Dierenasiel Vlissingen heeft andere asielauto Boekhandel De Ruiter schaft twee Fiat Fiorino's aan Dealers voor Walcheren Vader en zoon De Voogd samen in autobranche Autobemiddelaar Wim Stroo makelaar in de autobranche is Dingemanse neemt autobedrijf aan Euromarkt Middelburg over Op jongeren gerichte campagne alcohol en verkeer in Zeeland Mira Autoshop heet nu Carlife Woensdag 22 juli 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Het idee om met Autobemiddeling Zeeland te beginnen werd eigenlijk geboren omdat Stroo in het verleden talloze malen werd benaderd door familieleden, vrienden en kennissen om te assisteren bij de aanschaf van een auto. „Op een gegeven moment kwam ik op het idee om daar mijn beroep van te maken. Ik probeer te voorkomen dat mensen van het kastje naar de muur worden gestuurd en dat ze een slechte koop doen of naar verhouding teveel betalen. Op die manier wordt veel ellen de en teleurstelling voorkomen". Het inschakelen van Autobemiddeling Zee land kan zich vanuit twee verschillende situa ties voordoen. Een klant heeft al een auto op het oog en wil graag zeker weten of het voer tuig technisch in goede staat verkeert en de Elke auto wordt van onder tot boven nagekeken. prijs waard is; een andere mogelijkheid is dat iemand een auto van een bepaald merk zoekt maar niet weet waar die te koop staat. In dat geval raadpleegt Stroo zijn bestanden en se lecteert een aantal auto's aan de hand van de opgegeven voorkeur voor kleur, type en prijs klasse. Vervolgens gaat hij samen met de klant op stap om de auto's ter plaatse te testen. Voor zijn diensten rekent Stroo een vast tarief per transactie; in de praktijk komt dat neer op een paar honderd gulden. „Maar dan weet een klant dat hij een goede auto M v«L BESTELAUTO'SHOFIWN Dierenasiel langeleenweg V «Smmmmmm 0Ü84-W40A heeft gekocht terwijl hem dat weinig tijd heeft gekost; in een ander geval weet hij welke ge breken de auto vertoont en welke noodzakelij ke reparaties verricht moeten worden", aldus de auto-makelaar. De Mira Autoshops in Middelburg en Vlissin gen hebben een andere naam gekregen. De vestiging aan Plein 1940 in Middelburg en die aan het Bellamypark in Vlissingen dragen nu de naam Carlife. Beide zaken zijn nu onderdeel van een franchise-organisatie die een klein onderdeel vormt van het Shell-concern en vestigingen heeft in heel Nederland. Eigenaar A. Schout; „Na twee jaar voorbereiding heb ik deze stap genomen omdat er belangrijke voordelen aan vast zitten. Het artikelenpakket is uitgebreid, er wordt gezamenlijk reclame gevoerd en door een centrale inkoop is een scherpere prijsstel ling mogelijk". Het artikelenpakket van Carlife bestaat voornamelijk uit auto-accessoires. Secretaris G.PJ. Nijenhof van de Stichting Dierenasiel Vlissingen neemt de sleutels van de nieuwe auto in ontvangst uit handen van garagehouder K.A. Hofman. De Stichting Dierenasiel Vlissingen heeft sinds vorige week zaterdag de beschikking over een andere bestelauto. Tijdens de open dag in het dierenasiel aan de Langeleenweg op zaterdag 11 juli werd de Fiat Fiorino offi cieel in gebruik genomen. De asielauto wordt gebruikt om dieren op te halen of weg te brengen, voor het vervoer van dieren bij een bezoek aan de dierenarts en in voorkomende gevallen als dierenambulance. De reden tot de aanschaf was het feit dat de tot dan toe in gebruik zijnde twaalf jaar oude auto alleen tegen heel hoge kosten nog APK goedgekeurd kon worden. Beheerster Wil van Reine: „Het was eigenlijk niet meer verant woord om nog met die auto te rijden. Dankzij het feit dat Garage Hofman, de leverancier van de nieuwe auto, ons met een sponsorbe drag van duizend gulden tegemoet kwam was de beslissing niet meer zo moeilijk". Van Reine denkt overigens ook om een andere reden met plezier terug aan de open dag: „Er kwamen zo'n drie- tot vierhonderd mensen kijken en we hebben 28 katten en 4 honden kunnen plaatsen. Daardoor hebben we weer wat ruimte gekregen voor de opvang van an dere dieren". Paul Dingemanse voor zijn bedrijf in Middelburg. Het Autobedrijf Maritiem aan de Gildeweg 33 in Vlissingen is met ingang van 1 juli overge daan in andere handen. De nieuwe bedrijfslei ders van deze Daihatsu-dealer zijn vader Jaap en zoon Jan-Willem de Voogd. Het besluit om de stap naar het zelfstandig ondernemerschap te wagen werd genomen toen De Voogd jr. zijn studie management vol tooide aan het Instituut voor de Autohandel in Driebergen. Voor De Voogd sr. is de autohan del ook geen onbekend terrein; al sinds 1958 is hij daarin werkzaam, aanvankelijk als mon teur en later als bedrijfsleider bij de Alfa-dealer in Vlissingen. Het bedrijf is gehuurd voor een periode van vijf jaar. De Voogd sr.: „Daarna gaan we beslissen of we het huurcontract verlengen of dat we het bedrijf overnemen. Na de overna me hebben we het werkplaatspersoneel in dienst gehouden; ik zal de werkplaats onder mijn hoede nemen en mijn zoon richt zich voornamelijk op de verkoop. De komende maanden zullen we, ondanks de drukke werk zaamheden, ook gebruiken om het magazijn, de werkplaats en de showroom naar eigen smaak in te richten en in een later stadium willen we de showroom drastisch uitbreiden". Marco Floresse van Autobedrijf Britannia (r.) overhandigt de autosleutels aan Eric Gutteling en Frank de Waal van Kantoorboekhandel De Ruiter. Sinds twee weken worden bestellingen door kantoorboekhandel De Ruiter in Vlissingen bezorgd met twee nieuwe Fiat Fiorino's. De overdracht van de beide bestelauto's vond plaats op donderdag 9 juli bij Autobedrijf Bri tannia aan de Industrieweg 19 in Vlissingen. Sinds 1 juli is Paul Dingemanse uit Kamper land eigenaar van het gelijknamige autobedrijf aan de Euromarkt 2 in Middelburg. Dinge manse is in de Zeeuwse autohandel geen on bekende want in Kortgene heeft hij al geruime tijd een schadeherstelbedrijf. Alfa Romeo Klip B.V. Industrieweg 17 4382 NA VLISSINGEN Ford Joosse Gildeweg 20 4383 NK VLISSINGEN Joosse Oude Rijksweg 60 4339 BD NW. EN ST. JOOSLAND Mitsubishi Tramper Vlissingen CV Mercuriusweg 29 4382 NC VLISSINGEN Saab Seat Autobedrijf Melse Industrieweg 31 4382 NA VLISSINGEN In het Middelburgse bedrijf, dat tot voor kort bekend stond onder de naam Auto Rik, wor den uitsluitend auto's verkocht of onderwor pen aan service- en onderhoudsbeurten. Dingemanse stapte na zijn schoolopleiding als 17-jarige plaatwerker de garagewereld in en besloot vijf jaar later zelfstandig ondernemer te worden: „In Middelburg houd ik mij uitslui tend bezig met' de verkoop van gebruikte auto's aan particulieren en bedrijven en het kleine onderhoudswerk; in Kortgene worden de grotere reparaties verricht". Een ander on derdeel van de werkzaamheden in Middelburg is de schadetaxatie ten behoeve van verzeke ringsmaatschappijen, de verkoop van uitlaten en schokbrekers en de levering van nieuwe onderdelen, sportuitlaten en accessoires. In de toekomst zal daar de verkoop van autoban den aan worden toegevoegd. De auto's worden door de boekhandel ge bruikt voor het afleveren van bestellingen en voor de bevoorrading van de kiosken in de passagiers- en de vrachtterminal en de lec tuurvoorziening aan boord van de schepen van Olau Line. Frank 'de Waal, medewerker van De Ruiter: „We hebben gekozen voor de Fiorino omdat de auto door zijn geringe afme tingen heel wendbaar is en dat is zeker in het stadsverkeer een voordeel. Ook het naar ver houding grote laadvermogen van 500 kg en de goede toegankelijkheid door een lage laad vloer en grote deuren maakt dat de Fiorino voor ons werk een ideale auto is". Citroën Dijkwel Middelburg B.V. Veerseweg 104 4332 BJ MIDDELBURG Daihatsu Autobedrijf J.W. de Voogd B.V. Gildeweg 33 4383 NJ VLISSINGEN Fiat Britannia B.V. Industrieweg 19 4382 NA VLISSINGEN Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas Herculesweg 12 4338 PL MIDDELBURG Lancia Sonke B.V. Industriestraat 8/10 4462 EZ GOES Mazda H.J. Rijk J. Weyermanweg 19 4462 GB GOES Mercedes-Benz Van Oeveren Vlissingen B.V. Mercuriusweg 25 4382 NC VLISSINGEN Peugeot Dijkwel Vlissingen B.V. Pres. Rooseveltlaan 745 4383 NG VLISSINGEN Renault Dijkwel B.V. Gildeweg 16 4383 NK VLISSINGEN Rover Autobedrijf Renton Noordmonsterweg 4 4332 SC MIDDELBURG Toyota Cevaal Industrieweg 23 4382 NA VLISSINGEN Cevaal Klein Vlaanderen 97 4331 RJ MIDDELBURG Volvo Van Fraassen Pres. Rooseveltlaan 768 4382 NB VLISSINGEN Volkswagen Auto Poppe Walcheren B.V. Gildeweg 22 4383 NK VLISSINGEN mDe voorlichtingsbus komt in 27 Zeeuwse gemeenten. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zee land houdt tot en met 31 augustus in Zeeland een campagne rond alcohol en verkeer, die gericht is op jongeren in de leeftijd van 16 tot 26 jaar. Tijdens deze campagneperiode zal de politie extra alcoholcontroles uitvoeren. In 27 Zeeuwse gemeenten zal vanuit de Voor lichtingsbus Verkeersveiligheid Zeeland in sa menwerking met het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs voorlichting worden gegeven aan jongeren. Deze campagne 'Rij alcoholvrij' is gericht op jongeren omdat van het aantal verkeersslacht offers 40 procent in genoemde leeftijdscate gorie valt en dat in bijna eenderde van die on gevallen alcoholgebruik een rol speelde. Bezoekers van de bus kunnen onder andere deelnemen aan een alcohol ademanalysetest en hun kennis van zaken toetsen door het in vullen van een vragenlijst. Audi Auto Poppe Walcheren B.V. Gildeweg 22 4383 NK VLISSINGEN Honda Autobedrijf Berbo Gildeweg 21 4382 NJ VLISSINGENi Nissan Jan Hop Dirk Dronkersweg 18, Poel III 4462 GA GOES Servicebedrijf: Autobedrijf Goedhart Kleverkerkseweg 9 4338 PA MIDDELBURG Subaru Autobedrijf Francke Rapenburgweg 1 4365 ND MELISKERKE BMW Zwartepoorte Industrieweg 27/29 4382 NA VLISSINGEN Lada Vermeulen B.V. Dorpsplein 21-23 Nisse Subdealer: Bovag garage Alexander 4384 EV Vlissingen (Dealer Yogo) Opel Janssens Vlissingen B.V. Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB VLISSINGEN V/H Louisse Middelburg Kalverstraat 1 4331 LZ MIDDELBURG Een maand geleden vestigde Wim Stroo uit Zoutelande zich als autobemiddelaar. Vanuit zijn woonhuis aan Bellink 6 adviseert hij parti culieren met zijn bedrijf Autobemiddeling Zee land bij de aankoop van nieuwe auto's en occasions. Stroo omschrijft zijn beroep als een soort ma kelaar op het gebied van auto's: „Ik breng mijn klanten in contact met de verkoper en test vervolgens de auto op kwaliteit en be trouwbaarheid; wanneer de klant beslist om de auto te kopen ga ik voor hem de onderhan delingen over de prijs aan". Omdat Stroo goed is ingevoerd in de Zeeuwse automarkt is hij in staat om uit Ket aanbod te selecteren naar de wens van de klant. Zijn deskundigheid dankt hij aan het met succes doorlopen van een aantal opleidingen: mechanica, gereedschap maken, vakbekwaamheid autobedrijf en ver kooptraining. Suzuki Autorama Walcheren Klein Vlaanderen 91-93 4331 RJ MIDDELBURG i

de Vlissinger | 1992 | | pagina 17