informatiepagina van de gemeente Vlissingen PRIJZEN KERSTBOMENLOTERIJ NOG NIET ALLEMAAL OPGEHAALD WIJZIGINGEN AFVALWIJZER EEN COMPOSTSILO MET 50,- KORTING VLIS5II1GEI) binnenkort overleg gemeente met bonden en raad van kerken over sociale vernieuwing ["bestel- COMMISSIES compostsilo NEGEN SUBSIDIE AANVRAGEN IN KADER SOCIALE VERNIEUWING GEHONOREERD BEVOLKINGSONDERZOEK BORSTKANKER IN VLISSINGEN STOPGEZET BIBLIOTHEEK EN KUNSTUITLEEN GESLOTEN OP 18 FEBRUARI HEIN ROETHOF PRIJS 1993 NAAR BEDRIJFSLEVEN EVEN BUPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS S VERKEERS 'POORTEN' OP WEYEVLIETWEG Woensdag 10 februari 1993 DE VLISSINGER 5 De Kerstbomenloterij was een succes, veertien geluk kigen haalden hun prijs op bij de sectie Beplantingen. Toch liggen er nog zes prij zen op hun rechtmatige winnaar te wachten. Hier onder volgen de lotnum- (Foto: Ruben Oreel) mers van de nog niet op gehaalde prijzen: Het Wereld Natuur Fonds "Kala- ha-spel" voor de lotnummers: 141 en 424 Het Wereld Natuur Fonds "Ma gisch Vier" spel voor de lotnum mers: 199 en 437 Een A4 ringband met Green Peace Jungle motief voor de lot nummers: 41 8 en 906 Prijswinnaars kunnen bellen naar de sectie Beplantingen van de gemeente, telefoon 13902, zo dat zij een afspraak kunnen ma ken wanneer zij de prijs op ko men halen. De sectie Beplantingen is geves tigd aan de Zaaihoekweg 2. MILIEUVRIENDELIJK Dit jaar hebben de medewerkers van de secties Afvalverwijdering en Beplantingen voor het eerst kerstbomen langs de huizen op gehaald om deze vervolgens te versnipperen. Bijna 2000 kerst bomen werden versnipperd tot compost. Een milieuvriendelijke oplossing voor het jaarlijks terug kerende Kerstbomenprobleem. Op 4 juni 1992 werd het Plan van Aanpak Sociale Vernieuwing door de ge meenteraad vastgesteld. Onderdeel van dit plan was de instelling van een Fonds sociale vernieuwing waaruit projecten konden worden bekostigd. De ge meente deed een beroep op het enthousiasme en de creativiteit van organisa ties en inwoners van Vlis singen. Niet alleen om mee te denken over de aanpak van sociale vernieuwing maar ook om met concrete voorstellen voor projecten te komen. De gemeente is er zich van bewust dat so ciale vernieuwing pas echt vorm en inhoud kan krij gen als individuele inwo ners zich erbij betrokken voelen. In de raadsverga dering van 27 januari jongstleden kende de raad aan negen projectvoorstel len subsidie uit het Fonds sociale vernieuwing toe. De volgende projecten krijgen van de gemeente een subsidie in het kader van de sociale vernieu wing: 1 De Janneke Dierxschool heeft ats doel drie in Vlissingen woonachtige allochtone vrou wen een opleiding te geven tot receptioniste/baliemede werkster 2 De stichting Basiseducatie Vlissingen wil aan asielzoe kers kennis overdragen op het gebied van Nederlandse ad ministratieve, zakelijke en budgettaire procedures. Dit gebeurt in de vorm van een cursus. 3 SG Weyevliet wil leerlingen van buitenlandse afkomst in de leeftijd van 1 2 tot 16 jaar, die vrijwel onaanspreekbaar zijn in de Nederlandse taal, opvangen en begeleiden. 4 De woningbouwvereniging BASCO en de gemeente Vlissingen willen drie liftvoor- zieningen realiseren voor de vijf woonblokken aan de Gouwestraat en Geulstraat 5 Jongerencentrum Walk-inn krijgt subsidie voor het vervan gen van geluidsinstallatie, re paratie podiumverlichting en het vervangen en repareren van meubilair. 6 Het HKPD/ZCAD willen ver slaafden reïntegreren op de scholings- en arbeidsmarkt. 7 De sector Maatschappelijke zaken van de gemeente Vlissingen wil voor ondersteu ners voor administratieve on dersteuning, werkzaamheden beheer gebouw en hulp bij te organiseren activiteiten voor de Marokkaanse, Turkse en Surinaamse/Antilliaanse ge meenschap. Betrokken organi saties zijn DVMIZ, Surant, TCV en de Commissie SCW. 8 De Commissie SCW wil een project opzetten voor mensen met een lichamelijke handi cap, arbeidsongeschikten en (langdurig) werklozen. Door ontwikkeling van hun eigen mogelijkheden moet hun soci aal en maatschappelijk isole ment worden voorkomen of doorbroken worden. 9 De stichting Majoraat kreeg in de loop van december 1992 al subsidie toegekend voor het verstrekken van maaltijden aan ouderen in de wijk Paauwenburg alsmede voor het organiseren van activitei ten voor ouderen in deze wijk. Al deze projecten voldoen aan de criteria en de initiatiefnemers ontvangen binnenkort de subsi die om de projecten ook daad werkelijk te kunnen uitvoeren. Het bevolkingsonderzoek Borstkanker in de gemeen te Vlissingen, waarmee in mei 1992 begonnen werd, is voorlopig stopgezet. Vrouwen uit Lammeren- burg, Oost-Souburg en Rit- them worden dit jaar niet meer uitgenodigd. Zij kun nen na mei 1994 een uit nodigingsbrief verwachten. Vanaf mei 1994 zullen ook vrouwen uit de binnenstad, het middengebied en Paauwenburg, die eerder deelnamen aan het onder zoek, uitgenodigd worden voor de "tweede ronde". UITSTEL De invoering van het Bevolkingsonderzoek Borstkanker in Vlissingen heeft meer tijd ge- gd dan was voorzien. Uitstel net onderzoek is nu noodza- van kelijk omdat het Borstonderzoek centrum in Goes de komende pe riode gebruikt moet worden voor het "vervolgonderzoek" in de Bevelanden. De Stichting Bevol kingsonderzoek Zuid-West Ne derland heeft de verplichting om vrouwen die eenmaal hebben meegedaan met het onderzoek iedere twee jaar opnieuw uit te nodigen. ONDERZOEKCENTRUM VLISSINGEN Mogelijk zullen vrouwen uit Vlissingen vanaf mei 1994 ge bruik kunnen maken van een ver plaatsbaar onderzoekcentrum. Zo'n semi-mobiele unit wordt op dit moment ook gebruikt voor vrouwen in Zeeuws-Vlaanderen. Voor meer informatie kunt u te recht bij de GGD-Goes, mevr. R. Poelman, tel. 01100-49472. (ma t/m wo van 9.00-1 1.00 uur) In verband met een studiedag zijn de bibliotheek in Vlissingen en de Kunstuitleen "Zelke Negen Een" op donderdag 1 8 februari de gehele dag gesloten. (Foto: Ruben Oreel) Het college van burge meester en wethouders van Vlissinaen zal op 3 maart met de besturen van de FNV en CNV en van de Raad van Kerken rond de tafel gaan zitten. Doel van deze bijeenkomst is om ge zamenlijk te bezien of er in Vlissingen behoefte bestaat aan een stedelijk overleg platform sociale vernieu wing. De genoemde organisaties heb ben al eerder aangedrongen op de totstandkoming van een der gelijk platform. Hierin zouden zij Twee weken geleden ver scheen de Afvalwijzer 1993 van de gemeente huis-aan-huis in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem. In deze "bewaarfolder" staan de mogelijkheden om diverse soorten afval milieuvriendelijk kwijt te raken. De folder moet een heel jaar "mee" kunnen. Zo staan er bijvoorbeeld alle data in 1993 in van de route die de chemokar rijdt. Sinds het verschijnen van de folder zijn er enkele kleine wijzigingen nodig. De chemokar komt op de aange geven donderdagen tussen 14.30 - 15.00 uur in de Kerk- laan (tegenover r.k. kerk) (in de folder is deze tijd weggevallen). De chemokar komt op de aange geven vrijdagen tussen 09.00 - 09.30 uur in de H. Segherslaan (bij supermarkt) (in de folder is deze tijd op een andere plaats afgedrukt). Bij de organisaties die oud pa pier inzamelen moet staan: Speeltuinvereniging "De Oude Stad", Paardenstraat, telefoon 14080 Geen Afvalwijzer ontvangen? Vraag er dan een bij de sectie Communicatie in het stadhuis, te lefoon 87337. Op 18 oktober 1993 maakt de Commissie Pre- ventieprijs de winnaar be kend van de Hein Roethof Prijs 1993. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan het project of initiatief dat in het afgelopen jaar (1992) de beste resultaten neeft geboekt met de pre ventie van veelvoorkomen de criminaliteit. De Hein Roethof Prijs wordt in 1993, in tegenstelling tot voorgaande jaren, uitslui tend toegekend aan een roject of initiatief van het NeU regelmatig van gedachten kun nen wisselen met het gemeente bestuur over de koers en de hoofdlijnen van het sociaal ver nieuwingsbeleid. Ook het college is van mening dat sociale vernieuwing alleen tot resultaat kan leiden als er ge werkt wordt in nauwe samen spraak met de burger en in over leg met sociaal-maatschappelijke organisaties. Een gezamenlijke aanpak dus van alle belangheb benden. Alleen op deze wijze kan er een breed maatschappe lijk draagvlak voor de sociale vernieuwing ontstaan. erlands bedrijfsleven. Vijf genomineerde projecten wor den op 1 8 oktober in het zonne tje gezet in de Grote Zaal van het Schilderkundig Genootschap Pulchri Studio in Den Haag. Elk genomineerd project krijgt in ie der geval 2500,-, terwijl de uit eindelijke winnaar een cheque van 15.000,- tegemoet kan zien. De inschrijvingstermijn voor aanmelding loopt af op maan dag 19 april. De Hein Roethof Prijs is in het le ven geroepen door de redactie van SEC, Tijdschrift over Samenleving en Criminaliteits bestrijding, een uitgave van de Directie Criminaliteitspreventie van het ministerie van Justitie, leder initiatief, project of pakket van maatregelen van het bedrijfs leven in Nederland, dat zich op de een of andere wijze richt of heeft gericht op het voorkomen van veelvoorkomende criminali teit, kan zich dit jaar bij de jury ter beoordeling aanmelden. Dit behoeven niet noodzakelijk ini tiatieven van bedrijven te zijn, ook branch- en standorganisaties of bedrijfs- en winkeliersvereni gingen kunnen deelnemen. Ook is het niet noodzakelijk dat men zelf deelneemt aan het project. Het is ook mogelijk dat anderen, zoals de branche organisatie, de winkeliersvereniging, het wijkco- mité of particulieren een opmer kelijk en succesvol initiatief van een bedrijf onder de aandacht brengen van de commissie. Projecten die in voorgaande ja ren al eens door de commissie zijn genomineerd zijn van deel name uitgesloten. De commissie Hein Roethof Prijs besloot de jaargang 1993 ge heel te wijden aan het bedrijfsle ven omdat is gebleken dat uit die sector slechts sporadisch deelna me voortkwam. Kwade tongen beweerden zelfs dat hef bedrijfs leven geen enkele maatregel zou treffen om criminaliteit, door der den of door het eigen personeel, te voorkomen. Ten onrecht, getui ge de talloze initiatieven van kleine winkeliers, winkeliersver enigingen, bedrijven en soms ge hele branchorganisaties. Niet al le maatregelen bleken of blijken succesvol, maar het stak de jury dat er in de afgelopen zes jaar slechts drie succesvolle initiatie ven voor hef voetlicht gebracht konden worden: het project Winkelcentrum Zuidplein te Rot terdam, het project Winkel diefstal van het Hoofdbedrijf schap Detailhandel en het project Discovervoer van de ver voersmaatschappij Centraal Ne derland. SPELREGELS Projecten die worden aangemeld moeten voldoen aan vijf criteria. Deze zijn in het kort: - er moet een relatie zijn met cri minaliteit; - de oplossing voor het probleem moet in de 'eigen kring' zijn ge zocht (binnen het eigen bedrijf of branche e.d., dus niet het louter afschuiven op politie en/of justitie alleen); - er moeten aantoonbare resulta ten zijn te melden; - het project moet elders toepas baar zijn; - de leefbaarheid van de (woon-) omgeving mag door de maatre gelen niet zijn aangetast AANMELDEN Aanmelding kan geschieden 9< door alle vijf criteria de revue te laten passeren in een kort ver slag (maximaal 5 vellen A4-for- maat) en dit te zenden naar: Ministerie van Justitie, t.a.v. de heer R.G.H. van Kaam, secreta ris van de commissie Hein Roethof Prijs, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. Een uitge breid overzicht van de 'spelre gels is op aanvraag verkrijg baar, telefoon 070-3706542. De verslagen dienen uiterlijk maandag 19 april 1993 om 12.00 uur bij het secretariaat zijn ingediend. I I Een compostsilo kost nor maal ƒ135,--. Maar de ge meente Vlissingen geeft dit jaar aan 100 inwoners een subsidie van 50,-- bij de aanschaf van dit VAM-vat. De gemeente verkoopt dus 100 van deze VAM-vaten voor 85,-- per stuk. j naam In een compostsilo verzamelt u groente-, fruit- en tuinafval. Dit kunt u op eenvoudige wijze om zetten in compost, een meststof voor de tuin. De natuur doet het meeste werk. Wanneer u composteert levert u enerzijds een bijdrage aan het verminderen van de afvalstoffen- stroom, anderzijds verbetert u uw grond zodat de planten beter groeien. VEILIGER OVERSTEEK In de nieuwbouwwijk Rosenburg staat geen ba sisschool. De dichtstbij zijnde school ligt in de wijk Bossenburgh. Om daarheen te gaan moeten kinderen bij de Rosen- burglaan de vrij brede Bossenburghweg overste ken. Kinderen hebben vaak moeite met het in schatten van snelheden van auto's en de afstand waarop die zich nog be vinden. Maar ook voor andere voetgangers en fietsers vormt de oversteek een probleem. Het plaatsen van verkeerslichten op die kruising hebben we gekoppeld aan de aanleg van ae nieuwe verbin dingsweg tussen Vlissin- ?en en Koudekerke (de 14), die het tracé van de Bossenburghweg zal vol gen. Het verkeer op die weg zal dan nóg meer toenemen. Nu zal die weg zeker niet voor 1996 worden aangelegd en we vinden dat er tussentijds wel iets moet gebeuren om het langzaam verkeer veiliger te faten overste ken. Dat kan door twee mid dengeleiders op de Bos senburghweg aan te brengen. Daarmee berei ken we twee dingen: een betere accentuering voor het gemotoriseerd ver keer en de mogelijkheid voor het langzaam ver keer om in twee etappes over te steken. De ver keersveiligheid is daar mee op deze kruising ze ker gediend. Volgende week donderdag moet de gemeenteraad over dit voorstel een besluit ne men. MODERNISERING VISMIJN Onze gemeentelijke vis mijn fcrehoort zonder over drijving tot de modernste van Europa. Ons streven is dan ook de vissers en handelaren een optimale service te bieden. Dat vergt soms investeringen om uit te breiden. Zo heeft de raad eind vo rig jaar besloten om een garnalenmolen aan te schaffen. Daarmee wordt het mogelijk ook in Vlissingen garnalen aan te voeren, te sorteren en te verhandelen. Het servi cepakket dat we kunnen bieden breidt daarmee dus ook weer uit. Per 1 januari jl. is er een richtlijn van de Europese Gemeenschap van kracht geworden voor de vissec- tor. Aan een vismijn wor den vanzelfsprekend bo te eisen gesteld, wanneer et gaat om koeling, hy- iënische verwerking van et produkt, enz. Het gaat per slot van reke ning om voedsell Het college vraagt de ge meenteraad volgende week een bedrag van een ton om een verbouwings plan op te laten stellen. Om voor het eind van het jaar aan de EG-richtlijn te voldoen zal naar schat ting een investering nodig zijn van twee miljoen guf- den. Daarop krijgen we van de EG in elk geval een bedrag van een klei ne zes ton aan subsidie. Na uitvoerina van het plan beschikken we over een hypermoderne vis mijn, die aan alle kwali teitseisen voldoet en o|_ Europees topniveau za kunnen meedraaien. En: met een servicepakket voor vissers en handela ren dat er zijn mag. Die goede faciliteiten zijn bovendien van groot be lang voor de werkgele genheid. Niet alleen bij de vismijn zelf, maar ook Dij de in Vlissingen aanlan dende vloot van Arne- muidse en Vlissinase vis sers (trouwens ome één van ae modernste vloten van Europa!), bij de han del en bi| de visverwer- kende bedrijven! Vandaag, woensdag 10 fe bruari vergadert een twee tal vaste commissies van advies en bijstand. Deze bij eenkomsten beginnen om 19.30 uur in het stadhuis. Belangstellenden kunnen deze commissievergaderin gen bijwonen en te vens meepraten over de on derwerpen op de agenda. woensdag 10 februari: - financiën - onderwijs De agenda's van deze vergade- fer inzage in de gemeentelijke informatiehoeken ringen liggen ter inzage in de teliike infor in het stadhuis, de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg en in het wijkcentrum "Open Hof". Op de Weyevlietweg heeft de gemeente een aantal verkeers'poorten' aange bracht. stroat postcode en plaats I I telefoon I Ik wil zelf compost maken en daarvoor een compostsilo aan schaffen. Het bedrag van 85 zal ik na verzoek betalen februari 1993 handtekening BELANGSTELLING Wanneer u voor 85,- een compostsilo wilt kopen moet u de bijgaande borr invullen en opstu ren vóór 1 maart 1993. U ont vangt dan zo snel mogelijk na der bericht. I I Deze bon voor 1 maart 1993 in een gesloten enveloppe (zonder postzegel!) inzenden aan: I Gemeente Vlissingen, sectie Communicatie, Antwoordnummer 2, 4380 WB Vlissingen II Dit wil zeggen dat op drie plaatsen de weg versmald wordt. Twee rijbanen gaan op deze plaatsen over in één baan. Bedoeling van de poorten is dat het ver keer snelheid aanpast waardoor de verkeerssitu atie veiliger wordt op de Weyevlietweg. De eerste poort is gesitueerd ten noorden van de Noordbeek- seweg. Een tweede ligt bij de aansluiting van de Kleiweg op de Weyevlietweg en een derde poort komt u tegen net voor de afslag Vrijburgstraat. informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1993 | | pagina 5