informatiepagina van de gemeente Vlissingen VOORBEREIDING VOLGENDE FASE ROSENBURG DIEFSTAL VAN EN UIT AUTO'S IS TE VOORKOMEN! YLISSIDGCI) TORENMUZIEK SPEELSTAD 1992 PLAN SAUNA- UITBREIDING WELLICHT TWEEDE RONDE SUBSIDIES EMANCIPATIE ACTIVITEITEN E, MIDZOMERNACHTMARKT OP DE VLISSINGSE BOULEVARDS VERKEERSMAATREGELEN ONTSLUITING INSPRAAK OMWONENDEN INFORMATIE EN GRONDVERKOOP SCHELDEMOND IS VERHUISD SLOTAVOND TOEGANG BUSDIENST EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS VERPLAATSING EVENEMENTEN MARKTEN EN BRADERIE VERKEER GEEN KLUIS MOEILIJK MAKEN SOCIALE CONTROLE Woensdag 5 augustus 1992 DE VLISSINGER 5 Jiemeenre wil de vol- e fase van Rosenburg, achter de Gerbrandystraat, ontwikkelen. Hiervoor is een schetsplan gemaakt dat uitgaat van verkoop van kavels grond voor de bouw van vrijstaande wo ningen. De aangrenzende bewoners van de Gerbran dystraat hebben hierover bericht van de gemeente ontvangen. Voor de volgende fase van Ro senburg zullen kwaliteitseisen gelden. De individuele bouw plannen zullen duidelijk geor dend en op elkaar afgestemd worden. Bij enkele kavels rond het aan te leggen plein aan de Anna Blamamaan zal verplicht Vrijdagavond 7 augustus aanstaande wordt al weer voor de negende maal de jaarlijkse Midzomernacht- markt gehouden. De markt duurt tot zaterdagnacht 01.00 uur. Wethouder Meiiers opent het nachtelijk spefctakel om klokslag 21.00 uur met kanonscho ten. De plek en het tijdstip van de markt zijn uniek. Het "marktter rein" wordt gevormd door de rij weg van de boulevards Evertsen en Bankert Vanzelfsprekend is de rijweg voor alle verkeer afgeslo ten. De markt wordt georacniseerd door de afdeling midden- en noord-Zeeland van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel. De markt biedt zeer veel kramen met uiteenlopende waar en sfeervolle terrassen met mu ziek.Tussen de 150 marktkramen staan 10-tallen standwerkers van nationale allure opgesteld, die met hun woordenstrijd hun pro- cukten proberen te verkopen. Net als vorig jaar is er een doel groep uitgekozen die mag pro- Beren gela te vergaren via stand- werken. Er wordt aan de Stichting Samenwerkende Scou tinggroepen in Vlissingen voor ongeveer 1750,- aan bananen ter beschikking gesteld. De Scou tinggroep werd eind vorig jaar zwaar gedupeerd doordat hun clubhuis aan de Gerbrandystraat afbrandde. Het "marktterrein" wordt voor verkeer volledig afgesloten vanaf vrijdag 7 augustus omstreeks 1 4.00 uur tot en met zaterdag 8 augustus rond 02.00 uur. Dit be tekent dat de Boulevard Evertsen en de Boulevard Bankert voor al le bestuurders gesloten zijn. Ook geldt op de Boulevards tij delijk een parkeerverbod. Bewoners en ondernemers op de Boulevards Evertsen en Bankert is gevraagd hun auto tijdelijk el ders te parkeren. Auto's die op het marktterrein staan zullen na melijk weggesleept worden. Voor bezoekers van de markt is er in de omgeving voldoende parkeergelegenheid. Het gemeentebestuur is er zich van bewust dat de markt voor de bewoners en ondernemers van de boulevards enig ongemak kan veroorzaken. De Midzomernachtmarkt is echter voor de vele bezoekers een unie ke markt, op een uniek tijdstip en vooral op een unieke locatie. Zaterdag 8 augustus aan staande bespeelt Luc Rom- bouts de beiaard van de stadhuistoren van 14.30 tot 15.30 uur. Het beiaardconcert maakt onder deel uit van een reeks torenmu- ziekconcerten die de sectie Uit van de Culturele Raad Vlissingen deze zomer organiseert. De laat ste beiaardconcerten in de reeks wordt gegeven door Freek Bakker op zaterdag 22 augus tus, eveneens van 14.30 tot 15.30 uur. De nieuwe wij ken van Vlissingen met in het midden Bossenburgh. Rechts onder op de foto de wijk Rosenburg waar uitslui tend koopwo ningen worden gebouwd. (luchtfoto: Ruben Oreel) worden de woningen onder ar chitectuur te laten ontwerpen. De parkeerplaatsen achter de Gerbrandystraat zijn volgens het plan alleen bereikbaar vanaf de Gerbrandystraat (tussen de huis nummers 64 en 68). Het nu te ontwikkelen deel van Rosenburg wordt voor auto's niet toeganke lijk vanaf de Grenswegeling. Hier is in het plan een schuine af sluiting (fietsers uitgezonderd) opgenomen. Er is voor de direct omwonenden aan de Gerbrandystraat schrifte lijk inspraak mogelijk op het plan. Zij kunnen hun reactie vóór 15 september 1992 aan de ge meente zenden. De reacties wor den, met commentaar en conclu sies van burgemeester en wethouders, opgenomen in een ontwerp-raadsvoorstel. De indie ners van een reactie ontvangen na 15 september dit voorstel. Daarbij zal aangegeven zijn hoe en wanneer verdere behandeling plaatsvindt. Nadere inlichtingen over het plan zijn verkrijgbaar bij: sector Stadsontwikkeling, sectie Wonen en Milieu, de heer W.C.M. Crusio, tel. 87221 of de heer E. Renes, tel. 87325. Nadere in lichtingen over de verkoop van kavels grond in deze fase van Rosenburg zijn verkrijgbaar bij: sector Stadsontwikkeling, sectie Wonen en Milieu, de heer H. Eggink, telefoon 87259. Hoewel er nog volop be drijvigheid is in en rond het nieuwe onderkomen van de s.s.g. Scheldemond aan het Weyevlietplein, is de huisraaa van de school al overgebracht. In de eerste week van de zomervakan tie reden verhuiswagens vier dagen lang af en aan terwijl ae bouwvakkers en stratenmakers hun werk voortzette. De verhuizing is nu praktisch he lemaal geklaard. Wat nog rest is het gedenkteken voor gevallenen in de Tweede Wereldoorlog dat nog moet worden verplaatst. Om van overtollige materialen af te komen houdt Scheldemond in de maand september een verkoop dag. Totdat de leegstaande gebou wen aan de A. Coortelaan en de Brouwenaarstraat definitief een andere bestemming krijgen blij ven ze, net als het nieuwe ge bouw, beveiligd door een alarm systeem. Na de zomervakantie al krijgen de leerlingen van Scheldemond les in het moderne gebouw met de vele extra voorzieningen. Hun ouders worden ook in september in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in de school. Voor alle andere belangstellen den wordt op zaterdag 14 no vember open huis gehouden. Het postadres van de s.s.g. Scheldemond blijft hetzelfde: Postbus 69, 4380 AB Vlissingen. Vanaf 15 augustus de school weer telefonisch bereikbaar on der nummer 01 184 - 79400, te lefax 01184 - 79444. Het be zoekadres luidt: Weyevliet 1 1 4385 CH Vlissingen. Foto: Ruben Oreel Nog even geduld, dan opent Speelstad voor de twintigste maal haar poor ten op het bunkerterrein aan de Langeleenweg. Van maandag 10 tot en met woensdag 19 augustus (zaterdaa en zondag is Speelstad gesloten) is het terrein omgetoverd in Space-city, voor kinde ren van 6 tot en met 12 jaar, en Euro Disney voor de 4 tot 6 jarigen. De kinderen kunnen zich verma ken met huttenbouw, handenar beid, sport, spel, potten bakken enzovoort, enzovoort. Bij goed weer wordt het bovendien dolle pret op de zeephelling. Goede schoenen zijn vereist en het is raadzaam badkleding mee te brengen. Woensdag 19 augustus wordt een feestelijke slotavond gehou den. De kinderen, ouders en an dere belangstellenden zijn vanaf 19.00 uur welkom om de ge maakte hutten, potten, kleren en andere bedenksels te bewonde ren en een hapje mee te eten van de barbecue. Speelstad is iedere werkdag ge opend van 09.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 1,50. Zijn er meer kinderen uit één gezin (dit moet worden aan getoond) dan kan een gezins- kaart worden gekocht. De eerste week kost deze f. 15,-, de twee de week f. 9,-. Op het terrein is een Rode Kruispost aanwezig. Tijdens De Speelstaddagen rij den er gratis bussen om de kin deren naar en van het Speelstadterrein te brengen en te halen. Kinderen van 4 tot 6 jaar mogen niet met de bus en moe ten dus gehaald en gebracht worden. Hieronder volgen de routes die de Speelstaabussen volgen: lijn 1 Zeilmarkt: Bellamypark: B. Ewoutschool: Stadhuisplein: Oranje school: Koudek. weg/ Berlagestraat: Open Hof: heen 08.25 08.30 08.35 08.40 08.45 08.50 08.55 terug 16.30 16.25 16.20 16.15 16.10 16.05 16.00 lijn 2 Ritthem dorpsplein: 08.25 16.37 De Zwaan: 08.30 16.15 B. Stemerd. In./ Irenestraat: 08.33 16.18 V, Duyvenvoorde- school: 08.36 16.21 Middelburgsestr/ Wijkgebouw: 08.39 16.24 Lekstraat/ Zouteviever: 08.42 16.27 Oranjeplein/kerk 08.45 16.30 Kanaalstraat/ Middenhof 08.48 16.33 VRIJWILLIGERS GEZOCHT Om alle activiteiten te begelei den heeft Speelstad veel vrijwilli gers nodig, ledereen van 16 jaar of ouder die het leuk vindt mee te werken in Speelstad om de jeugd van Vlissingen en om geving een onvergetelijke vakan tie te bezorgen kan bellen, tele foonnummer 79004. De eigenaar van Skandia Sauna aan de Zwanen- burgseweg heeft de ge meente gevraagd de sauna te mogen uitbreiden met zes studio's. Hiermee kan de sauna een volwaardig thermen-kuurbedrijf wor den dat ook meerdaagse arrangementen met over nachtingen kan aanbieden. Gedeputeerde Staten van Zeeland en de consulent voor de openluchtrecreatie in Zeeland van het ministerie van Landbouw en Visserij kunnen met het plan instemmen. Burgemeester en wet houders willen de gevraagde bouwvergunning verlenen en hiervoor het bestemmingsplan wijzigen. Zij hebben echter eerst de mening van de bewoners van de aangrenzende Burgemeester van Woelderenlaan en andere betrokkenen gevraagd. Die kun nen vóór 15 september 1992 re ageren. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen b&w een beslis sing nemen. De indieners van een reactie ontvangen hierover te zijner tijd bericht. Daarin zal worden aangegeven welke pro cedure verder gevolgd zal wor den. Nadere inlichtingen over dit on derwerp zijn verkrijgbaar bij: sector Stadsontwikkeling, sectie Wonen Milieu, de heer W.J.C. Vael, telefoon 87316. De emancipatie commissie houdt iedere maand een openbare ver gadering Met het a< het WeTzijnsprogramma 1992 heeft de gemeente raad ook geld beschikbaar gesteld voor emancipatie activiteiten. Het bedrag is afgeleid uit de subsidie aanvragen van allerlei organisaties die zich met emancipatiezaken bezig houden. dat b en w aan de hand van de antwoorden inzicht wil krijgen van de werkelijke besteding van het "potje" voor emancipatie-acti viteiten in 1992. Geld dat niet wordt gebruikt kan bied van emancipatie worden benut. Het college van b en w wil daarvoor een "tweede ron de" houden. voor een ander doel op het ge- en wethouders Organisaties die in aanmerking willen komen voor geld uit die (mogelijke) tweede ronde kunnen voor 15 september 1992 een aanvraag indienen bij burge meester en wethouders. Me vrouw J. Kelholt, sectie welzijn van de gemeente, kan hierover meer informatie verstrekken. Haar telefoonnummer is 87268. Burgemeester hebben de organisaties ge vraagd of ze dit jaar de activitei ten hebben ontplooid die ze van lan waren te organiseren. Ook eeft het college van b en w ge vraagd of ze de overige plannen in de loop van dit jaar nog uit voeren. Reden om deze vragen aan de organisaties te stellen is Laat geen kost bare spullen onbeheerd ach ter in uw auto Vlissingen, bruisend als de branding. Met deze slogan afficheert Vlissingen zich als dè toeristisch-recreatie- ve stad van Zeeland. De slogan wordt in deze zo mermaanden, waarin tal van evenementen plaats vinden, méér dan waarge maakt. In de binnenstad hebben we net twee grote evene menten achter de rug: de kermis en het Straatfestival. Vele tien duizenden bezoekers heb ben ervan genoten. Het was deze zomer de laatste keer dat beide evenemen ten op die plaatsen kon den worden gehouden. Het Straatfestival kan vol gend jaar grotendeels plaatsvinden in het Arsenaalgebied, onder an dere in het voormalige ge bouw van de Pinkstergemeente dat tot theater wordt verbouwd. In verband met de bereik baarheid van het Arsenaalgebied zal ook de kermis met ingang van 1993 naar een andere plaats moeten verhuizen. Hierover vindt overleg plaats met alle betrokke nen over de meest ge schikte locatie. Wat het college van b&w en de kermisbonden betreft wordt dat het Bellamypark plus de Spuistraat. In september start over de kermisver- plaatsing een inspraak procedure voor zowel de bewoners als de onderne mers van het toekomstige kermisterrein en voor alle anderen die hiermee te maken kunnen krijgen. In de eerste week van sep tember kunt u hierover meer lezen op deze pagi na. Als wethouder van detail handel verheugt het me dat in de maand augustus nog diverse grote, gezelli ge activiteiten voor de be zoekers en inwoners van Vlissingen op stapel staan. Allereerst is er aanstaande vrijdag de Midzomernachtmarkt op de Vlissingse boulevards. Ik heb daar grote ver wachtingen van. Bij mooi weer - en dat hebben we tijdens deze markt de af gelopen jaren gelukkig veel gehad - trok dit eve nement tienduizenden be zoekers! Voor wie er nooit geweest is: deze markt op vrijdagavond 7 augustus vanaf 09.00 uur (en de rest van de avond en nacht...) is beslist een aan rader! Ook de jaarlijkse braderie in de Vlissingse binnen stad wordt deze maand gehouden. Donderdag 27 en vrijdag 28 augustus van 09.00 - 21.00 uur en zaterdag 29 augustus van 09.00 - 17.00 uur organi seert de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen deze braderie. Het thema is dit jaar "Het vernieuwde Vlissingen".' Een toepasse lijk thema want de brade rie vindt dit jaar voor het eerst plaats in een totaal vernieuwd en overdekt, luxe kernwinkelgebied. Nét nog in de vakantiepe riode valt dit jaar ook de Karolingen-najaarsmarkt in Oost-Souburg op zater dag 5 september. Ik ben ervan overtuigd dat de or ganiserende Souburgse middenstandsvereniging Nemidso er weer in zal slagen deze markt tot een succes te maken voor zo wel het publiek als de deelnemers. Op het pro gramma staan onder an dere het Juliana Blaas- orkest, het Duo Rubato, MacLee's volksdansen, Accordeola en Vlijt en Vol harding. Samen met het ringrijden diezelfde dag op het Oranjeplein staat dit garant voor een evene ment dat ongetwijfeld veel publiek zal trekken. Tot mijn wethoudersporte feuille behoort ook ver keer. Sprekend over Sou burg ben ik verheugd dat in de directe omgeving van de Kanaalstraat een aantal parkeerplaatsen kunnen worden aange legd. Het college van bur gemeester en wethouders heeft namelijk besloten de gemeenteraad voor te stellen vóór het gebouwtje van Kunstzinnige Vorming in de Braamstraat een parkeerterreintje te ma ken. Na de vakantie zal hiervoor aan de direct be trokkenen een inrichtings voorstel worden voorge legd. Elk jaar worden in Neder land meer dan 10.000 au to's gestolen. Enkele dui zenden daarvan worden niet meer teru< Bovendien wore voor kapitalen gestof geparkeerd staande au to's. Vaak gaat het om kostbare qeluids-, foto- en video- of filmapparatuur. Het klinkt misschien ongeloof waardig, maar in veel gevallen van joy-riding of diefstal van en/of uit auto's was de auto niet of onvoldoende afgesloten. De politiemensen kunnen de veront schuldigingen zo langzamer hand wel dromen: "Ik dacht, ach, ik ben zo terug" of "Het is hier toch een rustige buurt". Wist u dat één op de tien auto's gewoon "open" wordt gelaten? En dat in één op de vier auto's waardevolle spullen "geëtaleerd" worden op de zittingen of op de hoedenplank? Want de situatie zoals die op de foto in scene is gezet is echt geen uitzondering! Maar ook al sluit men in zo'n si tuatie de auto wél goed af: het is geen kluis op wielen. Naast de schade aan de gestolen voorwer pen zorgen geforceerde portier en kofferdekstelsloten (vaak heel simpel van uitvoering), kapotge slagen tochtraampjes, openge sneden linnen daken en dergelij ke nog eens voor gepeperde reparatienota's. Om van het on gemak maar te zwijgen Wat kunt u doen om diefstal uit uw auto zoveel mogelijk te voor komen? Denk eens aan het vol gende: - laat geen geld of kostbare (of kostbaar lijkende) zaken in uw auto achter; - gebruik de sloten op alle deu ren, het kofferdeksel en stuur mechanisme; - sluit ruiten en open dak als u de auto verlaat; - doe uw benzinetank "op slot"; - noteer de gegevens van uw autoradio, cassetterecorder en dergelijke en graveer uw ei gendommen met uw postcode en huisnummer; - parkeer uw auto in het zicht en 's avonds op een plaats waar licht brandt; - schuif zo mogelijk de auto-an tenne in zodat die niet kan worden afgebroken; - met zogenaamde wielmoerslo- ten wordt diefstal van wielen bemoeilijkt. U kunt een aantal dingen doen om diefstal van uw auto zo moei lijk mogelijk te maken: - gebruik de sloten op deuren, kofferdeksel, stuurmechanisme en benzinedop; - vervang paddestoelvormige deurgrendelfcnopjes door glad de, die men niet eenvoudig omhoog kan trekken; - is uw auto niet voorzien van een stuurslot, gebruik dan een stuurpedaal. Dat is een uït- schuifbare stalen stang, die het stuur met het gas/koppelings pedaal verbindt; - breng eventueel een brandstof afsluiter aan; - monteer een schakelaar die het startcircuit onderbreekt; - ets in alle ruiten van de auto (met een speciale etsset) het kenteken van de auto; - denk in het uiterste geval aan een alarmsysteem. Sociale controle wil zeggen: een stuk oplettendheid van ieder een. Niet alleen op de eigen spullen, maar ook op die van een ander. Ziet u iets verdachts, waarschuw dan de politie (tele foon in Vlissingen 15050). Voorkoming van misdrijven is een zaak van de politie, maar ook van u! G E M E E informatiepagina van de gemeente Vlissingen redactie: sectie Communicatie, stadhuis Vlissingen, telefoon 01184-87335

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5