Junior drumcorps Johan Friso j> -c Zanger in de spotlichten Wielrijdersmuziekkorps Crescendo Opende Juliana's Drum And Bugle Corps 0 Rijnmondband lééft! Tamboer- en trompetterkorps 'Ahoy'Rotterdam »i:k MIDDELBURGS MUZIEKFEEST 19 SEPTEMBER ukeUuirskanloor GARAGEFRANCKE DE SUBARU LEGACY BEGIN EEN EINDELOZE RELATIE. VANAF FL. 32.995,- SUBARU EEN RELATIE DIE NIET STUK KAN. Op 2 september 1955 werd door een aantal ex-amateurmuzikanten het tamboer- en trompetterkorps A HOY opgericht. Het enige waarover zij be schikten was het enthousiasme en de vaste wil een orkest samen te stellen, dat moest afrekenen met het in die tijd gebruikelijke 'recht-toe-recht-aan' werk van de bestaande drumhands en tamboer- en pij per korpsen. Geen geld, geen repetitieruimte, geen in strumenten en uniformen. Door vele acties, zelfwerkzaamheid en een grote dosis doorzettingsver mogen kon het pasgeboren orkest op koninginnedag in 1956 met zelfge maakte troms. gefinancierde trom petten en door de leden zelf betaalde uniformen zich voor het eerst op straat vertonen. Maar de oprichtingsformule een show-orkest te vormen bleek al gauw een succes, wat niet wil zeggen dat het Ahoy altijd maar voor de wind is ge gaan. Al vrij spoedig kwamen de aan vragen binnen uit alle hoeken van ons land tot ver over onze vaderlandse grenzen. Het orkest staat onder de bezielende leiding van Hans van den Ing. Uw adviseur voor assurantiën en onroerend goed - pensioenadviezen - taxaties van onroerend goed - hypotheekbemiddeling - financieringen - alle verzekeringen zakelijk en particulier - bemiddeling bij aan- en verkoop van gebouwen Turfkaai 11. Middelburg, tel. 01180-39639 De Subaru Legacy. Een verschijning waar zelfs de vakpers verliefd op werd. Komt dat door z'n innovatieve 16-kleppen boxer in jectiemotor, z'n fraaie vormgeving en luxe interieur.7 Of door zijn uitbouwmogelijk heden met Four Wheel Drive, elektronisch gestuurde automaat en geperfectioneerde ABS? Na een proefrit, wilt u niets anders. Prijzen excl. aft. kosten, incl. BTW. Wijzigingen voorbehouden. Rapenburgweg 14365 ND MELISKERKE. telefoon: 01186-1748 I-TTr-TT Het Junior drumcorps Johan Friso is de jongste telg van de Juliana Korp sen. Deze jeugdgroep met leden in de leeftijd van 8 t/m 15 jaar staat zeer boog genoteerd in binnen- en buiten land. Zij wisten maar liefst zes keer het Nederlandskampioenschap bin nen te halen. Ook dit jaar brengen zij weer een ge heel nieuwe show met zeer bekende nummers zoals 'Yesterday' en 'Can't buy me love' van The Beatles en 'To morrow' uit dc film Annie. U ziet een swingend programma vol afwisseling op top-niveau. Succesvol is het programma zeker: dat blijkt uit de optredens die zij eer der dit jaar gaven in dc Eftcling te Kaatsheuvel. Namen (België). Dor drecht, Gent (België) en op vele an dere plaatsen. Tevens dragen de leden van dit corps, een nieuw uniform in de frisse kleu ren paars - roze - zilver - geel. Het uniform is in eigen beheer ontworpen en gemaakt. De leden van het Junior Drumcorps Johan Friso hopen dat u op 19 sep tember op het Middelburgs Muziek feest van hun show zult genieten! Op zaterdag 19 september zal er tij dens het Middelburgs Muziekfeest een uniek experiment plaatsvinden. Voor het eerst zal een zanger tijdens een Taptoe zijn medewerking verlenen. Hoe en op welke wijze, blijft een ver rassing. Tijdens de finale kunt u luisteren naar de unieke stem van bariton zanger Peter Wondcrgem uit Oostkapcllc. De heer Wondcrgem is in 1978 be gonnen met solozang aan de Zeeuwse Muziekschool, waar hij in 1983 afstu deerde voor het D-diploma solozang. Dat dc Heer Wondcrgem over uitste kende kwaliteiten beschikt, was al lang duidelijk. In 1981. 1982 en 1983 wist hij het Zeeuws Zangers Manifest afdeling solozang te winnen en zo doende in het bezit te komen van dc wissclbeker. Heden ten dage heeft dc Heer Won- dergcm al vele malen zijn medewer king aan allerlei concerten verleend. Thans maakt hij deel uit van het Ma drigaalkoor van dc Zeeuwse Muziek school. Het wielrijdersmuziekkorps werd op gericht in 1973 en maakt deel uit van de show band Crescendo uit Opende. Het is een uniek gezelschap muzikan ten wat zich al musicerend voortbe weegt op de fiets. I)e Fietsen die in 1986 in gebruik werden genomen zijn voor een groot deel aangepast aan het in strument w at erop bespeeld moet w or den. Crescendo heeft haar bekend heid in belangrijke mate te danken aan dit musicerend spectakel op twee wielen. Niet alleen in Nederland maar tot ver over onze landsgrenzen heeft zij van zich laten spreken, van Noorwegen tot Zwitserland, van Duitsland tot Engeland Crescendo fietste en musi ceerde er. De kroon op liet succes van Crescen do is wel de reis naar Japan, die Cres cendo in maart 1992 maakte. Crescendo trad hier vier weken op in het Hollandse dorp 'Huis ten Bosch'. De Japanners waren dusdanig onder dc indruk van het optreden van Cres cendo. dat zij besloten om Crescendo in juli 1992 wederom voor vier weken in Japen uit te nodigen. Dat Crescendo zich niet alleen fiet send kan presenteren zult u in het verloop van de show merken, want ook marcherend kan men er wat van. Crescendo bestaat uit 35 leden en de directie en instructie is in handen van A. No wee. Zowel de Tweede als de Eerste Kamer heeft, tot groot verdriet van voorzitter André van der Louw, besloten 'Rijnmond' op te heffen, maar geen centje pijn voor de Rijnmondband, want die blijft vrolijk doorblazen. Het Tamboer- en Trompetterkorps 'Rijnmondband' is opgericht op 20 april 1929 en is in de loop der tijd uit gegroeid tot een unieke drumfanfare. De muziek bestaat uit een zeer geva- riëerd repetoire van speciaal voor liet korps gecomponeerde en gearran geerde marsen, alsmede een scala van andere soorten ritmen zoals tango, rumba, ragtime etc. Klinkende optredens die de revue zijn gepasseerd zijn o.a.: diverse tap toe's, waaronder dc Nationale Tap toe .Breda, begeleiding van diverse optochten in binnen- en buitenland. Verder heeft het korps meerdere malen deelgenomen aan hel Wereld Muziek Concours Kerk rade. waarbij het altijd zeer hoog op de wereld ranglijst eindigde. Tevens zijn enkele grammofoonpla ten en muziekcassctlcs op de markt gebracht en kan men terugzien op verschillende televisieoptredens zo als Superstars en een Amerikaanse reclamespot asmedc deelname aan de speelfilm Soldaat van Oranje. Het Julian's Drum and Bugle Corps presenteert zich op deze taptoe met hun show 1992 in een geheel nieuwe stijl. Dit 60-leden tellende corps brengt een programma dat goed in liet gehoor ligt bij het publiek en waarmee zij hoog scoren op wedstrijden. Dat zij succesvol zijn blijkt uit hun optre dens, eerder dit jaar op het grote Bloe mencorso in Aalsmeer, op de Floria- de, op taptoe's in Brunssum (Lim burg), Dender monde (België) Sassen- heim en bij vele andere evenementen. Zij openen hun show met "Going ho me' een klassiek nummer uit dc New World Symphony van Anthony Dvo rak. Dit wordt gevolgd door een se lectie uit dc wel zeer bekende musical The West Side Story; een nummer met zeer veel tempo-wisselingen. Als closer spelen zij het schitterende nummer 'If I could reach you" van Randy McNeill. Een stijlvol pro gramma dat geheel is samengesteld en gearrangeerd door eigen staf-men sen. Uniek is zeker het feit dat zij ieder jaar een compleet nieuwe show pre senteren: zoiets kan alleen met uitste kende motivatie in hecht team-ver- band. De leden van liet Juliana's Drum and Bugle Corps hopen dat u er net zo van zult genieten, als zij dat zelf doen!

de Vlissinger | 1992 | | pagina 25