UIT HET ZAKENHART 'Ik ben wel een vakneuroot, maar één dag per week is voor mezelf' ALH AMBRA Voor sommigen is boodschappen doen een sociaal gebeuren Office Data Kapsalon Kuper heet nu Herenkapsalon Robèr o van Sint Kadootjes kopen GROOT PARADIJS TWEE JAAR L/D CENTRE DU RELAIS Middelburg regelt gokken Micmec Walcheren CINEMA Toen hij twaalf jaar geleden begon wilde hij simpel weg een goeie zaak hebben. Nu zitten hij en zijn vrouw met Restaurant Het Groot Paradijs bij de top honderd van Nederland, om precies te zijn op de 67e plaats. En: hij mocht lid worden van Relais du Centre nadat onder andere Ton Fagel, een telg uit een gere nommeerd restaurateursgeslacht, het reilen en zei len van Els en Ron Hendrikse 'stiekem' als gast had bekeken. Samen Alert zijn Tapijt van oude colaflessen bv: keyboard calculator 119,95 Diskettelabels 13,95 printerstandaard f 14,95 mousepad f 12,50 Spreekuur huur ders slaat aan MILIEUWINKEL MIC Indien u de letters uit de vakjes van de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u een gezegde. Dit is de oplossing. 45-70 58-34-31-42 1-37-51-65-24 66-43-8- 14-71 jaar- 1912 V n Vlissingen 1992 01184-18810 KERSTVIERING LEGER DES HEILS Op donderdag 17 december is er een KERSTVIERING voor ouderen in Hotel Britannia Aanvang: 19.00 uur. Afhalen toegangsbewijzen op maandag 7 dec. van 10.30 tot 12.00 uur, a.d. zaal, Dr. Stavermanstraat 39. Op die tijd bestaat ook de mogelijkheid om telefonisch te reserveren. Tel. 12633. Woensdag 2 december 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 „Ik vind het inderdaad een hele eer om lid te zijn van Relais du Centre", legt de Middelburger uit op een doordeweekse middag als de lunchklanten net zijn op gestapt. „Je wordt doorgaans lid van zo'n club nadat anderen je hebben voorgedragen. Toen Ton Fagel hier zat vond ik dat uiter aard leuk, maar ik wist niet dat hij kwam balloteren. Later heb ben we het er nog wel eens la chend over. Zo van: 'weet je nog van toen? O verrek zeg, was dat daarvoor. Overigens ben ik minstens door vier anderen ge controleerd en Carlos Tieleman van Auberge des Moules in Phi lippine heeft me voorgedragen. Dat alles wist ik pas achteraf". toch echt met andere zaken be zig houden" Tijdens het gesprek noemt hij een aantal keren de naam van zijn echtgenote, „gelukkig net zo'n vakneuroot. Samen zijn we zo ver gekomen". Ook zij deelt in de eer die Het Groot Paradijs met het insigne van Relais du Centre werd opgespeld. En ze timmert nu mee aan de weg, zegt hij. „Lid zijn wil zeggen dat je je niet laat kennen. Het is een soort onder linge wedstrijd. Regelmatig ko men de leden bij elkaar en dan wordt ongezouten gezegd wat we van elkaar vinden, overigens zonder te katten. Daardoor voel £/s en Ron Hendrikse. je je verplicht om er een schepje bovenop te doen. Maar het heeft nog meer voordelen. Inkooptech- nisch bijvoorbeeld. We hebben, om maar eens wat te noemen, voor volgend jaar gezamenlijk Bij de top zitten betekent zeker niet dat een restaurateur achter overleunend in een stoel pijpro kend mag nagenieten en teren op de eens vergaarde roem. Integen deel. „Je moet alert zijn. Maak je een blunder dan kan dat gevol gen hebben voor Relais du Cen tre. Dan zijn de mensen die blindvaren op een restaurant dat bij die organisatie is aangesloten, teleurgesteld en zullen naar wat anders zoeken". Ook in andere delen van Nederland zullen ze minder vertrouwen hebben in een restaurant met het schild van Relais du Centre op de voordeur, aldus Hendrikse. De Middelburgse restaurateur steekt zijn trots trouwens niet onder stoelen of banken, maar is tegelijkertijd enorm voorzichtig. „Dat ik 67e van Nederland ben en tweede in Zeeland is tegelij kertijd een uitdaging om verder te bouwen aan nog meer kwaliteit. Kijk", peinst hij vervolgens. „Ik zal nooit de plaats van Interscal- dis kunnen innemen. Die eige naar is echt zeven dagen 24 uur per dag met zijn vak bezig. Hij is een niet te evenaren specialist. Dus of ik ooit een Michelin-ster krijg zoals Interscaldis betwijfel ik. Ik ben wel een vakneuroot, maar één dag per week wil ik me Recycling op zijn best. Dat is te zien in de nieuwe showroom van Spruyt's Verfhandel aan de Kromme Weele in Middelburg. Synthetisch tapijt in vele kleuren, dat gemaakt werd van oude plastic frisdrankflessen. Het is één van de nieuwe woonideeën, die eigenaar A.van Sighem in de onlangs ingerichte showroom op de bovenverdieping van de zaak kan laten zien. In combinatie met gordijnen, behang en lampen, die in kleur op elkaar zijn afgestemd, werden kleine kamertjes ge creëerd, waardoor de klant een veel beter totaalbeeld krijgt van de mogelijkheden van vloer-, muur- en raambedekking. „Het assortiment is dan ook nu be hoorlijk uitgebreid. Alle kleuren combinaties zijn mogelijk. Mede door de verfmolen, die wij bene den in de zaak hebben staan. De ze kan iedere gewenste kleur aanmaken", legt Van Sighem uit. „Alles moet bij elkaar passen in de tint. Dat is nu de trend". Van Sighem in één van zijn kamertjes op kleur. Jfe.~5iL Jan, Lucia en Roland van Tilborg, de nieuwe gezichten van de buurtsuper. wachter worden, maar werd toch aangetrokken door het idee om eigen baas te zijn. Ondanks de ri sico's en flink investeren van tijd en geld, vindt hij het een uitda ging: „Ik werk voor de kick. Al leen voor het geld werken heeft geen zin in deze branche. Zorgen dat je zo min mogelijk 'nee' hoeft te verkopen, een klantenkring op bouwen en de omzet doen stij gen. En natuurlijk voor de reacties. Tevreden klanten strelen je ijdelheid". Afgaand op de meningen van an deren over de locatie van zijn nieuwe zaak, had de Brabantse Jan van Tilborg beter niet naar Vlissingen kunnen komen. Na een maand werken in de super markt Attent in de Hercules Seg- herslaan heeft hij echter geen moment spijt. „Allemaal vooroor delen", reageert hij. „We zitten hier in een soort volksbuurt en de mentaliteit van de bewoners be valt me heel goed". Jan moest niet naar Zeeland gaan, al helemaal niet naar deze wijk van Vlissingen en hij moest de winkel vooral niet te mooi aankleden. Samen met zijn vrouw Lucia en zoon Roland heeft hij toch de knoop doorge hakt en de supermarkt van Jan Koppejan overgenomen. Met steun van groothandel Cok- Midland heeft hij het assortiment herzien en de versafdelingen uit gebreid met vlees. Veel mensen halen hun wekelijk se boodschappen bij een grote supermarkt. Voor de dagelijkse verse produkten komen ze naar de buurtwinkel. Toch ziet van Til borg klanten dagelijks komen, ook voor andere boodschappen dan vlees of groente. „De afstand naar de grote winkels is voor een aantal mensen een probleem. Anderen vinden het juist prettig om iedere dag even de deur uit te moeten. Ze maken een praatje met ons of komen andere beken den tegen. Voor hen is het bood schappen doen een sociaal gebeuren", legt hij uit. Jan van Tilborg heeft al ruim der tig jaar ervaring in het kruide niersvak. Hij kon de zaak van zijn vader overnemen, maar dacht dat het gras elders groener was en trok naar de grote stad. Uitein delijk beviel hem het daar niet zo goed als hij verwachtte en is hij teruggegaan naar Andel, waar hij met zijn broer de zaak van vader voortzette. Toen zoon Roland ook belangstelling kreeg voor de su permarktbranche, besloten ze sa men een nieuwe zaak op te zetten. Van Tilborg: „Ik vind het hartstikke leuk om samen met hem deze zaak op te bouwen. Het is zijn eigen keus, van mij hoefde hij niet. Mijn vader wilde dat ik zijn zaak overnam, maar mijn overtuiging is dat je niks en niemand kunt dwingen". Roland wilde aanvankelijk bos- Herenkapsalon Robèr heet voort aan de al jaren bestaande kap perszaak aan de Paul Kruger- straat in Vlissingen. De nieuwe eigenaar, Robèr Leeuwenburg, knipte al zeven jaar de klanten van kapsalon Kuper, zoals de zaak vroeger heette. Sinds 1 juli mag Leeuwenberg zich eigenaar noemen en nu de oude kapper, J.H. Kuper, zich sinds een maand definitief heeft teruggetrokken Je liefste iets heel anders laten beleven... dan haar met Sint een beauty-kadobon geven. Een modderpakking of beautydag... ik denk dit is waarlijk een zeer origineel geschenk. DE.PAREL, Babelweg 2.4357 bt Domburg, Voor informatie bel Kuurcentrum De Parel: telefoon 01188-3230 01188-3092 of 01188-3230. De kappers van Herenkapsalon Robèr aan het werk. Rechts de eigenaar Robèr Leeuwenburg, links assistent Henk Blom. runt de nieuwe coiffeur samen met een asssistent, Henk Blom de kapsalon. Leeuwenburg: „Voorlopig gaan wij in de oude stijl door. De klan ten moeten het gevoel hebben dat de vertrouwde sfeer blijft bestaan. Over een paar jaar zit er wel een verbouwing in, maar voorlopig gaan wij op de be staande voet verder". een prima jubileumwijn inge kocht. Relais du Centre bestaat dan namelijk tien jaar. Leden af zonderlijk hadden die wijn nooit zo goedkoop kunnen krijgen. Door de hoeveelheid kregen we kwantum korting. Het gevolg is dat we een kwaliteitswijn voor een redelijke prijs aan de klanten kunnen doorberekenen. Verder wisselen we nog wel eens mede werkers uit. Dan weet je dat je prima vaklui in de keuken krijgt", zegt de man die zelf de scepter blijft zwaaien in de keuken van Het Groot Paradijs. „Tja", mijmert hij tenslotte. „Toen ik begon wilde ik een goeie zaak hebben. Er blijkt dus nu meer in te zitten dan zo maar een goeie zaak. Het koperen jubileum vol gend jaar? Ik denk niet dat ik dat vier. Bij jubilea kijk je terug. Ik wil vooruit kijken...". Horeca, automatenhandel en de gemeente Middelburg onderteke nen donderdag 10 december een convenant om „overmatig gok- gedrag" te voorkomen en te bestrijden. Het convenant geldt voor twee jaar en treedt op 1 fe bruari 1993 in werking. In het convenant wordt onder meer geregeld dat in de zoge naamde 'natte horeca' (cafés en restaurants) hooguit twee speel automaten mogen worden ge plaatst. De waard mag dan zelf kiezen welk soort automaten hij plaatst. Koffieshops en cafetaria mogen na 1 februari nog maar één gokautomaat over de vloer hebben en in sportkantines en dergelijke mogen twee behendig heidsautomaten worden ge plaatst. In de overeenkomst wordt ook geregeld wie toezicht houdt op het spelen. De exploi tanten van de automaten leveren een financiële bijdrage aan ge meentelijke inspanning tot pre ventie van gogverslaving alsook aan hulpverlening. color copy] Domburgs Schuitvlot 19 Middelburg, 01180-39435, fax 01180-39434 Leuke en handige computer supplies voor thuis en op kantoor. en nog veel meer! prijzen excl. BTW. Het wekelijks spreekuur van de Huurdersvereniging Middelburg slaat goed aan volgens het bestuur van de organisatie. Sinds september 1991, toen het eerste spreekuur werd gehouden, heb ben zeventig mensen een bezoek gebracht of telefonisch informa tie gevraagd. De huurdersvereniging meldt dat in 26 gevallen advies werd gege ven over huur en huurverhoging. Eén huurder kreeg alsnog huur subsidie toegewezen. En bij twee huurders werd een onderzoeks rapport opgesteld en aan de ver huurder gestuurd. In het laatste geval doet de HVM een tech nisch onderzoek dat wordt uitge voerd door een gespecialiseerd bedrijf. Dat gebeurt als de cliënt kan aantonen dat hij alles heeft geprobeerd om het probleem met zijn huurbaas op te lossen en er geen uitweg meer is. De twee rapport die werden gemaakt gin gen over wateroverlast en achter stallig onderhoud. In eerste instantie er alleen op gewezen hoe de huurder zelf een probleem kan oplossen. Bijvoor beeld in zaken als energiekosten, geluidoverlast, onderhoud en der gelijke. Helpt dat niet dan wordt er overlegd of bemiddeling nodig is. In deze tijd van het jaar is vrij wel iedereen meer bezig met te bedenken wat aan wie te geven dan met het milieu. Toch kunnen deze twee din gen heel goed samen gaan. Neem om te beginnen een boodschappentas mee op deze zoektochten. Plastic tasjes kunnen dan geweigerd worden. Laat bovendien (als de geheimhouding dit toe laat) het kado niet inpakken als u dit later op eigen crea tieve wijze wilt doen. Met de keuze van de kado's kan gelet worden op de duurzaamheid. Koop spullen die gerepareerd kunnen worden. Probeer weerstand te bieden aan de verleidelijke maar overbodige trendy prullaria. Ze zijn welis waar vaak goedkoop maar ook snel kapot, dus is het al snel afval. In de Milieuwinkel hebben wij in de maand de cember artikelen uit de col lecties van o.a. Greenpeace, de Vogelbescherming, Na tuurmonumenten en het We- reldnatuurfonds. Er zijn o.a. leuke leerzame gezel schapsspelletjes, kinderboe ken en posters. Voor de kleine natuurvorser loep(doos)jes en gidsen van vogels, insekten en planten. Voor volwassenen boekjes met milieutips. Met deze ka- do's geeft u mogelijk het mi lieu een betere kans! Bovendien komen de op brengsten ten goede aan de natuur- en milieubescher mingsorganisaties. Stichting MICMEC- Walcheren Reigerstraat 2 (bij "Lange Jan") 4331 BA Middelburg (01180 - 33419) Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 13.30-17.00 uur zaterdag 11.00-15.00 uur donderdag 10-12 uur HORIZONTAAL: 1 zuivelprodukt; 4 krachtig: 7 klap; 10 gedroogde gerst: 11 schoorsteenzwart; 12 op alle plaatsen; 14 kleinste der Neder landse Antillen; 17 stad in Italië; 19 bloeiwijze; 20 collectieve arbeidsovereenkomst; 21 stroomsterkte; 23 gesteente; 24 op het ogenblik; 25 Europeaan; 28 maanstand; 29 hartelijk;31 metaal; 32 kort stootwapen; 35 afschrift; 37 stad in Japan; 40 groente; 41 muzieknoot; 42 landbouwwerktuig; 43 duivenhok; 44 vreemde taal; 47 ophaalgor- dijn; 49 geen geluid gevend; 50 zangstem; 52 zangvogel; 54 boksterm; 55 neerslachtig; 58 uitroep; 60 veerkracht; 62 onder, 63 ontkenning; 64 buffet; 65 heldendicht; 67 speelruimte; 69 edelknaap; 70 republiek in Zuid-Amerika; 71 boonvormig orgaan; 72 jongensnaam; 73 gevaar te; 74 jong mens. VERTIKAAL: 1 uitblinker; 2 god der liefde; 3 rekenkundig vraagstuk; 4 oogziekte; 5 mannetjeshond; 6 deel van een fiets; 7 door;8 ringvormig koraaleiland; 9 hoofd van een Bedoeïenstam; 13 niet vurig; 15 water in Zuid-Holland; 16. gevangenis; 18 drank; 20 schikking; 22 leer der opvoeding; 25 voor; 26 bolgewas; 27 korte kous; 30 plant; 33 na verloop van tijd; 34 boom; 36 Europeaan; 38 sportterm; 39 telwoord; 45 familielid; 46 dans; 47 verlengstuk van een mast van een schip; 48 vis; 49 vloeibare spijs; 51 soort onderwijs; 53 tabak; 54 water; 56 boom; 57 vreemde taal; 59 vogel; 61 schriftstuk; 64 stad in Italië; 66 Japanse munt; 68 lijst van rechtszaken; 69 kleverige stof. Oplossing Puzzel week 48 HORIZONTAAL: 2 mariadistel; 12 e.t.; 14 duel; 15 kers; 16 ka; 17 kap; 19 Hr.;21 ca.; 22 ons; 23 knier; 25 air; 27 Marat; 29 ader; 30 praam; 32 sake; 33 gek; 34 maandag; 36 nee; 37 en; 38 bel; 39 sas; 41 nl.; 42 Bremen; 43 stroop; 44 do; 45 net; 47 iel; 48 om; 50 Urk; 52 Lokeren; 55 zee; 56 Isar; 58 tabak; 59 sits; 60 staal; 62 t e m.; 63 Brest; 64 tel; 65 in; 67 Dr.; 68 lei; 69 el; 70 leus; 72 pier; 74 re; 75 koffiekamer. VERTICAAL: 1 lekkage; 3 ad; 4 Ruhr; 5 Ier; 6 al; 7 ik; 8 sec; 9 tram; 10 es; 11 kasteel; 13 tandenborstel; 16 knaken- poetser; 18 piek; 20 piano; 22 Oran; 24 er; 25 ara; 26 rad; 28 as; 30 paletot; 31 mastiek; 34 Memel; 35 garen; 38 ben; 40 sol; 44 duister; 46 rebel; 49 mesties; 51 kaal; 53 kat; 54 ram; 55 ziel; 57 Ra; 59 Sr.; 61 lief; 63 brem; 66 nuf; 67 dia; 70 L.O.; 71 si; 72 pk; 73 re. Wlnwoord: KANNEKENSKRUID Elke week en dat acht weken lang kunt u vrijkaartjes winnen voor twee personen voor de cinema Alhambra. Cinema Alhambra stelt iedere week 10 vrijkaartjes ter beschikking vanwege zijn tachtigjarig bestaan. U kunt de oplossing voor maandag 12.00 uur toesturen naar redactie De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. De prijswinnaars krijgen de prijs thuis toegestuurd. De prijswinnaars van de puzzel van 25 november zijn: B.H. Bruggeman, Middelburg, W. Pouwelse, Westkapelle, mevr. Kloeg, Vlissingen, D. v. Zweden, Arnemuiden, J. de Koning, Middelburg. De oplossing was: KANNEKENSKRUID

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11