informatiepagina van de gemeente vlissingen Per 1 juli nieuw tijdvak huursubsidie Informatie en klachten over betaald parkeren i I Minister wijst Keizersbolwerk aan als monument Q V Uitkijktoren bijna klaar Onderzoek borstkanker start deze week in Middengebied Commissies I Caravans op straat 1 redactie: sectie communicatie, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87335 Informeer eerst Inkomens- en huurgrenzen Let op! Formulieren verkrijgbaar Informatie Klachten Herbestrating Jan Steenlaan OP SLOT BUIT ERUIT Even bijpraten met wethouder De Haas Zichtbare vernieuwing Uitkijktoren Drukwerksticker Gesprekken verspreiders Woensdag 10 juni 1992 DE VLISSINGER Het nieuwe tijdvak voor de huursubsidie loopt van 1 juli 1992 tot 1 juli 1993. Voor for mulieren en informatie kunt u terecht in het stadhuis bij de sectie Wonen Milieu op de tweede verdieping. Deze sec tie is geopend van 08.30 -17.00 uur (telefoon 87355). Formulie ren om huursubsidie aan te vragen zijn ook verkrijgbaar bij de receptie in de hal van het stadhuis. Huurgewenning is met ingang van 1 juli 1992 af geschaft. Huurders die al eni ge tijd huursubsidie ontvan gen, hebben een aanvraagfor mulier van het Ministerie van VROM thuisgestuurd gekre gen. Wie nog maar pas huur subsidie ontvangt of voor het eerst huursubsidie wil aanvra gen moet zelf actie onderne men. Bij. het indienen van uw huur subsidie-aanvraag moet u ko- piëen bijvoegen van alle inko- mengegevens over 1991. Als u denkt dat uw inkomen over 1992 15% hoger of lager zal uitkomen dan uw inkomen over 1991, dan moet u ook alle loonstroken van 1992 bijvoegen. De huurders van een woning van woningbouwvereniging Bas- co krijgen een uitnodiging om op een bepaalde dag de aanvraag huursubsidie bij de woning bouwvereniging in te leve ren. Indien u een woning huurt van een andere woningbouwvereni ging of van een makelaar en u krijgt elke maand huurmatiging, dan kunt u uw aanvraagformu lier inleveren bij de woningbouw vereniging of de makelaar. Wanneer u na toewijzing van een woning door een makelaar of particuliere verhuurder de mogelijkheid van huursubsidie wilt onderzoeken, komt u dan langs bij de gemeente vóórdat u het huurcontract ondertekent. Wanneer de maximum huur- grens wordt overschreden is er kans, dat u niet voor huursubsi die in aanmerking komt. Voor jongeren van 18 tot 23 jaar is de grens f 450,— per maand, voor de overige huurders is de maxi mum huurgrens f 865,42. Ook als u kiest voor een dure huurwoning en er moet meer dan f 275,— per maand aan subsidie worden bijgelegd, is de kans groot, dat er in het geheel geen subsidie wordt verstrekt. Daar om is het verstandig om, voordat u een huurcontract tekent, bij de gemeente langs te komen, om te bekijken of u voor huursubsidie in aanmerking komt. Huursubsi die aanvragen kan tot 31 decem ber 1992 en voor nieuwe huur ders binnen een periode van zes maanden na verhuizing. Bent u één dag te laat dan vervalt het recht op huursubsidie. U komt alleen in aanmerking voor huursubsidie als uw inko- Luchtfoto Westerzicht: Ruben Oreel. men en huur binnen bepaalde grenzen vallen. Voor dit nieuwe tijdvak gelden de volgende gren zen voor het inkomen en de huur: Tabel 1. Huishoudens van twee of meer personen waarvan de aanvrager (of de partner met een hoger inkomen) ouder dan 23 en jonger dan 65 jaar is. Het gezamenlijk belastbaar inko men (ofwel gezinsinkomen) over 1991 mag niet hoger zijn dan f 43.025,en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel 1A. Huishoudens van twee of meer personen waarvan de aanvrager (of de partner met een hoger inkomen) op 31 de cember 1992 ouder is dan 65 jaar. Het gezamenlijk belastbaar inko men (ofwel gezinsinkomen) over 1991 mag niet hoger zijn dan f 37.430,— en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel II. Alleenstaanden ouder dan 23 en jonger dan 65 jaar, welke in juni 1992 geen huursub sidie ontvingen. Het belastbaar inkomen over 1991 mag niet hoger zijn dan f 31.860,— en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel HA. Alleenstaanden die op 31 december 1992 65 jaar of ou der zijn en in juni 1992 geen huursubsidie ontvingen. Het belastbaar inkomen over 1991 mag niet hoger zijn dan f 27.790,— en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel IIB. Alleenstaanden ouder dan 23 en jonger dan 65 jaar, welke in juni 1992 wel huursubsi die ontvingen. Het belastbaar inkomen over 1991 mag niet hoger zijn dan f 43.215,en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel IIC. Alleenstaanden die op 31 december 1992 65 jaar of ou der zijn en in juni 1992 wel huur subsidie ontvingen. Het belastbaar inkomen over 1991 mag niet hoger zijn dan f 33.950,— en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel III. Alleenstaanden, die op 1 juli 1992 jonger zijn dan 23 jaar en in de maand juni 1992 geen huursubsidie ontvingen. Het belastbaar inkomen mag niet hoger zijn dan f 30.000,— en de huur mag niet meer dan f 450,— en niet minder dan f 306,67 per maand bedragen. Tabel IIIA. Huishoudens van twee of meer personen, waarvan de aanvrager (of de partner met een hoger inkomen) op 1 juli 1992 jonger is dan 23 jaar en in de maand juni 1992 geen huur subsidie ontvingen. Het gezamenlijk belastbaar inko men (ofwel gezinsinkomen) over 1991 mag niet hoger zijn dan f 37.500,— en de huur mag niet meer dan f 450,en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Tabel 1MB. Alleenstaanden, die op 1 juli 1992 jonger zijn dan 23 jaar en in de maand juni 1992 voor dezelfde woning huursubsi die ontvingen. Het belastbaar inkomen mag niet hoger zijn dan f 43.215, en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet minder dan f 306,67 per maand bedragen. Tabel IIIC. Huishoudens van twee of-meer personen, waarvan de aanvrager (of de partner met een hoger inkomen) op 1 juli 1992 jonger is dan 23 jaar en in de maand juni 1992 voor dezelf de woning huursubsidie ont vingen. Het gezamenlijk belastbaar inko men (ofwel gezinsinkomen) over 1991 mag niet hoger zijn dan f 43.025,— en de huur mag niet meer dan f 865,42 en niet min der dan f 306,67 per maand be dragen. Valt u buiten de aangegeven grenzen, dan komt u niet in aan merking voor huursubsidie. Als uw huur en inkomen binnen de omschreven grenzen vallen, wil dat nog niet zeggen dat u au tomatisch huursubsidie krijgt. Want als u een voor uw inkomen redelijke huur betaalt, dan krijgt u geen huursubsidie. Alleen als uw huur te hoog is in verhouding tot uw inkomen, komt u in aan merking. Het is wel zo dat bij woningen met een hogere huur, verhou dingsgewijs een groter deel van die huur voor eigen rekening komt. De voorlichtingsboekjes van het Ministerie van VROM worden pas de laatste week van juni ge leverd. De nieuwe formulieren kunt u echter al afhalen bij de re ceptie in de hal van het stadhuis. Vorige week werd onder grote publieke belangstelling de bo venkant van de in aanbouw zijn de uitkijktoren in het Arsenaal- gebied geplaatst. Bovenop de 4§'meter hoge toren bevindt zich nu, een uitkijkplatform waar de bezoekers straks binnen kunnen staan en van daar uit kunnen ge- m'1 (foto: Ruben Oreel) nieten van het uitzicht over Vlis singen, de Westerschelde en Walcheren. Het platform zal voor bezoekers met de lift te bereiken zijn. Als alles volgens plan ver loopt, wordt de toren volgende week donderdag 18 juni voor het publiek opengesteld! Begin mei is het bevolkingson derzoek borstkanker begon nen in Vlissingen. Alle vrou wen van 50 tot en met 70 jaar worden uitgenodigd om deel te nemen aan dit landelijke on derzoek. Wijk na wijk ontvan gen vrouwen een uitnodiging. De binnenstad is in mei bena derd. Deze week krijgen de in woonsters uit "het middenge bied" een uitnodiging. Vrouwen boven de 70 jaar ont vangen geen uitnodiging. Zij kunnen zelf het initiatief ne men om een afspraak te ma ken, telefoon 06 - 022 56 56 Vrouwen die mee willen doen aan het borstonderzoek moeten zelf de afspraak maken. Dit kan via het telefoonnummer 06 - 022 56 56 of door het gele aanmel dingsformulier terug te zenden naar het afsprakenbureau van het Borstonderzoekcentrum. Zij ontvangen daarna een bevesti ging van de afspraak met de da tum en de tijd waarop zij voor het onderzoek verwacht worden en een routebeschrijving naar het onderzoekscentrum. Het onderzoek, dat bestaat uit het maken van röntgenfoto's van de borsten, vindt plaats in het Borstonderzoekcentrum, Schut tershof 17, Goes. Dit centrum is met het openbaar vervoer goed te bereiken en ligt op 5 minuten loopafstand van het station. Het is mogelijk om samen met een kennis of buurvrouw een af spraak voor het onderzoek te maken. Voor vrouwen die meer informa tie willen hebben over het onder zoek zijn twee voorlichtingsbij eenkomsten georganiseerd: - dinsdag 16 juni om 14.00 uur in Wijkgebouw 't An ker", Bonedijkestraat 163 - maandag 22 juni om 14.00 uur in Bachten Reede, Vre dehoflaan 42 In Vlissingen geldt op diverse plaatsen betaald parkeren en vergunning-parkeren. Informa tie hierover is verkrijgbaar bij de parkeerpolitie. Klachten over de parkeerpolitie zelf moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen. Het college van b en w is namelijk de "baas" van de parkeerpolitie. Voor informatie over parkeren en parkeerbonnen, voor het betalen van parkeerbonnen en voor het aanvragen van een parkeerver- gunning kunt u terecht bij de: parkeerpolitie politiebureau Molenstraat 1 4381 HW VLISSINGEN telefoon (01184) - 15050 (bereikbaar van maandag tot en met zaterdag van 09.00-17.00 uur). Het kan zijn dat u een klacht hebt over het functioneren van de parkeerpolitie. Bijvoorbeeld omdat u vind dat u ten onrechte bekeurd bent of dat u geen par- keervergunning krijgt. Dit soort klachten moet u schriftelijk rich ten aan: Burgemeester en wethouders van Vlissingen Stadhuisplein 2 4382 LG VLISSINGEN. (foto: Ruben Oreel) Met het zomerseizoen voor de deur worden de caravans weer uit de stallingen gehaald. Vaak wordt zo'n huis op wielen een tijdje voor de deur geparkeerd. Hij moet tenslotte worden schoongemaakt en ingepakt voor de grote reis begint. In de Algemeen Plaatselijke Ver ordening van Vlissingen, artikel 5.1.5. staat echter geschreven dat het verboden is een kam peerwagen, een caravan, een voertuig bestemd voor het ver voeren van een voor recreatie bestemde of geschikte boot, of Vanavond en volgende week vergadert er een aantal com missies van advies en bijstand. Deze bijeenkomsten beginnen allen om 19.30 uur - tenzij anders aangegeven - in het stadhuis. De vergaderin gen zijn openbaar en bezoe kers hebben spreekrecht. De agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoe- ken in het stadhuis, de biblio theken van Vlissingen en Oost-Souburg en in het wijk centrum "Open Hof". woensdag 10 juni: - ruimtelijke ordening en verkeer - welzijn, volksgezondheid, cultuur en accommodaties maandag 15 juni: - economische zaken, detail handel en visserij, aanvang 16.00 uur - openbare werken, stadsbe heer en milieu dinsdag 16 juni: - volkshuisvesting, stadsver nieuwing en monumenten - sociale zaken, personeels zaken en organisatie, aan vang 16.00 uur woensdag 17 juni: - financiën - onderwijs een ander voertuig dat voor re creatie bestemd is, langer dan drie achtereenvolgende dagen te parkeren op door burge meester en wethouders aange wezen plekken in Vlissingen. In de praktijk betekent dit dat deze voertuigen nérgens in Vlissin gen langer dan drie dagen ach tereen op de openbare weg geparkeerd mogen worden. De ze maatregel is getroffen omdat je caravans parkeerruimte inne men en omdat het bovendien het uitzicht kan bederven. Houdt hier dus rekening mee wanneer u uw caravan weer uit de schuur haalt. Volgende week start de gemeen te met herbestrating van de Jan Steenlaan. De straat is hierdoor voor doorgaand verkeer de ko mende weken afgesloten. Zowel de rijweg als de trottoirs worden opnieuw gelegd. Er wordt in fa sen gewerkt zodat telkens maar een gedeelte van de straat gesloten is voor verkeer en de bewoners hun huis kunnen be reiken. De werkzaamheden star ten vanaf de kant van de Anje lierenlaan. Alle bewoners heb ben van de gemeente bericht ontvangen over de werkzaam heden. "Het Keizersbolwerk", het voormalige verdedigingswerk, is door de minister van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur aangewezen als monu ment. Het Keizersbolwerk is een van de weinige restanten van de bastions en vesten waarmee Vlissingen zich in het verleden omringde. Op oude gravures is nog goed te zien dat de stad een echte vestingstad was. De eerste steen van het verdedi gingswerk, genoemd naar de stichter ervan, namenlijk keizer Karei V, werd gelegd op 21 april 1548. De vorm was toen anders dan we die nu kennen. Oor spronkelijk bestond het uit een poort van zware hardsteen met een welf die onder de stadsmuur doorliep. Aan de zeezijde kwam de poort uit op een rondeel waar op geschut stond opgesteld. In 1811 is op last van Napoleon het poortgedeelte afgebroken en is het verdedigingswerk aangepast aan de eisen van die tijd. Aan weerszijden van de gewelfde doorgang kwamen bomvrije ka zematten, voorzien van stenen tongewelven met onder andere een plaats voor de garnizoens bakkerij (een oven is nog aanwezig). Een bijzonderheid is nog dat de ze kazematten, evenals de gan genstelsels elders in de stad, in Franse maten, dat wil zeggen volgen het metrieke stelsel, zijn aangelegd. Dit metrieke stelsel werd in Nederland pas officieel in 1820 ingevoerd. Vlissingen maakte reeds sinds november 1807 deel uit van het Franse kei zerrijk. In de Franse tijd sprak men over Bastion XI als men het over het Keizersbolwerk had. In verband met de rechtsbe scherming ligt het besluit van de minister 30 dagen ter inzage in de hal van de sector Stadsont wikkeling, in het stadhuis. In het besluit staat dat een natuurlijke of rechtspersoon, die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen, binnen dertig dagen na 27 mei 1992 tegen het besluit in beroep kan gaan. Meer informa tie over deze procedure en for maliteiten is te verkrijgen bij de heer C.M. Luteijn, sector Stads ontwikkeling, telefoon 87319. Als wethouder van recreatie en toerisme heb ik tot mijn genoe gen geconstateerd dat het voor seizoen tot nu toe een fors aantal bezoekers van onze stad heeft opgeleverd. En dat terwijl het echte hoogseizoen nog moet be ginnen! Ik ben er van overtuigd dat dit verhoogde bezoekersaantal het gevolg is van het door de ge meente in de afgelopen jaren ge voerde beleid op toeristisch-re- creatief gebied en op het gebied van het daadwerkelijk en zicht baar vernieuwen van de stad. De fraaie boulevards, de M.A. de Ruyter jachthaven en de Koop manshaven in de binnenstad, de overkapte en overdekte luxe win kelstraten, het splinternieuwe winkelcentrum Scheldeplein, de vernieuwde en nieuw aangeleg de wegen naar de binnenstad. Allemaal zaken waarin de ge meente en particuliere onderne mers tesamen tientallen miljoe nen hebben geïnvesteerd. In vesteringen die ervoor hebben gezorgd dat Vlissingen weer aan trekkelijk is voor de Vlissingers en voor de bezoekers van Vlissin gen. Ondertussen wordt echter door gewerkt om Vlissingen nog aan trekkelijker te maken voor zowel de eigen inwoners als de bezoe kers. Zo gaat nog dit jaar de eerste paal de grond in voor een vijfsterren hotel op de boulevard en vordert het Arsenaalproject bijzonder goed. Vorige week werd de bovenkant van de uitkijk toren in dit gebied geplaatst. Nu valt over smaak niet te twisten, maar persoonlijk vind ik de uit kijktoren bijzonder markant, juist doordat deze zo contrasteert met het historische Arsenaal. Als al les volgens planning verloopt kan donderdag 18 juni de toren al voor publiek worden geopend! Tot mijn wethoudersportefeuille behoort ook milieu. Als onder deel van het milieubeleid voert de gemeente momenteel een actie die de grote hoeveelheid onge- adresseerd reclamedrukwerk moet verminderen. Er kan bij de gemeente gratis een sticker wor- den afgehaald die op de brieven bus kan worden geplakt. Dat dit effect heeft blijkt wel uit de eerste meetresultaten van de gemeente. De sticker brengt de hoeveelheid reclamedrukwerk met een veel voud terug. In sommige gevallen van wel ruim 3 kilo per maand tot slechts enkele honderden gram men per maand! Toch blijkt dat mensen ook mèt de sticker toch nog reclamedrukwerk ontvan gen. Daar krijgt de gemeente veel telefoontjes over. Het zijn (vooral) de huis-aan-huisblad be zorgers die hierop aanspreek baar zijn. Als wethouder van milieu wil ik u hierin slechts één advies geven: klagen bij de ver spreider! De betreffende telefoon nummers vindt u in die huis-aan- huis bladen. Volgende week bekijken we bij de gemeente intern de resultaten van ruim twee maanden actie te gen het ongeadresseerde recla medrukwerk. Dan volgen opnieuw gesprekken met de ver spreiders. Afhankelijk daarvan wordt bekeken of op vrijwillige basis met de sticker moet wor den doorgegaan of dat een ver bod moet worden afgedwongen door aanpassing van de Algeme ne Plaatselijke Verordening. Als u 3 kilo reclamedrukwerk per maand in uw brievenbus ook een beetje veel vindt: haal dan de ge meentelijke sticker bij de receptie in de hal van het stadhuis of bel om de sticker te krijgen nummer 87295. (foto: Ruben Oreel)

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7