeel van is - heeft voldoende oog voor bestrijding van deze klei ne criminaliteit, voor dat wat bij de burger leeft. Dit blijkt ook uit het inzet ten van wijkagenten. Die heten nu officieel "ge biedsgebonden basis poli tiefunctionarissen". Ondanks deze onmogelij ke naam werken zij in Vlissingen in de praktijk als wijkagenten die de problemen en verhoudin gen in de wijken kennen. Bovendien surveilleren zij lopend of op de fiets! Ik ga er vanuit dat on danks de organisatie pro blemen - waarvoor oplos singen moeten komen - onze politiemensen gemo tiveerd blijven doen waarvoor ze hebben ge kozen, namelijk politie werk voor de burgers, Vlissingse burgers én Walcherse burgers. Vanaf 5 april moet het makkelijker zijn om een Steunpunt Studiefinancie ring telefonisch te berei ken. De informatiserings bank heeft namelijk een doorschakelsysteem inge voerd om de telefonische bereikbaarheid van de Steunpunten te verbeteren. Voor vragen over studie financiering kon u tot nu toe óf het landelijke 06- nummer kiezen óf het tele foonnummer van een re gionaal Steunpunt. De kans dat u de ingespreks- toon kreeg was groot. Nieuw is echter het ge bruik van een centraal doorschakelsysteem waar door de 25 steunpunten tot één landelijk netwerk zijn samengevoegd. Welk Steunpunt u ook belt, het computersysteem plaatst u in de centrale wachtrij en probeert u in eerste instantie door te verbinden met het steunpunt naar uw keu ze. Lukt dat niet, dan probeert de doorschakeldienst u door te ver binden met een steunpunt waar wel capaciteit beschikbaar is. Alle Steunpunten Studiefinancie ring zijn toegerust om uw vragen te beantwoorden. Mocht het tij dens een gesprek noodzakelijk blijken dat de klant bij een speci fiek steunpunt moet zijn, dan kan intern worden doorverbonden. dat er sneller contact gelegd kan worden. Telefoontjes uit de cen trale wachtrij kunnen immers door 25 verschillende steunpun ten worden beantwoord. STEUNPUNT VLISSINGEN Het Steunpunt Studiefinanciering Vlissingen is gevestigd aan de Edisonweg 4 in het gebouw van de Hogeschool Zeeland. Zij zijn geopend op maandag, dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Op woensdag en donderdag kunt u er terecht van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer van het Vlissingse Steunpunt is 06 - 3991139 of 06-3212157. E M E In de praktijk komt het er op neer informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335 Als u een huur betaalt, die voor uw inkomen te hoog is, dan kan de overheid onder bepaalde voorwaar den een gedeelte van die huur betalen. Of u voor zo'n vergoeding (huursub sidie) in aanmerking kunt komen hangt van een aan tal factoren af. Bijvoorbeeld de hoogte van uw huur en de samenstel ling en de omvang van uw huishouden, maar ook de hoogte van uw inkomen of het gezamenlijke inkomen, dat u en uw huisgenoten verdienen. Sinds 1 juli 1989 werkt de ge meente mee aan het beperken van de totale uitgaven voor de huursubsidie. Wanneer, bijvoor beeld als gevolg van verhuizing, meer huursubsidie per maand nodig is dan een toegestaan maximum, zal de gemeente aan de rijksoverheid over de aan- vraac e- lag een negatief advies c ven. In de periode 1 juli 1992 - 30 juni 1993 bedraagt dit maxi mum 275,- per maand. Dit be drag wordt elk jaar aangepast. Wanneer de aanvraag inder daad wordt afgewezen zal moe ten worden omgezien naar ande re goedkopere woonruimte. Voor een aantal groepen huur ders wordt een uitzondering ge maakt. Voor beiaarden, gehan dicapten en huishoudens, die uit meer dan 8 personen bestaan, bestaan mogelijkheden om af te wijken van net maximale bedrag aan huursubsidie. De gemeente adviseert de rijksoverheid dan om een hoger bedrag aan huur subsidie te verstrekken. Het is dus verstandig dat u - voordat u de huurovereenkomst voor een andere woning onderte kent - eerst bij de verhuurder of bij de gemeente nadrukkelijk in formeert of het verlenen van huursubsidie mogelijk is. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw S. Spanier-van Huizen of mevrouw D. Daniëlse van de sectie Bouwen en Wonen, gemeente ngen, 87575. U kunt ook langskomen Vlissingen, telefoon: gemee 87355 of in het stadhuis, tweede verdie ping, kamer 230. Burgemeester en wethou ders van Vlissingen stellen voor aan de kant van de oneven huisnummers in de J.l. Sandersestraat in Oost- Souburg trottoirpalen te plaatsen. Deze moeten de straat voor voetgangers veiliger maken. De San dersestraat heeft namelijk geen stoepen, maar rabat- stroken waarop gepar keerd mag worden. Dit voorstel wordt vanavond 7 april behandeld tijdens de openbare vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor ruimtelijke ordening en verkeer in het stadhuis (aanvang 19.30 uur). De bewoners van de straat hebben van de gemeente een uitnodiging voor de commissievergadering ont vangen. Al eerder, in oktober 1992, kon den de bewoners hun mening geven over het plaatsen van trot toirpalen in hun straat. Een klei ne meerderheid van de bewo ners was toen vóór. Burgemeester en wethouders wil den daarom de palen plaatsen. Zij vroegen hierover toen advies aan de vaste commissie van ad vies en bijstand voor ruimtelijke ordening en verkeer. De commis sie had hiertegen bezwaren waarna b en w hun voorstel te rugnamen. HANDHAVEN VOORSTEL Inmiddels zijn b en w nagegaan of een betere oplossing mogelijk is. Zij kunnen echter binnen de beperkte mogelijkheden geen goede en veilige alternatieve op lossingen aandragen. B en w handhaven daarom hun voorstel tot het plaatsen van de palen. Bovendien stellen zij voor een maximum snelheid van 30 km/uur in de straat in te stellen. Dit alles staat in een ontwerp- raadsvoorstel dat vanavond tij dens de commissievergadering wordt behandeld. Tijdens deze vergadering is spreekrecht voor bezoekers. Als de commissie po sitief adviseert, wordt het voorstel behandeld in de vergadering van de gemeenteraad op don derdag 29 april 1993. Burgemeester en wethou ders van Vlissingen hebben op verzoek van een aantal ondernemers Tweede Paas dag 1993 aangewezen als koopdag. Dit betekent dat winkels op 12 april aan staande geopend mogen zijn. Een aantal grote (meubel)zaken op het terrein Baskensburq zal zeker geopend zijn op deze dag. Met ingang van 1 april 1993 volgt de gemeente Vlissingen de nieuwe nor men van de Stichting Gezamenlijke Bemiddelen de Organen die gelden bij de beoordeling van aan vragen om gemeentega rantie. Een gemeentega rantie betekent dat de gemeente aan een bank de garantie geeft dat rente en aflossing van een hypothe caire geldlening worden betaalJ. De gemeente re gelt dit samen met de rijks overheid. Over het geven van een gemeentegarantie beslist echter de gemeente. Gemeentegarantie kan worden verleend, als u een woning gaat kopen, die u zelf zult gaan be wonen. Gevolg van een verleen de gemeentegarantie is, dat u veelal tegen een lagere rente een hypothecaire geldlening kunt af- Vanavond vergaderen er twee vaste commissies van advies en bijstand om 19.30 uur in het stadhuis. Het zijn de commissie ruim telijke ordening en verkeer en de commissie welzijn, volksgezondheid, cultuur en accommodaties. Deze vergaderingen zijn open baar en bezoekers hebben spreekrecht. De agenda's van de vergaderingen vindt u enkele da gen tevoren in de gemeentelijke informatiehoeken in het stadhuis, de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg en in het wijk centrum "Open Hof". Vorige week stond op de pagina "In den blauw geruiten kiel" een foutieve datum vermeld. De informatiemiddag over 'mi lieuzorg op school', voor ge meenten en basisscholen vindt niet plaats op 7 april maar op 1 2 mei. Podium Twee X Twee Kwadraat is gevestigd in de Kunstuitleen Zelke Negen Een in het sou terrain van de bibliotheek Vlissingen. (foto: Ruben Oreel) Wist u dat er in het open baar groen van Vlissingen ongeveer 75 nestkasten voor vogels zijn opgehan gen? Als onderdeel van het milieu-actie plan heeft de sectie Beplantingen van de sector Beneer de afgelopen jaren telkens een serie nestkasten gemaakt en op verschillende plaatsen in openbare parken en groenstroken opgehangen. Waarom is het nu nodig om nest kasten op te hangen voor vogels vraagt u zich misschien af. Vogels vinden immers zelf toch wel een plekje om te broeden? Dat is ook zo maar vooral voor vogels die broeden in holle ruim ten in oude bomen en stronken wordt het steeds moeilijker ge schikte plekjes te vinden. Oude vermolmde bomen kunnen in parken en groenstroken veelal niet blijven staan omdat dit ge vaar oplevert voor recreanten of omwonenden. Denk maar eens aan uitbrekende takken of stam men. Doordat de meest slechte bomen dus opgeruimd moeten worden verdwijnen ook de natuurlijke nestelruimten. Als vervanging daarvoor kunnen kunstmatige ho len in de vorm van nestkasten worden opgehangen. Omdat niet elk vogeltje dezelfde eisen aan zo'n behuizing stelt zijn er verschillende typen kasten gemaakt. Zo zijn er speciale kas ten voor Pimpelmees, Koolmees, Gekraagde Roodstaart, Vliegen vanger, Boomkruiper, Bosuil, Torenvalk en Holenduif. Vooral de Torenvalk- en uilenkasten heb ben een flink formaat; bijna zo groot of groter dan een veiling- kist. Elk jaar controleren vrijwilligers van de Vogelwerkgroep Walche ren alle nestkasten. Zij registre ren welke kasten bezet zijn, wel ke vogelsoorten erin broeden en hoeveel jonge vogels er uit vlie gen. Zo weten we dat er in De nestkas ten zijn op gehangen in openbare plantsoenen en groen stroken (foto:Ruben Oreel) 1992 128 Pimpelmezen, 54 Holenduiven in de nestkasten Koolmezen, 14 Torenvalken en 4 zijn grootgebracht. sluiten. Ook zal vaak een hypo theek tot 100 van de aan- koopkosten mogelijk zijn. Uiteraard speelt uw persoonlijke situatie een belangrijke rol. Wat is er nu veranderd? De nieu we normen hebben voornamelijk betrekking op de ruimere moge lijkheden, die een huishouden met tweeverdieners krijgt om een hypothecaire geldlening te ver krijgen. Per 1 april 1993 zijn - kort sa mengevat - de volgende verrui mingen doorgevoerd: - tweeverdieners kunnen de bei de inkomens bij elkaar tellen, als ware het één inkomen, en bij de beoordeling van de hy potheek-aanvraag de som van deze inkomens als uitgangs punt nemen; wanneer tweever dieners ervoor kiezen om meer dan 8 jaar een tweede inko men bij de hypotheekaan- vraag mee te nemen, zal dit als blijvend worden be schouwd en zal geen verplich te extra aflossing worden op gelegd; - tweeverdieners kunnen een tweede inkomen tijdelijk (voor 8 jaar of korter) laten meene men bij de beoordeling en de berekening van de hypotheek- aanvraag; vaak zal aan een verplichte extra aflossing wor den opgelegd; de leningsca paciteit zal aan wat lager zijn dan bij de hiervoor genoemde verruiming. Gedetailleerdere informatie over de nieuwe normen is te verkrij gen bij de hypotheekinstellingen, banken en bemiddelaars. Deze informatie is ook bij de Stichting Gezamenlijke Bemiddelende Or ganen, p/a postbus 114, 5600 AC Eindnoven, tel. 040- 501480, op te vragen. In de kunstuitleen Zelke Negen Een is Het Podium Twee X Twee Kwadraat gevestigd. Het Podium biedt aan professionele kunstenaars ae mogelijk heid om te debuteren of een tussentijdse atelier presentatie te laten zien. Exposities op deze locatie tonen werk van kunste naars die in Zeeland wer ken. Op dit moment is er een podium presentatie te bezichtigen van Hans Bommeljé uit Vlissingen. Bommeljé studeerde in 1987 af aan de Academie Industriële Vormgeving in Eindhoven, met als specialisme Produktpresen- tatie. Na de Academie was hij enige tijd werkzaam in de industriële sector als grafisch vormgever, maar hij stapte al snel over op het maken van unica, waarbij de behoefte aan behoefte en func tionaliteit minder belangrijk wer den. Hij begaf zich in een tussen gebied van kunst en toegepaste kunst. Een logische overstap naar de beeldende kunst vond plaats toen alleen het visuele as pect overbleef. De podiumpresentatie van Hans Bommeljé is nog tot 29 mei te zien in de Kunstuitleen Zelke Negen Een, in het souterrain van de bibliotheek Vlissingen. De openingstijden zijn: woensdag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur en donderdag van 18.00 tot 20.00 uur.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 5