teAAM>- PODIUM Zeker tijdens het Straatfestival is het Bellamypark het gezelligste plein van Vlissingen. Rond het terras-podium zijn tafeltjes en stoelen gegroepeerd, zodat men zich onder het genot van een hapje of een drankje kan laten meevoeren op de stroom van feestelijke klanken van getalenteerde muzikanten. De 'party band' Balafon Marimba Ensemble bijt donderdag 30 juli het spits af en de daar op volgende dagen kan men genieten van de cocktail van het Duo Top 100, de mixture van The Barking Dogs, de sere nades van Los Latinos, het verrassende repertoire van de Zomerkoninkjes, de populaire jazz van de Beets Brothers en de veelzijdigheid van Bianca 'Bob' Miller. Dat wordt smullen... BIANCA 'BOB' MILLER BALAFON MARIMBA EMSEMBLE Een festival zonder een gezellige ontmoetingsplaats is geen compleet festival. Vorig jaar fungeerde het Bellamypark als het 'bruisende' middelpunt. Ook dit jaar is dat het geval. Samen met het aangrenzende Beursplein wordt het in feite één groot terras, want naast de al bestaande terrassen komen er nog eens 500 stoelen bij. Tussen 30 juli en 4 augustus kunt u op dit plein dagelijks terecht voor muziek en theater uit binnen- en buitenland. Onderstaande hore cazaken dragen dit jaar zorg voor de maaltijden, hapjes en/of drankjes. Café Soif Trendy-café Frapo's Flair Pub The Flying Dutchman Café Nummer 4 Café-Restaurant De Beurs Restaurant De 2de Kamer Café Erna Pizza-Serviee Friturie La Belle Amie Zowel op het terrein als ook in de eigen zaken kunt u kiezen uit een gevarieer de kaart. Voor elke beurs en elke smaak is wel iets te vinden. Op het plein vindt u dit jaar onder andere het festival-restaurant 'La Bouffe'. Boeffer= eten, vreten Eten, een dagelijks terugkerende bezigheid van miljar den mensen. We kennen diverse manieren van eten: Gastronomisch, MacDonalds, matig, overdadig, lekker, smakeloos, vegetarisch, vloeibaar. Ook kennen we diverse, per werelddeel verschillende, gerechten: Ossehaas, tripes, kouseband, rijst, aardappel, soja, bunzingmaagjes, tonijn, pepers, manna, Dr. Oetker, zwanehals gevuld met druiven, kangeroebiefstuk, schar. Veel van bovengenoemde zaken vindt u terug in de schitterende film 'La Grande Bouffe', misschien ook in ons theater-restaurant La Bouffe. Tot ziens en alvast smakelijk eten... Dagschotels A la carte DUO TOP 100 THE BARKING DOGS LOS LATINOS ZOMERKONINKJES BEETS BROTHERS Bianca Miller, ook wel Bob genoemd, is een veelzijdig kunstenaar. Zij beheerst meerdere disciplines. Niet alleen is ze een inmiddels befaamde singer/songwriter. Daarnaast is ze ook audio-visueel heel aktief. Met haar films en video's won ze al verschillende prijzen en onderscheidingen. Als pianiste maakte ze deel uit van de toy rock and roll band Pianosaurus. Ze heeft al verschillende tour nees door Europa, de USA en Japan achter de rug. En daarbij is haar S8 camera een onafscheidelijke reisgenoot. Kortom: een aktieve duizendpoot met een ambitieuze en professionele instelling. Haar muzikale oeuvre bevat uitsluitend eigen werk. De tek sten gaan altijd over de minst voor de hand liggende onderwerpen, waar niemand op zou komen. Maar Bianca Bob schrijft ze wel: meer dan 70 songteksten over haar bewon dering voor brandweermannen, angst voor Chinese bezorgers, 'Naughty Hollywood Handshakes' en de kwaliteit van mannen 'All Men being Gay, Married or Sick'. Nooit zon der humor of een vleugje satire. Greenwich Village was voor Bob de basis. Hoewel ze nu voornamelijk solistisch werkt, wordt ze regelmatig bijgestaan door vijf muzikanten die samen de groep Flystrip vormen. Haar lijst met video-performance aktiviteiten, ten toonstellingen en gewonnen prijzen is for midabel. Ze werkt met alle denkbare midde len: animatie, staande fotografische beelden en verschillende technische effekten. Titels als 'Ain't gonna pee in a cup', 'Fat men in Slacks' en 'The copyright freak' spreken al tot de verbeelding. Dus wat te denken bij een serie films onder de titel 'Love is a lot like food'? Van Bianca 'Bob' Miller kunnen we tijdens haar optreden nog wel wat verras singen verwachten. De akoestische percussie van het ensemble, bestaande uit vijf vrouwen en vier mannen, vindt haar roots in Zuid-Afrika. In de tien jaar dat de groep bestaat is het repertoire uitge breid met Zuidamerikaanse rumba's en calypso's. Inspirerend en energiek worden de optredens veelal omschreven. Recentelijk nog speelde de groep in het voorprogramma donderdag 30 juli: 'Enchaud Périgourdin' geroosterde varkensrollade met knoflook vrijdag 31 juli: 'Pot au Feu' stoofpot vlees, kool, tomaten en nog veel meer zaterdag 1 augustus: 'Poulet Basquaise' kip met paprika's zondag 2 augustus: 'Pasta Théatrale' maandag 3 augustus: 'Colin aux crevettes et champignons' koolvis met garnales en paddestoelen dinsdag 4 augustus: 'Gigot d'Agneau a la Bretonne' lamsbout met witte bonen en tomaten woensdag 5 augustus: 'Carbonade de boeuf a la Flamande' stoofpot van rundvlees met bier o.a. entrecöte, lamscoteletjes met knoflook, gegrilde kip, zelfgemaakte frites, salades, kaas, worst, gebak van The Gratefull Dead. Mickey Hart, lid van deze groep, beschrijft het ensemble als 'een feestelijke gebeurtenis en een échte party band'. Twee jongens, twee gitaren en de straat. Zo begon in de zomer van 1985 de succes story van Duo Top 100. Waren ze vorig jaar nog te zien tijdens het Straattheater programma, dit jaar maken ze de stap naar het podium. Duo Top 100 brengt een onge dwongen, maar ook meeslepende cocktail van onuitroeibare rock and roll, onvermijdelij ke meezingers en luisterrijke toppers van toen. Van The Rolling Stones tot Ria Valk. Een explosieve mixture van folk, country, cha cha, blues en swing. Deze van oor sprong Engelse straatmuzikanten vestigden zich recentelijk in Parijs en namen daar een c.d. op. Een uitgebreide Europese toernee volgde. De muziekrecensenten zijn het over één ding in ieder geval eens: The Barking Dogs vormen de uitzondering op de regel dat feilloos musicerende mannen van zekere leeftijd steevast vervallen in droefgeestige ballades en slaapverwekkende wijsjes. Een zeer bekend en getalenteerd duo met zang en muziek in de stijl van Los Paraquayos. Beide muzikanten zingen en spelen respectievelijk gitaar en harp op pro fessioneel en internationaal niveau. Los Latinos beschikt over een zeer groot reper toire en kan putten uit muziek uit Spanje, Mexico, Venezuela en de Antillen. Tijdens het festival vindt u de groep in het restaurant 'La Bouffe'. Wedden dat zij bij u aan tafel een Mexicaanse serenade brengen! Naast Spido. Euromast en World Trade Centre zijn de Zomerkoninkjes één van de beziens- en beluisterwaardigheden van Rotterdam. In de zomer treft u ze al spelend op de Lijnbaan en 's winters veelal in de diverse sfeervolle cafés in de binnenstad. Kortom: ras Rotterdammers die vaak van geen ophouden weten. Het repertoire bestaat uit vrolijke zigeunermelodieën, knet terende kaseko's, knallende calypso's, uit het hart gegrepen levensliederen en geijkte jazz-swingers. De Beets Brothers is een uit Groenlo afkom stig kwartet opgebouwd rond de drie gebroe ders Beets. De muziek die gebracht wordt laat zich het beste omschrijven als populaire jazz. Voorafgegaan door een tweede plaats op zowel het N.O.S. Jazz-festival (1987) als het Polaroid Jazz-festival in Enschede won het kwartet in 1990 de Rein Gielling Trofee voor de meest originele en meest veelbelo vende band. Sinds die tijd is het hard gegaan. Regelmatig zijn ze te beluisteren op radio en t.v. en verzorgen ze optredens in het buitenland. Zowel in 1990 als in 1991 speelden The Beets Brothers op het North Sea Jazz Festival. DUO TOP 100' BEETS BROTHERS

de Vlissinger | 1992 | | pagina 33