De Verenigde Spaarbank doet meer. De sessie Old Time Salt Lake Jazz Band Zeeuws-Vlaamse Jazz crackers Vrolijke dixyland van de Markt Blue Jeans Big Band i^«. Programma streetparade Topper op Geen hoge pet van dat serieuze gedoe La Blusa met aanstekelijke moerasmuziek Oude jazz op internationaal niveau VAN EIGEN BODEM THE JUGGETS JAZZBAND verenigde spaarbank SAVOY JAZZMEN REVIVAL JASSBAND Met aanstekelijke cajun en zydeco uit Louissiana komt La Blusa naar Mid delburg om het publiek te verrassen. I)e vijfmansformatie beheerst deze moerasmuziek uit Louisiana in alle toonaarden. Zowel bekende nummers als eigen werk vullen het reprtoire. Met de eigen nummers hebben ze trouwens een cd gevuld in 1990, die vrijwel onmiddellijk uitverkocht was. La Blusa zoekt naar de grenzen van muzikale mogelijkheden. Bij grote blues en jazzfestival blijkt de waarde ring voor dat zoeken zeer groot. pulair maakten. Logisch dus dat de Blue Jeans Big Band veel van deze beroemdheden op het repertoire heeft staan. Jack de Boo van Uijcn leidt dc band. Hij speelt ook diverse keren soloklarinct. De laatste jaren timmert de band enorm aan dc weg. De eigen concer ten trekken veel publick, onmder meer bij het jaarlijkse concert in de Grote Kerk van Vcerc en in het openluchttheater in Domburg. Tij<- dens straatfeesten en braderiën wor den ze vaak uitgenodigd. Tijdens het jazzfestival speelt dc Walcherse for matie vanaf het podium op dc Lange Delft. In 1978 werd de band opgericht, The Old Time Freew heelers. En sinds die tijd wordt dit Oosterhoutse straat- en podiumorkest veel en vaak gevraagd op jazzfestivals en in -clubs. Ook het buitenland kent deze Brabanders zo dat op hun lijstje optredens, naast Ne derlandse plaatsen ook Duitse belgi- sche, Luxemburgse en Franse plaats namen staan waar hun muziek werd gewaardeerd. Als slotstuk van de strcctparadc komen alle muzikanten rond 17 uur naar dc Markt om er gezamenlijk te spelen. Vorig jaar ging zo menigeen uit het dak toen alle muzikanten het met elkaar gingen doen en bleek dat muziek alle rangen en standen opheft. Savoy Jazzmen leidt dit spontane openlucht concert. De Salt Lake Jazz Band speelt een thuiswedstrijd. Dit looporkest speelt aantrekkelijke dixyland met veel in vloeden uit de New Orleans revival. Muziek dus die goed in het behoor ligt waarbij de muzikanten borg staan voor kwaliteit en prima timing. De bandleden zullen er altijd voor zorgen dat het publiek niet stil kan blijven staan. Tijdens de looptochten gunnen de bandleden elkaar veel ruimte om te improviseren. Ook het vocale cle ment wordt niet vergelen. In dc afge lopen tien jaar van haar bestaan heeft de Salt Lake Jazz Band laten zien voor niets uit de weg te gaan. Als het om grote iazz evenementen gaat weet de Revival Jassband vaak dat ze wordt uitgenodigd. Ze horen er anno 1992 nu eenmaal bij, thuis te be luisteren op de vele cd's en lp's die werden gemaakt. De Blue Jeans Big Band is net zo oud als de stichting die het jazzfestival or ganiseert, namelijk 15 jaar. De meeste leden wonen op Walcheren en met de bezetting kunnen ze zich een echte big band noemen. Vier trompetten, vier trombones, zes saxen en ritme sectie (piano, gitaar, bas en drums) is de be zetting van dit ensemble. Het is dezelfde samenstelling als dc orkesten van Count Basie, Glenn Miller en Duke Ellington, bezettin gen die deze orkesten zo razend po- De band speelt voornamelijk oude jazz en doet dat zo professioneel dat de leden in de zeventien jaar dat Re vival Jassband bestaat veel buiten landse optredens hebben meege maakt. F.én absolute topper op straat zater dagmiddag is de Savoy Jazzmen, een formatie die zich op New Orleans con centreert, uit het Engelse Cambridge. De opzet van het zestal is om de New Orleans zo origineel mogelijk te spe len. Dc muzikanten zijn allen gcinspi- reerd door grote namen in de jazz zo als Armstrong, Oliver, Morton, El lington en Condon. Hun repertoire is zowel in dc diepte als in de breedte uitvoerig uitgewerkt en knippogt soms naar de dixyland. Overigens staat deze band tijdens de kroegentocht vrijdagavond in Café Geerc. De uitbater van dat etablisse ment aan de Langeviclc is tevens sponsor van het concert zaterdag. Savoy Jazzmen. Zeeuwsch-Vlaanderen had 12 jaar geleden nog geen jazzband, toen de NO Longfield Jazzcrackers waren opgericht. Binnen een jaar waren de bijeengezochte muzikanten om een behoorlijk concert te verzorgen. Een stroom optredens volgde, ook in binnen- en buitenland. In een propvol Porgy Bess, een jazzcafé in Terneuzen, vierde de formatie twee jaar geleden haar tweede lustrum. In de Middelburgse binnenstad treden de volgende groepen op tijdens de streeparade op zaterdag. Looporkesten: The Oldtimc Frcewheelers, Nw Orleans Longfield Jazzcrackers, Fat Jo's Jazz band, Juggets Jazzband, The Salt Lake Jazzband. Op de podia treden op: Blue Jeans Big Band (Lange Delft), Dixy Machine (Pottcnmarkt) en Savoy Jazzmen (Markt). Het begon allemaal in een kleine schuur in Tilburg zo'n dertien jaar geleden. Fmkele muziekfanaten richt te toen The Juggets Jazzband op. Met een klein repertoire ging dit ensemble de straat op. En.... succes verzekerd. Binnen vijf jaar kenden veel organisa toren van festival de naam en de Bra banders werden uitgenodigd om fees ten te komen opvrolijken. Swingen en lachen staat centraal voor de Juggets die niet zo'n hoge pet op hebben van al dat serieuze gedoe, zo laten ze oprecht weten.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 37