Maskeroptocht Phons Bakx in binnenstad Middelburg TOP 10 Kris Kras speelt in theatertje Toneelstuk 'Water' in Delta Expo Optredens in Bar American Expositie watersnood Tentoonstelling 'de egel, geliefd stekeldier' m \E 28 JANUARI T/M 3 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Vijf lezingen over Gouden Eeuw RADIO ATLANTIS DD i De egel is beschermd omdat hij in aantal achteruit gaat. De oor zaak daarvan is naast het ver dwijnen van hun leefmilieu te wijten aan het verkeer. Bij het ho ren van een geluid rolt hij zich op tot een bal en wordt overreden. Verder is gif één van de belang rijkste doodsoorzaken. Oosterse muziek Tentoonstelling werk Eugène Lücker DE FAAM - DE VLISSINGER mmmmm mmm DONDERDAG 28 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Patiot Games' 20.00 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes 'Riff Raff', 20.30 uur. VRIJDAG 29 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Home Alone 2' 19.00 uur 'The Last of the Mohicans' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 19.00 uur en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bodygu ard' 20.15 uur ZATERDAG 30 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard'. 14.00. 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Home Alone 2' 14.00, 19.00 uur 'The Last of the Mohicans' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 14.00, 19.00 uur en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bodygu ard' 20.15 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes, 'Riff Raff' 20.30 uur. ZONDAG 31 JANUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard', 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 19.00 en 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Home Alone 2' 14.00, 19.00 uur 'The Last of the Mohicans' 21.30 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 14.00 en 19.00, 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Bodygu ard' 20.15 uur. MAANDAG 1 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Patriot Games" 20.00 uur. DINSDAG 2 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard', 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Patriot Games' 20.00 uur. WOENSDAG 3 FEBRUARI Alhambra Vlissingen I, 'Body guard' 14.00 en 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Death Becomes Her' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Home Alone 2' 14.00 uur 'The Last of the Mohicans' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Sister Act' 14.00 uur 'II Camorrista' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Patiot Games' 20.00 uur. GOEDEREEDE Ktein Loogement. (N.Z. Haven 29) Jozef Szwanc. expositie schilderijen. Ope ningstijden wo. 14.00-17.00 uur, z a. 13.00-17.00 uur. ZATERDAG 30 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. ZONDAG 31 JANUARI Alhambra Vlissingen II, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. Grand Theater Goes, 'Belle en het Beest' 16.00 uur. WOENSDAG 3 FEBRUARI Alhambra Vlissingen II, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. Grand Theater Goes, 'Belle en het Beest' 16.00 uur. De meteoroloog Erwin Krol opent vrijdag 29 januari om 12.45 uur de expositie over de stormvloed ramp in Delta Expo. Hij staat in zijn betoog onder meer stil bij het fenomeen storm. Stormen ver schillen in karakter en zijn boven dien van invloed op weer en klimaat. Daarnaast bespreekt de 'weerman' de specifieke kenmer ken van de storm die in 1953 tot de overstroming leidde. GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schil derijen en andere werken. Za. 14 00-17.00 uur, hele jaar. Jakobse, (Livingstoneweg 46). Anneke Ruimschotel, plastieken. Tijdens kantooru ren geopend. Oosterscheldeziekenhuis Goes. /V/co van Welzenes. expositie aquarellen. Dagelijks geopend. Galerie Van den Berge. (Wijngaardstraat 3-1) Wido van Blokland. Tentoonstelling ruimtelijk werk. Openingstijden wa t/m za. 13.00-17.00 uur. Gemeente Archief. Ad de Jong. foto's. Tij dens kantooruren geopend. Lunchcafé. mevr. Geervliet, mevr. Van Nieuwenhuizen. textielexpositie. recent werk. Geopend di. t/m za. 9.00-18.00 uur. Museum Voor Zuid- en Noord Beveland. "De Ramp", expositie over de watersnood ramp 1953. Openingstijden di. t/m vr. 13.00-17.00 uur, za. 13.00-16.00 uur, van af 2 febr. Promi-Art Galerie. Thematentoonstellin gen van toegepaste kunst. Openingstijden di. t/m za 11.00-16.30 uur. V/d Spie gelstraat. Stel van Ham en Hans de Ruij- ter. installatie in kader van de Ruimte AD. De Stadsschuur. Fons Brouwer, pastelte keningen. Galerie De Hoekweide David van de Kop expositie houtsneden en aquarellen, ope ningstijden vr. t/m za 13.00-17.00 uur en op tel. afspraak. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop Sleendijk. aquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10.00 uur, zo. van 17.00 uur. MIDDELBURG Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10.00-17.00 uur, op afspraak. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419, Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken. op tel. afspraak geopend. tel 01180-16323. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3l. Luthers Zeeland, Vier eeuwen Lutherse gemeen ten in Zeeland, 250 jaar Lutherse Kerk in Middelburg. Za. - ma. 13.30-17.00 uur, di. vr. 10.00-17.00 uur. W.J. en F.J. Schütz, tentoonstelling Zeeuwse zeeschilders. Harry Vandevliet. "console" ten toonstelling. 't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Oude en moderne kunst. Openingstijden di. t/m za. 10.00-17.00 uur. Middelburgs Koffiehuis. (Langeviele 61). Hannie Pot. expositie schilderijen. Ope ningstijden iedere dag 10.00-17,30 uur, tot 18 maart. Galerie 't Gouden Briefke. Marckok. expo sitie landschapsschilderijen. Openingstij den di. t/m vr. 10.00-18.00 uur, do. 10.00-21.00 uur, za 10.00-17.00 uur. Multi Colour. (Torenweg 4a) Karin Star mans. expositie olieverfschilderijen, siera den fimo klei, t/m 14 februari. Galerie Delta Nutsbedrijven, (hoofdkan toor Deltan Poelendaelesingel 101 Anneke Schipper, expositie aquarellen en goua ches. tijdens kantooruren geopend, t/m 26 februari. Concert- en Gehoorzaal. Trees Verwittigen. expositie aquarellen en olieverfschil derijen. V&D. (bovenste verdieping) Ria Ruedesue- li. expositie pentekeningen, krijttekenin gen, wandkleden. Openingstijden gelijk aan openingstijd V&D. De Vleeshal. Christina Kubisch. "De Dag/De Nacht", expositie, openingstijden di. t/m za 13.00-17.00 uur. Rabobank. (Lange Geere 3) Frans Bliek. expositie aquarellen en olieverfschilderij en. geopend tijdens kantooruren. ABN AMRObank. (Vrijlandstraat 73). Bea trix Meindersma. olieverfschilderijen, aquarellen, tijdens kantooruren geopend. Zeeuwse Bibliotheek. Jan de Boer. exposi tie pentekeningen, aquarellen van Lanza- rote, geopend tijdens bibliotheekopeningstijden. NEELTJE JANS Delta Expo. Windenergie, tentoonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur Gehele jaar. "Ramp '53", expositie over watersnoodramp, gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvliet- weg 6). "Speuren naar Sporen", ten toonstelling verschillende soorten diersporen. "De Egel, geliefd stekeldier". tentoonstelling over de egel. Openingstij den di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, za. 13.00-17.00 uur. za 10.00-17.00 uur. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5). Veer- se verleden, De gilden, archiefstukken. Ma. t/m za. 12.00-17 00 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptie len, amfibieën en insekten. Za ma. en da van 14 00-17.30 uur, di. wa vr. en za. van 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbel deksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum. (Bellamy 19) Sophia van den Heuvel, expositie foto's. Eugene Lücker. expositie grafisch werk. Ope ningstijden: ma t/m vr. 10.00-17.OOuur, za. en za 13.00-17.00 uur, vanaf 28 jan. Notaris A.J. Sauer Trees Verwittigen, ex positie schilderijen. Tijdens kantooruren geopend, ma. t/m vr. De Zoute Viever. Annie Joziasse. expositie poppen. Gerrit Kuipers, expositie aquarel len. Openingstijden tijdens kantooruren, tot eind jan WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilde rijen. tel. 01192-1373, Dagelijks geopend. In het theatercafé Schuttershof in Middelburg is tot en met vrij dag 29 januari een maskerten toonstelling van de kunstenaar Phons Bakx te bezichtigen. Over de hele achterwand van het Schuttershof hangt een collage van vermommingen, maskers en verschillende attributen waarmee vroeger rituelen werden uitge voerd. Zaterdag 30 januari wor den ze verwijderd en steken twaalf personen zich in de mas kerades, waarmee ze vervolgens door de binnenstad van Mid delburg. Het tapijt in het theatercafé heeft een mysterieuze uitstraling. De uitdrukkingen van de maskers, de schape- en geitevachten, de be zems en veebellen die in het ta pijt zijn verweven ademen de sfeer van Oosterse ceremonieën. De collage is opgebouwd door de manager van het Schuttershof Connie de Lange, Jan Boone, Ju dith Roelse en Phons Bakx zelf. Hoewel de laatste zegt zich wei nig met de vormgeving van de tentoonstelling te hebben be moeid omdat zijn ideeën afweken van die van de anderen. Zijn werk bestaat voornamelijk uit het ma ken van de maskers en bijpassen de kostuums. Om zo natuurgetrouw mogelijke replicas De Gouden Eeuw vormt het over koepelende thema van de vijf le zingen die een aantal leden van de Vrije Universiteit in februari en maart geven. De voordrachten worden gegeven op vijf maan dagavonden. De eerste spreker, prof.dr. A.Th. van Deursen be handelt op 1 februari de sociale verhoudingen in de zeventiende eeuw. Dr. J.B. Bedaux geeft de daar op volgende maandag, 8 februari, een inleiding over kinderportret ten die een belangrijke bron zijn voor het in kaart brengen van de cultuur in de Gouden Eeuw. Be daux is universitair docent aan de vakgroep kunstgeschiedenis en archeologie van de Vrije Universi teit. De derde thema-avond gaat over de politieke functie van het toneel in de zeventiende eeuwse letterkunde. In het bijzonder het politiek gekleurde drama. Hierop gaat dr. H. Duits, universitair do cent Nederlands dieper in. Hij is gespecialiseerd in de relatie tus sen politiek en drama in de perio de tussen 1570 en 1770. De overzeese handel door de Ver enigde Oost-Indische en West- Indische Compagnie staat op 1 maart centraal in een betoog van prof.dr. G.J. Schutte. Hij is hoog leraar Nederlands Protestantisme en heeft verschillende studies over de geschiedenis van de VOC gepubliceerd. De laatste spreker is dezelfde spreker als de eerste. Dit keer wordt het kerkelijk leven in de Gouden eeuw onder de loep genomen. Het ritme van Wieren No limit 2 Unlimited [TT"! Phorever People I 4 shamen fTT! The Love I Lost ÜLJ West End featuring Sybil Rock The House The Source rifl Hold Back The Night l_3J KWS/The Tramps Why Did You Let Co Dina Caroll As Always Secret Life g Take That Radio Megamix Take That Hey Dikke Mama The Bingo Original Volle Maan Leopold 3 Phons Bakx voor zijn maskertentoonstelling. FOTO AN DA VAN F!IET te krijgen doet de kunstenaar lite ratuuronderzoeken naar de ver schillende culturen waaruit zij voortkomen. In dit geval Sardinië en Zwitserland. Daarnaast heeft hij contacten in Zwitserland die Hoe ziet een egel eruit? Hoe leeft hij? En waarom zijn er nu minder dan vroeger? Dat zijn enkele vra gen die uitgediept worden in de tentoonstelling 'De Egel, Geliefd Stekeldier', die van 22 januari tot en met 18 april te bezichtigen is in het Zeeuws Biologisch Mu seum in Domburg. De Stichting Egelopvang Amstelveen heeft de expositie opgezet. De egel is in Nederland be schermd. Hij staat op de lijst van de natuurbeschermingswet. Veel zien we normaal niet van hem, want het stekelige beestje is een nachtdier. Als het in de herfst kouder wordt en het voedsel schaars wordt zoekt hij een plek je voor zijn winterslaap. Op een beschutte plaats, onder een heg, een composthoop of een stapel hout bouwt hij een nest van bla deren en takjes. Mensen bieden hem die plekjes om te wonen, ze brengen hem echter ook in aan raking met gif en andere gevaren, schrijft de Stichting Egelopvang Amstelveen. In de tentoonstelling wordt ook belicht hoe de 'speldenkussen- Sinds december heeft het pop pentheater Kris Kras een vast theatertje op camping Oranjezon in Vrouwenpolder. Iedere zondag middag wordt om 15 uur een voorstelling gegeven door Ria Kellner. Nog èèn keer, zondag 31 januari, speelt zij het stuk Hans en Grietje. Daarna wordt zes keer het verhaal van Jan Klaassen op gevoerd. Het poppenspel is ge richt op kinderen van 4 tot 10 jaar. 's Zomers reist Kris Kras in Zeeland rond in een oude Engelse bus. tjes' nuttig zijn voor de mens. Ze eten veel voor ons schadelijke in sekten en slakken. Verder wordt ingegaan op het uiterlijk van de 'stekeldiertjes', de jaarcyclus, het gedrag, de verspreiding en de be scherming. Voor het Zeeuwse basisonderwijs wordt een onder wijsproject opgezet, dat zowel op de scholen is te gebruiken als in het museum. hem van de nodige kennis en ge gevens voorzien. Bakx maakt de maskers niet van hout of been. Het uithouwen en gutsen van het materiaal kost hem teveel tijd, zegt hij. In plaats daarvan gebruikt een gipsmal. Volgens Bakx is het masker altijd een wezenlijk onderdeel van het menselijk bestaan geweest. „Om te overleven moest er gejaagd worden en daarvoor werden maskers gebruikt". Over de Zwit serse Tschaggata-figuren schrijft Bakx in zijn folder over het agrari sche masker dat zij vrouwen bruut behandelden. Met zeker heid is er volgens hem niets over te zeggen. „Misschien waren het dodengeesten die agressief straf fen uitdeelden", veronderstelt hij. Bakx' interesse voor maskers werd geboren toen hij enkele ja ren geleden een lezing gaf over Oosterse klassieke muziek. Al sinds zijn jeugd is hij door die klanken geboeid en vorig jaar ver scheen een boek over het oudste en kleinste muziekinstrument te wereld, de mondharp van zijn hand. Om wat meer kracht aan zijn presentatie te geven toverde hij enkele maskerdragers van tus sen de coulissen. Dat was zo'n succes dat hem gevraagd werd Scène uit het toneelstuk. De theatergroep 'Het Hondje van de Ruyter' voert in 1993 zeven keer het stuk 'Water' op in de Delta-Expo op Neeltje Jans. De première is op 31 januari, de nacht waarop Zeeland in 1953 getroffen werd door de wa tersnoodramp. De toneelproduc tie past binnen het thema '40 jaar na de overstromingsramp '53'. Met het oog op dit onder werp richt Delta-Expo een wis seltentoonstelling in en worden er lezingen gehouden. 'Water' is een toneelstuk voor de jeugd. Het is een poëtisch ver haal over het water, de invloed van het water op mensen en op kinderen in het bijzonder. 'Water' is ook het verhaal van kinderen tijdens de watersnoodramp van 1953. In de nacht van 31 januari op 1 februari, 40 jaar geleden, trekt een zware noordwesterstorm over Nederland. Het waterpeil stijgt onrustbarend, dijken breken door, bewoners van de polders brengen hun kostbare bezittingen naar zolder en kinderen en huis raad worden van de daken ge haald. Veertig jaar later ontmoeten drie mensen elkaar bij het 'tankstation' van Wisse Braakman. Wisse schijnt het ge heim te kennen van het 'water'. Pjoew, Bah en Tressant zijn op zoek naar de energie uit hun jeugd. Uren konden ze toen over slootjes springen, de duinen op en afrennen of gewoon kikkervis jes vangen. Wisse blijkt echter geen gewone pompbediende te zijn. De voorstelling is een collage van herinneringen aan de wa tersnoodramp, het plezier van water en de onstuimige energie van kinderen weergegeven in projecties van historisch beeld en geluidsmateriaal, muziek, zang en spel. Kaartjes zijn alleen verkrijgbaar bij het Theaterbureau Bravo. Tel.nr. 01810-13719. een optocht te houden van deze vaak mythische verschijningen. De straattheatergroep Mamuthó- nes (in de Sardinische volkstaal een duivelse fantoom die ziekte en verderf teweeg brengt als hij over iemands erf loopt) werd op gericht en liep uitgedost door de Middelburgse binnenstad. In ca danspas, met veebellen op de rug gebonden en maskers voor, sprongen zij door de straten. „Een vertoning waar veel men sen van onder de indruk waren", zegt Bakx vergenoegd. Mamu- thönes is inmiddels ter ziele. Voor zijn optocht zaterdag 30 januari heeft Bakx twaalf andere perso nen bij elkaar gezocht. Om 14 uur vertrekken de gemaskerden van af het theatercafé Schuttershof. In het Stedelijk Museum Vlissin gen wordt van zaterdag 23 ja nuari tot en met zondag 18 april grafisch werk van Eugène Lücker tentoon gesteld. De expositie besteedt vooral aandacht aan et sen en aquatinten die hij in het gebied rond de Westerschelde (Zeeland en Vlaanderen) maakte. DONDERDAG 28 JANUARI "Els", Els de Schepper, klein- kunstsolo. Vestzaktheater, Vlis singen, aanvang 20.30 uur. •"Paul van Ostaijen- programma", door Gebroeders Flint, 't Beest, Beestenmarkt, Goes, aanvang 20.30 uur. Een ets van de kerk van Zoutelande. Lücker zag het eerste levenslicht op 9 juli 1876 in Roermond en overleed een halve eeuw gele den. De erfenis die hij achterliet bestond uit een groot aantal te keningen, schilderijen en grafisch werk. De belangrijkste onderwer pen waren in de beginjaren van zijn schilderscarrière stadsgezich ten en landschappen. Reizend door Nederland, België, Frankrijk en Italië legde hij met name ker ken en opvallende gebouwen vast. Zijn werk toont invloeden van het luminisme, een stijl die in die tijd veel gebruikt werd. Frisse tinten, met gele en oranje-rode zon en herfsteffecten kenmerken de stijl. Een zelfde kleurgebruik vindt men na 1918 terug in de in Vlissingen gevestigde 'Kunst kring Het Zuiden'. De expositie in Vlissingen laat de ontwikkelingen in het grafisch werk van Lücker en de verschil lende technieken die hij gebruikte zien. VRIJDAG 29 JANUARI •Jamsessie, jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 20.00 uur. "Rock-night", discotheek Jay, Serooskerke, aanvang 21.00 uur. Optreden van "Dandruff" en "Jeff Dahl", 't Beest, Beesten markt 3, Goes, aanvang 22.00 uur. •"Een Paradijs" en "Een Dolle Boel", 2 monologen van Peter v. Straaten en Dick Walda door Tilly Meyeren, Vestzaktheater Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. "Schoudervulling", kabaretpro- gramma van Peter Lusse Co, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 30 JANUARI •"Een Paradijs" en "Een Dolle Boel", 2 monologen van Peter v. Straaten en Dick Walda door Tilly Meyeren, Vestzaktheater Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. Optreden "Duo Jan Jaap", jongerencentrum De Piek, Helle bardierstraat 11-13, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. Optreden "Eia Mae", Griekse muziekgroep. Razzmatazz, Oost- Souburg, aanvang 21.00 uur. Optreden "Egghead", Bar American Middelburg, aanvang 20.30 uur. "Hoogheid, uw kameel staat voor", toneelgroep Platago, Prins van Oranje, Goes, aanvang 20.00 uur. Maskeroptocht n.a.v. antropo logische tentoonstelling "Het Agrarische Masker", Binnenstad Middelburg, aanvang 13.00 uur. "Klompstock Party", m.m.v. Armand, Soos De Klomp, Ove- zande, aanvang 21.00 uur. "Bekijk het maar", musical voor kinderen vanaf 7 jaar, door Jeugdkomedie Amsterdam, Con certzaal Zierikzee, aanvang 15.00 uur. "Nachtcafé", door Shusaku Dormu Dance Theatre, Stads schouwburg Middelburg, aan vang 20.30 uur Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, Grote Kerk, Goes, aanvang 13.30 uur. "Naar Dromenland", poppen theater Sim Bolus, Ambacht scentrum Goes, aanvang 14.30 uur. ZONDAG 31 JANUARI Concert "EXP", Bar American, Middelburg, aanvang 15.30 uur. "Hans en Grietje", poppen theater Kris-Kras, camping Oran jezon, Vrouwenpolder, aanvang 15.00 uur. "Water", toneelstuk door thea tergroep Het Hondje van de Ruy ter. Delta Expo, Neeltje Jans, aanvang 14.30 uur. DINSDAG 2 FEBRUARI •Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. "Elektra", tragedie van Sofo- kles door theater van het Oosten, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. De Middelburgse kroeg Bar Ame rican heeft het weekend van 30 en 31 januari twee bands uit gé- nodigd: EXP uit Rotterdam en de metalband Egghead. Zaterdag 30 januari om 20.30 uur staat Egghead op het podi um. Een band die twee jaar gele den al eens in het hardrockcafé op Plein 40 optrad en er toen een Egghead. uitzonderlijke voorstelling van maakte De groep speelt trash- core nummers, waarin snelle en langzame ritmes elkaar in hoog tempo afwisselen. Zondagmid dag is de voorkeur van EXP- zanger Fred van Willigen voor Ji- mi Hendrix te horen. Samen met basgitarist Ton Boekelman en drummer Hein Rubingh stort hij zich in een 'VooDoo avontuur'.

de Vlissinger | 1993 | | pagina 7