Filmfestival er komt lijn in Mam HOEZO? Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sport Herdenking Vrije tijd Rommelen Beurs Cursus/onderwijs Maatschappij Gezondheid Ouderen GRANIETEN AANRECHTBLADEN Gevonden Black Cinema IJslandse films Cultuurmaand Woensdag 2 september 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Kustvissen - Bij het wereldkam pioenschap kustvissen voor de jeugd, dat van 1 tot en met 6 september wordt gehouden in het Franse Berck sur Mer zijn ook Zeeuwse deelnemers van de par tij. Na het behalen van de natio nale titel mogen Jan Riemens en Alexander Pattenier (beiden uit Zoutelande), Carinda Rijnberg en Martijn Bosters (uit Oud- en Nieuw-Vossemeer) en Jordy Con té Westkapelle) daar proberen wereldkampioen te worden. Ons land telt circa 200.000 sportvis sers die jonger zijn dan 15 jaar. Poppenbeurs - De poppen ko men weer naar Goes. Zondag 13 september van 10.30 tot 16.30 uur kunnen de liefhebbers hun hart ophalen op de Grote Pop penbeurs in de 'Prins van Oranje' aan de Nieuwstraat. Naast nieu we en oude poppen zijn er stands met meubeltjes, materialen om zelf aan de gang te gaan, een col lectie poppenwagens en boeken over dit onderwerp. Voor zieke poppen is er de hele dag een poppendokter aanwezig. Proeflessen - Wie binnenkort een opleiding aan de Janneke Dierxschool in Middelburg of Ter- neuzen wil gaan volgen, kan meedoen aan proeflessen om een indruk te krijgen over de opleiding. Deze informatielessen vinden allen plaats op 9 septem ber in de Janneke Dierx school in beide steden. De volgende leson- derwerpen komen aan de orde: Assurantie en Bouwk.tekenen om 10 uur, MBA om 11 uur, A.T. van 10 tot 11.30 uur en Proceso perator om 11 uur. In Terneuzen kunnen belangstellenden kennis maken met Logistiek om 10 uur en met het vak van Procesopera tor om 11 uur. Aanmelding bij de administratie van de scholen: 01180 23518 en 01150-14844. Goud - De Heer en mevrouw Roelse-Minderhoud uit Westka pelle vieren op 4 september feest vanwege.het feit dat zij vijftig jaar geleden samen in de huwelijks boot stapten. Het jeuqdteam vissen dat deelneemt"aan de wereldkam pioenschappen. Houtsnijden - Dinsdag 8 sep tember houdt de Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden, afdeling 'Zeeland', een bijeen komst in de Zeeuwse Biblio theek, Kousteensedijk te Middelburg. J. van Splunder - medewerker van het Ambacht scentrum in Goes - houdt dan een lezing over houtsnijden, in het bijzonder het snijden van Zeeuwse mesheften naar oud gebruik. Hij zal ook een de monstratie hiervan geven. De middag, waarop leden en belang stellenden van harte welkom zijn, begint om 14.30 uur. Postzegelactie - Met de ver koop van drie speciale Rode Kruiszegels gaat op 8 september de jaarlijkse Rode Kruis- postzegelactie van start die tot 30 september duurt. De drie ze gels zijn postzegels met bijslag. De extra dubbeltjes die men hier voor betaalt, worden door het Rode Kruis gebruikt voor extra hulp aan mensen in nood. Tegelij kertijd organiseert het PTT- museum in den Haag samen met het Rode Kruis een tentoonstel ling tot en met 22 oktober, met als titel '125 jaar Rode Kruis'. Hier kan men de allereerste emissie van Rode Kruispostzegels be wonderen uit 1927 en nog eens het veel werk van het Rode Kruis in beeld zien. Diabetes - De verkoop- tenstoonstelling Textiele werk vormen in Wolphaartsdijk is succesvol verlopen. De op brengst, f 772,20 werd bestemd voor het Diabetesfonds Neder land. De verkochte artikelen wer den belangeloos vervaardigd door leden van de handwerk groep 'De Brug uit Wolphaarts dijk. De landelijke collecte wordt dit jaar gehouden van 8 tot en met 14 november. Vluchtelingenhulp - Voor het geven van wereldwijde vluchte lingenhulp en steun aan twee zustergemeenten in het voormali ge Oost-Duitsland, Stapelburg en Abbenrode, houdt de Gerefor meerde kerk van Meliskerke een rommelmarkt op het parkeerter rein achter de kerk, Bergstraat 36. Zaterdag 5 september van 9 tot 16 uur kunnen de bezoekers daar terecht. Er is bovendien een rad van avontuur, allerlei kin derspelen en een handwerk- kraam. De verkoop bij opbod begint om 10 uur. DE BOND VOOR AU6 VIJFTIG-PLUSSERS ANBO-reis - Vier dagen naar Limburg. Dat kan met de Vlis- singse afdeling van de Algemene Bond voor Ouderen. Voor de reis die gehouden wordt van 28 sep tember tot en met 1 oktober kun nen belangstellenden zich inschrijven op maandag 7 sep tember in Bachten Komme van 10 tot 12 en in Bachten Reede van 14 tot 16 uur. Ook inwoners van Souburg kunnen hier terecht of bij de heer Ronaldus, Koop mansvoetpad 15 in Oost- Souburg. Telefoon 01184-64891. Soos - Kaarten, biljarten, spellet jes doen. Iedere woensdagmid dag van 13.30 tot 16.30 uur kunnen belangstellenden vanaf 55 jaar daarvoor terecht in wijk centrum 'Open Hof' in de wijk Pauwenburg in Vlissingen. De soosmiddag is bedoeld voor alle ouderen die behoefte hebben aan meer sociaal contact en gaat uit van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Brochures - Verschillende bro chures voor belangstellenden vanaf 50 liggen gratis ter be schikking bij de Stichting Welzijn voor Ouderen aan de Bad huisstraat (Bachten Komme) in Vlissingen. Hierin vindt men in formatie over sport en spel, sociaal-culturele evenementen, en hulp en dienstverlening voor ouderen in gemeente of wijk. Missie-zendingskalender 'Wandkleden uit Rwanda' is het motto van de nieuwe Missie- zendingskalender 1993. Dertien werkstukken van een wandkle- denatelier uit het hart van Afrika gingen op de foto, waarbij op de achterkant informatieve teksten werden afgedrukt. Vanaf 1 sep tember zal deze kleurige kalen der, die een gezamelijke uitgave is van de Nederlandse Missieraad en Nederlandse zendingsraad te koop zijn bij alle groepen voor missie en zending en bij de uitge vers. Bij de verkoop worden vrij willigers ingeschakeld. Ontdek de veelzijdigheid van Marmer Graniet in de showroom van De Kuijper Natuursteen te Uiddetourg! Ooeninastiiden: ma. tm vr. 8.30 -17.00 uur DEKUIJPER NATUURSTEEN Arnesteinweg 40 Middelburg, tel. 01180 -12579 Seizoensverlenging - Verschil lende seizoensverlengende pro jecten die beogen Zeeland voor een langere tijd van het jaar aan trekkelijk te maken voor de toe risten, krijgen van de provincie een financiële bijdrage. Woens dag 2 september maakt gedepu teerde mevrouw G. de Vries-Hommes op een bijeen komst in Grijpskerke aan de pers bekend welke projecten dit zijn. Rood katje - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn in de perio de van 19 tot 26 augustus de volgende voorwerpen aangege ven: een bril, een rood katje, foto toestel, 2 paar nieuwe kindersokjes, 18 reformatorische dagbladen, fototoestel met lens, damesarmband, kleine trouw ring, diverse sleutels en een wiel dop. Bij het Vlissingse dierenasyl zijn in die periode aangegeven: een wit/rode kater, een zwar/wit- te poes en een lapjespoes. Damestrouwring - In de perio de van 25 juli t/m 19 augustus zijn de navolgende gevonden voorwerpen aangegeven bij de gemeentepolitie Middelburg. Voor het afhalen van de eventue le verloren voorwerpen kunt u onder kantoortijd terecht. De ge vonden Voorwerpen op het bu reau worden maximaal 3 maanden bewaard. Postbankpas (junior); girocheque; brilleglas (rechts); I contactlens (rechts); O.V. jaarkaart; krulka- belslot; diskette "Thomas Con rad"; 4 studieboeken; buggy; luidsprekers in doos; jongeren- kaart; fototoestel; camera; chroomkl. herenhorloge; goudkl. dameshorloge (quartz); goudkl. dameshorloge met witte band; Flik-Flak horloge; dameshorloge, grijs; kindervestje, blauw; kin dersweater, groen/wit; trui, licht en blauw; corduroy herenhoed, grijs; plastic tasje inh. pyama en herenslip; bruin leren protemon- nee met inhoud; bruine porte monnee (leeg); damestrouwring; gouden schakelarmband; zilveren armband; 2 zilveren kettinkjes; div. sleutels, speelgoedpop met geel jurkje; wit cola beertje; kin derrugtas, paars/rose; attaché koffer, bruin (leeg); wit plastic zakje inh. T-shirt, sokken, slip en L.A. Gear; plastic tas met kle ding; Mazda tas; rugtas, rood inh. zwemkleding; kentekenplaat; wieldop, grijs en zwart. Dieren: valkparkiet, grijs; dwergpapegaai, groen/blauw; albino, wit; kat (an gora), zwart; kip; kater, rood. Van vrijdag 4 tot en met zaterdag 12 september vindt in Middel burg het Filmfestival Zeeland plaats. Er zijn 37 films te zien van zeer uiteenlopende snit. De be langrijkste programma onderdelen zijn: voorpremières van bioscoop- en filmhuisfilms, de Amerikaanse "zwarte" film en films uit IJsland. Van een traditie kan nog nauwelijks gesproken worden, het is het vierde achter eenvolgende festival, maar met deze programma-indeling blijft het festival trouw aan de lijn, die in de vorige drie festivals is ge trokken, namelijk het brengen van een mix van commerciële en niet-commerciële films. Boven dien zijn er regisseurs en acteurs als gasten aanwezig om met het publiek over hun werk te praten. Op voorgaande festivals waren bijvoorbeeld te gast de uit Cana da afkomstige regisseurs Atom Egoyan en Patricia Rozema en de Franse regisseur Claude Chabrol. Dit jaar is Johanna ter Steege in Middelburg ter gelegenheid van de vertoning van Sweet Emma, dear Böbe van de Hongaar Istvan Szabo. Het is de tweede film van Szabo, waarin ze een rol speelt en ditmaal een hoofdrol. Twee le raressen Russisch zijn door de val van het communisme in Oost- Europa werkloos geworden en proberen te overleven in het nieu we Hongarije. De film kreeg op het filmfestival van Berlijn dit jaar de zilveren beer. De openingsfilm is Strictyl Ball room van de Australische regis seur Baz Luhrmann. Zijn onderwerp is de strijd om het be houd van eigenheid, of eigenwijs heid - dat ligt dicht bij elkaar - tegen de gangbare regels in, Luhrmann toont met humor het verhaal van een begaafde danser, die tijdens kampioenschappen niet mag winnen vanwege zijn vrije interpretaties. De film kreeg op het filmfestival van Cannes het predikaat "beste debuut". Onder de voorpremières zijn ver der onder meer te zien de gouden palmwinnaar van Cannes in 1992, Best intentions van regis seur Billie August, Bitter Moon van Roman Polanski, Pijnlijke on verschilligheid van Alexander So- koerov en van Clint Eastwood een ouderwetse western, die in Amerika een ongekend succes heeft. Bij de zwarte Amerikaanse films, die te zien zijn, valt een sterke so ciale betrokkenheid op bij de ei gen broeders en zusters in de achterbuurten van de steden. De thema's zijn discriminatie, sexisme, Afro-Amerikaanse reli gie, eigen muziek en andere cul tuuruitingen. De belangrijkste vertegenwoordiger van de zwarte Amerikaanse niet-commerciële film is Charles Burnett. Hij opent dit onderdeel van het filmfestival. Van hem zijn drie films te zien. In To sleep with anger snijdt Burnett verschillende hot items aan; de aanpassing van een zwart gezin uit het diepe zuiden aan de grote stad, een vader-zoon-conflict, waarbij de vader vasthoudt aan de landelijke tradities en de zoon zich stads voelt en, ten slotte, de verleiding met voodoopraktijken door een jeugdvriend. Een andere belangrijke regisseuse is Julie Dash. Zij zal ook in Middelburg zijn om haar films toe te lichten. Van haar zijn een lange speelfilm. Daughters of the dust, en twee korte films te zien. Er zijn in elk geval van elf zwarte regisseurs films te zien. Het programma kan zich nog uitbreiden. IJsland heeft geen lange traditie in het maken van speelfilms: de eerste volledig in IJsland opgeno men film stamt uit 1979,het jaar dat het IJslandse filmfonds werd opgericht. Er zijn weinig films ge maakt en ze zijn bovendien in ons land vrij onbekend. Het Zeeuwse filmfestival biedt een goede gele genheid om eens kennis te ma ken met de produkties van dat noordelijke eiland. Thraïn Bertels- son zal waarschijnlijk dit onder deel van het programma openen. Zijn film Magnus is in Europa in elk geval niet onbekend, want hij kreeg er de Europese Filmprijs (Félix) voor. Magnus is een suc cesvolle advocaat, voor wie alle vaststaande waarden ter discus sie komen te staan, doordat hij te horen heeft gekregen, dat hij kanker heeft. Het psychologisch drama is sterk vertegenwoordigd bij deze films. Het Filmfestival Zeeland wordt gesubsidieerd door het provincie bestuur, dat in het festival een belangrijk onderdeel ziet van de zogenaamde cultuurmaand. In september bevordert de provincie allerlei culturele evenementen om het beeld van Zeeland als provin cie van louter strand en zee wat te verbreden. Andere geldgevers zijn het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (voor het programma-onderdeel zwarte Amerikaanse film), de gemeente Middelburg en sponsors. Het festival speelt zich op verschillen de lokaties af: in de bioscoop Electro, het Schuttershoftheater, bibliotheektheater en het festival café. In het bibliotheektheater is een reeks oude Zeeuwse films te zien op zaterdag 12 september. Levende muziek, onder meer filmmuziek, in het festivalcafé is er voornamelijk voor de festi valsfeer. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Onbekend. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30: drs. J.Bakker en 14.30 uur: drs. R.G. v.d. Zwan. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: ds. Köther- Middelhoek. Emmaus-Toeristenkerk. Zo. 10 uur. DOMBURG Hervormde Kerk. Onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. On bekend. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Onbekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. On bekend. 'GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds.S. v.d. Veen en 19 uur: ds. H.W.J. Faassen. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. H. Faassen. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. A. Spaans Moolenaar. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9 uur en 10.30 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v.d. Zwan en 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Centrum Middelburg. Zo 9.30 uur en 18.30 uur: ds. Th. van Stuyvenberg, 14 uur: Leesdienst, Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: onbekend. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zie gez. dienst Luth.kerk. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30 en 18.30 en 14 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: zie Ontmoetingskerk, 19 uur: dhr. P.A. Trim- pe, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. C. Brake- ma en 14.30 uur: ds. M. de Boer. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. C. Goeman. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaan deren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: ds. A.P. Cornet. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: Gez. dienst "kleine kerken" in de Lutherse kerk. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: ds. O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. C. Brakema. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. M. de Boer, doopdienst. Wijkgemeen- te Geref.Bond, (in Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur: ds. L. Wullschleger en 18.30 uur: ds. R. Luyk. Swer- frust, Zo. onbekend. Waals Herv. Gemeente, Lan ge Noordstraat 62, Zo. onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za 10 uur Bijbelstudie en 11 uur eredienst: ds. A.J. v.d. Kamp. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. Onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw.ds. van Dam, kindernevendienst. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. onbekend. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: gez. dienst in Luth.kerk. *2'Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Paulus- kerk. Lombardstraat 2, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: onbekend. NIEUWLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: ds. F.C. van Dijke, 10 uur kinder nevendienst jongste en middengr. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, *1*Zo 10 uur: ds. A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: ds. C. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. J.H. Meijers en 19 uur: ds. A. Spaans. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. on bekend. STLAÜRENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 19 uur: ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, Zo. 19 uur: ds. N.H.J.E. Boomer. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur; ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: W. Kruidenier. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lan- noystraat 2, Zo. 9.30: ds. H. Mostert en 16.30 uur Dr. W.F. Wisselink. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. G. Kalksma. Johanneskerk, Bonedij- kestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. N.H.J.E. Boomer en 19 uur mw.ds. C.A. Schoorel. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: mw.ds. C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Ter Reede, Zo. 19 uur: mw.ds. A. Spaans-Mooienaar. "Ophir", Badhuisstraat 86, geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. On bekend. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel weg 57. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, wo. 19.30 uur. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseeweg 88, zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 2e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, Kindernevendienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Wil li- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. J.Lans. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Onbekend. Do. 27 augustus t/m wo. 2 september Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: R.R. Lank- horst, Seisweg 29, tel. 39933, zondag tot 24.00 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: A.H.van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459, zondag tot 24.00 uur: B.Bosch, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Middelburg-Zuid: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, Oost-Souburg, tel 01184-61212, zondag: J.F.M.Bergen, Kanaalstraat 89. Oost- Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: R.A.D. v.Tol, Markt 12, 4351 AM Veere, tel 01181-1271. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle: zaterdag en zondag: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel 01187-1234. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggelker- ke:zaterdag en zondag:/?/^. Noor/ander, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, tel 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker- ke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.M. Jansen, J.V. Hooft- kwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Welsinge, J.W.Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag 17.30 uur tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): *2'Apotheek Pauwen burg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: onbekend. Middelburg: van zaterdag 9.00 tot maandag 9.00 uur: J.Drijdijk, tel. 01180-26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw Driehuis-van Haselen, Gerbran- dystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548 (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Velder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe- naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184 86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding en verhuur elektrisch kolfap- paraat, tel. 01189-1691 en 01180-16812. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg ao. Breestraat 15, bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. Brouwenaarstraat 4, bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden Gemeentehuis ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke Het Wijkgebouw, iede re 1e, 3e, 4e do. v.d. maand van 9 tot 10 uur tel. 01189-1226. Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. C1100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Hartezorg voor- en nazorg bij hartziekten Midden- Zeeland, Secr. Noordweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11