Statenvergadering 98,- 98, Werkplezier Waterland WOOyPnode 10e Wielerronde 's-Heer Arendskerke met wedstrijd voor ligfietsen Lein Vlieger uit Grijpskerke exposeert in Deltan-galerie Bekendmaking Bekendmaking Vrijdag 10 juli vergaderen provinciale staten. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar; de publieke tribune in de statenzaal is vrij toegankelijk. Verplicht IX BK HOK I' WOV Kanaalzone Vrijwilligerswerk voor asielzoekers in Middelburg Aanvraag ontwerp-vergunning Hoechst Provincie Zeeland Provincie Zeeland Vergunning Willemsen te Vlissingen VOOR SMAAKVOL MAATWERK Til ttlfl JKEUKENS TALAMINI voor keukens en vloeren MIDDELBURG, Korendijk 50/56 Telefoon, 01180 - 13275 OP ONZE DAMESAFDELING EEN ECHTE ZOMEROPRUIMING IN KWALITEITSKLEDING Volop geweldige aanbiedingen in: jacks, regenmantels, blouses, rok ken, pantalons, bermuda's, T-shirts enz. enz. EXTRA AANBIEDING EXTRA AANBIEDING NU VOLOP KWALITEITSKOOPJES. WARMLOPEN VOOR DE DUINEN uc rftMlyi - uc vliooihucn -jg I J ®NIEUWS Woensdag 8 juli 1992 ABD De provincie gaat meer aandacht besteden aan verbetering van de werkomstandigheden van de eigen werknemers. Dat is mede een ge volg van het in werking treden van de Arbeidsomstandighedenwet. De provincie heeft 1237 mensen in dienst. Werk en werkomstandigheden veranderen. Dat gaat langzaam en ongemerkt. Het is een soort groei. Pas als men terugkijkt over een langere periode, valt op hoe groot de veranderingen zijn. Zet maar eens een schrijfmachine uit de jaren zestig naast de tekstver werker van nu met zijn vele moge lijkheden tot uitwisseling van informatie. Een dubbeldekker laat zich heel anders bedienen dan bij voorbeeld een veerboot uit de ja ren vijftig. Niet alleen de materialen veranderen, de opvat tingen ook. Was een autoritaire chef 25 jaar geleden misschien een normaal verschijnsel; nu is sa menwerking geboden, geen een richtingsverkeer. Of iemand het haar zijn zin heeft op zijn werk en of de baan toekomstmogelijkhe den heeft zijn belangrijke zaken. De wet liep een eind achter de fei ten aan. Dat wordt goedgemaakt met de nieuwe arbeidsomstan dighedenwet die verbetering van en systematische aandacht voor de werkomstandigheden voor schrijft. Werkplezier is goed voor de mens en voor het bedrijf. Het mes van de nieuwe wet snijdt zo aan twee kanten. Goede werkomstandig heden, in de wet onderverdeeld in veiligheid, gezondheid en wel zijn, bevorderen het werkplezier. Bij de provincie is er altijd al wel aandacht geweest voor de werk omstandigheden, zij het op de ene afdeling wat meer dan op de andere. De vrijblijvendheid ver dwijnt met de komst van de nieu we wet. De wet schrijft voor dat een werkgever elk jaar een Arbo (ar- beidsomstandigheden (jaarplan moet opstellen. In de wet staan een aantal doelen: streven naar optimale werkom standigheden, de werkomstan digheden gelijkwaardig laten meewegen bij het algemeen be leid en regelmatige bespreking van werkomstandigheden in het De tweede kamer uit gedepu teerde staten behandelt dins dag 14 juli vijf algemene bij standszaken. Inwoners van Oostburg, Middel burg, Axel en Goes hebben een beroepschrift ingediend omdat zij geen financiële bijstand krijgen van hun gemeentebestuur. De openbare zittingen beginnen om 10.00 uur (Oostburg), 10.20 uur (Middelburg), 10.40 uur (Axel), 11.00 uur (Goes) en 11.20 uur (Middelburg). De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. h "Zeeland Waterland" is een bro chure voor iedereen die wil ge nieten van het feit dat Zeeland nu eenmaal een waterland is. De door de provinciale VVV en de provincie verzorgde brochure be vat informatie voor "grote en klei ne" watersport, voor badgast en hengelaar, voor duiker en wande laar. De brochure is gratis en men kan hem aanvragen bij het infor matiecentrum van de provincie, tel. 01180-31400. werkoverleg. Het jaarplan is de weg waarlangs men dit bereikt. Aan het eind van het jaar kan iedereen in het werkoverleg mee praten over de bereikte resulta ten. Deze evaluatie is ook een eis vanuit de wet. Om te voorkomen dat de evaluatie een wassen neus wordt, is in de wet voorgeschre ven welke gegevens het jaar verslag moet bevatten. Iedere werknemer is een specia list in de werkomstandigheden op de eigen werkplek. Vandaar dat de provincie zijn werknemers gericht gaat voorlichten over werkomstandigheden. Behalve de waarde die de wet toekent aan werkoverleg, is de werkgever verplicht vertegenwoordigers van werknemers in dienstcom missies alle inlichtingen over werkomstandigheden te geven die zij nodig hebben. De vergadering van provinciale staten, vrijdag 10 juli, begint om 10.00 uur met de behandeling van een aantal brieven die gericht zijn aan de staten. De directie van de Christelijke Scholengemeenschap Walche ren is het niet eens met minder formatieplaatsen bij het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en Volwassenenducatie. Gedeputeerde staten zeggen dat de directie reageert op een onder deel uit het welzijnsonderzoek. Vandaar het voorstel de brief te behandelen als ook het welzijns onderzoek aan de orde komt in de staten. De secretarissen van de dorpsraden van Borssele en Elle- woutsdijk leggen schriftelijk uit waarom zij 11 juni opstapten uit een bijeenkomst met de pro vincie over een mogelijke invulling van het landschapsplan dat ge maakt gaat worden als de wov er komt. Het dagelijks provinciebestuur stelt voor de streekplanuitwer king wov vast te stellen. In maart 1991 hebben de staten een keus gemaakt voor de plek waar de wov moet komen. Leidraad was het advies dat gegeven werd naar aanleiding van een milieu effectrapportage waarin meer dere trajecten zijn onderzocht. De eerdere besluitvorming is nu vertaald naar een inpassing in het streekplan. Dat was nodig om een wettelijke basis te bieden voor het regelen van de bestemming van de voor de wov benodigde gron den; met de inpassing willen gs ook ruimtelijke voorwaarden scheppen voor het minimaliseren en compenseren van de nadelen voor natuur, milieu en landschap. Een tweede inpassing in het streekplan gaat over de Grote Landschapseenheid (GLE) Zuid- Beveland. De Zak van Zuid- Beveland moet, wat het rijk be treft beschermd worden. De pro vincie vond dat ook al en heeft hiermee rekening gehouden met het streekplan. De staten nemen, op voorstel van het dagelijks pro vinciebestuur, een besluit over de precieze grenzen van het te be schermen gebied. Gs zeggen dat, gegeven onder meer het streekplan, de vaststel ling van de GLE voor de provincie inhoudelijk geen verschil uit maakt in het eigen beleid. Wel gaat nu ook het rijksbeleid gelden voor dit gebied. De jaarstukken 1991 van de nv Westerschelde-Oeververbinding en van de nv Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij zijn onder zocht door de Nederlandse Ac countantsmaatschap de Tombe. Gs stellen de staten voor accoord te gaan met de ingediende jaarstukken. Vorig jaar hebben de staten een aanvullend krediet van 220 dui zend gulden verstrekt voor het verbeteren van het kruispunt weg Goes-Zeelandbrug met de weg Wolphaartsdijk-Wilhelminadorp. Vergeten was de rente, f 75.000,- over het totale krediet in rekening te brengen. Het voorstel is dat als nog te doen. Het waterschap De Drie Ambach ten wil de Middendreef in Sas van Gent onttrekken aan het open baar verkeer en de grond verko pen aan de eigenaren van de grond die aan de weg ligt. Het wa terschap hoeft de weg dan niet meer te onderhouden. Gs stellen voor accoord te gaan. Voor het voorbereiden van een aantal werkzaamheden aan we gen vraagt het college van gs een krediet van 740 duizend gulden. In voorbereiding komen de kruispunten Hogeweg bij Hulst en Molenverkorting bij Westdor- pe, de wegvakken Potjes- Cadzand en dat bij Axel in de weg Westdorpe-Hulst en de Postweg Kapelle-Yerseke. Minder auto's op de weg en ver groten van de verkeersveiligheid zijn de hoofdpunten van het pro vinciale verkeer- en vervoerbe leid. De gedeputeerden denken dit jaar f 428.000,- nodig te heb ben voor het nemen van maatre gelen. Om snel te reageren zijn een aantal provinciale begro tingsposten samengevoegd tot een fonds. Over uitgaven bene den de tienduizend gulden wil het college zelf kunnen beslissen. Voor hogere uitgaven is in de toe komst alleen nog instemming no dig van twee statencommissies. De stap naar de statenvergade ring wordt geschrapt, als de sta ten accoord gaan. Tegelijkertijd nemen de staten een besluit vijftigduizend gulden uit het fonds te bestemmen voor een veiligheidscampagne in Zeeuwsch-Vlaanderen en over een garantiestelling van veertig duizend gulden voor Zomerbus en NS-Strandexpres. Op grond van de provinciale ver ordening grondwaterbescher mingsgebieden Zeeland voert men de bescherming van het grondwater uit, met name in wa terwingebieden. Door verande ringen in wetten is een aanpassing van de verordening nodig. Gedeputeerde staten stel len voor in te stemmen met vier begrotingswijzigingen: twee wij zigingen in de provinciale begro ting en een wijziging in de begrotingen van de nv Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij en van de Provinciale Stoomboot diensten Zeeland. Voor het opvangen van de gevol gen van de aardbevingsschade in Limburg stort de provincie, als de staten accoord gaan, honderd duizend gulden op rekening van het Nationaal Rampenfonds. Zeeland schaart zich dan in de rij van een aantal provincies die een zelfde bedrag schenken. De pro vincie Limburg zelf geeft f 1 min., Brabant 250 duizend en Flevo land 50 duizend gulden. De scha de in Limburg is geraamd op zo'n 150 min. Het rampenfonds be schikt over 23 min. gulden voor Limburg. Gs vragen de staten in te stem men met het Plan van Aanpak Ge biedsgerichte Benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaande ren. Voor de uitvoering van dit plan moeten een aantal samen- werkingovereenkomsten worden afgesloten. De provincie trekt voor de uitvoering vc-.n dit plan vooralsnog f 1,7 min. uit. De tota le kosten liggen vele malen hoger. Gs stellen voor de samenwer kingsovereenkomsten niet eer der te tekenen dan nadat duidelijk is dat de financiering van de verschillende onderdelen in het plan rond is. Het plan heeft de bedoeling een eind te maken aan een aantal mi lieuproblemen in de streek en zo wel de economische ontwikke ling als het wonen veilig te stellen. Voor het versterken van de positie van de enige basisschool in een woonkern, ligt een ondersteu ningsplan klaar. De kosten bedra gen bijna 30 duizend gulden voor het komende schooljaar. Gs stel len voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Dit voorstel is een uitwer king van een motie van de staten. Voor de uitvoering van het on dersteuningsprogramma volwas seneneducatie is te weinig geld beschikbaar. De problemen kun nen gedeeltelijk worden opgelost als de staten accoord gaan met het voorstel de verhoogde rijksbij drage te besteden aan het voort gezet algemeen volwassenenon derwijs en aan het vormings- en ontwikkelingswerk. Vorig jaar hebben de staten een regeling vastgesteld, en daar geld voor uitgetrokken, met het doel bij te dragen in het voor ge handicapten toegankelijk maken van allerlei voorzieningen. Omdat twee regelingen voor één doel te veel is stellen gs voor de zelfde regeling binnen het toe ristisch recreatief ontwikkelings fonds te schrappen. Met de Zeeuwse Bibliotheek en de ge meente Middelburg willen gs een regeling treffen voor een vaste jaarlijkse financiële bijdrage van gemeente en provincie aan de bi bliotheek. M Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Bij het AZC (Asielzoekerscen trum De Eendracht) aan de Kruit- molenlaan 1 in Middelburg hebben vijftien jongeren tot en met 18 juli vrijwilligersproject op gezet voor de asielzoekers. De Stichting Internationale Vrijwilli- gersprojecten SIW nam het ini tiatief. Eén van de activiteiten is een vliegerfestijn op het strand bij Vrouwenpolder op vrijdag 10 juli, waarbij ruim honderd deelnemers zelfgemaakte vliegers oplaten. Het evenement wordt gehouden omdat verveling onder asielzoe kers in Nederland groot zou zijn. Ze mogen namelijk niet werken. In de Deltan Galerie in Middel burg houdt Lein Vlieger uit Grijpskerke een tentoonstelling onder de naam 'Schilderen met de vingertoppen'. Vlieger toonde al vanaf zijn jon gensjaren belangstelling voor te kenen en schilderen maar vond pas na zijn pensionering tijd voor deze liefhebberij. Hij werk voor namelijk met pastel waarbij hij zich door veel oefenen en experi menteren de techniek heeft aan geleerd om pastelkrijt met zijn vingertoppen te verwerken in plaats van met kwast of penseel. De expositie wordt gehouden tot en met 28 augustus in de galerie die is gevestigd aan de Poelen- daelesingel 10. Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van de artikelen 12 en 29 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne het volgende bekend. Hoechst Holland NV te Vlissingen heeft bij hen op 11 juni 1992 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een chemische fabriek aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, sectie M, nrs. 526, 559, 576 en 609. Het betreft het inrichten van een wasplaats voor bedrijfsvoertuigen en dieselolietankplaats met bovengrondse tank en pomp. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 9 juli 1992 tot en met 10 augustus 1992 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 10 augutus 1992 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen zowel de aanvraag, als tegen de ontwerp-vergunning en wel tot en met 10 au gustus 1992. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens met be kend te maken. Indien daar om wordt verzocht kunnen tot en met 3 augustus 1992 tegen de aanvraag en/of ontwerp-vergunning monde linge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel.: 01180- 31984). Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg Een M5-ligfiets. Het Wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt zaterdag 18 juli haar 10e wielerronde voor trimmers. Toegevoegd vanwege dat lustrum zijn een wedstrijd voor de plaatselijke jeugd van 12-16 jaar en een wedstrijd voor ligfietsen. De wedstrijd voor ligfietsen wordt gehouden in samenwer king met de Nederlandse Vereni ging Human Powered Vehicles (NVHPV). Er zullen 20 deelne mers aan de start komen met be kende namen als Bram Goens, Derk Thijs en Leo van der Bon; de laatste staat eerste in het jaar klassement 1992 van de NVHPV. Zij rijden een wedstrijd van 45 minuten en starten om 16.45 uur. Het overige programma ziet er als volgt uit: 12.15 uur C-trimmers, 13.15 uur plaatselijke jeugd, 14 uur B-trimmers en 15.15 uur A- trimmers. Het evenement zal worden opgeluisterd door een jaarmarkt met 20 deelnemers. Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het vol gende bekend. De heer M. Willemsen te Vlissingen heeft bij hen op 17 februari 1992 een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor het aanleggen van een terreinverharding met 1000 m3 ongebroken puin. Het werk is gelegen aan de Loodweg te Ritthem, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie Q, nr. 639. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 9 juli 1992 tot en met 10 augustus 1992 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 9 juli 1992 tot en met 10 augustus 1992 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Gravenhage, door de aanvrager, de be trokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28. Ie lid onder c. van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge weest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 11 augustus 1992 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, le lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Groene Woud 1Postbus 165, 4330 AD Middelburg Regenmantels Vanaf Een aantal jacks Nu GORTSTRAAT 32-34 MIDDELBURG TEL. 01180-12508 DONDERDAG KOOPAVOND U maakt vast wel eens een wandeling in de duinen. En ongetwijfeld geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke flora en fauna. Voor zo lang als het duiftt, want het gaat hard berg afwaarts met de duinen. Zure regen, wateiwmniQg en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 07I-I3I800/I40548

de Vlissinger | 1992 | | pagina 13