De Yferenigde Spaarbank doet meer. 5 Double You Band met eigentijdse visie Zaterdag in de Stadsschouwburg BOB KEBB ANO HIS WHOOPEE BAND It's party-time met The Giants of Jive Esterelias de Ahora levert vuurwerk HET ROSENBERG TRIO verenigde spaarbank Toppers naast toppers. Zo kan het programma van zater dagavond in de Stadsschouwburg worden omschreven. In totaal treden zeven bands op. het zijn: The Rosenberg Trio (21 uur), Ray Gelato's Giants of Jive (23.15 uur), Revival Jassband (21 uur), Bob Kerr (24 uur), Carlo de Wijs en Double You (21 uur), La Blusa (23.30 uur) en Estrella de Ahora (21.15 uur). De concerten vinden plaats in de grote zaal, de foyer, de bol werkzaal en de molenwaterzaal. I)e Double You Jazzband wordt geleid door Carlo de Wijs op het hammond orgel. De sti jl van deze groep is-geba seerd op de beproefde sound van de orgel/saxofoon-combinatie en inspira- tiebronnen als Jimmy Smith en Eddy Louiss. De band speelt in een stevig tempo cn wisselt met ballads af in een eigentijd se visie op de ontwikkeling van de jazz. Zigeunermuziek maakt emoties los Drie Rosenbergs, Stochelo, Nonnie en Nous'che vormen samen het Rosen berg Trio, één van de klappers in de Stadsschouwbrug. Stochelo en zijn twee neefjes zijn vooral in de zigeuner wereld vermaard. Jarenlang trokken zijn door verschil lende Europese landen. Stochclo's gi taarspel is diep gewordteld in de mu ziek van Django Rcinhardt, de legen darische zigcuncrgitarist die als eer ste een Europese gelijke van de Ame rikaanse jazz vond. Vooral het grote gemak waarmee Stochelo improvi seert cn zijn verbazingwekkende techniek herinneren aan deze gitaar virtuoos. Het opwekken van emoties is het belangrijkst in de zigeunermu ziek. Begeleid door Nous'che en Nonnie op ritme gitaar cn contrabas laat hij bij menigeen het bloed sidde ren. Onlangs kreeg het Rosenberg Trio een Edison voor de instrumen tale uitvoering van hun laatste CD Een vlaag van gekte die je overkomt De nieuwe band van Ray Gelato, the Giants of Jive, gaat als een frisse wind door de muziekwereld. De groep die muziek brengt uit de jaren veertig en vijftig, bestaat uit een swingende bla zerssectie en natuurlijk de saxofonist Gelato. De muziek is afgeleid van swingende arrangementen van Duke Ellington, Lionel Hampton en Louis Prima. Als The Giants of Jive 'on sta ge' verschijnen is het party-time. Swing it out! Een kijkspektakel van muzikale wan orde zo omschrijven zij hun optreden. Bob Kerr and his Whoopee band tre den op zaterdagavond op in de foyer van de Stadsschouwburg. Volgens de organisatoren van het Middelburgse SWfiSWSSS: jazzfestival is deze Engelse band een absolute topper. Het optreden werd daarom gebombardeerd tot dé topact van het festival. De Whoopee Trein On Tour bezwijkt bijna onder het gewicht van de 30 in strumenten en talloze attributen die de band meesleept op tournee. Met meer dan een halve ton bagage trek ken de bandleden door Europa. In die bagage steekt ook de kledinggar- derobe die zij nodig hebben, want naast muzikaal kunnen is ook humor een deel van de show. Met hun parodieën op liedjes van de jaren twintig tot negentig halen zij de lachers op hun hand. En dat is de be doeling. De toeschouwers moet meestampen, swingen cn lachen. Het publiek in de Stadsdanszaal moet uit zijn dak gaan. De groep heeft haar naam Whoopee, dat 'veel lol hebben' betekent, goed gekozen. Een Zweed se krant noemde het potreden van Bob Kerr and his Whoopee Band het leukste sinds de Marx Brothers. Een vlaag van gekte die je over komt. Wie zich hieraan wil overgeven, deze cha os in de stijl, van Spike Jones And His City Slickers, mag dit spektakel niet missen. De Cubaanse Esterella Acosta, zange res van de formatie F!sterellas de Aho ra, werd geboren in Cuba en startte haar zangcarière in Texas toen ze der tien jaar was. De zangeres koos voor Braziliaanse muziek met Latijns- Americaanse en jazz-variaties. Een aantal jaren geleden kwam ze naar Nederland en richtte haar eigen band op. Een verslaggever van de Gelder lander beschreef haar muziek als 'Braziliaans vuurwerk'.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 39