UIT HET ZAKENHART Grieks restaurant geopend aan Zeilmarkt in Vlissingen O r«K!S DeVIijt ltwwx Naar Skandinavië Theaterlijn Kru iswoo rd raadsel Inzenden Drogisterij Luitwieler verbouwd tot parfumhuis De prijzen ZONDAG BRUNCHEN Mode-Special in Vlissingen Ons nieuwe voorjaars magazine is uitü Met de: nieuwe voorjaars collectie en ook leuke voordelige aanbiedingen Avondje Theater Compleet Prijswinnaars Kleurwedstrijd bij Etos Beauty Case Praktijk voor acupuntuur- massage in Westkapelle Sponsors bevrijdingsfestival Omdat de zin van de bevrij ding levend gehouden moet worden en omdat de beste plaats omdat duidelijk te maken de school is, zorgt het Bevrij dingsfestival Zeeland (5 mei in Vlissingen) er voor dat de spon sorgelden 'educatief' gebruikt worden. Bedrijven die het bevrij dingsfestival financieel steunen maken het namelijk mogelijk om een lespakket van de Anne Frank Stichting aan een school te geven. 67 sponsors tot nu toe DE, PAREL, Echtpaar wint reis naar Griekenland REIS VAN DE MAAND Psycho-analytici houden congres in Middelburg Woensdag 8 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER Na een verbouwing en uitbrei ding bij drogisterij Luitwieler aan de Lange Zelke in Vlissingen heeft deze stad er een echt par fumhuis erbij gekregen. Ad Luit wieler verkocht al enige tijd de absolute topmerken op het ge bied van parfum. Maar om het assortiment beter tot zijn recht te laten komen was een verbou wing en uitbreiding onvermijde lijk. Luitwieler: „Als je in één winkel niet alleen alle drogisterijartikelen wil verkopen,-maar ook de wat duurdere merken op het gebied van cosmetica goed wil laten uit komen en op verantwoorde wijze een schoonheidssalon wilt run nen, dan moet je allereerst zor gen voor een optimale presentatie." Luitwieler wilde voorkomen dat de zaak, die met zo'n 100 m2 is uitgebreid, een pijpenla zou worden. Daarom is in het midden van de zaak een verlaagd plafond aangebracht en is voor de parfumerie-afdeling eigenlijk een geheel aparte ruimte gecreëerd achterin de winkel. De ronde betimmering van het inte rieur van de parfumerie-afdeling is zeer overzichtelijk en past bij de chique merken zoals Chanel, Gucci, Aramis en Roma. De uitbreiding van de zaak is ge realiseerd door een forse ruimte achter de bestaande winkel bij de verkoopruimte te betrekken. Te gelijkertijd is de schoonheidssa lon opnieuw ingericht en aangepast. Door het aanschaffen van alle noodzakelijke apparatuur is Luitwieler nu in staat om elke klant een optimale schoonheids behandeling te bieden. De vernieuwde en uitgebreide parfumerie/drogisterij van Luit wieler aan de Lange Zelke in Vlissingen. Onlangs opende aan de Zeilmarkt in Vlissingen hét Grieks Speciali teiten Restaurant Poseidon haar deuren voor het publiek. Het restaurant, dat een typisch Griekse sfeer ademt, biedt plaats aan negentig personen. Adriaanse Van Der Weel advocaten, Middelburg/Terneu- zen; Spuit en Schildersbedrijf Passenier b.v. en Houtland Passenier b.v., Serooskerke; Scheepsreparatie en Garage bedrijf Hermes, Vlissingen: Pit. Beton Heipalenfabriek b.v., Kamperland; Accountantskantoor C.J. Lobbezoo, Vlissin gen; Advies en Ingenieursbureau Polydesign, Terneuzen; Eurogas Terminals c.v., Nieuwdorp; Theelen en van der Weele, makelaars-taxateurs o.g., Vlissingen; Bakkerij Domi- nicus Steketee bv, Westkapelle; Van Der Sloot Modeschoe nen, Vlissingen/Middelburg; Janse de Jonge en Van Wouwe Notarissen, Middelburg; Federatie Nederlandse Vakbeweging, district Zeeland; Federatie Nederlandse Vak beweging, afd. Vlissingen; De Hoop bv Terneuzen; De Hoop bv Terneuzen; Aannemingsbedrijf W.F. Christiaansen b.v., Vlissingen; Aannemingsbedrijf W.F. Christiaansen b.v., Vlissingen; Sinke Komejan bv, Middelburg; Aannemingsbe drijf J.D. Jansen bv, Middelburg; Van Keulen Transport bv, Biggekerke; Advocatenkantoor Th.G.B.M. Leenders, Vlis singen; Advocaat E.G.M. Smit, Middelburg; Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen; Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlis singen; Elf Atochem Vlissingen b.v., Vlissingen; Elf Ato chem Vlissingen b.v., Vlissingen; Van Rietschoten en Houwens, Vlissingen; Notaris Mr. G. Herwig, Vlissingen; Ar- chitektenburo Wisse-Tuinhof-Slemmer, Vlissingen; 't Wae- pen van Veere, Veere; Poppe Bedrijfswagens b.v., Veere; Boekhandel De Ruiter, Vlissingen; Zilveren Kruis Verzeke ringen, Middelburg; Hotel Britannia-Watertoren, Vlissingen; De Campveerse Toren, Veere; Pechiney Nederland N.V., Vlissingen; Bouwbedrijf Joziasse B.V., Vlissingen; Meubel huis "Renaissance", Vlissingen; Installatie Bedrijf Goes B.V., Goes; Aannemingsbedrijf H.A. Den Exter bv, 's-Heer Arendskerke; Meijers Staalbouw, Serooskerke; Hoechst Holland N.V., Vlissingen; Hoechst Holland N.V., Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moer man Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stich ting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissin gen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promotie Vlissingen; Stichting Moerman Promo tie Vlissingen; Drukkerij Zoeteweij, Yerseke; Wolter Dos Groep, 's-Heer Arendskerke; Hercules BV, Middelburg; En gelhard Terneuzen b.v., Terneuzen; Aannemingsbedrijf Fraanje b.v., Lewedorp; Aannemingsbedrijf de Voogd Grijpskerke B.V., Grijpskerke; Hertel b.v. Industriële Isolatie, afd. Middelburg; Van Belle Meubelen, Vlissingen; Van Belle Meubelen, Vlissingen; B.v. v/h Firma G.M. Prins en Zoon, Vlissingen; Aannemingsbedrijf A. Poelman b.v., Ritthem; Herder b.v., Middelburg; Koninklijke Hollestelle b.v., Goes; Internationaal Transport Schikker b.v., Borssele. Ook particulieren kunnen het Bevrijdingsfesti val steunen. Elk dubbeltje is daarbij welkom. Giro: 436202 en Bank 47.70.74.928, beide op naam van Uit in Zeeland Bevrijdingsfestival 1992. De Parel is een heer lijk zwemparadijs met fitness, sauna, bowling- en squashbanen, kuur centrum, theater, cafés en restaurants in Domburg. van 12.00 tot 14.00 uur in De Parel. Heerlijk uitgebreid brunchen met het hele gezin. De prijs: f 32,50 per persoon. En wilt u uw brunch combineren met een partijtje bowlen, dan betaalt u slechts f 35,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Babelweg 2, 4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230. Een kijkje in het sfeervolle Grieks restaurant Poseidon in Vlis singen. Gastheer en eigenaar Apostolos: „Wij streven er in ons restaurant naar om niet alleen gerechten op tafel te brengen maar om tegelij kertijd ook een ambiance te creëeren die kenmerkend is voor Griekenland. En dat betekent gastvrij, gemoedelijk en sfeervol te zijn." Bij de inrichting van het restaurant heeft hij niets aan het toeval willen overlaten want de culinaire troeven zijn in handen van echtgenote en chef-kok Ne- rantzia. Zij staat er, als Griekse, garant voor dat alle gerechten op puur Griekse wijze worden bereid. De menukaart biedt dan ook tal van specialiteiten, zoals Psaro- nefri Jemisito (varkenshaas, ge vuld met feta en champignons), Moushari Psito krasato (kalfs vlees in rode wijn en Griekse kruiden) of Ortikia Scaras (gevul de kwartels met witte wijn en metaxa). Zelfs het brood, dat bij de meeste gerechten wordt ge serveerd, wordt op traditionele wijze zelf gebakken. Het echtpaar Apostolos heeft al ruimschoots de sporen verdiend in het Griekse restaurantgebeu- ren. Hij leerde het vak al vanaf zijn derde levensjaar in het restaurant van zijn vader in Alexandroépolis en zijn vrouw doorliep alle stadia van de koks opleidingen in dezelfde plaats en later in Athene. Afgezien van het feit dat er de mogelijkheid bestaat om alle ge rechten af te halen, wil het restaurant zich ook sterk maken voor het houden van recepties, huwelijks- en familiefeesten Op het terras van Petit Restau rant de Punt bij de St. Jacobs- kerk in Vlissingen wordt vrijdag 10 april de Vlissingse Mode- Special gehouden. Onder leiding van ladyspeaker Di ana Swier tonen de deelnemende modezaken zes keer de laatste mode. De deelnemers zijn Pata- chou, Hans Knuijt Mannenmode, Albert Mode, Bubbles, Groene- veld, Sportscore, Marijke Breiboe- tiek, Mabels Design, De Pantalon, Zijnen Mode, De Drie Tonnetjes en Aliënne Mode Promotie Team. De aanvangstijden van de show zijn 11.00, 13.00, 14.30, 16.00, 18.45 en 19.45 uur. De show wordt gesponsord door Palthe en Petit Restaurant de Punt. Caroline Stroo, bureau-manager van Van Fraassen (links) en Jeanine Seijdel van Mobiplan (rechts) reikten samen de gewon nen hoofdprijs uit aan het echtpaar Veerhoek. Het echtpaar J. Veerhoek in Mid delburg heeft met een wedstrijd van de reisorganisatie Mobiplan een 15-daagse reis naar Grieken land gewonnen. De prijs werd vo rige week woensdag uitgereikt in het kantoor van Van Fraassen Reisburo aan de Londense Kaai in Middelburg. Reisorganisatie Mobiplan heeft dit voorjèar 35 dia-avonden over Griekenland gehouden en één daarvan vond plaats in Middel burg in samenwerking met Van Fraassen Reisburo. Tijdens deze avonden werden de aanwezigen verzocht om enige vragen te beantwoorden op de achterzijde van hun entree-bewijs; tevens diende een slagzin te worden ge maakt. Uit de kaarten van alle 35 avonden zijn twee winnaars ge kozen van de hoofdprijs; de fami lie Veerhoek was er één van. Heeft U hem niet ontvangen? Hij ligt klaar voor U in de winkel. Opril Grote Markt 12 Goes 01100-33796 Korte Delft 4 Middelburg 01180-33830 St. Jacobspassage 13 Vlissingen 01184-14463 Eén van prijswinnaars van de puzzel van deze week mag zich gaan verheugen in een heerlijk avondje uit in de Stadsschouw burg in Middelburg op zaterdag 18 april. Er liggen niet alleen twee vrijkaartjes gereed voor de voorstelling van de Afrikaanse dans- en muziekproductie 'Le Cri' maar tevens mag men met twee personen vooraf gaan genieten van een een uitstekend diner in het restaurant van de Schouw burg. De voorstelling van Le Cri wordt gegeven in het kader van het Festival Cultureel Gekleurd. Het verhaal speelt zich af in een tradi tionele gemeenschap, diep in de binnenlanden van zwart-Afrika. De gemeenschap bestaat uit de oude man, de jonge man en zijn b'anke echtgenote, zijn moeder en de overige dorpsbewoners. In een fraaie vorm, waarin dans, muziek en zang overheersen, laat Le Cri één van de aspecten van de dagelijkse realiteit in Afrika zien, namelijk de confrontatie tussen twee culturen, het con flict dat dit geeft en de concur rentie die dit oplevert. Een retourtje Antwerpen voor twee personen met de Theater- lijn op een zaterdagavond. Dat is de prijs die Carlier Tours Middel burg in de vorm van een speciaal voor deze lijn ontworpen theater cheque beschikbaar stelt aan één van de winnaars van deze puzzel. De winnaar kan op een zaterdag avond comfortabel naar Antwer pen reizen om er wat dan ook te doen: een bezoek aan een thea ter, aan een restaurant of ge woon een gezellig avondje uit. Carlier zorgt voor een meer dan comfortabel vervoer met een luxe touringcar en kan desgewenst re serveringen verzorgen. Carlier bust regelmatig naar Ant werpen en noemt deze trip de Theaterlijn Antwerpen. Wie meer informatie wenst over deze lijn kan daarvoor terecht bij het reis bureau van Carlier in de Gra venstraat in Middelburg. Overigens is dit retourtje Antwer pen ook in cadeauverpakking verkrijgbaar bij hetzelfde reis bureau. Bij goede oplossing krijgt u op de opgegeven nummers een gezegde. 32-22 45- 18-54- 5- 64 41 -66-39-62 HORIZONTAAL: 1 drijver: 6 soort aardewerk; 12 rivier in Duits land: 14 onvergelijkelijk; 15 eerstkomende; 17 bevallig; 20 sint; 21 hoogste punt; 23 knaagdier; 24 dameshalsbont; 25 afgebroken deel; 27 zitkussen; 28 drager van de wereldbol; 29 lidwoord; 31 pl. in Zuid-Holland; 32 voorzetsel; 33 deel v.e. effect; 35 de oudere; 36 adrem; 37 soort snoepgoed; 39onbep. hfdtelw.; 40 merkteken; 42 naar onze mening; 44 sterrenbeeld; 46 duikereend; 47 gezel schapsspel; 49 droogoven; 52 stelsel; 53 honingdrank; 54 zand kleurige slang; 58 belemmering; 59 per procuratie; 60 monnik; 62 op dit ogenblik; 63 strijdperk; 64 gasvormig element; 66 steen vrucht; 67 randschrift. VERTIKAAL: 1 sport; 2 voorzetsel; 3 aanhangend strookje; 4open ruimte tussen vaten; 5 gewricht; 7 fraaie bloem; 8 schermbloe- mige plant; 9 niet harde klap; 10 landbouwwerktuig; 11 meubel stuk; 13 honingbij; 16 niet lang; 18 aardr. aanduiding; 19 chem. symbool; 20 soort gebakje; 22 dans; 24 soort snip; 26 oosters weefsel; 27 vuurwapen; 29 vorm van neerslag; 30 vereerd sym bool; 33 raadgeving; 34 telwoord; 38 oosters gerecht; 41 Vene- tiaans vaartuig; 43 letter- of cijfercombinatie; 45 strook stof; 48 deel v.d. voet; 50 speelruimte; 51 staat in de VS; 54 steenstof; 55 deel v.d. dag; 56 onbep. hfdtelw.; 57 zonder inhoud; 60 tenen halfmudsmand; 61 gesloten; 63 schem. symbool; 65 de onbeken de. Uit de vele inzendingen van de oplossing van de vorige puzzel zijn de volgende prijs winnaars getrokken: De theatercheque, goed voor een retourtje Antwerpen op zaterdagavond voor twee per sonen met de Theaterlijn van Carlier Tours Middelburg, is gewonnen door A. Cijsouw- de Visser in Vlissingen. De twee vrijkaartjes voor de voorstelling van het Nieuw Vlaams Symfonie Orkest in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg zijn gewonnen door J.A. Westerbeke in Westkapelle. Oplossing - Puzzel week 14 HORIZONTAAL: 1 paraffine, 8 punch; 12 parool; 13 slim; 14 AP; 16 karn; 17 vlot; 18 Mr; 19 ram; 21 NS; 22 haam; 23 kam; 24 draak; 26 dar; 27 piano, 29 kat; 30 vlaag; 32 Main; 34 noga; 36 eb; 38 lei; 39 er; 41 laag; 42 kras; 44 RK. 45 les; 47 I.I.; 49 stek; 51 Lith; 53 stout, 56 lat; 58 ogief; 60 hei, 61 vaars, 63 fel; 64 reep; 66 br; 67 pop; 68 ar; 69 mare, 70 boor; 72 mi; 73 bang; 74 toneel; 76 niets; 77 changeant. VERTIKAAL: 1 paard; 2 RP; 3 aak; 4 frank. 5 fors; 6 ion; 7 nl.; 8 plomp. 9 uit; 10 n.m.; 11 harmonika; 13 sla; 15 park; 17 VARA, 18 manier, 20 maan; 22 haai; 23 kaal; 25 atol; 26 dl; 28 IM; 30 Vaals; 31 gerst; 33 cellofaan; 35 gal; 37 bat, 40 reiger; 43 sela; 46 stil; 48 loep: 50 kaap; 52 He; 54 thee. 55 ui; 57 trom; 59 Frans; 61 vroeg; 62 spint 65 erg; 66 Bonn 69 mat; 70 boa; 71 ree. 73 Be; 74 TH; 75 la. Winwoord: KAMPIOENSCHAP De inzendingen van de oplossing van deze puzzel dienen uiterlijk binnen een week na verschijnen van de ze krant (op een briefkaart) verzonden te worden aan de redactie van De Faam/De Vlissinger, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. U kent ongetwijfeld de samen werking tussen uw huis-aan- huis blad en Carlier voor de speciale "Lezersreis van de maand". Deze reizen blijken zo'n succes dat er regelmatig vragen komen naar andere en ook verdere reizen. Daarom bieden wij u hierbij de primeur van deze meerdaagse reizen aan: Scandinavië! m/ÊÊ Carlier heeft in nauwe samen werking met rederij Scandina vian Seaways een korte (4 dagen) en een iets langere (7 dagen) trip naar Scandinavië ontwikkeld. U kunt daarbij een luxe ferrytocht, een rondrit per comfort-class bus en een ver blijf in prima hotels in een reis combineren. De 4-daagse weekendreis brengt u naar Amsterdam voor inscheping op de "Prince of Scandinavia", een luxe ferry schip. Na een comfortabele vaartocht en een goede nacht rust nadert u Zweden, waar we allereerst Goteborg - groot ste havenstad van Zweden- be zoeken. De volgende dag bezoeken we schilderachtige schiereilanden en pittoreske vissersplaatsjes, waarna we in Goteborg inschepen voor de terugreis. Aan boord het tradi tionele Smorgasbord, een uit gebreid koud- en warm buffet. Aan het eind van de volgende dag stapt u af te Amsterdam en wordt met de touringcar te rug naar uw opstapplaats ge bracht. De 7-daagse reis begint - na de rit naar Amsterdam - aan boord van de "Princess of Scandinavia". Ook nu volgt na aankomst in Zweden een uit gebreid bezoek aan Goteborg. De derde dag rijden we via een prachtige tocht door natuurge bieden naar de Noorse hoofd stad Oslo, waar we twee nachten zullen verblijven. We bezoeken uitzichtpunten in de omgeving, een openluchtmu seum en het scheepvaartmu seum met de beroemde schepen van Thor Heyerdal.De vijfde dag varen we naar de Deense hoofstad Kopenhagen, waar we ondermeer een uitge breide stadrondrit maken. Via de Duitse Autobahnen rijden we terug naar onze opstap plaatsen. Zowel de 4- als de 7-daagse reis kennen veel ex tra's die bij de prijs inbegrepen zijn. Die prijs is laag: Vanaf f 480,— p.p. voor de 4-daagse en vanaf f 1060,— p.p. voor de 7-daagse. De reisdata zijn als- volgt: 4-daagse: Vertrek 9 mei; 7-daagse: Vertrek 20 mei (niet rokers) en 3 juni. Het complete reisprogramma inclusief alle extra's vindt U in de speciale folder, die uitslui tend verkrijgbaar is bij de reis- buro's van Carlier. Verdere inlichtingen en boekingen uit sluitend bij: Reisburo Carlier Middelburg: Gravenstraat 4, 4331 KP Middelburg. Telefoon 01180-39829. Reisburo Carlier Goes: Opril Grote Markt 2, 4461 AK Goes telefoon 01100-20280/30991. De reis- buro's zijn geopend van maan dag t/m vrijdag van 09.30-17.30, op zaterdag van 10.00-18.00 en op de koop avond van 19.00-21.00 uur. In verband met het unieke karakter van deze reis kan alleen worden ge boekt indien u dit stukje bij boeking meeneemt naar het reisburo. Overigens kan nog steeds geboekt worden voor de prachtige Oranjerit zoals vorige week werd beschreven in de reis van de maand in deze krant. Etos houdt een paaskleur- wedstrijd voor kinderen t/m 12 jaar; de kleurplaten zijn in alle Etos Beauty Case drogisterijen verkrijgbaar. De kleurplaten kunnen worden t/m 25 april worden ingeleverd; een deskundige jury beoordeelt de inzendingen. Sinds kort is in Hotel Zuiderduin in Westkapelle een praktijk voor acupunctuur-massage gevestigd door fysiotherapeut A.J.M. van Heeswijk uit Waalwijk. Voor een behandeling in de prak tijk kunnen voorlopig uitsluitend afspraken op zaterdag worden gemaakt via het telefoonnummer 01186-1810. Acupunctuur- massage is een massagevorm op basis van de Chinese acupunc- tuurleer en wil oplossingen bieden bij ziekten en aandoeningen die hun oorsprong vinden in functiestoornissen. De methode berust op het opheffen van stoornissen in de energie kringloop in het lichaam. Met name in Duitsland wordt de methode veel toegepast ter be vordering van het algehele wel bevinden en ter verbetering van prestaties en is er zonder medi sche indicatie toegestaan. Van 11 t/m 15 april houdt de Ne derlandse Vereniging voor Psycho-analyse, in samenwer king met het Congresburo Zee land, in Middelburg een internationaal congres voor psycho-analytici uit Midden- Europa. Een dergelijk congres wordt om de twee jaar gehouden in één van de vier deelnemende landen: Duitsland. Oostenrijk, Zwitser land en Nederland. De deelne mers aan het congres worden maandag 13 april om 17 uur in de Burgerzaal van het stadhuis door het gemeentebestuur van Mid delburg ontvangen.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 9