Kanaalzone iiCODIC Cf 1 KWARTJE VAN SCHAIK'S STROOPWAFELS VOOR SMAAKVOL MAATWERK GOOCHELEN MET RUIMTE... DE SCHUIF- EN VOUWWANDEN VAN MURRE-MOENS Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking iiiCÜDIC DE JAGER IJZERHANDEL Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking 30 jaar van Opstal GROTE OPRUIMING BIJ DE VERLICHTING ■- 5 Sleutelprojecten Telematica wordt steeds belangrijker voor informatie uitwisseling tussen bedrijven en instellingen. Provincie en be drijfsleven trekken samen op. IN I1KHOU1» Papierwinkel Activiteiten (OM M ISSI l) S MIDDELBURG, Korendijk 50/56 Telefoon, 01180 - 13275 MURRE-MOENS DE SCHITTERENDSTE INTERIEUR-OPLOSSINGEN ^ZIETUBIJ MURRE-MOENS Aanvraag Traas te Nieuwdorp ZO ZEKER KUNNEN SLOTEN SLUITEN Beschikking Hoechst Holland NV Vlissingen op de Markt in Middelburg. Ter gelegenheid van dit feit steken wij ons in een nieuw jasje en geven wij bij aankoop van 1 pak stroopwafels, 1 pakje stroopwafels van 3 stuks voor de prijs van waar wij mee begonnen zijn 30 jaar geleden: Herman en Riet van Schaik Tuin-en Landschapsinrichtingen Groenvoorzieningen Wegens verkoop van een gedeelte van de winkelruimte Woensdag 10 juni 1992 ABDIJ A/ka de faam - de vlissinger Verschillende statencommissies buigen zich in de maand juni over het concept Plan van aanpak gebiedsgerichte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een informatieperiode van twee maanden en de mogelijkheid te reageren op de plannen is het nu aan de politiek om uit te maken of de plannen tot uitvoering komen. Het concept Plan van aanpak is opgesteld door een stuurgroep onder voorzitterschap van de pro vincie. Behalve een vertegen woordiger van de provincie zijn lid van de stuurgroep vertegenwoor digers van de Kamer van Koop handel en Fabrieken Zeeuwsch- Vlaanderen, de Kring van Werk gevers Kanaalzone, het Haven schap Terneuzen, de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Axel en het rijk, allen ook mogelijke geldschieters. Als enige niet geld schieter is de Zeeuwse Milieufe deratie lid van de stuurgroep. Het dagelijks provinciebestuur vraagt de statenleden in te stem men met de inhoud van de plan nen, nog even los van de financiële gevolgen. De instem ming van de staten is nodig om de onderhandelingen over medefi nanciering met alle betrokkenen goed te kunnen voeren. Als die onderhandelingen zijn afgerond kunnen de samenwerkingsover eenkomsten worden gesloten. De toekomstvisie die beschreven staat in het Plan van aanpak moet leiden tot een ontvlechting van wonen en industrie; dat moet weer een kwaliteitsverbetering tot resultaat hebben voor beiden. Vandaar dat de toekomstvisie is vertaald in een aantal projecten. Het dagelijks provinciebestuur maakt een onderscheid tussen sleutelprojecten en overige pro jecten. Sleutelprojecten spelen een rol voor het slagen van het to tale Plan van aanpak. Gedacht wordt dan met name aan de sloop van Boerengat/Hoogendijk, Koe- gorsstraat en Axelsche Sassing. De sloop maakt economische ontwikkelingen mogelijk en biedt oplossingen voor het opheffen van mulieuhygiënische knelpun ten. Ook de voorbereiding in bestemmings'plannen en streek plan valt onder de sleutelprojec ten. Te noemen zijn dan onder meer het ontwikkelen van een stedebouwkundige visie voor Sluiskil, Terneuzen en Sas van Gent, planvorming Otheense Kreek en Philippine, integrale groenvisie, onderzoek verplaat sing Ovet en een ontwikke lingsplan voor de Axelsche Vlakte/Autrichepolder. De aanpak van bronnen van mi lieubelasting is eveneeens een sleutelproject. De categorie overige projecten worden ook gerealiseerd zonder dat er een Plan van aanpak zou zijn. Tot deze categorie behoren bij voorbeeld de aanleg van een WOV, de tunnel onder het kanaal en het opstellen van maatregelen pakketten voor de aanpak van bronnen van milieubelasting. De ze projecten zijn toch opgenomen in het Plan van aanpak omdat bij deze zaken allerlei factoren een rol spelen die van belang zijn voor de economische, ruimtelijke en mi lieuhygiënische ontwikkeling van de Kanaalzone. Gedeputeerde staten gaan er van uit dat met de optelsom van sleu telprojecten een bedrag is ge moeid van f 16.491.000,-. Het dagelijks provinciebestuur zegt dat de samenwerkingsovereen komsten niet eerder ondertekend worden dan nadat duidelijk is hoe de financiering van de sleutelpro jecten gerealiseerd wordt. In de rubriek commissies van de ze Abdijnieuws is na te gaan waar en wanneer welke commis sies vergaderen. Behalve deze commissies komt het Plan van aanpak ook aan de orde in de sta tencommissies ruimtelijke orde ning, 12 juni aanvang 9.30 uur in het provinciehuis, en milieu, aan vang 14.00 uur in het gebouw Groenewoud 1 in Middelburg. 15 IEÜWS Telematica De ontwikkeling van een telema- ticanetwerk voor de Zeeuwse zeehavens wordt ter hand geno men door de stichting SPIN. Vol uit heet de stichting Scheldt- Ports Information Network. Als het netwerk is gerealiseerd kunnen langs electro-nische weg allerlei gegevens worden uitgewisseld tussen industriële bedrijven, leveranciers, reders, verladers, transportondernemin gen, scheepvaartbegeleidings diensten, douane en andere be trokkenen. In totaal doen zestien bedrijven mee aan SPIN. Met zijn allen vor men zij de gebruikersraad. In het bestuur van de stichting zitten de subsidiegevers (provincie, haven schappen, directoraat- generaal scheepvaart en maritieme zaken en PTTTelecom) en vier bedrijven namens de gebruikersraad. De stichting is een initiatief van de stuurgroep telematica Zeeland. De stuurgroep is een samenwer kingsverband van provincie (voorzitter), PTTTelecom, Vereni ging Zeeuwse Gemeenten, Zeka- Dinsdag 16 juni behandelt de tweede kamer uit gs drie beroep schriften. Inwoners van de gemeenten Mid delburg en Axel hebben tever geefs algemene bijstand gevraagd aan hun gemeente bestuur en zijn in beroep gegaan bij de provincie. De zittingen be ginnen om 10.00 uur (Middel burg), 10.20 uur (Axel) en 10.40 uur (Middelburg). Vrijdag 19 juni, aanvang 10.00 uur, buigt de hoorcommissie bestemmingsplannen zich over het plan "Lagezoom" van de ge meente Westerschouwen. Er zijn twee bezwaarschriften in gediend. De heer C. Kooman uit Renesse is het niet eens met het plan en doet een verzoek tot scha devergoeding omdat zijn fruit- gaardbedrijf in dat gebied ligt. Camping Bona Fide bv te Renesse wil geen vermindering van het aantal standplaatsen van 500 naar 452. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg. tel, Innovatiecentrum Zeeland, FNV, Kring Werkgevers Kanaalzo ne Zeeuwsch-Vlaanderen, VNO, havenschap Vlissingen, de Ka mers van Koophandel en de rijks consulent van het ministerie van economische zaken. De stuurgroep werkt vanuit de opvatting dat het toepassen van telematica bedrijven een voor sprong kan geven, het niet toe passen betekent een achter stand. Bij de officiële start van de Stich ting SPIN zei minister dr. J.E. An- driessen van economische zaken, in navolging van gedeputeerde gedeputeerde D.J.P. Bruinooge: "je hoort wel eens verzuchten dat aan het vervoer van een container vracht een container documen ten te pas komt. Die papierwinkel kan door telematica worden be perkt." Met deze woorden sloeg de minister de spijker op zijn kop. Behalve het beperken van de pa pierwinkel biedt telematica nog een groot voordeel. De electroni- sche berichtenuitwisseling maakt het mogelijk dat informatie sneller, goedkoper en met minder kans op fouten op de juiste plek terecht komt. In de ogen van de stuurgroep ver sterkt een goed netwerk van tele matica de economische structuur van Zeeland en kan het voor be drijven, of de vestiging van bedrij ven, een extra wapen zijn in de concurrentieslag. Behalve het realiseren van tele matica in de Scheldehavens door de Stichting SPIN heeft de stuur groep nog een aantal aktiviteiten op stapel staan. Afhankelijk van het verloop van de gesprekken met instellingen in de gezond heidszorg wil de stuurgroep een eenmalige startsubsidie geven om ook hier telematica in te voe- De statencommissie voor wel zijn vergadert maandag 15 juni, 9.30 uur. Op de agenda staan onder meer de mededelingen uit het IPO, de herstructurering welzijnsstruc- tuur, de personeelsformatie Zeeuws Steunpunt voor Kunst zinnige Vorming, het welzijnson- derzoek, de ondersteuning volwasseneneducatie, de ver sterking van de plattelandsscho- len en de financiering van de Zeeuwse Bibliotheek. Ook op 15 juni maar dan om 13.30 uur, vergadert de staten commissie voor waterstaat en verkeer. Belangrijke agendapunten zijn het ontwerpurgentieschema pro vinciale wegen 1992, de wegenfi nanciering in 1993, de evaluatienota Veilig Getij, het be schikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van het kruispunt S7-Langeweg (ge meente Goes), een voorberei dingskrediet voor diverse projecten provinciale wegen, het ontrekken aan het verkeer van de Middendreef in Sas van Gent en, als laatste op de agenda, het plan ren. Behalve met de landbouw zal ook verder gesproken worden met bedrijven in de sector recrea tie en toerisme. Het is de bedoe ling het "Zeeland Ziensysteem" te vernieuwen en communicatie mogelijk te maken met landelijke diensten en netwerken. Een van de belangrijkste activitei ten vanuit de stuurgroep is het ge ven van voorlichting aan geïnte resseerde bedrijven en instellin gen. Vandaar dat per bedrijfssec tor of branche regelmatig voorlichtingsbijeenkomsten ge houden worden en wordt de mo gelijkheid geschapen mee te doen aan cursussen of het bekijken van demonstraties. Bedrijven waar tien of meer personen werken kunnen drie maal per jaar een nieuwsbrief toegestuurd krijgen. De kosten voor het SPIN-project niet meegerekend heeft de stuur groep dit jaar de beschikking over ruim 170 duizend gulden voor subsidies en voorlichtingsactivi teiten. van aanpak voor de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De afdeling Voortgezet Onder wijs en Volwasseneneducatie, van de provinciale onderwijs raad, komt in vergadering bijeen op woensdag 17 juni, 14.00 uur. Gesproken zal worden over de werkgroepen uitvoering leer plicht, de basisvorming, de ROC- vorming, het advies Plan van Scholen 1994-1996 en over het onderzoek naar de motieven van studenten om buiten Zeeland te gaan studeren. Donderdag 18 juni wordt een ver gadering gehouden van de staten-commissie voor econo mische zaken, aanvang 14.30 uur. Op de agenda staan het Plan van aanpak gebiedsgerichte benade ring Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, subsidie voor de teelt van radicchio rosso, het bestedingsplan vrouwenemanci- patiefacetbeleid, de betekenis en ontwikkelingsmogelijkheden van de zeehavens Vlissingen, Terneu zen en Gent. Voor vrijdag 19 juni is een verga dering gepland van de staten commissie voor algemeen bestuur, aanvang 10.00 uur. De agenda was bij het schrijven van deze rubriek nog niet bekend. De commissie waterstaat en ver keer komt bijeen in het gebouw Groene Woud 1 te Middelburg. De andere commissies vergade ren in het provinciehuis. Sint Pie terstraat 42 in Middelburg. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht. De stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum. Abdij 9, Mid delburg. 1 ifiS Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie; bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 IKEUKENS TALAMINI voor keukens en vloeren In de nieuwe showroom van Murre-Moens kunt u met eigen ogen zien hoe u kunt goochelen met behulp van onze schuif- en vouwwanden. Voor het opnieuw indelen of tijdelijk veranderen van leef- en werkruimtes leveren wij u een pasklare oplossing. Kom kijken en overtuig uzelf. AFWERKSYSTEMEN ARNESTEINWEG 23 - MIDDELBURG TELEFOON 01180-37005, FAX 01180-13478 Openingstijden: ma. t/m vr. 9.00-17.00 en za. 9.00-13.00 uur. Aanvraag Ter inzage Bezwaren Het Groene Woud 1, Postbus 165 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Traas Werktuigbouw en Konstruktie Vlissingen BV te Nieuwdorp heeft op 8 mei 1992 bij hen een aanvraag ingediend om een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning (zgn. revisievergunning) ingevolge de Hinderwet. De inrichting voor konstruktiewerk en metaalbewerking is gelegen aan de Frankrijkweg 11 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 688 en gemeente Borsele, sectie A, nrs. 841 en 843. De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 11 juni 1992 tot en met 10 juli 1992 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond van 17-20 uur in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1 te Heinkenszand; bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 10 juli 1992 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovenge noemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg een gemotiveerd bezwaar schrift indienen tegen de aanvraag en wel tot en met 10 juli 1992. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daar om verzocht wordt, kunnen tot en met 3 juli 1992 tegen de aan vraag mondelinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31984). Wie zijn eigendommen zó intelligent bewaakt, maakt duidelijk op lalles voorbereid te zijn... Nooit meer verloren, vergeten of binnenliggende sleutels. Maar vooral: géén door "profi's" simpel afgebroken of door geslagen cilindersloten elektronische deursluitsystemen ACHTER DE HOUTTUINEN 12, MIDDELBURG (01180) 33011 ijzerwaren - bouwbeslag - gereedschappen - bouwelementen Aanvraag Ter inzage Beroep Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend een besluit te hebben geno men met betrekking tot de fluoride-emissies van de Sinterfabriek bij de vesti ging van Hoechst te Vlissingen. Deze emissies vormen reeds verscheidene ja ren een punt van aandacht. Ondanks de in 1983 en 1985 doorgevoerde verbe teringen van de afgaswasinstallaties doen zich toch zeer incidenteel perioden voor met een verhoogde uitworp, waardoor de emissiegrenswaarde wordt over schreden. Tot op heden uitgevoerde onderzoeken hebben geen afdoende ver klaring en oplossing opgeleverd. In werkelijkheid blijft echter de emissie als daggemiddelde (24 uur) ruim onder de vergunninggrenswaarde van 1,3 kg/uur. Uit metingen van het provinciaal fluor-meetnet blijkt voorts dat de pieken in de emissies geen gevolgen hebben voor de fluoride-immissiewaarden in de omgeving. Hier kan nog aan worden toe gevoegd dat de komende jaren de totale fluoride-emissie zeer aanzienlijk gere duceerd zal worden doordat vóór 1995 de slakafvoer van de fosforovens 1 en 2 gewijzigd zal worden. Op grond van deze feiten zijn Gedeputeerde Staten van mening dat er een voorzieryng in vergunningsvoorschriften moet worden getroffen. Dit kan ge schieden bij de beschikking op de actualiseringsaanvraag van 26 maart 1992, waarbij Hoechst in het kader van het overeengekomen actualisermgspro- gramma verzoekt om nieuwe vergunningen ingevolge Hinderwet, Wet inzake de luchtverontreiniging en Wet geluidhinder voor de Sinterfabriek. Gezien de indie- ningsdatum zullen Gedeputeerde Staten vóór 26 oktober 1992 een besluit heb ben genomen. •Er van uitgaande dat de fluoride-emissies van de Sinterfabriek steeds op een zo laag mogelijk peil worden gehouden, hebben Gedeputeerde Staten besloten om tot aan het moment dat het besluit op de actualiseringsaanvraag van 26 maart 1992 van kracht wordt, onder voorwaarden incidentele overschrijding van de vergunninggrenswaarde voor de betreffende emissies toe t$ staan. De beschikking ligt met bijbehorende stukken ter inzage bij de Afdeling Milieubeheer van Directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Vanaf 11 juni 1992 tot en met 10 juli 1992 kan tegen deze beschikking beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Tevens kan binnen deze termijn overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening wor den ingediend bij de Voorzitter»van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. ÖSSÏSS55 Vrouwenpolderseweg 44 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 01189-1376 Fax01189-3418 NOORDWEG 3-5. 4333 GA MIDDELBURG

de Vlissinger | 1992 | | pagina 15