Milieu tijdingen Subsidie trekpaarden Tol kaarten Zeeland brug Mulder. INTERTEST TAPIJTEN en VINYLS Alle bekende tapijtmerken.... gordijnstoffen.... zonwering.... Basketbal: BC Vlissingen toernooi Activiteiten nu De organisatie van September-cultuurmaand wordt onderge bracht in een stichting. De provincie wil de organisatie jaarlijks 65.000 gulden subsidie geven voor de uitvoering van het werk. Financiën Spreekuur voor gokverslaafden Bekendmaking Provincie Zeeland Vergunningen Hoechst Droomtapijt "Beverly" Luxe kwaliteit voor zachte Gelegd: f 359,- Luxueus velours tapijt "Frocadero" Gelegd: f 279 Voor kwaliteit en afwerking binnenhuis Kromme Weele 21-23 Middelburg, 01180-14077 Buurt/wijk Clubs Vrije tijd Natuur Ontspanning Lezingen Allerlei Sport Gevonden Het provinciaal bestuur geeft een informatieblad uit onder de naam milieutijdingen. Het blad probeert inzicht te verschaffen en informa tie te geven over alles wat te ma ken heeft met de uitvoering van het provinciaal milieubeleidsplan Kerend tij, zowel op natuur- als op mileugebied. In augustus is het vierde nummer van dit jaar ver schenen. Onderwerpen zijn on der andere een advies over het afvalbeleid van de Raad van ad vies voor de ruimtelijke ordening en de nota provinciaal beleid voor recreatie en toerisme, waar het gaat over recreatie en natuur. Ver der wordt aandacht besteed aan de vorderingen van' het Milieu- informatiecentrum/Milieu-educa- tiecentrum op Walcheren, het pro vinciaal weg- en bermbeheer en de voortgang van het Milieupunt. Ook een gesprek met de pas aan gestelde coördinator van het doel groepenbeleid is een van de onder werpen. Het blad verschijnt mini maal zes keer per jaar. Het eerstvolgende nummer wordt in oktober verwacht. Milieutijdingen is te verkrijgen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180 - 31400. Wie is geïnteresseerd in een (gratis) abonnement, kan eveneens contact opnemen met het informatiecentrum. Een inwoner van Westkapelle heeft bij de provincie een beroep schrift ingediend tegen een besluit van zijn gemeentebestuur. Hij is het niet eens met de hoogte van zijn uitkering op grond van de wet inkomensvoorziening oude re, arbeidsongeschikte, gewezen zelfstandigen (IOAZ). De tweede kamer uit gs behan delt het beroepschrift in een openbare zitting op dinsdag 22 september, 10.00 uur, in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Woensdag 16 september 1992 Provinciale staten beslissen in hun vergadering van 13 november over een subsidie van 1000 gulden voor de Koninklijke Vereniging Het Ne- derlandsche Trekpaard. De vereniging wil het geld gebruiken voor de eerste premies die de merries op de centrale keuring - tijdens de Zeeuwse Dag van het Paard - kunnen behalen. De subsidie was tot nu toe be doeld voor het transport van de merries. Het is steeds een heel ge reken om de transportkosten van de individuele deelnemers vast te stellen. Als het geld voor de pre mies kan worden gebruikt, komt het directer ten goede aan de fok- kwaliteit van de trekpaarden en de Haflingers. De vereniging meent dat daarvan een extra sti mulans uitgaat voor de fokkers. Zij melden dat als gevolg van de goede fokkwaliteiten in de loop van de jaren handelscontracten zijn ontstaan in eigen land en in België en Duitsland. De subsidie werd tot nu toe voor vier jaar tegelijk verleend. De sta ten wordt voorgesteld de waarde ringssubsidie nu alleen voor 1993 te geven. De aanleiding daartoe is de op handen zijnde discussie over de kerntaken van de pro vincie. m VLISSINGER I EUWS praat ook over een voorstel tot wijziging van de wet op het basis onderwijs. De commissie ziekenhuiszorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert woensdag 23 september, 14.45 uur. Vergaderplaats is het Magno liagebouw in Goes. De bijeenkomst wordt gewijd aan de samenwerking tussen de zie kenhuizen en verpleeghuizen in Zeeland. Beide vergaderingen zijn open baar en beginnen met spreek recht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, Middelburg. Met ingang van 1 januari 1993 wordt de Zeelandbrug tolvrij. Deritten- kaarten die in omloop zijn, vervallen op die dag. Op de kaarten die nog niet zijn gebruikt, is geen restitutie mogelijk. Het is dus zaak de ritten- kaarten voor het eind van het jaar op te maken. Het besluit tot het tolvrij maken van de Zeelandbrug is vorig jaar november al genomen. Provinciale staten wordt nu ge vraagd de schuld van 16,5 miljoen gulden die de nv Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij (PZBM) bij de provincie heeft, kwijt te schelden. De schuld is ontstaan door renteloze voor schotten die de provincie in het verleden aan de nv heeft verstrekt om de exploitatie rond te krijgen. Tegelijkertijd wordt de staten ge vraagd hun vertegenwoordigers in de nv bindend mandaat te ge ven voor de opheffing van de brugmaatschappij. Nu geen tol meer wordt geheven is de onder nemingsvorm namelijk niet meer relevant. Gs schrijven aan de staten dat de brugwachters en de reserve brugwachters in dienst van de provincie treden per 1 januari. Voor de tolgaarders en de reserve- tolgaarders wordt een sociaal plan van kracht, wat inhoudt dat via om-, her- en bijscholing wordt geprobeerd een nieuwe baan té krijgen. Het gaat om rond de twin tig mensen van wie een aantal in deeltijd werkt. Zo vlug mogelijk na nieuwjaar worden de tolhuizen verwijderd en wordt het kruispunt aan de Noordbevelandse kant aan de nieuwe situatie aangepast. 25.000 gulden voor administra tiekosten. Daar staat tegenover dat de pro vincie voor de organisatie niet meer een tijdelijke administratie ve kracht hoeft aan te stellen. Door het afstoten van de werk zaamheden kan bovendien 1,75 formatieplaats bij het bureau re creatie, toerisme, cultuur en maatschappelijke zorg verdwij nen. Ook in de ondersteunende diensten, zoals de postkamer en tekstverwerking, komt er meer ruimte. De besparingen zijn al verwerkt in de provinciale begroting voor 1993. De 65.000 gulden voor promotie, publiciteit en administratie wordt met ingang van volgend jaar verleend. Provinciale staten beslissen er over in hun vergadering van 13 november. Op het ogenblik bruist Zeeland van de culturele activiteiten. Zo is er bijvoorbeeld het muzikaal kerkepad in onder andere Sint Anna ter Muiden. In diverse mu sea worden Zeeuwse munt- vondsten geëxposeerd. De stichting Educatief toerisme Zeeland Oranjezon organiseert workshops en lezingen. In de Middelburgse Spanjaardstraat staat keramiek ten toon in de vensterbanken en in Veere is on der de titel Het schoone raam glas-in-lood-werk van Albert Au gust Passchaert te zien. IJsland se kunstenaars stellen hun werk ten toon in Middelburg, Oost- Souburg en Goes. In onder meer Sluis, Aardenburg en Koewacht wordt geconcerteerd in het ka der van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. September-cultuurmaand wordt 3 oktober afgesloten in de Grote Kerk in Veere met optredens van Paco Pena Flamenco Company en The Academy of St. Martin in the Fields Chorus. Het programmaboekje Septem ber-cultuurmaand is verkrijgbaar bij de plaatselijke VV V-kantoren, de provinciale VVV in Middel burg en bij mevr. J. van der Linde van de provincie, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31677. m De atdeling basis- en speciaal on derwijs van de provinciale onder wijsraad vergadert woensdag 23 september, 13.30 uur, in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Aan de orde komen onder meer het plan Jeugdhulpverlening Zee land 1993-1996, het instandhou- dingsbeleid basisonderwijs en het project versterking platte- landsscholen. De commissie Het bedrag moet komen uit de 3 ton die de provincie elk jaar aan september-cultuurmaand besteedt. In het voorstel aan provinciale sta ten schrijven gedeputeerde sta ten dat de eerste jaargangen van de cultuurmaand zijn uitgevoerd door een ambtelijke provinciale werkgroep. De leden zijn ambte naren voor recreatie en toerisme en voor cultuur en een medewer ker van de provinciale VVV. De werkgroep kreeg steeds admi nistratieve ondersteuning. De werkzaamheden liggen vooral in het uitvoerende vlak en daarom vinden gs het juister dat het werk wordt overgedragen van de pro vincie naar een externe instantie. De provinciale VVV Zeeland heeft daarop het initiatief genomen tot de oprichting van de stichting Zeeland Cultuurmaand. Taken van de stichting zijn coördinatie van de activiteiten, werving van sponsors, publiciteit en promotie en de organisatie van de openings- en de slotmanifestatie. Verder wordt de stichting geacht aan het provinciaal bestuur te ad viseren over subsidies voor de cultuurmaand en te zorgen voor cultureel-toeristiche arrange menten. De stichting gaat bestaan uit een onafhankelijk voorzitter en na mens de sectoren toerisme en cultuur komen er elk twee verte genwoordigers. De ambtenaren die tot nu toe organiseerden, tre den in de nieuwe situatie op als adviseurs. Het uitvoerende werk komt bij het bureau van de provin ciale VVV. Gs houden de staten voor dat met de nieuwe opzet forse besparin gen worden bereikt. Jaarlijks stelt de provincie 3 ton beschikbaar voor september- cultuurmaand. Uit dit bedrag wordt 40.000 gulden bestemd voor promotie en publiciteit en September- cultuurmaand Violiste Emmy Verhey tijdens het openingsconcert in Huist Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Middelburg is een van de drie plaatsen in Zeeland waar weke lijks een gokspree- kuur wordt gehou den. Initiatiefnemer is het Zeeuws Consulta tiebureau voor alco hol en drugs, het ZCDA. Het spreekuur is op donderdagmid dag tusen half vijf en half zeven in het ZCDA kantoor aan de Brakstraat. Het spreekuur is be doeld om mensen met gokproblemen te kunnen helpen. De hulpverlening vanuit het gokspreekuur is kortdurend. Men kan zich direct op het spreekuur aanmel den. Het initiatief dat mede mogelijk is ge worden dankzij giften van de hervormde kerken in Zeeland is voorlopig experimen teel. Na december wordt het spreekuur op zijn waarde getest. De instelling van een spreekuur komt voort uit de vaststelling van een stijging van het aantal mensen met gokproblemen. Op vallend daarbij is het aantal jongeren. Met de uitbreiding van de mogelijkheden om het kansspel te beoe fenen, groeit ook het aantal mensen, dat hierdoor in de proble men raakt. Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft op 2 maart 1992 bij hen een aanvraag ingediend om actualisering van de vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder voor de Natzuurreinigingsfabriek. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Europa- weg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de gevraagde vergunnin gen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking gevaar, schade of hinder, geluidhinder buiten de inrichting en luchtverontreiniging. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 17 september 1992 tot en met 16 oktober 1992 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woens dagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieu beheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 17 september 1992 tot en met 16 oktober 1992 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden in gesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken advi seurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet be zwaren hebben ingebracht of door enige andere belang hebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde arti kelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 17 oktober 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Groene Woud 1, Postbus 165 4330 AD Middelburg prijs «EO Vrijwilligerswerk - Sociaal Kul- tureel Werk De Hayman uit Middelburg-Zuid begint in sep tember met de aktiviteiten voor kinderen, jongeren en volwasse nen. Er wordt nog gezocht naar vrijwilligers voor het bestuur, de kinderkook- en knutselklubs en de aktiviteiten in Jongerenge- bouw Poortershove. Informatie: 01180-29004. Wijkbemiddelaar - De wijkbe- middelaar Sociale Vernieuwing in de wijk Stromenwijk/' t Zand, de heer R.E. van der Feen heeft een nieuw kantoor in de vroegere ad- miraalschool, Trompstraat 39 in Middelburg, 01180-41180. Het kantoor is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9 tot 12 uur. Paauwenburg - Wijkcomité Paauwenburg nodigt haar leden en andere belangstellenden uit voor de openbare vergadering in wijkpunt Nieuw Paauwenburg, Ruys de Beerenbrouckstraat 121, donderdag 17 september om 19.30 uur. Rommelmarkt - Wijkvereniging Dauwendaele houdt zaterdag 19 september van 10 tot 17 uur een rommelmarkt op het parkeerter rein van het winkelcentrum. Voor de kinderen zijn er spelletjes te doen. Bij slecht weer vinden de aktiviteiten in het winkelcentrum plaats. Computerclub - Maandag 21 september houdt de HCC Regio Zeeland weer de maandelijkse bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof te Vlissingen. Er wordt gedemonstreerd met de "Full Color Flatbed Scanner A400C van Artec met maar liefst 256 kleuren. Er is opnieuw veel Public Domain Software beschikbaar. Tevens is er de mogelijkheid om de eventuele problemen rond uw computer en/of software te bespreken. Aanvang 20.00 uur. Poppenbeurs - In de Schouw burg van Middelburg wordt zater dag 19 september van 10.30 tot 16.30 uur een poppen- en beren- beurs gehouden. Er zullen oude en nieuwe poppen en beren te zien zijn van o.a. Hanny Faasse en Betty Rausch. Daarnaast is er een aanbod van materialen en cursussen om zelf poppen te ma ken. Ook zal er een poppendokter aanwezig zijn. Snuffelmarkt - Wandelsportver eniging houdt zaterdag 19 sep tember een snuffelmarkt in het clubgebouw aan de Oranjestraat 8 in Vlissingen. De opbrengst is voor de vereniging. De zaal is open tussen 9 en 10 uur. Vogelasiel - Zaterdag 19 sep tember houdt Vogelasiel De Mik- ke een open dag. Belangstellenden kunnen van 10 tot 16 uur terecht voor een rond leiding en informatie over het werk van het asiel. Er zijn 4 nieu we volières te zien. Bloemschikken - Het Aktivitei- tencentrum en de Bond van Ge handicapten houden zaterdag 19 september in het Ontmoeting scentrum Dauwendaele in Mid delburg een middag bloemschikken. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Alleenstaanden - Alleenstaan de 50-plussers die in hun vrije tijd graag met anderen aktiviteiten willen ondernemen, zoals bijvoor beeld zwemmen, bowlen of fiet sen, kunnen vrijdag terecht in de Bachten Reede in Vlissingen. De Alleenstaandengroep 50+ 'Sa men uit' houdt daar wekelijks een kontaktmiddag van 14 tot 16 uur. Heemkundige Kring - De heemkundige Kring Walcheren houdt woensdag 23 september een lezing over "Landschap en Cultuur" in Hotel Walcheren te Koudekerke. Spreker is de heer drs. A.R de Klerk, medewerker van de Stichting Regionale Ge schiedbeoefening Zeeland. De bijeenkomst begint om 20. Ook niet-leden zijn welkom. Rozenkruizers Genootschap - De Gnostieke Geestesschool houdt maandag 21 september een lezing in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg, met als titel: De stem van de stilte. De lezing is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar hun uiteindelijke levens doel hier op aarde en terug naar hun Oorsprong willen. De bijeen komst begint om 20 uur en de toegang is gratis. Stamkaarten - Sinds 1 septem ber 1992 zijn stamkaarten zowel op de postkantoren als op de postagentschappen verkrijgbaar. Stamkaarten kunnen gebruikt worden als legitimatiebewijzen voor abonnementen voor het stad- en streekvervoer. Nieuwe sporthal - Tijdens de officiële opening van de nieuwe sporthal Baskenburg 2 in Vlissin gen worden de sportkampioenen 1991/1992 gehuldigd door me vrouw L.C. Poppe-de Loof, wet houder van sportzaken. De heer J. Woltering, bestuurslid van Sportbelangen zal om 19.30 uur de opening verrichten, waarna de heren C. van Sabben, P. de Waal en C. de Keijzer zullen spreken. Na de huldiging volgt een de monstratie jazz-dance. SVGZ'83 - De Sportclub Visueel Gehandicapten Zeeland(SVGZ '83) geeft weer iedere maandag avond in Kruiningen trainingen. Voor vervoer kan worden ge zorgd. Informatie: H. Hayes, 01180-27187. Biljart - De leden van biljartver enigingen in Zeeland, aangeslo ten bij de KNBB worden door de jubileumcommissie van het dis- trikt Walcheren/de Bevelanden uitgenodigd deel te nemen aan de voorronden voor een groot bil- jarttournooi. Dit tournooi zal in mei 1996 plaatsvinden en wordt gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De voorron* den (bandstoten, libre, drieban den en jeugd) worden per regio gehouden. Opgave voor deelne ming kan worden gedaan bij de secretaris van de eigen vere niging^ Triathlon - Zaterdag 19 septem ber wordt om 13.30 uur in Wil- helminadorp het startschot gegeven voor de achtste Hoechst-triathlon. De triathlon is speciaal bedoeld voor perso neelsleden van Hoechst Holland en hun gezinsleden. De ongeveer 100 deelnemers kunnen kiezen uit verschillende afstanden. Een groep doedelzakblazers zorgt voor de muzikale omlijsting. Een paar schoenen - Chow Chow hondje, klein grijs poesje, sleutelbos met vier sleutels, lees bril met grijze haakjes om achter de oren te doen, rode opoefiets, zw. leren herenport., damesfiets Opoefiets, zilver(kleurig) schake larmbandje, 1 huissleutel, 3 klei ne autosleutels aan ringetje, 1 huissleutel, 14-karaats gouden broche, groen/rode kindertrui, da mes zonnebril, damesbril, zw. le ren portem., 3 sleutels aan ring met sleutelhanger, damessport- fiets, heren zonnebril, een paar schoenen, groene klitteband por temonnee, zwart fototoestel, sleutel aan licht blauwe label, stoffen pop in babykleding. Zaterdag 19 en zondag 20 sep tember houdt BC Vlissingen haar jaarlijkse internationale basket- baltoernooi in sporthal Baskens- burg in Vlissingen. Op zaterdag spelen de dames en de heren, terwijl op zondag de junioren teams in actie komen. Bij de juni oren zullen de nationale selecties voor jongens en meisjes beneden 16 jaar deelnemen. Op beide da gen begint het toernooi om 10 uur en worden de finales om 17 uur gespeeld. Op zaterdag spelen de dames van BC Vlissingen onder andere tegen Agon (Breda) en High Five (Tilburg). De Vlissingse dames staan dit seizoen onder leiding van Cees Rijnberg, die vorig sei zoen de meisjesjunioren coachte en die dit jaar een groot aantal jeugdspeelsters heeft ingepast in het damesteam. Het herenteam van BC Vlissingen komt uit tegen enkele teams, die een klas hoger spelen, zoals OSG (Utrecht), High Five (Tilburg) en Springfield (Berlicum). Ook de heren van BC Vlissingen hebben een nieuwe coach, namelijk Joop Elderkamp, die met dit team opnieuw een gooi gaat doen naar de titel in de overgangsklas. De bezetting op zondag bij de ju nioren is zeer sterk. Bij de jon gens doen naast het Nederlands jeugdteam onder andere twee Belgische teams, Pro Specs (Den Bosch) en OSG (Utrecht) mee. Ook bij de meisjesjunioren doet het Nederlands jeugdteam mee naast onder meer het Belgische Gentson, Leiderdorp en OSG. De teams van BC Vlissingen zullen het erg moeilijk krijgen om zich in dit veld staande te houden. In de Nederlandse jeugdteams spelen twee Zeeuwse basketbal lers mee, namelijk Linda Verhage van BC Vlissingen en Joris Brou wer van Marathon.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7