Win een vlieg/treinreis of een andere prachtige prijs! Feestelijke kennismaking Magazine Fotofeest 16 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 13 mei 1992 Oe volgende prijzen zijn beschikbaar gesteld door de 16e prijs NV Nederlandse Spoorwegen, Reisbureau Trans en leveranciers aangesloten bij Bureau Voorlichting 17e prijs Foto Film Video 18e prijs hooldprqsEen fantastische vlieg-lreinreis ter waarde van 15 000-voor twee personen Kies zelf 19e prijs naar welke bestemming ter wereld u wilt1 De reis wordt verzorgd door het 20e prijs Reisbureau Trans. 1e prijs Vijfdaagse reis naar keuze door Europa voor Iwee personen ter waarde van 21e prijs f 3 000,- U gaat per vliegtuig naar uw 22e prijs bestemming en reist eerste klas terug met de EuroCitytrein De reis wordt verzorgd 23e prijs door h;! Reisbureau Trans. 2e prijs Een driedaagse stedenreis per trein voor 24e prijs twee personen ter waarde van f 2000- Kies uil: Wenen, Parijs, Brussel of Berlijn1 25e prijs De reis wordt verzorgd door het Reisbureau Trans. 3e prijs Canon LOS 100 spiegelreflexcamera met EF 28-80 objectief van f 1 699,- 29e prijs 4e prijs Kodak Photo CD speler mcl Photo CD mei daarop 100 lotos naar keuze 30e prijs algebeeld vanf 1 325- 31eprijs 5e prijs Olympus IS 1000 spiegeWexcamera 32e prijs van (1 199 - 33e prijs 6e prijs Sigma 75-300 mm APO auiofocus objectiel van f 1185— (voor Canon 34e prijs auiofocus, valling naar keuze) 7e prijs Minolta Dynax 3xi spiegel-ei!excamera 35e prijs met AF Power Zoom 35-80 mm objectief van 11099 - 36e prijs 8e prijs Zett Royai AFS diaprojector van f 998 - (Fodor) 37e t/m 9e prijs Leica C2 db compactcamera van 1899 - (Transodin) 42e t/m 10e t/m 15e prijs Een vaart met de HS-iieleiucht- ballon van 1750,- Elke winnaar mag één 52e t/m passagier naar keuze meenemen voor de ballonvaart die een andere kijk op de 77e t/m wereld' geeft Leica Mini db compactcamera van f699,- (Transodin) Pentax .'oom 90WR weerbeslendtge compactcamera van f 699 - Yashica Zoomtec 105 compact camera van f 649 (Piasmans') Polaroid Image-Pro direkt kaar camera van f 599,- Praktica BX-20 spiegelreflexcamera met 35-70 Objectief van f 550 (Jenoptik) pakket Fujililms van 1500,- llford fotografisch materiaal t.w.v (500,- Konica Big Mini Zoom compact camera van f 499,— Minolta Riva Zoom 70c compact- camera van f 499- Panasonic C-625AF compactcame ra van f 346 (Haagtechno) 28e prijs knstalle Hasselblad van 1325- Ricoh FF-9 Supe-' compactcamera van 1299- pakkc-l Fujililms van f 250- pakket Fujihlms van f 250- Holst 'oiowaardebon van 1250 - Loreo Stereocamera met viewer en tas van 1245 - (Fotec) Konica Top's compactcamera van f 149- Amaloco zwart/wchemiepakkel van f 100. Polaroid Impulse-Portrait direkl- klaar camera van99- 41e prijs Hasselblad fotoboek Oog in Oog" van f 85,- 51e prijs 5 Polaroid High De! nition films 100/24 van 139.75 76e prijs Henzo foto-album van 125- 102e prijs 2 duopack Agfa XRG100 films 24*3 opname van f 40 Fotofe(e)stiviteiten 1992 Hef maken van een mooie foto wordt steeds makkelijker. Want bij de fotospeciaalzaak vindt u louter gebruiksvriendelijke ca mera's met veel automatische functies. En kwaliteitsfilms die een prachtige detailweergave garanderen. Ook de afwerking is goed geregeld: in ontwikkelcentrales en niinilahs zorgen vakmensen met behulp van verfijnde computertechnieken voor de totstand koming van een volmaakte foto-afdruk. Kortom: niets staat een perfecte foto in de weg. Geen wonder dat fotograferen nog elke dag populairder wordt. Hopelijk draag» deze Fotofeest-pagina, die de redactie van dit blad in samenwerking met Bureau Voor lichting Foto Film Video voor u heeft samengesteld ter gelegen heid van de Nationale Fotofeestweek 1992, een steentje bij aan uw fotoplezier. In het magazine Fotofeest, dat u bij de hetere fotospeciaalzaken cadeau krijgt bij aankopen vanaf 25 gulden, vindt u veel interessant foto-nieuws. Zoals een selectie van de beste foto's van Nederland, waaronder de hieronder gepu bliceerde foto van A. Klein uit Odijk. die in 1990 een prijs ter waarde van 630 gulden won. Dank/ij de fraaie prijzen die door leve ranciers ter beschikking werden gesteld, kon in vijf jaar tijd voor tweehonderd duizend gulden aan prij-zen worden uitgereikt aan jong en oud talentün het magazine staan verder columns van redacteuren van de fotobladen, prettig leesbare informatie over nieuwe camera's, interviews met beroemde fotografen en veel praktische tips. F.en aanrader voor iedereen, die graag fotografeert. AMSTERDAM Galerie Torch (Prinsengracht 218) Alex Vermeulen: De laatste werken Fotogalerie 21/. x 41/, (Prinsengracht 356) Catherine Poncin: Polysemie Memoria 1991 Joods Historisch Museum (Jonas Daniël Meijerplein 2-4) In de voetsporen van An- Ski. jubileumtentoonstelling Canon Image Centre Leidsestraat 79) Over- zichts-tentoonstelling David C. Tumley en tentoonstelling Creating Reality Bijbels Museum (Herengracht 366) Al is het geen Rembrandt... - Bijbelse voorstellingen thuis Arti et Amicitiae (Rokin 112) Alex Vermeulen: Terra Refrigera Melkweg-galerie (Lijnbaansgracht 2341 Cindy Marler Edwards: Girls-School Tropenmuseum (Linnaeusstraat 2) Pablo Ortiz Monasterio (Mexico): Urbane ver tellingen Capi Lux VAK (Basisweg 42) Cees van Veelen Fotogram Korte Prinsengracht 33) Klaas Jan van der Wcy. Hans Heus en Michael Kooren: Emoties in de sport Drents Museum (Brink I) Geert Jannes Landweer Jzn.( 1859-1924): Fotografie in Drenthe III AMERSFOORT Galerie Studio BAF (Arnhemseweg 177 A) Dominique Fraikin (België) Gestvleerde bloemen BREDA De Beyerd (Boschstraat 22) Paul den Hollander: recent werk DF. HEURNE (Gem. Dinxperlo) Foto grafiegalerie Beernink (Lage Heurnseweg 66) Fotografieën op linnen DEN HAAG Historisch Museum (Korte Vijverberg 7) F.d van Wijk - Fotograaf van Den Haag Rijks museum Gevangenpoort (Buitenhof 33) Martelen Vroeger en Nu. i.s.m. Amnesty International. DORDRECHT Galerie Kijck over den Dijck (Noordendijk 144) Guus Kennis: Het Drieluik en Alfons van Bokhorst: Fotografie zonder negatief Teekengenootschap Pictura (Voorstraat 190- 192) Anna Pool: Kijken en Zien EINDHOV EN Capi Lux VAK (Bisschop Bekkerslaan/hoek Brussellaan) Ger Loeffen HARDERWIJK Veluvvs Museum (Don kerstraat 4) Door de lens gevangen. Met de hand gekleurd LEEUWARDEN Verzetsmuseum Fries land (Zuiderplem 9-13) Eduard Bergman: Mauthausen: Impressies van een kamp MAASSLUIS Nationaal Sleepv aartmuseum (Hoogstraat li Op sleeptouw, foto's van gesleepte objecten MARKEN Photogallery Henk van der Leeden (Kerkbuurt 132) Marken gefoto grafeerd ROTTERDAM Galerie Fotoniania (Van Oldenbarne- veltstraat 129 b) Dubbelexpositie: Ellen Kooi/ Margrë Romein. Capi Lux VAK (Abraham van Stolkvveg 48) Eindejaars studenten van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag ZUTPHEN Stedelijk Museum (Rozengracht 3) Fotograaf in Zutphen: de collectie Zeylemaker 1942-1978 Fotoclubs openen hun deuren In Nederland worden jaarlijks circa 780 miljoen opnamen gemaakt. Ln een groot deel van die opnamen wordt gemaakt door mensen die van fotograferen hun hobby hebben gemaakt en lid zijn van een foto club. Wie kennis wil maken met deze foto- hobbyisten. kan terecht bij de foto-clubs, die tijdens de Fotofeestweek (van 13 t/m 23 mei a.s.) open huisdagen en/of exposities in de volgende plaatsen organiseren: Almelo. Almere. Amersfoort. Apeldoorn, Appingcdam. Berlicum. Best. Bolsward. Breda. Delft. Delfzijl. Den Bosch. Den Haag. Deurne. Doesburg. Dongen. Doornenburg. Duiven. Eindhoven. Eist (Gld.). Enschede. Epe. Geleen. Genemuiden. Harderwijk. Hecrdc. Hecrhugovvaard. Heiloo, Holten. Hoogezand. Hoogvliet/Boomgaardshoek. Horst. Kcrkrade. Koudekerke, Leeuwarden. Lunteren. Lutjebroek. Nieuwegein. Nijmegen. Nijverdal, Oost-Souburg. Oss. Oudenbosch. Rijen. Rotterdam. Schagen. Schiedam. Sommelsdijk. Tilburg. Uithoorn. Utrecht. Veendam. Vlagtwedde. Vlodrop. Voerendaal. Vollenhove. Voorburg. Waalwijk. Zeist. Zevenaar. Zoetermeer. Zundert. Zwijndrecht. Zwolle Misschien is het u wel eens overkomen dut u het jammer vond geen camera te hebben meegenomen. Met een single-use camera hoeft u nooit meer om een fototoestel verlegen te zitten. Er zijn heel wat modellen, die allemaal met elkaar gemeen hebben, dat ze nauwelijks meer kosten dan de film. die er inzit! Heeft u nog nooit eerder gefotografeerd met een single-use camera, dan kunt u nu extra voordelig kennismaken met dit feno meen. Drie filmproducenten (Fuji. Kodak en Konica) hebben namelijk speciaal ter gelegenheid van de Nationale Fotofeest week 1992 een Foto-feest week-camera uitgebracht voor.de wel heel feestelijke prijs van f 9.95! Geen geld voor dit fleurige camera'tje. dat al is gevuld met een filmpje waarmee u 24 foto's kunt maken! Nationale fotofeestweek 1992 Van 13 t/m 23 mei 1992 viert fotograferend Nederland Fotofeestweek. Wie gedurende deze tien dagen een fotospeciaalzaak bezoekt en daar voor 25 gulden of meer besteedt, krijgt een magnifiek magazine cadeau, vol tips en fotonieuws. Met daarin waardebonnen waarmee u voordelig naar fotogenieke attracties kunt. zoals de Efteling. Duinrell. de Floriude. Beekse Bergen. Autolron en nog veel meer. Houdt u van een feestje', ga dan tussen 13 en 23 mei naar de fotospeciaalzaak! De irein. Een andere kijk op de wereld. Dat is het thema v an een opvallende reclame campagne die de NS momenteel voert in dag- en weekbladen, op TV en middels affiches. Een campagne die laat zien. dat wie reist met de trein daarmee een bewuste keuze maakt. In de trein kunt u immers lezen, met anderen praten, rondlopen, naar buiten kijken en zelfs fotograferen Kortom, reizen met de trein geeft blijk van een andere kijk op de wereld. Heeft u <x>k een andere kijk op de wereld en zijn uw foto's daar het bewijs van. doe dan mee met de nationale fotowedstrijd, die de NV Nederlandse Spoorwegen samen mei Bureau Voorlichting Foto Film Video organiseert. ledereen die graag fotografeert kan meedoen, want de jury lel in de eerste plaats op de originaliteit. Maak daarom zo snel mogelijk een leuke, gekke, v reemde, lieve foto en maak kans op één van de ruim 100 schitterende prijzen met een gezamenlijke waarde v an ruim 33.(KM) gulden. Misschien is uw inzending wel goed voor de hoofdprijs en maakt u straks een reis naar keuze voor twee personen ter waarde van 5.(XX) gulden! Inzenden Tot I maart 1993 kunt u per inzending maximaal 3 foto's (geen dia's) sturen naar: Fotowedstrijd Een andere kijk op de wereld. Postbus 20130. 7303 HC Apeldoorn. Achterop elke foto dient u duidelijk uw naam. adres, woonplaats en het totaal aantal ingezonden foto's te vermelden. Stelt u prijs op terugzending van uw inzending!en), sluit dan een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde retourverpakking bij.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 16