informatiepagina van a e gemee nte VI 1 issingen INSPRAAKAVONDEN KERMIS NIEUWE SPORTHAL DENK MEE LOKATIES OVER NIEUWE TELEFOONCELLEN VLISSIDGEI1 WEGSCHAP START MET KLEIN ONDERHOUD SLOTEN CURSUSSEN OUDE LINNEN RIJBEWIJS NIET MEER TE VERNIEUWEN NA 30 SEPTEMBER DRIE MAAL IJSLAND IN ZEELAND BORSTKANKER EVEN BUPRATEN MET WETHOUDER DE KEUZER COMMISSIES Woensdag 16 september 1992 DE VLISSINGER 5 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL De kermis kan volgend jaar niet meer op de Zeilmarkt en de Nieuwen- dijk staan in verband met de ontwikkeling van het Arsenaalgebied. Er wordt een grote stroom bezoe kers verwacht die het ge bied goed moeten kunnen bereiken via de Nieuwen- dijk en de Zeilmarkt. De gemeente heeft gekeken naar een nieuwe plek voor de kermis. Het voorstel is nu om de kermis voortaan op de parkeerterreinen en oostelijke rijbanen van het Bellamypark en de Spui straat te laten plaatsvin den. Op twee september stonden er in de Vlissinger twee extra pagina's van "In den blauw geruiten kiel" over dit onderwerp. Spuistraat: toe komstig kermis terrein? (foto: Ruben Oreel) Vanzelfsprekend wil het college van burgemeester en wethou ders, zoals dat gebruikelijk is in Vlissingen, iedereen in de gele genheid stellen op dit plan te reageren. Want als het plan in uitvoering komt krijgt ook vrijwel iedereen (bewoners, bezoekers en eigenaren van bedrijven) er op de een of andere manier mee te maken. En hef is goed tevoren zoveel mogelijk reacties te ken nen om daar in de praktijk ook zoveel mogelijk rekening mee te houden. TWEE INSPRAAKAVONDEN Het college belegt als onderdeel van de inspraakprocedure een tweetal informatieavonden: één voor bewoners (woensdag 16 september 1992) en één voor ondernemers (maandag 21 sep tember 1992). Beide avonden worden gehouden in de grote zaal van welzijnscentrum 'Boch ten Komme', Badhuisstraat 104. Ze beginnen beide om 19.30 uur. SCHRIFTELIJK Schriftelijk reacties op het voor nemen van het college om de kermis te verplaatsen kunt u tot 1 oktober indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. INFORMATIE Meer informatie over het voorstel is te verkrijgen bij de sectie Communicatie in het stadhuis. De twee informatiepagina's die op 2 september in de Vlissinger zijn gepubliceerd zijn ook te le zen in de gemeentelijke informa- tiehoeken in de bibliotheek in Vlissingen en in het Wijkcentrum "Open Hof". gschap n deel Het wegschap Walcheren gaat een deel van de slo ten in Walcheren onder houden. Het gaat hier om sloten die gelegen zijn aan de wegen waar het weg schap beheer over heen. Dit zijn de wegen die over het algemeen buiten de be- liggen. Het deze on derhoudstaak overgeno men van het Waterschap Walcheren. bouwde kom wegschap heeft rhoudstc De wijziging is in de provinciale Verordening Waterkering en Waterbeheersing Zeeland door gevoerd (besluit P.S van Zeeland 14 december 1990, goedge keurd 22 april 1991). Onder de onderhoudsplicht wordt verstaan het periodiek schoonmaken van de wegsloten en het maaien van bodem en talud, schuine zijkan ten van de sloot. Vóór 15 december 1992 wor den een aantal sloten schoonge maakt. Deze zogenaamde schouwsloten worden jaarlijks gecontroleerd. De sloten liggen namelijk in een bepaald circuit. Wanneer ze niet regelmatig schoongemaakt worden loopt de doorstroming in gevaar. Het gaat hierbij om klein onderhoud. Dit wil zeggen dat de bodem en de schuine kanten worden ge maaid en dat het maaisel uit de sloot word gehaald. Na het uitvoeren van het klein onderhoud aan deze schouwslo ten begint het wegschap met het klein onderhoud van de niet- schouwsloten. Dit zijn sloten die niet ieder jaar gecontroleerd hoeven te worden. De niet- schouwsloten staan namelijk op het onderhoudsprogramma van 1993. De perceel-eigenaren/-gebrui- kers zijn verplicht om op zijn/haar grond het uitkomende maaisel te ontvangen die bij het onderhoud uit de waterlopen worden verwijderd. Zij moeten dit opruimen of over het land ver spreiden. Ook moeten de bewo ners werktuigen op hun grond toelaten die nodig zijn om het werk goed te kunnen uitvoeren. Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met de technische dienst van het wegschap Walcheren, telefoon 01180- 16955. Kunstzinnige Vorming Vlis singen start woensdag 23 september met twee creati- viteitscursussen voor ver standelijk gehandicapten. Dankzij financiële steun van de provincie Zeeland kon een aanbod worden samengesteld waaraan voor de deelnemers mini male kosten zijn verbon- den. Er is een aanbod van twee cursussen die ieder 12 lessen omvatten: een cursus beeldende vorming en een cursus muzikale vorming. De cursussen staan onder leiding van gekwalificeerde docenten, die ervaring hebben met de doel groep verstandelijk gehandicap ten. De cursussen vinden plaats in het KVV-gebouw, Braamstraat 3a in Oost-Souburg. Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met de Culturele Raaa Vlissingen, te lefoon 01184- 14928. We berichtten u al eerder over de zaak van het lin nen rijbewijs. Komt men na 30 september van dit jaar op het gemeentehuis met een oud linnen rijbewijs dan wordt geen nieuw rij bewijs meer verstrekt. Vanaf 1 oktober 1992 ko men deze oude rijbewijzen niet meer in aanmerking voor vernieuwing. Het ent- cje wat er dan nog opzit is: opnieuw afrijden... Door een wijziging van het Wegenverkeersreglement verlie zen twee van de vier rijbewijs modellen op 1 oktober aanstaan de hun geldigheid als bewijs van rijvaardigheid. Het gaat daarbij om het groot linnen rijbewijs, af gegeven tot 1 januari 1986, en net klein linnen rijbewijs (Euro pees model), afgegeven tot 1 ok tober 1986. RINGETJES Bij twijfel kan men beide rijbewij zen overigens heel gemakkelijk herkennen aan de 'ringetjes'. De pasfoto werd op deze modellen namelijk bevestigd met zoge naamde rinc Op de huic rijbewijzen wordt de pasfoto met een plastic laagje bedekt. Zulke rijbewijzen blijven na 30 septem ber aanstaande gewoon geldig als bewijs van rijvaardigheid. GELDIG TOT... Een ander verschil is ook de da tum die staat vermeld achter 'gel dig tot:'. De oude rijbewijsmoael- len hadden een maximale geldigheidsduur van vijf jaar. Dit leverde nogal wat ergernis op 1985 niet inanietoogjes. jidige nieuwe modellen wanneer men vergat om het rij bewijs binnen een jaar na de verloopdatum te vernieuwen. Er zat dan niets anders op dan op nieuw examen te doen. NIEUW MODEL Aan dit laatste komt nu bijna een eind. Oude rijbewijzen met een geldigheidsdatum na 30 juni 1985 kunnen noa tot 1 oktober aanstaande worden vernieuwd (rijbewijzen die vóór 1 zijn verlopen komen hier meer voor in aanmerking). Men ontvangt dan een nieuw model rijbewijs, dat normaal ge sproken onbeperkt geldig blijft als bewijs van rijvaardigheid. Wel dient men, telkens vóór af loop van de vernieuwingsdatum, een nieuw document (met een re cente pasfoto) te laten aanma ken. OPSPORING Naar schatting waren er op 1 nuari 1992 nog zo'n 800.C oude rijbewijzen in omloop. Hoewel veel houders van derge lijke rijbewijzen zullen zijn over leden, geëmigreerd, zich te oud of wegens gezondheidsredenen onvoldoende geschikt voelen om nog een auto of motor te bestu ren, zal een aantal houders van deze rijbewijzen rechtstreeks door de maatregel worden ge troffen. Opsporing van deze rij bewijshouders is echter, volgens de Rijksdienst voor hef Wegver keer, ondoenlijk. OPROEP In de kaartenbakken met gege vens van afgegeven rijbewijzen van de provincie, overgenomen door de Rijksdienst voor het Wegverkeer, valt namelijk niet na te gaan wie is overleden, wie verhuisd, enzovoort. Een per soonlijke oproep is dus onmoge lijk. Vandaar dat de Rijksdienst voor het Wegverkeer het moet doen met een algemene oproep aan de houders van een gering- nietoogd rijbewijs om dit vóór 1 oktober te laten vernieuwen. Dit kan bij de gemeente waar men in het bevolkingsregister staat in geschreven. Naast het oude rijbewijs zijn twee recente identieke pasfoto's nodig. Het is belangrijk om niet tot het allerlaatste moment met de aanvraag te wachten. In som mige gevallen zal de gemeente bijvoorbeeld vragen om een ge neeskundige verklaring van net CBR. Het verkrijgen van zo'n ver klaring kan enkele weken in be slag nemen. Meldt u zich dus snel bij uw gemeente! EMIGRANTEN Ook voor emigranten met oude rijbewijzen geldt de uiterste da tum van 1 oktober aanstaande. Wanneer dus na die datum bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer een verzoek met al le noodzakelijke papieren bin nenkomt, heeft men formeel geen aanvraag gedaan. Men krijgt dan geen nieuw rijbewijs meer. Voor deze groep personen geldt dat zij een Formulier kunnen aan vragen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer, Postbus 9000, 9640 HA Veendam, onder ver melding van een Nederlands correspondentie-adres, telefoon (0)5987 - 99802. Het formulier is ook verkrijgbaar bij de sectie Burgerzaken in het stadhuis. Vanavond, woensdag 16 september, wordt er in het wijkcentrum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59, een infor matie-avond gehouden over het onderzoek naar borstkanker. Dit onderzoek is in mei dit jaar gestart in Vlissingen. Per wijk krijgen vrouwen in de leeftijd van 50 tot 70 jaar een uitnodiging om aan dit bevolkingsonder zoek mee te doen. De bij eenkomst start om 19.30 uur. Vorige week ontvingen vrouwen in Paauwenburg een uitnodiging om in Goes een onderzoek naar borstkanker te laten doen. Het onderzoek dat bestaat uit het maken van röntgenfoto's van de borsten, vindt plaats in het Borstonderzoekcentrum, Schut tershof 1 7 in Goes. Vrouwen die ouder zijn dan 70 jaar kunnen ook meedoen met het onder zoek. Zij krijgen geen persoonlij ke uitnodiging maar moeten zelf een afspraak maken via het gra tis telefoonnummer 06-0380. Paauwenburg is de derde wijk op rij waar de vrouwen een brief hebben ontvangen. Het centrum en het 'Middengebied' zijn voor de zomer al aan de beurt ge weest. De rest van Vlissingen volgt. Wanneer u vragen heeft over het onderzoek kunt u zich wenden tot mevrouw R. Poelman, voor lichter/verpleegkundige, telefoon 01100 - 49472, op maandag, dinsdag en woendagochtend van 09,00 - 1 1.00 uur. In de Watertoren van Oost- Souburg/Vlissingen tonen twee IJslandse kunste naars hun installaties. Het is een onderdeel van het drieluik over IJsland waar bij vijf IJslanders hun kunst tegelijk in Goes, Middel burg en Vlissingen tentoon stellen. De laatste tentoonstelling van het programma 1992 is op drie plaatsen tegelijk begonnen op 5 september. In Galerie Van den Berge te Goes, in het Zeeuws Museum in Middelburg en in de Watertoren in Oost-Souburg. Vijf kunstenaars uit Usland zijn uitge nodigd voor een grote presenta tie van hun werk onder de titel Klimmen en dalen over een hoogte van meer dan 30 meter is mogelijk op verschillende plaatsen in Nederland. Een tocht maken naar deze hoogte langs 3 etages met hedendaagse kunst, met op de achtergrond in glazen kolommen "gevangen" het uit zicht over het Walcherse land schap, de Westerschelde, de ha ven, de industrie, kun je alleen in de Watertoren van Oost- Souburg. De toren is van binnen wit geschilderd, het museale ka rakter van de drie zalen wordt op deze wijze nog sterker bena drukt. De draagconstructie van de toren is daarentegen in de be- tonkleur gehouden. Een duidelijk contrast tussen de functies van heden en verleden. Wie de tentoonstellingen van de afgelopen jaren heeft bezocht weet dat blijft. er altijd wel iets van bij- Landschap in IJsland "Islandproject". In diverse sferen en op diverse lokaties wordt zo wel bestaand werk getoond als installaties gebouwd. Hun werk kenmerkt zich door beelden met een sterke poëtische lading. In de Watertoren tonen twee van de vijf exposanten, Ragna Sigurdaróttir en Hrafnkell Sigurdsson, Hreinn Friedfinnsson, Daniel Thorkell Magnusson en Haraldur Jónsson kleiner werk, waaronder foto's collages en te keningen. In het Zeeuws Museum zijn drie solotentoonstellingen verdeeld over drie zalen van Hreinn Friedfinnsson, Daniel Thorkell Magnusson en Haraldur Jónsson, waarbij met name ook sculptuur aandacht krijgt. Deze installaties zijn te bezichti gen van 5 september tot 11 okto ber in de Watertoren in Oost- Souburg, woensdag tot en met zondag van 12.00- 17.00 uur. Achter de bestaande sporthal aan de President Rooseveltlaan kwam onlangs de nieuwe sport hal Baskensburg 2 gereed. De officiële opening vindt morgen, donderdag 17 september plaats. Na een welkomstwoord van wet houder C. de Keijzer zal de heer J. Woltering, bestuurslid van WOONWAGENLOCATIES Als wethouder van volks huisvesting heb ik ook de verantwoordelijkheid voor de huisvesting van woonwagenbewoners in onze gemeente. De ge meenteraad heeft, op voorstel van het college van burgemeester en wet houders en na inspraak voor de omwonenden en de woonwagenbewoners, drie plaatsen aangewe zen waar standplaatsen voor woonwagens moe ten komen: Zaaihoekweg, Zuidbeek se weg en West- Souburg. ik De nieuwe sporthal Baskensburg 2 (foto: Ruben Oreel) Sportbelanaen, de officiële ope ningshandeling verrichten. Aansluitend op de opening §ebeurt de huldiging van e sportkampioenen 1991/1992 door mevrouw L.C.Poppe-de Looff, wet houder van sportzaken. INVULLING GEBIEDEN Deze maanden over! nader met de diverse trokkenen over de verde re invulling van deze ge bieden. Ik stel mij voor om vóór 1 januari aan staande dne concrete in richtingsplannen voor de ze gebieden te hebben en deze vervolgens onder werp van inspraak te la ten zijn. Om die plannnen te maken is de komende tijd nog overleg nodig omdat bekeken en be sproken moet worden waar in de betreffende gebieden de woonwa gens komen en vervol gens hoe we in elk gebied het woonwagengedeelte zelf indelen, ik heb deze maand overleg met verte genwoordigers van de omwonenden over de plaats van de woon wa rns in de betreffende ge- m. In oktober praat ik met de toekomstige be woners over de inrichting van de locaties zelf. Dat kan namelijk pas als we weten welke bewoners op welke locaties een standplaats kunnen krij gen. NIEUW BOUWBESLUIT Vanaf 1 oktober aan staande geldt in heel Nederland een nieuw Bouwbesluit. Ook in Vlissingen gelden dan nieuwe spelregels voor het verkrijgen van een bouwvergunning. Niet al tijd is meer een bouwver gunning nodig, soms is het voldoende een bouw werk bij de gemeente te melden. Een goede zaak! De nieuwe regeling komt er op neer dat géén bouwvergunning meer nodig is voor bijvoorbeeld dierenhokken, kleine groentekasjes, pergola's, carports, dakramen, koe koeken, nieuwe kozijnen, antennes niet hoger aan 5 meter en tuinafscneidin- gen niet hoger dan 2 me ter. Werken die alleen moeten worden gemeld zijn: ga rages, schuren, aan- en uitbouwen en dakkapel len van bepaalde afme tingen, schotelantennes met een doorsnede groter dan 1 meter en zonwerin gen en rolluiken. Voor grote bouwwerken blijft een bouwvergun ning nodig. Al met al een vereenvou digde regelgeving die het voor de burger gemakke lijker maakt om te bou wen en verbouwen. Over de nieuwe regeling verschijnt binnenkort een uitgebreid artikel op deze pagina. SCHOONENBURG-OOST Vorige week adviseerde de commissie volkshuis vesting, stadsvernieuwing en monumenten positief over het plan van aanpak voor de wijk Schoonenburg-oost in Oost-Souburg. Ik ben blij dat het plan nu - met eten lichte vertraging - aan de gemeenteraad kan wor den voorgelegd zodat spoedig met de uitvoering kan worden begonnen. Het plan getiteld "Een schone toekomst voor Schoonenburg - oost", omvat vooral een verbe tering van de woonomge ving in de wijk. De ge meente wil er in 1992 en in 1993 in totaal f 250.000,- aan besteden. Voor dit bedrag zullen met name verbeteringen worden aangebracht aan de verkeersdrempels in de wijk, aan de speel- voorzieningen, de open bare verlichting, het openbaar groen, de be wegwijzering en aan twee pleinen. Ook zullen enkele kunst werken worden aanc bracht en zal een p< langs de vijver worden aangelegd. Door dit alles (en meer) zie ik een scho ne toekomst weggelegd voor de wijk. De agenda voor de com missies van advies en bij stand voor de komende week ziet er als volgt uit: PTT Telecom gaat het aan tal telefooncellen in Nederland uitbreiden. Zij vraagt daarbij aan de overheden medewerking ten aanzien van de plaat sen waar de cellen zullen komen. Omdat juist u, als burger, de cellen wellicht gaat ge bruiken ligt het voor de hand dat u mee kunt den ken over de toekomstige plekken van de nieuwe te lefooncellen. Wanneer u in uw omgeving, re lokaties in of op ande- Vlissingen, Telefooncellen van het nieuw ste type bij het winkelcentrum Scheldeplein foto: Ruben Oreel het gemak van een open bare telefoon mist kunt u dat doorgeven aan de ge meente. Zij zal deze sug gesties bekijken en door sturen naar PTT-Telecom. Onderzoek door consumentenor ganisaties heeft uitgewezen dat ae vraag naar openbare tele fooncellen, in tegenstelling tot de verwachtingen, groeiend is. Om tegemoet te komen aan de wens van hun klanten wil PTT-Telecom het aantal telefooncellen daarom landelijk sterk uitbreiden. Er zul len vooral zogenaamde kaarttoe- stellen geplaatst worden. Bij voorkeur het nieuwe type drie hoekcel. Bij dit nieuwe type ligt het accent vooral op gebruikers gemak, toegankelijkheid ook voor invaliden, design, vandalis me- bestendigheid en onder- houdsgemak. Op dit moment worden de vertrouwde vierkante cellen ook nog geplaatst. Ondertussen wordt gewerkt aan weer andere ontwerpen. LOKATIES Hieronder geven we enkele voor beelden van lokaties voor de nieuwe cellen. - bij openbaar vervoer - bij recreatieplaatsen, vakantie en horeca - in winkelstraten/ bij winkelcentra - in stadscentra - in of bij postkantoren/ agentschappen - in woonwijken - op parkeerplaatsen - in of bij ziekenhuizen/ revalidatiecentra - in of bij onderwijsinstellingen PRIVACY EN BEREIKBAARHEID Bij het plaatsen van openbare cellen houdt de PTT rekening met een aantal zaken. We zetten ze voor u op een rij tje: woensdag - financiën - onderwijs 16 september: vergaderingen zijn open de bezoekers kunnen Deze baar meepraten over de punten die en - privacy van omwonenden - leidingen in de grond - bereikbaarheid en toegankelijk- 'ePr op de agenda staan vermeld. De agenda's liggen een paar dagen van te voren ter inzage in de ge meentelijk informatiehoeken. Deze zijn te vinden in het stad huis, de bibliotheken van heid voor invaliden - wijkfunctie - verkeersveiligheid - aan doorgaande wegen - parkeerplaats in de buurt - straatverlichting in de buurt - opvallende plaats voor groot publiek - clustering b.v. abri, brievenbus, infobord - grondeigenaar - bij kaarttelefoon of er kaartver koop in de directe omgeving mogelijk is - of er in de nabije toekomst ver anderingen plaatsvinden in de omgeving SUGGESTIES Suggesties voor nieuwe plaatsen van telefooncellen zijn welkom bij de sectie Economische Zaken van de gemeente, de heer PJ.H. Altena (telefoon 87318) Vlissingen en Oost-Souburg en in het wi]kcentrum "Open Hof" op de Alexander Gogelweg. informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5