Samenwerken met moeilijke mensen fi nVi f AY< rt fi Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sociaal Natuur Gevonden Sport Verkeer Allerlei Verzamelen MOEILIJKE MENSEN (SLOT) PSYCHOCONSULT lifisw Woensdag 19 augustus 1992 DE FAAM DE VLISSINGER 11 Gasten - Nadat Friendship Force in 1991 te gast was in Bratislava opent zij op haar beurt de deuren voor deze Tsjechoslowaakse vrienden. Woensdag 19 augustus worden zij ontvangen. Friendship Force is een internationale orga nisatie met als doel het bevorde ren van begrip tussen mensen over de hele wereld, zonder on derscheid in ras, geloof of politie ke overtuiging. Het WNF is een actie gestart om de bedreigde zwarte neus hoorns te beschermen. Neushoorn - Het Wereld Natuur Fonds is is 10 augustus jl. gestart met een actie om de laatste zwarte neushoorns te redden. Het WNF gaat omvangrijke ont- hoorningsprogramma's in Zim babwe financieren. Door het onthoornen worden de dieren waardeloos voor stropers. Daar naast start het WNF deze maand consumentenacties in Taiwan en Korea. Voor de hele actie is 1,1 miljoen gulden nodig. Het WNF heeft f 200.000,- beschikbaar gesteld, de rest moet met de ac tie bijeen worden gebracht. Gif ten kunnen worden gestort op gironummer 25 t.n.v. het Wereld Natuur Fonds te Zeist. Excursie - Sinds eind mei heb ben honderden bezoekers van de Delta Expo deelgenomen aan de natuurexcursie op de Neeltje Jans. Het voornemen ligt er om deze excursies die de mogelijk heid bieden de natuurbouw op dit voormalige werkeiland van dichtbij te zien, voort te zetten tot eind oktober. In augustus vin den de rondleidingen elke dins dag, woensdag en donderdag plaats. In september en oktober elke zaterdag en zondag. Korfbal - De Middelburgse korf balvereniging Swift organiseert in het weekend van 4 en 5 septem ber een trainingskamp voor de selektieteams van de Jeugdafde ling. De jeugdige korfballers staan dan onder leiding van de international John Boogers uit Papendrecht. Badrit - De Motor- en Autoclub De Zeeuwen rijdt donderdaga vond 20 augustus een badrit over de Walcherse binnenwegen. De route is ook goed te rijden voor fietsers. Geïnteresseerden kunnen zich van 19 tot 20 uur in schrijven bij Kasteel Batavia in Westkapelle. Spuitvoetbal - Met vier brand weerslangen, aan iedere slang drie kinderen, moet een zware voetbal in het doel worden gespoten. Dat is de opzet van het spuitvoetbal dat donderdag 27 augustus door de jeugdleden van het brandweerkorps uit Westka pelle wordt gespeeld. Aanvang 19 uur op het parkeerterrein van de Markt. Bijbelclub - Alle kinderen van 4 t/m 12 jaar zijn van maandag 24 tot vrijdag 28 augustus ('s och tends) welkom op de Vakantie- Bijbel-Club-week. De kinderen zingen samen, knutselen, lezen Bijbelverhalen en spelen spelle tjes in de Thomaskapel in Mid delburg Congres - Het Wachttoren-, Bijbel-, Tractaatgenootschap heeft dit jaar een serie van acht districtscongressen van Jeho vah's Getuigen in Nederland ge organiseerd, waarvan de laatste 21 en 23 augustus in de Zeeland hallen in Goes wordt gehouden. Het programma bestaat uit lezin gen, besprekingen, ervaringen etc. Ladder - Bij de Gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 5 tot 12 augustus 1992, de volgende voorwerpen aangege ven: een bankbiljet, een ladder, een zwarte kat, een kalender van 1993, een dames en een heren horloge, een jas, diverse sleutels, een lege sporttas en een schou dertas met inhoud. Bij het dieren asiel te Vlissingen is in die perio de alleen een bastaard hondje aangegeven. Ausweis - Op het politiebureau in Zoutelande zijn de volgende voorwerpen als gevonden afge geven: zwarte damesfiets Gazelle postcode 4341 CA19; blauwe da mes Raleigh fiets postcode 6045 DA25; vishengel merk Lavis met molen merk Daiwa DF90; bruine portemonnee met inhoud rij bewijs Gianpaolo; bedrijfspasje van A. Nierman met foto van haar; Carrera bril met rode etui; donkerrode portemonnee drukk noop Inh: f 95,— en pasfoto; oude kleine Fotocamera Olympus Trip 35; autosleutel opschrift Kra- ga; Pakje Camel sigaretten met aansteker in leren hoesje; stoffen portemonnee met vers. kleuren inh. ong. f 13,— gld.; zwart leren portemoneetje met autosleutel; portemonnee rood bruin leer met foto en verzekerings bew.; meta len sleutelhanger met 5 sleutels eraan; gouden schakelarmband, 20 cm. lang, 8 mm breed, merk in slot; zilverkl. Arabella kinder fiets (1074); rijbewijs, euroche ques en kentekenbewijs t.n.v. Knelissen; bruine Gazelle dames fiets; gev. handdoek blauw op schrift Cote d'Azur; Aldi plastic tas met gereedschap rood kapje "racing USA"; witte helm met een blauwe en een rode streep, merk Bieffe; rode helm met rood en witte strepen merk: Shoei; 5 sleutels aan sleutelhan ger telraampje; racefiets merk Eddy Merkx, kleur oranje; Eurocheque-pas t.n.v. S.J. Lever, bankreknr: 39 32 88 595; fiets wit, opoe, merk Nostalgie; da mesfiets merk Prinses kleur grijs; blauw/wit gestr. zwem/surfvest. binnenzijde geel, v. Baaren; kleine bruine portemonnaie ih. ca. f 12,— tel. kaart Hilmann?; gele halsbuidel met blauw koord, inh: f 150,—; kinderausweis t.n.v. Kording Fabian geb: 4-5:80 te Bochum (D); kleine zwarte leren portemonnee drukknop inh: f 30,—; spiegelreflex camera Praktica in fototasje aan wit koord; personalausweis t.n.v. Meinhardt/Polduwe lege por temonnee; zwart fietszadel "Top- master" met zadelstang; bruin Quartz horloge met houten kast en wijzerplaat; zonnebril met goudkleurig montuur; zwart lede ren damesportemonnee met rose strippenkaart; 4 sleutels aan een rood lintje en sleutelring; Assa fietssleutel nr. 7769; 1 damesbril licht en donkerbruin; 1 Ford sleutel en 1 Dom-sleutel aan ring met riempje; dameshorloge, goudkl. kast en donkere lederen band; groene herenfiets merk Metadoor framenummer 60391; zwarte portemonnee inh. paspoort, bankrek. pasje; mapje girocheques t.n.v. A.J.M. Gran- zier; gouden ketting met daaraan een kruisje (ook van goud); Bondsspaarbankpasje t.n.v. 0. Wagenaar/D. Wagenaar-Papen- borg; gele parkiet; bruine porte monnee met klitteband, opschrift "Action Bag". Parkeren - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek geeft de ge meente Middelburg dinsdag 25 augustus tekst en uitleg over de bouw van een parkeerkelder en een kantoorcomplex aan de Kousteensedijk. Omwonenden en belangstellenden zijn vanaf 19.30 welkom. Overlast - De gemeente Veere heeft naar aanleiding van een verzoekschrift van de bewoners van de Noordweg in Serooskerke de snelheid van het (bus)verkeer aan banden proberen te leggen door het plaatsen van bloembak ken op vier plaatsen. De gemeen te is echter niet bereid om het rijden van autobussen over de Noordweg te verbieden, staat er in de brief die aan alle bewoners is toegezonden. Radio - Walcheren heeft er vanaf vrijdag 21 augustus een nieuwe omroepzender bij: Radio Actief. Vanuit de studio's op het terrein van Der Boede in Koudekerke zijn de uitzendingen over heel Wal cheren te horen. De uitzendin gen, 7 dagen per week en 24 uur per dag, zitten vol met locaal nieuws, 6 bulletins per dag en ieder uur ANP-nieuws. Radio Ac tief zit op golflengte 106 FM. Postzegels - Postzegelverzame laars kunnen zaterdag 7 novem ber ontbrekende exemplaren zoeken op de traditionele najaars- beurs. De beurs van Philatelica afdeling Vlissingen wordt van 10 tot 17 uur gehouden in de aula van de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg in Vlissingen. Natuurexcursie op Neeltje Jans. Moeilijke mensen komen overal voor. U ontmoet ze in uw ge zin, in uw kennissenkring, en ook op het werk. Daarbij doet het er vaak niet toe, welk werk u heeft. Het kan de "moeilijke baas" of de "moeilijke colle ga" zijn. Maar het kunnen ook "moeilijke klanten" of "moeilij ke leveranciers" zijn. Kunt u moeilijke mensen in uw privé- leven vaak nog wel ontlopen, op het werk is dat meestal an ders. U wordt geacht samen te werken met de baas, collega, klant of leverancier zoals die is. Slaagt u er niet in om daarin uw houding te bepalen, dan leidt dit in de regel tot negatie ve stress. Nogal wat mensen die overspannen thuis zitten, schrijven dit toe aan het moei lijke gedoe van de mensen op hun werk: de autoritaire baas, de afgunstige collega's, de on- bevredigbare klanten, enz. Het moeilijke gedrag van anderen is kennelijk een belangrijke stressbron. Op sommige werk plekken produceren mensen meer stress dan datgene waar voor ze eigenlijk zijn aangeno men. De werksituatie doet daardoor een fikse aanslag op uw vermogen om met moeilij ke mensen te kunnen samen werken. Het is opvallend hoe weinig aandacht hieraan wordt gegeven. Dat is opvallend, want de menselijke factor is en blijft voorlopig toch de belang rijkste krachtbron binnen een moderne f onderneming. Als mensen er niet in slagen om met elkaar samen te werken op de werkplek, dan is het stress niveau vaak omgekeerd even redig met de productie. En dat houdt geen enkel bedrijf tegen woordig lang vol. U kunt uzelf trainen in effectief samenwerken met moeilijke mensen. Dat is niet alleen goed voor het bedrijf waarin u werkt, maar ook voor uw eigen welzijn. U zult minder last heb ben van stress, en verhoogt uw incasseringsvermogen. Bij zo'n persoonlijk trainingspro gramma kunt u gebruik maken van de volgende tips: Accepteer frustraties. Ga er van uit dat u te maken krijgt met moeilijke mensen. Dat ge tuigt niet alleen van realiteits zin, maar het geeft u ook een goede uitgangspositie. Als u accepteert dat u op het werk frustraties zult opdoen, dan raakt u er minder door uit even wicht. Het kan alleen maar meevallen. Stel vast, welk gedrag u moeilijk vindt. Probeer duidelijk te krijgen, welk gedrag van moeilijke mensen zo hinderlijk voor u is. Wees daarin speci fiek. Neem dus geen genoegen met algemeenheden zoals "mijn baas is gewoon een au toritaire zak" of "die collega is een grote slijmbal", maar pro beer duidelijk te krijgen welk gedrag u hindert. Door speci fiek te zijn, krijgt u inzicht in de angels die af en toe prikken. Wat maakt dit zo moeilijk. Achterhaal, waaruit de moei lijkheid precies bestaat. Bestaat die uit het gedrag van die ander, of uit de betekenis die dit voor u heeft. Vaak noe men we mensen moeilijk, als we vinden dat zij te weinig vol doen aan onze verwachtingen. Zo kunt u uw baas een "autori taire zak" noemen, omdat u vindt dat hij uw behoefte aan waardering frustreert. En de "slijmbal" kan uw behoefte aan steun frustreren. Het is vaak pijnlijk te moeten consta teren, dat achter "moeilijke mensen" veel eigen frustraties schuil gaan. Heb oog voor positieve mo tieven. Achter "moeilijk ge drag" zoeken we maar al te vaak uitsluitend negatieve mo tieven. Als uw baas weinig tijd neemt voor u, kunt u dit uitleg gen als "hij interesseert zich Drs. Henk C.M. Hermans niet voor mijn werk" of als blijk van weinig respect. Er kunnen echter ook positieve motieven achter schuil gaan. Misschien heeft hij er alle vertrouwen in, dat u uw werk goed doet. Leer uw emoties te beheer sen. In de omgang met moeilij ke mensen is het belangrijk, dat u uw emoties weet te be heersen. Probeer het hoofd koel te houden door middel van het bekende tot 100 tellen of overtuig u ervan dat dingen zijn zoals ze zijn. Woedegevoelens maken het alleen nog maar moeilijker om op een adekwate wijze te handelen. Stel vast hoe u het graag an ders wilt. Blijf niet hangen in gemopper en geweeklaag. Ga na hoe u graag wilt dat ande ren zich gedragert. Zet uw on genoegens om in positieve voorstellen. Vaak zijn mensen - ook moeilijke mensen - best bereid om daarmee rekening te houden. Onderwijs de ander. Maak de ander duidelijk, wat de voorde len zijn van een andere handel wijze Let daarbij niet enkel op de voordelen voor u, maar geef ook wat de voordelen voor hem zijn. Mensen zijn gewoon lijk best geïnteresseerd in die dingen die hen voordeel opleveren. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J.A. Murre en 19 uur: ds. A. Spaans-Molenaar. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: dr. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: ds. H. de Boer. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do?20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: ds. Allewijn. Emmaus-Toeristenkerk. Zo. 10 uur. DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. M. van der Poll en 19 uur: dhr. J. van Leerdam. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. za. 19 uur en zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. niet be kend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.00 uur: ds. St. Spanjer. «GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. G. Halsema, 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. F. van Dijke HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. A.A. Bosma. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. J. Dubbink. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: dhr. P. Noordam en 19 uur: kand. S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8. Zo. 10.15 uur: ds. Allewijn. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: on bekend. Centrum Middelburg. Zo 9.30 en 18.30 uur: ds. Th. van Stuyvenberg en 14 uur: Leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: onbekend. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: dienst in Vlissingen, ds. van Duyn. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30 en 18.30 en 14 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: zie Ontmoetingskerk, 19 uur: ds. P.J. Rebel, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. C.Meijer en 14.30 uur: ds. P.Paulus. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, Zo. 9.30 uur: zie Thomaskapel. Ge reformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 uur: ds. A.J. van Zuylekom en 16.30: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatiedienst 'Zondag half twaalf', De Ver gulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Ge meente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: ds. J.Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: ds. G.Berveling. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, Zo. 9.30 uur: ds. H.G.Fonteijn. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. E.V.E.Wij- nands. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: ds. P.Paulus. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: ds. M.Alle wijn. Wijkgemeente Geref.Bond, (in Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur en 18.30 uur: ds. H.Rijksen. Swerfrust, Zo. 10 uur: onbekend. Waals Herv. Gemeente, Lange Noordstraat 62, Zo. onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie en 11 uur: ds. G.W. Mandemaker. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: luitenant R. Rippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: on bekend. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.D. Houtman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. G. Ber- veling. '2*Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Paulus- kerk. Lombardstraat 2, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburalaan 22, Za. 19 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: dhr. G. van Engelenhoven. NIEUWLAND VROUWENPOLDER Hervormde Oostende. Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke en 19 uur: ds. B. de Ridder. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. J. Pannekoek en 19 uur: ds. J. de Boer. Gereformeerde Gemeente Oostkapel/e. Saron- kerk. Zo. 10 en 15 uur: ds. C. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. C. Goeman en 19 uur: ds. A.V. de Nooy. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dr. P.M.Renes en 19 uur: SOW-dienst, ds. A.V. de Nooy (Ger. Kerk). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. J.G. Arendsman. OOSTSOUBURG Evangehe Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Don- gestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. J. Sinke. Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: ds. N.H.E.J.Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: mevr. De Ridder van Meggelen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdom weg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. M.W. Nieuwenhuijze. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. C. van Duyn. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: ds. H. Mostert en 16.30 uur: dr. W.F. Wisselink Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. Van Voorst-Vader. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. M. v.d. Linde. Johanneskerk, Bone- dijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashou wer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. W.J. Genuit. De Schaapskooi, Papegaai enburg, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij. Streekzie kenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: ds. N.H.J.E.Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. J. v.d. Putte. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za 9.30: ds. G.W. Mandemaker en 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: kpt. C. Bijl. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel weg 57. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, wo. 19.30 uur. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. N.H.J.E. Boomer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekzieken huis, Koudekerkseeweg 88, zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 2e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Za 10 uur. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. v.d. Wal en 11 uur: ds. J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans en 19 uur: ds. De Boon. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9 en 10.30uur: ds. Spaans- Molenaar. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 20 t/m wo. 26 augustus Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: J.K. Domini- cus. Dam 30, tel. 39933, zondag tot 24.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: Kant, Sa- balaan 3, tel. 71017, zondag tot 24.00 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Middelburg-Zuid: zaterdag: J.F.M. Bergen, Ka naalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500, zondag: JVisser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tol 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag er zondag: G.C.M.Rullens en M.J.M.E.Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle: zaterdag er zondag: F. van Eede, de Casembrootsstraat 24, Westkapelle, teI. 01187-1234. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggelker ke:zaterdag en zondag: PK. Noor tan der, Middel burgsestraat 94, Koudekerke, teI. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: B.Bouwense, Va/kenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: W. v.d.Heijden, Noordstraat 12, Westkapelle, teI. 01187-2182. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d.Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag 17.30 uur tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): *2"Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: onbekend. Middelburg: van zaterdag 9.00 tot maandag 9.00 uur: M. de Jonge, tel. 01180-16761. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E.v.d.Akker, Kanaalstraat 3, )0st- Souburg, teI. 01184-60860. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Velder- weg 1, Meliskerke, teI. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe- naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding en verhuur elektrisch kolfap- paraat, tel. 01189-1691 en 01180-16812. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg e.o. Breestraat 15, bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. Brouwenaarstraat 4, bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden Gemeentehuis ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke Het Wijkgebouw, iede re 1e, 3e, 4e do. v.d. maand van 9 tot 10 uur tel. 01189-1226. Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en da middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Hartezorg voor- en nazorg bij hartziekten Midden- Zeeland, Secr. Noordweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11