Audi Avant: werkpaard met volbloed-allure 'Het is geen vrijbrief om hard te rijden' Nissan 4x4 'Het geeft een gevoel dat de klanten nog achter je staan' Waarnemingsfouten spelen rol bij minstens helft ongelukken VROUW EN AUTO Auto Poppe tweede in verkoopwedstrijd Jacquolien Ford-dealer Joosse jubileert Cursussen Snelheidsgrenzen ZEVENDE GOUDEN SLEUTEL VOOR GARAGE BRITANNIA VEILIG VERKEER NEDERLAND VOERT CAMPAGNE VOOR DIMLICHT OVERDAG VL/SSINGS BEDRIJF IMPORTEUR RADARDETECTOR Dinsdag 22 december 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 De zondag rook al naar de maandag en een dikke nevel dreef langzaam over de duinen het land in. Het weer was er niet naar om me te verheugen op de komende vrije dag. Wat mij op zo'n moment kan opvrolijken is het vooruitzicht om lekker op een terras te kunnen zitten in de zon, een lange rit maken in mij open autootje of een wandeling in kor te broek met de honden langs het strand. Al die dingen leken op dat moment dromen en - vooral - ver weg. Om uit mijn mijmerin gen wakker te worden kneep ik mezelf eens flink in de arm en stond barstend van de pijn weer met twee benen op de grond. Ik was iets te enthousiast aan het knijpen geweest. Een blauwe plek, de volgende dag vrij en dan nog slecht weer in het vooruitzicht. Stomtoevallig had ik de week ervoor een technische verhandeling gelezen van de nieuwe Audi Avant. En omdat er steeds meer vrouwen een eigen bedrijf, kantoor of zaak beginnen en wij vrouwen geneigd zijn met ons gevoel een auto te kopen en de cij fers in ons achterhoofd, besloot ik om mijn best te doen om op de ondernemende vrou wen van Zeeland het Audi-gevoel over te brengen. Die maandag dus gebeld, auto opgehaald bij Poppe in Vlissingen en bedacht: een werk paard moet maar werken ook. Thuis heb ik de paardentrailer aangekoppeld en heb toen de slechtste stukken weg opgezocht met mijn combinatie waar ik normaliter heerlijk ga paardrijden maar nooit met de auto door- heenrijdt. Onder het motto: 'nu zal ik het weten ook' heb ik twee uur van alles uitge probeerd. vervolgens heb ik de paarden in geladen en ben boodschappen gaan doen en via een omweg over de snelweg naar huis. Op de slechte stukken gedroeg de Audi zich alsof hij ervoor gemaakt was. Soepel in de veren en snel in de remmen. De stoelen vond ik wat stug veren, maar dat is heel per soonlijk. Een ander zit liever op een wat har dere stoel. Rond het stuur heeft de Duitse autofabrikant alle knopjes aangebracht. En dat is handig en veilig. De achterbank is makkelijk neer te klappen waardoor een ge weldige ruimte ontstaat voor attributen. Door de lage achterbumper en de ver door lopende achterklep hoefde ik niet hoog te tillen om de spullen in te laden. Toen ik de achterbank weer in de normale stand zette, ontdekte ik de enorme been ruimte voor de passagiers achterin. Ook de afwerking is netjes en strak, dus efficiënt. Het uiterlijk blijft de sportieve en dynami sche Audi met een zee aan ramen, een slan ke lijn en een ronde kont. Dankzij de ramen kon ik trouwens ook in de stad makkelijk rij den met de trailer er achter. Dankzij dat zicht was het allemaal een fluitje van een cent. Deze mini-mercedes is duidelijk gemaakt voor mensen die iets anders in hun mars hebben dan alleen dagelijkse boodschappen versjouwen. Luxe in een kleine bestelwa gen, zou ik zeggen. Mocht uw nieuwsgierigheid zijn gewekt, maak dan eens een afspraak om het raspaard te proberen. Hij staat te trappelen van ongeduld om u van dienst te zijn. Prettige feestdagen en een gelukkig en mooi auto 1993. Tot de volgende keer 9 Het verkoopsteam van Auto Poppe. Vlnr. Dick Commee en Bram de Buck. Auto Poppe is als tweede geëindigd in de LT- bedrijfswagen verkoopwedstrijd die in het voorjaar van 1992 van start ging. De Vlissing- se Volkswagen en Audi dealer verkocht in acht maanden meer dan 25 exemplaren. De opzet van de wedstrijd was om de LT- bedrijfswagen, die al een paar jaar op de markt is, wat meer aandacht te geven. De im porteur wilde daarmee de omzet van dit type te vergroten. De dealers kregen een basisstre- ven voorgelegd, maar uiteindelijk draaide het erom wie de meeste exemplaren verkocht. Auto Poppe kwam als één na beste uit de bus. in-Jaap Hietkamp, Daarnaast heeft de garage net een verbou wing van haar showroom achter de rug. Het is de eerste keer in de 18 jaar dat het bedrijf in Vlissingen gevestigd is dat het interieur «en opknapbeurt krijgt. Vanaf begin november is de Souburgse aannemer Peters bezig geweest met de vernieuwing van het dak. Het houten plafond is vervangen en verder hangt er nieu we verlichting, waardoor de auto's beter uit de verf komen. „De importeur stelt hoge eisen aan de presentatie van de modellen", moti veert verkoper Dick Commee de aanpas singen. Het aanbod Nissan-terreinauto's zal vanaf de zomer 1993 worden uitgebreid met een nieu we serie. Nissan komt hiermee tegemoet aan de vraag naar recreatieve auto's met off-road capaciteiten. De nieuwe 4x4 werd ontwikkeld door het Nissan European Technology Center in het Engelse Cranfield. De produktie zal gaan plaatsvinden bij Nissan Motor Iberica na bij Barcelona, waar nu ook de Patrol en Sere na van de band rollen. De nieuwe 4x4 betreft overigens een samen werking tussen Nissan en Ford. De auto's zul len via de twee dealernetten worden verkocht. Er kan dan worden gekozen voor twee carrosserievarianten: een driedeurs met een wielbasis van 2,45 meter en een vijfdeurs met lange wielbasis van 2,65 meter. De leng te van de gehele auto varieert hierbij van 4,10 tot 4,58 meter. Een 2.4 liter 4 cilinder benzi nemotor levert 124 pk, terwijl de 2.7 liter tur bodiesel goed is voor 100 pk. Beide motoren zijn bekend uit de Nissan Terrana Nissan zal in het komende voorjaar de naam van de nieu weling bekend maken, terwijl de levering in de zomer start. tot 150 nieuwe wagens per jaar. De Vlissing- se dealer kreeg een extra pluim van de impor teur omdat hij nog ieder jaar een award in de wacht sleepte. „Dat betekent niet we onszelf nu op de borst gaan kloppen omdat we het zo goed gedaan hebben", zegt J.M. Floresse, zoon van de tweede eigenaar, „maar het geeft wel het gevoel dat de Klanten nog steeds ach ter je staan. Kopers vasthouden binnen je be drijf is één van de, belangrijkste zaken. Wij hebben het voordeel dat we al meer dan der tig jaar in Vlissingen zitten en al enige bekend heid hebben. Maar", voegt hij er aan toe, „de concurrentie neemt toch toe. Daarom moet je telkens nieuwe dingen doen om toch mee te blijven draaien". Service is één van de marketingwetten die volgens Floresse hoog in het vaandel staat bij Fiat. Dat blijkt niet alleen uit de enquete die gedaan wordt, maar ook uit de cursussen die gegeven worden voor de werknemers. „Alle personeelsleden zijn een schakel binnen de bedrijfsvoering van het bedrijf", vindt hij. „Het is daarom belangrijk om monteurs klantvrien delijk te maken en met cursussen te leren hoe re met klanten moet worden omgegaan. Zij hebben tenslotte vaak contact met de eige naar van een auto", leder jaar volgen onge veer 18.000 Europese werknemers van het Italiaanse automerk een cursus. Anderhalve maand geleden werd het startsein gegeven voor de campagne 'motorvoertuig verlichting overdag'. Hoewel niet iedereen een hoge pet op heeft van deze maatregel vindt Veilig Verkeer Nederland dat ze niet in de kast moet blijven liggen. Volgens de stichting kan het aantal slachtoffers en gewonden door het ontsteken van de lichten overdag een flink stuk omlaag kan worden gebracht. Veilig Verkeer Nederland baseert die gedachte op de resultaten van onderzoeken in de Scan dinavische landen en Canada. Daaruit blijkt dat door de dimlichten aan te doen op klaar lichte dag de weggebruikers elkaar beter kun nen zien en daardoor beter kunnen reageren in gevaarlijke situaties. Onderzoeken in Duits land, Japan en Australië tonen aan dat waar nemingsfouten overdag bij 50 tot 80% van de ongelukken een rol spelen, zowel binnen de stad als erbuiten. Met deze buitenlandse cijfers in het achter hoofd hopen de Nederlandse verkeersveilig- heidsinstanties op een daling van 5% van het aantal verkeersongevallen. Dat betekent on geveer 2350 letselslachtoffers, waaronder 60 doden en 600 ziekenhuisgewonden, minder. De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) heeft berekend dat het bovendien geld bespaart. Per jaar berokke nen de automobilisten elkaar voor ongeveer 6 miljard gulden aan schade. Uitgaande van een vermindering van 5% houdt dat in dat er voor 300 miljoen gulden minder brokken worden gemaakt. Rekening houdend met het ver hoogde brandstofverbruik en de slijtage van de koplampen komt het SWOV uiteindelijk met een resultaat van 150 miljoen minder schadekosten voor de dag. De verkeersveiligheidsinstanties peilden met een onderzoek de kennis en houding van de Nederlanders over 'de verlichting overdag'. Daaruit kwam naar voor dat 85% van de on dervraagde automobilisten geen bezwaar heeft tegen een verplichting, als dimlicht over dag een positief effect heeft op de verkeers veiligheid. De helft van de automobilisten zegt dat zelfs nu al te doen, volgens Veilig Verkeer Nederland. Deze instantie wil met haar cam pagne de kennis over licht overdag en de ef fecten ervan bij het grote publiek vergroten. Zij doet dat via borden langs de snelwegen, foldermateriaal en spotjes op radio en te levisie. Het team van autobedrijf Britannia. Zes gouden sleutels hangen op in het kantoor van garage Britannia in Vlissingen. leder in een eigen glazen vitrine. Dit jaar kreeg de Fiat dealer voor de zevende achtereenvolgende keer de Gouden Sleutel Award overhandigd. De laatste aanwinst is nog niet aan de collec tie toegevoegd maar staat in het ziekenhuis boven het bed van P.de Boe, één van de twee eigenaren. kooppersoneel en de aflevering van de auto. Het onderzoek werd dit jaar voor het eerst het NIPO, en niet door de Fiat-dealer zelf, uitge voerd. Garage Britannia is één van de twintig dealers die de Gouden Sleutel dit jaar wonnen. De be drijven zijn onderverdeeld naar het aantal ver kochte auto's. Britannia valt in de categorie De Gouden Sleutel Aktie is een enquete die gedaan wordt onder het klantenbestand van de verschillende Fiat-dealers. In totaal kregen 9472 eigenaren van een Fiat personenauto in Nederland een formulier toegezonden waarop zij hun ervaring met de service van hun gara ge konden neerschrijven. De klanten geven een oordeel over de behandeling door het ver- Minnaard geeft toe dat er altijd wel bij zullen zijn die hem gebruiken om een snelheidsre cord neer te zetten. „Als je een sportauto koopt doe je dat niet voor niets. Ik kan me voorstellen dat je je dan niet altijd aan de snel heidsgrenzen wilt houden. Ik kijk als impor teur alleen uit commercieel oogpunt. En het product is niet verboden". Hij heeft inmiddels al Stalkers geleverd aan een fabricant van snelle auto's. Zijn inmporteursschap beslaat nu zo'n dertig dealers in heel Nederland. De detector is niet groter dan een pakje siga retten en wordt door middel van een snoertje met de sigarenaansteker van de auto verbon den. Daarnaast importeert Intertrading ook modellen die ingebouwd kunnen worden ach ter de grille en op afstand bediend worden. Dit type signaleert zelfs foto-controles. Minnaard is er van overtuigd een grote markt aan te boren met zijn detectors. „Het is een nieuw product, dat nog niet bestond. De aan vragen stromen nu al bij ons binnen". Naast de Gouden Sleutel levert het onderzoek de winnaars ook een reis naar Italië op. Nor maal gesproken is het de chef-monteur die de trip mag maken, maar omdat de Vlissingse dealer de prijs al zeven keer binnenhaalde is het dit jaar één van de andere zeven mon teurs. De Gouden Sleutel Award wordt ieder jaar een stukje kleiner. De laatste sleutel is nog maar half de grootte van de eerste. „Maar, hij blinkt wel ieder jaar een beetje meer". Autobedrijf Joosse bestaat deze maand twaalfeneenhalf jaar. De Vlissingse Ford dealer viert dit jubileum met een financierings aanbod voor de Sierra en de Fiësta en een fa celift aan de buitenkant van de showroom. „In de twaalfeneenhalf jaar dat Autobedrijf Joosse aan de Gildeweg in Vlissingen zit zijn er geen noemenswaardige verbouwingen ge weest", volgens Pieter Joosse. Samen met zijn broer Johan nam hij enkele jaren geleden het roer over van zijn vader die het dealer schap opstarte. Het aangezicht van de garage is in de afgelopen weken veranderd door nieu we uithangborden. Er is een nieuw soort radardetector op de markt. Eentje die ieder signaal dat op zijn weg komt op kan sporen. Geen politiecontrole gaat aan de bezitter van dit apparaat voorbij. Intertrading Import/Export in Vlissingen is de importeur van de radarapparatuur 'Stalker fre quency' die gemaakt wordt door Uniden USA. „Er waren al wel veel radardetectors, maar door de steeds beter wordende controle appa ratuur van de politie zijn die waardeloos ge worden", volgens bedrijfsleider Robin Minnaard van Intertrading. „Wanneer de poli tie op een andere frequentie overschakelt spoort de Stalker Frequency die onmiddelijk op. Dat is iets wat voorheen niet mogelijk was. Met geen enkele detector". Stalker fre quency is de naam van de door het Ameri kaanse telecommunicatiebedrijf ontworpen radardetector. „Nederland is één van de weinige landen waar een dergelijk instrument gebruikt mag worden", zegt Minnaard. „Op basis van artikel 5 van de grondwet, die de rechten van de mens omschrijft, mag iedereen alles wat aan signalen in de lucht zit ontvangen. In Amerika mag er ook onbeperkt gebruik worden ge maakt van deze detectors. In België wordt je daar echter onmiddelijk voor opgepakt". Vol gens Minnaard is het apparaat geen vrijbrief om te hard te rijden. „Ik denk meer aan auto mobilisten die 90 rijden waar ze maar 80 mo gen. Als je van te voren wordt gewaarschuwd dat er een controle aankomt neem je wat gas terug. En met de hoogte van de bekeuringen die tegenwoordig worden uitgeschreven Het financieringsaanbod van de Ford-dealer is een nul-procent rente actie. Dat betekent dat de koper van een Sierra of Fiësta nu 24 maan den geld kan lenen en daarvoor geen rente hoeft te betalen. Dit aanbod geldt tot nieuw jaarsdag 1993. Daarnaast komen in de week van de jubileumviering een aantal actiemodel len binnen.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 23