'Meest belezen kind' door het lot bepaald De mijter van Sinterklaas Aritaporselein en Schützschilderijen in Zeeuws Museum TOP 10 Anansi-vertellingen op Afro-Surinaamse avond Stichting Cultuurmaand Werkgroep bekijkt media en film met kritische blik 26 NOVEMBER T/M 2 DECEMBER IN MIDDEN ZEELAND Catalogus filmarchief uitgebracht Zeeland De bedenkers hadden hun best gedaan om de puzzel in de krant 'Ahoy, Fanoy', die tijdens de kinderboe kenweek verscheen, zo moeilijk mogelijk te maken. Het oplossen ervan moest doorzettingsvermogen vergen. Donderdag 19 november bleek bij het de be kendmaking van de winnaars dat er negen kinderen geen enkele fout hadden gemaakt. 'Het meest bele zen kind' werd uiteindelijk door het lot bepaald. Kin derboekenschrijver en illustrator Max Velthuijs trok de naam van Ank Michielsen uit Nieuwdorp als winnares. Coryfeeën RADI0 ATLANTIS Woensdag 25 november 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 Uï lu Hï IM Hf Hf DONDERDAG 26 NOVEMBER "Groeten uit Rotterdam", ca baret van De Berini's, Concert zaal Zierikzee, aanvang 20.00 uur. "Echte Clichés", Het Concern, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.00 uur. Nelleke Burg met nieuwe klein- kunstshow. Vestzaktheater, Vlis- singen, aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER "Jamsessie, jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14.00 en 20.00 uur. "Mens en Muziek", Lydia Gita- na, Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg, aanvang 20.00 uur. Concert van "De Döppelgan- gers", jongerencentrum Midgard, Kuiperspoort, Middelburg, aan vang 22.30 uur. Concert van het Lorée-trio, theatercafé Schuttershof, aan vang 22.00 uur. Cottonclub met DEZZ en René Froger, Danstheater Cosmo, Vlis singen, aanvang 21.00 uur. ACID Jazz party, Stadsdans- zaal Middelburg, aanvang 22.00 uur. "Groeten uit Rotterdam", ca baret De Berini's, De Prins van Oranje. Goes, aanvang 20.00 uur. Nellke Burg met nieuwe klein- kunstshow, Vestzaktheater, Vlis singen, aanvang 20.30 uur. "l'Espace bizarre", toneelstuk, 't Beest Beestenmarkt 3, Goes, aanvang 20.30 uur. Orgelconcert, Jaco van Leeu wen, Maranathakerk, Goes, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 28 NOVEMBER Concert The Blue Guitars en Soft Parade, 't Beest Goes, aan vang 22.00 uur. Optreden "Echte Mannen", Brogum, Julianastraat 46, Zierik zee, aanvang 21.00 uur. Optreden "The Country Trail Band", Klarenbeek L.T.S., Gen. Ei- senhouwerlaan 25, Middelburg, aanvang 20.00 uur. Concert Jacomien Punt, Mu ziekschool v.d. Spiegelstraat 4, Goes, aanvang 20.00 uur. Optreden "The Indians", de Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. "Tafelmanieren", De Zeeuwse Komedie, Vestzaktheater Vlissin gen, aanvang 20.30 uur. "The Maltese Falcon" Middel burgs Theater, Middelburgs Mini- theater, Middelburg, aanvang 20.30 uur. Gala-avond "Barocco", balleta vond door Kon. Ballet van Vlaan deren, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang 20.30 uur. "Naar Dromenland", poppen theater Sim Bolus, Ambacht scentrum Goes, aanvang 14.30 üur. DINSDAG 1 DECEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, aanvang 22.00 uur. Carillonbespeling, Sjoerd Tam- minga, Grote Kerk, Goes, 13.30 uur. WOENSDAG 2 DECEMBER •Voorlezen kinderen 5-8 jaar, Bi bliotheek Goes, aanvang 14.00 uur. Piano recital Ivan Moravec, Concertzaal Middelburg, aan vang 20.00 uur. "We hebben samen een paard", comedie Annie M.G. Schmidt, De Prins van Oranje, Goes, aanvang 20.00 uur. Gedeputeerde D.J.P. Bruinooge krijgt woensdag 9 december in de filmzaal van de Provincie Zee land het eerste exemplaar aange boden van de catalogus Zeeland in film en video. In deze uitgave van het Zeeuws Filmarchief staan de beschrijvingen en be waarplaatsen van films en vi deo's die over Zeeland gaan. De werkgroep Zeeuws Filmar chief, die in 1990 in het leven werd geroepen, heeft zich tot taak gesteld de films die in han den zijn van particulieren of Zeeuwse instellingen te inventari seren. Veel films werden bekeken en beschreven. Al dit materiaal, aangevuld met banden die buiten Zeeland opgeslagen liggen, is vastgelegd in een losbladige ca talogus. De gemeentearchivaris Peter Synke vertelt tijdens de bijeen komst iets over het Zeeuws Film archief. Drs. M. Lauwerse van de Stichting Film en Wetenschap in Amsterdam gaat in op het belang van het conserveren van films. Het programma wordt afgesloten met het tonen van stukjes Zeeuws beeldmateriaal. DONDERDAG 26 NOVEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 20.00 uur. Grand theater Goes, 'Universal Soldier' 20.00 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes, 'De Noorderlingen' 20.30 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER~ •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 19.00 uur en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 19.00 uur, 21.30 uur. 't Beest, Beestenmarkt Goes, 'De Noorderlingen' 20.30 uur. ZATERDAG 28 NOVEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest', 14.00 uur, 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 14.00 uur, 20.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 14.00 uur, 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 14.00 uur, 19.00 uur, 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 19.00 uur, 21.30 uur. ZONDAG 29 NOVEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest', 14.00 uur, 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 14.00 uur, 19.00 uur, 21.30 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 14.00 uur, 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 14.00 uur, 19.00 uur, 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 19.00 uur, 21.30 uur. MAANDAG 30 NOVEMBER Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 20.00 uur. DINSDAG 1 DECEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest, 20.00 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 20.00 uur. WOENSDAG 2 DECEMBER Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 14.00 uur, 20.00 Alhambra Vlissingen II, 'Boo merang' 14.00 uur, 20.00 uur. Alhambra Vlissingen III, 'Far and Away' 14.00 uur, 20.00 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Unfor- given' 14.00 uur, 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Universal Soldier' 20.00 uur. Wi ZATERDAG 28 NOVEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. ZONDAG 29 NOVEMBER •Grand Theater Pan' 14.00 uur. Goes, 'Peter •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. WOENSDAG 2 DECEMBER •Alhambra Vlissingen I, 'Belle en het Beest' 14.00 uur. •Grand Theater Goes, 'Peter Pan' 14.00 uur. De provincie heeft haar activitei ten voor de Zeeland Cultuur maand overgedragen aan een zelfstandige organisatie: de stichting Zeeland Cultuurmaand. Deze stichting moet er naast het organiseren van de cultuurmaand voor zorgen dat de samenwer king tussen cultuur en toerisme hechter wordt. Daarvoor worden de banden met de Provinciale VVV verstevigd. Het bestuur van de stichting bestaat uit vijf men sen. De organisator van de kinderboe kenweek, Dick Anbeek, wilde dit keer geen gewone teken- of opstelwedstrijd in de krant, maar iets waarbij de boekenkennis van de kinderen op de proef werd gesteld. Iets waarvoor doorzet tingsvermogen belangrijk was. Samen met enkele medewerkers zette Anbeek, eigenaar van de Middelburgse boekhandel Fanoy, een puzzel van 79 vragen over verschillend leesvoer in elkaar. „We hebben boeken gekozen waarvan we dachten dat de meeste kinderen ze wel gelezen hadden, zoals de Kameleon, Arendsoog en werk van schrij vers als Roal Dahl en Annie M.G. Schmidt", legt Anbeek uit. „Maar we hebben er ook enkele moeilijke vragen tussen gestopt". Regelmatig kwamen de kinderen bij de boekhandel over de vloer om in de kasten te neuzen. „Sommigen zaten hier een paar uur per dag en af en toe stelden ze vragen om een antwoord los te peuteren", zegt Anbeek. Ook de elf-jarige Ank Michielsen ver toefde twee middagen in de win kel en zat een aantal middagen in de bibliotheek om daar in boeken te bladeren. Haar lievelings schrijfster is Thea Beekman, ver telt ze, maar ook andere soortgelijke boeken vindt ze mooi. Gemiddeld leest ze één dik boek per week. geweest", zegt Anbeek verge noegd. „Het enthousiasme van kinderen en ouders was enorm". Het is voor hem een teken dat het leesklimaat onder de Zeeuw se jeugd goed is. Boekhandel Fa noy richt zich voor een belangrijk deel op dit jonge publiek. De Mid delburgse zaak is met haar voor raad kinderboeken - volgens Anbeek - één van de tien groot sten in Nederland. In totaal vielen driehonderd puz zeloplossingen bij Fanoy op de deurmat, waarvan een deel af komstig was van klassen. In ne gen daarvan konden de makers geen enkele fout ondekken. Ze ven deelnemers gaven één fout antwoord. Maar de meesten had den 50 tot 60 vragen goed. Max Velthuis - wereldberoemd illustra tor en schrijver - mocht het win nende lot trekken. Ank Michielsen kreeg uiteindelijk de titel 'het meest belezen kind' en V/nr. Max Velthuijs, Dick Anbeek en Ank Machielsen. FOTO AN DA VAN RIET ontving de Ahoy Fanoy trofee en een boekenbon van f250,-. De acht verliezers kregen eveneens een boekenbon en vijftig andere kinderen het boek 'Scheeps bouw, een bouwplaat in het groot' overhandigd. De kinderboekenweek, die werd gehouden tijdens de herfstvakan tie, kreeg dit keer, met het oog op het Columbusjaar als thema 'Land in zicht..'. Boeken die met ontdekkingsreizen te maken heb ben, kregen extra aandacht. Ge durende de week kwamen verschillende coryfeeën uit kin derboekenland naar Zeeland af gereisd, waaronder de maker van prentenboeken Peter Spier, de Zilveren Griffel winnaar Jacques Vriens, Midas Dekker en Max Velthuijs. „Het is vreselijk druk De toneelgroep Amazone en de Kawina Exotica oys houden vrij dag 27 november een Afro- Surinaamse culturele avond in de Willem III kazerne in Vlissingen. De avond, die verzorgd wordt door Afro-Surinamers, wordt op geluisterd door dans, muziek en verhalen. Tijdens de avond treedt onder meer de Kawina-groep Exotica Boys op. De twaalf leden van de band zingen en bespelen tegelij kertijd Afrikaanse slag- en percussie-instrumenten. De Kawina muziek komt oorspronke lijk uit Afrika en is door de slaven overgebracht in Suriname. Daar wordt de muziek nog steeds ver tolkt met traditionele instrumen ten. Het is de basis vor de moderne Surinaamse muziek zo als de Kaseko. De liederen volgen het vaste patroon van de voor zanger die begint met zingen en het koor dat invalt en een gedeel te van de tekst herhaalt. Roy Elskamp draagt één van de Anansi-vertellingen voor. De spin Anansi is de held uit veel volks verhalen van de Antillen, Afrika en Suriname. Het is het proto type van de zwakke held die door zijn intelligentie veel sterkere te genstanders overwint. De verha len werden van mond tot mond doorverteld bij dorpsbijeen komsten. Verder is er tijdens de culturele avond een voorstelling van de toneelgroep Amazone en een optreden van Gijs Winter. Ké- ké Brafhart exposeert met zijn schilderijen. Het Zeeuws Museum heeft twee nieuwe exposities in huis ge haald. Tot en met 15 februari hangen in twee zalen schilderijen en tekeningen van de Middel burgse schilders Willem Johan nes Schütz en Jan Frederik Schütz. Daarnaast is een ten toonstelling te bezichtigen van het veelkleurige Aritaporselein dat in de 17e eeuw, de periode van de Oost-Indische Compag nie, gemaakt werd en nu op nieuw in productie wordt genomen. Een aantal museumdirecteuren ontdekte tijdens een bezoek aan het Japanse keramiekcentrum Arita, kort geleden, dat de heer Fukuda in zijn bedrijf nog voor beelden en recepten bewaarde van porselein dat zijn familie in de periode vanaf de 17e eeuw tot de opheffing van de Verenigde Oost- Indische Compagnie maakte. De pottenbakkers ontwikkelden een techniek waarbij volgens geheim recept gewerkt werd met warme kleuren rood, blauw, groen en goud. De VOC-kooplui vervoer den meer dan 37 miljoen stuks Aritaporselein - ook wel Imaripor- selein genoemd, naar de uitvoer- haven - naar Europa. De museumdirecteuren hebben na overleg besloten om het veelkleu rige porselein opnieuw in produc tie te nemen en ten toon te stellen in enkele Nederlandse musea, waaronder het Zeeuwse, die een VOC-Collectie bewaren. De stukken zijn tevens te koop. De kunstenaars Schütz zijn voor al bekend geworden om hun zee- en riviergezichten. Jan Frederik Schütz werd in 1817 in Middel burg geboren en koos in 1839 voor een opleiding tot tekenaar aan de Middelburgse tekenaca demie. Tussen 1843 en 1888 ex poseerde exposeerde hij op een aantal tentoonstellingen in Den Haag. Willem Johannes Schütz zag in 1854 het levenslicht en schreef zich al als 14-jarige in bij de tekenacademie, maar maakte van de teken- en schilderkunst niet zijn beroep. Voor zijn onder werpen reisde hij vaak naar ha vengebieden als Rotterdam, Antwerpen, Dordrecht en Oostende. 'De vrouw in de reclame' is het thema van de lezing die Ernest Radius van de werkgroep Film en Media dinsdag 8 december geeft. De werkgroep maakt deel uit van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen en heeft als uitgangspunt de kennis over film en media te ver breden. Ze doet dat door ver schillende media aan de kaak te stellen in voorstellingen en se minars. In zijn lezing neemt Ernest Radius de ondergeschikte rol van de vrouw in publiciteitspotjes onder de loep. Voorzitter Wilhelm Göbel van de werkgroep geeft als voor beeld daarvan de wasmiddelen reclames. „Daarin worden de mannen altijd afgebeeld als de deskundigen op dat gebied en vrouwen als de gebruikers". Vol- gens Göbel, afgestudeerd gods dienstwetenschapper aan de Universiteit van Antwerpen, is dat gevaarlijk. Media en met na me de audiovisuele hebben een grote invloed op mensen, meent hij. „De kijkers moeten daarom kritisch blijven en niet alles wat in de media gezegd wordt voor zoe te koek slikken. Wij willen dat ze door het verbreden van hun ken nis over televisie, kranten en films een eigen oordeel gaan vormen over wat ze zien of lezen". Göbel heeft voor volgend jaar een aan tal voorstellingen in het vooruit zicht over de wijze waarop minderheden worden geportret teerd in de Zeeuwse kranten, en hoe Zeeuwen in het dagblad overkomen. De medewerkers van de werkgroep duiken daarvor het archief van de Zeeuwse biblio theek in. Göbel: „Alle leden heb ben wel op één of andere manier iets met communicatie te maken, hetzij in film, hetzij in de journa listiek of de pedagogiek". De werkgroep Film en Media houdt als onderdeel van het Zee land Filmfestival ieder jaar een seminar. September van dit jaar ging het over de 'Islam en de me dia'. Göbels interesse voor film werd geboren toen hij na vier jaar allerlei godsdiensten bestudeerd te hebben Jan Hes, docent aan de Universiteit van Amsterdam, tegen het lijf liep. Hes verdiepte zich in de religieuze filmkunde. Hij overleed een week voordat hij op het Zeeuwse filmfestival zijn le zing zou geven. De seminars zijn volgens Gobel belangrijk met het oog op de multi-culturele en reli gieuze samenleving in een veren igd Europa. Göbel bezoekt ieder jaar minimaal twee filmfestivals. Volgende week zit hij in de jury van het Friedberg festival in de buurt van Frankfurt. Zijn oordeel is dat regisseurs veel invloed op de mensen hebben met hun films. De kijkers moeten zich daarom wapenen tegen de eigen levensopvatting die de filmmaker in het verhaal legt. Het ritme van Walcheren All you need is love Phenomania Carry on Donna Summer Giorgio Moroder The winner takes it all '92 Axel F. Wiirstel tanz LZ 92 Buddy Holly Mix Jive Smokie medley time Smokie Everybody's talking Elastic Band Run to you RAGE Bonjour Kathrin Catarina Valente Being boiled Atomizer (Valente Mix) Ontwikkelingssamenwerking - Verschillende comités en werk groepen voor ontwikkelingssa menwerking en zending houden zaterdag 28 november samen een informatiedag in de Ds. B. Smijtegeltschool in Middelbrug. De organisaties geven uitleg over hun werkwijze en doelstelling. Daarnaast worden er van 10 tot 16 uur artikelen verkocht uit Der de Wereldlanden. Roemenië - De Stichting Kin derhulp Roemenië houdt zater dag 28 november van 10 tot 12 uur een inzamelingsactie van kin derkleding (1-18 jaar), speelgoed en linnengoed. De spullen kun nen worden afgegeven in het ge bouw De Klimop in Koudekerke. Wandelen - De wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars loopt zaterdag 28 november een Sint Nicolaastocht in Vlissingen. De afstanden die afgelegd wor den zijn 5, 10, 15 en 25 kilome ter. Op het rustpunt worden de wandelaars door Sint en pieten ontvangen met chocolademelk en speculaas. Ook de prijzen worden uitgereikt door Sinter klaas. De tocht start van de langste afstand is om 11 uur en voor de overige on 13 uur bij het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskenburgplein in Vlis singen. Trimloop - AV'56 heeft voor de Poeltrimloop van zaterdag 28 no vember, een parcours uitgezet door het Recreatiegebied de Poel. Er staan drie afstanden op het programma over paden van asfalt en houtsnippers. De start is om 14 uur op de parkeerplaats aan de Theuniswegeling. Sint Nicolaas wandeltocht - Het wandelcomité Kaspargo uit Goes houdt zaterdag 28 novem ber een Sinterklaaswandeltocht. Start (13.15 en 14 uur) en finish zijn in het pannenkoehuis De Lik kepot aan de Kattendijksedijk. Het 'Ietsepietsie theater' speelt woensdag 25 november en 2 de cember het stuk 'De mijter van Sinterklaas'. Deze kindervoorstel ling wordt in totaal twaalf keer opgevoerd, waarvan drie keer in het minitheater in Middelburg. Het verhaal gaat over Sinterklaas die door een storm in het bos zijn mijter verliest. De bosbewoners Jan en Zwiep vinden de mijter bij hun huisje, maar vinden het een vreemd ding en weten niet wat ze er mee moeten doen. Een ding weten ze wel: Ze willen de mijter niet kwijt. De zwarte pieten zoe ken zich echter een ongeluk, want het is de miste mijter van de Sint. Dan komt ok de bos wachter om de hoek kijken. Hij heeft opdracht gekregen de hoofdtoi van de goedheiligman te zoeken. Samen met de zwarte pieten bedenkt hij een plan om hem van Jans en Zwiep terug te krijgen. Maar of hun plannetje slaagt De voorstelling van het 'letsie- pietsie theater' is voor kinderen van 4 tot 10 jaar en wordt afge wisseld met liedjes. Springwedstrijden - De Neder landse Gymnastiek Bond heeft samen met de sportvereniging Atlas een springtoernooi opgezet in sporthal De Stenge in .Hein- kenszand. Zaterdag 28 november verschijnen 62 ploegen uit de re gio op de minitrampoline en de lange mat. Verschillende vormen van springen in de turnsport ko men aan bod. DOMBURG V.V.V. Domburg. "Zonder Omweg", exposi tie schilderijen en tekeningen deelnemers dagverblijf De Hoeve. Openingstijden ma. t/m vr. 9.00-12.00 uur, 13.00-16.30 uur en za. 10.00-14.00 uur, tot 30 november. GOES Galerie llona Schmit. Ilona Schmit, schil derijen en andere werken. Za. 14.00-17.00 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Stadhuis Grote Markt), foto's van P. Huls. Restaurant De Landbouw. Jan van Westraten. Pentekeningen. 't Hoekje. (Wilhelminadorp). Jan van Westraten. Pentekeningen. Jakobse. (Livingstoneweg 46). Anneke Ruimschotel, plastieken. Tijdens kantooru ren geopend. Oosterscheldeziekenhuis Goes. Pieter d'Hont. beeldhouwwerk. Dagelijks ge opend t/m 6 januari. Oosterscheldeziekenhuis Goes. Expo- gang. "Honderd Gulden Expositie", ver koopexpositie Zeeuwse kunstenaars. Dagelijks geopend. Galerie Van den Berge. (Wijngaardstraat 3-1) "View Indicator II". Tentoonstelling nieuw werk kunstenaars, openingstijden wo. t/m za. 13.00-17.00 uur. Bistro 't Elfde Gebod. Rie Baauw. ten toonstelling schilderijen. Gemeente Archief. Ad de Jong. foto's. Tij- dens kantooruren geopend. HOOGELANDE Consistorie Kapel van St. Maarten. Barba ra Jean, expositie "nine-one-one", ope ningstijden op 28 en 29 november 14.00 -19.00 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop-Steendijk. aquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10.00 uur. zo. van 17.00 uur KLOETINGE Galerie Stichting PZZ. Urian Huber. foto impressies van Frankrijk en Italië. Ope ningstijden iedere werkdag van 8.30-17.00 uur, eind november. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), presi dent Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884 1962). GESLOTEN TOT 1 MAART '93. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10.00-17.00 uur, op afspraak. Galerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken. op tel. afspraak geopend. tel 01180-16323. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Dorpen op Walcheren, Westkapelle. Openingstijden gelijk aan bi bliotheek. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Luthers Zeeland, Vier eeuwen Lutherse gemeen ten in Zeeland, 250 jaar Lutherse Kerk in Middelburg. Za. - ma. 13.30-17.00 uur, di. vr, 10.00-17.00 uur. W.J. en F.J. Schütz, tentoonstelling Zeeuwse zeeschilders, 't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Oude en moderne kunst, 100 jaar schilderen in Zee land. Openingstijden di. t/m za. 10.00-17.00 uur. Rabobank. (Lange Geere 3). leerlingen van Hansje den Hollander, tentoonstelling beelden. Openingstijden tijdens kantooru ren van de bank, tot 30 november. Galerie "Het Gouden Briefke". (St. Jansstraat 22) Jawik Krudde en Luba. ten toonstelling schilderijen, marionetten, poppen. Openingstijden di. t/m vr. 10.00-18.00 uur, za. 10.00-17.00 uur, t/m 28 november. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteensedijk) amateur beeldende kunstenaars. Over zichtsexpositie. Expositie 7 seizoenen SLAZ. Openingstijden gelijk aan de biblio theek, t/m 28 november. ABN-AMRObank. (Markt) Ludmila Kal- maeva. tentoonstelling van schilderijen. Openingstijden tijdens kantooruren van de bank. De Vleeshal. Pieter Slagboom, ruimtelijke installatie. Multi colour. (Torenweg 4a) Sopia Ritsman en Margret Zweedijk. handgemaakte fan tasiepoppen. Openingstijden di. t/m za. 10.00-17.00 uur, t/m 2 januari. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71) "Het kan ook anders", An Stalpers en Ineke Duurse- ma. foto-expositie. Openingstijden do. vr. za. 13.00-17.00 uur en op afspraak, t/m 30 november. Hub Tummers. expositie te keningen en houten beelden. Openingstij den do t/m za. 13.00-17.00 uur, vanaf 29 november. Hal Zeeuwse bibliotheek. (Kousteensedijk) Vergeten oorlog, Japanse bezetting en Bersiap in Nederlands-lndiè. tentoonstel ling. Openingstijden gelijk aan de bi bliotheek. Galerie Delta Nutsbedrijven. (Poelendaele- singel 10) Ad Boone. expositie foto's. Tij dens kantooruren geopend. Concertzaal Middelburg. (Singelstraat 13) Hans Keukelaar. exposite goaches. NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartografie, van en over kaarten. Dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvliet- weg 6). "Speuren naar Sporen", ten toonstelling verschillende soorten diersporen. Openingstijden di. t/m vr. 10.00-17.00 uur, za. 13.00-17.00 uur, zo. 10.00-17.00 uur. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5). Veer- se verleden, De gilden, archiefstukken. Ma. t/m za. 12.00-17.00 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptie len, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14.00-17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00-12.30 en 14.00-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbel deksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum. (Bellamy 19) Piet Diele- man, schilderijen. Vanaf 14 november. Openingstijden: ma t/m vr. 10.00-17.00.uur, za. en zo. 13.00-17.00 uur. Kunstuitleen. (Lange Zelke 91) Engelien van den Dool, sieraden. Openingstijden wo. t/m vr. 12.00-17.00 uur en za 10.00-12.00 uur, t/m 28 november. Stedelijk Museum. (Bellamyparkl Vrijmet selarij in Zeeland, tentoonstelling over Vrij metselarij in Zeeland/200 jaar Vlissingse Loge 'T Ast re de l'Oriënt". Vlissings beeld bouwwerk in museumtuin. Openingstij den ma. t/m vr. 10.00-17.00 uur en za. en zo. 13.00-17.00 uur. Watertoren Vlissingen. Vanita Joke Noest, Joe Nirav. expositie "Bootleg", openingstijden wo. t/m zo. 12.00-17.00 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilde rijen, tel. 01192-1373. Dagelijks geopend.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7