OlfEiD MIDDELBURGS MUZIEKFEEST 19 SEPTEMBER Het Middelburgs muziekfeest 1992 werd mede mogelijk gemaakt dankzij onderstaande sponsors Hoofdsponsors: Overige sponsors: Bedrijven en personen Het organiseren van het Middelburgs Muziekfeest lijkt een eenvoudig klusje. Je huurt de Markt af, laat daar een paar tribunes op zetten en je laat tot slot een paar korpsen op de Markt heen en weer draven. Technisch Bureau CHRISTIAANSE GARAGE FRANCKE DE SUBARU MINI VAN. START EEN ONDERNEMENDE RELATIE. \ANAF FL. 16.795,- SUBARU EEN RELATIE DIE NIET STUK KAN. *Een kijkje achter de schermen jj> van de organisatie Joosse Rijwielhandel, Aagtekerke; Ga rage Francke, Meliskerke; Verenigde Spaarbank, Middelburg: Bruidshuis 'Fiësta', Middelburg; Tuincentrum De Klimop, Arnemuiden; Renault Dijkwel, Vlissingen; Alink, Middelburg; Andrés Bloemen- hal, Middelburg; Autobedrijf 'Delta', Middelburg; Banketbakkerij Poppe, Middelburg; Van Boven G., Koudeker- ke; De Bruyne H., Middelburg; Burger Antony, Middelburg; Carlier, Middel burg; Carlife, Middelburg; Conny's, Middelburg; Corrin's Mode, Middel burg; Drankenhandel Pieters, Middel burg; Drukkerij Meulenberg, Middel burg; Elektro De Klerk, Middelburg; Fo tostudio v. Genugten, Middelburg; Ga rage Goedhart, Middelburg; Gévier, Goes; Grieks Rest. 'Athene', Middel burg; Grillroom Cleopatra, Middel burg; Groenleer, Serooskerke; Herder Interieur, Serooskerke; Heyboer Schil dersbedrijf, Middelburg; Installatiebe drijf, Goes; Jachtwerf Oostwatering, Veere; Jamin, Souburg; Van Keulen Drukwerk, Middelburg; Mc. Donald's, Middelburg; Meubelhuis De Schipper, Arnemuiden; Middelburgse Bedrijven Arnestein, Middelburg; Muziekcen trum Middelburg, Middelburg; Mu ziekhandel v. Damme, Middelburg; Modehuis Joziasse, Middelburg; Fa. De Nood, Middelburg; Olau-Line, Vlis singen; v. Opstal, Vrouwenpolder; v.d. Peyl Techniek, Middelburg; v.d. Ree Brilmode, Middelburg; Schildersbe drijf Louws, Middelburg; Schoenmode Sinke, Serooskerke; Slagerij De Visser, Middelburg; Spruyt's Verfhandel, Mid delburg; Supermarkten Tevel, Middel burg; Talamiqi, Middelburg; Taxicen trale, Middelburg; Total Dekker, Grijps- kerke; Verburg Interieur, KortgeneDe Vroedt Kleding, Middelburg; Wagen voorde Lastechniek, Middelburg; AOC Middelburg; Autobedrijf Dingemanse Middelburg; Cosmo Hairstyling, Mid delburg; Dominicus, Westkapelle; Fa Sies, Middelburg; Foto Combi-Back Middelburg; Juwelier De Jong, Mid delburg; De Klerk - parket, Middelburg Maartense Tapijt, Middelburg; Mulder Woninginrichting, Middelburg; Mur- re-Moens, Middelburg; Pannekoek- huis 'De Kabouterhut', Middelburg; Restaurant 'De Bakkêête, Middelburg; Schoenmode De Arend, Middelburg; Smith Kaas, Middelburg; Technisch Bureau Christiaanse, Middelburg; Jac. Ton, Serooskerke; Vlissings Autoscha- debedrijf, Vlissingen; Befit, Middel burg; De Binderije, Middelburg; De Huifkar, Middelburg; Jakobsen Meu belen, Middelburg; v. Westen Bouw materialen, Middelburg PTT Telecom; Bouwbedrijf De Delta; PZC Weekbladen De Faam/De Vlissin- ger; Aannemersbedrijf Peeters b.v.; Gemeente Middelburg; Gemeente Po litie Middelburg; Steigers Heyboer; PZC Administratie Middelburg; EHBO afd. Zeeland; Firma Schets, Middel burg; Rhoda Sound, Kapelle; dhr. A. de Werk; dhr. G. Gabriëlse (verlichting); dhr. A. Weezepoel; dhr. R. Jagt (ge luidsmontage); dhr. R. Davidse (op bouw coördinator); dhr. C. Flipse; dhr. P. Tollenaar; Deelnemende korpsen; medew. Juliana-korpsen Middelburg; E.V.A. Zo eenvoudig als hierboven wordt gekenschetst is het echter niet. Zo dra de laatste klanken uit de or kesten hebben geklonken start de organisatie met de voorbereidin gen van het volgend jaar. Al in oktober komt de organisatie weer voor het eerst bijeen. De plan nen voor de nieuwe Taptoe worden ontvouwd en besproken. De korpsen worden gecontracteerd, want wil je een programma met topkorpsen, dien je deze ongeveer 1 jaar van te voren vast te leggen. Tijdens deze vergadering wordt eveneens de eerste ruwe schatting van de kosten ge maakt. Welk bedrag dient er dit jaar te worden gedekt door sponsoring. Wanneer dit bedrag is bepaald, gaan de sponsorwervers op pad, met de vraag of zij een advertentie willen plaatsen in de speciale Taptockrant. Week in, week uit bezoeken zij, ge paard met het door hen van te voren samengesteld promotieboek, de sponsors. Deze sponsorwervers vor men de drijfkrachten achter het eve nement. Zonder hun inzet en door zettingsvermogen is de organisatie van een evenement als het Middel burgs Muziekfeest niet mogelijk. Naast het aanvragen van de benodig de vergunningen dienen er diverse bedrijven en personen te worden be naderd. Begin oktober wordt er al contact opgenomen met de tribune- bouwers. De tribune wordt geplaatst door een internationaal erkend be drijf uit Brabant. Zo bouwen zij ieder jaar de tribune bij Taptoe Breda en bij vele hippische concoursen. Werken met een internationaal bu reau betekent wel dat de organisatie, wil men beschikken over de tribune met de kuipstoeltjes, deze al vroegtij dig dient vast te leggen. Naast de tri bunebouwers worden er voorlopige afspraken gemaakt met de mensen van het geluid en de verlichting. Half mei neemt de commissie de definitie ve beslissing of het Middelburgs Mu ziekfeest definitief doorgaat of dat besloten wordt de voorbereidingen te staken. Gaat het door dan worden de draaiboeken gemaakt. Het opstellen van een draaiboek is een uiterst secure zaak. Wanneer men 's avonds op de tribune zit, lijkt het allemaal zo vanzelf te gaan. De korpsen komen achter elkaar de Markt op en nemen aan het eind van de avond een opstelling in voor de fi nale, spelen een paar nummers en marcheren weer af. Zo eenvoudig ligt het allemaal niet. Gedurende de hele avond wordt er gewerkt met een van te voren opgesteld en aan de korpsen toegezonden draaiboek. Hierin wordt precies aangegeven hoe laat een korps tijdens de avond moet op treden en welke show zij tijdens hun eerste optreden moet spelen. Daar naast worden er in het draaiboek af spraken gemaakt over de openings- fanfare, wie er speelt tijdens de op mars van de finale en wie de nummers in de finale dirigeert. Allemaal zaken die van te voren duidelijk moeten worden geregeld wil de avond vlot verlopen. Na het maken, van de draaiboeken die half augustus naar de korpsen worden verstuurd, moet worden afgesproken wanneer de kaartverkoop voor de Taptoe moet beginnen. Hierover wordt nauw overleg gevoerd met de PZC, die voor het reserveren van kaarten als bespreekbureau fungeert. Sinds vorig jaar heeft iedere toe schouwer een vaste plaats. Het num mer op zijn kaart correspondeert met het nummer van zijn stoel. Om alles goed te laten verlopen wordt de tribu ne van te voren door de organisatie helemaal in schema uitgetekend en worden de vakjes genummerd. Aan de hand van dit schema worden de nummers op volgorde gelegd en aan de PZC opgegeven. Zo heeft de toe schouwer die het eerste zijn kaartje in de voorverkoop koopt de beste plaats. Intussen gaan ook de sponsorwervers door met hun werkzaamheden. Nu niet meer met het werven van spon sors, maar met het ophalen van logo's voor de Middelburgse Muziekfeest- krant. Deze krant wordt ongeveer 1,5 week van te voren door de organisatie uitgegeven. Naast informatie over de korpsen, worden hierin tevens de ad vertenties van de sponsors geplaatst. Wanneer alle logo's van de adverteer ders binnen zijn wordt er een demo gemaakt. In zo'n demo wordt de krant in het klad gemaakt. Per pagina wordt aangegeven welke adverteer der er op die pagina komt, hoe groot de afmeting van de advertentie mag zijn en welk gedeelte (wanneer het een klcurcnpagina betreft) in kleur moet worden aangegeven. De laatste stap van de voorbereiden de werkzaamheden vormt het promo- tieblok. Deze stap vormt een van de belangrijkste stappen. Zonder een goede promotie zal het evenement niet slagen. Zo worden er afspraken gemaakt met de pers. moeten er ad vertenties voor de minikranl worden opgesteld en worden er posters van het Middelburgs Muziekfeest op de belangrijkste verkeersaders rond Middelburg opgehangen. Op donderdagmiddag worden de vlaggen die rond de Markt geplaatst moeten worden opgehaald in het ma gazijn van de gemeentewerken en met een kar naar de Markt gebracht. Vervolgens worden er in samenwer king met de firma Heijboer roLstei- gers opgebouwd die vrijdags nodig zijn voo# het aanbrengen van de ver lichting. Donderdagavond worden de kettingen rond de Markt verwijderd en worden de vlaggenmasten rond de Markt geplaatst. Zo rond negen uur zitten de eerste werkzaamheden er dan op. Van de vrachtauto die de tribune ver voert, worden eerst alle elementen gehaald die nodig zijn voor de bouw van de tribune. Deze elementen wor den gelijk in de vorm uitgelegd zoals de tribune er komt uit te zien. Wan neer de vrachtwagens zijn gelost rij den deze terug naar de firma in Nieuw Kuijk. De voorste elementen van de tribune, die de basis van de tribune vormen, worden opgezet en diep in de grond vast gepind. Dit is een vrij secuur werkje, en zorgt ervoor dat u 's avonds veilig op de tribune kan zit ten. Rond de middag staat de tribune uit. maar moet de overkapping wor den aangebracht. Het aanbrengen van de overkapping is een zeer tijdrovend karweitje. Eerst worden de balken waarlangs de tribunezeilen moeten worden getrok ken uitgelegd en met een hcffortruck omhoog gebracht en bevestigd aan palen die aan de voorzijde van de tri bune in de grond zijn vastgezet. Wan neer alle balken zijn vastgezet, wordt het doek door middel van touwen langs deze balken omhoog getrokken en vastgezet. Tot slot worden de stoelen op de tribune aangebracht en is de bouw van de tribune klaar. Het is inmiddels dan wel bijna vijf uur "s middags. U ziet een vrij groot en in gewikkeld karwei. Denkt u nu. het lijkt me best leuk om dat eens te zien, kom dan gerust eens een kijkje ne men op de Markt. Terwijl de tribunebouwers bezig zijn met de bouw van de tribune wordt er door vele leden van de vereniging eveneens zeer hard gewerkt. Een ploeg is de bouwhekken op gaan ha len waaraan later de zeilen worden bevestigd die dienen om de Markt af te sluiten, waardoor de organisatie in staat is entree-gelden te heffen. Rond vijf.uur zijn de meeste werk zaamheden die voor vrijdag gepland stonden gerealiseerd en keren de meeste medewerkers naar huis terug om op zaterdagmorgen 0111 zeven uur weer present te zijn op de Markt. Wanneer de meeste medewerkers huiswaarts keren, beginnen voor een aantal medewerkers pas de werk zaamheden. Zij zorgen 's avonds en 's nachts voor de bewaking van het ter rein. Wanneer er zich problemen voordoen lossen zij deze zo snel mo gelijk op. of zij waarschuwen zo snel mogelijk de politie. Zaterdagmorgen wordt begonnen met de bouw van een groot podium, waarop de orkesten plaatsnemen die tijdens de Tirolermiddag optreden. Rond dit podium wordt een terras uil- gezet. Een andere ploeg zorgt voorde opzet van de horecatcnt. Op het achterste gedeelte van de Markt wordt begonnen met het inge- rccdheid brengen van de Markt voor de spohsorprescntatic. De sponsors die een plaats op de Markt toegewe zen hebben gekregen komen met au to's, fietsen, brommers de Markt op gereden en richten hun stands in. Om precies één uur is iedereen klaar met zijn werkzaamheden, en klinken de eerste tonen uit de instrumenten. Om vijf uur moet de Markt echter in ge reedheid worden gebracht voor het avondgcbcurcn en heerst er een zeer grote bedrijvigheid. Wanneer er niemand en niets meer op de Markt staat wordt deze herme tisch afgesloten, zodat niemand zon der kaartje het terrein meer kan be treden. Aan de zijkant van de Markt wordt een ingang gecreëerd, waar door het publiek na de kaarteontrolè te zijn gepasseerd het Marktterrein op kan. Om halfzeven heerst er een volkomen rust op de Markt en kunt u niet meer zien dat er 's middags een grote activiteit op de Markt heeft plaatsgevonden. Om kwart voor ze ven melden zich echter de eerste me dewerkers weer op de Markt. Om acht uur begint de Taptoe. Op het terrein bewegen zich nu de korp sen. Rond het terrein wordt er zowel door politie als organisatie toezicht gehouden op het goed verlopen van de Taptoe. Bij problemen zijn zij ge lijk inzetbaar en proberen deze in alle rust te herstellen. De speaker zorgt voor de aankondigingen, de mensen van het geluid en de verlichting zit led bij hun apparatuur en zorgen dat alles optimaal functioneert. Om elf uur is het programma afgelo pen. De tribunebouwers staan al met hun vrachtwagens klaar, en rijden zo dra de laatste toeschouwer de Markt heeft verlaten het terrein op en begin nen met het afbreken van de tribune. Op zondagmorgen kunt u niets meer ontdekken van de activiteiten die er op en rond de Markt hebben plaats gevonden. Euromarkt 6 Tel. 01180-33849 4334 ER Middelburg K.v.K. Middelburg nr. 20134 Reparatie aan K.T.V. Audio- en Video Apparatuur Levering van nieuwe apparatuur Deze uiterst wendbare besteller heeft veel extra's, zoals onafhankelijke vering rond om, een 5-versnellingsbak en achterruit verwarming. De Subaru Mini Van is com pact, maar heeft evengoed een hoog laadvermogen van ruim 600 kg! Welke ondernemer wil hem eens in een vrij uurtje testen? Prijzen excl. afl. kosten, incL BTW. Wijzigingen voorbehouden. Rapenburgweg 14365 ND MELISKERKE, telefoon: 01186-1748

de Vlissinger | 1992 | | pagina 29