informatiepagina van de gemeente vlissingen Horeca: waar waar niet? wel, I Chemokar komt weer Gratis, bewaakte fietsenstalling! Beleidsplan voordelta I Vergadering gemeenteraad straatfestival van start I Torenmuziek .<v3TVa^. redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 II 1/ Kernwinkelgebied Bellamypark oostzijde - Smallekade - Beursplein - Nieuwendijk - Zeilmarkt westzijde Walstraat-zuid Overig gebied Arsenaalgebied Boulevard de Ruyter Boulevards Bankert en Evertsen Notitie verkrijgbaar I a 14.30 - 15.30 uur. (achter Aldi) van 11 Even bijpraten met burgemeester iVan der Doet Milieumonument Rampenplan Rampenbrochure Woensdag 22 juli 1992 DE VLISSINGER Burgemeester en wethouders hebben voorlopig bepaald waar in de toekomst in de Vlis- singse binnenstad bepaalde horecagelegenheden kunnen zijn. Dat staat in de b&w- notitie "Vestigingsbeleid ho reca - planologisch bezien". De notitie geeft het voorlopige standpunt van b&w weer. Er is schriftelijk inspraak op de no titie mogelijk tot 21 september 1992. Daarna wordt de notitie behandeld in de vaste com missies van advies en bijstand voor ruimtelijke ordening en economische zaken. Uiteinde lijk zal de notitie ter vaststel ling aan de gemeenteraad worden voorgelegd. In de nu verschenen notitie ma ken b&w onderscheid in vier ty pen horecabedrijven: logiesbe- drijven, cafés, restaurants en verlofbedrijven. Verlofbedrijven zijn "in hoofdzaak drank en ge ringe etenswaren verstrekkende bedrijven voor al dan niet ge bruik ter plaatse". Deze bedrij ven zijn nu veelal gevestigd in panden met de bestemming "detailhandel" waardoor fricties kunnen ontstaan. Tevens verdelen b&w in de noti tie de binnenstad in bepaalde gebieden en geven daarbij aan welke soort horeca in die gebie den mogelijk is. In dit gebied vinden b&w alleen winkelondersteunende horeca gewenst. Alle andere typen ho reca vinden b&w hier niet passend. Dit is van oudsher het uitgaans gebied in de gemeente. Hier zijn veel cafés en restaurants. Er is echter ook een loop van bezoe kers door de achterliggende woonstraten. Daarom wijzen b&w een uitbreiding van de zo genoemde "harde" horeca (ca fés, nachtbars, dancings) in dit gebied af. De bestaande vesti gingen van dit type worden ech ter aanvaardbaar geacht, mits die de functies in en bij dit ge bied niet onevenredig schaden. B&w staan voor dit type horeca per pand een bestemming te geven. B&w willen uitdrukkelijk een her leving van ongewenste situaties op de Nieuwendijk en de uitstra ling daarvan, vermijden. In dit gebied vinden b&w restaurants aanvaardbaar. Van groot belang is dat zoveel mogelijk horecazaken, ongeacht het type, in dit gebied ook over dag geopend zijn. Dit komt de toeristisch-recreatieve functie van het gebied ten goede. Dit gebied heeft oorspronkelijk meer een winkelfunctie dan een horecafunctie. In de loop der tijd is hier echter de horecafunctie in bescheiden mate toegenomen. B&w vinden dat de "harde" ho reca hier niet uitgebreid moet worden gelet op de loop door woonstraten naar andere uit- gaansgedeelten in het centrum en de daarmee samenhangende overlast. De bestaande vestigin gen van cafés moeten per pand deze bestemming krijgen. Wel zal de studentensoos in dit ge bied verdwijnen, zodra de ge meente het gebruik van dit pand opzegt voor renovatie. In dit gebied vinden b&w enige uitbreiding van eetgelegenhe- den en restaurants aanvaard baar. Het gebied is niet aangewezen als kernwinkelgebied. De Walstraat zuid moet een eigen gezicht krijgen tussen het kern winkelgebied en het toeristisch- recreatieve gebied Nieuwendijk- Arsenaal. "Daarin kan een zorg- functie en de functies van hotels/pensions en restaurants. Een enkel café met een goed terras vinden b&w aanvaard baar. Minder aanvaardbaar zijn echter verlofbedrijven, afgezien van de bestaande kiosken. Mocht zich in dit gebied een ca fé of verlofbedrijf willen vestigen, dan moet in elk geval een proce dure tot wijziging van het bestemmingsplan worden ge volgd, vinden b&w. Buiten de hiervoor genoemde gebieden bevinden zich café Herman in de Nieuwstraat, de cafés De Concurrent en Thor in het korte stukje Groenewoud en café Erna aan het Bellamypark (west). De gemeente ontvangt veel klachten van omwonenden over vuldige en voorlopig bescheiden horeca-ontwikkeling passen, ge combineerd met op de toeristisch-recreatieve functie aansluitende winkel- en recrea tieve vestigingen", aldus b&w. Het moet hier wel om dagzaken gaan, versterking van de nacht horecafunctie wijzen b&w hier af. B&w vinden het voorshands ver standig hier geen nieuwe horeca toe te staan met uitzondering van de bij de huidige invulling passende zoals een theatercafé en een enkel restaurant of verlof- bedrijf. Hier zijn pensions (over deze he le boulevard) en een enkel restaurant (in het meest zuidelij ke deel van deze boulevard) aanvaardbaar, aldus b&w. Overi gens moet de woonfunctie in dit gebied voorop staan. Hier moet een evenwicht gevon den worden tussen de woon- foto: Ruben Oreel café Herman. Ernaast zijn twee onbewoonbare panden. B&w vinden dat voor deze drie pan den een stadsvernieuwingspro ject ontwikkeld moet worden, met het doel hier een woonfunc tie te maken. In de ontwerp- financiële meerjarenplanning 1993 t/m 1996 van de gemeente is voor dit project een bedrag op genomen. De twee cafés in Groenewoud - noord veroorzaken nauwelijks overlast. B&w vinden de uitstra ling van deze cafés aanvaard baar, mits de voorschriften in acht worden genomen. Voor zo ver bekend veroorzaakt ook café Erna aan het Bellamypark geen onevenredige last. B&w willen daarom dit gebruik van deze panden op de huidige plekken toelaten. De notitie "Vestigingsbeleid horeca - planologisch bezien" is voor belangstellenden gra tis verkrijgbaar bij de sectie Communicatie in het stadhuis (begane grond,' telefoon 87337). (foto: Ruben Oreel) Schadelijke stoffen horen niet in de vuilniszak. Verf, olie, bat terijen, medicijnen en spuit bussen moeten apart worden gehouden. U kunt dit klein chemisch afval inleveren bij winkels waar u deze spullen nieuw koopt. Ook staan er op veel plaatsen batterijbakken. U kunt schadelijke chemische stoffen ook inleveren bij de chemokar. De chemokar komt volgende week ook bij u in de buurt. Op dezelfde dag waarop wekelijks het huisvuil wordt opgehaald. Tijdens deze kermisweek is op het Bellamypark een gratis, be waakte fietsenstalling ingericht. Het is een initiatief van de ge meente en de politie in het kader van de actie "Zet 'm vast!" De stalling is tot en met zater dag 25 juli elke dag open van 12.00 - 24.00 uur, en Zondag 26 juli van 13.00 - 24 uur. Donder dagavond 23 juli, de avond van het vuurwerk, zelfs tot 01.00 uur. En gratis! Als u hier uw fiets stalt, ontvangt u een bonnetje. Op vertoon van het bonnetje kunt u uw fiets weer meenemen. De fietsen worden bewaakt door vrijwilligers die de gemeente hiervoor heeft aange trokken. Zij staan in verbinding met de politie. De fietsenstalling is een proef project met als doel het aantal fietsendiefstallen tijdens de ker misperiode terug te dringen. Na de kermis eindigt het proef project. De stalling blijft dan ech ter wel op het Bellamypark staan ten behoeve van het Straat festival. Bij de sectie Economische za ken in het stadhuis (tweede verdieping) ligt het beleids plan voordelta ter inzage. Het is een plan van het ministerie van Verkeer en Waterstaat voor het watergebied tussen Westkapelle en Hoek van Hol land. Het plan is opgesteld door het Bestuurlijk Overleg Voordelta. Dat is een groep bestaande uit vertegenwoordi gers van tal van organisaties en gemeenten die betrokken zijn bij dit kustgebied. De gemeente Vlissingen is ook in deze groep vertegenwoordigd omdat een klein stukje grondge bied (of beter: watergebied) van de gemeente in het plangebied ligt. Tot het grondgebied van Vlissingen behoort namelijk een stuk water van de Westerschel- de/Noordzee dat zich uitstrekt tot voor de kust van Westkapelle. Het nu ter inzage liggende be leidsplan is voorlopig vast gesteld door het Bestuurlijk Overleg Voordelta. Er kan tot 1 september 1992 op worden ge reageerd bij de gemeente. De gemeente neemt eventuele reacties mee naar de vergade ring van het Bestuurlijk Overleg Voordelta op 4 november 1992 waarin het plan definitief wordt vastgesteld. Nadere informatie over het plan is verkrijgbaar bij de heer P.J.H. Altena Economische van de zaken sectie in het stadhuis (telefoon 87318). foto: Ruben Oreel Zaterdag 25 juli aanstaande bespeelt Bas de Vroome de beiaard van de stadhuistoren van 14.30 - 15.30 uur. Het beiaardconcert maakt on derdeel uit van een reeks toren- muziekconcerten die de sectie Uit van de Culturele Raad Vlis singen deze zomer organiseert. De volgende beiaardconcerten op de stadhuistoren worden ge geven op zaterdag 8 augustus door Luc Rom bouts en op zater dag 22 augustus door Freek Bakker, beide eveneens van 14.30 - 15.30 uur. HIER KOMT DE CHEMOKAR: maandag 27 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: Troelstraweg (bij de Spar) 09.30 - 10.00 uur: Van Hallstraat (hoek v.Reenenstr.) 10.00 - 10.30 uur: Paauwenburgweg (bij winkelcentrum) 10.30 - 11.00 uur: Wagnerlaan (middenin) 11.00 - 11.30 uur: De S. Lohmanlaan (bij "De Triangel") 13.30 - 14.00 uur: Alexander Gogelweg (bij Colijnstraat) 14.00 - 14.30 uur: Troelstraweg (bij Piersonstraat) 14.30 - 15.00 uur: Offenbachlaan (hoek Rossinilaan) dinsdag 28 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: Piet Heinkade (bij v.d. Akker) 09.30 - 10.00 uur: Zeilmarkt (parkeerterrein) 10.00 - 10.30 uur: Spuistraat (bij Aldi) 10.30 - 11.00 uur: Scheldestraat (bij Clijverstraat) 11.00 - 11.30 uur: Badhuisstraat (bij watertoren) 13.30 - 14.00 uur: Van Nispenplein (achter brandweer) 14.00 - 14.30 uur: Kasteelstraat (oostelijk deel) 14.30 - 15.00 uur: Dorpsstraat (Ritthem) woensdag 29 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: B. Stemerdinglaan (bij MAvd Puttestr.) 09.30 - 10.00 uur: J.D.P. de Smitstr. (bij Molenweg) 10.00 - 10.30 uur: Oranjeplein (tegenover Rabobank) 10.30 - 11.00 uur: Lekstraat (tegenover vijver) 11.00 - 11.30 uur: B. Stemerdinglaan (parkeerterrein RCS) 13.30 - 14.00 uur: Verl. Kanaalstraat (achter Aldi) Dar\r\ci, uciuc cvcnccno van ven. r\ai laaiou acu 14.00 - 14.30 uur: Hudsonstraat (bij H. Dwarsstraat) 14.30 - 15.00 uur: Kromwegesingel (bij "De Zwaan") 15.00 - 15.30 uur: Wittezeestraat (hoek Padweg) donderdag 30 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: Papegaaienburg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur: Bossenburgh-zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur: Bossenburgh-noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur: Rosenburg (bij Bossenburghweg) 11.00 - 11.30 uur: Westerzicht-noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur: Westerzicht-zuid (bij bejaardenwon.) 14.00 - 14.30 uur: Noordbeekseweg (bij Oosterbaan) 14.30 - 15.00 uur: Kerklaan (tegenover r.k.kerk) vrijdag 31 juli 1992 09.00 - 09.30 uur: H. Segherslaan (bij Jan Koppejan) 09.30 - 10.00 uur: A. Coortelaan (bij A.vd Vennestr.) 10.00 - 10.30 uur: Verl. Bonedijkestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 - 11.00 uur: Hogeweg (bij Jan Steenlaan) 11.00 - 11.30 uur: Irislaan (hoek J. Israëlslaan) 13.30 - 14.00 uur: Korenbloemlaan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur: Vredehoflaan (bij Pr.Rooseveltl.) 14.30 - 15.00 uur: Vrijdomweg (doopsgezinde kerk) 15.00 - 15.30 uur: Bonedijkestraat (hoek Sottegemstr.) Ook op zaterdag! U kunt schadelijke stoffen ook inleveren bij het depot van de sectie Afvalverwijdering, Edi- sonweg 9. Dat kan van maandag tot en met vrijdag van 08.00 - 12.00 en van 13.00 - 16.00 uur. Het depot is echter ook geopend op: zaterdag 1 augustus 1992 van 10.00 - 12.00 uur. Donderdag 23 juli aanstaande vergadert de gemeenteraad voor de laatste maal voor de vakantie. De vergadering be gint om 19.30 uur in het stad huis en kan vanaf de publieke tribune worden gevolgd. Er is een populaire raadsagenda voor bezoekers beschikbaar. De raadsvoorstellen liggen ter inzage in de gemeentelijke in- formatiehoeken. De te behan delen punten staan hierna. 0. ALGEMEEN BESTUUR 0.1. Vervanging trouwloper stadhuis 0.2. Krediet aanschaf en invoe ring geautomatiseerd postregis tratiesysteem 0.3. Aanschaf nieuw geautomati seerd sociale zaken uitkeringen systeem 0.4. Aanvaarding schenking ver lichting St. Jacobstoren 2. VERKEER, VERVOER EN WATERSTAAT 2.1. Wijziging gemeenschappe lijke regeling wegschap Wal cheren 2.2. Fietsbewegwijzeringspro- ject Walcheren 2.3. Opheffen éénrichtingsver keer voor (brom)fietsers Terwijl de kermis nog volop draait is het Straatfestival al met diverse optredens van start ge gaan. Maar volgende week start pas de opbouw van het grote festivalterrein op het Bellamy park. Alle omwonenden van dit terrein en van de overige plaat sen waar onderdelen van het festival plaatsvinden, hebben van de gemeente een brief ont vangen over de eindtijden van 3. ECONOMISCHE ZAKEN 3.1. Experiment winkelslui tingswet 4. ONDERWIJS 4.1. Verzamelvoorstel medewer king ex artikel 74 WBO 4.2. Weigering medewerking ex artikel 74 WBO 4.3. Vaststelling subsidie 1991 Stichting Basiseducatie Vlis singen 4.4. Garantie geldlening voor Stichting Basiseducatie Vlis singen 5. CULTUUR EN RECREATIE 5.1. Herstel milieumonument 6. SOCIALE VOORZIENINGEN EN MAATSCHAPPELIJK WERK 6.1. Startsubsidie woonon- dersteuningsproject Paauwen- burg 8. RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING 8.1. Herziening huurovereen komst volkstuinvereniging "Levenslust" (foto: Ruben Oreel) 8.2. Financiële resultaten grond exploitaties t/m 31.12.1991 8.3. Verkoop werkplaats Beci- usstraat 21 8.4. Voorbereidingsbesluit Ritthem 9. FINANCIERING EN ALGE MENE DEKKINGSMIDDELEN 9.1. Voorjaarsnota 1992 9.2. 3e t/m 7e Begrotingswijzi ging 1992 Rondvraag Sluiting de optredens en over het maxi male geluidsniveau van de muziek. foto: Ruben Oreel In deze weken vinden in de bin nenstad van Vlissingen weer veel zomeractiviteiten plaats. Vooral de kermis en het Straatfestival zijn evenementen die bij een groot publiek populair zijn. Ik ben mij er echter ook van bewust dat dit voor de omwonenden overlast kan veroorzaken. Daarom zijn re gels gesteld ten aanzien van het eindtijdstip en het geluidsniveau van de muziek van deze evene menten. Die regels zijn dusdanig dat het publiek van de evene menten kan genieten en tevens een redelijke nachtrust voor de omwonenden is gewaarborgd. Er is rekening gehouden met de functies die de gemeente aan de binnenstad toebedeelt: een woonfunctie èn een toeristisch - recreatieve functie. Het is met goede regelgeving en wederzijds begrip zeker mogelijk beide func ties in de zomer te combineren. Het gemeentebestuur gaat ervan uit dat de Vlissingse binnenstad zowel voor de bezoekers als de eigen inwoners aantrekkelijk moet zijn! Enige jaren lang heeft het natio naal Milieumonument het badstrand gesierd. Helaas werd op 22 april vorig jaar de "olie- druppel" van het monument een prooi van de golven. Het college van burgemeester en wethou ders wil nu de restanten van het monument op het strand verwij deren en het monument herplaat sen op de landtong bij de Oranjemolen. De gemeenteraad neemt hierover in zijn vergade ring van morgenavond een besluit. Het college doet het voorstel aan de raad omdat destijds bij het aanbieden van het monument aan de gemeente de gemeente Vlissingen dit niet al leen in dank aanvaardde maar zich tevens verplichtte om het monument in stand te houden. Het gaat bovendien om het nètio- nale milieumonument, het enige in Nederland. De maakster, Lidy Hoewaer, kan instemmen met de nieuwe plaats die bijna net zo goed is als een plek in zee. Ik hoop van harte dat de gemeente raad bereid zal zijn het benodig de geld beschikbaar te stellen. Een onderwerp waar misschien in deze vakantietijd weinigen aandacht voor hebben is het ont staan van een ramp. Dat kan echter wel degelijk voorkomen getuige de brand onlangs bij het bedrijf Cindu in Uithoorn. Na de ze ramp bleek ook dat veel ge meenten nog geen rampenplan hebben. Vlissingen heeft wèl zo'h plan. Nu is een rampenplan niet veel meer dan een "spoorboekje" met telefoonnummers en andere feitelijke gegevens. Daarom is be langrijker dan een rampenplan een zogenoemd rampbestrij- dingsplan. Zo'n plan is voor een beperkt aantal bedrijven noodza kelijk en geeft precies aan welk soort ongevallen er plaats kun nen vinden en welke hulpverle ningsorganisaties er dan welke maatregelen moeten nemen. Het rampbestrijdingsplan voor de kerncentrale Borsele is gereed en voor de bedrijven Hoechst en Total zijn deze na de zomer ge reed. Bovendien wordt bekeken of er ook zo'n plan te maken is voor ongevallen op de Wester- schelde. Een probleem is echter dat de omstandigheden daar nooit hetzelfde zijn. We zullen bij ongevallen op het water dan ook altijd moeten blijven reageren op niet te voorspellen gebeurte nissen. In oktober aanstaande zal bij alle Zeeuwse burgers een voorlich tingspakketje worden bezorgd met daarin een Zeeuwse ram penbrochure, een bewaarkaart, een sticker en een begeleidende brief van de burgemeester van de betreffende gemeente. Het pakketje bevat alle actuele infor matie over wat Zeeuwse burgers moeten doen bij rampsituaties. Dat is belangrijk om de gevolgen van een eventuele ramp zo klein mogelijk te laten zijn!

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7