en Veren in 1991 Cursusaanbod Kunstzinnige Vorming Vlissingen trekt een breed Zeeuws publiek Studentenhuisvesting begin nieuw tijdperk DArmCKOOL JAnViERf Commissies Installatie CdK IN BEROEP 13 Tot 5 oktober kan schriftelijk worden gereageerd op het concept beleidsplan recreatie en toerisme. Verbreding, vernieuwing en versterking zijn de trefwoorden voor het beleid in de sector. Thema's Inspraak In Zeeland lopen steeds meer mensen rond die de behoefte hebben om hun smaak en gevoel voor het schone der kunst verder te ontwikkelen. Dat valt vooral goed af te leiden uit het jaarlijks stijgende aan tal inschrijvingen voor het aanbod van het Instituut Kunstzinnige Vorming in Vlissingen. "Vorig jaar had den we rond 1100 cursisten en dat is voor een ge meente als Vlisingen heel veel," zegt coördinator Danie Ie Due. Journalistieke afspraken Doktersrecept Werkgroep tegen tegen Para Norma Bekendmaking Provincie Zeeland Vergunning Hoechst PERIODE BUKKENBURG' STRAKS NOSTALGIE Met de feestelijke heringebruikneming van twee flats aan de Van Hogendorpweg in Vlissingen breekt over een paar weken een nieuw tijdperk aan voor de stu dentenhuisvesting in de Scheldestad. De honderd tien kamers in een aantal verbouwde maisonnettes dienen nu het internaat 'Onze Vloot' wordt gesloten als vervangend onderdak voor studenten die de ma ritieme opleiding volgen van het Zeeland College. Geranium als alarm INSCHRIJVEN NIEUWE CURSUS 14.00 - 17.00 18.30 - 20.30 uur Bel: 01100 - 20176 30428 01180 - 38370 01110 - 15425 Woensdag 2 september 1992 ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER De visserijnota is onderwerp van gesprek in verscheidene com missies Maandag 7~September vergadert de statencommissie welzijn om 9.30 uur. De commissie bespreekt de af ronding van de provinciale wel- zijnsreorganisatie, waaruit de op richting van de stichting Volksge zondheid, Ontwikkeling en Cul tuur (VOC) moet volgen. Andere agendapunten zijn een bijdrage in het arbeidsintegratieproject voor schoolverlaters van het voort gezet speciaal onderwijs, de ont- werp-nota Met cultuur in zee, de jaarrekening 1991 van de Zeeuw se Bibliotheek en van de provincie en een nota over de provinciale re serves en fondsen. Maandag 7 september vergadert ook de statencommissie water staat en verkeer. De aanvangstijd is 13.30. Plaats van samenkomst is het gebouw van de directie mi lieu en waterstaat, Het Groene Woud 1, Middelburg. Geagendeerd zijn de jaarstukken van de provinciale stoomboot diensten 1991, verbetering van het wegvak Turkeije in de weg Oostburg-IJzendijke, een aanvul lend krediet voor de verbetering van de spoorwegovergang bij Yer- seke en het herverdeelplan van wegen als gevolg van een nieuwe financieringsvorm. Andere pun ten zijn de verhoging van het maximum op de rekening-cou rant-overeenkomst WOV en de nota reserves en fondsen. De statencommissie algemeen bestuur vergadert donderdag 10 september, 10.00 uur. De agendapunten zijn onder meer de rekening over 1991, het aan gaan van een samenwerkingsver band tussen de Scheldemond- provincies, het Interreg-program- ma euregio Scheldemond en het provinciaal visserijbeleid. De op richting van de stichting Volksge zondheid, Ontwikkeling en Cul tuur (VOC) wordt besproken, evenals het meerjarenbeleidsplan van de provinciale VVV en de jaar lijkse subsidie aan de stichting Cultuurmaand i.o. De commissie buigt zich over het heffen van le ges voor de afgifte van verklarin gen van geen bezwaar voor het bouwen in afwijking van gemeen telijke bestemmingsplannen. De onkostenvergoeding aan staten leden en gedeputeerden kómt ter sprake en dat geldt ook voor een bijdrage in de bouw van kassen voor het Agrarisch onderwijscen trum in Goes en de besteding van stads- en dorpsvernieuwingsgel den voor het plan van aanpak in de Kanaalzone. De statencommissie economie vergadert donderdag 10 septem ber, 14.30 uur. Besproken worden bijdragen aan het proefstation voor de fruitteelt IEUWS in Wilhelminadorp (50 mille) en aan de Koninklijke Vereniging het Nederlandsche Trekpaard (1.000 gulden). Uit het sociaal-econo- miscli ontwikkelingsfonds wor den bijdragen voorgesteld van 75 mille voor het arbeidsintegratie- project schoolverlaters voort gezet speciaal onderwijs, 40.500 gulden voor zoetwateraanvoer naar Nieuw- en Sint Joosland en 50.000 gulden als aanvulling op een eerdere bijdrage voor kassen bij het agrarisch opleidingscen trum (AOC) in Goes. Het Interreg-programma euregio Scheldemond, de provinciale vis serijnota en het structuurschema verkeer en vervoer staan even eens op de agenda. De commissie bespreekt de vergaderstukken voor 16 september van de raden van bestuur van de havenschap pen Vlissingen en Terneuzen. Het hoofdstuk economie uit de pro vinciale begroting 1993 komt ook aan de orde. Donderdag 10 september, 9.45 uur, vergadert de commissie geestelijke gezondheidszorg en zwakzinnigenzorg uit de provin ciale raad voor de volksgezond heid in het Magnoliagebouw in Goes. Agendapunten waren bij het maken van Abdijnieuws nog niet bekend. De statencommissies ruimtelijke ordening en milieu bespreken bei de op vrijdag 11 september de provinciale begroting 1993, elk voor hun eigen werkterrein. De commissie ruimtelijke orde ning begint om 9.30 uur en die voor milieu om 14.00 uur. Ten onrechte is in Abdijnieuws van vorige week vermeld dat de statencomissie milieu vrijdag (4 september, 14.00 uur) spreekt over de nota handhaving, de milieu-effectrapportage bagger specie Hansweert en Kerend tij voor de landbouw. In de plaats van deze punten staan op de agenda het tweede structuur schema elektriciteitsvoorziening en de provinciale visserijnota. Bij de ingekomen stukken en mede delingen gaat het om onder ande re de geluidhinder van Pilatus PC-7-lesvliegtuigen. Alle commissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inza ge in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. Tenzij anders bij de betreffende commissie vermeld, is de verga derplaats het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Er moet evenwicht worden ge vonden in vraag en aanbod op de toeristisch-recreatieve markt en in de spreiding van de toeristen en recreanten over een groter tijdvak dan alleen de vakantiemaanden. Er moet een betere afstemming komen tussen recreatie en toe risme enerzijds en milieu, natuur en landschap anderzijds. Zo kan de druk op sommige plaatsen tij dens het hoogseizoen worden verminderd. Tegelijkertijd moét ervoor worden gezorgd dat de overlast die nu vooral tijdens het hoogseizoen ontstaat, wordt voorkomen. Als voorbeelden van hinder worden genoemd files, parkeerdrukte, wachttijden in winkels en criminaliteit. De kwaliteit van de huidige re creatieve voorzieningen moet worden verbeterd. Bovendien kan worden gedacht aan verbreding: meer verschillende activiteiten die in eikaars verlengde liggen. Daarbij gaat het dan om voorzie ningen die elkaar versterken. Met andere woorden, wie in een jacht haven ligt moet op geringe af stand ook kunnen genieten van bij voorbeeld natuur, cultuur en an dere vormen van (water)sport. Ruimte voor nieuwe voorzienin gen is er alleen als die zijn gevat in plannen die al zijn goedgekeurd. Versterking van de recreatie kan alleen worden gerealiseerd als re kening wordt gehouden met an dere belangen, zoals die van natuur en landschap, leefbaar heidenmilieu. Het dagelijks bestuur van de pro vincie- wil het nieuwe evenwicht in de branche bereiken door the matisch te werk te gaan. De the ma's zijn recreatie en cultuurhis torie, recreatie en natuur en land schap, recreatie en milieu, recrea tie en leefbaarheid en recreatie en professionalisering. Recreatie en cultuurhistorie is vooral gericht op de recreatieve aspecten van dorps- en stede- schoon. Er kunnen wandel- en fietsroutes worden uitgezet,, waarin ook het buitengebied is opgenomen. Een tocht langs mo numentale boerderijen zou bij voorbeeld een mogelijkheid zijn. Uitstapjes en excursies in gebie den met natuurwetenschappelij ke en landschappelijke waarde scoren al als recreatieve activiteit. Toch kan de toegankelijkheid van sommige gebieden nog worden vergroot. Voorwaarde is steeds dat de waarden niet verloren gaan door het recreatieve medege bruik. Recreatie en milieu krijgt al gestalte in het zomerbussenpro- ject. Uitbreiding van het net van fiets- en wandelpaden bevordert verder de milieuvriendelijke mobi liteit van toeristen en recreanten. Ook het gescheiden inzamelen van afval op campings valt onder dit thema. Recreatie en leefbaarheid is vooral gericht op de Zeeuwse be volking. De toestroom van toe risten betekent in de zomer- Vorig jaar hebben de provinciale veerboten over de Westerschelde 41.340 reizen gemaakt. Er kwamen 277 vaarten te vervallen. De meeste als gevolg van de weersomstandigheden en in mindere mate door technische storingen. De kaartverkoop leverde ruim 16,7 mil joen gulden op. maanden overlast van de eigen bevolking. Parkeerwachters en strandwachten moeten de stro men in goede banen leiden. Ver der hoort de registratie van vandalisme in dit thema thuis. Recreatie en professionalisering richt zich op de werkers in de toeristisch-recreatieve sector. Niet alleen de gebouwen en ande re voorzieningen moeten van goe de kwaliteit zijn, maar ook de dienstverlening. Tot 5 oktober kan schriftelijk op de provinciale voornemens wor den gereageerd. De reacties moeten worden gericht aan Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Het beleidsplan Recreatie en toe risme in evenwicht en de samen vatting daarvan in het informa tieblad Een nieuw evenwicht zijn verkrijgbaar bij het provinciaal in formatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg. 01180 31400. Dit blijkt uit de jaarstukken 1991 van de provinciale stoomboot diensten in Zeeland (PSD), die 2 oktober ter vaststelling aan pro vinciale staten worden aangebo den. De totale lasten van de veer diensten kwamen op ruim 60,9 miljoen gulden. De rijksbijdrage kwam op 32,2 miljoen gulden en ruim 3,3 miljoen aan inkomsten kon worden geboekt op de post verschil verkoop oude schepen.- Een belangrijke gebeurtenis in 1991 was de beslissing bij de Ko ninklijke Schelde Groep in Vlis singen een veerboot te huren. Het schip wordt nu gebouwd en krijgt de naam Koningin Beatrix. Een speciaal in het leven geroe pen rederij van de Schelde Groep verhuurt de veerboot, die najaar 1993 klaar moet zijn, aan de pro vincie. De PSD is nauw bij de bouw betrokken. Alle veerboten passeren kort de revue in de jaarstukken. Van de Prinses Juliana, de dubbeldekker op het veer Vlissingen-Breskens, wordt gemeld dat er zich opnieuw storingen in de technische instal latie hebben voorgedaan. De veerboot was een week uit de vaart voor vernieuwing van het roer en de roerkoning. Niettemin maakte de Prinses Juliana de Woensdag 16 september, 14.30 uur, is een speciale statenverga dering belegd. In die vergadering wordt de heer drs. W.T. van Gel der (CDA) geïnstalleerd als com missaris van de koningin in Zeeland. De heer Van Gelder is nu nog ge deputeerde van Noord-Holland. Hij is de opvolger van de heer dr. C. Boertien, die wegens pensio nering het ambt per 1 augustus dit jaar heeft neergelegd. Aansluitend aan de vergadering is er een receptie die duurt van 16.00 tot 18.30 uur. De statenvergadering en de re ceptie zijn openbaar, beide wor den gehouden in het Statenzaal complex, Abdij 10, Middelburg. meeste overtochten van de hele vloot: 13.179. De dubbeldekker Prins Willem- Alexander op de lijn Kruiningen- Perkpolder lag van begin januari tot half mei aan de kant. Ingrijpen de revisiewerkzaamheden wer den in die periode uitgevoerd en er werd van de gelegenheid gebruik gemaakt het periodieke onder houd aan de technische installa tie te doen. m De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 8 april, 10.00 uur, de heer A.D. Nijs- seuit Arnemuiden. De heer Nijsse heeft bezwaar ge maakt tegen de weigering van gs een verklaring van geen bezwaar te geven voor de bouw van een akkerbouwloods aan de Oostweg in Arnemuiden. Het gemeente bestuur had de verklaring ge vraagd. Ook die partij wordt daarom gehoord. De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort dinsdag 8 april 4 indieners van beroepschriften te gen gemeentelijke beslissingen op aanvragen voor algemene bijstand. In het geding zijn besluiten van de gemeentebesturen van Reimers- waal (10.20 uur). Hulst (10.40 uur), Oostburg (11.00 uur) en Mid delburg (11.20 uur). Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 De liefhebbers komen niet alleen uit de eigen gemeente, maar van overal uit de provincie. Reizen is absoluut geen bezwaar meer. "De regio wordt steeds breder," stelt Danie vast. De stijgende belangstelling voor het cursusaanbod maakt wel het huisvestingsprobleem voor de activiteiten van het Instituut Kunstzinnige Vorming nijpender. Op de Souburgse lokatie, een prachtig gebouw met een prach tige balletzaal aan de De journalistieke verantwoor delijkheid is in de column Hartgrondig van 19 augustus overschreden door Ad Hanne- men. Deze wilde in zijn ru briek aantonen dat Van der Óoef geen afspraken nakomt. Maar tegelijkertijd schond hij een overeenkomst die hij dit voorjaar met de burgemeester van Vlissingen maakte en er op neerkwam dat een inter view pas zou worden ge plaatst nadat Van der Doef zijn fiat had gegeven. Van der Doef schrapte een belangrijk deel uit dat interview. Hanne- man kwam er niettemin op te rug in zijn column van 19 augustus. Hanneman heeft overigens besloten om de ru briek Hartgrondig niet meer te laten verschijnen. Een besluit dat los slaat van de commotie rond het stukje van 19 au gustus. De redactie Braamstraat, hebben ze hier en daar nog wel een gaatje te vullen, maar de voormalige kleuter school aan de Minister Lelystraat in Vlissingen barst bijna uit de voegen van al de bijeenkomsten die onder een en hetzelfde dak moeten plaatsvinden. Cursisten vinden zelf ook dat het zo eigenlijk niet langer meer kan. Dat bleek enige tijd geleden met het aanbieden van een petitie. Naarstig wordt nu uitgekeken naar een ruimer onderkomen. Te gen het eind van het jaar zal het besluit vallen welke kant het op gaat met de huisvesting van de activiteiten. Tegen de tijd dat het instituut wat ruimer in het jasje zal steken, valt er wellicht uitbreiding te ge ven aan het pakket. Danie Ie Due denkt daarbij met name aan de ruimtelijke vorming in de beel dende kunst en aan de dramati sche expressie. Docenten zijn voorhanden, dus dat is geen probleem. De vernieuwing in het aanbod voor het komend cursusseizoen spitst zich vooral toe op het on derdeel van de dansante vormge ving. Daarbij zal met name meer aandacht worden besteed aan houding en beweging bij kinde ren. Het gebeurt bijna op dok tersrecept dat ouders hun kinderen komen aanmelden voor een balletcursus omdat bepaalde houdingen van hun kind gecorri geerd dienen te worden. Om in de pas van de trendmatige ontwikkelingen te kunnen blijven heeft het Instituut voor Kunstzin nige Vorming ook het tapdansen aan het nieuwe seizoenprogram ma toegevoegd. Het is een ant woord op de signalering dat de belangstelling voor het jazzballet de neiging vertoont wat in te zakken. Het aanbod van het Vlissingse in stituut is er in z'n algemeenheid op gericht, dat cursisten met eer der gevolgde basiscursussen als uitgangspunt zich verder kunnen ontwikkelen in meer gespeciali seerde vervolgcursussen. Dat is met name mogelijk op het gebied van tekenen en schilderen. In een speciale cursuskrant valt te lezen uit welke mogelijkheden er valt te kiezen op het gebied van jaar-rond en kortlopende cur sussen. Voor iedereen is er wel wat: beeldende of audivisuele vorming, ballet, muziek en litera tuur. Wat dat laatste betreft biedt de cursus literatuurbeschouwing uitzicht op het opdoen van nieu we leeservaringen het verkrijgen van meer achtergrondinformatie omtrent eigentijdse Nederlandse schrijvers. Met een groep van ge lijkgestemden worden gezamen lijk boeken gelezen en leeservaringen uitgewisseld. Een werkgroep die bestaat uit christelijke groeperingen pro testeert tijdens Para Norma in Goes. De werkgroep vindt dat de paranormale geneeswijze en aanverwanten gevaarlijk is en bijbels gezien verboden moet worden. „Ook al zouden mensen op het eerste gezicht gezien hier zogenaamd gehol pen worden, het gebruik ma ken van deze okkulte en duistere machten leidt tot ver twijfeling, wanhoop en soms zelfmoord", argumenteert de werkgroep. Bij de directie van de Zeeland hallen - de plaats waar de beurs voor paranormale zaken wordt gehouden - wilde de beurs niet aflasten nadat de werkgroep daartoe had ver zocht. De werkgroep bestaat uit evangelische en pinkster gemeenten, Hervormd, gere formeerd, vrij evangelisch, christelijk gereformeerd en het leger des heils. Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 11 juni 1992 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft het inrichten van een wasplaats voor bedrijfs voertuigen en dieselolietankplaats met bovengrondse tank en pomp. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beper king van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 3 september 1992 tot en met 2 oktober 1992 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woens dagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieu beheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 3 september 1992 tot en met 2 oktober 1992 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden inge steld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-G^aven- hage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, de genen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artike len bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 3 oktober 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een ver zoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voor lopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Het internaat, dat ook wel 'Blik- kenburg' werd genoemd is een kwart eeuw lang een begrip ge weest voor Vlissingen. Als in het midden van de jaren zestig de ontwikkelingen in het Sloegebied wat minder vlot gaan dan ver wacht en er in de wijk Paauwen- burg huizen staan die moeilijk verkoopbaar zijn geworden valt het besluit om een complex van 46 eengezinswoningen aan te kopen voor de vorming van een internaat. Een aantal van de wo ningen wordt bestemd voor de huisvesting van de officieren en voor de administratie, de overige dienen als onderdak voor 'leer linggezinnen' van telkens acht tot negen cursisten. Het lopend schooljaar worden de huizen be woond door minderjarige cur sisten en in de zomer komen ze ter beschikking van de recreatie door ze aan badgasten te verhu ren. Die overgang van een huis vesting in over de stad verspreide kosthuizen naar een eigen woon wijk werd, blijkens passages in een jubileumuitgave van het nau tisch opleidingsinstituut door de leerlingen aanvankelijk niet met veel gejuich begroet. Het was im mers zo'n vrij en gezellig leventje dat werd geleid bij de 'kunstmoe ders' zoals de kostjuffrouwen werden genoemd. Met alleen maar dat moeilijke moment van de onverwachte controle van een leraar die kwam kijken of je wel studeerde. "Waren we dan aan het stappen tijdens de controle", zo verhaalt een student over de tijd van toen, "dan zorgde de hospita dat de ro de geranium die voor het raam stond uit de vensterbank weg was. Bij dat alarm slopen wij dan via de brandladder naar ons stu deervertrek. Meneer werd intus sen zoet gehouden met een praatje, een kop koffie en des noods een borreltje". "En op een dag komt er dan het bericht dat wij naar dat concen tratiekamp moeten. En boem, daar zit je dan in huis 32 met nog acht jongens". Uit de hand lo pende kosten hebben na dik vijf entwintig jaar geleid tot afstoten van het internaat 'Onze Vloot' door de Stichting Zeevaart- schoolbelangen. Het complex woningen is verkocht aan een beleggingsmaatschappij die de woningen stuk voor stuk aan particulieren wil verkopen. De laatste studenten moeten in sep tember volgend jaar uit het inter naat zijn. De op gezamenlijk inititatief van Zeeland College en woning bouwvereniging 'Basco' gereali seerde huisvesting in de maisonnettes aan de van Hogen dorpweg bieden volgens Basco- directeur Adrie Raas meer priva cy dan in de woningen van het internaat het geval was. "De stu 0MJSSC«oi^ GOES MIDDELBURG ZIERIKZEE MIDDELHARNIS denten komen nu met z'n vieren in een maisonnette, leder heeft een eigen kamer". Hoewel stu denten van het Zeeland College voorrang genieten bij het betrek ken van de nieuwe studenten huisvesting bestaat de mogelijkheid dat bij een vermin derde aanvraag voor huisvesting door- Zeeland College-leerlingen een aantal maisonettes ook zal worden verhuurd aan andere stu denten. Basco wil zich in de toe komst ook sterk maken voor het realiseren van studentenhuis vesting in de binnenstad. Die be hoefte zal toenemen nu op termijn een groter aanbod van studenten wordt verwacht. Mo menteel is ook de particuliere sector nogal actief met het scheppen van mogelijkheden voor studentenhuisvesting in het centrum van Vlissingen. Basco streeft er naar in de toekomst voor een redelijke prijs een goede studentenhuisvesting te kunnen realiseren. Raas: "In de particu liere sector worden vaak nogal hoge huurprijzen gehanteerd en er zijn ook nogal wat accommo daties die te wensen overlaten". Bij de hondertien studentenka mers is een mensa gerealiseerd. Niet alleen studenten kunnen daar voor de warme maaltijd te recht. Bij wijze van experiment start er ook een project dat voor ziet in de mogelijkheid dat 55-plussers er tussen de middag een warme maaltijd kunnen ge bruiken. Rond de ingebruikne ming van het complex 'Zeeland College Campus De Ruyter' is een drie dagen durend feestpro gramma ontwikkeld. Op donder dag 24 september worden studenten, ouders, vrienden en vriendinnen, dekanen en andere relaties uitgenodigd de campus te bezoeken. De feestelijke ope ning is op 25 september. Zater dag 26 september is het tenslotte feest voor de buurt. Juist omdat studenten en buurt bewoners samen moeten wonen in het vernieuwde Paauwenburg vinden Basco en Zeeland College dat een kennismaking op z'n plaats is. Vanaf 10 uur is men welkom.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 13