WIN-EEN-MILJ0EN-B0N het mooiste is nu te zien axel watersehapsbori uuaterschap uualcheren Bent u nog geen deelnemer? Vul dan snel de bon in en doe mee! Opnamen Hitbingo! Met Pen Boer Verkeersleermiddelen bent u beter af! 9 ACTIE SLIK OP DE WEG WAARSCHUWEN SPRUITSTUK BORDEN De winnende Hitbingo- nummers van 1 september: 5 6 9 10 11 13 15 17 20 22 24 26 27 28 29 30 32 36 37 39 41 43 44 45 NATIONALE LOTERIJ V/, uuaeterproat DE SLOOT: GEDEELDE ZORG ONDERHOUD FINANCIEEL OVERZICHT 1991 MAKKELIJKER CONTANT BETALEN verkeer Bij theorieles hoort het cursusboek "Verkeer". Algemeen erkend als het top verkeersboek van Nederland. Vraag er uw rijschool om! in onze geheel vernieuwde 2000 mz grote slaapkamershow staan wel 119 slaap- en tiener kamers voor u klaar? Bij de augustustrekking van de Postcode Loterij viel de PostcodeStraatprijs van 3.000 gulden dertig keer. Maar dit keer was er een verrassing. Want van de 30 loten waren er 23 van één deelnemer! Postcode Loterij heeft een verrassende uitslag! 8 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 september 1992 GEZAMENLIJKE VOORLICHTINGSRUBRIEK VAN DE ZEEUWSE WATERSCHAPPEN, WAARIN OPGENOMEN DE INFORMATIE VAN UW WATERSCHAP zeeuwse Veel weggebruikers worden er in het najaar op een onaangena me manier door verrast: SLIK OP DE WEG. Met modder vervuilde wegen, onder andere een gevolg van de bietencampagne, zorgen voor verkeersgevaarlijke situaties. De wegbeheerders (rijk, provin cie, gemeenten en waterschap pen/wegschap), politie, justitie, agrariërs en het landbouwschap in de provincie Zeeland werken vanaf dit jaar samen om de hin der van deze wegvervuiling tot een minimum te beperken. Hulpmiddelen bij het schoon maken van het wegdek, stickers en maatregelen bij overtredin gen vormen onderdeel van het actieplan. Nadat vorig jaar op Tholen, Wal cheren en Noord-Beveland in het kader van '25% minder ver keersslachtoffers in 2000' een actie 'Slik op de weg' is gevoerd, komt nu heel Zeeland aan bod. Zowel aan maatregelen ter voor koming van de overlast als aan de gevolgen voor overtreders is in het plan aandacht besteed. sommeren het wegdek schoon te maken. Als de vervuiler niets onder neemt, zullen derden op kosten van de overtreder het wegdek reinigen. Om ongemakken door slikover- Uitgangspunten zijn: Voorkomen is beter dan schoonmaken Als er toch slik op de weg ligt, moet de veroorzaker zo snel mogelijk waarschu wingsborden plaatsen en de modder opruimen. Wegbeheerder en politie zul len zo nodig de vervuiler last op de wegen zoveel mogelijk te voorkomen, besteden de sa menwerkende organisaties ook aandacht aan schoonmaakma teriaal. Landbouwers krijgen on der meer informatie over een zogenaamd omgekeerd spruitstuk. Met dit hulpmiddel dat men aan een giertank be vestigt, kan de weg worden schoongespoten. Loonbedrijven krijgen de beschikking over een tiental van deze spruitstukken. Via standsorganisaties als ZLM, CBTB en NCB krijgen landbou wers stickers uitgereikt met het algemeen gevaarteken voorzien van de tekst 'SLIK'. Bij vervuiling van het wegdek plaatst de ver vuiler de sticker op een houten onderbord. Bij rijks- en provincia le wegen moet men plaatsing aan de beheerder melden. Ook borden met 'OOGSTTIJD!, PAS OP SLIK!' en 'LET OP LAND BOUWTREKKERS' zullen van september tot december de weggebruikers waarschuwen. Een kantonnier die een bemod- derde weg aantreft, zal de ver vuiler meteen op de plichten wijzen. Als binnen twee uur geen actie ondernomen is, wordt de politie ingeschakeld. Het ROVZ (Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland! coördineert de actie, die ook in '93 en '94 van start gaat. Vragen omtrent onderwer pen uit deze informatieru briek kunt u richten aan de Zeeuwse Waterschapsbond Postbus 179, 4330 AD Middelburg, Tel. 01180-15751 De heer Boutier is blij verrast met zijn PostcodeStraatprijs van 23 keer 3.000 gulden. Spelregels Zodra u op uw rekemngalschriti van bank ol giro een afschrijving hebt ontvangen bent u deelnemer aan de loterij. Deelname impliceert aanvaarding van hel regle ment Manimaal 99 loten per postcode. Als u bel mei een afschrijving niet eens bent, dan kunt u binnen een maand opdracht geven hel bedrag terug te boeken Opzeggen kan ieder moment Hiervoor kunt u zich wenden tol hel secretariaat van de Nationale Postcode Loterij, Van Eeghenstraat 81.1071 EX Amsterdam. Trekking is iedere maand en wordt door Notaris mr P j N van Os te Amsterdam. Trekkingsiijsten en reglement zijn verkrijgbaar bij het secretariaat. Prijzen worden automatisch op uw bank- ol giroreke- ttort Prijzen boven de 1000 gulden worden belast met 25% kansspelbelasting. De loterij is goedgekeurd door de staatssecretaris van Justitie onder nummer LO Bent u deelnemer van de Postcode Loterij? Heeft u de postcodecijfers 1702 (Heerhugowaard), 4336 (Middelburg), 5081 (Hilva- renbeek), 6532 (Nijmegen) of 7824 (Emmert)? Dan kunt u zich aanmelden voor de volgende opnamen van Hitbingo. Bel op week dagen tijdens kantooruren 02977-47006 en ga een gezellig tv-dagje uit! nirg i Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en Hitbingo en kans maken op één van de vele prijzen. .g Ik machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per drie maanden het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. Deelname aan de Nationale Postcode Loterij impliceert aanvaarding van het reglement. Het reglement is verkrijgbaar bij het secretariaat van de Nationale Postcode Loterij _i 1 lot 10,-) per maand _1 loten (a 10,-) per maand De ioten worden voor drie maanden tegelijk geïnd A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Naam: Adres: J dhr. mevr. Postcode: L I—i i I Plaats: 175.92.09 Postbanknummer: Banknummer: Datum: Handtekening: Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503,2501ZVDen Haag Een sloot is voor velen zo'n van zelfsprekend onderdeel van het landschap, dat misschien wel eens vergeten wordt dat sloten van vitaal belang zijn voor de waterhuishouding en om die re den onderhoud nodig hebben. Sloten hebben vele functies: ze voeren water af van de akker en weidegronden, zodat deze goed te bewerken zijn en de ge wassen er goed gedijen. Ze die nen als perceelafscheiding en vaak ook als drinkplaats voor vee; ze functioneren als boezem voor de afwatering. Tenslotte, de sloot heeft een belangrijke natuurwaarde vanwege de flora en fauna in en naast het water. Reden genoeg dus om hier eens stil te staan bij de Walcherse sloten en hun onderhoud. Om bij het beheer van het opper vlaktewater enigszins zicht te houden op de ongeveer 2000 km aan sloten (of waterlopen) op Walcheren, hanteert het wa terschap een indeling naar be langrijkheid: - hoofdwaterlopen (358 km) - schouwsloten (780 km) - overige sloten (926 km) Het gaat hier alleen om sloten die van belang zijn voor de af- en doorvoer van polderwater. Daar naast zijn er op Walcheren nog tal van slootjes en greppels die geen of weinig water door- of af voeren. Alle andere sloten zijn onderdeel van het waterbeheer singssysteem van Walcheren. Wil dat systeem goed blijven werken, dan moet er met een ze kere regelmaat voor deze sloten gezorgd worden. Er zijn twee soorten onderhoud: groot onderhoud: het delven (of baggeren), herstellen van talud-verschuivingen en het aanbrengen en repareren van beschoeiingen; dit is altijd de taak van het waterschap, klein onderhoud: het schoon maken en maaien van bodem en talud, alsmede het schoonmaken van buisleidin gen in dammen; deze taak is bij schouwsloten en overige sloten voorbehouden aan de eigenaren en/of gebruikers van de grond naast de sloot (de zgn. 'aangelanden'). Het klein onderhoud van de schouwsloten moet jaarlijks voor 15 december gebeurd zijn; daarna vindt inspectie (schouw) door het waterschap plaats en wordt tegen aangelanden die in gebreke zijn gebleven opgetre- 3t den. Deze verplichting geldt met ingang van dit jaar ook voor de wegbeheerder in geval van schouwsloten die aan een open- bare weg zijn gelegen (zgn, 'wegsloten'). Bij de hoofdwaterlopen zorgt het waterschap voor zowel het groot als het klein onderhoud. Er is nog veel meer over deze on; derhoudsplicht te zeggen; vooral de betrokken aangelanden zullen meer willen weten. Aan een aan tal van hen is begin dit jaar een brief gezonden met uitvoerige in formatie over hetgeen van hen verwacht wordt. Bovendien doet het waterschap alles nog eens - haarfijn uit de doeken in een ad vertentie, die in de loop van sep tember geplaatst zal worden in de PZC en de standsbladen. Terug naar het begin: een sloot kan pas goed functioneren, wan neer deze wordt onderhouden. Een sloot waarin het water niet kan stromen vanwege teveel be groeiing leidt op den duur tot wateroverlast. Laat daarom het slootonderhoud alle betrokkenen een zorg zijn! Een verwaarloosde sloot; begroeiing stremt de doorgang van het water Een sloot na het klein onderhoud; het water kan vrijuit stromen In juni j.l. is de jaarrekening over vorig jaar gepresenteerd. Het voordelig saldo kwam uit op f 1.036.663,22. Verdeeld over de diverse taken van het water schap sloot het traditioneel be heer (zeewering, waterbeheersing, wegenzorg) af met een klein positief saldo. Dat dit positieve saldo, ondanks het vrijwel ontbreken van storm schade, niet hoger uitvalt, vindt zijn oorzaak ondermeer in de ac centverschuiving van de uitvoe ring van kapitaalswerken naar het beheer en onderhoud van waterstaatsobjecten. Bij kwali teitsbeheer was sprake van een fors positief resultaat door met name een hoger aantal vervui lingseenheden dan geraamd en de aanzienlijk lagere kosten van verwerking van zuiveringsslib. Tot voor kort werd iemand, die zijn heffing in het Polderhuis contant kwam betalen, door gestuurd naar een aangrenzend pand. Dat betekende vaak extra lopen, zoeken en wachten. Om het onze betalende bezoekers zo makkelijk mogelijk te maken, kan voortaan direct bij binnenkomst van het Polderhuis betaald worden. 'Waeterproat' is een rubriek van het Waterschap Wal cheren. Voor meer informa tie kunt u terecht bij het Waterschap aan de Groen markt 10 in Middelburg. Tel. 01180 15751 theorieboek rijbewijs a/b THEORIE CURSUS? «Mf? "Htiv ïiM arx jtWïl lild saw ■JO -SH1 tja, die slaapkamers, dat zijn ruimtes, daar sluimeren veel en veel meer mogelijkheden dan u ooit kon vermoeden, komt u maar eens kijken in pot's geheel vernieuwde slaap kamershow. ontdek nu dat extra woongenot. de meest dekoratieve accessoires, de mooiste spreien, ex clusieve dekbedovertrekken, hoeslakens en kussentjes, be roemde merken: hülsta, interlübke, musterring, treco, auping, pullman, swiss-flex, belgo-chrom, molteni en anderen en het allermooiste woningtextiel. zeeuws-vlaanderen alle beroemde meubelmerken onder één dak elke dag geopend tot 18 uur, alleen vrijdags tot 21 uur (let op: zondags gesloten), tel. 01155 - 2010. tel. belgië: 0031-11552010. Sie VTlatic keukens 1e verdieping Die ene deelnemer kon dan ook met zichtbaar genoegen het geweldige bedrag van liefst 69.000 gulden in ontvangst nemen. Daar heeft u bij de Hitbingo-uitzending van vorige week zelf van kunnen meegenieten. De winnaar vertelde ons later dat hij uit pure lol meteen een week vakantie had opgenomen! Hij speelde al jaren mee met 3 loten, maar in januari van dit jaar heeft hij in een opwelling 20 extra loten gekocht. "Ik wou gewoon een extra gokje wagen en dacht dat ik misschien zo een leuk prijsje kon winnen. Zo niet dan zou het geld terecht komen bij een goed doel!" De kans om een prijs te winnen werd met zoveel loten natuurlijk wel veel groter. Maar nog groter werd de kans om de PostcodeStraat prijs te winnen. Immers, hoe meer deelnemers er in één postcode mee doen, hoe groter ook de kans dat de Straatprijs op die postcode valt. Dus... moedig' uw buren, vrienden en familie aan om mee te doen. Want samen aan de Postcode Lote rij meedoen vergroot immers de kansen van iedereen! PostcodeStraatprijs van 69.000 gulden

de Vlissinger | 1992 | | pagina 8