UIT HET ZAKENHART Sportstijl Sinke gehalveerd Geere Passage viert lustrum Vlissingse toeristen vastgelegd op foto Kruiswoordraadsel Met uw krant en Carlier naar Henny Huisman's Surprise Show Bodyline Sportsfashion schuift paar huizen op Echte leerdragers kopen in zomer hun nieuwe jas AAicmec AT l TAMPD A ALi IMIDKA Walcheren Inkoop en afvalzorg op kantoor CINEMA tt Laatste toestellen speeltuin vervangen Computerbeurs op Neeltje Jans Frans Gillissen wordt Keurslager jaar 1912 V N 1992 Vlissingen 01184-18810 REIS VAN DE MAAND Woensdag 25 november 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Winkelend publiek in de Geere Passage. FOTO ANDA VAN RIET De Geere Passage in Middelburg viert zaterdag 28 november haar eerste lustrum. Met een Zwarte Pietenband, optredens van het clownsduo Plu en Plop en een aantal acties in de winkels geven de ondernemers het vijf-jarig bestaan van het winkelhart een feestelijk tintje. Met de bouw van de Geere Pas sage werd Middelburg in 1987 een winkelkern rijker. Toch wordt het, volgens Erik Malcorps van Citybloem, nog steeds gezien als een doorsteekstraatje voor men sen die van de Maxis naar de bin nenstad lopen. Uit een rapport dat vorig jaar verscheen bleek dat nog niet de helft van het win kelpubliek van de Lange Delft naar de Geere Passage komt. Daar moet iets aan veranderen vindt hij. De oplossing die Mal corps in gedachte heeft- en stille wens die hij koestert - is een doorsteek naar de Markt. Een an der verwaarloosd punt is volgens hem het Geereplein dat te saai is. Daar zou meer mee gedaan kun nen worden. „Middelburg zou er iets meer aan moeten trekken". Desondanks neemt het winke lende publiek in de Geere ieder jaar toe. „Het verdwijnen van de Versmarkt was een hele vooruit gang". Tijdens de lustrumviering hebben de zaken enkele acties en demonstraties. Om verschillende redenen koos Jan Cees Sinke uit de Sint Jan straat in Middelburg onlangs voor verkleining van zijn sport zaak in plaats van de gebruikelij ke uitbreiding. In de eerste plaats nam de diefstal uit zijn zaak zulke schrikbarende vormen aan, dat er van de winst niet meer veel overbleef. Daarnaast is het in de sportbranche volgens deze on dernemer aleen nog mogelijk te overleven door zich in een be paald onderdeel te specialiseren. Sinke koos in dit geval voor sportschoenen. Daarom verkocht hij de helft van de zaak aan een ander en richt zich in de toe komst vooral op de verkoop van schoeisel voor sport en vrije tijd. „Het is ongelofelijk wat er hier gestolen werd", klaagt Jan Cees Sinke in zijn gehalveerde winkel. „Je werd er gek van. Met hele tassen gereedschap kwamen de dieven de winkel in, knipten in de paskamers de veiligheidslabels van de trainingspakken naar hun keuze af en wandelden dood ge moedereerd de winkel uit. De spullen verborgen zij onder hun kleding. Er kwam geen eind aan. Een andere reden waarom ik voor i Jan Cees Sinke ...ovedeven in de toekomst De Vlissingse speeltuinvereniging De Oude Stad gaat haar laatste oude speeltoestellen vervangen. IMa jaren van grote werkzaamhe den aan het speelterrein betekent dat de aflsuiting. De speeltuinvereniging pakte in 1988.de draad weer op. De ver vuilde grond van het terrein werd afgegraven en nieuwe speel toestellen en een nieuw vereni gingsgebouw werden neergezet. Een aantal toestellen die door de tand des tijds zijn aangetast moeten nog vervangen worden. De meest in het oog springende daarvan is de grote glijbaan. Voor de aanschaf van de toestellen is de vereniging op zoek naar subsidie-verstrekkers. De winke liersvereniging van de wijk en be drijven uit de omgeving zijn benaderd. In december hoopt het bestuur een beslissing te kunnen nemen over de aankoop. Toen Tini Wanjon hoorde dat Sportstyl Sinke een gedeelte van de winkel wilde afstoten, toonde zij dadelijk belangstelling en daar om verplaatste zij onlangs haar zaak Bodyline Sportsfashion naar het veel grotere pand aan het be gin van de Sint Janstraat in Mid delburg. Met haar winkel in sportmode zat Wanjon al drie jaar een eind verderop, maar meer ruimte en een locatie dichter bij het centrum waren een aantrek kelijk alternatief. .„Doordat ik hier zeker driemaal zoveel ruimte heb gekregen, kon de zaak worden uitgebreid met sweaters van ondermeer het merk Simmerstyle. Een hele mooie kwaliteit Amerikaanse truien. Ook voor de ballet-, fit ness- en aerobickleding is nu veel meer plaats. In de winter blijft de zaak een aardig assortiment bad kleding verkopen, die zomers flink wordt uitgebreid. Het hele pand is opgeknapt en ik ben er erg tevreden mee", vertelt Tini Wanjon enthousiast. Meer ruimte voor Tini Wanjon in haar nieuwe zaak. verkleining heb gekozen is het probleem van het 'bij' blijven. Iedere drie maanden verschijnt er een nieuwe collectie in kleding, schoenen, skies. De klant ver wacht dat je die in huis hebt en dat is niet meer op te brengen. Daarom koos ik voor specialisatie in sportschoenen en iets van kle ding daar omheen", zegt Sinke die al twintig jaar in de sportbran che werkzaam is, waarvan der tien jaar in een eigen zaak. „Het is de enige manier om in de toe komst nog te overleven. Er dreigt een enorme overproduktie". Sportstijl Sinke heeft een uitge breide schoenencollectie van on dermeer de merken Nike, Lotto, Converse en Reebok. Dertig standhouders staan zon dag 29 november in de hal van het Ir. Tophuis op de Neeltje Jans met beursaanbiedingen en de monstraties voor de computerge bruiker. De computershow is gericht op zowel hobbyisten als zakelijke gebruikers. Muizen, diskettes, stofkappen, harddisks en modems wisselen op deze beurs van eigenaar. Er worden demonstraties gegeven van grote systemen. Hardware wordt doot een verzadiging van de markt voor een prikje van de hand gedaan. Computerspellen worden aangeboden en Sinter klaas en de Kerstman komen langs om de kinderen te verma ken en wat aanbiedingen te doen. Verder zijn zo'n tien lande lijke en Zeeuwse computervere nigingen op het evenement vertegenwoordigd, die als vraag baak kunnen dienen voor begin ner en ervaren gebruiker. Vanaf 2 december gaat Frans Gillissen de titel Keurslager voeren. Zijn zaak is gevestigd aan de Walstraat 100 in Vlis- singen. Volgens Gillissen is het van belang om ergens bij te zijn aangesloten. ,,Je kunt ideeën uitwisselen en dat in spireert", zegt de Vlissingse slager. Zo'n zeshonderd Nederlandse slagers zijn aangesloten bij de organisatie Keurslagers. Het landelijke bureau ondersteunt de Keurslagers met allerlei materiaal, zoals acties en tips en er is een eigen consumen tenblad onder de titel Koken met de Keurslager. De titel Keurslager is overi gens geen vanzelfsprekende zaak. Jaarlijks worden de winkels gecontroleerd en na de uitgebreide controle wordt vastgesteld of een winkel Keurslager mag blijven. Op dinsdag 1 december sluit Frans Gillissen voor een dag zijn zaak om de nodige veran deringen te kunnen aan brengen. Aan de voorgevel hangt een klein bordje met de naam van de win kel erop geschilderd. Binnen kan er nog wel een schilder aan het werk en hangt de kleding in de rekken tegen de wanden. Het middengedeelte van de zaak is leeg, maar de bank voor het daar geplande zitje is besteld. On danks dat er nog het één en an der moet gebeuren, opende het nieuwe filiaal van Zeeuws Leder mode in de Sint Jacobspassage in Vlissingen begin deze maand haar deuren. Mede-eigenaar Mohammed Az- zagari heeft zojuist een reclame bureau opdracht gegeven een naambord met het eigen logo te maken. Hij vindt het jammer dat de zaak er nog niet precies uitziet zoals zou moeten, maar dat was voor hem geen reden om niet met de verkoop te beginnen. De leren jassen waar de mensen voor komen zijn in ieder geval aanwezig. De huiden voor de kle ding worden geïmporteerd uit Turkije en Italië en verwerkt in het eigen atelier in Tilburg. De jassen worden in grote aantallen gepro duceerd, waardoor de prijzen re latief laag kunnen blijven. „We richten ons op de gemiddelde burger die ook graag een leren jas wil dragen, maar er geen duizend gulden voor kan neerleggen. Dat er van één model tien exemplaren in het rek hangen vinden onze klanten dan geen bezwaar", legt Azzagari uit. Een bijkomend voordeel van het eigen atelier is dat'mensen kle ding ter reparatie kunnen bren gen. Er bestaan nog maar weinig zaken waar dat kan. Iets wat Az zagari in de eerste weken goed kon merken; zodra hij het briefje 'Ook reparatie' voor het raam had gehangen kwamen de klanten met hun kapotte kleding naar de winkel. In tegenstelling tot wat veel men sen denken is de zomer in de le dermodebranche een drukke tijd. Behalve de minder warme model len worden toch veel winterjas sen verkocht. Azzagari: „In die periode liggen de prijzen gemid deld tien tot twintig procent lager dan normaal. Echte leerliefheb- bers weten dat en gaan juist dan op zoek naar hun jas voor de winter". Azzagari is eigenlijk electrotech- nisch ingenieur. Hij wilde na zijn studie een bureau beginnen, maar had niet genoeg geld om de daarvoor benodigde ontwerpap- paratuur aan te schaffen. Hij hoopt met zijn ledermodezaak daarvoor te kunnen sparen. Hoe wel op een heel ander gebied, ontwerpt hij nog steeds. Momen teel is hij bezig met colberts voor de zomer. „Het zijn natuurlijk an dere technieken, maar die heb ik geleerd van een oom die ook zelf kleding ontwierp en maakte", legt Azzagari uit. Mohammed Azzagari in zijn ledermodezaak. Als onderdeel van de viering van haar 100-jarig bestaan schreef de Vlissingse VVV afgelopen zo mer een fotowedstrijd uit. Toe risten konden foto's die ze gemaakt hadden en die binnen het thema 'Vlissingen en Toe risme' vielen insturen. Afgelopen dinsdag reikte voorzitter van de VVV, de heer Van de Velde, de prijzen uit voor de be^te zwart wit foto, de mooiste kleurenfoto en de jeugdinzending. Een jury, waarin onder meer me dewerkers van de fotozaken Dert en Verschoore zaten en de be roepsfotograaf Frank Viergever, beoordeelde de foto's. In de cate gorie zwart-wit werd van de zes inzendingen de foto van de Mid delburger J. Alewijnse de beste bevonden. De keuze uit de bijdra ge van de jeugd was niet zo moeilijk. Maarten Berendsen en Mateusz Kurkowsk waren de eni gen die samen een foto aflever den. Zij vereeuwigden de obelisk op de boulevard. Kleurenfoto's werden het meest gemaakt. De jury-leden waren het meest on der de indruk van het werk van J. Meliefste. De Vlissinger maakte verschillende foto's van de toe risten in zijn woonplaats. Hij leg de ze vast liggend op de muur van de boulevard met een pilsje, turend door een verrekijker naar de overkant van de Westerschel- de en tijdens andere vakantiebe zigheden. De 9 winnaars kregen allen een fototoestel variërend in waarde en mogelijkheden. Vraag: Waar laat je kan- toorafval? Antwoord: afval voorkómen is altijd beter dan afval schei den en verantwoord afvoe ren. Voor plastic wegwerpbekertjes zijn alter natieven. Het beste is nog: mokken gebruiken en afwas sen. Kantoor-papier wordt helaas nog vaak met het an dere afval gestort. Apart hou den van papier en afgeven aan een inzamelaar voorkomt deze verspilling van energie en bomen. Op kantoor ko men allerlei soorten che misch afval in kleine hoeveelheden vrij. Dat heet Klein Chemisch Afval (KCA). Denk aan: inktresten (lege vullingen van vul- en balpen, type- en printerlinten), toner, lijm, batterijen, correctielak, viltstiften, TL- en spaarlam pen en restanten schoon maakmiddelen. Dat KCA mag natuurlijk niet bij het overige bedrijfsafval komen. Een be drijf is verplicht KCA aan een (WCA)vergunninghouder af te geven (adressen in de Winkel). Een kantoor kan de stroom (chemisch) afval sterk inper ken door selectief in te ko pen. Bij inkoop van kantoorartikelen kan dan van uit milieuoogpunt het beste het hele leven van het pro- dukt bekeken worden op mi lieugevolgen. Dus niet alleen afvalstadium, maar ook win ning grondstoffen, produktie, transport en gebruik op kan toor. Op verzoek (33419) ge ven of sturen wij u informatie p.a. milieu-checklist kantoor. Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet krijgt u de naam van een plant. Dit is de oplossing. 17-25-66-36-10-16-37-41 -59-11 -73-50-56-44 HORIZONTAAL: 2 eenjarige plant; 12 voor de vuist; 14 tweegevecht; 15 vrucht; 16 volksnaam van de kauw; 17 vrijstaande overdekking; 19 heer; 21 ongeveer; 22 hectogram; 23 scharnier; 25 aanmatigende, houding; 27 Frans revolutionair; 29 bloedvat; 30 vaartuig; 32 alcoho listische drank; 33 dwaas; 34 dag van de week; 36 ontkenning; 37 voegwoord; 38 waterblaasje; 39 schutsluis; 41 namelijk; 42 stad in Duitsland; 43 kleverige stof; 44 muzieknoot', 45 proper; 47 magertjes; 48 voorzetsel; 50 voormalig Ned. eiland; 52 stad in België; 55 uitge strekte watervlakte; 56 zijrivier van de Donau; 58 plantengeslacht; 59 bont bedrukt katoen; 60 grondslag v.e. dijk; 62 tot en met; 63 stad in Frankrijk; 64 korte tijdsduur; 65 voorzetsel; 67 titel; 68 Roemeense munt; 69 oude lengtemaat; 70 wapenkreet, devies; 72 wandelhoofd in zee; 74 muzieknoot; 75 vertrek. VERTICAAL: 1 het lek zijn; 3 ten bedrage van; 4 rivier in West- Duitsland; 5 Eurpeaan; 6 onbepaald hoofdtelwoord; 7 pers. voor- naamw.; 8 wijnsoort; 9 openbaar vervoermiddel; 10 boom; 11 burcht, slot; 13 toiletartikel; 16 duitendief; 18 lans; 20 muziekinstrument; 22 stad in Afrika; 24 bijwoord; 25 papegaai; 26 snel, vlug; 28 verbran dingsrest; 30 korte overjas; 31 dakbedekking; 34 rivier in Litouwen; 35 gesponnen draad; 38 tenen mand; 40 muzieknoot; 44 donker; 46 opstandeling; 49 kleurling; 51 nog zonder veren; 53 huisdier; 54 teken van de dierenriem; 55 stootbodem v.e. kanon; 57 chemisch symbool; 59 de oudere; 61 aardig; 63 vlinderbloemige plant; 66 ingebeeld meisje; 67 projectieplaatje; 70 soort onderwijs; 71 muzieknoot; 72 trekkracht; 73 muzieknoot. Oplossing Puzzel week 47 HORIZONTAAL: 1 zaterdagochtend; 13 es; 14 baar; 15 slee; 16 nu; 17 kam; 18 sul; 19 L.S.; 21 bes; 23 ben; 25 Lt.; 26 apart; 28 som; 30 rebus; 32 nipa; 33 pupil; 35 drie; 36 de; 37 neef; 39 vete; 41 Sr.; 42 ijdel; 43 norm; 44 el; 46 kruk; 48 Kiel; 49 km; 51 Lima; 53 wazig; 55 adie; 57 leest; 59 pen; 60 snoet; 61 er; 62 tap, 64 bod; 65 re; 66 aak; 68 lob; 69 ijl; 71 stro, 72 toer; 74 zo; 75 pleister strijker. VERTIKAAL: 1 Zeeland; 2 as; 3 eb; 4 raket; 5 daas; 6 arm; 7 Oss; 8 club; 9 heler; 10 te; 11 N.N.; 12 Duitser; 20 spie; 21 brandkast; 22 pop; 24 Neder land; 25 luis; 27 A.P.; 28 suf; 29 m.i.v.; 31 br; 33 peluw; 34 lenig; 38 eer; 40 toe; 44 ellepijp; 45 lier; 47 kap; 48 kin; 49 kier; 50 meteoor; 52 me; 54 zes; 56 do; 58 taats, 60 sober; 63 part; 64 boot; 67 koe; 68 L.T.S.; 70II.; 71 si; 73 rij; 74 ze. Winwoord: IJZER MET HANDEN BREKEN Vlnr. de eerste-prijswinnaars Maarten Berendsen, J. Me liefste, Mateusz Kurkowsk, F. van de Velde voorzitter VVV) en J. Alewijnse. FOTO ANDA VAN RIET Elke week en dat acht weken lang kunt u vrijkaartjes winnen voor twee personen voor de cinema Alhambra. Cinema Alhambra stelt iedere week 10 vrijkaartjes ter beschikking vanwege zijn tachtigjarig bestaan. U kunt de oplossing voor maandag 12.00 uur toesturen naar redactie De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. De prijswinnaars krijgen de prijs thuis toegestuurd. De prijswinnaars van de puzzel van 18 november zijn: A.J. Pol, Vlissingen, J.L. de Koeijer, Middelburg, F. de Boer, Middel burg, G. van Damme, Middelburg, De Haan, Vlissingen. De oplossing was: IJZER MET HANDEN BREKEN De "Lezersreis van de Maand" november was een groot succes en niet iedereen kon mee naar de TV-opname in Aalsmeer. Uw krant en Carlier hebben dan ook besloten om een extra "Le zersreis van de Maand" te orga niseren en nogmaals naar de studio's van Joop van den Ende te gaan voor het bijwonen van een TV-opname. Wij kozen ditmaal voor een avondopname van de Surprises how van Henny Huijsman, een van de best bekeken program ma's op RTL4. Verrassingen, spanning, emoties en vooral veel vrolijkheid en sfeer zijn de tref woorden van dit programma. Het vertrek is in de middag. Na een zeer uitgebreide broodmaal tijd in het plaatsje De Kaag, bent u ruim op tijd in Aalsmeer. Omdat de opnames tot circa 22.15 uur Henny Huisman Het opstapschema voor deze reis is: Domburg - Bushalte Tramzicht 14.00 Biggekerke - Kerkplein 14.15 Koudekerke - Dorpsplein 14.20 Vlissingen - Stadhuisplein 14.30 Vlissingen - NS Station 14.35 Souburg - Bushalte Brug 14.40 Middelburg - NS Station 14.50 Nieuwland - De Rode Leeuw 14.55 Lewedorp - Pompstation v.d. Dries 15.05 Goes - NS Station 15.15 Kloetinge - Pompstation 15.20 Kapelle - Caisson 15.25 Kruiningen - Zeeuwsche Paerel 15.30 Krabbendijke - De Koophandel 15.40 duren, bent u pas ruim na twaal ven weer thuis. Het betreft overi gens geen live-opname dus misschien ziet u uzelf later thuis op de TV! Reisdatum: Zaterdag 19 decem ber 1992 Prijzen voor lezers van de Faam/Vlissinger/Bevelander: f 59,— p.p. incl. uitgebreide broodmaaltijd en bijwonen TV- opname (t.w.v. f 15,— p.p.). Vanwege het beperkte aantal be schikbare kaarten raden wij u aan snel te boeken als u van deze lezersreis gebruik wilt maken. Boekingen bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4 tele foon 01180 - 39839) of Goes (Opril Grote Markt 2 telefoon 01100 - 20280). De reisburo's zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30, op zaterdag van 10.00 - 16.00 en op de koopavond van 19.00 - 21.00 uur. Deze reis wordt onder voorbe houd van voldoende deelname uitgevoerd.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 13