Organiserende stichting wil ruimte in Kloveniersdoelen Peaule Ontdek Nu Uw Tweede Ik. stofzuiger zakken 3 halen 2 betalen MOOISTE HAMMAN FOTO'S Feest Vlissingen rond ontzet van Spanjaarden MET DE VLISSINGER NAAR SCANDINAVIË Pearle Is Kijkplezier. DE RUITER mamm KoBT aan het VERSCHOORE HOFPOP VOOR DE LAATSTE KEER OP HOF VAN TANGE De Stichting Nieuwe Muziek moet maar een beetje opschuiven en ruimte geven aan ande re organisaties die zich met muziek bezighou den. Dat is het oordeel van de Stichting Jeugd- en Popgebeuren Zeeland. Volgens die Middelburgse organisatie kan er dan meer gebeuren in en rond de Kloveniersdoelen, waar Nieuwe Muziek nu zo'n beetje het al leenrecht heeft. Bijeenkomsten Conciliair Beraad Zeeland PZC WEEKBLADEN Als schot voor de boeg vraagt Jeugd- en Popge beuren nu aan het Mid delburgse college van b en w om volgend jaar 't Hofpop in de tuin van Kloveniersdoelen te kun nen houden. Dit jaar - zo weet Kees Petiet van de organiserende stichting - valt het doek voor het popfestival dat jaarlijks op het Hof van Tange twee dagen een plaats heeft. „Het is een prach tige plaats voor een pop festival. Er zijn wat keien door een kunstenaar neergelegd, maar dat is geen beletsel". 01184-17772 Vlissingen, Lange Zelke 20 TEKEN- EN SCHILDERSMATERIALEN VERF EN PASTELS Jchminckc Art-shop PROGRAMMA HOFPOP 1992 VERVROEGDE AFSLUITING ÏA I? Onderzoek naar verkeersoverlast Postcode Loterij schenkt f 20.000,- aan nestkastenproject in Zeeland weekbladen 1 In verband met Pasen zal voor de editie van 22/4 de volgende sluitingstijd gelden: UITERSTE INLEVERTIJD VOOR ADVERTENTIES EN REDACTIE: VRIJDAG 12.00 UUR Internationaal op Ventweg Stromingen Muziekcentrum Hofpop 1992 (Met Een Gratis Tweede Bril.) DE t.o- Blok*®' H BIL ID 900 <B 3 (L HJJ D IS) 22e JAARGANG NUMMER 15 8 APRIL 1992 Het Conciliair Beraad Zeeland be legt dit voorjaar twee bijeen komsten waarin de problematiek van economische groei en milieu, bezien vanuit de begrippen ge rechtigheid en heelheid van de schepping, centraal zal staan. De bijeenkomsten worden ge houden op woensdag 8 april en donderdag 14 mei in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Op woensdag 8 april spreekt drs. F.J. Dietz, milieu- econoom aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, over 'Economische groei: oor zaak of oplossing van onze mi lieuproblemen?'; Donderdag 14 mei zal prof.dr. B, Goudzwaard, hoogleraar in de economie en de cultuurfilosofie aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam, het the ma 'Gerechtigheid' behandelen. Oplage: 24.100. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Faam. Totale oplage 48.035. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen. Advertentieverkoop: G.J.A. van den Eeden Tel. 01184 72283 Redactie: Ad Hanneman, 01180-81171 en Marien Kaat, 01180-81170. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vri|dag PZC, Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 KA Vlissingen, tel. 01184-84000 (Boekhandel Bikker vrijdag 16.00 De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 168.170. Albatros. Het 6-april-comité van de Stich ting Vesting Vlissingen heeft voor de jaarlijkse viering van de bevrijding van de Spaanse bezet ting in 1572 een groots feestpro gramma samengesteld; het feest zal in overleg met de Vlissingse middenstand op zaterdag 11 april van 13 tot 17 uur worden gevierd. Herauten geven zatermid- dag, lopend door het centrum van Vlissingen, aan welke ac tiviteiten op welke locatie plaatsvinden. Een nieuw onderdeel van de festiviteiten wordt gevormd door de Breugheliaanse Kinderspelen, die tussen 14 en 16 uur worden gehouden op het De Ruyterplein en de kop van de Koopmansha ven. In twee leeftijdsgroepen kunnen kinderen aan deze spe len, waaraan geen wedstrijdele ment is verbonden, deelnemen. De opening vindt om 13 uur plaats op het De Ruyterplein mmv Inter Scaldis Pipes and Drums; directeur J. Jacobs van de VVV-i Vlissingen zal daar het startsein geven voor een folklo ristische markt. Tussen 13 en 16.30 uur zullen kanonniers van de schietsportvereniging De Fles in kostuum schoten lossen vanaf het Gasthuisbolwerk, bij de Ge vangentoren, bij de Leugenaar en vanaf het Rondeel. Het programma omvat voorts het wagenspel 'De Spaanse vlieg uit de fles', dat drie maal op het De Ruyterplein wordt opgevoerd door het Middelburgs Theater. De Stichting Behoud Hoogaars verzorgt met twee hoogaarsen vaartochten om de 45 minuten vanaf de Loodsensteiger. Drie herauten zullen de gehele middag de aanvangstijden en locaties van de activiteiten aankondigen. Voor onze 'reis van de maand' hebben we deze week een kan jer: een trip naar Scandinavië voor nog geen f 500,-. Het is een primeur uit de afdeling meerdaagse reizen van Carlier met wie De Vlissinger elke keer samenwerkt. Er is een aantal ver trekdata voor deze reis per bus en boot, ook voor niet-rokers. In de aanbieding deze keer zitten zowel vier- als zevendaagse reizen. 0NDERDELENSH0P Vlissingen Walstraat 156 Wie nu 'n bril bij Pearle koopt, krijgt er een complete bril gratis bij. Maar wel graag even deze adverten tie meenemen. OPTICIENS Deze aanbieding is geldig bij alle Pearle- en Pearle Express-winkels in Nederland. Daar vindt u ook de exacte voorwaarden. Grote kollektie Nieuw in ons assortiment: diverse soorten van het merk Paul Krugerstraat 61 VLISSINGEN Tel.: 01184-12733 Donderdag 30 april: 14.00-22.00 uur: Surrender, Dave Sidley (Schotland) Emmerroyt Blues Canned Heat (USA). Vrijdag 1 mei: 16.00 22.00 uur: Matipa Powerplay Albatross (Ireland). Zaterdag 2 mei: 14.00-22.00 uur Mother Vandenberg and the Fabulous Four Ligeia B-Sharp A no I De Gigantjes In Axel wordt op 10, 11 en 12 april het Zeeuws Eenakterfestival gehouden. Met vier amateur toneelgezelschappen is Walcheren goed vertegenwoordigd. Voor de tweede keer vindt in Zeeland het Festival Cultureel Gekleurd plaats. In zes Zeeuwse gemeenten worden in april zo'n vijftigtal activiteiten georganiseerd. In de Vlissingse bioscoop Alhambra gaat het komende weekeinde de tekenfilm Sneeuwwitje in première. Met een leuke wedstrijd zijn vrijkaartjes te winnen. k de eigen nummers horen waarbij stevige rock de basis is. Zaterdag zijn De Gigantjes aan wezig. Het is een band die zich zowel nationaal als internationaal in de kijker heeft gespeeld. En in ternationaal is er zoveel werk voor deze oerhollandse groep, dat haar optredens in Nederland op één hand zijn te tellen. On langs werd een nieuwe plaat op de markt gebracht. Als opmaat tot de gigantenact komt Mother Vandenberg and the fabulous Four op het podium, waarna Ligeia en B-Sharp hun ei gen deunen laten horen A NO 1 treedt op voor De Gigantjes. Het is een band die de titel De Zeeuwse Belofte vorig najaar ver overde. Melo hardrock is de stijl die hun muziek het meest bena dert. Het festival begint 's zater dags om 14 uur en is tegen 22 uur afgelopen. den gemaakt en opgehangen. De kasten zullen jaarlijks worden ge controleerd en schoongemaakt. De Stichting Landelijk Overleg Natuur- en Landschapsbeheer is de overkoepelende organisatie voor elf provinciale stichtingen en vier landelijke organisaties. Zij houdt zich bezig met het behoud en de ontwikkeling van het land schap waarin leefruimte is voor een grote verscheidenheid aan planten en dieren en waarin men sen met plezier kunnen wonen, werken en recreëren. De stichtin gen doen dat door het stimule ren, coördineren en uitvoeren van beheer en aanleg van kleine landschaps-elementen. De tuin van de Kloveniersdoelen waar volgens de Stichting Jeugd- en popgebeuren Zeeland prachtige popfestivals gehouden kunnen worden. F0T0 a ND A VAN RIET De provincie Zeeland en de ge meente Middelburg houden don derdag 16 april om 19.30 uur gezamenlijk een informatie-avond over eventueel te nemen ver keersmaatregelen op de Vent weg, die deel uitmaakt van de Nieuwe Vlissingseweg. De bijeenkomst wordt gehouden in het Delta College aan de Mer- wedestraat 1 in Middelburg naar aanleiding van het feit dat de be woners van de Nieuwe Vlissing seweg al geruime tijd overlast ondervinden van onder andere het snelheidsgedrag van het auto- en bromfietsverkeer. Daar naar wordt nu een onderzoek in gesteld en de te houden informatie-avond vormt er een onderdeel van. De Gigantjes. Toppers voor het festival op het Hof van Tange zijn Canned Heat (donderdag), Albatros (vrijdag) en De Gigantjes (zaterdag). Het programma is aangevuld met plaatselijke toppers zoals B Sharp, Emmerroyt Blues, Matipa en A NR 1. Een Nederlandse for matie die tot de verbeelding spreekt en in Middelburg nadruk kelijk aanwezig is Powerplay. Wie de topacts de revu laat pas- De Nationale Postcode Loterij heeft besloten de Stichting Lan delijk Overleg Natuur- en Land schapsbeheer te steunen met een financiële bijdrage van 20.000 gulden voor het nest kastenproject uilen en roofvogels in de provincie Zeeland. In de gehele provincie Zeeland is dringend behoefte aan nest kasten voor kerkuilen, steenuilen en torenvalken. Met de bijdrage van de Nationale Postcode Loterij kan het nestkastenproject wor den uitgevoerd. Het project om vat de inventarisatie van plekken die het meest geschikt zijn om de nestkasten te plaatsen. Vervol gens zullen'honderd kasten wor- Volgens Petiet is het Kloveniersdoelen-complex een uiterst fraaie plaats om meer te doen dan alleen een festival Nieuwe Muziek te organiseren „met af en toe een concertje. Het moet een muziekcentrum wor den waar allerlei groepen terecht kunnen". Hij spreekt uiteraard al leen voor zijn stichting die zich met popmuziek bezighoudt. „Veel plaatsen zijn taboe voor popconcerten. Neem bijvoor beeld het Zeeuwse Popfestival dat Midgard elk jaar organiseert. Die mensen zijn aangwezen op de Stadssschouwburg. Maar jon geren gaan daar niet zo makkelijk naar toe. De drempel is te hoog. Wij zouden bijvoorbeeld ook een bluesfestival willen organiseren in Middelburg, maar we misten een passende lokatie. In de tuin van de Klveniersdoelen kan dat". Niet alleen de lokatie zelf, ook al les er omheen heeft voordelen, meent Petiet. „Er is een parkeer plaats in de buurt - ironisch ge noeg het Hof van Tange - en er hebben niet zoveel mensen last van de herrie. Verder is er maar één entree. Daar kun je een kassa zetten". seren ziet dat er allerlei stromin gen vertegenwoordigd zijn. Donderdag (koninginnedag) laat Canned Heat (USA) horen en zien dat een oude rot in het vak niet afgestompt hoeft te zijn. De formatie maakte furore in de ja ren zestig en viel vooral op tij dens Woodstock. Ook hebben ze in Kralingen ooit de sterren van de hemel gespeeld. Voordat Can- nad Heat tegen donker op het podium komt spelen Dave Sidley (Schotland), Surrender en Em merroyt Blues. De eerste tonen klinken donderdag om 14 uur en tegen 22 uur is het afgelopen. Voorlopig is de Stichting Jeugd- en Popgebeuren Zeeland vooral bezig met 't Hofpop 1992 van 30 april tot en met 2 mei. Voor de eerste keer moet een toegangs kaartje worden gekocht voor dat festival „We hebben dit jaar voor meer kwaliteit gekozen in navol ging van het Vrijbuiters Festival in Goes. Dat kost geld. En met een kleine bijdrage van het pu bliek hebben we elke avond een topper. In Goes werkte dat ook", zegt Petiet. Jan van der Meij van Powerplay. Albatros (vrijdag) heeft voorna melijk blues en rock in de ransel. Het is een Ierse band die in Duits land zetelt. Ze maken momenteel een tournee door Nederland. Daarin willen de bandleden veel van hun eigen werk laten horen. De Molukse band Matipa en Po werplay moeten het publiek vrij dag vanaf 16 uur opwarmen. Over Powerplay is nog te melden dat deze formatie wordt aange voerd door Jan van der Meij die daarvoor vier jaar bij Vitesse so leerde. De Middelburgers Matipa laten zowel covers als verrassen-

de Vlissinger | 1992 | | pagina 1