VLISSINGEN Wat is het Koninginnedag-gevoel? MIDDELBURG BEPERKT Keep them Rolling in Meliskerke en Aagtekerke Onthulling monument in Oostkapelle Sint Laurens IMw. en St.Joosland Arnemuiden Serooskerke Westkapelle Koudekerke Grijpskerke Aagtekerke De burgemeester van Middelburg, mr. C.G.J.Rutten, verwoordt het Koninginnedag-gevoel in zijn voorwoord bij het feestprogramma voor 30 april in zijn gemeente als volgt: „Koninginnedag is voor velen in Nederland een groot feest. Koninginnedag is een nationale feestdag, die elk jaar uiting geeft aan de historische band van het Nederlandse volk met het Oranjehuis. Het is dan ook een goede zaak dat veel mensen veel werk verrichten om deze feestdag tot een succes te maken." Een woord van dank is dan ook terecht op zijn plaats voor al die enthousiaste mensen in tal van plaatsen die zich voor deze festiviteiten hebben ingezet. Zoutelande Domburg Ritthem Meliskerke J ongerencentrum Midgard viert Koninginnedag Dodenherdenking in Middelburg 16 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 29 april 1992 •XvXvXvXyXXv.vXX KONINGINNEDAG 1992 OP WALCHEREN Het Comité Organisatie Feestelijkheden Vlissingen heeft voor de vie ring van Koninginnedag 1992 een uitgebreid en afwisselend program ma samengesteld. De feestelijkheden beginnen om 9.45 uur op het Stadhuisplein mmv de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen, de Delta Band en het Zeekadettenkorps. Onder het toeziend oog van burge meester J.C.Th, van der Doef wordt de vlag gehesen. om 10.15 uur zullen parachu tisten van het Paracentrum Mid den Zeeland op het Stadhuisplein landen waarna een muzikale rondwandeling wordt gemaakt. De Atletiekvereniging Atletica houdt om 11 uur de traditionele Oranjeloop; de start is op het par keerterrein bij de oprit naar de Boulevard Evertsen. Op het Scheldeplein geeft de Ko ninklijke Harmonie om 20 uur een concert, om 21 uur gevolgd door een lampionoptocht met medewerking van de Delta Band en de Jeugd Delta Band. 10 uur: Aubade en vlaghijsen. 10.15 uur: Kleuter- en kin derspelen; 14 uur: Vlaamse kermis; 17 uur: Stratenloop ism Dynamo 70; 18.30 uur: Rad van Avontuur; 19.30 uur: Disco voor kinderen van 9-12 jaar; 20.30 uur: Disco voor de jeugd en een feestavond voor de ouderen. 9 uur: Aubade, gevolgd door optocht; 10 uur: Kinderspelen; 13.30 uur: Kleedjesmarkt, paal- kiimmen en zeskamp; 19 uur: Optocht mmv ONDA; 19.45 uur: Koninginne-bingo voor de jeugd; 21 uur Oranjebal. 9 uur: Versierde optocht; 9.40 uur: Aubade en duiven- lossing; 9.50 uur: Ballonnenwedstrijd; 10.45 uur: Kunstvliegen; 11 uur: Roeiwedstrijden, diverse activiteiten en spelletjes; 13 uur: Wandelpuzzeltocht en kinderspelen; 15.30 uur. Finale roeiwedstrijden; 16 uur: Knock-out-spel; 17 uur: Sterkste team van Arne muiden; 20 uur Bingo-avond. 9.30 uur: Tienkamp voor kinderen; 11 uur: Springkussen voor peuters; 11.15 uur: Vrijmarkt voor kinderen; 13 uur Muzikale rondgang EMM; 13.45 uur: Driekamp; 16 uur: Pannekoekenfeest; 16.30 uur: Touwtrekwedstrijd; 20.30 uur: Oranjebal. 9.30 uur: Muzikale rondgang en aubade; 10.30 uur: Kinderspelen; 13 uur Oranjevrijmarkt; 14 uur Kindermarkt; 18.30 uur: Playbackshow voor de jeugd; 8 uur: Voetbaltoernooi; 9 uur: Kinder-Oranjeontbijt op Der Boede; 9.30 uur: Vossejacht; 14 uur: Fototentoonstelling; 14 uur: Spellencircuit; 19.30 uur: Touwtrekken; 20.45 uur: Taptoe; 19 uur: Cola-disco; 21 uur: Oranjebal. met 9 uur: Muzikale rondgang gecostumeerde optocht; 9.30 uur: Aubade; 10 uur: Kinderspelen; 12.45 uur: Balspel voor kinderen; 13.30 uur: Driekamp; 16 uur: Optreden Juliana's Drum Bugle Corps; 17 uur: Grootse stunt; 20 uur: Feest in de tent. 10 uur: Optocht; 10.30 uur: Aubade; 10.30 uur: Kinderspelen; 12.30 uur: Lunch op het Dorpsplein; 14 uur: Spelen voor vol wassenen; 19 uur: Play-backshow; 21 uur: Feest in het Verenigings gebouw. Feest is er niet Dam traditioneel alleen op Koninginnedag maar in een aantal plaatsen ook op 5 mei. Bevrijdingsdag. In Middelburg wordt op de een ringrijderij gehouden (van 10-17 uurmmv ringrijders uit St. Laurens en uit Nw. en St. Joosland. In het kader van de herdenking van de bevrijding heeft de Oran jevereniging Aagtekerke in sa menwerking met de vereniging 'Keep them Rolling' een presen tatie op touw gezet van zo'n 25 voertuigen, die betrokken waren bij de bevrijding van Walcheren in het najaar van 1944. De voertuigen staan zaterdag 2 mei om 9.30 uur opgesteld in Meliskerke; vervolgens worden er rondritten met passagiers ge maakt. Om 13.30 uur geeft de vereniging acte de presence in Aagtekerke met eenzelfde pro gramma. 8.30 uur: Lawaai-optocht, volgd door aubade; 9.30 uur Play-backshow kinder-disco; 13 uur: Zeskampspelen; 14 uur: Kindervrijmarkt; 20.30 uur: Oranjebal. ge en 9.15 uur: Muzikale rondgang en aubade; 10 uur: Kinderspelen; 11.30 uur: Zeskamp voor de jeugd; 14 uur: Zeskamp voor deelne mers vanaf 13 jaar; 18.30 uur Kindertheater; 20 uur: Soundmix-show vol wassenen. 9 uur: Kinderspelen; 13.30 uur: Volksspelen; 16.15 uur: Oriëntatierit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen; 19.30 uur: Concert ONDA, met na afloop touwtrekwedstrijden, lampionoptocht en een drive-in- show in Ons Dorpsleven. 9 uur: Aubade; 9.30 uur: Levend Ganzebord voor kinderen; 13 uur: Zeskamp; 16.30 uur Touwtrekken; 20.30 uur: Gezellig samenzijn in Ons Huis. Op initiatief van het 'Comité 4 mei herdenking' in Oostkapelle wordt op 4 mei een herden kingsmonument onthuld bij de Hervormde Kerk tussen de steun beren van de toren. Voorafgegaan door het spelen van het Zeeuws Volkslied zal om 19.30 uur het monument worden onthuld dat is vervaardigd door fa. Zandee Kuiper in Goes/Mid- delburg naar een ontwerp van F.A. Broeksma uit Domburg. Aan de plechtigheid wordt medewer king verleend door de Brassband Crescendo en W.M. Maljaars- Wondergem (declamatie). De Vereniging Voor het Volk - Door het Volk in Middelburg start de viering vam Koninginnedag traditioneel met het vlaghijsen op de Markt mmv Scouting Middelburg en het Middelburgs Muziekkorps. Vervolgens worden voor alle kinderen in de verschillende wijken met medewerking van de buurt-/wijkverenigingen en scholen spelletjes georganiseerd. In de middaguren bestaat de mo gelijkheid om deel te nemen aan een monumentenwandeltocht die is uitgezet door MTV'69 en de benaming 'Zwerven door en rond Middelburg' draagt. Het gaat hierbij om een wandeltocht over een afstand van 5 of 10 km. Als vanouds wordt er om 14 uur op het Abdijplein een concert ge geven door het Juliana Blaasor- kest, het Middelburgs Muziekkorps en ONDA. Bij slecht weer vindt e.e.a. plaats in de Nieuwe Kerk. Vanaf 18.45 uur worden op de Markt balonnen uitgereikt voor de Ballonnen-optocht, die om 19.15 uur onder begeleiding van Juliana, Johan Friso en Blue Spi rit door de binnenstad wordt ge houden. Vervolgens is er op de Markt om 20 uur, een muzikale show met alle medewerkende korpsen. Het eind van het programma op Koninginnedag bestaat uit de vertoning van een film in de open lucht op het Damplein: de Stich ting Filmtheaters in Middelburg vertoont daar om 22 uur de film The Naked Gun 2 1/2. Het jongerencentrum Midgard in Middelburg viert Koninginnedag met een optreden van Edna Ve- suvia en Clous van Mechelen. Het duo brengt er vanaf 21 uur hun nieuwe theatervoorstelling 'Go-Gaan'. Op vrijdag 1 mei staat het cabaret-duo 'Ajuinen en Look' er op de planken, vanaf 21 uur, met hun programma 'De Fiets van Marleen'. De opsomming van de pro gramma's voor de viering van Koninginnedag in de verschil lende plaatsen kan op deze pagina uiteraard maar heel summier zijn. Voor een volle dig overzicht verwijzen we U graag naar de publicaties die de Oranje-verenigingen in de verschillende plaatsen veelal huis-aan-huis hebben ver spreid. In Middelburg en Vlissingen worden ook door de verschil lende wijkcomités tal van ac tiviteiten georganiseerd; voor die programma's verwijzen we graag naar de program maboekjes. Op maandag 4 mei wordt om 19.30 uur op het Abdijplein in Middelburg de jaarlijkse do denherdenking gehouden. Van 19.30 tit 19.50 uur zal er een samenzang zijn en wor den door de Christelijke Brassband ONDA Middelburg koralen gespeeld. A. van Noort verzorgt enkele decla maties. Vervolgens worden om 19.50 uur de klokken van de Lange Jan en van de R.K. Kerk geluid. In een stille om gang begeeft men zich vervol gens van het Abdijplein via de Balans naar het monument op de Groenmarkt waar gelegen heid is tot het leggen van kransen en bloemen.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 16