PïogiamnW öonüeïüaa De \ferenigde Spaarbank doet meer. Van rauwe jazz tot gevoelige ballads Prograimna vrtuUmiüüag Looporkest speelt Dixieland Remake kent Walcherse kroegen THE BUFFALO DISASTER JAZZBAND verenigde spaarbank In de Stadsschouwburg jazz van hoge klasse, gebracht door Swe dish Jazz Kings en Buffalo Disaster. Oude Jazz Armstrong- leader of the band' Bill Jackson. Met hier en daar, tussen de bedrijven door, een komische noot weet hij een speciaal contact met zijn publick te onderhouden. De zevenmansforma tie is een band die van alle markten thuis is. Prachtige ballads als 'Lover man' ,'How long has this been going on' en een banjovertolking van Check to Cheek' zijn slechts een greep uit het repertoire van deze All Star band. Dit optreden is mogelijk gemaakt door Roskam kantoormeubelen. in Louis stijl Traditionele jazz vult de zaal van de Stadsschouwburg als The Buffalo Dis aster Jazzband donderdagavond het podium beklimt. Inspelend op de smaak van het hedendaagse publiek speelt de Amerikaanse groep uit Cali fornia luid en rauw, om dan op het juiste moment over te gaan op gevoeli ge en meeslepende jazz. The Buffalo Disaster Jazzband - ho pelijk doen zij hun naam geen eer aan - is bekend om zijn opwindende op tredens, boeiende zangpartijen en de humoristische intermezzo's van 'the Wie de jazzhistorie induikt herkent de muziek direct als Chicago-New Or- leansstijl uit de jaren 20 30. Hun grote voorbeeld zijn de studiogroepen rond de pianist Clarence Williams. The Swedish Jazz Kings uit Stokholm la ten legendes herleven. De Zweedse jazzkoningen spiegelen zich niet alleen aan Clarence Wil- 1 liams, maar ook andere grootheden in de jazz als Jelly Roll Morton, Fats Waller en Louis Armstrong waren en N zijn nog steeds een bron van inspira tie. In het trompetspel van Bent Pers- son is dan ook de Louis Armstrong stijl terug te herkennen. Naast trom pet maken de sopraansax, piano, sou safoon, banjo en klarinet deel uit van de groep die vooral de liefhebbers van het oude genre jazz zal aanspre ken. Een rescensist van de Jazz Ex press schreef over Kenneth Arns- trom, volgens hem een ware jazzle gende, dat hij één van de meest ge prezen en bewonderenswaardige spelers was die hij ooit gehoord had. Arnstrom bespeelt onder andere de klarinet en verschillende saxen. De San diego Union beweert dat hij de Bas saxofoon met meer kracht en vir tuositeit speelt dan voor mogelijk wordt gehouden. Een optreden van de Swedish Jazz Kings bestaat uit veel creativiteit, virtuositeit en een grote dosis enthousiasme. Naast de indivi duele kwaliteiten van alle bandleden zijn het vooral de talloze instrumen ten die een performance van de Swe dish Jazz Kings - de naam is gekozen als hommage aan de Clarence Wil liams Jazz Kings - afwisselend maken. Het gebruik van twee rietblazers en de veelzijdigheid van de vaste bandle den zorgen ervoor dat de klankleur van het orkest continu wijzigt. Dit optreden is mogelijk gemaakt door Excelka kantoorefficiency. Ook vrijdag is er volop muziek in de stad. Willie Ashman Original Jazzband loopt er rond als looporkest en Remake speelt vanaf het podium op de Lange Delft. 'Slow Slide Willie' is de leider van de uit zes jazzmuzikanten bestaande Willie Ashman Original Jazzband. Neem dixieland als basis, strooi er wat humor en originaliteit over en een op treden van deze band is gemaakt. De ongedwongen wijze van muziek- maken en de nette aankleding zijn het handelsmerk van de 'Willie Ashman Original Jazzband', de band die op de nationale en internationale jazzfesti vals en jazzpodia al jaren vaste voet aan wal heeft. Het jazzfestival is slechts één van de plekken waar de jazzformatie Rema ke regelmatig op de bühne verschijnt. Ook in kroegen en op privé-feestjes treedt de band op. Het Walcherse kroegencircuit hebben ze het afgelo pen jaar diverse keren bezocht. Imitatie is voor Remake uit den boze. Aan ieder nummer wordt een eigen herkenbaar geluid gegeven. De muzi kanten, die allemaal een uitgebreide leerschool hebben doorlopen bij di- xielandorkesten, jazzcombo's, blues en popgroepen en in de klassieke mu ziek, putten uit een breed repertoire. New Orleansjazz, funk, Oost-Europe- se volksmuziek of samba's; je kunt het zo gek niet bedenken of de band heeft wel een compositie in het genre. Het optreden van Remake, vrijdagmiddag op het podium in de Lange Delft, werd mogelijk gemaakt door de firma Ros kam.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 33