Voorkeursbeleid voor vrouwen A 58-Yerseke HET VOORDELIGSTE ADRES VOOR: VLOERBEDEKKING* POLYETHER MATRASSEN w*iEiMisssiCE 120 Rollen tapijt in voorraad op 400 breed, v.a. 25,- p/mtr. DUET: 198, 240, HOOFDKUSSENS* POLYETHER PLATEN KARPETTEN DEKBEDDEN MEUBELEN Tentoonstelling Samenwerking tussen Scheldemondprovincies in Neder land en België krijgt meer vorm. Overdracht van bevoegd heden is niet aan de orde. MARCONIWEG 12 VLISSINGEN 01184-65923 Studie Scharnier Bevoegdheden Hieronder brengen wij zeven steraanbiedingen 1. ANDROS 100% synthetisch vele kleuren juten rug 400 br. 89,- 500 br. 109,- foam rug 500 br. 99,- 400 br. 79,- NU p. mtr. gelegd 2. TARANT0 mooi en sterk foam en jute 400 en 500 br. Prijsvoorbeeld: 400 br. foamrug nn nu 93,- p. mtr. gelegd 3. ALT0 klassiek dessin 3 kleuren juten rug 400 br. nu 169,- p. mtr. gelegd 4. PRELUDE 4 kleuren pooltapijt juten rug woon- en slaapkamer 400 br. nu 119,- p. mtr. gelegd 5. PRACTICA met schriftelijke garantie voor zwaar gebruik 8 kleuren, juten rug 400 breed nu 129,- p. mtr. gelegd 6. 100% WOL 3 sterren juten rug nu 169,- p. mtr. gelegd 7. REGAL 500 br. wol/acryl juten rug 3 kleuren zeer sterk nu 125,- p. mtr. gelegd 5 Sterren wol in 400 en 500 br., voor zwaar gebruik in 3 kleuren, met juten rug PROFITEER NU Als coupon 400 br., van 320F gelegd, nu slechts 500 br., van MX- gelegd, p.mtr. nu slechts v.a. OP OP 200 breed, b.v.: Div. kleuren, p/mtr. NU 30,- Prominent, p/mtr. NU 44,- Zware kwaliteit, ~J£rf, p/mtr. NU 59,- Novilon, p/mtr. NU 69,- 400 breed, b.v.: Forum, van 130^ p/mtr. NU 99,- Div. kleuren, 30F p/mtr. NU 55,- Reflection, 1èX- p/mtr. NU 115,- Div. aanbiedingen NU 79,- Woensdag 12 augustus 1992 ABDIJ DE FAAM - DE VLISSINGER IEUWS Tot 8 november is in het Zeeuws Museum in Middelburg de ten toonstelling te zien "Tijd is geld maar zal geld ook tijd worden. Door veranderingen in de eigen organisatie wil de provincie een bij drage leveren aan het verbeteren van de positie van vrouwen. Bij aan stelling van nieuw personeel gaat de voorkeur uit naar vrouwelijke sollicitanten; verruiming van de studiefaciliteiten en loopbaanbege leiding zijn verder de voornaamste kenmerken van dit nieuwe beleid. Leidinggevende functies bij de stafbureaus en de directies van de provincie stelt men in eerste in stantie open voor vrouwen. Dat geldt ook voor functies waarvoor een hogere beroepsopleiding of wetenschappelijke opleiding is vereist. Dit voorkeursbeleid voor vrouwen kan alleen worden door kruist door de eerder gemaakte afspraak dat personeelsleden die voor herplaatsing in aanmerking komen, voorrang hebben. Verruiming van de studiefacilitei ten houdt in dat vrouwen hon derd procent van de studiekos ten vergoed kunnen krijgen. De enige eis die de provincie stelt is dat de te volgen opleiding een lei dinggevende functie mogelijk maakt vanaf het niveau van bu- reauhoofd. Een opleiding die een hogere functie dan die van bureauhoofd mogelijk maakt is natuurlijk ook toegestaan. De maatregel is tijde lijk en geldt voor vrouwen die 50% of meer werken. Vrouwelij ke deeltijders die een dergelijke opleiding willen volgen kunnen aanspraak maken op studieverlof; dit verlof wordt afgeleid van het percentage dat men werkt. Voor heen konden vrouwelijke deeltij ders deze aanspraken niet maken. De geldende regel dat vrouwen die 50% of meer werken "een cursus kunnen volgen in de baas zijn tijd" blijft gewoon gehand haafd, evenals de regel dat vrou welijke deeltijders in aanmerking Romeinse, Merovingische en Ka rolingische munten en spoken- geld kan men bekijken. Spokengeld is muntgeld waarvan de herkomst vragen blijft oproe pen. De officiële benaming is Sceattas. De oudste te bezichtigen munt is een Romeinse munt uit 134 voor Christus. Een Karolingische munt uit de tiende eeuw na Christus is de jongste. Het Koninklijk Nederlands Ge nootschap voor Munt- en Pen ningkunde viert zijn honderdjarig bestaan. De tentoonstelling is een bijdrage aan het eeuwfeest. komen voor een gedeeltelijke stu diekostenvergoeding. Studiefaciliteiten die al eerder aan vrouwen zijn verleend vallen au tomatisch onder de nieuwe re geling. Binnen de provinciale organisa tie zijn al een aantal vrouwen aanwezig die in aanmerking kun nen komen voor doorstroming naar een hogere functie. Vandaar dat leidinggevenden en perso neelsfunctionarissen deze vrou wen individueel gaan adviseren over de keuze van een andere (hogere) functie en eventueel een daarbij passende studie. De nieuwe maatregelen gaan in per 1 oktober. Niet nieuw, maar in het kader van het voorkeursbeleid voor vrou wen wel belangrijk is de mogelijk heid van kinderopvang. Voor kinderen in de leeftijd tot vier jaar heeft de provincie plaatsen ge huurd bij kinderdagverblijven in Middelburg, Vlissingen en Arne- muiden. Op verzoek van het be trokken personeelslid bekijkt de provincie of er een plaats te huren is bij een ander gemeente. Voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar beschikt de provincie over een aantal opvanguren bij het gastouderproject Walcheren. Scheldemond De werkzaamheden aan de verbetering van de spoorwegovergang in rijks A 58-Yerseke zijn f. 125.000,- hoger uitgevallen dan was voor zien. Het dagelijks provinciebestuur stelt de staten voor een aanvul lend krediet ter hoogte van het tekort beschikbaar te stellen. De dagelijkse besturen van de Nederlandse provincie Zeeland en de Belgische provincies Oost en West-Vlaanderen willen hun onderlinge samenwerking 'uit breiden. Er komt een, wat men noemt, Scheldemondraad, be staande uit elf leden; een drie le den tellend dagelijks bestuur, ieder provincie levert een lid, zal de vergaderingen van de Schel demondraad voorbereiden en de besluiten uitvoeren. Omdat het bij deze samenwer king niet uitsluitend zal gaan om provinciale activiteiten zal per provincie een gemeente toetre den tot de raad. Behalve de drie gemeentelijke vertegenwoordigers zijn lid van de Scheldemondraad, de gouver neurs/commissaris der koningin en drie leden per provincie. Tot heden werkte men incidenteel samen voor het oplossen van concrete knelpunten. Men maak te afspraken of men zocht een tij delijke constructie om gerezen problemen het hoofd te bieden. Meer structureel is de samenwer king tussen de drie provincie besturen in de zogeheten stuur groep Euregio. Deze stuurgroep bemoeit zich eigenlijk alleen maar met de uitvoering van een aantal projecten waarvoor ook Europees geld beschikbaar is. Vanuit de praktijk van alledag in het werk van de stuurgroep en in de inci dentele contacten bleek dat de Scheldemond, het werkgebied van de drie provincies, een dusda nige samenhang vertoonde dat op een veelheid van terreinen sa menwerking geboden is. De on derlinge afstemming en plannen makerij vanuit de provinciale be voegdheden betreft in de toe komst onder meer de ruimtelijke ordening, milieu, recreatie en toe risme, verkeer en vervoer, ge zondheidszorg, welzijn, sociaal- economische aangelegenheden, onderwijs en cultuur. De samenwerking geldt de volle breedte van de provinciale werk terreinen. Men zoekt elkaar niet op voor het beperkte doel om van bepaalde Europese steunmaat regelen te profiteren. Het geza menlijk belang zal wel op de verschillende nationale en inter nationale niveaus voor het voet licht worden gebracht. De plannen voor deze uitgebreide vorm van samenwerking zijn voor een belangrijk deel uitgedokterd door de huidige stuurgroep Eure gio. Deze stuurgroep gaat als werkgroep van de Scheldemon draad door met de uitwerking van lopende projecten. De drie provincies hebben te ken nen gegeven andere partijen te willen betrekken bij hun activitei ten. In de praktijk zullen dat veel al de gemeenten zijn. Vandaar dat men er voor heeft gekozen de gemeenten uit te nodigen per provincie een gemeentelijke ver tegenwoordiger af te vaardigen in de Scheldemondraad. Met de deelname van gemeente lijke zijde slaat men eigenlijk twee vliegen in een klap. Provincies functioneren nogal eens als een soort scharnier in het overleg over zaken die de gemeentegrenzen overstijgen. Vanuit die scharnier functie gaat men in de Schelde mondraad de nadruk leggen op het bevorderen en coördineren van intergemeentelijke grensover schrijdende samenwerking. Van zelfsprekend blijft de verantwoor delijkheid voor de provinciale bevoegdheden bij de samenwer kende provincies; de gemeentelij ke bevoegdheden blijven een zaak voor de gemeenten. De bevoegdheden van een Ne- Voor de verbetering van de spoor wegovergang en het nabijgelegen kruispunt hadden de staten al eer der een bedrag vrijgemaakt van bijna 1,2 min. Dat dit bedrag niet toereikend was heeft een aantal oorzaken stelt het college van gs. De NS had telefonisch een raming doorgegeven van de kosten van derlandse en Belgische provincie zijn verschillend. Een Nederlandse provincie is de eerste bestuurslaag onder de na tionale overheid. België heeft be halve een nationale overheid deelregeringen die op hun beurt weer zijn opgesplitst in provin cies. De taak en bevoegdheid van een Nederlandse provincie zit tus sen de Belgische deelregering en provincie in. De, situatie kan ont staan dat zaken die specifiek het Scheldemondgebied aangaan, tot de taak en bevoegdheid horen van een Belgische deelregering. Een Nederlandse provincie is voor een dergelijk orgaan geen vol waardige gesprekspartner. In dit manco hoopt men te voorzien door met de Belgen zaken te doen vanuit de onlangs overeengeko men intentieverklaring tot sa menwerking tussen de drie Nederlandse provincies Zeeland, Brabant en Limburg. Men sluit niet uit dat de Vlaamse deelrege ring de formele band tussen de drie Nederlandse provincies (een intentieverklaring) te licht vindt. De provincies overyvegen in dat geval een bestuursorgaan voor zuid-Nederland in het leven te roe pen. Hun bevoegdheden voor grootschalige grensoverschrijden aangelegenheden zouden de indi viduele provincies dan moeten overdragen aan het op te richten bestuursorgaan. In de statenvergadering van 2 ok tober vraagt het dagelijks provin ciebestuur de statenleden in te stemmen met de samenwer kingsplannen. door de NS uit te voeren werk. Bij de raming van de totale kosten is per abuis aangenomen dat de ra ming van de NS inclusief omzet belasting zou zijn. Een schrifte lijke bevestiging is na herhaald aandringen ontvangen nadat het werk was voltooid. Vlak voor het begin van de uitvoe ring is het plan aangepast. Een rechts-af-opstelstrook bleek noodzakelijk. Vandaar dat de ge plande oppervlakte aan te bren gen verharding groter uitviel; dat bracht meer kosten met zich mee. Het werken aan de verbetering van de spoorwegoverweg ge beurde tegelijkertijd met de uit voering van de Vlakebrugwerken door de NS. Bij het opstellen van de raming kon men om die reden niet helemaal overzien wat de om vang zou zijn van verkeersomlei- dingen en ander verkeersmaatre gelen. Pas tijdens de uitvoering bleek in verschillende fasen een complexe omleiding en bijbeho rende verkeersmaatregelen noodzakelijk. De NS gaat bij zijn projecten uit van een bepaalde maatbereke- ning ten opzichte van de boven kant van het spoor. Bij wegwerk zaamheden gaat men uit van een absolute maatvoering ten opzich te van N.A.P. Het omzetten van de ene berekening in de ander was moeilijk te realiseren en is meer dere malen aanleiding geweest voor onvoorziene aanpassingen van de wegreconstructieplan- nen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180 31392 Marconiweg 12 Tel. 01184-65923 Vlissingen bij Cosmo en achter MTS en HTS Geopend van dinsdag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 10.00-16.00 uur en maandag 13.30-17.00 uur p§j§ §9ÊÈ MAGAZIJNVERKOOP RENAISSANCE B.V.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 9