VWS Op zoek naar zwarte bomen in het Zwarte Woud Vrouwvriendelijke Carina 259,- Wij zijn niet bang voor vergelijkende reclame. WINNY UW GARANTIE VOOR ZORGELOOS AUTORIJDEN N iet-dealers verenigd in Ad Pro VROUW El\l AUTO AANBIEDING! 1 LOADf® r n L Garage Alexander Autobedrijf Dekker Autobedrijf Hofman Garage Koppejan Autobedrijf Oreel Garage de Pree Shell Service en Autobedrijf Statenlaan Veersedam Auto b.v. Garagebedrijf Wattel Autobedrijf van Zweden 3[T7J. De compact rijwieldrager Volvo honoreert uw proefrit met een Auto Test '92. PIET VAN HEKKEN 45 JAAR OP TOURINGCAR Een bezoek aan de Wereldten toonstelling in 1935 in Brussel was voor P.J. van Hekken om nooit meer te vergeten. Op die dag wist hij het zeker: hij zou touring carchauffeur worden. Hij was toen zestien. Twaalf jaar later ging de droom in vervulling. En nu - 45 jaar later - is hij nog steeds actief. Niet meer als chauffeur weliswaar, maar als begeleider. Vrijdag 29 mei herdenkt hij het negende lustrum in De Schakel in Middel burg. „Veel Walchenaren kennen me goed. Ze zijn met mij of met mijn bedrijf met een dagtocht of met vakantie geweest". En: „Ik heb het bijgehouden. Bij elkaar reed ik 4.490.000 kilometer". Tyrecenter Tissink geeft veel weg Aadrijkskunde EREN Anti-verblindings- spiegel met auto matische reflectie regeling Ontheffing Terug in Zeeland Jacquolien Nieuw in Nederland, maar toch heel vertrouwd... de AD PRO Garage. Bij AD PRO zorgen professionals prima voor uw auto. Met prachtige aanbiedingen, speciale pro moties en prettige prijzen. Dus zoekt U een garage bij u in de buurt waar service heel gewoon is en waar men u snel en efficiënt helpt? Bij AD PRO bent u van harte welkom. Volgens de Con sumentenbond: DE BEST GETESTE MEENEEM- PRIJS A. Gogelweg 18, Vlissingen, tel. 01184-65262 Zuidweg 7, Aagtekerke, tel. 01188-3434 Hobeinstraat/Gildeweg, Vlissingen, tel. 01184-12610/10406 Domburgseweg 18, Domburg, tel. 01188-1487 Molenweg 74 (bedr. terrein), Zoutelande, tel. 01186-1276 Oranjeplein 18, Oost-Souburg, tel. 01184-61912 Statenlaan 244, Middelburg Zuid, tel. 01180-25663 Vrouwenpolderseweg 75, Vrouwenpolder, tel. 01189-1524 Loodholseweg 2, Grijpskerke, tel. 01189-1456 Schuitvlotstraat 11, Domburg, tel. 01188-1370 j AUTOMOBIELBEDRIJF VAN FRAASSEN B.V. PRES. ROOSEVELTLAAN 768, VLISSINGEN, TEL: 01184 - 16679. Woensdag 27 mei 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER Niet-dealers in de autowereld hebben een ver bond gesloten bij Ad Pro. Die organisatie wil borg staan voor klantvriendelijke benadering van de consument. Ad Pro beschouwt zich niet als een tegenhanger van de Bovag. Inmiddels hebben zich 300 Nederlandse gara gebedrijven bij deze Europese organisatie aan gesloten. In Zeeland is op dit moment al een aantal leden verwelkomd, ADC in Vlissingen is er één van. Ad Pro biedt volgens ADC een aantal voorde len. Zo worden de monteurs regelmatig ge schoold, bij de keuze van onderdelen wordt vaak origineel materiaal gebruikt zoals de fa brikant aanbeveelt en door het verspreide net werk is het mogelijk om bij reizen bij een andere Ad Pro-garage verhaal te halen, dat geldt ook elders in Europa. Verder geeft Ad Pro een eigen creditcard waarmee ook geld uit de muur is te halen. Naast de Bovag- garantie geeft Ad Pro bovendien nog een aan tal extra's. Piet van Hekken FOTO ANDA VAN RIET ging de concurrentiestrijd aan en zette hard door. „Twee jaar later stopte mijn compagnon. Dat werd een moeilijke tijd. Hij moest uitge kocht worden. Ik verkocht de bussen aan Car- lier Domburg, die nu nog op onze vergunning rijdt. In 1964 kon ik in de Korte Delft in Mid delburg een pand huren. Daar startte ik toen een reisbureau. Ik verkocht reizen, maar reed ook zelf en ging als gids mee". Profile Tyrecenter Tissink geeft bij aankoop van nieuwe banden een voordeelcheque ter waarde van f 100,- die gebruikt kan worden in de bungalowparken van Gran Dorado. Ook krijgt de klant een waardebon voor gratis ban dencontrole. Daarbovenop doen klanten ook nog ens mee aan een wedstrijd waarbij Profile een midweek of lang weekeinde beschikbaar stelt in de Gran Dorado bungalowparken. Pro file Tyrecenter Tissink is gevestigd in Goes en in Middelburg. „Ik weet het nog als de dag van gisteren die wereldtentoonstelling in Brussel", mij mert hij. Maar dan vermant hij zich en ver telt kordaat over die dag. „Moeder maakte boterhammen klaar. Die werden verpakt in papier en in een linnen stuute zakje kreeg ik ze mee op reis. We deden die reis met Krijger Tours in Goes. Het was allemaal heel indrukwekkend". Om te reizen moet een buschauffeur kennis van zaken hebben. „Vijftien jaar lang heb ik de winteravonden gebruikt om aadrijkskunde te leren. Ik wilde de passagiers service geven". Ondanks die gedegen voorbereidingen ging er wel eens iets mis. „Ik moest eens naar een Franse stad en wist ongeveer hoe ik er moest komen., Je had toen een heel ander systeem van bewegwijzering dan nu. Ik kwam er maar niet aan en vroeg me vertwijfeld af: Tjonge, tjonge. Waar kom ik vandaag terecht". Maar hij heeft ook leuke anecdotes. Zoals dat Zeeuwse boerinnetje dat aan de andere kant van die Zwisterse berg eens een kijkje wilde gaan nemen zonder te beseffen dat zo'n wan deling wel eens dagen zou kunnen duren. Of die dames die naar zwarte bomen zochten in het Zwarte Woud Van Hekken blijft ondanks zijn recht om van zijn pensioen te genieten actief in de reiswe reld. Binnenkort heeft hij voor de dertigste achtereenvolgden keer een verrassingsreis voor zijn klanten in petto. Maar liefst vier bus sen rijden er voor hem. En dat het nu ook weer vier bussen zijn is voor hem een bewijs dat de mensen vertrouwen in hem stellen. Vrijdag 29 mei is er tussen 17 en 19 uur een receptie in De Schakel in Middelburg. Hij re kent er op dat oud-touringcar-collega's de re ceptie zullen bezoeken. „Want 45 jaar in dit werk zitten is niet niks". Mercedes-Benz introduceert op de nieuwe SEC-coupé reeks een binnenspiegel die auto matisch en zonder overgangen lichter en don kerder wordt. Tijdens het rijden hoeft de bestuurder de spiegel in geval van verblinding niet weg te klappen. De intensiteit van het in vallende licht bepaald de manier van 'ver duisteren'. De 12 cylinder Mercedes 600 SE en SEL krijgen de spiegel in hun standaarduit rusting, terwijl alle andere types uit de S-, en SL-reeks tegen meerprijs hiermee kunnen worden uitgerust. De spiegel heeft twee lagen met ertussenin een electrolyt. Door een wisselspanning wor den de moleculen van dit electrolyt geprikkeld meer licht op te nemen. De reflectiegraad gaat daarbij van 80 tot 6 procent. Een fotocel registreert het invallende licht en het licht van de omgeving en bepaald of de spiegel meer of minder moet gaan dimmen. Hierbij kan de maximale reflectie worden ingesteld tussen "max" 6 procent en "min" 20/30 procent. In die tijd werkte de jonge Piet van Hekken trouwens al als vrachtwagenchauffeur. Dat was bij de Gebr. PC. en L. de Jong in Goes. In een rode Chevrolet bracht hij zaad van de handel naar landbouwers. Zelfstandig, want de gemeente Goes had hem ontheffing ver leend om in de bebouwde kom van het ene naar het andere pakhuis te rijden. „Piet de Jong werd mijn leermeester op de vrachtwa gen. Direct na mijn achttiende haalde ik mijn groot rijbewijs. Dat kostte een weekloon, f 2,50". Toch duurde het nog een poos voordat Van Hekken op een touringcar terecht kwam. De oorlog gooide roet in het eten. Eerst moest hij in dienst en even later pakte de bezetter hem op om de jonge Zeeuw in Duitsland te laten werken. Hoewel hij ook daar op een grote vrachtwagen kwam te zitten had hij er weinig lol aan. „Met veel moeite ben ik toen terugge komen. Direct na de bevrijding kwam ik bij de aan- en afvoertroepen. Ik moest goederen en eten halen in Frankrijk. Dat bracht ik dan naar Breda naar de Hero-fabrieken". Allereerst: een nieuw gezicht. Vanaf vandaag mag ik al dat moois dat dagelijks over de we gen scheurt betasten en er zelfs mee rijden. Deze week een Totyota Carina E 1.6 XLi die ik een aantal uren meekreeg van Toyota Cevaal in Vlissingen. Wat een comfort. Die E staat er met recht voor elegantie; aan de kwaliteit hoeft niemand meer te twijfelen. Wat mij het eerste opviel was de ruimte voor en achter. De stoelen kennen alle mogelijke standjes, zodat de gewenste (zit)houding snel is gevonden. Het overzichtelijke dashboard biedt een compleet beeld van wat zich in het technische gedeelte van de Carina afspeelt. Bovendien hoef je geen halsbrekende toeren uit te halen om welk knopje dan ook te kun nen bedienen. En de hitte van die dag vormde geen enkele belemmering omdat de capaciteit van de luchtverversing heel hoog is. Overi gens zonder hinderlijke bijgeluiden. Wat ik altijd makkelijk vind in een auto is als je lekker kunt schakelen. Deze Toyota rijdt ge ruisloos, schakelt makkelijk, reageert snel bij het gasgeven, is - ondanks zijn grootte - zeer wendbaar en je kunt er prima mee parkeren. Pluspunten zie ik ook in de kofferruimte (in houd 545 liter). Deze is dankzij de laag doorlo pende klep makkelijk te laden. Als vrouw kijk je bij een auto vaak naar meer dan een man ooit ziet. De kleur vind ik bijvoor beeld heel belangrijk. De Carina is maar liefst in tien verschillende versies leverbaar, zodat een ideale combinatie snel is gevonden. Tus sen twee haakjes: de wat duurdere uitvoerin gen maken indruk als zakenauto. Mijn eerste auto die ik voor deze rubriek mocht rijden zou ik graag vrouwvriendelijk willen noemen. Hij is bovendien dynamisch en voldoet aan de eisen die een jong gezin qua ruimte, comfort en prijs stelt. Voor mij was het rijden in een Carina een verademing. Het was alsof ik na een drukke werkdag thuiskwam en daar door mijn partner helemaal in de watten werd gelegd. Via militaire dienst kwam hij - inmiddels ge huwd in Dubbeldam - terug in Zeeland waar Van Hekken werkte voor de in Middelburg ge vestigde Food Flying die de duwkampen op Walcheren en in Zeeuwsch-Vlaanderen be voorraadde. En zo kwam het moment waarop hij zo vurig had zitten hopen. In een adverten tie van de Touringcentrale Walcheren in de PZC werd een toeringcarchauffeur gevraagd. Van Hekken kreeg de baan onmiddellijk. Maar: „De bussen waren nog niet klaar. Die stonden nog in een carrosseriefabriek in Bergen op Zoom. Voor de tijd waren het trouwens luxe bussen. De verwarming bestond uit twee lan ge uitlaatpijpen aan beide kanten van de bus van voren naar achteren. Als de mensen in de winter met hun schoenen op de verwarming zaten stonk het er verschrikkelijk naar ge schroeid leer. Voorin was het enorm koud. Je moest lange onderbroeken dragen om je warm te houden. Tussen de pedaalgaten door kon je de weg zien. Met een speciaal ma chientje ontdooiden we de voorruit". Na een aantal wisselingen van werkgever kreeg Piet van Hekken in 1960 de kans om een eigen bedrijf te beginnen. Samen met J. Brevet startte hij Brehe Tours. Het tweetal DE PRIMA GARAGE BIJ U IN DE BUURT incl. btw. Prijzen incl. B.T. W.. excl. kosten rijklaar maken v.a. 495,-. Wijzigingen voorbehouden. Voor informatie over Volvo Leasing kunt u hij ons terecht. of bel de Volvo Leaselijn 0345S-H222. prijs v.a. 29.950,-. Die is gewoon nog te nieuw. Bij Van Fraassen: bijv. de nieuwe Volvo 440 l.6i v.a. 29.950.-. Maar een persoonlijke test is minstens zo overtuigend. Evenals de talrijke andere Volvo-voordelen en de aantrek kelijke lease- en financierings mogelijkheden. Kortom, kom vergelijken en maak nu 'n proefrit. Dan kunt u de beste hoofd stukken uit Auto Test '92 zelf ervaren. VOLVO Geniet het vertrouwen. Wat ons betreft, mag 't licht op groen voor vergelijkende reclame. Want een Volvo door staat iedere vergelijking. Daarom krijgt u van ons na een proefrit de Auto Test '92: 'n liefst 548 pagina's tellende gids met alle merken en modellen. Behalve dan de Volvo 440 1.6 met injectiemotor met een

de Vlissinger | 1992 | | pagina 21