Onrecht in het verleden 1 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg 1 Sport Buurt/wijk i Cursus Gei/onden Ontspanning Sociaal Gezondheid Natuur Allerlei Rommelen Maatschappij Ouderen PSYCHOCONSULT HET ONRECHTVAARDIG LEVEN (2) ritthem st.laurens gapinge grijpskerké hoogelandF kleverskerke koudekerke meliskerke middelburg vrouwenpolder Woensdag 1 juli 1992 DE FAAM DE VLISSINGER 15 Tennis - Een vijftal verenigingen hebben het initiatief overgeno men van de Stichting Vrienden van het Tennis: het opzetten van de Rabo-ranking en de organisa tie van de Rabo-Masters. In juli en augustus worden vijf toer nooien gehouden: in Oostkapelle, Noord-Beveland, Vlissingen, Ar- nemuiden en in Kapelle/Goes/'s Gravenpolder. Wandelen - Liefhebbers van het wandelen kunnen woensdag 8 juli meedoen aan een wandel tocht van vsv Marathon; de start is om 19 uur vanuit de kantine van camping In den Bongerd aan de Brouwerijstraat in Oostkapelle. Duin- en strandtocht - Liefheb bers van een stevige wandeling kunnen zaterdag 4 juli terecht bij de Kanovijver in Vlissingen. Daar wordt dan vanaf negen uur 's morgens gestart voor een tocht van respectievelijk vijf, tien, vijf tien, twintig en dertig kilometer. De langste afstandwandelaars starten het eerst. Tot 11 uur ver trekken de stappers voor de toch ten die over duin en strand voeren. Vlissingen - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: Zonnebril, 3 parkieten, lapje stof, horloge, trui, blouson, enke le portemonnees, een armband en enkele sleutels. Bij het dieren asiel werden een Yorkshire terriër en een zwart/witte kater aan gegeven Middelburg - Bij de gemeente politie Middelburg zijn de volgen- .de gevonden voorwerpen aangegeven: diverse bankpassen en bankbiljetten, diverse (zonne brillen, semafoon, kinderfiets, - jas en -stoeltje, borduurpakketje, fototoestel, handschoenen, hor loges, diverse kledingstukken, rij bewijs, portemonnees, schoe nen, diverse zilveren ringen, gou den armband, diverse sleutels, tassen met en zonder inhoud. Pluche beertje - Bij de gemeen tepolitie van Middelburg zijn door Maxis de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: sjaals, kindermutsen, sweaters, pluche beertje, bankafschrift, Michelin toeristenboek, kinderschoentje, sleutel aan label, Marca-pas, 2 dameszonnebrillen, 2 bood schappentassen, zakje met kin dersokken, kindermandje met portemonnee, linnen boodschap pentas. Vakantiewerk voor kinderen - De Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg heeft het the ma 'dieren' centraal gezet bij do zomeractiviteiten voor de jeugd van vier tot twaalf jaar. Aan deze activiteiten kunnen dit jaar ook gehandicapte kinderen meedoen. Dankzij busdiensten kan de jeugd uit alle delen van Middelburg naar de beide bouwspeelplaatsen worden gebracht. Alleenstaanden - Tijd voor een dansje en een praatje. Dat kun nen alleenstaanden tijdens een bijeenkomst vrijdag 3 juli in het Vlissingse buurthuis Aldegonde (wijk Westerzicht), aanvang 20.30 uur. Speelstad - De Medewerkers van Speelstad Vlissingen rekenen weer op een groot aantal vrijwilli ge medewerkers. Vrijdag 3 juli houden ze daarom een vergade ring over de komende kinderacti viteiten in de vakantie. Die wordt gehouden in Het Woltershuis, aanvang 20 uur. Vrijwilligers die nen 16 jaar of ouder te zijn. Borstvoeding - 'Tijd rond de be valling' is de titel van een bijeen komst van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Die is donderdag 2 juli op het adres Zaanstraat 11 in Oost-Souburg en begint om 20 uur. Voor infor matie: 01180-68279. Excursies - Natuurmonumenten en het Zeeuws Landschap hou den op 4 en 5 juli wandelexcur sies door de 'nieuwe' natuur op het eiland Neeltje Jans. De deel nemers vertrekken om 10 uur bij de kassa's van Delta Expo onder leiding van een excursieleider. Speeltuin - Middelburgse kinde ren die naar een speeltuin willen zijn aangewezen op Vlissingen of Miniatuur Walcheren. In Middelburg-Zuid is nu een groep mensen bezig om op het Meiveld een speeltuin op te zetten. B en w van Middelburg buigen zich momenteel over het kostenplaat je dat de initiatiefnemers hebben ingestuurd. Een aantal sponsors - zo meldt men in Middelburg-Zuid - heeft financiële medewerking toegezegd. Sociale Vernieuwing - De so ciale vernieuwingen in de wijk Middelburg-Zuid verlopen minder soepel dan werd verwacht. Een wijkonderhoudsploeg heeft wel iswaar irritaties zoals vuile stoe pen, vuilnis en straten opgelost, maar op structurele problemen krijgt de werkgroep sociale ver nieuwing Magistraatwijk eo wei nig grip. Daarom wordt binnenkort een wijkbijeenkomst gehouden om het verloop van het proces breedvoerig toe te lichten. In Dauwendaele - zo blijkt uit een nieuwsbrief - verloopt het allemaal wat soepeler. Er kan daar in ieder geval op korte ter mijn een jeugdhonk worden ge bouwd. Een lokatie is al vastgesteld. Wijkcomité - In de Ontmoe- tingskerk aan de Oosterschel- destraat in Middelburg wordt donderdag 2 juli om 19.30 uur een bijeenkomst gehouden in verband met de oprichting van een wijkcomité voor de Stromen- wijk/'t Zand. Paauwenburg - Het wijkcomité Paauwenburg houdt maandag 6 juli om 19.30 uur een vergadering in wijkpunt Nieuw Paauwenburg. Burgemeesters-onderzoek Onlangs verscheen de tweede Nieuwsbrief in het kader van het burgemeesters-onderzoek dat in Zeeland wordt verricht onder auspiciën van de Stichting Regio nale Geschiedbeoefening Zee land. Het secretariaat is het Zeeuws Documentatiecentrum in Middelburg, 01180-30339. Waterschap - Het Waterschap Walcheren gaf vorige week haar 55e informatiebulletin uit; in de bulletins wordt steeds een over zicht van de stand van zaken ge- geven mbt het schap. Open dag - De Stichting Paar- denzorg Haram-Bee houdt zater dag 4 juli van 10 tot 16 uur een open dag op en om haar terrein en stallen aan de Baandijk 7 in Driewegen. Archieven - Op 26 juni werden in het Rijksarchief.in Zeeland de archieven van de Hervormde ge meente in Rilland-Bath en de gar nizoensgemeenten van Fort Lillo en Fort Liefkenshoek 1675-1989 overgedragen. Kapasi - De vriendenkring Kapa- si houdt zaterdag 4 juli ter afslui ting van het seizoen vanaf 21.30 uur een dans- en ontmoetingsa vond voor alleenstaanden tot 45 jaar in wijkcentrum De Spinne in Goes. Woord Daad - Het Comité Walcheren Woord Daad en de zendingscommissie van de Gere formeerde gemeente Oostkapelle houden zaterdag 4 juli een rom melmarkt op het plein van de Sa- ronkerk aan de Noordweg te Oostkapelle, van 9 tot 16 uur. Er is een groot aanbod van spullen, zoals boeken, kleding, electrische apparaten en meubels. Daar naast zijn er kramen met oliebol len, wafels, pannekoeken, kaas, boeken, gebakken vis, rookworst en bloemen. Demonstratie pot tenbakken. Verkoping bij opbod van waardevolle dingen begint om 10 uur. De opbrengst is voor ontwikkelingsprojecten. Kindermarkt - De wijkvereni- ging Middelburg Zuid houdt za terdag 4 juli een kinderrommel markt op het maaiveld aan de Spinhuisweg. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis deelne men en mogen hun handel van 9.30 uur tot 12.00 uur aan de man brengen. Je moet wel zelf een kleed meebrengen om je waar op uit te stallen. Fancy fair - De oudervereniging van de Gaudamusschool in Mid delburg houdt zaterdag 4 juli van 10 tot 16 uur een fancy fair ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Zelfdoding - Dinsdag 7 juli houdt de regionale afdeling van de vereniging Ypsilon een thema avond, aanvang 19.45 uur in het Heerhendrikshuis te 's-Heer Hen drikskinderen. Op deze avond wordt, onder begeleiding van een psychiater van de RIAGG, samen gesproken over de zorg en angst die men heeft ten aanzien van zelfdoding door een ziek familie lid. Ypsilon is een vereniging van ouders en familieleden van chronisch-psychotische en/of schizofrene mensen. Alleenstaande ouders - De Stichting Basiseducatie Vlissin gen geeft ism de Gemeentelijke Sociale Dienst van Vlissingen een cursus voor alleenstaande vaders/moeders met een bijstandsuitkering. De cursus gaat in september voor de vierde keer van start. Inlichtingen 01184-16646. Cursussen - Een cursus weer baarheid/zelfverdediging voor 50+ vrouwen, koken voor man nen, dieetkoken en EHBO zijn de cursussen die de Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Walche ren dit najaar op het programma hebben staan. Nu alvast kan wor den ingeschreven bij de stichting. Tijdens ons leven krijgen we al lemaal een flinke portie on recht te verwerken. Ook de hoeveelheid onrecht is - heel consequent - weer onrecht vaardig verdeeld. De een krijgt meer dan de ander, waarbij sommige mensen het wel erg voor hun kiezen krijgen. Deze confrontatie met de onrecht vaardige wereld begint eigen lijk al in de kindertijd. Drs. Henk C.M. Hermans Zo merken we bijvoorbeeld als kind, dat we niet dezelfde rech ten hebben als onze ouders. Ondanks pogingen tot "anti- autoritair ouderschap", blijven de rechten in het gezin oneer lijk verdeeld. Wanneer kinderen over deze oneerlijkheid opmer kingen maken, wordt dit ge woonlijk ontkend of wegverklaard: "Het is voor je eigen bestwil, hoor. Later zul je me dankbaar zijn". Of u merkt dat andere kinderen dingen mogen, die u van uw ouders niet mag; zij mogen wel stude ren, terwijl u verplicht werd om te gaan werken. Naast dit soort onvermijdelijke onrecht, kunt u nog ander onrecht mee maken. Misschien werd u door uw ouders achtergesteld, of kreeg u de rol van de "zonde bok" of zwarte schaap toebe deeld. Mogelijk plaagden leeftijdsgenootjes u op een ui terst onaangename wijze, of had u zelfs niemand om mee te spelen. Waarschijnlijk zullen bij een korte denk-pauze u wel en kele onrechtvaardigheden van vroeger te binnen schieten. Welke betekenis heeft dit on recht uit het verleden nu op ons huidige leven? Blijft het ons achtervolgen, of kunnen we er ook op een positievere wijze mee omgaan? Volgens veel psychologen speelt onrecht uit het verleden een belangrijke rol in emotione le problemen op volwassen leeftijd. Sommige gaan daarbij zelfs zover, dat ze het omge keerde stellen: Als mensen op volwassen leeftijd emotionele problemen ervaren, dan vinden deze hun oorzaak in vroegkin derlijk onrecht. Meestal komen ze dan uit bij zoiets als ver waarlozing. Gelukkig vergissen zij zich daarin. Nogal wat psy chologen overschatten name lijk de invloed van het verleden op het latere doen en laten. Mensen hoeven niet achter volgd te worden door het on recht wat hen in het verleden werd aangedaan. Veel hangt af van de betekenis die ze daar zelf aan hechten, en hun be reidheid om zelf de controle te houden over hun leven. Ook al is u in het verleden veel on recht aangedaan, dan nog bent u in staat om een redelijk ge lukkig leven te leiden. Hoe komt het dan, dat sommi ge mensen daar niet in lijken te slagen? Een reden daarvoor kan liggen in de verkeerde con clusie die ze getrokken hebben uit hun negatieve ervaringen. Laten we stellen dat u het slachtoffer bent van een on rechtvaardige behandeling door uw moeder. Als u op vol wassen leeftijd merkt dat u steeds met vrouwen overhoop ligt, zal uw psychiater deze twee gegevens direct aan el kaar verbinden. Hij zal u zeg gen, dat u het slachtoffer bent van het onrecht dat u door moeder is aangedaan, en zal misschien zelfs spreken van een Oedipuscomplex. Als we echter iets preciezer kijken naar wat gebeurt, blijkt de zaak iets gecompliceerder te zijn. De er varing die u met uw moeder had, heeft geleid tot de conclu sie dat dus alle vrouwen niet deugen. Logischerwijze zult u in gezelschap van vrouwen daarom steeds op uw hoede zijn. U bent niet het slachtoffer van het geleden onrecht, maar van de betekenis die u eraan geeft. En zolang u blijft volhou den dat vrouwen niet deugen, zullen uw relaties met vrouwen verstoord blijven. Vaak zijn we geneigd om ook op volwassen leeftijd vast te houden aan de conclusies die we als kind getrokken hebben. We zijn ons daar niet steeds van bewust, maar met enig speurwerk kunnen we ze meestal toch gemakkelijk ach terhalen. Zo zijn nogal wat mensen van mening, dat gele den onrecht leidt tot verwor ven rechten. Ten onrechte concluderen ze, dat ze rechten ontlenen aan het onrecht dat anderen hen hebben aange daan. Bijvoorbeeld het recht om voortaan te worden ontzien of het recht op vergelding. Maar de wereld zit zelfs zo on rechtvaardig in elkaar, dat deze boekhoudkundige benadering niet opgaat: zelfs geleden on recht geeft ons geen rechten. Zelfs die rechtvaardigheid bestaat niet echt. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. J. Sinke en 19 uur: ds. ds. R.W. van Mourik. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: drs. J. Bakker en 19 uur: drs. A.W. Riepma. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Middelhoek. Kerk. Zo. 9 uur: ds. Köther- Emmaus-Toeristenkerk. Zo. 10 uur. DOMBURG NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. P. Si- derius. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: dhr. P. Noordam. Hervormde Gemeen te. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollan der en 19 uur: ds. M. van de Pol. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saronkerk. Zo. 10 en 15 uur: leesdienst. Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. P. Siderius. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 9 en 10.30 uur: SOW-jeugddienst ds. H.W. Faas- sen (Ned.Herv.Kerk.), 19 uur SOW-dienst R. Klunder-Douma (Ger.Kerk). Hervormde Gemeen te. Noordweg 3. Zo. 9 en 10.30 uur SOW-dienst ds. H.W. Faassen. Hervormde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. za. 19 uur en zo. 10 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. niet be kend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: dhr. J. Crans. Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. Ridder, 19 uur: ds. A.E. de Bruin (Aag- tekerke). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. Boon, 19 uur: ds. A.E. de Bruin (Aagtekerke). Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: Pinksterdienst. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. N.H.J.. Boomer. Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. B. de Haan. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: onbekend. Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. W. Jansen. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 *uur: ds. Köther-Middelhoek. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. Th. Kunst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: br. Martoredjo. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Ge- tuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. IJ.G. Ijkel en 19 uur: mw. ds. Allwijn. Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 en 14.30 uur:ds. W.A. van den Berg. De Hoeksteen, Roozenburg- laan 22, Zo. 9.30 en 19 uur: ds. P.J. Rebel. Gere formeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: mw. ds. J. Alle- wijn. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 19 uur: ds. K. Hendrikse. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, Zo. 10 uur: zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: geen dienst. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: ds. J.E.L. Brummelkamp. Wijkgemeente Geref.Bond, (Oost- kerk) Zo. 11 uur en 18.30 uur: ds. L. Wüllschleger. Swerfrust, Zo. onbekend. Waals Herv. Gemeente, Lange Noordstraat 62, Zo. onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie en 11 uur: ds. D.J. Ponte. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: samenkomst o.l.v. luitenants M.R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. W. Janse. Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 9.30 uur: ds. K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Za. 19 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Mme. G. Fromont- Massé d'Amsterdam. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: onbekend. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: dhr. J. Crans. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10: ds. D. Westerneng, 19 uur: ds. J. Staat. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: ds. N.W. vd. Hout. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.C.A. v. Voorst-Vader, 19 uur: ds. Q. vd. Vrie. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. J. vd. Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: dhr. H.J. Scheonmaker. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: leesdienst en 15 uur: ds. H. Korving. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30: onbekend. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: dhr. A. Jorritsma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. W.B. Obbink. Johanneskerk, Bone- dijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. A.Th. Rothfusz. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. G. Kalksma, H.A.. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: kand. L. vd. Broe- ke. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Ter Reede, Zo. 19 uur: ds. P. Joosse. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za: onbekend. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: onbekend. Pinkstergemeente. Open Hof, Alexander Gogel weg 57. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, wo. 19.30 uur. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: dhr. H.J. Schoenmaker. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 1115 uur. Reede, Koudekerkse weg 81, Za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streek ziekenhuis, Koudekerkseeweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 2e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur. Volle Evangeliege meente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Evan gelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr. Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse (kindernevendienst). WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Teunissen (kindernevendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. P. Boe- kesteijn (gezinsdienst). Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 2 juli t/m wo. 8 juli Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933, zondag tot 24.00 uur 24.00 uur: F.L. Berghauser Pont, Her enstraat 18, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: Kant, Sa ba/aan 3, tel. 71017, zondag tot 24.00 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St Joosland, Arnemuiden, Middelburg-Zuid: zaterdag: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630, zondag: R.G.G. Groot, Dr. vd. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag en zondag: dr. R.A.D. v. Tol, Markt 12, Veere, teI. 01181-1271. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle: zaterdag en zondag: dr. B. Vaandrager Weststraat 7. Domburg, tel. 01188-1271. Zoutelande, Koude- kerke, Meliskerke en Biggelkerke:zaterdag en zon- dag\dr.A, van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282 Oost- en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: H.N.A. Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. 01185-2660, tel. 01180-35688. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Welsinge, JW. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag 17.30 uur tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): *2 "Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: A. de Gaaij, teI. 01180-23836. Middelburg: van za terdag 9.00 tot maandag 9.00 uur: K. Boot, teI. 01180-34865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 01180-11011. (dag en nacht). Spreeku ren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Velder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe- naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg en. Breestraat 15, bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.a Brouwenaarstraat 4, bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden Gemeentehuis ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke Het Wijkgebouw, iede re 1e, 3e, 4e do. vd. maand van 9 tot 10 uur tel. 01189-1226. Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Hartezorg voor- en nazorg bij hartziekten Midden- Zeeland, Secr. Noordweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 15