Voetgangers betalen Afscheid Technologie, dus IN-ö-LÜX KEIHARD DONSVOORDEEL VOORDEEL BEER IS ER WEER REUZEBADDOEKE KONINKLIJKE KLASSE jiN-o-mx Jan Vasse Jan Vasse Provincie Zeeland 49,- BOX 169.- BABYKAMER ROBIN 1695.- BABYNETTE - BEBINELLA Verbeteren Postweg COMMISSIES IN BEROEP MERISE" MOLTON STRETCH HOESLAKENS HOOFDKUSSEN COMFOREL De grootste en goedkoopste Babyspeciaalzaak van West-Brabant JjjHiiiii Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Onderzoek wijst uit dat Nederland achter gaat lopen bij het toepassen van technologie. Dat is slecht voor de economie. Vandaar dat de provincie aansluiting heeft gezocht bij een landelijke campagne, om zodoende meer belangstelling te kweken voor technische ontwikkelingen. 90 x 200 van 29,95 voor 26,95 van 69,- nu maar 1 ?';f Opril Grote Markt 12 Korte Delft 4 St. Jacobspassage 13 Vlissingen 01100-33796 01180-33830 01184-14463 SPREI 1500 m2 toonzaal uitgebreid assortiment van diverse babyartikelen van 255.- nu exclusief model van 2095.- nu Brood- en Banketbakkerij Wist u dat wij elk weekend een van onze heerlijke vlaaien in de aanbieding hebben? Weekendaanbieding: ABRIKOZEN SPECIAAL VLAAI 14.95 Burgemeester Lewestraat 3 4456 AG LEWEDORP Telefoon 01196-12238 Maandag gesloten Nieuws Gedurende de zomerperiode zullen voetgangers en fietsers een gulden moeten betalen voor een overtocht op de veerlijn Vlissin- gen-Breskens, zo stelt het dagelijks provinciebestuur voor. Re gelmatige gebruikers kunnen tegen betaling van tien gulden een abonnement nemen. Voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen blijft de overtocht gratis op vertoon van een geldig 'zeeuws-vla- mingen-pasje. Gedeputeerde staten willen tot de ze maatregel overgaan omdat ze de stellige indruk hebben "dat een deel van de niet-gemotoriseerde veergebruikers wordt aangelokt door de gratis overtochtmogelijk heid". Zo valt te lezen in het voorstel waarover provinciale staten 12 maart een besluit moeten nemen. Het is dus niet de bedoeling dat de veerboten gebruikt gaan wor den als een soort toerboot. De vaartuigen van de PSD mogen wettelijk niet meer dan duizend passagiersver voeren. De kapi teins van de schepen hebben dan ook de instructie gekregen niet uit te varen als er meer passagiers aan boord zijn. Om dit te controle ren telt de PSD de passagiers ge durende de zomermaanden. Het invoeren van het zomerta- rief op de lijn Vlissingen- Bres- kens kost 375 duizend gulden. Dit geld is onder meer nodig voor personeelskosten. De PSD moet immers kaartverko- pers/telmedewerkers in dienst nemen voor deze periode. Ook moeten er kaartverkoopruim tes worden ingericht, die na derhand moeten worden ver wijderd en opgeslagen. Voorts krijgt de bootdienst te ma ken met extra schoonmaak- en re paratiekosten, controle en admini stratie, en, tot slot, de aanschaf van kaartjes en abonnementen kost ook geld. De verwachting is dat de te maken kosten volledig worden terugverdiend uit de op brengst van de verkoop van kaart jes en abonnementen. De betalingsverplichting gaat uit sluitend gelden voor personen van vijf jaar en ouder. Vroege vogels kunnen de overtocht gratis blijven maken omdat de tariefregeling gaat gelden voor de dienstrege ling tussen 06.45 uur en 20.00 uur. Ook na dit laatste tijdstip is de overtocht gratis. Zaterdag 27 maart, van 16.00 uur tot 18.00 uur, is er een openbare afscheidsreceptie in verband met het vertrek van gedeputeerde mevrouw G. de Vries - Hommes. De receptie vindt plaats in het statencom* plex van het provinciehuis, Ab dij 10 in Middelburg. Het dagelijks provinciebestuur stelt belangstellenden op die ma nier in de gelegenheid afscheid te komen nemen van de gedeputeer de. Mevrouw De Vries - Hommes ver laat de provincie Zeeland en treedt per 1 april aan als burge meester van de gemeente Nije- furd in Friesland. Zij werd lid van provinciale staten in 1978 en maakt sinds 1987 deel uit van het college van gedeputeerde staten. G. de Vries - Hommes Technologie, dus! is het motto van een landelijke campagne om het belang en de mogelijk heden van technologie onder de aandacht te brengen van grote groepen mensen. De provincie sluit zich aan bij dit initiatief en heeft daar voorlo pig vijfentwintigduizend gulden voor uitgetrokken. Op stapel staan het uitgeven van een technologie-atlas, een confe rentie, het organiseren van stages en een grootscheepse show van technologische ont wikkelingen. De campagne vindt plaats omdat uit onderzoek en in de praktijk blijkt dat technologie niet die waardering krijgt die het verdient. De onderwaardering heeft tot ge volg dat de huidige achterstand in Nederland groter dreigt te worden en dat heeft dan weer een nega tieve invloed op de economie. De campagne is bedoeld om jonge ren en hun ouders een beeld te geven van ontwikkelingen in de technologie en jongeren te stimu leren een opleiding te kiezen voor een beroep in deze richting. Voorts willen de organisatoren be reiken dat politici, opiniemakers en leidinggevenden in bedrijven meer oog krijgen voor de moge lijkheden van de techniek en het toepassen van moderne technie ken gaan bevorderen. De campag ne is een een initiatief van de Stichting Maatschappij en Onder neming (SMO) die het voortouw heeft genomen bij de organisatie van tal van aktiviteiten. Atlas In het voorjaar komt er een tech nologie-atlas uit. In de atlas geeft men per bedrijfstak aan wat de belangrijkste technologische ont wikkelingen zijn en hoe bedrijven technologie toepassen. In deze nationale atlas presen teert Zeeland met name de chemie, de electrotechnische en de agro-industrie. Zo zijn de mogelijkheden vanuit bij voorbeeld de scheepsbouw in beeld gebracht binnen het cluster electro-techniek, bij de agro-indus trie gaat de aandacht uit naar on der meer allerlei mechanische toe passingen in de landbouw. Tegen de zomer komt er een con ferentie, bedoeld voor ouders van jongeren die op het punt staan een beroep of opleiding te kiezen, voor schooldecanen, voor mensen die aktief zijn in de gemeentelijke of provinciale politiek en voor advi seurs voor het bedrijfsleven. Via het leerlingenbestand van scholen zal men ouders uitnodigen voor bezig zi/n met techniek deze conferentie. Het is voorts de bedoeling stages te organiseren voor mensen die lid zijn van orga nisaties die invloed kunnen uitoefe nen op het economisch klimaat in de provincie. De gedachten gaan dan ook weer uit naar de politiek, adviseurs, leidinggevenden en journalisten, om hen op die manier in de gelegenheid te stellen erva ring met technologie op te doen. Show Speciaal voor jongeren is het de bedoeling van de organisa toren in het najaar de zogehe ten Roadshow naar Zeeland te halen. De Roadshow bestaat uit een grote dubbelwandige luchtdruktent in de vorm van een 'super-printplaat'. Deze twaalf meter hoge tent zal een oppervlakte beslaan van twee duizend vierkante meter. In de tent kan men een volledig geautomatiseerde reis maken door de wereld van de technolo gie. Kijken en zelf doen kan de be zoeker in een gangenstelsel van 150 meter waarin zich twintig ver schillende ruimtes bevinden. Een begeleidingsrobot wijst de weg. Bij het verlaten van de hal ont vangt iedere bezoeker speciaal voor hem of haar geprinte infor matie waarop aanbevelingen staan voor nadere oriëntatie of opleidin gen op die gebieden waarvoor men belangstelling heeft getoond tijdens het bezoek. Voor de cam pagne in Zeeland is een begelei dingsgroep in het leven geroepen waarin behalve de provincie, het onderwijs vertegenwoordigd is te zamen met het innovatiecentrum Zeeland, het bedrijfsleven en het Regionaal Bureau Arbeidsvoorzie ning. Als provinciale staten 12 maart hun fiat geven trekt de provincie 2,8 min. gulden uit om nog dit jaar de Postweg tussen Kapelle en Yerseke op te knappen. De Postweg is hard aan verbetering toe. De verharding van de hoofdrij baan is over een lengte van 2,6 km. zo slecht dat er weinig anders opzit dan het bestaan de wegdek weg te halen en op een nieuw zandbed een gefun deerde asfaltverharding aan te brengen. Op dit moment wordt een gedeel te van de weg al aangepakt als gevolg van het werken aan het Ka naal door Zuid-Beveland. Doordat andere wegwerken vertraging heb ben opgelopen ontstaat er ruimte, ook de rest van de Postweg veili ger te maken. Gegeven de om vang van het verkeer en omdat er een fietspad naast de weg ligt, wordt de weg niet breder dan zes meter. De in de weg liggende scherpe bocht krijgt een ruimere boog. Op deze plaats ligt een oversteekplaats voor koeien. On derzocht wordt nog of deze over steekplaats vervangen wordt door een tunnel. Een vergadering van de sta tencommissie voor ruimtelijke ordening staat gepland voor vrijdag 19 maart, aanvang 9.30 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. Op het moment van drukken van deze AbdijNieuws zijn er nog geen agendapunten voor deze vergade ring. In het volgende nummer van deze informatierubriek staat aan gekondigd of de vergadering van deze commissie al dan niet door gaat. 19 Maart, aanvang 14.00 uur, vergadert de statencommissie voor milieu in het gebouw van de directie milieu en water staat, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Onderwerp van gesprek is het Prosa-project fase drie, het direc tieplan, het klimaatverbond, het meerjarenplan gevaarlijk afval, de WCA-uitbreiding, mededelingen uit het IPO en de situatie bij Broomchemie. De vergaderingen zijn open baar en beginnen met spreek recht voor het publiek. De agenda's en stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 16 maart twee algemene bijstandsza ken. Twee inwoners van de ge meente Middelburg zijn in beroep gegaan tegen de beslissing van hun gemeentebestuur hen geen bijstand te verlenen. De zittingen zijn openbaar. De eerste zitting begint om 14.00 uur, de tweede om 14.20 uur, in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42 in Middelburg. i Topklasse donsdekbed "Noblesse" nu met enorm prijsvoordeel. 90% zuiver wit ganzedons 10% donzige veertjes 100% katoenen tijk Eurolabel Carré gestikt 5 jaar garantie Baddoeken, gastendoekjes en washandjes met de geliefde beerapplikatie. 2 pers. 675,- Nu maar 479,- Litsj. 825,- Nu maar 579,- Gastendoekjes 30 x 50 maar 7,95 Washandje 15x21 maar 4,95 Nu tijdelijk extra voordelig 140 x 200 van 39,95 voor 35,95 160 x 200 van 43,95 voor 38,95 180 x 200 van 46,95 voor 41,95 Met Dupont Comforel vulling. 100% percal katoenen tijk. Supergrote "Cannon" baddoeken 67 x 123 cm. In strepen en effen kleuren, (met kleine schoonheidsfoutjes) Luxe dekbedovertrek Warwick" m prachtig omkeerdessin. Met ruches rondom. Krimp- en strijkvrij. 2 pers. maar Lits-jumeaux maar Nekrol (gevuld) Kussenhoesjes 40 x 40 1 pers. maar 79,95 2 pers 99,95 Lits-jumeaux I 19,95 -Beft, OUD GASTEL Openingstijden: 's maandags 13.00-17.30 uur, dinsdag t/m donderdag 10.00-17.30 uur, vrijdag 10.00-20.00 uur, zaterdag 10.00-16.00 uur. Bedrijventerrrein „Korenweide" STANDERDMOLEN 14 - OUD GASTEL - TEL. 01651 - 28 56 Wist U dat wij 32 soorten vlaaien hebben? Uw vlaaienspecialist, de enige echte

de Vlissinger | 1993 | | pagina 19