UIT HET ZAKENHART \>NSS Campagne Kinderopvang Middelburg rond bedrijfsgerichte opvang Eerste lustrum voor Britannia-Watertoren Geen prijzen Eetcafé Dangeroe werd taverne Carrousel Kruiswoordraadsel Slagers vallen in de prijzen Verkoopactiviteit rond knoflook in Miro-center 125 JAAR Kinderfee stje in De Parel De winnaar Wereldkinderen houdt fietstocht voor derde wereld Korting Boek- en kantoorboekhandel Huson in Oost-Souburg geheel vernieuwd NIEUWBOUW MOET ONDERCAPACITEIT HOTEL VERBETEREN Nieuwbouw Sloep-roeiers Hoechst nemen onderdak in Zilveren Schor in gebruik VOOR MENSEN DOOR MENSEN GIRO 6868 a Buffet van IQ Wnacht in De Parel Sprint Photo deelt cadeaus uit Woensdag 13 mei 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 De gemeentelijke overheid is verplicht gesteld om voor 1 juni aan staande met de werkgevers overleg te voeren over de bedrijfsgerichte kinderopvang. Daarbij dient met name te worden gewezen op de ver anderingen rond de maatregel ter stimulering van de kinderopvang. Deze veranderingen hebben ertoe geleid, dat het bedrijfsleven meer dan in het verleden de mogelijkheid krijgt in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming in de kosten, die gemoeid zijn met het hu ren van een kindplaats. In Zeeland heeft een groot aantal gemeenten gekozen voor een con tact met de werkgevers middels een overlegcampagne onder de titel 'Goede kinderopvang ook ondernemersbelang!' De campagne loopt van 11-23 mei. Onderdeel van de campagne is de verspreiding van een brochure, waarin aandacht wordt besteed aan allerlei algemene aspecten van bedrijfsgerichte kinderopvang. Voor werkende ouders is het van belang, dat er tijdens hun afwe zigheid zorg en aandacht wordt besteed aan de kinderen. De we tenschap, dat de jeugdige ge zinsleden in vertrouwde handen zijn, draagt ertoe bij, dat de me dewerkers zich volledig op hun werk kunnen concentreren. Het bestaan van een goede kinderop vang is dan ook net zo goed een ondernemersbelang. Werkgevers De afdeling Zeeland van de Ver eniging Wereldkinderen houdt vrijdag 15 mei op Walcheren en op Zuid-Beveland een sponsor fietstocht voor basisschoolleer lingen uit de hoogste groepen. Het geld zal worden gebruikt voor projecten in ontwikke lingslanden. Het is de bedoeling dat de kinde ren zich laten sponsoren door be kenden voor een 20 km lange route. Vanaf verschillende opstapplaatsen wordt gestart tussen 18 en 18.30 uur; de meeste scholen zorgen voor be geleiding bij het fietsen terwijl ook de ouders kunnen mee fietsen. kunnen veel baat hebben bij een degelijke, professioneel opgezette opvangregeling, zoals die ook in Zeeland op een aanzienlijk aantal plaatsen bestaat in de vorm van hele of halve dagopvang, de op vang door gastouders en - wat straks ook op sommige plaatsen tot de mogelijkheden gaat beho ren - de buitenschoolse, of na schoolse opvang. Professionele kinderopvang maakt het mogelijk, dat ervaren medewerkers, die anders zouden moeten afhaken omdat ze thuis niet gemist kunnen worden, voor het bedrijf waar ze werken be houden kunnen blijven. Dat voor komt voor werkgevers veel lastige drukte: werven, inwerken en misschien weer speciaal oplei den van nieuw personeel, dat de plaats moet innemen. Bovendien heeft men als ondernemer, die kinderopvang huurt, toekomstige sollicitanten iets extra's te bieden in de sfeer van de secundaire ar beidsvoorwaarden. Werkgevers kunnen bij het huren van een kindplaats in aanmerking komen voor een premie of kor ting. Deze subsidie in het kader van de stimuleringsmaatregel va rieert - afhankelijk van de geko zen vorm van kinderopvang - van f 800,- tot f 2000,- bij de huur van een volledige kind plaats. Bovendien kunnen de kosten worden verrekend met de vennootschapsbelasting. Dat le vert een voordeel op van 35 procent. Tijdens de periode van de over legcampagne vinden verschillen de activiteiten plaats om de bedrijfsgerichte kinderopvang on der de aandacht te brengen. Op vrijdag 22 mei vindt een slotma nifestatie plaats. Deze activiteit wordt gecombineerd met de feestelijke opening van het kin derdagverblijf 'Otje' aan de Ver lengde Bonedijkestraat in Vlissingen. Tijdens een forumbij eenkomst staat de vraag centraal wat er moet gebeuren als de pe riode, waarin extra geld wordt vrijgemaakt voor de kinderop vang, is afgelopen. DE, PAREL, Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Een hele dag zwemplezier, een kindermenu, limonade en ijs. Vanaf 15,00 per persoon. Voor inlichtingen en reserveringen: tel. 01188-3230. „eupuWDUSiSTfi ■owiwo.p, «■eomuy THfAIfRCAlMENHESTMUWnre* Boekverkoper Herman Huson Oost-Souburg. De boek- en kantoorboekhandel Huson aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg heeft een fikse opknapbeurt ondergaan. De win kel is van binnen geheel ver nieuwd en ook de entree van de winkel is veranderd. Deze enige boekhandel in Oost-Souburg voorziet de inwoners van Oost en West-Souburg sinds 1903 al van boeken en lectuur, maar heeft in de loop der jaren al heel wat verbouwingen ondergaan. in zijn vernieuwde winkel in Leidster Semma van de Kinderopvang Middelburg houdt de kinderen bij mooi weer graag buiten bezig. Eigenaar Herman Huson vindt dat niet zo vreemd: „Met een winkel moet je met de tijd mee gaan. In 1981 hebben we een grote verbouwing gehad. Toen moest alles in bruine tinten wor den uitgevoerd en wilden we een grote etalage. Ruim tien jaar later paste deze kleur niet meer in een modern interieur en bovendien was de winkel bij wijze van spre ken dichtgeslibd met allerlei kan toorartikelen. Voor de klant was alles niet meer overzichtelijk, vandaar die grondige verbou wing", vertelt de boekverkoper. Wat opvalt in de winkel is het feit dat alle boeken overzichtelijk in wandstellingen zijn onderge bracht. Elke wandstelling met boeken heeft zijn eigen verlich ting waardoor je makkelijk eens een boek kunt openslaan om te lezen. De kantoorartikelen bevin den zich in het centrale gedeelte van de winkel. De etalage is aanzienlijk verkleind omdat Herman Huson graag een entree wilde hebben die geschikt is voor rolstoelgebruikers. Dus geen trappen, geen opstapjes, maar een brede oprit om gemak kelijk de winkel binnen te rijden. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 24 - 36 - 67- 16 - 25 - 22 - 6 - 39 - 64 - 49 - 27 - 3 - 46 - 58 HORIZONTAAL: 1 muziekuitvoering; 6 heester; 12 de edelen; 14 indruk; 15 laagtij; 17 episch drama; 20 kinderuitroep; 21 snijwerk- tuig; 23 bestuurder; 24 vloeibaar; 25 erachter; 27 onverschrokken heid; 28 bijzonder groot; 29 afgelegen; 31 jaargetijde; 32 eminentie; 33 druklettersoort; 35 en dergelijke; 36 zoogdier; 37 sterkedrank; 39 uitroep; 40 vat; 42 titel; 44 plant; 46 telwoord; 47 drank; 49 advies; 52 organisatie; 53 elek. geladen deeltje; 54 kruiderij; 58 dwaas; 59 ijzeren stang; 60 Europeaan; 62 voorzetsel; 63 schaakfig.; 64 struis vogel; 66 vaartuig; 67 alg. gesteldheid. VERTIKAAL: 1 Europeaan; 2 ongeveer; 3 Esperanto; 4 opgeworpen aardhoogte; 5 noodsein; 7 wit miskleed; 8 gedroogd gerst; 9 rivier in Utrecht; 10 militair; 11 steenvrucht; 13 duif; 16 stad in Zwitserland; 18 voorzetsel; 19 muzieknoot; 20 gezang; 22 kwiebus; 24 deel v.d. week; 26 sieraad; 27 myth, figuur; 29 plant; 30 opstandeling; 33 zwarte stof; 34 plezier; 38 afw. lezing; 41 snoepgoed; 43 soort stof; 45 deel van Azië; 48 deelbaar door twee; 50 pl. in Overijssel; 51 tonnetje; 54 stuk vis; 55 sint; 56 landbouwwerktuig; 57 kledingstuk; 60 zaad korrel; 61 rek. opgave; 63 rivier in Italië; 65 en andere. Oplossing Puzzel week 19 HORIZONTAAL: 1 schemer; 6 spelling; 12 IJsel; 13 ijver; 14 Rb; 16 plan; 18 klei; 19 t.w.; 20 ook; 22 knoeier: 24 moe; 25 mees; 27 Dover; 28 punt: 29 arena; 31 De winnaar van de vrijkaartjes voor de voorstelling van Wil lem Brons op vrijdag 8 mei in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg is S.C. Poortvliet- Maljers in Middelburg. tel; 32 beige; 33 turl: 35 gans: 36 Goes: 37 aard; 39 egel; 41 lauw: 44 alles; 46 kap; 48 klaar: 50 naar; 51 Ceram; 53 Etna: 54 don; 55 kerkuil: 57 tijk. 58 es: 59 kans; 60 kris. 62 St.: 63 zout; 64 reep, 66 leeuwin; 67 vertrek. VERTICAAL: 1 stroman; 2 hij: 3 esp; 4 melk; 5 eland: 7 pijler; 8 ever; 9 lei; 10 Ir.: 11 geweten; l5boer; 17noot; 18kiel; 19 tong; 21 keet; 23 even; 24 muis; 26 snugger; 28 pendule: 30 droes; 32 ba rak: 34 fel; 35 gal; 38 aandeel; 39 elan; 40 hark; 42 watt; 43 praktijk; 45 Laos: 46 kers; 47 pauk; 49 anijs; 51 centi; 52 mirre; 55 kauw: 56 lier: 59 kou; 61 set: 63 ze; 65 P R Winwoorden: OP DE POF KOPEN In verband met het aflopen van het theaterseizoen van Uit in Zeeland zullen de ko mende weken geen prijzen meer beschikbaar zijn voor de Puzzel van de Week. De re dactie wenst u desondanks veel plezier met het oplossen van deze en de komende puzzels. Met kanongebulder en vuurwerk vierde het Vlissingse Hotel Britannia- Watertoren maandag 11 mei zijn eerste lustrum. Zowel voor genodig den als voor de Vlissingse burgerij vonden festiviteiten plaats waarin tot uitdrukking kwam dat het bekende hotel aan de Boulevard Evert- sen weer met trots zijn naam voert. De nieuwe appelgroene huisvlag met het logo dient daarbij als extra blikvanger. De entree van Hotel Britannia-Watertoren aan de Vlissingse Boulevard Evertsen dat deze week het eerste lustrum vierde. Het Grand Hotel van Vlissingen is door diepe dalen gegaan, maar het gelukte de familie Buys in vijf jaar het hotel met moderne mid delen weer in zijn oude luister te herstellen. Door de totale ver nieuwing van het hotelgedeelte en door het bijbouwen van twee conferentiezalen en een cocktail bar, mag Britannia zich met recht weer een vier-sterrren-hotel noe men. „Nu de opwaartse lijn zich voortzet willen wij zeer binnen- Tijdens de onlangs in Eindhoven gehouden Slagersvakbeurs vie len twee Vlissingse slagerijen in de prijzen. De echtgenote van slager Muil wijk aan de Scheldestraat werd kampioene met een vleeswaren- schotel; een bijzonderheid is dat zij de enige vrouwelijke deelne mer was. Slagerij Verboom aan de Schel destraat 71 behaalde niet minder dan acht prijzen, variërend van goud tot brons. kort beginnen met een hotelge deelte naast het bestaande hotel. Er is hier een prima accommoda tie voor congressen en symposia, maar het huidige hotel heeft te weinig capaciteit om iedereen onder te brengen. Daar willen wij wat aan doen", vertelt Len Buys, zoon van de eigenaar en ook werkzaam in het familiebedrijf, waar ongeveer veertig mensen in vaste dienst zijn. Sinds vijf jaar draagt Hotel Britan nia de toevoeging Watertoren achter zijn naam. Bij sommigen schept dat verwarring. „Maar omdat mijn ouders hiervoor Restaurant de Watertoren aan de Koudekerkseweg bezaten en daarmee een goede reputatie hadden opgebouwd, wilden zij die naam ergens terugzien in hun nieuwe hotel en zo werd het Britannia-Watertoren", verklaart Len Buys. „Zij namen een totaal verpauperd Britannia over, dat zijn goede naam al helemaal had verloren. Nu, zelfs na vijf jaar, zijn er nog mensen van buitenaf die niet weten dat de slechte tijden tot het verleden behoren. Geluk kig kwamen de meeste gasten en ook bedrijven van vroeger weer terug". Bij de overname in 1987 ging het hotel drie maanden dicht. Toen werd vooral het hotelgedeelte, dat nu 35 kamers telt, gemoder niseerd. Er kwamen twee nieuwe zalen voor feesten, congressen en symposia. De laatste aan winst is de cocktail-bar, die dit jaar gereed kwam. Voor de vele bezoekers van Britannia- Watertoren is de hotelkamerca paciteit dikwijls geheel niet toe reikend. „Omdat wij maar 35 kamers kunnen aanbieden moe ten de gasten tijdens een con gres of symposion vaak elders worden ondergebracht. Dat is zo wel voor ons als voor de gasten heel vervelend. Daarom wordt er binnenkort begonnen met de bouw van een nieuw hotel naast de deur met nog eens vijftig ka mers", zegt de jonge Buys, die na Het Zilveren Schor in Arnemui- den wordt het onderkomen van de Hoechst-roeiclub en de sloep van de firma Tonny Leijnse. De sloep-roeiers nemen zondag 17 mei hun nieuwe clubhuis en aan gebrachte voorzieningen op be scheiden wijze in gebruik. Op die dag gaan om 13 uur bij de Campveerse Toren in Veere drie roeisloepen van start voor een tocht naar de haven van Het Zil veren Schor. De opening wordt een feit met het doorvaren van een over de haveningang gespan nen lint. De sloeproeiers hebben een ruimte van Het Zilveren Schor ingericht als clubhuis; te vens legden zij in de haven van het centrum eigenhandig een aanlegsteiger aan voor het afme ren van hun hun sloepen. Belangstellenden kunnen in de loop van de middag zelf kennis maken met het sloeproeien en mpt het zeilen in jollen van de ^reescouts. Ook worden die mid dag andere acitiviteiten gehou den op het terrein van Het Zilveren Schor. een horecaopleiding sinds vijf jaar zijn ouders assisteert. „Ge lukkig hebben wij de beschikking over voldoende grond om de plannen te realiseren, zodat Hotel Britannia-Watertoren straks met recht weer een Grand Hotel mag gaan heten". Kb Deze Ei f feitoren van knoflook is één van de blikvangers tijdens de knoflook-actie in het Miro-center. In het Miro-center van Albert Heijn aan de Gildeweg in Vlissin gen wordt van 14 tot en met 16 mei een verkoopactiviteit gehou den rond knoflook en verse kruiden. In samenwerking met de Stich ting voor Liefhebbers van Knof look worden diverse gebruiksmo gelijkheden van knoflook gede monstreerd en tevens bestaat de mogelijkheid om een aantal ge rechten te proeven. Verschillende recepten met knoflook worden gratis verstrekt. In de winkel zul len demonstratiekramen worden ingericht en wordt in een grillo ven een kip gegrild met daarin 40 tenen knoflook om de geur van knoflook in de winkel te ver spreiden. Een taverne voor een breed pu bliek. Zo omschrijft de eigenaar van Carrousel aan de Vlasmarkt in Middelburg zijn nieuwe café. dat kort geleden nog Dangeroe heette. Begin april nam de van oorsprong Vlissingse Raymond Bertram het voormalige eetcafé van de vorige eigenaar over en met behulp van zijn ouders, bei den afkomstig uit het horecavak. wil de 29-jarige Bertram er een bruisende taverne van maken, waar je ook tot sluitingstijd een hapje kunt eten. „Wij gaan ons specialiseren in be legde broodjes in alle prijsklas sen, van kaas tot kip-kerrie en van ham tot paling. Verder zijn er tientallen soorten bier verkrijg baar. Ons huisbier komt van Brand. Carrousel is bedoeld voor jong en oud. Wie rustig een ge sprek wil voeren kan goed ach terin de zaak terecht. Daar staat de muziek altijd iets zachter dan voorin waar de bar is", vertelt de nieuwe kroegbaas, die wel in de horeca werd geboren maar tien jaar in de sleepvaart en de handel zijn boterham verdiende. Hoewel Vlissingen nu als uitgaansstad sterk in opkomst is, koos Bertram toch bewust voor een zaak in de hoofdstad. „Ik houd erg veel van mooie monumentenpanden en daarom spreekt Middelburg mij meer aan. Mijn eerste daad was dan ook het terugbrengen van de oude gevel van het pand in de monumentenkleuren crème en groen". Carrousel is dagelijks geopend van 16.00 tot 1.00 uur; In het weekend loopt de vergunning tot 2.00 uur door. Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Uitgebreid warm en koud buffet met over heerlijke Arabische en Oosterse gerechten staat voor u klaar op zaterdag 16,23 en 30 mei en 6,13, 20 en 27 juni. Prijs: 37,50 p.p. incl. Alladin's Dream- cocktail. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Buffet in combinatie met een partijtje bowlen slechts 40,00 p.p.. Inlichtingen en reserveringen: tel. 01188-3230. In verband met de verhuizing van de Walstraat naar het Schelde- plein in Vlissingen hield sprint Photo verschillende acties; één daarvan was een kleurwedstrijd voor kinderen tot 12 jaar. Onlangs reikten directeur Hans Back en bedrijfsleider Hans Clerx de prijzen uit. Er werden meer dan 500 kleurplaten ingeleverd zodat de deskundige jury alle moeite had om per leeftijdscate gorie de drie winnaars vast te stellen. Sprint Photo-bedrijfsleider Hans Clerx temidden van de geluk kige winnaars met hun cadeaus.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 23