informatiepagina van de gemeente vlissingen Weer gebied met parkeren voor vergunninghouders Chemokar rijdt nog donderdag en vrijdag I lepeziekte, wat te doen? Vergunning Straatfestival I Ringrijden Straatverkoop door kinderen II Q If Gemeente verplicht tot verhaal bijstand redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Straten Hier komt de chemokar: Nieuwe iepen Bestrijding Informatie Ook op zaterdag! Geluidsniveau Eindtijden Gemeenteraad akkoord met herstel Milieumonument Verkeersmaatregelen Informatie Echtscheiding Even bijpraten met wethouder De Keijzer (Brom)fietsers van twee kanten Winkels op maandag om 11.00 uur open Woensdag 29 juli 1992 DE VLISSINGER Burgemeester en wethouders hebben een nieuw gebied in de Vlissingse binnenstad aan gewezen waar met ingang van 1 augustus parkeren voor be langhebbenden geldt. Dat be tekent dat in deze straten alleen mag worden geparkeerd door bewoners, bedrijven en instellingen die over een par- keervergunning beschikken. Zij hebben hierover een brief van de gemeente ontvangen. Bij de brief zat een aanvraag formulier voor een parkeerver- gunning met een toelichting. Vanaf 1 augustus 1992 geldt par keren voor vergunninghouders ook in het gebied tussen Lange Zelke, Spuistraat, Coosje Bus- kenstraat en noordwestelijke zij de van de Walstraat (tussen de Vrouwestraat en de kop van de Walstraat) en op het Bellamy- park, de Smalle Kade, in de Spuistraat en in de Molenstraat. Het gebied en de straten zijn met borden "P vergunninghou ders" aangegeven. Al eerder wezen b&w diverse straten oostelijk van het Bella- mypark en een gedeelte van de Glacisstraat aan waar alleen met een vergunning geparkeerd mag worden. In al deze straten mag alleen worden geparkeerd met een par- keervergunning. Alleen bewo ners, bedrijven en instellingen uit deze straten kunnen zo'n ver gunning kopen voor f 60,- per jaar of f 35,- per half jaar. Wie zonder vergunning parkeert kan een boete van f 100,- krijgen! (foto: Ruben Oreel) De chemokar rijdt deze week door de wijken van Vlissingen om schadelijke stoffen zoals batterijen, verf, olie, medicij nen en spuitbussen op te ha len. De afgelopen dagen is de kar al in Paauwenburg, de bin nenstad, de Scheldebuurt en Oost-Souburg geweest. Don derdag en vrijdag heeft de chemokar nog standplaatsen in West-Souburg, Westerzicht, Papegaaienburg, Bossen- burgh, Rosenburg, Hofwijk, de Bloemen- en schildersbuurt, de Bonedijkebuurt en de buurt Vredehof. Een goede gelegen heid om vlak voor de vakantie uw chemisch afval kwijt te raken! donderdag 30 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: Papegaaienburg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur: Bossenburgh-zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur: Bossenburgh-noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur: Rosenburg (bij Bossenburghweg) 11.00 - 11.30 uur: Westerzicht-noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur: Westerzicht-zuid (bij bejaardenwon.) 14.00 - 14.30 uur: Noordbeekseweg (bij Oosterbaan) Sinds een jaar of twintig steekt regelmatig de iepeziek te de kop op. Die wordt veroor zaakt door een schimmel in iepebomen. Als iepen met de ziekte besmet raken, gaan ze snel dood. Ook in Vlissingen staan veel van deze bomen... Wat doet de gemeente om de verspreiding van de iepeziekte te voorkomen? Juist omdat de iep goed bestand is tegen zeewind heeft Vlissin gen veel van deze bomen. On geveer 25% van de straatbomen in Vlissingen is iep. Om het risi co van aantasting zoveel moge lijk te beperken neemt de gemeente de volgende maat regelen: - het aantal veldiepen (die zeer vatbaar zijn) wordt teruggedron gen waardoor de besmettings haarden afnemen; - bij het aanplanten van nieuwe iepen wordt een keuze gemaakt uit de minder vatbare "soorten"; - zieke iepen (ook uit particuliere tuinen) worden zo spoedig mo gelijk verwijderd zodat besmet ting van in de omgeving aanwezige iepen wordt voor komen. Omdat iepen goed bestand zijn tegen het kust- en stadsklimaat, een stevige verankering hebben en fraai van vorm zijn, blijft de gemeente nieuwe iepen planten. Zo worden er weer iepen terug- geplant wanneer er iepen uit een rij wegvallen. Het zou im mers een vreemd gezicht zijn als er plotseling afwijkende bomen in zo'n rij zouden staan. Als er echter een vrijstaande iep ver dwijnt, dan wordt er bij vervan ging vaak gekozen voor een andere boomsoort zoals linde, es of esdoorn. Ook wanneer een iepenrij zo ver is uitgedund dat er bijna geen sprake meer is van een rij, kan dat een reden zijn om over te gaan op een andere boomsoort. De iepeziekte kan worden bestreden door de veroorzaker, de iepespintkever, zoveel moge lijk de broedgelegenheid te ont nemen om zo de infectie van gezonde bomen te voorkomen. Daarom is iedere eigenaar ver plicht zijn aangetaste iepen te (laten) vellen en de schors te vernietigen. Ook is het verboden om ongeschild iepehout in bezit Hoe ziet een iep er uit? Het is de enige boom met een asymmetrisch blad en een sche ve bladvoet. De beide bladhelf ten zijn niet even groot en beginnen niet op dezelfde plaats. Het blad is min of meer ovaal en eindigt puntig. De rand van het blad is gekarteld. te hebben of te vervoeren, bij voorbeeld voor de open haard. Nadere informatie en advies over het bestrijden van de ie peziekte - ook in particuliere tuinen - is verkrijgbaar bij de sectie Beplantingen van de gemeente, Zaaihoekweg 2, te lefoon 13902. 13.30 - 14.00 uur: Korenbloemlaan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur: Vredehoflaan (bij Pr.Rooseveltl.) 14.30 - 15.00 uur: Vrijdomweg (doopsgezinde kerk) 15.00 - 15.30 uur: Bonedijkestraat (hoek Sottegemstr.) U kunt schadelijke stoffen ook inleveren bij het depot van de sectie Afvalverwijdering, Edi- sonweg 9. Dat kan van maan dag tot en met vrijdag van 08.00 - 12.00 en van 13.00 - 16.00 uur. Het depot is echter ook geopend op: zaterdag 1 augustus 1992 van 10.00 - 12.00 uur. (foto: Ruben Oreel) 14.30 - 15.00 uur: Kerklaan (tegenover r.k.kerk) vrijdag 31 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: H. Segherslaan (bij Jan Koppejan) 09.30 - 10.00 uur: A. Coortelaan (bij A.vd Vennestr.) 10.00 - 10.30 uur: Verl. Bonedijkestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 - 11.00 uur: Hogeweg (bij Jan Steenlaan) 11.00 - 11.30 uur: Irislaan (hoek J. Israëlslaan) Het hoofdpodium van het Straatfestival Vlissingen staat tot en met dinsdag 4 augustus 1992 op het Bellamypark, met de achterzijde tegen het standbeeld van Frans Naere- bout. Er is ook een kleiner po dium en een terras op het grasgedeelte van het Bella mypark. Burgemeester en wethouders hebben de Culturele Raad Vlis singen een muziekvergunning verleend voor het Bellamypark van 30 juli tot en met 4 augustus 1992. Er geldt een maximaal ge luidsniveau van 85 decibel om de overlast voor omwonenden te beperken. In de contracten van de groepen is een bepaling op genomen dat het geluidsvolume "restricted" is. Burgemeester en wethouders hebben de volgende eindtijden voor de activiteiten op het Bella mypark vastgesteld: donderdag 30 juli: 24.00 uur, uiterlijke uitloop tot 00.30 uur vrijdag 31 juli: 00.30 uur, uiterlijke uitloop tot 01.00 uur zaterdag 1 augustus: 00.30 uur, uiterlijke uitloop tot 01.00 uur zondag 2 augustus: 24.00 uur, uiterlijke uitloop tot 00.30 uur De gemeenteraad heeft vorige week besloten voor het herstel en de verplaatsing van het Mi lieumonument f 51.900,- uit te trekken. Het college had de raad ook voorgesteld om de sokkel en de fundering op het badstrand te verwijderen (kosten f 33.600,-). Omdat die nu onder het (op gespoten) zand onzichtbaar zijn besloot de raad ze daar maar te laten zitten en er voorlopig geen geld voor uit te trekken. maandag 3 augustus: 24.00 uur, uiterlijke uitloop tot 00.30 uur dinsdag 4 augustus: 00.30 uur, uiterlijke uitloop tot 01.00 uur De horeca van het Straatfestival terrein op het Bellamypark moet 1 uur na het einde van de mu ziek sluiten. Verkeer rond het festivalterrein op het Bellamypark blijft moge lijk. Alleen de Brugstraat wordt voor verkeer afgesloten en op de Smalle Kade zal een stop- en parkeerverbod gelden. Informatie over het programma van het Straatfestival is verkrijg baar bij de infostand van het festival op het Bellamypark. In formatie over de vergunning van het Straatfestival is verkrijgbaar bij de sectie Economische Za ken in het stadhuis (telefoon 87318). Informatie over de ver keersmaatregelen is verkrijg baar bij de politie (telefoon 15050). Per 1 augustus 1992 treedt een aantal nieuwe bepalingen in de Algemene Bijstandswet, waar ook de Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers (RWW) onder valt, in werking. De voornaamste wijziging is dat de gemeentelijke sectie Sociale Zaken teveel verstrek te bijstand moet gaan terug vorderen. Bovendien moet altijd onderzocht worden of onderhoudsplichtigen kunnen bijdragen in de kosten van le vensonderhoud van mensen met een bijstandsuitkering. Onderhoudsplichtigen zijn men sen die wettelijk verplicht zijn om bijvoorbeeld hun echtgenoot of hun kinderen te onderhouden. Deze verplichting geldt bijvoor beeld voor echtgenoten die nog niet officieel gescheiden zijn. Ook na de echtscheiding kan een onderhoudsplicht bestaan. Ook als men niet getrouwd is ge weest kan er een onder houdsplicht van kinderen be staan. Tot 1 augustus was de gemeente vrij om te bepalen of en in welke gevallen zij onderhoudsplichti gen wilde aanspreken op een eventuele bijdrage in het levens onderhoud van mensen die bijstand ontvangen. Na 1 au gustus 1992 zal de gemeente dat dus in alle gevallen moeten doen. Slechts als er zeer drin gende redenen zijn om niet te verhalen, kan de gemeente daartoe besluiten. Nieuw is ook dat aan mensen die een beroep doen op de bijstand, terwijl een echtschei dingsprocedure nog' loopt of moet gaan lopen, een voorwaar de kan worden opgelegd. Dit is de voorwaarde om in de echt scheidingsprocedure ook te ei sen dat de (ex)echtgenoot gaat bijdragen (alimentatie) in het le vensonderhoud van de andere echtgenoot en eventuele kin deren. Overigens is in de nieuwe regels al vooruitgelopen op de beper king van de duur van de alimen tatie tot 12 jaar zoals dit verwerkt is in een wetsvoorstel dat bij de Eerste Kamer ligt. Nadere informatie over dit on derwerp kunt u krijgen bij de sectie Sociale Zaken van de gemeente (telefoon 87579). K U zult zich wellicht herinneren dat de gemeenteraad in maart het gemeentelijk woonwagen plan vaststelde. Dat gaat uit van een drietal nieuwe woonlocaties van maximaal tien standplaatsen voor woonwagenbewoners. In middels hebben we een deel van het overeengekomen traject afge legd. Dat heeft bestaan uit over leg met alle betrokkenen: de woonwagenbewoners en de be wonersvertegenwoordigingen uit de drie wijken. Het ging daarbij over een aantal procedurele aspecten en een eerste oriëntatie op de situering van de woonwa genlocaties binnen de betreffen de gebieden. We hebben afgesproken dat we op de eerste bespreking na de zomervakantie de schetsmatige uitwerking van de verschillende mogelijkheden zullen bespreken. Inmiddels vindt er ook overleg plaats met de woonwagenbewoners over de vraag welke locatie hun voorkeur heeft. We hopen zo volgens de eerder gemaakte afspraken tot een voor iedereen bevredigende planvorming te komen. De schoolvakanties in onze pro vincie zijn aangebroken. Ogen schijnlijk is dat voor degenen die bij het onderwijs betrokken zijn een rustige periode. Maar dat geldt zeker niet voor iedereen! Zo is de vorige week de Stedelijke Scholengemeenschap Schelde- mond begonnen met het verhui zen van de inventaris naar het nieuwe schoolgebouw in Weye- vliet. Om de school met ingang van het nieuwe schooljaar (sep tember a.s.) van start te kunnen laten gaan poet er nog heel wat werk verricht worden. De officiële opening is voorzien op 11 novem ber a.s. Vorige week stemde de gemeen teraad in met het opheffen van het eenrichtingsverkeer voor (brom)fietsers in een aantal stra ten. Het gaat om straten waar nu eenrichtingverkeer is en waar straks (brom)fietsers van beide kanten mogen inrijden. Onder de bestaande borden komen on derbordjes met de tekst "UITGE ZONDERD (BROM)FIETSERS" De bordjes zullen na de vakantie worden aangebracht. Vanaf dat moment mogen (brom)fietsers van twee kanten door de volgen de straten rijden: Beursstraat Van de Bossestraat Deurlostraat Falckstraat Hellebardierstraat Hogeweg Jongkindlaan Kroonwerkgracht Lelienlaan (west) Madelievenlaan Marnixplein Nieuwstraat (midden) Prins Hendrikweg (parallelweg) Rehobothstraat Rembrandtlaan Sarazijnstraat Stadhuisplein Violenlaan Vlissingsestraat (noord) Vrouwestraat (oost) Willem Witsenlaan Zeelandiaplein Korte Zelke Nadere informatie over deze ver keersmaatregel is verkrijgbaar bij de sectie Nieuwe Werken in het stadhuis (telefoon 87223). De winkels in Vlissingen en Oost-Souburg mogen op de maandagen in augustus om 11.00 uur opengaan. Burgemeester en wethouders hebben de Winkeliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen hier voor toestemming verleend. De toestemming geldt echter alge meen, voor alle winkels in Vlis singen en Oost-Souburg. Deze ontheffing van de Winkelslui tingswet geldt tot en met maan dag 31 augustus 1992. Ook het Zeeland College heeft pas een verhuizing achter de rug. Voor de Centrale directie en de administratie, die tijdelijk in Middelburg waren gehuisvest, is nu de voormalige Markusschool ingericht. Ook heeft de naastge legen MDGO er daar een tweetal lokalen bij gekregen. Bovendien wacht er nog een organisato risch zware klus. Met de Dag- en Avond Scholengemeenschap (DAS) Zeeland is afgesproken om de mogelijkheid van een fusie van beide scholen per 1 au gustus 1993 te bezien. Dat bete kent dat de beide directies uiterlijk volgende maand aan de besturen een intentieverklaring moeten voorleggen. Die verkla ring moet vervolgens met de aan vraag voor het 'plan van spreiding en situering' voor 1 ok tober a.s. bij het Ministerie van Onderwijs liggen. Zonder een dergelijke fusie komt de DAS- Zeeland volgens de wet op het Voortgezet Algemeen Volwasse nen Onderwijs (VAVO) per 1 au gustus 1993 niet langer voor rijkssubsidie in aanmerking. En dat moeten we zien te voorkomen! 30 Juni jl. hebben we het nieuwe bebouwingsplan voor de omge ving van de Troelstraweg gepre senteerd aan de raadsleden en aan de bewoners. De inspraak- termijn loopt volgende week (1 augustus) af. Vanuit het college hebben we duidelijk gemaakt grote voorstander van dit nieuwe plan te zijn, dat zeker voor een versterking van de stedelijke kwaliteit van Paauwenburg zal zorgen. Om dat te bereiken is in middels een keuze gemaakt uit de marktpartijen die de woning bouw voor hun rekening gaan nemen. Dat zijn woningbouwcor poratie BASCO voor premie-A woningen en voor de -in hoofdzaak- vrije sectorwoningen de Walcherse Bouw Unie (WBU), de Zeeuwse Vastgoed- en Ont- wikkelings maatschappij (ZVO) en Proverko. De architectenkeuze is gevallen op het Architectenbu- ro Van Bebber/Jongepier en het Laboratorium voor Architectuur. De procedure voorziet nu in het maken van de eerste schetsont werpen, die we na de vakantie zullen gaan bespreken met alle betrokkenen. Zaterdag 1 augustus aanstaan de vindt weer de hele dag het jaarlijkse ringrijden plaats op en rond de parkeerterreinen Schutterijstraat en Zeemans erve. Er zijn banen voor het ringrijden te paard uitgezet en er is een parcours voor het sje- zenrijden door de Torenstraat, de Schutterijstraat, de Korte Zelke en de Bussestraat. Het spreekt vanzelf dat binnen dit gebied die dag geen verkeer (foto: Ruben Oreel) is toegestaan en het gebruik van de parkeerterreinen niet moge lijk is. Alle ruimte dus voor zowel de deelnemers als de bezoekers van dit jaarlijkse stuk folklore! Officieel moet voor verkoop op de stoep, ook door kinderen, een vergunning worden aange vraagd. Maar de burgemeester kan daar uitzonderingen op toe laten. Zo is bepaald dat kinderen voor de verkoop op stoepen geen vergunning nodig hebben onder de volgende voor waarden: 1. In het kernwinkelgebied mag het niet, tenzij het alge meen wordt toegestaan, bij voorbeeld op Koninginnedag. 2. Voetgangers en andere ver keersdeelnemers mogen geen last hebben van de uitstalling; de doprgang moet dus niet be lemmerd worden. 3. Geen uitstallingen voor de deuren van winkels, kantoren en woningen. 4. Verkocht mogen worden: speelgoed en kleine persoon lijke dingen en kleine huishou delijke spulletjes. Oud speelgoed, kleine dinge tjes, huishoudelijke spulletjes. Kinderen vinden het leuk om deze dingen op een kleed op de stoep te verkopen. Dat mag, onder bepaalde voor waarden... niet aan de regels houdt zal door de spullen op te pakken en de de politie worden opgedragen verkoop te staken. Als jongelui zich houden aan de ze regels is geen vergunning no dig en zal de politie dus ook geen bekeuring geven omdat de vergunning ontbreekt. Wie zich -(foto: Ruben Oreel)

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5