De \ferenigde Spaarbank doet meer. Voor de vijftiende keer Middelburgs Jazzfestival Middelburgs Jazzfestival het grootste De presentatrice Modeshow van Roha verenigde spaarbank Bob van Koetsveld, voorzitter. Van de muziekfestivals in Zeeland is het Jazzfestival Middelburg wel het groot ste. Alweer voor de vijftien de keer benut de JASZ (Jazz Activiteiten Stichting Zee land) de drie dagen voor Pinsksteren om er een keur aan jazzbands uit alle stro mingen naar Middelburg te halen. Dankzij een uitgekiend sponsorpakket is JASZ bo vendien in staat om toppersd op de Zeeuwse podia neer te zetten. Elke muziekliefhebber komt aan bod. Pure jazz, blues, big band, dixieland en zelfs pop zijn stromingen die de bezoeker worden voorge schoteld tijdens de drie da gen. Hoogtepunt is voor de één de zaterdagavond in de Stads schouwburg, voor de ander is de vrijdagse kroegentocht een evenement om naar toe te leven. Weer anderen kij ken al reikhalzend uit naar de donderdagavond is het subtiele jazzwerk in de Stadsschouwburg ten tonele wordt gevoerd. Als zaterdagavond de laatste tonen zijn weggestorven zal menig trouw bezoeker een traantje wegpinken. JASZ-voorzitter Bob van Koetsveld hangt dan name lijk zijn voorzittershamer in de wilgen. Een waardig op volger zal moeilijk te vinden zijn. Het verreist immers veel takt en inzicht om een evenement van die grootte in de hand te kunnen houden. Maar wie weet. Waar een wil is is een weg. In deze krant geven we zo volledig als mogelijk een beeld van de bands die op treden, zodat het publiek een keuze (of juist moeilijk?) kan maken. Op de foto het bestuur van JASZ en het comité dat jaarlijks de handen flink uit de mouwen steekt om het festival te laten slagen. Innekc Timmermans is een bekend ge zicht op het jaarlijkse jazzfestival, hoewel velen vanaf de tap amper een glimp kunnen opvangen. Ze presen teert de groepen en legt voor de bezoe kers nog eens extra uit wat ze te bieden hebben. Haar liefde voor de jazzmuziek be gon al vroeg. Als teenager was ze ge fascineerd door de Dutch swing Col lege Band. Sindsdien bezoekt ze als het maar even kan alle jazzconcerten die binnen haar bereik liggen. Bij het derde lustrum lijkt het me op zijn plaats om even de spreekwoordelijk pet af te nemen voor de initiatiefnemers van vijftien jaar geleden. Zij hadden de euvele moed om Middelburg te verrijken met het fenomeen jazz. Het begon weliswaar klein, maar het groeide inmens. Het is gegroeoid naar het grootste muzikale evenement van Zee land. Ver buiten de provinciegrenzen - en ook in het buitenland - is bekend dat we hier alleen met het beste genoegen nemen. ZO ook weer dit jaar. Ik ben er trots op dat ik de afgelopen jaren heb mogen meedoen en - denken om dit festival op een hoogte tillen zoals het nu heeft. Hoog dus. Uiteraard is een groot aantal medewerkers medeve rantwoordelijk voor het succes. Zoals gezegd: ons festival is beroemd. Ook de bands die hier optreden komen graag terug, hoewel we steeds zeggen dat we jaarlijks voor nieuwe verrassingen willen zorgen. Dat we zo hoog kunnen grijpen is zeker niet in de laatste plaats te danken aan onze hoofdsponsor, de Verenigde Spaarbank nv. Die instelling voert al jaren het motto 'De Verenigde Spaarbank doet meer....'. En met meer bedoelt de instelling meer dan alleen maar bankzaken. Het is een bank die midden in de samenleving staat en met sponsoring van belangrijke evenementen illustreert ze haar maatschappelijke betrokkenheid. Dankzij de de Verenig- Als het podiumorkest zaterdag op de Markt even pauzeert ko men mannequins en dressmen van Roha Intersport tonen wel ke sportieve kleding Roha in huis heeft. de Spaarbank kon een topper worden geboekt. Ze adopteerde het Rosenberg Trio. Dat ensemble is te beluisteren op de zaterdag avond in de Stadsschouwburg. Het vijftiende jazzfestival belooft weer een kraker te worden, dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan onze muzikale man. Frank Vermeirssen, die dankzij zijn muzikale contacten een programma heeft samengesteld dat klinkt als een klok. Ik durf te zeggen dat we 1992 als een topjaar de geschiedenis ingaat. Een hoogtepunt dus. En een cliché zegt dat je op het hoogtepunt moet stoppen. Ik maak gebruik van dat cliché en stop met activi teiten bij de JASZ. Bij dit derde lustrum zal ik de laatste keer als organisator en voorzitter optreden. Het is mooi geweest en het lijkt me bovendien gezond dat er voor mij een ander komt. Ie mand met frisse en nieuwe ideeën. Ik deed het allemaal met veel plezier en met genoegen. Ik kijk terug op jaren die mijn leven verrijkten. Ik weet dat ik voor mijn opvolger een gezonde club achterlaat. Hij kan dus een riante start maken. Alvorens definitief afscheid te nemen ga ik dit vijftiende festival met volle teugen beleven. Ik hoop - met u - dat het weer onverge telijk zal worden. Bedankt alle medewerkers en sponsors die aan het slagen van de jazzfestivals hebben meegewerkt.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 31