100-jarige VVV-Vlissingen viert jubileum met speciaal evenementenprogramma Veerse gastvrouw kreeg allianceprijs Een Avondje Theater Kruiswoordraadsel Vogelasyl krijgt van Don Assurantiën De prijs Remato presenteert nieuwe wedstrijdselectie Vlissingse brasserie opende deuren Inzenden NWiS Proef met naaktzwemmer! in Vlissings Sportfondsenbad ABC Hekwerk vestigt zich in Zeeland Bibliotheek Vlissingen houdt Schrijversavond in Alhambra Dameselftal v.v. Veere in het nieuw gestoken en in"De lJarel Duitse folklore in Middelburg In het kader van de viering van haar honderdjarig bestaan heeft de VVV-Vlissingen voor de komende maanden een speciaal evenementenprogramma sa mengesteld. De VVV heeft daarbij medewerking ge kregen van tientallen organisaties, instellingen en ondernemers. Agrarische scholen bundelen krachten in Zuidwest-Nederland Kleurentelevisie voor winaar kleurwedstrijd Maxis Ambrosius z cc O Q. De prijswinnaar Woensdag 29 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Het programma omvat een breed scala aan activiteiten die tot be gin september zullen worden ge houden. Melding wordt gemaakt van een aantal tentoonstellingen, lustrumvieringen en buitenactivi teiten. Ook de feestelijkheden rond het gereedkomen van de beluifeling van de Walstraat (9 mei) en de grote feestdag rond het gereed komen van het winkelcentrum Vlissingen (16 mei) krijgen ruim schoots de aandacht. Verder wordt onder andere melding ge maakt van een foto-wedstrijd, de Karolingenmarkten in Oost- Souburg, een open dag waterre creatie, een tuinfeest, een ringrij- dersfestijn, speelstad Vlissingen en een internationale Kanaalrace op het Kanaal door Walcheren. Het programmaboekje is onder andere verkrijgbaar bij de VVV- kantoren. Naturisten op Walcheren hoeven vanaf zondag 3 mei niet meer te wachten tot de buitentempera tuur het hun mogelijk maakt hun liefhebberij uit te voeren. Op die dag namelijk begint het Sport fondsenbad Vlissingen met een reeks zwemuren voor naturisten. „Het zijn niet alleen toeristen die 's zomers de naaktstranden be zoeken", argumenteert be drijfsleider Jaap Keijmel het initiatief van zijn zwembad. „Ook inwoners uit de regio maken er veelvuldig gebruik van". Voortaan kan elke eerste en der de zondag van de maand tussen 18 en 19 uur naakt gezwommen worden in het Vlissingse zwem bad. Het initiatief van het Sportfond senbad in Vlissingen is niet nieuw. Een aantal jaren geleden gebruikte de Naturisten Vereni ging Zeelandia het Sportfondsen- bad in de Scheldestad gedurende de wintermaanden. „Het na deel", zo oordeelt Keijmel, „is dat mensen die willen komen dan eerst lid moeten worden van de naturistenvereniging. Keijmel en zijn medewerkers tim meren aan de weg om het Sport fondsenbad populairder te maken dan ooit. Allerlei activiteiten - vaak gericht op doelgroepen - worden er georganiseerd. Het na- turistenzwemmen wordt tot sep tember op proef gehouden. Het is in de eerste plaats een gezins activiteit. Vandaar dat jeugdigen onder de achttien jaar uitsluitend in gezinsverband toegang heb ben. Half april presenteerde tennis- opleidingsschool REMATO op het tennispark 'De Veste' van de Middelburgse tennisvereniging MLTC haar nieuwe wedstrijdse lectie van ruim 80 topjeugdspe- lers in de nieuwe outfit voor 1992. Met deze wedstrijdselectie beschikt de tennisschool over de breedste wedstrijdgroep, op zo wel top- als subtopniveau, in Zeeland. De getalenteerde spe lers en speelsters zijn geselec teerd uit de diverse verenigingen in de regio's Walcheren, de Beve- landen en Schouwen. Het bijeen brengen van wedstrijdspelers op hoog niveau is mogelijk door het uniek sa menwerkingsverband dat ge vormd wordt door het trainerscollectief REMATO dat les geeft bij tal van Zeeuwse tennis verenigingen. Deelnemers hierin zijn de assistent- districtstennisleraar Remco Maandag (MLTC), Joost Thore- naar (DOS/Zoutelande), Marjolein Cijsouw-Kodde (MLTC/Dom- burg/Westkapelle), Arthur-Jan Roose ('s Gravenpolder/Ovezan- de/Kamperland/Krabbendijke) en de fysiotherapeut Niek Knol (conditietraining en fysieke bege leiding). De wedstrijdgroep her bergt verscheidene Zeeuwse B-, C- en D-kampioenen. Volgens Remco Maandag, de aanjager achter het tenniscollec- tief, doet de selectie vooral wedstrijdervaring op door in groepsverband deel te nemen aan sterke binnen- en buitenland se tournooien. Daarbij worden onder meer Duitsland en Enge land aangedaan. Op nationaal ni veau wordt er deelgenomen aan het Audi-circuit en aan de ver schillende puntentournooien voor de Nederlandse topjeugd. Regio naal is de wedstrijdselectie sterk vertegenwoordigd in de strijd om de kampioenstitel in de verschil lende categorieën van de Zeeuw se kampioenschappen en wordt er deelgenomen aan diverse senioren- en juniorentournooien. REMATO wordt in haar activitei ten gesponsord door verschillen de Zeeuwse bedrijven verenigd in de Stichting 'Vrienden van het Tennis', met Camping 'de Boo gaard' uit Westkapelle als hoofd sponsor. Foto: Jaap Wolterbeek De winnaar van de puzzel van deze week krijgt twee vrijkaartjes voor het concert van pianist Wil lem Brons in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg op vrijdag 8 mei om 20 uur. Brons heeft vooral naam ge maakt als Beethoven-vertolker, maar zijn repertoire bevat ook ge heel andere aspecten. De laatste jaren geeft hij regelmatig recitals die geheel gewijd zijn aan Schu bert en in het verleden gaf hij ook speciale Bach-avonden. Tijdens het concert in Middelburg speelt Brons werken van Bach, Van Beethoven, Chopin, Schu mann en Franck. De opleiding bloemschikken en -binden is één van de moge lijkheden van de agrarische opleidingscentra. Met ingang van het komende schooljaar werken de 'groene scholen' Anna Hoeve in Brielle en De Gaarde in Barendracht samen met het Agrarisch Opleidings centrum Zeeland in Goes. De scholen bieden in het kader van het leerlingenstelsel vakoplei dingen in de richtingen bloem schikken en -binden, groenverzorging (hovenier), ak kerbouw en tuinbouw (bloemen-, groente- en fruitteelt). De toela tingseisen zijn een MAVO- of LBO-diploma of een overgangs- bewijs naar de vierde klas HAVO of VWO. Ook ouderen, die bijge schoold willen worden, worden tot de opleidingen toegelaten. Gedurende één dag per week worden op school theorie- en praktijklessen gevolgd; geduren de de rest van de werkweek ver vult een werkgever de rol van praktijkopleider. Meer informatie De negenjarige Angela Hoebeke uit Nieuw- en St. Joosland is winnaar geworden van de kleur wedstrijd, die Maxis onlangs heeft gehouden ter gelegenheid van het Euro-Disney- Supermarkt-Spel. De hoofdprijs, een draagbare kleurenteleviesie, wordt woens dag 29 april uitgereikt in het restaurant van de Maxis- vestiging. Uit de ruim 400 inzen ding werden bovendien nog 25 kleurplaten beloond met een ka- dobon van 25 gulden. Sinds 1 maart is ABC Hekwerk Schelde-Delta, een dochteron derneming van aannemingsbe drijf De Ruijsscher en Zn. bv in Biervliet, gestart met de verkoop en plaatsing van nagenoeg alle soorten hekwerk in geheel Zee land en in een groot deel van Ne derlandstalig België. ABC Hekwerk is een landelijk opererende organisatie die vijf jaar actief is. Op haar vakgebied heeft ABC op de landelijke markt een aandeel weten te verwerven van ruim 15%. Het gevoerde as sortiment bestaat uit allerlei soor ten gaashekwerk, van complete tennisbaanafrasteringen tot spij lenhekwerk en poorten. Alle soorten hekwerk kunnen in alu minium, thermisch verzinkt in alle kleuren coating worden geleverd. is verkrijgbaar bij de scholen: De Gaarde 01806-12197, Anna Hoe ve 01810-13088 of AOC Zeeland 01102-41812. In het kader van het honderjarig jubileum van de bibliotheken in Nederland houdt de Vlissingse openbare bibliotheek op donder dag 7 mei om 20 uur een Schrij versavond in Theater Alhambra in Vlissingen. De bibliotheek heeft daartoe een schrijfwedstrijd uitgeschreven voor auteurs, die al eerder in een literair tijdschrift hebben gepubli ceerd. Meer dan veertig inzendin gen, zowel uit Vlaanderen als uit Nederland, dingen mee naar een prijs. De inzendingen geven een grote verscheidenheid aan the ma's te zien. De voor de prijzen genomineerde auteurs lezen op de Schrijversa vond voor uit hun werk. De pre sentatie is in handen van de Vlaamse cabaretier Geert Hoste, onder meer bekend van het Vlis sings Straatfestival; de muzikale omlijsting is in handen van Piet Brakman. De jury bestaat uit neerlandicus A.P. de Bruyne, de auteurs Wim Hofman en B. Raskin en uit M. Reynebeau (redacteur van het weekblad Knack). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de openbare bi bliotheek Vlissingen/Oost- Souburg en aan de zaal. Een modern interieur neergezet in een klassieke omgeving. Een wat neo-klassieke stijl die ken merkend is voor Brasserie d'Am- brozyn. Deze brasserie en tevens cateringbedrijf aan de Oude Markt in Vlissingen opende op dinsdag 21 april haar deuren voor het publiek. „De eerste dag al liep het storm", vertelt Tineke Maas. Samen met haar zus Anita Spelier-Maas is zij eigenaresse van Vlissingens nieuwste lunchcafé. „De klanten, zowel ouderen als jongeren, wa ren enthousiast over de in richting". De twee van oorsprong Goese vrouwen kozen voor een klassie ke lambrizering van de wanden en een modern interieur. Het inte rieur was al gekocht voordat er zelfs nog maar een opzet was ge maakt van hoe de brasserie eruit moest zien. „Omdat we het mooi vonden". Aan de wanden hangen schilderijen van Adriaan Willem Duvekot. Deze kunstenaar die al lang niet meer geëxposeerd heeft, hoorde vroeger bij de Zeeuwse Kunstkring. De schilde rijen die verkocht worden, wor den direct door nieuwe vervangen. Ook in de naam is de mengeling van oud en nieuw terug te vin den. D'Ambrozyn is af geleid van het Griekse ambrosius, dat go denspijs betekent. „Om er een wat Zeeuws tintje aan te geven hebben we er ambrozijn van ge maakt. Maar helaas spreken de meeste mensen het niet uit met het Zeeuwse accent", legt Anita Spelier uit. De twee zussen, die al jaren met het plan liepen een eigen zaak te beginnen - „Maar iedereen ver klaarde ons voor gek" - werden vorig jaar door de gemeente Vlis singen op het pand gewezen. Met een zelfgemaakte schets voor de opzet van de brasserie togen zij naar een architect. De verbouwing van het pand, waar voorheen een schoenenzaak zat, begon in februari en was binnen twee maanden een feit. In Brasserie d'Ambrozyn en ook op het terras tegen de St Jacobs- kerk worden speciale koffie's, ge bak, mocktails (alcoholvrij), ijs en diverse broodjes, salades en tosti's geserveerd. Daarnaast heeft het Vlissingse lunchcafé ook een cateringservice, een be zorgdienst voor bedrijven. „In Eindhoven had je veel van dat soort bedrijven", vertelt Tineke CC O V) O Q. 08 Poppe Bedrijfswagens in Veere heeft het dameselftal van de v.v. Veere in het nieuw gestoken. Tevens ontvin gen alle dames van het team een trainingsbal van Fri tuur De Kombuis in Veere. De dames spelen hun competitiewedstrijden in de derde klas. Staand v.l.n.r.: Sponsor Scharloo, Toos de Meester, Tanja Cysouw, Wilma Franke, Corine Scharloo, Omi Foe, Ma- rielle Wattel, Miranda Sturm, Henny Bakker, Marieke van der Sande, leider Kees Meyers en sponsor R. Poppe. Zittend v.l.n.r.: Jolanda Meijers, Marjolein de Graag, Die- wertje Boshorn, Ina Coppoolse, Janette Poppe, Evelien Toutenhoofd, Colien Groesse en trainer Adri Franke. De beide zussen in hun brasserie. Maas die daar vijf jaar gewoond resse was voor zo'n initiatief. De heeft. Het bleek dat er bij de ma- brasserie specialiseert zich in keiaar en de gemeente wel inte- luxere broodjes met garnituur. Mevrouw J. Willemse-de Kort wachtte een verrassing op de Nationale Horeca Manifestatie in Utrecht die daar op 23 april werd gehouden.. Zij kreeg de alliance prijs voor de best geslaagde restaurant gastheer/-vrouw uit gereikt. De Alliance Gastronomi- que reikt deze prijzen uit. Mevrouw Willemse werkt in de Campveerse Toren in Veere. Best geslaagde kok werd M. Vilders uit Amsterdam. De Nationals Horeca Manifesta tie wordt jaarlijks gehouden. Voor de organisatie tekent het Onder wijscentrum Horeca en ze is be doeld als informele ontmoetingsdag voor leerpa- troons en leermeesters van hore- caleerbedrijven. Vooral innovatie en educatie staan centraal tijdens de ontmoeting. De Alliance Gastronomique is een samen werkingsverband van toprestau- rateurs reikt de prijzen jaarlijks uit. Wat is het woord dat u kunt vormen met de letters uit de vakjes van de opgegeven nummers? 16-64-45-11 -43-40-4-32-31- 35 -55-21 -9-42-65 -56-34-48 HORIZONTAAL: 1 vaartuig; 4 bloeiwijze; 7 dieren; 8 ader; 10 schraal; 12 klap; 13 matrasvulling; 15 doorgang; 17 kip; 18 zand steen; 20 patroon; 22 manl. dier; 23 turfmolm; 24 open wagentje; 26 rivier in Italië; 27 afval van vlas; 28 uitroep; 29 deel v.e. pijp; 31 gasvormig element; 35 zanger 37 springbron; 38 zoogdier; 39 vestingwerk; 41 koppelriem; 43 atoom; 45 afdruk; 46 tocht; 47 ge wicht; 49 zoogdier; 51 jongensnaam; 52 zangnoot; 53 holte; 55 slotwoord; 58 indompeling; 59 zeepwater; 61 vliegveld; 62 lastering; 63 sterrenbeeld; 65 Trans Europa Express;66 voorzetsel; 67 hinder lijk bijgeluid; 68 oude Portugese munt. VERTIKAAL: 1 hoeveelheid gas; 2 zangnoot; 3 onbedekt; 4 kabel; 5 idem; 6 plomp; 7 meertje; 9 lid v.e. indianenstam; 11 teken i.d. dierenriem; 12 vermaning; 13 ellendig vertrek; 14 Kolen- en Staal gemeenschap; 16 uiteinde v.e. as; 17 smaad; 18 paardenziekte; 19 boom; 21 blauwwit metaal; 23 beeldscherm; 25 wandtapijt; 27 vogel; ,30 verfbord; 32 ik; 33 straalvliegtuig; 34 hals; 36 tentoonstellingsge bouw; 39 warme valwind; 40 geheim agent; 42 beroep; 44 ontken ning; 46 vis; 48 slim; 50 pl. in Gelderland; 51 twijg; 52 gedwee; 54 zangnoot; 56 wat onbepaalds; 57 rivier in Duitsland; 58 slaghout; 60 door; 62 waterbloem; 64 Open Universiteit; 66 bolgewas. De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Uit de vele goede oplossin gen van de puzzel van twee weken geleden werd de win naar getrokken van de twee vrijkaartjes voor de voorstel ling van Hester Marcrander in het Vestzaktheater in Vlis singen. De gelukkige is M. Francke-Koets in Middel burg. Oplossing Puzzel week 17 HORIZONTAAL: 1 transparant; 11 staket; 12 gemeen; 14 Lt.; 15 keg; 17 gek; 18 os; 20 aak; 22 negerin; 25 het; 26 spar; 28 notie; 29 Rome; 30 tenue; 32 mof; 33 kopek; 34 el; 35 bit; 37 koe; 38 re; 39 Arkel; 40 hal ma; 41 ps; 43 iel; 45 moe; 46 d.b.; 47 rebel; 49 sap; 51 Medea; 53 arak; 54 slaak; 56 nova; 57 aal; 58 span- net; 60 sir; 61 ti; 62 nar; 63 duo; 65 es; 66 leugen; 69 bordes; 71 bloem kweker. VERTIKAAL: 1 t.t.; 2 rak; 3 Aken; 4 negen; 5 st.; 6 Ag; 7 regie; 8 amen; 9 nek; 10 te; 11 stapel; 13 noemer; 14 lasterpraat; 16 beton; 19 stekelbaars; 21 kan; 23 gom; 24 rif; 25 hop; 27 rubriek; 29 Roemeen; 31 eikel; 33 kolom; 36 tel; 37 kam; 42 serail; 44 maand; 46 devies; 48 bal; 49 sla; 50 pan; 52 dos; 54 Spree; 55 Kedoo; 58 sago; 59 Turk; 62 nul; 64 ode; 67 eb; 68 n.m.; 69 b.w.; 70 er. Winwoord: AANLOOPKOSTEN Cobi Louwerse van het vogelasyl krijgt de symbolische che que van L. Klaaijsen van Don Assurantiën. FOTO ANDA VAN RIET Voorzitter L. van Eeghern van de Alliance Gastronomique reikt de prijzen uit aan onder anderen mevrouw Willemse. Jaarlijks worden duizenden vo gels nutteloos het slachtoffer van menselijke activiteiten. Dankzij de Stichting Vogelopvang Midden-Zeeland kan weer een groot aantal vogels opgelapt worden. En dat vond de heer L. Klaaijsen zo goed, dat hij de stichting verraste met een che que van f 2.500,-. Hij deed dat omdat Don Assurantiën bv sinds 1 januari dit jaar zijn eigendom is. Het vogelasyl kan het geld goed gebruiken. Er worden in park Too- renvliedt in Middelburg momen teel zeven nieuwe volières gebouwd. Ook is er een egelover- winteringstuin aangelegd en een zwanen- en ganzenopvang. In het vogelasyl komen vaak zee vogels die het slachtoffer zijn van olievervuiling op de Zeeuwse wa teren, maar ook verkeersslachtof fers krijgen er alle hulp. Verder worden vogels verpleegd die in aanraking zijn gekomen met hoogspanningsmasten of anten nes. Klaaijsen liet zich bij de keuze voor een donatie leiden door zijn visie dat het geld diende toe te koemen aan een organisatie die zich inzet voor natuur en milieu. Ondanks de wisseling van eige naar blijft Don Assurantiën bv de naam behouden. DE PAREL, Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-323(1 Modderpakking Een nieuwe behandeling in ons kuurcentrum! De beroemde zwarte modder "Jericho'' van de Dode Zee. Profiteer van de heilzame, ontspannende en versterkende werking. Normaal f 69,95. Tot 25 mei betaalt u slechts f 49,95. Bel voor reserveringen: 01188-3092. Buon Appetito Onbeperkt smullen van ons meer dan smakelijke Italiaanse buffet. Zaterdag 2 en 9 mei van 18.00 tot 22.00 uur. Quanta costa? f 37,50 p.p. Smullen in combinatie met een partijtje bowlen f 40,00 p.p. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Attenzione: tijdig reserveren! Tevens organiseren wij op 16,23 en 30 mei het buffet van Duizend en één nacht. teieioon ui iöö-.«ju SAUN*. DO C. S°UASH8ANEN. KUURCENTRUM. THEATER. CAFÉS EN RESTAURANTS IN 0°S OE PAREL IS EEN Op initiatief van de Ceremo niemeesters, de evenemen tencommissie van de VVV Middelburg, treden zaterdag 2 mei van 14.30 tot 16.30 uur twee Trachtengruppen uit Neuerkirche en Friedewald op in het centrum van Middel burg. De uitvoeringen zullen plaatsvinden op verschillende locaties in het centrum.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 11