Sixties Festival: voor vijfde keer terug naar de 'good old days' Attractie 'Carroussel' straks boordevol met nostalgie Pendelbus tussen stad en Sixties Exclusief concert van David Garrick Formation komt tot nieuw leven Rob Hoeke speelt sporthal plat BIZON 01180 12600/13200 Jake Schmid Band met herkenbare klassiekers Herman's Hermits top 1e nostalgische avond Toni Macaroni: spektakel van een nieuwe oude groep Programma Uniek Climax TAXICENTRALE MIDDELBURG 26 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 september 1992 Vrijdag 25 september: Formation Rob Hoeke and his Boogie Woogie Blues Band Herman's Hermits Zaterdag 26 september: Jake Schmid Band Tony Macaroni and his Swinging Devils David Garrick en zijn band Voorverkoop van kaarten is bij Hoppit, Atlanta, Frapo's en WV-V/issingen. Wie het in Zeeland over Rock and Roll heeft, is geneigd in een en dezelfde adem de naam Jake Schmid band te laten vallen. De Blues Band band timmert al geruime tijd aan de Rock-and- Roll-weg, niet alleen in deze pro vincie maar ook daarbuiten. De band komt overal tot z'n recht, of dat nu tijdens een optreden in een klein café is of ergens op een festival. Dat laatste zal zaterdag de 26e blijken in de Vlissingse Sporthal. Herkenbare klassiekers vormen een deel van het repertoi re, maar daarnaast is er ook min der bekend materiaal, dat de vijf muzikanten graag met een swing-sausje weten te brengen. De band bestaat uit: Jake Schmid, zang, John Hanssens, gitaar, Leen Hanssens gitaar, Wim Catshoek bas en Cees-Jan Lastdrager, drums. Hoogtepunt van de eerste Sixties-avond wordt ongetwijfeld het optreden van de wereldbe roemde Engelse groep Herman's Hermits, opgericht in 1963 en al meteen 'in the picture' met 'I'm into something good', een gigan tische hit. Een tweede plaat sloeg niet aan, maar met het op gepoetste oude nummer van The Rays 'Silhouettes' werd midden in de roos geschoten. In 1965 volgde een enorme door braak, waar in die periode alleen The Beatles nog bovenuit kwa men. De eerste speciale Ameri kaanse single van de groep 'Mrs. Brown, you've got a lovely daughter' hield The Beatles met 'Ticket to ride' van de eerste plaats af. Het nummer werd ook in Nederland een hit. Andere suksessen volgden zoals I'm Henery the Eight I am'. Met de Ray Davies (van The Kinks) compositie 'Dandy' kwam de groep andermaal in de top 10 van Amerika. Noodgedwongen is nu de sport hal de lokatie voor het Sexties Festival, maar als het aan hoofd sponsor Loontjes Automaten ligt moet het nostalgische feest daarna maar weer snel naar de binnenstad komen. Tegen de tijd dat het evenement daar volgend jaar wellicht weer kan worden gehouden, is er nabij een visuele aansluiting te maken met de tijd van toen. We doelen daarmee op het fami- lievermaakpaviljoen 'Carrousel', dat nu in het Arsenaalgebied in aanbouw is en waarvan de wer ken in juni volgend jaar zullen zijn voltooid. Bij het vermaakcentrum komt straks ook een biljartzaal met 12 tot 14 Engelse snookerbiljarts en 10 Amerikaanse poolbiljarts. De bij deze bijdrage afgedrukte art-impressie geeft al een voor proefje van wat er straks in het als een circustent ogende attrac tiecentrum te zien en te beleven zal zijn. In Carrousel herleeft de glorie van weleer. Dank zij een bijzondere verzameling vooroorlogse speel automaten en een indrukwekken de collectie antieke jukeboxen uit de jaren dertig tot en met zestig. De nadruk ligt op een presentatie van materiaal van de jaren vijftig en zestig. Het is zelfs nodig om wisselexposties te houden want de familie Loontjes heeft in de loop van de jaren zoveel verza meld dat men niet alles tegelijk kan tentoonstellen. Alexander Loontjes durft het rustig te stellen: nergens in Ne derland is zo'n unieke collectie ju keboxen te bewonderen als vanaf volgende zomer in het familiever- maakpaviljoen' Carrousel' in Vlis- singen. Een prominente plaats wordt in genomen door een fors bemeten antiek Gavioli kermisorgel op de begane grond. Daar worden ver der verschillende soorten typi sche kermisspelen opgesteld zoals grijpkranen, bulldozers en allerlei balspelletjes die indivi dueel of in groepsverband gespeeld kunnen worden. Ook is er een ruim assortiment te vin den van behendigheidsspelen als flipperkasten, video- en voet balspelen, schietautomaten en auto- en vliegtuigsimulatoren. In een afgescheiden, uitsluitend voor personen vanaf 18 jaar toe gankelijke ruimte staan uitbeta lende kansspelautomaten opgesteld. Bij Loontjes zijn ze niet blij dat in de berichtgeving is ge suggereerd, dat 'Carroussel' niets anders zou zijn dan een 'gokhal'. Met nadruk wordt erop gewezen dat slechts 4 procent van de vloeropppervlakte van het project wordt ingenomen door de kansspelautomatenafdeling. De etage die als een breed balkon rondom de vide wordt gebouwd, zal worden ingericht als museum. Dat is de plek waar antiek juke boxen komen en antieke spelau- tomaten. Op het balkon wordt tevens de door de Vlissinger R Jilleba gebouwde miniatuurker mis opgesteld. Ook valt daar een colletie bewegende speelgoed beesten te bezichtigen. Wie Carroussel betreedt, stapt staks een nostalgisch tijdperk binnen. Alles wat er tegenwoor dig wordt gebouwd en ingericht is vaak sober, kaal en alleen maar functioneel. Caroussel zal echter bol staan van de frutsels. Sfeer vol vermaak voor een breed publiek. kink in de kabel. In overleg met de gemeente kon het festival tenslotte worden ondergebracht in de Vlissingse sporthal. Henk Hut: „En die proberen we nu zo sfeervol mogelijk in te rich ten, ook al beseffen we dat we nooit die bijzondere sfeer van het Arsenaal kunnen evenaren". In principe zijn het vrijwel dezelf de horecamensen, die ook dit jaar weer de kar van het festival gaan trekken. Het enige probleem is dat de lo katie van nostalgische feest een eind van de binnenstad verwij derd ligt. Met de inzet van pen delbussen hebben de organisatoren met dit af standsprobleem afgerekend. Op vrijdag en zaterdag gaat om zeven uur de zaal open. Het eer ste optreden staat beide avonden gepland om 20 uur. Tot 1 uur gaat het feest door. Daarna kan men met gebruikmaking van de pendeldienst nog een poosje na praten in de horecabedrijven in de binnenstad. Chris en Henk zijn er van over tuigd dat het programma kwalita tief zeker niet onderdoet voor wat er vorige jaren werd gepre senteerd. Op beide avonden wordt naar een climax toegewerkt. Met een regionale formatie als smaakma ker, een nationale groep als extra opwarmer en een optreden van internationale vermaardheden als slotattractie. En ook al zullen na men van sommige bands in eer ste instantie nog geen luikje in de herinnering doen open gaan, met de eerste tonen van bekende hits van toen komt dat nostalgische beeld vast snel weer terug. „Vooral op tijd aanwezig zijn" ad viseren de organisatoren. „Want ook de voorprogramma's swin gen de pan uit. Eigenlijk kunnen we nauwelijks spreken van voor programma's. Het zijn stuk voor stuk evenementen op zich". HEINEKEN. BIER ZOALS BIER BEDOELD IS. De tweede en laatste dag van het Sixties Festival wordt op za terdagavond omstreeks 23.30 uur afgesloten met een optreden van de zanger David Garrick en zijn band. Weet iedereen het nog? Hoe Gar rick furore maakte met 'Lady Ja ne', een versie van een Rolling Stones-nummer. En 'Dear Mrs. Applebee'? Alleen al in ons land had David Garrick negen hits. Tot in de jaren zeventig maakte de in 1943 in Li verpool geboren zanger die eerst n een kerkkoor zong voordat hij Je popmuzkek in ging, nog pla- :en, vooral in Duitsland. Daarna /ertrok hij naar Egypte, waar hij :ot 1990 woonde. Zijn optreden tijdens de Vierdaagse van Nijme gen in 1990 werd een enorm sukses. Dat leidde tot het besluit om in 1991 en 1992 nog enkele exclusieve concerten te komen geven. Het optreden in Vlissin- gen is daar een van. Het vrijdagprogramma voorziet o.a. in het optreden van Forma tion. een band die in de zestiger jaren werd samengesteld en die nu ter gelegenheid van het Six ties Festival weer even nieuw le ven wordt ingeblazen. Het is niet helemaal zeker, maar mogelijk vindt tijdens deze pre sentatie een gastoptreden plaats van Kees Meerman. Formation bestond eerst uit Hans Pietersen (Starshooters), Louis Fi- lius. Jaap van Sabben en Ron Oppenaar. Later werd die forma tie enigszins gewijzigd en kwa men aa. de gebroeders Laumen, David Egter (Desperado), Ernst Bolsius, John Leyting en The Schenkhuizen erbij. Na enige tijd kwam er een omzet ting die leidde tot de formatie Moremans Privacy, bestaande uit Kees Meerman, Dave van Rog gen, Paul Adriaansen, John Ley ting en Teo Schenkhuizen. Formation is nu aangevuld tot een formatie van elf personen met aa. Guus Sibbald (Papa Long John), Diana Wolff, Sax Hey- mans, Nick van Raay, Ciska de Bart, Bas Matthijsse en Walter Calbo. Vanwege werk en vakan tie ontbreken een paar bandleden op deze fota Voor de vijfde keer gaat het Six ties Festival van Vlissingen terug naar de 'Good Old Days'. Op vrij dag 25 en zaterdag 26 septem ber is het te doen in de nieuwe Vlissingse Sporthal. Dat belooft weer een beregezellig treffen te worden tussen derti gers en ouderen, doorgaans mis schien geen erg regelmatige stappers, maar zo'n Sixties festi val willen ze vanwege de vriende lijke muziek en de gemoedelijke sfeer toch niet graag laten schie ten. Ook dit jaar wordt weer ge rekend op een forse opkomst. Vorig jaar trok het festival rond vierduizend bezoekers. Het idee van zo'n festival, vertel len de tot de organisatie behoren de horecamensen Chris Frank en Henk Hut, is ontstaan in een tijd toen het mode werd om jazz festivals te organiseren. De ene stad aapte de andere na. Laten we ook eens iets doen, vonden ze in Vlissingen, maar dan moet het wel iets anders zijn dan jazz. De keuze om op de nostalgische toer te gaan is inmiddels zo aan geslagen, dat na afloop van zo'n evenement meteen de wens om herhaling van een dergelijk spek takel luidt wordt uitgebazuind. En tevens bleek het Sixties festival een aantrekkelijke seizoensver- lengende activiteit te zijn. En telkens spande het er weer om of het feest opnieuw door gang kon vinden. Klemmende vraag is: waar vinden we onder dak voor het spektakel? De sle pende plannen rond het Arsenaal speelden de organisatoren een paar keer in de kaart. Voor dit jaar zag het er eerst somber uit. Er kwam even een lichtpuntje toen de mogelijkheid zich voordeed om op een vroeger zo vertrouw de lokatie terug te keren: het oude Concertgebouw. Op het laatste moment kwam er een den met tussenpozen van een uur, vier ritten gemaakt. Later kan men dan via de route richting centrum weer bij het ho- recawezen komen dat ter gele genheid van het festival nog wat langer dan gebruikelijk deuren en tapinstallaties geopend houdt. De toeleidingsroute vanuit Sou burg (route 2, met vertrektijden: 18.30, 19.30, 20.30 en 21.30 uur) gaat vanaf Stemerdinglaan Molukse kerk, Middelburg sestraat Ronde Putje, Lekstraat/Diezestraat, Oranje plein (ZWN), Zwaantje (ZWN), Westerzicht, Startbaan. Tenslotte is er de busroute (route 3) vanaf Winkelcentrum Paau- wenburgweg (vertrek 18.30 uur, 19.30 uur, 20.30 uur en 21.30 uur) via Troelstraweg (ZWN Meij- ers), Troelstraweg Spar, ZWN Roosenburg/Bossenburg, ZWN Bossenburg/Zuidbeekseweg via Nieuwe Vlissingseweg naar de sporthal. De kosten bedragen een rijks daalder per enkele reis, te betalen bij het instappen. Hoe dan met de taxi ookL. in elk geval axi kor 'o.s zittend aekenvervoer >m je overal! rolstoelvervoer personeelsvervoer groepsvervoer In orizetaxi zijj je altijd goed! Na een korte adempauze is de groep sinds een paar jaar terug. Gereorganiseerd en met een bij geschaafd repertoire. Teneinde een jaren negentig sound te kun nen bereiken werden twee gita risten aan de basisbezetting toegevoegd. Het resultaat is oude Rock 'n Roll in een nieuw jasje, een complete face-lift, ga rantie voor een sidderende sporthal. Nog meer spektakel op zaterdag avond: Toni Macaroni en zijn Swinging Devils. Een nieuwe oude groep. De band werd in 1972 geboren! Dank zij de bereidwillige mede werking van Bizon Tours en Taxi centrale Vlissingen is het gemakkelijk mogelijk om vanuit horecabedrijven in het centrum van Vlissingen op de lokatie te komen waar het Sixties Festival wordt gehouden. Je stapt een voudig op een bus die om het half uur vanuit het centrum een retourrit naar de sporthal maakt. Heb je het daar gezien, dan neem je weer de bus naar het centrum om daar verder te gaan stappen. De eerste rit vanaf de Steenen- beer, beginpunt van de centrum- route! route 1), is om 18.30 uur. De route voert via Zeilmarkt (hal te ZWN), Bellamypark (halte ZWN), Scheldeplein, Schel- destraat (ZWN) en Paul Kru- gerstraat/Singel via Industrieterrein naar de sporthal. De retourrit naar het centrum gaat via Rooseveltlaan en Koude- kerke langs halteplaatsen bij ho tel Bos, Frapo's, Zeilmarkt (ZWN) en Steenenbeer. De laatste rit vanaf de sporthal is om 02.00 uur. Het is ook mogelijk om vanuit Oost-Souburg, Paauwenburg en Bossenburg per speciale bus naar de Sixties te rijden. Er wor- t&USld Als er een Nederlander is die we als waardige representant van de vertolking van muziek uit de jaren zestig kunnen beschouwen dan is het wel Rob Hoeke. Hij heeft dan wel nooit les gehad, maar niettemin zag hij kans een eigen stempel te drukken op de in Europa gespeelde Boogie Woogie, Blues en Rhythm en Blu es. In die jaren werd Hoek zo waar vier keer winnaar van het Loosdrechter jazz festival. De herinneringen gaan terug naar de tijd van huiveringwekkende acrobatische acts, ronkende mo toren op het podium en een hart verwarmende, soms hartverscheurende Rock. Dat was de tijd van 'Margio', 'Down South' en 'When people talk'. Even werd het stil na een ongeval. Maar de veelzijdig crea tieve musicus kwam terug en in middels is Rob Hoeke, die in 1989 zijn zilveren jubileum vier de, met zijn Boogie Woogie Blues Band weer een veel gevraagde muzikale attractie op menig festi val. Met steun van die band zal de levende legende Hoeke zeker kans zien om de 'good old days' weer swingend te laten herleven. T.C.V. Vlissingen b.v. - Industrieweg 17 - 4382 NA Vlissingen. Telefoon 01184-15000 telefax 01184-10664 I

de Vlissinger | 1992 | | pagina 26