ONREDELIJKE OPVATTINGEN Nieuwsbrief Afval Delta College Zeeland start opleiding horecaondernemer Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Cultuur Sociaal Onderwijs Ontspanning Gei/onden Vrije tijd Cursus Rommelen Allerlei Gezondheid Beurs Natuur Politiek Geloof MENS ERGER JE NIET (2) PSYCHOCONSULT Woensdag 20 mei 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER Kunstbende - Eén van de deel nemers aan de Zeeuwse voorron de van Kunstbende, zaterdag 23 mei in de Stadsschouwburg, is een groep van 8 meisjes van de gymnastiekverenigingen SVS Se- rooskerke en DUO Grijpskerke olv Neel Meijers; zij ontwierp ook de choreografie. Wijnproeverij - Leerlingen van de afdeling consumptieve tech niek van de scholengemeen schap Groot Stelle in Goes konden onlangs een gastles vol gen van het wijnbedrijf Mahler- Besse uit Amsterdam. De leerlin gen konden daardoor kennisma ken met verschillende wijnen. Schoolfeest - In het gebouw van de Vrije School Zeeland aan de W. Arondeusstraat in Middel burg wordt zaterdag 23 mei een openbaar schoolfeest gehouden door de leerlingen van de groe pen 1 t/m 12. De aanvang is om 10 uur. Inlichtingen 01180-12102. Kapasi - De Vriendenkring Kapa- si houdt zaterdag 23 mei een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden tot 45 jaar in wijkcentrum De Spinne in Goes. Aanvang 21.30 uur. Moonlight Party - De afdeling Midden-Zeeland van het COC houdt zaterdag 23 mei om 21 uur een Moonlight Party in de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. Puzzelrit - De Motor- en Auto club De Zeeuwen houdt zaterdag 23 mei een puzzelrit; de inschrij ving en start is van 19-20 uur in De Schuur in Oost-Souburg. Concert - In de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande wordt zondag 24 mei een concert wor den gegeven door het Telemann Ensemble. De aanvang is om 14.30 uur. Middelburg - Bij de gemeente politie van Middelburg zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: bankpas, biblio theekpas, bankbiljet, zonnebril, paardehoofdstel en rijzweep, dia's, handschoenen, horloge's, jacks en regenkleding, brillen, portemonnees, sieradendoos met inhoud, sleutels, schoeisel, gou den ring, gouden ketting, gouden babyarmband, damestas, werk- tas met inhoud en een tas met regenpak, beker en sleutel. Onlangs is op initiatief van het Bestuurlijk Overleg Afvalver wijdering Zeeland (BOA) de eerste Nieuwsbrief Afval ver schenen. Het BOA heeft eni ge tijd geleden besloten een Nieuwsbrief te laten verschij nen waarin onderwerpen aan de orde komen die te maken hebben met de afvalproble- matiek in Zeeland. In de eerste uitgave wordt on der andere aandacht besteed aan de Zeeuwse sturingsor ganisatie afvalverwijdering, aan het ontwerp tienjarenpro gramma afval en aan de ver wijdering van chemisch afval van tandartsenpraktijken. Het ligt in de bedoeling de Nieuwsbrief zes keer per jaar uit te brengen. De Nieuws brief is te verkrijgen bij het In formatiecentrum van de provincie Zeeland, Sint Pie terstraat 42 in Middelburg, tel. 01180-31400. Antependium - Drs. H.P.S.M. van den Donk, conservator van het Zeeuws Museum, houdt 20 mei om 19.30 uur een lezing over het antependium uit de Abdij van Middelburg in het Zeeuws Mu seum. Na de lezing bestaat de mogelijkheid tot het bezoeken van de expositie over dit 16e eeuwse altaarkleed. Vrijdenkers - In het Aktiviteiten Centrum Vlissingen, Hogeweg 103 in Vlissingen, houdt A. Bilius donderdag 21 mei om 14 uur een thema-middag over het vrije den ken en de Vrijdenkers. Zeeland 4x4 - Onlangs werd de Stichting Zeeland 4x4 opgericht; de stichting beoogt het bevorde ren van de terreinautosport. In lichtingen zijn te verkrijgen via tel.nr. 01112 1782 van 20 tot 22.30 uur. Woordblind - Vanaf 27 mei geeft Ria Geerse uit Middelburg een cursus 'Woordblind' gedu rende vijf avonden voor volwas sen en ouders van kinderen met leerproblemen en voor mensen die lesgeven. Inlichtingen 01180-36523. Seolto - De korfbalvereniging Seolto in Vlissingen houdt zater dag 20 juni haar jaarlijkse rom melmarkt op het speeltuinterrein aan de Zuidbeekseweg in Vlissin gen. De verkoop start om 10 uur. Gift - De Vereniging Vrienden PZZ heeft 4.600 gulden ge schonken aan de Stichting Psy chiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland. Hiervan gaat 1.000 gul den naar patiënten op de afdeling geronto-psychiatrie; het overige deel komt ten goede aan patiën ten van de hoofdafdeling langdu rige behandeling en begeleiding. Vergadering FNV - De afdeling Vlissingen van de FNV houdt 26 mei om 19.30 uur de voorjaarsle denvergadering in zaal Rehoboth in Oost-Souburg. Na de pauze spreekt wethouder L.C. Poppe-de Looff over Sociale Vernieuwing in Vlissingen. Reuma - De Reumapatiënten Vereniging Midden-Zeeland houdt zaterdag 23 mei om 14.30 uur een informatiemiddag met bingo in gebouw De Stenge in Heinkenszand. Zendingsverkoop - De Zen dingscommissie van de Geref. Kerken in Middelburg houdt za terdag 23 mei van 9-16 uur een zendingsverkoopmarkt op de schoolpleinen in de Middelburgse wijk Breewijk. Weidevogels - De afdeling Wal cheren van de KNNV houdt dins dag 26 mei olv natuurgids Henk Mandemaker een fiets-excursie naar weidevogels. Het vertrek is om 14 uur bij de Chr. Scholenge meenschap Walcheren aan de El zenlaan in Middelburg. Raadsvergadering - De ge meenteraad van Westkapelle komt donderdag 21 mei om 20 uur bijeen voor een openbare raadsvergadering in het gemeen tehuis. Brief - De gemeente Middelburg heeft de minister van Binnenland se Zaken een brief gestuurd waarin geageerd wordt tegen de opheffing van de Directie Volks huisvesting in Zeeland. De reden van het bezwaar is de verminde ring van de werkgelegenheid bij de rijksdiensten. Raadsvergadering - De ge meenteraad van Arnemuiden buigt zich in haar openbare raadsvergadering van maandag 25 mei onder andere over een voorbereidingsbesluit tbv de wij ziging van twee gedeelten van het bestemmingsplan 'Dorp 1986'. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Het Delta Collega Zeeland in Mid delburg start met ingang van het cursusjaar '92-93 met de nieuwe landelijke opleiding Uitvoerend Horecaondernemer. De opleiding duurt drie jaar en heeft een tweeledige opzet: twee jaar dagonderwijs (Middelbaar Horeca Onderwijs) en een jaar onderwijs via het leerlingenstel sel. De leerling wordt opgeleid tot uitvoerend ondernemer voor het kleinschalig horecabedrijf (café, bar, cafetaria, eetcafé of petit- restaurant. Gedurende de oplei ding wordt samengewerkt met het Zeeland College. Na het tweede jaar van de oplei ding wordt een theorie-examen afgenomen. Aan het eind van het derde jaar vindt het praktijkexa men plaats. De behaalde diplo ma's worden door het bedrijfsleven erkend. De opleiding is bedoeld voor leerlingen die be schikken over een flinke dosis on dernemingslust, zelfstandig kunnen werken, initiatieven dur ven ontplooien en in het bezit zijn van een VBO- of MAVO-diploma met een passend vakkenpakket. Voor informatie kan men zich wenden tot de schooldekaan of tot de dekaan van de afdeling Middelbaar Horeca Onderwijs van het Delta College Zeeland. Lezing - Zondag 24 mei om 14.30 uur houdt drs. H.T. Sie Dhi- an Ho een lezing voor het Huma nistisch Verbond in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg over de verschillen en overeen komsten tussen islamitische en christelijke stromingen. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sers Genootschap Zeeland houdt in de aula van de Zeeuwse Biblio theek een oriëntatiecursus van drie avonden over de Universele boodschap door alle tijden. In lichtingen 01660-3268. Aglow - Women's Aglow Fel lowship houdt maandag 25 mei om 20 uur haar maandelijkse bij eenkomst in de Stadsschouw burg in Middelburg. Pattie Blue uit de V.S. zal als spreekster op treden. Inlichtingen 01180-36333. Koffieochtend - In zaal Reho both in Oost-Souburg wordt woensdag 17 juni van 9.15-11.15 uur een koffie ochtend voor vrou wen gehouden rond het thema 'Gezin met vreugde'. Inlichtingen 01185-2962 of 01180-14833. Fietsen - De Toerclub Walcheren houdt zaterdag 23 mei het jaar lijkse rondje Oosterschelde over een afstand van 100 of 150 km. De start is van 8.30-9.30 uur bij de Rijwielcentrale aan de Koude- kerkseweg 51/53 in Vlissingen. Voetballen - Op het sportpark Bonedijke in Vlissingen wordt zondag 24 mei vanaf 9.30 uur het kampioenschap Zuid I voor scheidsrechters gehouden. Met de organisatie van dit toernooi viert de scheidsrechtervereniging (COVS-)Walcheren tevens haar 60-jarig jubileum. De winnaar van dit toernooi plaatst zich voor de landelijke finale. 17 Behoort u ook tot die groep van mensen, die zich bij het minste of geringste geërgerd voelen? Veel alledaagse voor vallen zijn aanleiding voor een lichte of zelfs hevige irritatie. Het wachten bij een gesloten spoorwegovergang, de spot tende opmerking van een colle ga, de storing op tv, het gehuil van uw kinderen, steeds be merkt u bij uzelf een snel opko mende irritatie. De hele dag staat u onder een negatieve spanning, die pas verdwijnt wanneer u de dag afrondt met enkele glazen bier, jepever of andere alcoholica. Als anderen u opmerkzaam maken op uw snelle geïrriteerdheid, dan ex cuseert u die met: "Ja moet je luisteren, zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Het is de aard van het beestje, hé. Ik ben nu eenmaal van nature driftig". U gaat door het leven als een driftkikker, en zorgt ervoor dat anderen voor u op hun tenen moeten lopen. Misschien is het dan zinvol om kennis te nemen van een mo derne psychologische verkla ring voor woede-problemen". Volgens de Amerikaanse psy choloog Albert Ellis lijden "driftkikkers" vooral aan een ongezonde levensfilosofie. Zij zijn verslaafd aan enkele onre delijke opvattingen, die hen tot rondlopende tijdbommen ma ken Helaas zijn ze zich vaak niet van deze opvattingen be wust. Daarom van belang, om ze eens op een rijtje te zetten: Veel "driftkikkers" zijn de me ning toegedaan, dat de dingen steeds zo moeten lopen zoals zij dat graag willen. Zij maken hun eigen wensen en verlan gens tot natuurwetten, en spe len op die wijze dictatortje naar andere mensen. Een duidelijk voorbeeld daarvan is Jan, die hulp zocht omdat hij stijf stond van de stress. Het bleek, dat Jan's stress vooral was opge bouwd uit boosheid. Als iets niet precies verliep zoals hij dat wilde, sloeg hij op tilt. Dat gold niet alleen in de werksituatie, waar Jan voortdurend over hoop lag met zijn collega's. Ook een bezoek aan de stad werd een crime. Jan ergerde zich groen en geel, als anderen hem voor de voeten liepen. Diep in zijn hart was hij ervan overtuigd, dat andere mensen steeds plaats voor hem moesten maken. Om zichzelf te beschermen tegen zijn onre delijke boosheid, beperkte Jan het bezoek aan de stad tot het hoogst noodzakelijke. Een tweede onredelijke opvat ting die we vaak tegenkomen bij onze "rondwandelende tijd bommen" is het idee, dat som mige mensen slecht zijn en daar"nor aestraft moeten wor den. Ze kunnen het daarom niet nalaten, om te pas en te onpas anderen verwijten te maken. In voetbaltermen gesproken spelen zij niet alleen de bal, maar ook de tegenspe ler. Joke had last van voortdu rende boosheid in de omgang met haar kinderen. Tijdens een gesprek hierover, betrapte zij zich erop dat zij haar kinderen voortdurend verwijten maakte. Zij ging daardoor haar kinderen steeds meer ervaren als kleine monstertjes, en had nog maar weinig oog voor hun positieve kanten. Een groot gedeelte van de dag was ze bezig met het bedenken van strafmaatrege len. Joke was het slachtoffer van een verwijtende levens houding. Een derde veel voorkomende opvatting bij boze mensen is het idee, dat teleurstellingen en tegenslagen ondraaglijk zijn. Zij vinden deze niet alleen onaan genaam, maar onaanvaard baar. Driftkikkers geven blijk van een lage frustratietoleran tie, en willen vaak niet teleur gesteld worden. Een goed voorbeeld daarvan is Marleen. Zij heeft de gewoonte, om van elke tegenslag een ramp te ma ken. Als ze in de file staat te wachten, zit ze zichzelf ervan te overtuigen dat ze hier abso luut niet tegen kan. Een verve- Drs. Hef3t«C.M. Hermans lende ervaring to<#xlt *op die wijze een regelrechte ramp. Niet omdat ze het is, maar om dat Marleen haar zo noemt. is er een manier om uw irrita ties te verzachten? Jazeker. U kunt uw leven een stuk aange namer maken door uzelf te overtuigen van de volgende drie opvattingen: De dingen moeten steeds zijn, zoals ze zijn. Er is geen en kele objectieve reden, waarom de dingen anders moeten zijn. Natuurlijk is het aangenaam, als anderen en het universum tegemoet komen aan uw wen sen en verlangens. Maar het is volstrekt onzinnig om dit te eisen. Mensen zijn niet gelijk aan hun gedrag. Ofschoon u ge drag wel kunt beoordelen, is het onmogelijk om personen te beoordelen. Als iemand zich misdraagt, verandert hij nog niet in een slecht persoon. Hij blijft in wezen onveranderd. Alles wat u meemaakt is draaglijk. Van alles wat u mee maakt staat vast, dat u er te gen kunt. Natuurlijk zullen be paalde ervaringen onaangenaam zijn, maar ook deze zijn meestal draaglijk. Het is misschien een zoete troost, dat de meeste nare ervaringen nog erger hadden kunnen aflopen. NIEUW EN ST. JOOSLAND WESTKAPELLE Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 Bruijn, 19 uur: ds. N. de Boo. uur: ds. A.E. de ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: drs. G.J. Mink. Volle Evangelie-gemeente "Immanu- el", Westdijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Middelhoek. Zo. 10/J5 uur: ds. Köther- DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. M. van der Poll en 19 uur: ds. A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. onbe kend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer (H.A.). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. B. de Ridder en 19 uur: ds. J. Bouwer (Herv.kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon mmv Sameach, groep 1 en 2 ZS, 19 uur: ds. J. Bouwer. HOOGELANDE Christengemeenschap, Zo. geen dienst. Kapel van St. Maarten: KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: 9.30 uur: ds. J. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. J. v.d. Putte en 19 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v.d. Zwan en 19 uur: ds. F.C. van Dijke. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. niet bekend. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk, Lange Delft 94. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Ge- tuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. C. Brakema, 19 uur: ds. P.J. Rebel. Hof- pleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 14.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. J.J. Lam me, dienst aangepast voor doven. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente.Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: ds. K. Hendrikse. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, Zo. 10 uur: ds. O. Elseman. Engel se Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. J. Dubbink. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: mw. drs. J. Allewijn. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. RH. Stoffels. Wijkgemeente Geref.Bond, (Oost- kerk) Zo. 11 en 18.30 uur: ds. L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie en 11 uur: eredienst dhr. A.F. Eng/er. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: op- drachtsdienst olv kapt. B. de Heer, 19 uur: verblij- dingssamenkomst olv kapt. B. de Heet Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: dhr. Timmers. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. P Veldhuizen. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 9.30 uur: ds. K. Hen drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wa/lonneLange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: A. Laureys. Evan geliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: ds. C. v.d. Zanden. Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, kindernevendienst jongste en midden groep, 19 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Oostkapelle. Saron- kerk. Zo. 10 uur: leesdienst, 15 uur: ds. C. Harinck. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: drs. J.T. Tïssink, 19 uur: kand. mevr. R. Klunder-Douma. Hervormde Gemeente. Noord- weg 3. Zo. 10 uur: mevr. ds. C.H. Damstra- Schreuder (Herv. kerk), 19 uur: mevr. kand. Klunder-Douma (Herv. kerk). ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9.00 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 19 uur: ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. A.V. de Nooy, kindernevendienst groep 1-3 en 4-5. Oran- jepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. J. Pannekoek, 19 uur: mevr. drs. A. Spaans-Molenaar, De Ark, Zo. Kinderkerk 4-12 jaar. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: dhr. K. Wal- hout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkse- weg 8, Zo. 10 uur: mevr.drs. A. Spaans-Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelij ke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. niet bekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dhr. Van de Linde. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: ds. H. Mostert, 16.30 uur: R.W.F. Wisselink. Hersteld Apostolische Zen dinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. J.D. de Boer (H.A.)., Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. H. Makkinga. Johanneskerk, Bo- nedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: mevr. ds. A.A. Bosma. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: ds. H.J. Hemstede en 17 uur: Vesper dienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds.E.V.E. Wijnands, jeugdienst. Streek ziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: mevr.ds. A. Spaans-Molenaar. Ter Reede, Zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: eredienst, dhr. A.F. Eng/er, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. H. Paul. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: mevr.drs. A. Spaans-Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 1115 uur. Reede, Koudekerkseweg 81, Za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koude- kerkseeweg 88, Zo. 11.15 uur. Der Boede, elke 2e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Fi/a- delfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. Evangelie Ge meente "De Blinkende Morgenster". Dr. Staver manstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lucas- Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: mw. ds. Van der Poll mmv Looft den Heere. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 21 t/m wo. 27 mei Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: P.F. de Doe/der, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24.00 uur: F.G. Snijder, Burg. v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Zondag tot 24.00 uur: W. van Ouwerkerk, Ger- brandylaan 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, teI 01180-37431. zondag: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, teI 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: R. Ubels en M.J.J. Helmes, Vroonstraat 11, Seroos kerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur: A. van der Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. 01186-1282. Oost- en Midden-Walcheren: Gehele weekend: A. Stuttenheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, teI. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180-25963. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hummelen, Markt 69, teI. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 uur tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Hament, teI. 01184-79678. Middelburg: van za terdag 9.00 tot maandag 9.00 uur: K. Boot, teI. 01180-39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, teI. 01180-13118. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Velder- weg 1, Meliskerke, teI. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe- naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184-86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102-44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg ao. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen ao. bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke iedere 1e, 3e, 4e do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667; Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vffesing'en, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Pfatteföhd Van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. pn 84flT44£: Hartezorg voor—dm na*Wg bij"hartziekten Midden- Zeeland, SeCt. Nootdweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 17