WELKOM OP HEI FESTIVAL I/772 7 Mondiaal mag de aandacht van de media dan wellicht uit gaan naar Barcelona, voor de echte zomerspelen moet men in Vlissingen zijn. Van zaterdag 25 juli tot en met dinsdag 4 augustus staat de stad aan de Westerschelde immers bol van de culturele hoogstandjes tijdens het jaarlijkse Straatfestival. Een uniek festijn op een unieke lokatie, want waar kan men een speelse dag aan het strand 's avonds afsluiten met een ludiek brok onvervalste cultuur van hoog niveau die een gouden plak verdient? Juist! In Vlissingen bruist de branding ook op het Bellamypark, wanneer in het scherend licht van de ondergaande zon topattracties uit de hele wereld -van China tot Brazilië en van de Verenigde Staten tot Groenlo- hun opzwepende ritmen of aangrijpende ballades over de menigte uitstrooien. Terwijl het zand nog in de bilnaad kriebelt, raakt men in de ban van een muzikale avond met de warme schittering van bloedkoralen. Hieronder volgt een beknopt voorproefje van de delicatessen. biedt een grote variëteit aan optredens, zoals het Balafon Marimba Ensemble, het Zeeuwse Duo Top 100, The Barking Dogs, Los Latinos, de Zomerkoninkjes, de Beets Brothers en de Amerikaanse Bianca 'Bob' Miller, die uitsluitend eigen materiaal zingt. Stuk voor stuk het beluisteren meer dan waard en, de aanduiding 'terras' zegt het al, dat kan boven dien onder het genot van een hapje of een drankje, want de omringende horeca-zaken dragen zorg voor een gevarieerde menukaart en speciale dagschotels. Op het plein treft men onder meer het festivalrestaurant La Bouffe aan. KLASSIEKE GROOTMEESTERS Liefhebbers van de klassieke muziek vinden hun paradijs deze dagen in de Sint Jacobskerk. Mocht Michiel de Ruyter ooit opzien baren door de toren van dit godshuis te beklim men, Melvyn Tan uit Singapore doet niet voor hem onder in zijn behendigheid op de fortepiano. Zijn fabelachtige tech niek en ongekende muzikaliteit vormen een lust voor het oor. Niet minder indrukwekkend is het London Festival Orchestra, dat het werk van Europese meesters op sprankelende wijze tot leven brengt. En dan The Swingle Singers! Zo'n kleine dertig jaar geleden wist deze zanggroep, die de stem niet in de eerste plaats gebruikt om er woorden mee te zingen, maar als instrument, met haar eerste grammofoonplaten zelfs zo nu en dan de hegemonie van de popmuziek te door breken dankzij de unieke, 'swingende' interpretatie van oude meesterwerken. Het klassieke onderdeel van het Straatfestival wordt in fortissimo besloten met het Moscow Chamber Orchestra, dat op dit terrein tot het neusje van de zalm gerekend mag worden. LOCATIEPROJECT Zaterdagavond 1 augustus beleeft Vlissingen de première van Windhuisjes van het Trajekt Theater. Met dit locatiepro ject bij de Oranjemolen wordt een fantasiewereld opgeroe pen in de vorm van roestbruine hoge torens met glazen huis jes, hoog boven de grond en bevolkt met vreemdsoortige wezens, de Takkenbosjes. Zij vechten voor hun huisjes of worden door gekte bevangen. Op de grond voltrekt zich het wonderlijk schouwspel van de Onderkasten, die de bewo ners van de glazen huisjes voederen en peulen baren. In de week voorafgaande aan de première wordt het publiek in de gelegenheid gesteld de voorbereidingen voor dit spektakel te aanschouwen. STRAATTHEATER Traditiegetrouw opent het Straatfestival zaterdag 25 juli om 11.00 uur met de Internationale Straattheaterdag. Wie alles wil zien, zal een Olympisch record snelwandelen moeten vestigen, want maar liefst achttien groepen en solisten maken hun opwachting. Van hilarisch tot verstild, van indruk wekkend tot vertederend, aantrekkelijk of provocerend, nationaal en internationaal. Waar op de ene straathoek vuur wordt gespuwd, wordt op de andere misschien een sprookje verteld, weerklinkt er turbulente muziek of wordt de draak gestoken met onze eetcultuur. Vol verbazing zal men acro batische capriolen volgen, gefascineerd het beeldend theater op zich in laten werken, zich vergapen aan mensen op stel ten of schuddebuiken bij de Commedia dell'Arte. Ook valt er te genieten van folklore. Speciale aandacht verdient het Silence Teatro, dat ontroe rende schoonheid weet te creëren uit het alledaagse. Maar dat wil nog niet zeggen dat men het Friches Theatre Urbain mag missen of Big Rory en Morag of Rijn en Trijn of het Trio Blamage of TamTam of Lady Christobel of... Niets dus eigenlijk. Trek de wandelschoenen maar aan! Het belooft een spectaculaire dag te worden die velen nog jaren in hun herinnering zullen beleven. VROUWEN EN KUNST Ook beeldende kunst maakt deel uit van het Straatfestival, al moet men daarvoor even naar de Watertoren, centrum voor hedendaagse beeldende kunst, aan de rand van Oost- Souburg. Maar het loont de moeite, want zondag 26 juli begint in dit drie verdiepingen tellende industriële monument een expositie van installaties, schilderijen en objecten van Tjarda Sixma, Mitsy Groenendijk en Anya Janssen, die zich gezamenlijk presenteren als De Sirenen. Hun werk, dat ze zelf omschrijven als 'new female energy', richt zich nu op het thema Nature Women, nadat zij eerder de vrouw toonden als kameraad, hoer of madonna, vaak met een knipoog. Deze tentoonstelling duurt tot en met 30 augustus en wordt gevolgd door een expositie van werk van jonge kunstenaars uit IJsland. Wie tot hier gelezen heeft, moet wel tot de conclusie komen dat het twaalfde Straatfestival een baaierd aan schone kun sten te bieden heeft en alle aanleiding in zich draagt om de komende tijd in Vlissingen door te brengen. Op de volgende pagina's wordt u uitgebreid over alle activiteiten geïnfor meerd. Veel plezier en... zullen we maar zeggen: tot volgend jaar? Culturele Raad Vlissingen PODIUM BELLAMYPARK De meest uiteenlopende muziekstijlen zijn vertegenwoordigd op het grote podium op het Bellamypark, waar zich vanaf donderdag 30 juli tal van kleurrijke spektakels zullen afspe len. De voorronde van Vara's Kindersong-festival zorgt voor de ouverture, waarna de Braziliaanse Marisa Monte de oren van de luisteraars zal strelen met haar combinatie van jazz- standards, Italiaanse pop en Braziliaanse folksongs. Vinx and The Barkin' Feet brengen pré-historische pop voor een verwend publiek. De China Disabled People's Performing Art Troupe, bestaande uit gehandicapte zangers, dansers en musici, zal een onvergetelijke ervaring opleveren. En wat te denken van Earthquake Roody The Stone Baker Hard- Soul Collection. Black Umfolosi uit Zimbabwe staat garant voor een bonte, swingende avond en het Engelse Bass Dance gooit rockreggae in de strijd. Een beetje in dezelfde hoek zit Black Uhuru uit Jamaica. Francisco Ulloa Y Su Conjunto Tipico Dominicano vormt de voornaamste verte genwoordiger van de Merengue Tipico. Blues is het kenmerk van de James Cotton Band, die na lange tijd weer in Nederland te beluisteren is. Kortom, een programma om je vingers bij af te likken. VARIATIE OP HET TERRAS Het intiemere podium op het terras van het Bellamypark Informatie over de festivalkrant De oplage van deze krant is 116.000 exempla ren. De krant wordt als bijlage van De Vlissinger en De Bevelander verspreid in mid den-Zeeland. Verder is de krant vanaf 16 juli te verkrijgen bij alle VVV-kantoren in Zeeland en de VVV-i-kantoren in Nederland. Sponsorlijst Straatfestival Vlissingen 1992 Subsidiënten: Co-sponsors: Programma-sponsors: Materiaal sponsors: SI ly AV.VASN»».1*? De krant werd gemaakt in opdracht van de Culturele Raad Vlissingen. productie: eindredactie: redactie: acquisitie: reprografie: fotografie: vormgeving en zetwerk: druk: Klaas Overdam Frans Doeleman Frans Doeleman, Liesbeth den Boer, Willem Nijssen, Jolie Flakkert, Nico Out, Torch Galerie, Klaas Overdam Peter Dievenbach Drukkerij Van de Velde Lex de Meester Trudi Warns Drukkerij Van de Velde mmm) Ministerie van W.V.C. Gemeente Vlissingen Provincie Zeeland Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland Stichting Moermanf,Promotie Vlissingen m Vm rovinciale zeeuwse courant Ventevogel en Zoon Assurantiën Horecacentrum Vlissingen en Vleespecialist Vlissingen Maatschappij voor Bedrijfsobjecten n.v. Koninklijke Wegenbouw Stevin b.v. Bouwbedrijf Kambier b.v. Makelaardij Theelen en vpn der Weele Koninklijke Schelde Groep b.v. Hotel Elisabeth Architektenburo Wisse-Tuinhof-Slemmer Loostad b.v. Bouwbedrijf Joziasse b.v. ZeeuwseAsfalt Onderneming b.v. Foto-Video Verschoore Wielemaker b.v. Chinees Indisch Restaurant DA-XIN Woonwijzer Zuidwest b.v. Aannemingsbedrijf J.M.B. Ristorante Pizzeria 'Lungo Mare' Restaurant Valentijn Dataflow Automatisering Stomerij Aqua-Rette Bakkerij A. Brokking RZTELECOM B.V. Exelka Kantoor Efficiency b.v. Olau-Line U.K. Ltd. FC Conversions Bouwbedrijf De Delta b.v. Sagro Holding b.v. Albert Heijn Vlissingen HET STRAATFESTIVAL BEDANKT IEDER EEN DIE EEN BIJDRAGE GELEVERD HEEFT AAN HET STRAATFESTIVAL 1992 Omroepzeeland is te beluisteren via de FM etherfrequenties in Midden- en Noord- Zeeland FM 101.9 MHz; Zeeuws- Vlaanderen FM 97.8 MHz: Walcheren FM 93.0 MHz en via de verschillende kabelfre quenties.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 21