Xenakis centraal bij Festival Nieuwe Muziek KERKTORENS OP WALCHEREN Kwekkeboom speelt dementie 4 JUNI T/M 10 JUNI IN MIDDEN ZEELAND Achter de muren van de Kloverniersdoelen in Middel burg speelt zich deze zomer weer het Festival Nieu we Muziek af. De zestiende editie van dit evenement, dat de titel Composer's Meeting draagt, staat dit jaar in het teken van de Europese éénwor ding. Jonge musici en componisten uit verschillende Europese landen presenteren de nieuwe tendenzen in de muziek. Met het oog op de zeventigste verjaar dag van lannis Xenakis kozen de organisatoren van het festival om, als een soort eerbetoon, de aan dacht te vestigen op enkele minder bekende stukken van deze Griekse componist. Programmakeuze Subsidie Workshop EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF KUNST IN DE KERK Peter Sijnke Wi Pinksterconcert in Kapelle Woensdag 3 juni 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 iïï is» IÏÏ IM Hf Hï Het is onmogelijk om de verjaar dag van Xenakis te vergeten, zegt directeur Ad van 't Veer. Het eerste festival in 1976 was hele maal aan hem gewijd. „En ook door alle andere festivals zijn zijn invloeden steeds terug te vinden. Hij is te beschouwen als een soort huiscomponist." Van't Veer ziet het als een soort pedagogiek om het publiek iedere keer op nieuw met de composities van Xenakis te confronteren. „Zijn muziek is vrij moeilijk als je het voor het eerst hoort. Maar hoe vaker je er naar luistert hoe meer je het gaat waarderen. Het is dus eigenlijk een soort herkansing voor het publiek om zijn stukken alsnog te leren kennen". Xenakis is behalve componist ook architect. In één van de twee films over Xenakis die gedraaid worden is de bouw te zien van het Philips Paviljoen in 1958. In zijn muziek is deze combinatie van bouwkunst en muziek ook terug te vinden. Daarnaast ver werkt de Griek veel oerklanken en vogelgeluiden in zijn stukken. Xenakis is dan ook een man die dicht bij de natuur leeft. In de tweede film die getoond wordt, is zijn levensstijl verfilmd. De mens achter de componist. het festival in de Kloverniersdoe len heeft als opzet het stimuleren van de Nieuwe Muziek, een term de moeilijk te omschrijven is vol- cens directie-assistente Gusta Korteweg. „Het kenmerk van Nieuwe Muziek is eigenlijk dat het niet aan de verwachtingen voldoet. Debussy is er ooit mee begonnen door in zijn inleiding van de Prelude af te wijken van de geldende regels. Maar Mozart was voor zijn tijd ook al zeer ver nieuwend". Naast geïmproviseer de stukken worden er ook gecomponeerde stukken gespeeld op het festival. De orga nisatoren proberen om met een niet al te zwaar programma voor de dag komen. „We willen niet te pedagogisch te werk gaan. Daar om hebben we gekozen voor een middenweg van nieuwe stukken afgewisseld met oudere werken", licht Gusta Korteweg de pro grammakeuze toe. Voor de lichtere, wat makkelijker verteerbare muziek is onder an dere Futur Shock aangewezen met zijn swingende jazzmuziek. De saxofonist van de band Maar ten van Norden speelde vroeger bij het Willem Breuker Collectief. Ook zij zijn dit jaar van de partij om het festival een feestelijk af sluiting te garanderen. Het programma Vrouw en Mu ziek hangt nog aan een zijden draadje. Het is onzeker of deze dag gespecialiseerd rond vrou welijke componisten doorgaat. De organisatie is op zoek naar sponsors voor dit gebeuren. De Stichting Nieuwe Muziek is dit jaar uit de boot gevallen bij het Xenakis. verdelen van de subsidiegelden door het ministerie van WVC. Van 't Veer vindt het onbegrijpe lijk dat de Raad voor de Kunst - het adviesorgaan van het minis terie - het Middelburgse festival meent te moeten passeren. Vol gens hem heeft de randstad in deze situaties altijd een streepje voor bij de rijksoverheid. „Boven dien is het beleid er op gericht om steeds meer geld uit de mu- ziekpot te halen voor andere kunstuitingen zoals bijvoorbeeld film, waardoor er steeds minder beschikbaar is voor regionale ex perimenten". Toch heeft het Festival Nieuwe Muziek in Neder land een goede naam volgens de organisator. „Nergens is het mu ziekaanbod zo breed geörien- teerd als hier". Bij het toekennen van de project subsidie door het ministerie van WVC viste de stichting dus naast het net. Maar ook de subsidie van het Kunstenplan, de over- heidspot voor meerjarenplannen, staat nog op losse schroeven. Om de begroting voor het huidige festivalprogramma rond te krij gen zoeken de organisatoren naar sponsors. Een hoofdsponsor is er al gevonden: het makelaars kantoor Kiwiet en Schulting. Alle relaties en alle donateurs van Nieuwe Muziek in 1992 krijgen van het makelaarskantoor een gratis passe-partout. Naast Vrouw en Muziek staat ook de Hommage aan Olivier Messiaen nog onder voorbehoud op het programma. De muzikantengroep Instant Composers Poot (ICP) treedt op zaterdag 6 juni op in het Centrum Nieuwe Muziek, aanvang 21 uu: Wel vast staat het concert van de pianist Tomoko Mukaiyama. Dit optreden wordt betaald door de stichting Gaudeamus, die als doelstelling heeft het stimuleren van hedendaagse muziek. De Maarten van Norden. workshop op het festival wordt in samenwerking met de Stichting Workshops In Nederland voor Geïmproviseerde muziek (Swing) georganiseerd. Hoofddocente van de workshop is Esterella Acosta, die komend weekend ook tijdens het jazzfestival van Middelburg te zien is. De Latijns- Amerikaanse zangeres wordt geassisteerd door de gitarist en percussionist van haar band. De eerste vrijdag van het festival, dat van 25 juni tot en met 18 juli duurt, is alles gericht op Xenakis. De dag erna is de echte Compo ser's Meeting. Jonge compo nisten uit onder andere Spanje, Griekenland, Italië en Nederland voeren stukken op die zij speciaal voor het Festival Nieuwe Muziek geschreven hebben. De enige niet-Europeaan is Gerard Brophy. Zijn stuk Les Roses Sanglantes is een Nederlandse primeur. De Ne derlandse componist Huib Em mer komt met een wereld primeur. Het gebouw van de Kloveniers doelen is aangekleed door drie kunstenaars: Dora Dolz (gebak ken schalen), Caroline Pijnenburg (fotografie en tekeningen) en Bob Pingen. De Vlissinger Bob Pingen leefde enige tijd in Afrika en leer de daar met kleuren werken. In het foyer van de Kloveniersdoe len beschildert hij de muren met wandkleden. Cerktorens zijn natuurlijk geen kunstvoorwerpen, hoewel ze /vel inspiratiebron of onder werp van een kunstwerk kun nen zijn (denk bijvoorbeeld aan de toren van Domburg en Mondriaans interpretaties daarvan). De torens zijn echter wel in een twee-eenheid met kerkgebouwen verbonden en vormen markante tekens in het landschap. Bakens in het land en in de tijd. Torens bepalen immers het beeld van een dorp: kerk en molen vormen het gezicht. In Zeeland staat de kerk bovendien vaak letter lijk in het midden. Torens bepa len ook het silhouet van een stad. Denkt u maar aan de sky line van Veere de plompe to ren van de "Dom", het slanke stadhuistorentje en de Camp- veerse toren. Of kijkt u eens naar Middelburg Lange Jan, Stadhuistoren en Oostkerk. In deze slotaflevering van Kunst in de kerk blikken we dus omhoog. Overal op Walcheren - en zelfs daarbuiten - is de Middelburgse Abdijtoren, de Lange Jan, zichtbaar. Deze achtkantige to ren is namelijk zo'n 85 meter hoog. De Middelburgers heb ben zelfs hun bijnaam aan de veertiende eeuwse toren te danken. Ooit, in een ver verle den, sloeg een Middelburger, die vermoedelijk te diep in het glaasje had gekeken, 's nachts alarm. Brand! Brand! De Abdij toren stond in brand! De toe gesnelde brandweerlieden constateerden echter rook noch vuur. Het bleek dat de man het schijnsel van de maan op de toren had aangezien voor lekkende vlammen. Sindsdien heten de Middelburgers "ma neblussers". De storm der tij den raasde ook over de Lange Jan blikseminslag deed de spits afbranden in 1568 en 1712. Oorlogsgeweld bleef de Lange Jan evenmin bespaard op 17 mei 1940 ging met een groot deel van de binnenstad de Abdijtoren verloren. De klokken speelden zoals altijd elk kwartier, tot zij tenslotte met donderend geraas naar be neden stortten. De toren werk te als een schoorsteen en brandde uit. Volgens een, ver moedelijk apocrief verhaal, zou het laatste lied dat opklonk te midden van het oorlogsgeweld "Alle Menschen werden Brü- der" geweest zijn.... Maar evenals de binnenstad verrees de toren als een phoenix uit zijn as! We kunnen het Nescio nog eens nazeggen "Lange Jan, den toren van Middelburg, de spil van Walcheren, het hart der wereld". Hoewel er vele interessante to rens op Walcheren zijn kunnen we die hier uiteraard niet alle maal behandelen. Wellicht een aardig idee maakt u zelf eens een torentocht, een tourtochtje over Walcheren per fiets bij voorbeeld. Vlissingen heeft in de St. Ja- cobstoren een karakteristiek monument. Michiel de Ruyter zou de spits van deze veertien de eeuwse toren als kleine jon gen beklommen hebben. "Toen de kleine Michiel den aanmerkelijken leeftijd van tien jaar had bereikt, breidde hij den kring van zijn onderzoekingen uit. En daar het hem te alle daags leek, om van af een stoep, een bordes of met het bovenlijf uit een zolderluik han gend, de gebeurtenissen van den dag waar te nemen, klom hij op een goeien dag tot op den ronden bol van de hooge torenspits De menschen beneden op straat bleven staan; zij riepen elkander toe Ziet ge dat? De jongen valt aanstonds te pletter rillend van angst staarden de men schen naar boven, naar dien tienjarigen jongen, die zich daar op de luchtige, duizeling wekkende hoogte der Vlissing- sche torenspits als de grootste vlootvoogd der toekomst aan de wereld voorstelde". (L. Pen ning, Het leven van Michiel Adriaanszoon de Ruyter). Bijna driehonderd jaar later ke ken de Vlissingers opnieuw angstig omhoog op 5 sep tember 1911 brak er brand uit in de St. Jacobskerk als gevolg van loodgieterswerkzaamhe den aan het dak. De achtkanti ge houten torenspits, daterend FOTO ANDA VAN RIET uit de zestiende eeuw, werd een prooi der vlammen. Herstel volgde gelukkig reeds spoedig. In 1915 kwam de wederop bouw van kerk en toren ge reed. In 1944 werden kerk en toren door beschietingen op nieuw zwaar beschadigd, maar de restauratie in 1954 herstel de ook die schade. En zo bleef de St. Jacobstoren in Vlissin gen een beeldbepalend element. Tenslotte gaan we naar de 38 meter hoge toren van Westka peile Nu een baken voor de zeelieden, maar tot in de vorige eeuw tevens kerktoren. In de vijftiende eeuw werd het oude stadje Westkapeile (sedert 1223 bezat Westkapeile name lijk stadsrechten) verlaten; men gaf het prijs aan de zee. Meer landinwaarts bouwden de in woners een nieuw Westkapei le. En hier verrees een grote hallekerk, die omstreeks 1470 voltooid werd. Tijdens de Tach tigjarige Oorlog ging de kerk ten gevolge van oorlogsver woestingen, als zoveel andere kerkgebouwen, verloren. Al leen het schip en de toren wer den hersteld. In 1817 droegen de Westkappelaars het gebruik van de toren over aan de staat om er een kustlicht op te plaat sen. Hetgeen in 1818 ge schiedde. Gelet op de permanente aanwezigheid van een grote hoeveelheid olie voor de lichtinstallatie in de toren dreigde er natuurlijk voortdu rend brandgevaar. In de nacht van 14 op 15 maart 1831 was het zover er brak brand uit en de toren en de kerk brandden geheel uit. Wonder boven won der overleefden drie mensen de ramp, te weten twee toren wachters en de echtgenote van één van hen. Zij bevonden zich bij het uitbreken van de brand bovenin de toren en kon den onmogelijk afdalen. "Zij hadden hun bedden nog mede genomen welke spoedig te sta de kwamen om er op te staan, daar de vloer schier gloeiend heet was. Gelukkig was de bo- ventrapopening afgesloten door een ijzeren deur zoodat de vlammen werden tegengehou den. Welke doodsangsten die menschen dien nacht hebben doorstaan is niet te beschrij ven. Het angstgegil weergalm de over het gansche dorp", aldus een kranteverslag uit die tijd. De restanten van de kerk waren rijp voor de sloop, maar de toren werd hersteld. Ook in onze eeuw had nog een restauratie (tussen 1924 en 1934) plaats. De Westkappelse toren die zee en land bij donker verlicht lijkt ons een waardig eindpunt van de serie "Kunst in de kerk". Do. 4 t/m wo. 10 juni BORSELE Do. 4 t/m wo. 10 juni VRIJDAG 5 JUNI Gemeentehuis Borsele in Heinkenszand. Wim Romijn. tentoonstelling trek- en werkpaarden. Openingstijden gemeentehuis. GOES Galerie Nona Schmit. Ilona Schmit, schil derijen en andere werken. Za. 14-17 uur, hele jaar. Lunchcafé. (Stadhuis Grote Markt). Adrie van Wijngen, schilderijen. Di. t/m za. van 9 tot 18 uur. REC. (Zusterstraat 11). Af. Bruijning, schilderijen en houtsnijwerk. Da. 8.15-22.15 uur. Oosterscheldeziekenhuis. ('s- Gravenpolderseweg 114) Jan de Boer, olie verfschilderijen. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. (Singelstraat 13). Alle eeuwen belastingen, expositie over be lastinggeschiedenis m.n. goud en zilver. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Van den Berge. (Wijngaardstraat 3-1) Peter Terhorst. "Crystal Drops", re cent werk. Wo. t/m za. 13 tot 17 uur (van af 10 juni). Rabobank. (Grote Markt 1). Coby Henneman-van Minnen, pastelkrijttekenin gen. Openingstijden Rabo-bank. Gasterije Vrouwe Winowah. (Beesten markt 14) Nico Weienes. aquarellen. Di. t/m za vanaf 16 uur. ■S-HEERENHOEK Rest/Café De Kroon. (Heerenstraat 19). Diana Capello-Stevens. aquarellen. Di. t/m za. 11-23 uur en zo. 11-14 en 16-23 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon. Lydia Klop-Steendijk, acquarellen en portretten. Ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. vanaf 17 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Abdij). Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-19191, presi dent Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Trirum, Dingemans, Rob de Haan, olieverfschilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Ga lerie Dauvillier. (L. Noordstraat 56). schil derijen. tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56). schilderijen. tel. 01180-29419. Dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel. (Grootmede 66). Staal/touw plastieken, op tel. afspraak ge opend. tel 01180-16323. Zeeuwse Bilbiotheek. (Kousteensedijk 7). Expositieruimte: Knappe Knoppen, tech niek in de basisvorming, tentoonstelling. Souterrain: Caret Blazer, Zeeland droog, fototentoonstelling. Begane grond: Pieter Honhoff, De pers in Zeeland, fototen toonstelling. Jeugdafdeling: Gertie Jac quet, originele illustraties uit kinderboeken. Openingstijden: Ma. 17.30-21 uur, Di. t/m vr. 10-21 uur, za. 10-13 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Dorpen op Walcheren, Nw. en St. Joosland en St. Laurens. Ope ningstijden bilbiotheek. Het Zeeuws Museum. (Abdij 3). Martin McNamara, Autumn in the Antipodes, beeldententtonstelling. Di. t/m vr. 10-17 uur, za. t/m ma. 13.30-17 uur. Ramschip Schorpioen. (Loskade), Neder landse Veren/ging van Zeeschilders, verkoopex positie. Dagelijks van 10 - 17 uur. 't Zeepaardje. (Vlasmarkt 7). Maurice Goth, Ada Goth-Lowith en Sarika Goth, schilderijen en tekeningen. Di. t/m za. van 10-17 uur, do. 19-21 uur (t/m 6 juni). Galerie "Het Gouden Briefke". (St. Janstraat 22). Mar/a de Lange, schilderij en. Ma. 13 - 18 uur, di. t/m vr. 10 - 18 uur, za. 10 - 17 uur. Hotel Roelant. (Koe poortstraat 10). Irma Uytdehaage, foto's. Ma. van 14 tot 17 uur, Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Pizzeria II Nettuno d'Oro. (Wagenaarstraat 13-15). Joel Roche, kopergravures. Dage lijks vanaf 17 uur. Galerie Icon. (Wagenaarstraat 16). Daniel le Roche en Véronick Remus, etsen. Wo. t/m za. van 10 tot 16 uur. Galerie Delta Nutsbedrijven. (Poelendaele- singel 10). Josien Buijs, Schilderen met textiel. Opening tijdens kantooruren. Multi Colour. (Torenweg 4a). Cora Akker mans, schilderijen. Di. t/m za. 10 - 17 uur. De Vleeshal. (Balans 17). Aldo en Hannie van Eyck, architecten, tentoonstelling. Di. t/m za. 11-17 uur, Zo. 13-17 uur. Het Middelburgs Koffiehuis. (Lange Viele 61). Arda van Bockom-Maas, schilderijen. Dagelijks te bezichtigen. Wandelkerk. Amerikaans-Joodse kunste naar St. Epstein, tentoostelling. Francois Ryckhalshuis. (Dam 71). Hanne- ke Kres. emoties in pastelkrijt en acryl. Da t/m za. 13 - 17 uur en op afspraak. Schouwburg. (Molenwater 99). Poppen- beurs. Maandag 8 juni van 10.30 - 16.30 uur. Café Tympaan. (Markt 83). Marlike Polder- mans, olieverfschilderijen, (vanaf 6 juni). NEELTJE JANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartografie, van en over kaarten. Koffieshop: Ilse van Loo, schilderijen en acryl. Dagelijks ge- opend van 10 tot 17 uur. Gehele jaar. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. Ons Ree wild, tentoonstelling over de kleinste Euro pese hertensoort. Di. t/m vr. en za van 10 tot 17 uur, za. van 13.30 tot 17 uur. VEERE Museum De Schotse Huizen. (Kaai 25-27). Henny Huser, tekeningen en gra fiek. Ma. 13-17 uur, di. t/m za. 10 - 17 uur. Grote Kerk Veere. expositie i.s.m. kunste naarsgroep "de 10 Zeeuwen". Ma. t/m za. 10 - 17 uur. Za 14 - 17 uur. VLISSINGEN Iguana. (Bellamypark 35). Levende reptie len, amfibieën en insekten. Zo. ma en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10 tot 12.30 en 14 tot 17.30 uur Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissel- lijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterren kunde, Zeeuws Planetarium. Kunstuitleen. (Lange Zelke 91). Zelke Negen Een, wisse lende collectie hedendaagse kunst. Eugè- ne van Zutphen en Annet Notenboom, sieraden. Wo. t/m vr. van 12 tot 17 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stedelijk Museum. (Bellamypark 21). Voor veertig cent de zee in. Toerisme in Vlissin gen (1919-1939). Ma. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 13-17 uur. Café Soif. (Bellamypark 14). Annemieke Visser-v.d. Woestijne, aquarellen, acryl- en olieverfdoeken. Dagelijks vanaf 14 uur, be- halve dinsdag. WEMELDINGE Atelier L. Rijks. (Chozeeweg 27). schilde rijen. tel. 01192-1373, Dagelijks geopend. DONDERDAG 4 JUNI Buffolo Disaster Jazzband en Swedish Jazz Kings, Stads schouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 21 uur. VRIJDAG 5 JUNI Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. The Brotherhood of Jazz, Jazz- dance, Stadsdanszaal, Bedde wijkstraat 15, Middelburg, vanaf 23 uur. ZATERDAG 6 JUNI Instant Composers Pool, geïm proviseerde muziek. Kloveniers doelen, Achter de Houttuinen 30, Middelburg, 21 uur. Reve rend Horton Heat, popconcert, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. Grote Jazzhappening, Stads schouwburg, Molenwater 99, Middelburg, 21 - 2 uur. Paralysis. Paralysis, Bar American, Plein 40, Middelburg, 20.30 uur. Margreeth C. de Jong. Margreeth C. de Jong, orgel concert, Oostkerk Middelburg, 20.30 uur. MAANDAG 8 JUNI Stoffel Gunst en Trudy Gunst- Dekker, kerkconcert, Ned. Herv. Kerk, Kapelle, 20 uur. DINSDAG 9 JUNI Klaas J. Mulder, orgelconcert, concertserie 1992, Nieuwe Kerk Middelburg, 20 uur. Stadsbeiaardier Sjoerd Tam- minga, carillonbespeling. Grote Kerk Goes, 13.30-14.30 uur. Mother Vandenberg and the Fabulous Four, Café De Roode Leeuw, Nw. en St. Joosland, 20.30 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 10 JUNI Bram Kwekkeboom, "U bent mijn moeder", toneelstuk met als thema dementie, Dienstencen trum Bachtenreede, Vredehof laan 42, Vlissingen, 14 uur. Poppentheater "Sim Bolus", "Wat 'n schat". Ambachtscen trum Goes, 14.30 uur. Twee keer speelt Bram Kwekke boom het 'U bent mijn moeder' waarin het thema dementie cen traal staat. Dat is op woensdag 10 juni in Bachten Reede in Vlis singen (aanvang 14 uur) en vrij dag 12 juni in Bachten Poorte in Oost-Souburg (aanvang 16 uur). Dementie - zo meldt Kwekke boom - is een zaak die iedereen kan aangaan. Kinderen hebben vaak respect voor ouderen, maar worden plotseling geconfron teerd met het feit dat die oudere bij ze op schoot wil gaan zitten. Een hachelijke situatie. Zeker als je niet weet hoe je er mee om moet gaan, aldus Kwekkeboom. Stoffel Gunst en Trudy Gunst- Dekker spelen op Tweede Pinksterdag onder andere muziek van de componisten Telemann, Bach en Handel. Het concert in de Nederlands Hervormde Kerk van Kapelle bestaat uit muziek voor orgel, clavecymbel en dwarsfluit. Stoffel Gunst studeerde orgel, pi ano en kerkmuziek aan het con servatorium in Den Haag. Later leerde hij bij Gerard Dekker aan het Brabants Conservatorium de clavecymbel spelen. Trudy Gunst- Dekker studeerde dwarsfluit en was tot kort geleden fluitist bij het Zeeuws Orkest. Beiden zijn docent aan de Zeeuwse Muziek school. Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 19 en 21.45 uur. Al hambra Vlissingen II, 'Beethoven' 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen III, 'De Noordelingen' 19 uur., 'My cousin Vinny' 21.45 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Freejack' 19 en 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Basic In stinct' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 19.30 en 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Trust' 20 uur., 'The lover' 22.30 uur. ZATERDAG 6 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 19 en 21.45 uur. Al hambra Vlissingen II, 'Beethoven' 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen III, 'De Noorderlingen' 19 uur., 'My cousin Vinny' 21.45 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Freejack' 19 en 21.45 uur. Grand theater Goes, 'Basic In stinct' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 19.30 en 22 uur. Schut tershoftheater Middelburg. 'Trust' 20 uur., 'The lover' 22.30 uur. ZONDAG 7 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 14, 19 en 21.45 uur. Alhambra Vlissingen II, 'Beetho ven' 14, 19 en 21.45 uur. Al hambra Vlissingen III, 'De Noorderlingen' 19 uur., 'My cou sin Vinny' 14 en 21.45 uur. Al hambra Vlissingen IV, 'Freejack' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Basic In stinct' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Trust' 20.30 uur. MAANDAG 8 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 14 en 20 uur. Alham bra Vlissingen II, 'Beethoven' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'My cousin Vinny' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen tV, 'Freejack' 20 uur. Grand Thea ter Goes, 'Basic Instinct' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Trust' 20.30 uur. DINSDAG 9 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 20 uur. Alhambra Vlis singen II, 'Beethoven' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'My cou sin Vinny' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Freejack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Basic In stinct' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Permanent Vacation' 20.30 uur. WOENSDAG 10 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 14 en 20 uur. Alham bra Vlissingen II, 'Beethoven' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'My cousin Vinny' 14 en 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Freejack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Basic In stinct' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Trust' 20.30 uur. DONDERDAG 11 JUNI Alhambra Vlissingen I, 'Basic Instinct' 20 uur. Alhambra Vlis singen II, 'Beethoven' 20 uur. Alhambra Vlissingen III, 'My cou sin Vinny' 20 uur. Alhambra Vlissingen IV, 'Freejack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Basic In stinct' 20 uur. Electro Middelburg, 'Cape Fear' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Paris is Burning' 20.30 ZATERDAG 6 JUNI Schuttershoftheater Middel burg, 'De notenkraker' 14 uur. ZONDAG 7 JUNI Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuwwitje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Hook' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De notenkraker' 14 uur. MAANDAG 8 JUNI Alhambra IV Vlissingen, 'Sneeuwwitje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Hook' 14 uur. WOENSDAG 10 JUNI Alhambra IV Vlissingen. 'Sneeuwwitje' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Hook' 14 uur.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 7