informatiepagina van de gemeente vlissingen Bouw van hotel en appartementen op boulevard gestart Kunst lenen Bouwplan terrein voormalig internaat zeevaartschool Briefkaartactie milieu-suggesties IZaterdag kermis! Aansluitend aan kermis: Straatfestival 9 Q V J I Gehandicaptenbeleid Geen honden op Speelstadterrein! Duiktoren Badstrand alleen in gebruik bij hoog water redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Sluiting in zomerperiode Overigens gaat de kunstuit leen gedurende de zomerperi ode sluiten van maandag 27 juli tot en met dinsdag 1 sep tember 1992. De laatste uit leendag is dus op zaterdag 25 juli, de eerste uitleendag na de zomer op woensdag 2 sep tember. Landelijke dag Mogelijkheden Winkels op maandag om 11.00 uur open Milieu-maatregelen Boulevards afgesloten Vergaderingen commissies Openingstijden Muziekvergunning Even bijpraten met wethouder De Haas Eerste paal Havenschap Verhaalsplicht Recreatie/toerisme Woensdag 15 juli 1992 DE VLISSINGER Vorige week woensdag ging de eerste paal de grond in van twee appartementengebou wen en een hotel op Boulevard Bankert. Het project wordt ge bouwd tussen de bestaande residentie Bankert en het Mari tiem Instituut De Ruyter. De bebouwing van dit gedeelte van de Vlissingse boulevards is een project van bouwbedrijf Uf- kes uit Apeldoorn. De gemeente verleende vorige week de bouw vergunning nadat Gedeputeerde Staten van Zeeland een verkla ring van geen bezwaar hadden afgegeven. Eerder vond een on derzoek plaats naar mogelijke windhinder als gevolg van de bebouwing. Het plan omvat een apparte mentengebouw bestaande uit een woontoren van 18 verdiepin gen en een woontoren van 13 verdiepingen. In totaal komen hierin 58 koopappartementen. Het tweede appartementenge bouw krijgt negen verdiepingen en bevat 23 koopwoningen. Het hotel wordt zes verdiepingen hoog en krijgt 64 kamers. Op de foto de huidige situatie op Boulevard Bankert. Uiterst links het Strandhotel. Daarnaast onbebouwd terrein waar een latere fase van de boulevardbebouwing moet plaatsvinden. In het midden de residenties Belvedère en Bankert. Op het onbebouwde terrein rechts op de foto zijn nu het hotel en de appartementen gebouwen in aanbouw (foto: Ruben Oreel). Maandag 3 augustus as. start de opbouw van Speelstad op het bunkerterrein aan de Lange- leenweg. Speelstad is de jaarlijk se kinderactiviteit waar de jeugd zich naar hartelust kan verma ken met onder andere hutten bouwen. Veel omwonenden laten de hond uit op het bunkerterrein. De organisatie van Speelstad verzoekt u namens de kinde ren dat de komende tijd alstu blieft niet te doen! U doet de kinderen en de organisatie een groot plezier als u de komende weken een andere plaats ge bruikt om de hond uit te laten. Overigens wordt Speelstad ge houden van 10 tot en met 19 au gustus 1992. Er is nog behoefte aan vrijwillige medewerkers. U kunt hiervoor bellen: 60619 of 14660. A.W. Roose projectontwikke ling heeft bij de gemeente twee bouwaanvragen inge diend voor bebouwing van de len van het voormalige terrein van internaat "Onze Vloot" tussen de Van Hogendorpweg en de Chopinlaan. Alle bewo ners van de voormalige inter naatwoningen hebben hierover bericht van de ge meente ontvangen. Zij kunnen tot 20 juli as. hun mening over de plannen geven. De ene aanvraag, in opdracht van de Boulevard Banckert Groep, betreft de bouw van zes twee-onder-een-kap woningen en één vrijstaande woning aan de Chopinlaan, op de plaats van de af te breken sporthal. De an dere aanvraag, in opdracht van A.V.V. Beheer BV, betreft de bouw van tien garageboxen ach ter de woningen aan de Ruys de Beerenbrouckstraat Cho pinlaan. Burgemeester en wethouders willen de gevraagde bouwver- gunnigen verlenen. Reeds eer der nam de gemeenteraad een zogenoemd voorbereidings- besluit om dit mogelijk te ma ken. Vóórdat b&w echter een definitieve beslissing nemen over het verlenen van de bouw vergunningen, kunnen de om wonenden hierop reageren. Aan de hand van de ingekomen reacties zullen b&w een beslis sing nemen. De indieners van een reactie ontvangen hierover te zijner tijd bericht. Daarin zal worden aangegeven welke pro cedure verder gevolgd zal worden. Nadere inlichtingen over de verkoop van de woningen en/of de garageboxen is ver krijgbaar bij A.W. Roose On roerend goed B.V, tel. 01186-1675. Voor liefhebbers van heden daagse kunst is de kunstuit leen Vlissingen hét adres om voor weinig geld echte kunst in huis te halen. De kunstuit leen beschikt over een actuele collectie hedendaagse kunst die tegen een gering abonne mentsgeld beschikbaar is. Als extra service worden grotere werken tegen een geringe ver goeding thuisbezorgd. De kunstuitleen is gevestigd in de kelder van de bibliotheek aan de Lange Zelke 91. De ope ningstijden zijn van woensdag tot en met vrijdag van 12.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 12.30 uur. Iets bijzonders wordt de landelij ke dag van de kunstuitleen op 7 november 1992 waaraan ook Vlissingen zal meedoen. Er start De gemeente Vlissingen wil een plaatselijk gehandicapten beleid ontwikkelen. Hierover vond vorige week dinsdag een eerste gesprek plaats tussen vertegenwoordigers van de ge meente en organisaties van gehandicapten. Het is een ini tiatief in het kader van de so ciale vernieuwing. De centrale doelstelling van de gemeente bij de sociale ver nieuwing is namelijk het ver beteren van de positie van mensen die een maatschappe lijke achterstand hebben opge lopen of dreigen op te lopen. Daartoe rekent de gemeente ook de gehandicapten. De maatschappelijke integratie en participatie van gehandicap ten moet zoveel mogelijk worden bevorderd. Dat kan door moge lijkheden te scheppen om ge handicapten en arbeidsongeschikten (weer) in het arbeidsproces op te nemen. Daarvoor moet een activerend arbeidsmarktbeleid op plaatse lijk niveau worden gevoerd. Ook moeten er mogelijkheden ko men voor onderwijs, scholing en vorming, gericht op een volledi ge ontplooiing van de persoon lijkheid van gehandicapten. Ook op het terrein van de ruimte lijke ordening zijn er mogelijkhe den. Zo kan een beleid worden gevoerd dat gericht is op een aangepast woon- en leefklimaat voor gehandicapten en arbeids ongeschikten o.a. door uitvoe ring van de "Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicap ten". Tevens is verbetering mo gelijk van de toegankelijkheid Burgemeester en wethouders hebben de Winkeliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen toe stemming verleend om de ko mende zomerperiode de winkels op maandag vanaf 11.00 uur te openen. Deze ontheffing van de Win kelsluitingswet geldt tot en met maandag 31 au gustus. (foto: Piet Janse) dan een bijzondere actie voor abonnees waarbij een serie kunstuitgaven met reductie kan worden gekocht. Tegen die tijd hoort u er meer over! De afgelopen maanden voerde het Zeeuws Platform Duurza me Ontwikkeling een brief kaartactie waarbij inwoners van Zeeland aan hun gemeen tebestuur om bepaalde milieu maatregelen konden vragen. Er kwamen bijna 800 briefkaar ten uit heel Zeeland binnen. Daarvan waren er 103 van in woners van de gemeente Vlis singen. De kaarten werden vorige week aan de gemeente raad aangeboden. De briefkaartactie was onder deel van drie acties: de actie "Zeeland op de fiets", een actie om ongevraagd reclamedruk werk tegen te gaan en de actie voor ondertekening van het kli- maatverbond. Het klimaatver- bond is een intentieverklaring waarin de gemeente verklaart een lokaal broeikasbeleid te zul len voeren. Vlissingen is tot nu toe de enige Zeeuwse gemeente die het klimaatverbond heeft on dertekend. De Vlissingse inzenders van de kaarten hechten, in volgorde van belangrijkheid, het meeste be lang aan de volgende milieu maatregelen: 1. 2. 3. 4. Beperking gebruik tropisch hardhout 18% Stimulering van gebruik van de fiets 14% Toepassing van zonne- en windenergie 14% Beperking verspreiding on gevraagd reclamedrukwerk 12% Volledig gescheiden afval inzameling 12% Een autovrij centrum 12% Meer "groene" internatio nale samenwerking 6% Energiezuinige woning bouw 5% 8% Van de inzenders deed uit eenlopende suggesties op het gebied van verkeer en vervoer en afval zoals minder gemoto riseerd verkeer op de boule vards, meer en beter openbaar vervoer, invoeren van de mi lieubox en het stimuleren van het gebruik van papieren- in plaats van plastic tasjes. van aangepaste woningen en kunnen aangepaste ver keersmaatregelen worden- genomen. Alle aanwezigen vonden de eerste oriënterende bijeen komst van vorige week een goed initiatief. Er werd voor gepleit om deze gezamenlijke bijeenkomsten in de toekomst te herhalen. In tegenstelling tot wat vorige week op deze pagina stond ver meld, zijn de Boulevards Bankert en Evert- sen afgesloten voor verkeer op woensdagavond 22 juli van 19.00 - 21.00 uur. Die avond wordt een duathlon (een combinatie van zwemmen en hardlopen) gehouden, geor ganiseerd door de Triathlonver- eniging Zeeland. Wie er aan mee wil doen kan zich ter plekke opgeven vanaf 19.00 uur. In verband met ondiepte mag de duiktoren op het Vlissingse Badstrand voorlopig alleen bij hoog water gebruikt worden. De ondiepte is een gevolg van de zandopspuitingen van de laatste tijd. Bij de trap die toe gang tot de duiktoren geeft is een plaat aangebracht die het onmogelijk maakt de toren bij laag water te beklimmen. Ook wordt met duidelijke borden aangegeven dat gebruik van de toren bij laag water verbo den is. Op het Nollestrand is duiken en springen vanaf de springtoren zelfs helemaal verboden. In ver band met de ondiepte is de springtoren hier permanent bui ten gebruik gesteld. De springto ren is - helaas noodgedwongen - uit veiligheidsoverwegingen voorlopig gesloten voor het publiek. Nadere informatie over het ge bruik van de duik- en springto- rens is verkrijgbaar bij de badmeester van het Badstrand (telefoon 12625). Deze week komen de volgende commissies in het stadhuis in openbare vergadering bijeen: vaste commissie van advies en bijstand voor financiën: woensdag 15 juli 1992 19.30 uur vaste commissie van advies en bijstand voor onderwijs: woensdag 15 juli 1992 19.30 uur commissie Sportbelangen: donderdag 16 juli 1992 19.00 uur Tijdens de vergaderingen is er spreekrecht voor bezoekers. De agenda's en de vergaderstukken liggen ter inzage in de gemeen telijke informatiehoeken. Aanstaande zaterdag start in de Vlissingse binnenstad weer de jaarlijkse kermis. De kermis wordt zaterdag 18 juli om 11.00 uur officieel geopend door burgemeester J.C.Th, van der Doef met het ontsteken van een openingsvuurwerk. Vanaf dat moment draait de kermis met de bekende attracties voor jong en oud. De kermis duurt tot en met zondag 26 juli 1992. De kermisattracties staan ver spreid over: Bellamypark (par keerterrein zuidelijk deel), Nieuwendijk, Zeilmarkt, Gra- vestraat (op de kruising met de Wilhelminastraat) en aan het be gin van de Walstraat (bij de Kol ven ierstraat). De kermis draait dagelijks van 10.00 - 24.00 uur, op donderdag (de avond van het grote kermisvuurwerk) echter tot 01.00 uur en op zondagen van 13.00 - 24.00 uur. Op zondagen is het geluidsniveau bij de attrac ties lager dan op andere dagen. Het kermisterrein is gedurende deze tijden voor verkeer afgeslo ten. Laden en lossen is er moge lijk tussen 07.00 - 13.00 uur. (foto: Ruben Oreel) Verkeersmaatregelen Voorts worden diverse ver keersmaatregelen genomen in verband met de (verkeersveilig heid en de bereikbaarheid van bepaalde straten. Het begin- en eindpunt van buslijn 104 is gedu rende de kermis bij de haltes in de Spuistraat. Passagiers kun nen de strippenkaart gebruiken voor vervoer per taxi van deze haltes naar het Eiland. af|00p van de kermis blijven nog enkele kermisattracties gedurende en kele weken op het De Ruyter- plein staan. Tijdens het laatste kermisweekend start het Straatfestival Vlissingen met de internationale straatthea terdag op 25 juli. Het Straat festival Vlissingen wordt gehouden van zaterdag 25 juli tot en met dinsdag 4 augustus 1992. Het Bellamypark wordt direct na het afbreken van de kermis ingericht als Straat festivalterrein. Het hoofdpodium voor heden daagse (pop)muziek komt op het Bellamypark, met de achterzijde tegen het standbeeld van Frans Naerebout. Er komt ook een klei ner podium en een terras op het gras van het Bellamypark. Verkeer rond het festivalterrein op het Bellamypark blijft moge lijk. Alleen de Brugstraat wordt voor verkeer afgesloten en op de Smalle Kade zal een stop- en parkeerverbod gelden. Tot het festival behoort ook een theaterproject bij de Oranjemo len en diverse optredens op straat, verspreid over de bin nenstad. Klassieke concerten Het Straatfestival 1991 op het Bellamypark (foto: Ruben Oreel) worden gehouden in de Sint Ja- cobskerk. Burgemeester en wethouders hebben de Culturele Raad Vlis singen een muziekvergunning verleend voor het Bellamypark van 30 juli tot en met 4 augus tus 1992. In de vergunning is een eindtijd gesteld. Er geldt bovendien een maximaal ge luidsniveau om de overlast voor omwonenden te beper ken. In de contracten van de groepen is een bepaling opge nomen dat het geluidsvolume "restricted" is. Eindelijk zit-ie er dan in: de eerste paal voor de volgende fase van de boulevardbebouwing. Bijna veertien jaar heeft het door aller lei oorzaken moeten duren voor het zover was! Vorige week heeft het college van Burgemeester en Wethouders de bouwvergunning verleend, nadat het college van Gedeputeerde Staten zich ook met het bouwplan akkoord had verklaard. Het gaat om de bouw van twee blokken appartementen en een hotel. Elders op deze pa gina kunt u meer lezen en zien wat het plan omvat. Na deze fase werken we verder aan de invul ling van het gedeelte tussen Ré- sidence Belvédère en het Strandhotel. Naar mijn inschat ting zal dèt geen veertien jaar gaan duren! U weet ongetwijfeld dat de ge meente Vlissingen naast het rijk, de provincie en de gemeente Borsele deelneemt in het Haven schap Vlissingen. Dit omvangrij ke haven- en industriegebied heeft zich ontwikkeld tot een be langrijke bron van werkgelegen heid. Zo'n 5.000 mensen vinden er een baan. Het gaat goed met het havenschap. Onlangs heeft het bestuur besloten de Bijleveld- haven met 370 meter kadelengte te vergroten. Daarmee is een in vestering van bijna 25 miljoen gulden gemoeid. Een direct uit vloeisel van deze kade uitbreiding zal de verkoop van ruim 7 hectaren grond zijn. Ik wil nog wel eens benadrukken dat het Havenschap behalve lasten ook lusten voor de gemeente meebrengt. Niet alleen in de vorm van werkgelegenheid en daaruit voortvloeiende bestedin gen, maar ook in de vorm van in komsten uit bouwleges, onroerend goedbelasting e.d. Per 1 augustus as. wijzigen de verhaalsbepalingen van de Alge mene Bijstandswet. Die zijn voor al van belang voor de cliënten van de sectie Sociale Zaken. De wet maakt onderscheid in een tweetal begrippen. We spreken over terugvordering als het gaat om de cliënt zelf. Die kan bv. te veel bijstand hebben ontvangen omdat een onjuiste opgave is ge daan, verdiensten niet zijn verre kend, e.d. Voor de gemeente is dat geen onbekend gegeven. Nieuw echter is dat de gemeente vanaf 1 augustus verplicht is tot het instellen van verhaal bij der den. In het merendeel van de ge vallen gaat het daarbij om een bestaande onderhoudsplicht ten aanzien van de ex- echtgeno(o)t(e) en/of kinderen. Momenteel wordt het bestaande cliëntenbestand nagelopen op dergelijke verhaalsaspecten. Als er nadere informatie moet wor den ingewonnen ontvangt de cliënt daarvan in elk geval be richt. B. en W. kunnen voortaan bij het scheiden van een cliënt als voorwaarde stellen dat een eis voor alimentatie moet worden ingediend. Binnenkort zal in een afzonderlijk artikeltje nader op deze veranderingen worden in gegaan. Het zomerseizoen is ingezet. Za terdag begint de kermis en vol gende week het Straatfestival. De uitkijktoren bij het Arsenaal trekt al volop bezoekers, evenals de vernieuwde Reptielenzoo Igu ana, het Stedelijk Museum, diver se tentoonstellingen en de vele activiteiten in verband met het 100-jarig bestaan van de VVV. Met het vernieuwde kernwinkel gebied heeft ook het recreatief winkelen zijn intrede gedaan. Het zal ook dit jaar ongetwijfeld dui delijk worden dat de toeristisch- recreatieve betekenis van Vlissin gen nog steeds toeneemt. Vol gend jaar zullen de voorzieningen in het Arsenaalge- bied in gebruik zijn en zullen we ook op de boulevard weer een stapje verder zijn. Op weg naar vervolmaking van het Toeristisch Speerpunt Vlissingen!

de Vlissinger | 1992 | | pagina 5