Wegwerk Aardbeving Waterstand Kanaalzone Neeltje Jans Echtpaar uit Arnemuiden wint Primafoon- westrijd Twee deelnemertjes uit Walcheren aan Nederlands Kampioenschap Jeugdschaak Provincie Zeeland Directie Milieu en Waterstaat Bekendmaking Zwembad De Goudvijver in Serooskerke na grondige renovatie heropend Limburg (OM MISSI i:s Voor het realiseren van grootschalige windenergieprojecten vragen gedeputeerde staten advies van onder meer gemeen ten en belangenorganisaties. Keuzes si m i Overeenkomst kenteken graveren in autoruiten als beveiliging tegen diefstal Themadag over herintreding Ontwerp-provinciaal bodemsaneringsprogramma 1993 Jeugdtoernooi S.V. Walcheren Woensdag 20 mei 1992 ABDIJ Door heel de provincie worden tot de bou wvakvakantie werkzaamhe den aan wegen uitgevoerd. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer met verkeerslichten geregeld, waardoor hinder zoveel moge lijk wordt beperkt. Als aan de fietspaden wordt gewerkt, worden fiet sers en bromfietsers over de hoofdrijbaan geleid. Ook dat wordt met verkeerslichten geregeld. Met de uitvoering van het werk is een be drag gemoeid van f 8,5 miljoen. Op Walcheren is al begonnen aan de weg Vrouwenpolder-Middel burg en wel ter hoogte van Sint- Laurens, waar een verkeersgelei der aan de zuidkant van het dorp wordt aangebracht. Door de ver keersgeleider worden automobi listen gedwongen tot een lagere snelheid. Een gedeelte van het fietspad aan weerskanten van de weg wordt geasfalteerd. Andere werken op Walcheren zijn onder meer delen van de hoofdrij baan van de weg Middelburg- Zuidsloe-Kapelle, en van de hoofdrijbaan en het fietspad tus sen Middelburg-Koudekerke- Westkapelle. Voor de regio Noord- en Zuid- Beveland zijn onder meer opgeno men delen van de hoofdrijbaan Goes-Zierikzee, de parallelweg 's Heer Arendskerke-Vlissingen- Oost en de parallelweg Kats- Kortgene. Het Zuidbevelandse deel van de weg Kapelle-Zuidsloe- Middelburg wordt ook aan gepakt. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn as- faltwerken voorzien op het fietspad Hoek-Terneuzen en de hoofdrijbaan en het fietspad van onder meer de weg Ijzendijke- Sluiskil, Westdorpe-Hulst en Axel-rijksgrens. Verder komt een deel van de Trac- taatweg, inclusief de parallelwe gen, aan bod. De regio Noord-Zeeland heeft op het programma onder andere de len van de hoofdrijbaan Zierikzee- Haamstede, Serooskerke-Renes- se en de weg over de Philipsdam (met uitzondering van het deel op de Krammersluizen) en de Oester- dam. Ook de parallelweg over de twee dammen wordt onder han den genomen. Verder staan stuk jes van de hoofdrijbaan en de parallelweg Sint Philipsland- grens provincie Noord-Brabant op stapel, evenals het fietspad Sint Philipsland-Zijpe. Wie in Zeeland schade heeft aan onroerend goed als gevolg van de aardbeving van maandag 13 april kan dat melden bij de gemeente waar de schade wordt geleden. Voor een schadevergoeding geldt een eigen risico tot vijfduizend gulden, vandaar dat de schade hoger moet zijn dan dat bedrag. Alleen eigenaar/bewoners en klei ne zelfstandigen kunnen voor een schadevergoeding in aanmerking komen. De commissaris van de koningin heeft dit in een brief la ten weten aan de burgemeesters van de gemeenten in Zeeland. De gemeenten is gevraagd de aanvragen te laten toetsen door bijvoorbeeld bouw- en woning toezicht en de uitslag van deze toets met de aanvraag schriftelijk te melden aan het centrale meld punt - de stichting Rampenfonds aardbeving Limburg - in Roer mond. De commissaris van de ko ningin schrijft verder dat nu nog overleg wordt gevoerd tussen het fonds en het verbond van verze keraars over de expertise. De uit voering zal daarom mogelijk enige tijd op zich laten wachten. Voor de schade in Limburg wil het dagelijks provinciebestuur een bedrag van f 100.000,- gulden schenken. Overditgebaar van ge deputeerde staten zullen provin ciale staten een besluit nemen in de vergadering van 5 juni. De commissie verpleeghuizen en gezondheidszorg voor ouderen, van de provinciale raad voor de volksgezondheid (Ravoz), verga dert woensdag 27 mei. Aan de orde komen het wetsont werp kwaliteit van de zorg, de no ta gezondheidsbeleid van het ministerie van wvc, de wachtlijst- gegevens van opname in ver pleeghuizen en het woon/zorg- project. De vergadering is openbaar, be gint om 10.15 uur met spreek recht voor het publiek en wordt gehouden in het gebouw Magno lia, Magnolia 2 in Goes. DE FAAM - DE VLISSINGER 13 IEUWS Windenergie Het dagelijks provinciebestuur heeft vijf lokaties op het oog, waarop grootschalige windener gieprojecten van ten minste 10 megaWatt (MW) zouden kunnen worden geraliseerd. Het zijn de kop van Hontenisse (circa 600 hectare); het gebied ten oosten van de Schelde- Rijnverbinding (circa 800 hecta re); een deel van de Hoofdplaat polder en een deel van de Oranjepolder (ongeveer 550 hec tare); oostelijk Noord-Beveland (rond 400 hectare); het westelijk deel van Tholen (plus/minus 450 hectare). Ook hebben gedeputeerde staten aangegeven waar, wat het colle ge betreft, kleinschalige en mid delgrote projecten mogelijk zijn. GS hebben hun voorlopig stand punt vastgelegd in de concept beleidsnota windenergie. De nota is toegezonden aan gemeenten, andere overheidsinstanties en be langenorganisaties in de provin cie. Op basis van de reacties van deze organen bepalen gs hun standpunt nader. Na de zomer wordt het concept beleidsplan in de inspraak ge bracht. In de nota worden drie ca tegorieën voor windenergiepro jecten aangehouden: categorie A staat voor 1 tot 4 windturbi nes, categorie B voor middelgro te projecten van 5 en meer windturbines en categorie C voor windturbineparken met een minimaal vermogen van 10 MW. Behalve door het windaanbod en de netinpassing hebben gs zich bij de lokatiekeuze laten leiden door landschappelijke, ornitholo gische, scheepvaartkundige en milieuhygiënische aspecten. De kleine en middelgrote wind- ergieprojecten worden uitgesfo- ■m-1 ten in gebieden met agrarische doeleinden en van natuurweten schappelijke en landschappelijke' betekenis, in gebieden met de functie natuurbehoud, in gebie den die zijn gereserveerd voor na tuurontwikkeling, voor bos en stiltegebieden. Ook het vliegveld Midden-Zeeland en het daarbij horende circuit worden uit gesloten. Ook zijn er gebieden aangewe zen, waar middelgrote projecten worden uitgesloten, maar waar kleine nader kunnen worden over wogen. Dat zijn de woongebie den, recreatiegebieden, bebou- wingsvrije stroken langs wegen en spoorverbindingen en schei dende zones. Ook agrarisch ge bied met natuurlijke waarden valt in deze categorie. Kleinschalige projecten worden er alleen toege staan als zij het karakter en de functie van het gebied niet aan tasten. Met het concept-beleidsplan windenergie maken gs een begin met het nakomen van de be stuursovereenkomst die in 1991 is ondertekend door de ministers van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer en van economische zaken en door de zeven windrijke provincies. Zeeland heeft zich daarbij ver plicht rond het jaar 2000 250 MW windenergie te leveren, de partij en hebben zich in totaal gebon den aan 1000 MW. GS volgen, met de nota, ook het streekplan Zeeland, waarin is verwoord dat in beginsel wordt gestreefd naar de bevordering van alternatieve vormen van energieopwekking en -gebruik. Op het ogenblik zijn er in de pro vincie 64 windmolens die een ge zamenlijk vermogen van 13.415 kiloiWatt leveren. Er zijn al plan nen voor nog eens 66 turbines. Als ook die gerealiseerd zijn komt het totale vermogen op 39.826 kW of ruim 39 MW. Voor de kleine en middelgrote projecten wordt een volgend be leid voorgestaan. Dat betekent dat derden initiatieven moeten nemen, waarna gs de aanvragen toetst aan de nota. Wel verbindt de provincie zich tot een coördi nerende en stimulerende rol, waarbij gedacht wordt aan het sa men met de Delta Nutsbedrijven opstellen van een voorlichtings folder. Bij grootschalige projecten wil het dagelijks provinciebestuur zelf initiatieven ontplooien om de realisering ervan te bevorderen. Daarbij hoort onder meer overleg met de gemeenten op wiens grondgebied projecten worden uitgevoerd. De werkzaamheden aan de ka naaloevers van het Kanaal door Walcheren duren een week lan ger dan gepland. Naar verwach ting is 29 mei de klus geklaard, dan ook wordt de waterstand te ruggebracht naar het normale peil. Voor de uitvoering van het onder houdswerk is de waterstand in het kanaal verlaagd met 60 centi meter. De stand van het water is 0,30m NAP. Door deze verla ging moet op de meeste delen van het kanaal rekening worden ge houden met een geringere diep gang. Alleen tussen Veere en het zijkanaal naar Arnemuiden blijft hij onveranderd op 3,70. Op het zijkanaal tussen de Arnebrug en Arnemuiden komt de maximale diepgang op 1,60m. Op het tra ject tussen het zijkanaal en de bin- nenkeersluis Vlissingen (inclusief het verbrede deel van het zijka naal naar Arnemuiden) moet re kening worden gehouden met een maximale diepgang van 3,90m; op het deel tussen de gro te schutsluis Vlissingen en het verbreed kanaal tussen de schutsluis en de eerste binnenha ven geldt tijdelijk 7,30m diep gang. Tot het einde van de werkzaamheden is de diepgang tussen de eerste binnenhaven en debinnenkeersluis6,30m. De informatieperiode over het Plan van aanpak gebiedsgerichte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen loopt nog tot 1 juni. Tot deze datum staat in de ge meentehuizen van Sas van Gent en Axel een tentoonstelling over de plannen opgesteld. De ten toonstelling in de gemeente Ter- neuzen is te bekijken in het kantoor van de dienst stadsont wikkeling, burgemeester Geill- straat 2 in Terneuzen. Gratis brochures over de plannen zijn verkrijgbaar op de tentoon stellingsadressen en bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400. Schriftelijke reacties op de plan nen kunnen tot 1 juni worden gestuurd naar bureau Voorlich ting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA, Middelburg. Gs vragen provinciale staten in de vergadering van 5 juni de jaarstukken 1991 van de be- heersmaatschappij Neeltje Jans goedtekeureh. Het dagelijks provinciebestuur schrijft dat de financiële mogelijk heden van de NV Neeltje Jans be perkt zijn op de korte en middel lange termijn. Binnenkort zullen daarom maatregelen genomen worden. Over de verschillende mogelijkheden wil het college in een later stadium overleggen met de staten. H Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 In de Jeugdherberg Ockenburgh in Den Haag wordt van 28 tot en met 30 mei het Menken van Grieken Toernooi om het Neder lands Kampioenschap Jeugd schaak tot en met 12 jaar gehouden. Onder de tachtig deelnemers bevinden zich 6 jeug dige schakers uit Zeeland, waar onder twee uit Walcheren. Het toernooiveld telt 52 jongens en 28 meisjes; de kampioen schappen worden gehouden on der de vlag van van Haagse Schaakbond. De Walcherse deel nemers zijn Christiaan Cevaal en Jeroen Hekhuis uit Vlissingen. De overige vier Zeeuwse deelne mertjes komen uit Hulst, Terneu zen en Zaamslag. Jeroen Hekhuis is lid van de Schaakclub Souburg en is leer ling van de Vlissingse School Vereniging; hij werd tweede bij het kampioenschap van Zeeland. Christiaan Cevaal is leerling van de Louise de Coligny-school en schaakt wekelijks bij de SV Kou- dekerke. Het winnen van de prijs was een complete verrassing. Het mobiel graveerbedrijf Auto mark uit Leiden houdt vrijdag 22 mei van 14 tot 20 uur een actie op het parkeerterrein bij het Miro- center aan de Gildeweg in Vlis singen, waarbij men het kente ken in alle ruiten van de auto kan laten graveren. Het doel van het graveren is de beveiliging tegen diefstal. Politie en verzekeringsmaatschappijen propageren het graven van het kenteken in de autoruiten omdat het een goedkope en effectieve methode van diefstalpreventie is. De kosten voor het graveren van het kenteken in alle ruiten bedra gen 25 gulden; voor tien gulden extra wordt een zilvercoating aangebracht waardoor het kente ken niet alleen overdag maar ook 's avonds en bij nat weer goed zichtbaar blijft. Een in de autoruiten gegraveerd kenteken als extra beveiliging tegen diefstal. Het echtpaar J.P. Spans uit Arne muiden heeft met een wedstrijd van Primafoon in het district Zee land een prijs gewonnen in het kader van een promotie-cam pagne voor telefax. Tijdens de campagne werden be zoekers van de Primafoon-winkel uitgenodigd om deel te nemen aan een slagzinwedstrijd. De slagzin diende in de winkel per fax te worden verzonden. In elk van de dertien districten in Ne derland was één prijs te winnen: een reischeque ter waarde van 1.400 gulden. Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de Primafoon- winkel aan de Lange Delft in Mid delburg werd vorige week don derdag de prijs aan het gelukkige echtpaar overhandigd. Jeroen Hekhuis Christiaan Cevaal De belangengroepen Vrouwen in de WAO/AAW in Zeeland en Vrouw en Werk or ganiseren dinsdag 2 ju ni een themadag over de reïntegratie-moge- lijkheden van arbeid songeschikte vrouwen in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Tijdens het ochtendpro gramma, dat om 10 uur begint, worden drie in leidingen gehouden over de begeleiding en bemiddeling door ar- beidsdeskundigen en over de wettelijke mo gelijkheden van reïnte gratie en de praktijk. Het middagprogramma omvat vier workshops waaraan de bezoekers kunnen deelnemen. Tij dens de lunchpauze bestaat de mogelijkheid om informatie in te win nen in tal van stands. De dag wordt afgeslo ten met de mogelijkheid tot het stellen van vra gen aan de inleiders. Verdere informatie is verkrijgbaar op de vol gende telefoonnum mers: 01150-15020, 01180-84256 of 01100-20329. Ter inzage Bezwaren Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat vanaf 21 mei tot en met 22 juni 1992 het ontwerp-bodemsaneringsprogramma van de provincie Zeeland voor een ieder ter inzage ligt. Het programma is bestemd voor het jaar 1993. In het programma wordt aangegeven op welke locaties in 1993 onderzoek dan wel sanering van de (mogelijk) vervuilde bodem is gepland. Voorts bevat het ontwerp-programma een stand van zaken van de onderzoe ken en saneringen op de overige (mogelijk) verontreinigde locaties. Het ontwerp-programma ligt ter inzage op: - de Zeeuwse gemeentehuizen; - de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg; - de openbare bibliotheken in Axel, Borsele, Goes, Hulst, Kapelle, Oostburg, Sas van Gent, Terneuzen, Tholen, Vlissingen en Zierikzee. Het ontwerp-programma met de op het moment beschikbare rapporten ligt ter inzage op: - de provincie Zeeland, directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1, 4330 AD Middelburg; - de gemeentehuizen, voor wat betreft de onderzoeken op die locaties die zijn gelegen op het grondgebied van deze gemeente. Van 21 mei tot en met 22 juni 1992 kan door een ieder gemotiveerd schrifte lijk bezwaren tegen het ontwerp-programma worden ingediend bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedeputeerde Staten zullen het programma na 22 juni vaststellen. Het pro gramma zal daarna aan de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer worden toegezonden. Deze deelt zo spoedig mogelijk mee welke van de in het programma aangewezen gevallen voor sanering of onder zoek in aanmerking komen. Voorts bepaalt hij aan de hand van het pro gramma de hoogte van de door hem in 1993 beschikbaar te stellen financiële middelen voor de uitvoering van de bodemsanering in Zeeland. Degenen die de beschikking willen krijgen over het ontwerp-programma kun nen daartoe contact opnemen met het bureau Voorlichting van de provincie. Abdij 9 in Middelburg (telefoon 01180-31400). De kosten van het o'ntwerp-pro- gramma bedragen 10,-. Het zwembad "De goudvijver" in Serooskerke is afgelopen zater dag op feestelijke wijze geopend. Schoolkinderen uit Serooskerke lieten onder leiding van de zwem- leraar en bedrijfsleider van het zwembad, Jarl de Hartog, de ge nodigden zien hoe mooi zwem men is. En met een sprong in het water door alle kinderen was het zwembad voor dit zomerseizoen geopend. De renovatie heeft ruim een half jaar geduurd en van het oude zwembad zijn alleen de muren blijven staan. Voor de rest is alles vernieuwd. Dat was ook wel no dig, want sinds de opening van hei zwembad in 1966 was er weinig meer aan gedaan. De kleedhokjes en de doucheruim tes, één douche voor de mannen en één voor de vrouwen, waren niet bekleed met tegels waardoor het vocht in de muren was ge trokken. De machinekamer voor de verversing en de verwarming van het water voldeed ook niet meer aan de eisen van deze tijd. De gemeente Veere, die verant woordelijk is voor het zwembad, heeft de renovatie grondig aan gepakt. Alle kleedruimtes en douches zijn vernieuwd en uitge breid. De baden zijn weliswaar niet vernieuwd, maar wel worden na een dagje waterre creatie in het zwembad. De energiebron voor de verwar ming van het zwemwater is nog moderner dan de ketel. Op het dak van de kleedkamers en op het dak van de gymzaal achter het zwembad staan zonnecollec toren. Deze zonnecollectoren le veren voldoende energie om het de zon op een dag in de zomer water te verwarmen. En mocht niet schijnen, dan is er een geiser Hi Bedrijf's/eider/zwem/eraar Jarl ae Hartog oefent met kinderen uit Serooskerke voor de officiële heropening van zwembad de Goudvijver. die het water kan verwarmen. Het zwembad is dagelijks, behal ve zondag, geopend voor het pu bliek tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 uur tot 17.00 uur. Tussen ae oaaen zijn voetbadjes aangebracht met een douche, zo dat iedereen zich even kan was sen voordat hij of zij in het water springt. Voor de kleintjes zijn speelrekken geplaatst op de zon neweide. De meeste energie en geld zijn wel gestopt in de ver nieuwing van de machinekamer. De nieuwe imposante ketel voor de verversing van water is geheel computergestuurd en houdt nauwkeurig bij wanneer het no dig is om het water te verscho nen. In de doorzichtige gl buizen kun je goed zien schoon of vuil het water iafl schoongemaakt e De S.V. Walcheren houdt zater dag 23 mei een jeugdvoetbal- toernooi voor C-junioren en D-, E- en F-pupillen waaraan 23 vereni gingen deelnemen met 40 ploegen. De naar schatting 375 voetbal lertjes spelen hun wedstrijden vanaf 10 uur op de sportvelden van het sportpark Bonedijke aan de Olympiaweg in Middelburg. De deelnemende verenigingen zijn Flakke'e, Wippolder, Kloetin- ge, K^pèUeJ Hontenisse, Arnemui- AZVV, Aardenburg, "ertse Boys, Kwadendam- Serooskerke, SSV 65, Spui, slag, Apollo, Goes, DFS, Le- Bo, Biervliet, Nieuwdorp en Zie- rjkzee.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 13