informatiepagina van de gemeente Vlissingen START SLOOP FLATS PAAUWENBURG HERBESTRATING WEERSZIJDEN KEERSLUISBRUG AANBIEDEN VAN AFVAL IN WINKELGEBIED LAAT TE WENSEN OVER vLissinm DEEL SINGEL OPNIEUW GEASFALTEERD COMMISSIES CURSUSSEN KUNSTZINNIGE VORMING VAN START BOULEVARDS TIJDELIJK AFGESLOTEN EVEN BIJPRATEN MET BURGEMEESTER VAN DER DOEF >^ij gaan weer naar school Woensdag 2 september 1992 DE VLISSINGER 5 De sloop van de flats aan de Mackaystraat, de Troelstraweg en de Van Bossestraat start maandag 7 september a.s. De voor bereidende werkzaamhe den zijn deze week al be gonnen. Het sloopwerk begint met de twee flats in de Mackaystraat en de twee parallel daaraan liggen de flats in de Troelstraweg. De zeven flatblokken die naaks staan op de Troelstraweg komen hierna aan bod. Tenslotte zijn de drie flats aan de Van Bossestraat aan de beurt. Naar verwachting gaat het hele sloopproject tot eind februari 1993 duren. Het slopen van iedere afzonder lijke flat neemt ongeveer twee a drie weken in beslag. Eerst wordt het asbest in de woningen verwijderd. Vervolgens begint de zogenaamde voorsloop. Dit wil zeggen dat al het eventueel nog aanwezige meubilair verwijderd wordt. Ook deuren, glas en keu kenblokken worden in deze fase uit de woningen gehaald. Hierna start de eigenlijke sloop. ASBEST Voordat de flats werkelijk tegen de vlakte gaan moet het asbest dat zich in de woningen bevindt worden verwijderd. Doel hiervan is om te voorkomen dat er tijdens de werkelijke sloop asbesthou dende stoffen in de lucht vrijko men. Alle materialen waar as best in verwerkt zit worden voorafgaande aan de sloop uit de woningen gehaald. In april deed de gemeente al een inventariserend onderzoek naar de aanwezigheid van asbesthou dende stoffen. Aan de hand hier van is voor de verwijdering van de asbesthoudende materialen een zogenoemd 'asbestsane ringsplan' opgesteld. Dit plan is aan de arbeidsinspectie voorge legd en door deze inspectie ook goedgekeurd. Bij het verwijderen van asbest moeten bepaalde wettelijke voorschriften in acht worden genomen. Deze zijn op gesteld door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid en de naleving ervan wordt door de arbeidsinspectie gecon troleerd. Tijdens de sanering van de as besthoudende materialen wor den regelmatig luchtmonsters ge nomen om te controleren of net aantal asbestdeeltjes in de lucht niet boven de wettelijke normen komt. OVERLAST Omwonenden zullen onvermijde- Een groot deel van deze flats wordt vanaf maandag 7 september gesloopt (foto: Ruben Oreel) lijk te maken krijgen met enige overlast in de vorm van lawaai en stof. Dit stof bevat zeker geen asbesthoudende deeltjes dankzij het vooraf saneren van de mate rialen waarin asbest verwerkt zit. Ook het bereiken van de wonin gen aan de Troelstraweg met de auto zal zo nu en dan moeiza mer verlopen dan normaal het geval is. De straten zullen tijdens net slopen overigens alleen afge zet worden voor doorgaand ver keer en niet voor bestemmings verkeer. Uiteraard probeert de aannemer Sagro in samenwerking met de gemeente de overlast tot een mi nimum te beperken. Er wordt te vens voor gezorgd dat 'het sloop- terrein afgezet wordt met hekken in verband met de veiligheid. Bewoners van de omgeving Troelstraweg hebben deze week een brief van de gemeente ont vangen over de werkzaamhe den. NIEUW PLAN Voor de omgeving Troelstraweg werd op 30 juni een nieuw plan gepresenteerd om koopwonin gen te bouwen op de plek waar nu de te slopen huurflats staan. Het plan is ontwikkeld door het buro Kuiper Compagnons uit Rotterdam en is voor Vlissingse begrippen een bijzonder plan. Het omvat woningen die ge bouwd worden in een cirkel vorm. De buitenrand van deze cirkel bestaat uit een rij premie A woningen, een rij premie C wo ningen en een rij vrije sector wo ningen. Middenin de cirkel zijn zes twee-onder-een-kap wonin gen gedacht. Aan weerszijden van de cirkel - ten oosten van de Troelstraweg - komen volgens het plan twee-onder-een-kap wonin gen. De invulling van de Van Bossestraat is vooralsnoq niet be kend. INSPRAAK Tot 1 augustus konden betrokke nen reageren op het plan. Er zijn hierop geen reacties binnengeko men bij de gemeente. Dit houdt in dat er geen maatschappelijke weerstand tegen het plan bestaat en dat begonnen kan worden aan de verdere uitwerking van het plan. Volgens de planning begint de bouw in mei/juni. In de commissie volkshuisvesting, stadsvernieuwing en monumen ten op 8 september wordt deze nieuwste ontwikkeling meege deeld. Het wegdek aan weerszij den van de Keersluisbrug worden herbestraat. Op 7 september wordt hiermee begonnen en de werk zaamheden zullen onge veer vijf weken in beslag nemen. Het gaat om de kruising Paul Krugerstraat - Nieuwe Vlissingse- weg - Koningsweg en om de Prins Hendrikstraat, tussen de keersluisbrug en de Edisonweg. Het wegdek is op deze plekken op het' moment zo slecht aat her- bestraten noodzakelijk is. OMLEIDING VERKEER Het werk wordt tegelijkertijd ge start aan beide zijden van de brug. Autoverkeer is tijdens de werkzaamheden uiteraard niet mogelijk langs deze route. Voetgangers en kunnen nun weg wel gewoon over de Keerslui (brom-)fietsers 3 wel gewoon >rug vervolgen. Voor de automobilisten zijn om leidingsroutes vastgesteld die met borden worden aangegeven. Het verkeer dat over de Paul Krugerstraat de stad wil verlaten kan over de Industrieweg en de President Rooseveltlaan de Nieuwe Vlissingseweg bereiken. Verkeer dat via de Nieuwe Vlissingseweg de stad in wil rij den moet over de President Rooseveltlaan. Automobilisten die richting het station willen moeten de route over de Sloebrug nemen. Het au toverkeer vanaf Rijksweg 58 kan gedurende de werkzaamheden de afslag bij Souburg beter links laten liggen en rechtdoor rijden. De Keersluisbrug is vijf weken lang niet toeganke lijk voor auto mobilisten (foto: Ruben Oreel) Een maquette van het plan voor Paauwenburg zuid-oost. Onderaan de Gerbrandy- straat, rechts de Alexander Gogelweg met de regen boogflats. De huidige Troelstraweg loopt in het midden van links naar rechts. (foto: Ruben Oreel) De rijstrook van de Singel, waar de woningen met nummmers 1 tot en met 131 aan liagen, is zodanig verzakt dat deze ver nieuwd moet worden. Ook de parkeerstrook is op be paalde plekken toe aan verbetering. De sectie Wegen van de gemeente zal maandag 7 september a.s. dan ook "be ginnen met het opnieuw asfalteren van dit deel van de Singel. De werkzaamheden nemen naar verwachting zeven werkdagen in beslag. Eerst wordt het gedeelte bij de huisnummers 1 tot en met 37 aangepakt, vervolgens het gedeelte met de nummers 39 tot en met 131. Gedurende de werkzaamheden wordt de Singel afgesloten voor verkeer. Alleen voetgangers hebben vrij baan. De bewoners van de Singel wor den vriendelijk verzocht hun auto tijdelijk elders te parkeren. Zij hebben hierover een brief van de gemeente ontvangen. Voor meer informatie over het werk kan contact worden opge nomen met de heer Van Maldegem, sector Stadsontwikkeling, sectie Wegen, telefoon 61900. Bij het instituut Kunst zinnige Vorming Vlissingen valt maandag 14 septem ber a.s. het startschot voor het cursusseizoen 1992/ 1993. De nieuwe cursus krant is uit en deze geeft een duidelijk overzicht van hét cursusaanbod, dat weer een scala aan cre atieve scholing biedt op het gebied van de beeldende vorming, audiovisuele vor ming, ballet, muziek en li teratuur. Het aanbod is weer enorm. Een greep uit de lange lijst van cur sussen: - tekenen en schilderen - boetseren en tekenen van kop en figuur keramiek en boetseren edelsmeden textiele werkvormen fotografie basiscursus video kunstbeschouwing literatuurbeschouwing pogen in poëzie ollet - jazzdans - tapdans - texenvarieté voor kinderen Wanneer u een cursus volgt bij Kunstzinnige Vorming is kennis van zaken en techniek niet nood zakelijk. De cursisten worden zo ingedeeld dat de niveaus van kennis gelijk zijn. De cursussen worden gegeven door gekwalifi ceerde docenten. Op enkele uitzonderingen na vin den de cursussen plaats in het KVV-gebouw aan de Min. Lelystraat 2 in Vlissingen of in het KVV-gebouw aan de Braamstraat 3a in Oost-Souburg. De beladers van de huis- vuilwagens in Vlissingen zijn over het algemeen niet kinderachtig. Het is zwaar werk wat zij verrichten, praktisch alles wat er op straat aan huisvuil wordt aangeboden nemen zij mee. Maar vooral op de plaatsen waar grote hoe veelheden afval worden aangeboden is het vaak een enorme bende. Al bij een beetje wind ontstaat er veel zwerfvuil om maar niet te spreken van de kar tonnen dozen die bij regen achtig weer kapot gaan en waarvan de inhoud over de straat gaat. Met name in het kernwinkelge bied, waar veel bedrijfsafval wordt aangeboden, is het pro bleem groot. Na de afsluiting van het gebied met "Vlissingertjes" zijn bepaalde plekken aangewezen om het vuil aan te bieden. De ervaring van de sectie Afvalverwijdering is dat het afval anoniem op één hoop wordt gegooid. Terwijl dit ook ders van het vuil wat meer aan dacht besteden aan het verpak ken, c.q bundelen van het afval en dit niet achteloos op een gro te hoop gooien wordt het werk van de beladers een stuk aange namer. Ook wordt daarmee voorkomen dat er door de stad allerlei zwerfvuil een eigen leven gaat leiden. TIJDSTIP Ook het tijdstip van aanbieden is van groot belang. Bij regen zou er best even gewacht kunnen worden met buitenzetten. Op het laatste moment buiten zetten voorkomt dat dozen uren in de regen staan. WINKELIERSVERENIGING De gemeente heeft via de coördi natiegroep Detailhandel contact opgenomen met de winkeliers vereniging over dit probleem. De vereniging kan een belangrijke rol vervullen door er bij haar le den op aan te dringen het afval op de juiste wijze en tijdstippen aan te bieden. Dit geldt natuur lijk ook voor de bewoners die in het gebied wonen. Ook zij moe ten hun vuil op verantwoorde wijze aanbieden. De foto's ge maakt rond het kernwinkelge bied spreken boekdelen. De situaties op de foto's zijn niet in scene gezet, (foto: Ron Steenaard) Voor meer informatie over het cursusprogramma, kosten en kor tingsregelingen is er een cursus krant vervaardigd. De cursuskrant is huis-aan-huis verspreid. U kunt de krant ook verkrijgen bij de sectie Communicatie in het stadhuis. Voor meer informatie kunt u bel len naar mevrouw Danie Ie Due van de Culturele Raad, telefoon 14928/16672. WÊm. Op het Badstrand van Vlissingen wordt op zondag 6 september voor de zevende maal de motor cross gehouden. In verband hier mee heeft de gemeente de vol gende verkeersmaatregel genomen: vanaf 11.00 uur tot omstreeks 18.00 uur zijn de Boulevard Evertsen en de Boulevard Bankert - tot aan de Trompweg - voor alle verkeer ge sloten. De aanbieder van dit afval, op de hoek Branderijstraat - Lepelstraat, laat zien dat het ook anders kan. (foto: Ron Steenaard) Vorige week kwam ik te rug van enkele weken vakantie en vond een enorme stapel post op mijn bureau. Daarbij za ten ook knipsels uit de Zeeuwse kranten welke door de sectie communi catie waren verzameld. Bij het doornemen van de knipsels viel mijn oog op de tekst "Van der Doef is met tegenzin burgemees ter". Ik moest even met mijn ogen knipperen voordat ik geloofde dat dit er echt stond. Het schijnt de hartgrondige mening te zijn van de heer Ad Hanneman, re dacteur van de Faam/Vlissinger, een ad vertentieblad van de PZC- holding. Nu mag de heer Hanneman vinden wat hij vindt en daar ook uiting aan geven, ook als hef Ïrote onzin is. estuurders moeten eraan aewend zijn dat er over hen wordt geschreven en dat dit soms op een bui tengewoon kritische ma nier gebeurt. Ik heb daar ook nooit problemen mee gehad en ook niet met hef feit dat Hanneman mij als burgemeester niet ziet zit ten. Hij mag ook vinden dat het college van burge meester en wethouders van Vlissingen snel ver vangen moet worden. Ik ben me naar aanlei ding van zijn verhaal gaan afvragen hoe ie mand, die mij met de ogen van een journalist waarneemt, tof de conclu sie kan komen dat ik mijn beroep tegen mijn zin uit oefen. Sterker, Hanneman schrijft dat ik er eigenlijk nooit zin in gehad zou hebben. Niemand die mij kent en bezig ziet kan tot zo'n conclusie komen, integen deel. Ik meen dat ik rede lijk overtuigend bewijs dat ik juist met zoveel plezier mijn werk doe. De verklaring voor de uitzon derlijke mening van de heer Hanneman moet dan ook niet gezocht worden in feiten maar in zijn ge voel van verongelijking, want ik heb Hanneman vijf maanden geleden boos gemaakt, ik heb een 'interview' van hem met mij afgekeurd en dat is voor een journalist pijn lijk. Als ik geen gelqk had gehad zou Hanneman dat interview natuurlijk gepu bliceerd hebben. Maar het is begrijpelijk niet gepu bliceerd want het kon niet door de beugel. Op zich is dat een zaak tussen de interviewer, de journalist en de geïnterviewde, de burgemeester van Vlissingen. Ik kon dan ook niet vermoeden dat zoveel maanden later de heer Hanneman dat ge beuren zou gebruiken in een poging ae burge meester van Vlissingen neer te sabelen. En van daar mijn grote verba zing. Inmiddels heeft de directie van de PZC-holding mij ervan verzekerd de be doelde publikatie zeer te betreuren en zij wil daar voor ook haar veront schuldigingen aanbieden. Ik ga ervan uit dat de PZC directie dit in de open baarheid zal doen. Alle andere journalisten en Hanneman in het bij zonder, blijven uitgeno digd het gemeentebestuur kritisch te volgen en zono dig een spiegel voor te houden. En zolang jour nalisten dit doen zonder leugens, verdachtmakin gen en persoonlijke be schuldigingen zal nie mand mij erover horen. EEN KORTE TERUGBLIK De vakanties zijn achter de rug en we kunnen te rugzien op enkele maan den volop activiteiten. Vlissingen was deze zo mer weer echt bruisend als de branding met als hoogtepunt het veelzijdi- Ïie Straatfestival, ienduizenden mensen hebben onze stad bezocht en genoten van alles waf Vlissingen hen te bieden heeft. Tot mijn vreugde is de he le zomer, met al z'n druk te en massaal bezoek, zonder incidenten verlo pen, zonder vernielingen en vechtpartijen. En met minder netsdiefstallen. Dit laatste is te danken aan de actie "zet 'm vast' van de politie. Onderdeel van deze actie was de be waakte fietsenstalling tij dens de kermis op het Bellamypark. Van deze stalling werd door vele mensen gebruik gemaakt. Deze goede ervaringen zijn een compliment waard aan al degenen die zich bezig hebben ge houden met de organisa tie van de aktiviteiten en vormen reden tot tevre denheid. Het bewijs is an dermaal geleverd dat een goed programma van zo- meraktiviteiten, dat een massa publiek aantrekt, niet hoeft te leiden tot ne gatieve bijverschijnselen. Daarbij het vooruitzicht toegevoegd van het Arsenaal, dat volgend jaar geopend moet wor den, is dat een verheu gend feit. Volgende week wordt weer begonnen met de vergaderingen van de commissies van advies en bijstand. De zomerstop is ten einde en we gaan er weer met frisse moed te genaan. De commissie economische za ken, detailhandel en visserij komt als eerste aan bod en wel op maandag 7 september om 19.30 uur in het stadhuis. Ook de commissie algemene bestuur lijke aangelegenheden vergadert op deze daa in het stadhuis. Deze bijeenkomst begint om 16.00 uur. Op dinsdag 8 september verga dert de commissie volkshuisves ting, stadsvernieuwing en monu menten om 19.30 uur in het stadhuis. De commissies ruimtelijke orde ning en verkeer en welzijn, volks gezondheid, cultuur en accom modaties vergaderen op woensdag 9 september om 19.30 in net stadhuis. De vergaderingen van commis sies van advies en bijstand zijn openbaar en bezoekers hebben het recht om mee te praten over de punten die op de agenda staan. De agenda' liggen altijd enkele dagen tevoren in de ge meentelijk informatiehoeken ter inzage. Deze informatiehoeken vindt u in het stadhuis, de bibliot heken van Vlissingen en van Oost-Souburg en in het wijkcen trum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg 59. E E N T E informatiepagina van de gemeente vlissingen redaktie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5