HkSlffi Scholing in WW Het depri-denken liBBiHl Lezingen Politiek Door drs. Thomas Klabbers Buurt/wijk Beurs PSYCHOCONSULT GROOT VERDRIET (3) Woensdag 8 april 1992 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Schoolvoetbal - Woensdag 22 april wordt het toernooi Schoolvoetbal Dorpen op Walcheren gehouden in West- kapelle. Het toernooi begint om 9 uur. Dart - In De Happy Buccaneer in Vlissingen wordt donderdag 9 april om 20 uur een Open 501 Dart Toernooi gespeeld. Wandelen - De wsv De Vrolijke Tippelaars te Vlissingen houdt zaterdag 11 april haar Voor- -jaarstocht. De start is tussen 9 en 10 uur vanaf het clubhuis van Zeeland Sport aan het Baskens- burgplein in Vlissingen. Sportdag - In sporthal De Kruit- molen in Middelburg wordt woensdag 15 april een sport kennismakingsdag gehouden van 9-14 uur voor 135 leerlingen uit het MLK- en VSO-onderwijs. Sportberaad - De voorjaarsver gadering van het sportberaad van de Zeeuwse Sportraad wordt dinsdag 28 april gehouden in het IMationaal Centrum Sportvorming vjHet Zilveren Schor' in Arne muiden. Rommelmarkt - Blue Spirit Drum Bugle corps houdt 11 april een overdekte rommelmarkt vanaf 8 uur op het parkeerterrein bij de molen Ons Genoegen aan de J.H. Huysenstraat in Middelburg-zuid. Kinderrommelmarkt - De ou derraad van de obs De Zuidburch houdt zaterdag 11 april een kin derrommelmarkt van 10-12 uur in het schoolgebouw aan de Sa muel Rademacherstraat in Mid delburg. Fancy fair - De Triangelschool in de Vlissingse wijk Paauwenburg houdt zaterdag 11 april van 10-15 uur een rommelmarkt c.q. fancy fair. Speelgoed - De peuterspeelzaal 't Wegkruupertje in de Middel burgse wijk Nieuw-Middelburg houdt zaterdag 11 april van 10-11 uur een kleding- en speelgoed beurs in het gebouwtje van de speelzaal aan de Prinses Ire- nestraat. Bugle Corps - Zaterdag 11 april houdt Blue Spirit Drum Bugle Corps vanaf 8 uur een overdekte rommelmarkt bij molen Ons Ge- Contactgroep - In Zeeland is een ouderscontactgroep van ho- mosexuele kinderen opgericht. Voor telefonisch contact en per- -soonlijke gesprekken kan men tussen 19 en 21 uur bellen: "Ö1192-2390, 01184-70346 of '01106-3112. Alleenstaanden - De al- leenstaandengroep Samen Uit houdt zondag 12 april om 14 uur een bijeenkomst in verenigings gebouw Het Pand aan de Kerksteeg 5 in Middelburg om een nieuw programma samen te stellen. Inlichtingen 01180-14393. Deelnemersoverleg - Het Acti viteiten Centrum Middelburg houdt donderdag 9 april om 13.30 uur een zgn. deelnemers overleg in het Ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 51 in Middelburg. Aidsvoorlichting - Het Aidsplat- form Zeeland zoekt vrijwilligers, die willen meewerken aan het ge ven van aidsvoorlichting in het kader van het Baanprojekt. Inlich tingen 01180-34085. Pensioenbelangen - De afde ling Walcheren van de Nederland se Bond voor Pensioenbelangen houdt dinsdag 14 april om 14 uur een ledenvergadering in gebouw De Schakel in Middelburg. Rozenkruisers - Het Rozenkrui sers Genootschap houdt maan dag 13 april om 20 uur een lezing in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg over het on derwerp 'Is de ziel onsterfelijk?'. Chinese geneeskunde - In het Osho Meditatie Centrum in Drie wegen houdt de acupuncturist Hans Visser vrijdag 10 april om 20 uur een lezing over de tradtio- nele Chinese Geneeskunde. Slechthorenden - De afdeling Zeeland van de Ned. Ver. Voor slechthorenden houdt dinsdag 14 april om 14.30 uur een bijeen komst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. L.H.A. Frenks uit Vlissingen houdt een lezing over keramiek. Toneel - Op 10, 11 en 12 april wordt in Axel, in De Halle, het jaarlijke Zeeuwse Eenakterfesti val voor amateurtoneel gehou den. Zie elders in deze krant. "t Beest - Zaterdag 11 april spe len in podium 't Beest in Goes twee bands: de vijfmansformatie Deinum uit Friesland in het voor programma, gevolgd door de Amerikaanse band TAR. De aan vang staat gepland op 22 uur. De Friese formatie Deinum. Paasbingo - Het Activiteiten Centrum Middelburg en de ANIB houden zaterdag 11 april vanaf 13.30 uur een ontspanningsmid dag met een Paasbingo in het Ontmoetingscentrum Dauwen daele in Middelburg. Zangcultuur - Maandag 13 april om 20 uur wordt op initiatief van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen een lezing gehouden in Huis 's- Hertogenbosch in Middelburg. Louis Peter Grijp spreekt over de zangcultuur van Zeeland. Raadsvergadering - De ge meenteraad van Middelburg houdt maandag 13 april een openbare raadsvergadering in het stadhuis; de vergadering begint om 14 uur. Debat - De afdeling Vlissingen van Groen Links houdt maandag 13 april om 19.30 uur een open bare debat-avond over het onder werp 'Milieuheffingen, Ja of Nee?' in de Glaszaal van het Scheldekwartier aan de Van Dis- hoekweg 536. CDA Valkenisse - De afdeling Valkenisse van het CDA houdt donderdag .9 april om 19.30 uur ism de regio Walcheren in het Dorpscentrum in Biggekerke een bijeenkomst over het onderwerp 'Bestuurlijke reorganisatie; Ka merlid F.J. v.d. Heijden houdt daarover een inleiding. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg 01184-86400 01180-84000 Voor wie in de WW zit is het soms moeilijk om in zijn of haar eigen vak opnieuw aan het werk te komen. Scholing in een andere richting zou wel eens een oplos sing kunnen zijn. Maar.... Een be langrijke voorwaarde om WW te krijgen is: Beschikbaar zijn voor werk. Een cursus in de avond uren is natuurlijk geen probleem. Maar als de scholing veel van uw tijd in beslag neemt, kan het uw WW beïnvloeden. Gelukkig kent de Werkloosheids- Wet uitzonderingen. Onder be paalde voorwaarden mag U hele dagen naar school, zonder dat U uw WW verliest. De belangrijkste is: De opleiding moet gericht zijn op een vak waarin werk te krij gen is. Bij het Arbeidsbureau kunnen ze U hier meer over ver tellen. Er zijn nog meer voorwaar den: Het geldt niet voor een opleiding binnen een bedrijf; De opleiding mag maximaal 1 jaar duren; En het is niet de bedoeling dat U bij eventuele stages feitelijk werk aan het uitvoeren bent. Ver der wordt er naar uw individuele situatie gekeken. Bent U al lang werkloos? Is er, zonder extra scholing, misschien anéer pas send werk voorhanden? Heeft U, als U onder de 27 bent, geen recht op Studiefinanciering? Zit U in de WW en bent U van plan uzelf om te scholen? Neem dan altijd eerst contact op met het Arbeidsbureau en uw bedrijfsver eniging (b.v. het GAK, de DETAM of de BVG). Succes. Verkeersregels - Donderdag 9 april wordt in gebouw Westka- pelle Herrijst in Westkapelle om 14 uur een -voorlichtingsbijeen: komst voor ouderen gehouden over de nieuwe verkeersregels. Klucht - De toneelvereniging 't Zand brengt donderdag 16 april om 19.30 uur ism de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen de klucht 'Pas op voor de buren' op de planken in Bachten Reede in Vlissingen. Cara - De afdeling Walcheren van het Nederlands Astma Fonds houdt dinsdag 14 april om 20 uur een rookvrije voorlichtingsavond in het dorpshuis Ons Huis in Me- liskerke. Er wordt een inleiding gehouden over voedselallergie bij en gezonde voeding voor kinderen. Borstvoeding - La Leche League houdt woensdag 15 april een voorlichtingsavond over borst voeding van 20-22 uur op het adres Laan van Wervenhove 3 in Serooskerke. Inlichtingen 01189-1691 of 01180-16812. Miniatuurauto's - Zaterdag 11 april wordt in Ons Dorpshuis in Kruiningen vanaf 9.30 uur een ruilbeurs van miniatuurauto's ge- houden. Dames-zomerkleding - De Unie Van Vrijwilligers (UW) houdt dinsdag 14 april van 13.30-15 uur een dames- zomerkledingbeurs in het pand Herengracht 52 in Middelburg. Schoonenburg-Oost - Het huurderscomité Schoonenburg- Oost in Oost-Souburg houdt don derdag 9 april om 20 uur een openbare vergadering in wijkcen trum De Schuur in Oost- Souburg. Ondersteuningspunt - Donder dag 9 april verricht de Middel burgse wethouder S. Smitskamp om 11 uur de officiële opening van het Wijkondersteuningspunt voor de wijk Stromenwijk/'t Zand in de Ontmoetingskerk aan het Roompotpad in Middelburg. Depressieve mensen voelen zich vaak het slachtoffer van hun negatieve gevoelens. Ze zijn zich minder bewust van de negatieve denkwijze, die aan deze depressieve stemmingen ten grondslag ligt. Gewoonlijk zijn zij uiterst pessimistisch over zichzelf, de wereld en de toekomst. Door zich over te geven aan "depri-denken", houden ze ongewild hun de pressieve stemming in stand. Volgens de Amerikaanse depressie-specialist Aëron T. Beek wordt het depri-denken gekenmerkt door de volgende thema's- Drs. Henk C.M. Hermans Negatieve mening over het zelf: Depressieve mensen maken vaak een vergelijking tussen zichzelf en andere mensen. In hun ogen lijken anderen aan trekkelijker, succesvoller en in telligenter. "Ik ben een veel slechtere leerling". "Ik heb als ouder gefaald". "Ik heb totaal geen gevoel voor humor". De pressieve mensen zijn vaak ge obsedeerd met deze gedachten over henzelf. Ze ke ren steeds terug naar voorval len in het verleden waarop mensen hen afwezen. Ze be schouwen zichzelf als waarde loos en denken dat vrienden en kennissen hen liever kwijt dan rijk zijn. Zelfkritiek en zelfverwijt: De depressieve persoon voelt zich depressief omdat hij steeds bezig is met zijn tekort komingen. Hij verwijt zichzelf dat hij een bepaalde taak niet zo goed doet als hij zou willen. Dat hij verkeerde dingen zegt of anderen ongeluk brengt. Als de dingen verkeerd lopen gaat de depressieve persoon ervan uit dat dit zijn eigen fout is. Zelfs aangename voorvallen leiden tot nare gevoelens wan neer hij denkt "Ik verdien dit niet. Ik ben waardeloos". De zelfkritiek is vaak het resultaat van de hoge eisen die hij aan zichzelf stelt. Hij eist, dat hij een volmaakte huisvader, of dat ze- een feilloze vriend of werknemer is. Hij werkt zich zelf de put in, door te denken: "Ik moet steeds goed functioneren". Negatieve interpretatie van gebeurtenissen: Alledaagse voorvallen kunnen aanleiding zijn voor negatieve interpretaties. Depressieve mensen overdrijven vaak de ernst van bepaalde voorvallen. Wanneer een karwei moeizaam verloopt, denken ze "Alles is ook even moeilijk voor me". Een kleine tegenslag wordt als ramp ervaren. Kritiek van ande ren zien ze als complete afwij zing. Maar zelfs al handelen deze aardig, dan nog kunnen ze denken dat andere mensen een hekel aan hem hebben. Al les wordt even negatief waar genomen. Negatieve verwachtingen van de toekomst. Depressieve mensen hebben de gewoonte opgebouwd, om te denken dat ze hun nare ge voelens nooit te boven zullen komen. Ze denken dat ze eeu wig ongelukkig zullen blijven. Er kan ook sprake zijn van ne gatieve verwachtingen. Telkens wanneer ze een bepaalde taak moeten uitvoeren: "Ik zal zeker de mist ingaan". Een depres sieve vrouw had steeds wan neer ze kookte voor gasten, een visueel beeld waarin ze de maaltijd verprutste. Een man die een gezin onderhield zag steeds, dat hij ontslagen werd door zijn baas. De depressieve persoon ziet toekomstig falen en ongeluk als onvermijdelijk en kan zichzelf voorhouden dat het zinloos is om zijn leven een positieve wending te geven. "Ik bezwijk onder mijn ver antwoordelijkheden". Het werk dat hij thuis of op zijn baan verricht is nog steeds hetzelfde als vroeger. Maar toch gelooft hij dat hij echt niet in staat is, om het te doen. Of hij gaat ervan liit, dat hij zijn werk nooit afkrijgt. Nogal wat depressieve mensen nemen geen tijd voor persoonlijke za ken. Ze zijn steeds bezig met verplichtingen van buitenaf. Vaak ervaren ze daarbij licha melijke gevoelens, als adem nood, misselijkheid of hoofdpijn. Voor zover depressieve stem mingen voortkomen uit een ne gatieve denkwijze, kan een psychotherapie helpen om de ze gedachten te achterhalen en te corrigeren. Psychotherapiën die ingaan op de denkwijze van depressieve patiënten (o.a. rationeel emotieve therapie en cognitieve therapie) blijken dan ook redelijk succesvol bij de behandeling van depressieve klachten. Overigens was dit al zo'n 2000 jaar geleden be kend, getuige de uitspraak van de Romeinse filosoof Epiote- tus: "Wanneer ge iemand ziet, die bedroefd is hetzij omdat zijn zoon afwezig of gestorven is, of omdat hij zijn geld verlo ren heeft, bedenk dan wel dat deze uiterlijke dingen niet het ware kwaad vormen, en rede neer als volgt: "Wat dien man bedroeft, dat is niet het onge luk zelf, (want een ander be droeft het niet) maar dat is zijn opvatting van de zaak". Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: ds. N. de Boo. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30: ds. A. Schaap, 15 uur: ds. M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: drs. J. Bakker, 14.30 uur: drs. F.C. v. Dijke. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Middelhoek. Zo. 10.15 uur: ds. Köther- DOMBURG Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: ds. J. Pannekoek, 19 uur: mevr. J.W. Allewijn, beide in Geref kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Elke 1e, 3e en 5e zaterdag 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. onbe kend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10.30 uur: Ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans-Moolenaar en 19 uur: ds. C. de Boon/ds. B. Ridder (openb. geloofsbelijdenis). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon en 19 uur: ds. C. de Boon/ds. B. Ridder. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten: Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. H.F. Meyer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, (S.o.W.-dienst in Herv. kerk), 19 uur: ds. IJkel. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands (S.o.W.-dienst). Ma. 13, di. 14 en wo. 15 april 19.30 uur: ds. fe. de Haan en ds. E.V.E. Wijnands. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. J. Bakker. Her vormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: ds. M.G. Ezinga. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gast- huiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: ds. O. Else- man, 14.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, dienst voor en met verstandelijk gehandicapten. Hofplein- kerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. C. Brakema, 14.30 uur: dhr. P.A. Trimpe. De Hoeksteen, Roo- zenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: ds. B.J.W. Schel haas en ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. geen dienst, zie Koorkerk. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: ds. J. Dubbink. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, Zo. zie Getuigeniskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: ds. O. Else- man. Thomaskapel, Zo. zie de Hoeksteen. Oost- kerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: ds. M. de Boer. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. (Oostkerk) 11 uur: ds. G. Schaap, 18.30 uur: ds. L. Wullschleger. Swerf-rust, Zo. 10 uur: ds. G.J. v.d. Linde. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie en 11 uur: ds. A.F. Steens. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. onbekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: pater Scheffers. Nederlands Gereformeerde Kerk, Zo. 9.30 en 17 uur: ds. W.M. v.d. Vegt. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J. Dub bink, gez. dienst in Koorkerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: past. L. Tonneau Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: ds. C. van der Zanden. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Oostende. Zo. 9.30 uur: ds. H. van OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. J. Bouwer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Oostende. Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. van SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. J.H.J. Hofman, 19 uur: kand. mevr. M. Develing. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: kand. mw. M. De veling. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. OOST-SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. B. Ridder, knd. groep 1-3 en 4-8. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: ds. R.E.R. van Buiren en ds. Rudiger, 19 uur: ds. R.E.R. van Buiren m.m.v. jongeren. De Ark, Zo. kinderkerk 4-5 jaar. Bejaardentehuis "De zoute Viever", Dongestraat 1, Zo. 19 uur: kapt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 8, Zo. 10 uur: mevr. C. de Boon. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e za. v.d. maand 9 uur, Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 VEERE Gereformeerde kerk. Zo. onbekend. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion en 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel- Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, vr. 19.30 uur en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelij ke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. onbekend. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: mevr. I. Bal-v. Trigt. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: ds. H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: ds. G. Kalksma. Petruskerk, P.Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: ds. J.D. de Boer, 19 uur: ds. H. Makkinga. Jo- hanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: ds. J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Go- gelweg 57, Zo. 9.30 uur: mw. ds. C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: ds. J. Wessel. Streekziekenhuis Walcheren, Zo. 10 uur: mw. C. de Boon. Ter Reede, Zo. 19 uur: dhr. C.M. Uijl. "Ophir", Badhuisstraat 86, Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur. ds. A.F. Steens, 10.30 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kapt. C. Bijl, 19 uur: mevr. kapt. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekzieken huis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: mevr. C. de Boon. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koude kerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Streekziekenhuis, Koudekerkseweg 88, Zo. 11.15 uur, Der Boede, elke 3e, 4e en 5e za. 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10. uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Ge nootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, wo. 20 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. Bouwer WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. de Bruyn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Rooms-Katholieke kerk. Bosweg. Za. 19 uur, Zo. 10 uur. Do. 9 t/m wo. 15 april Huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24.00 uur: R.R. Lank- horst, Seisweg 29, tel. 39933. zondag tot 24.00 uur: A. van Heusen, Bellinkplein 3, tel. 39933. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24.00 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag tot 24.00 uur:A van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: Zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O- Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: C. Wattel, Amstelstraat 55, O-Soubrug, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Za. en zo.: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrij dagavond 18 tot zondagavond 24 uur: PK. Noor- la nder, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oost- en Midden-Walcheren: gehele weekend: A. Stuttenheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.J. Arratoon, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. Apotheken Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvol gend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend: *2*Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: gehele weekend: H. Hament, tel. 01184-79678. Middelburg: zaterdag en zondag: K. Boot, tel. 0118Q-39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) Za. en zo.: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Staver manstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. (dag en nacht). Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11.00 - 12.00 uur en 17.00 - 18.00 uur. Dierenarts kleine huisdieren: R. Roskam, Kelder- weg 1, Meliskerke, tel. 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren. K. Noordstraat 61, Mid delburg, tel. 01180-37077. Spreekuur: Za. van 10 tot 11 uur, verder gehele weekend bereikbaar. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend tel. 01180-28288. Algemeen krisis opvangcentrum "Court Ox- hooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding be reikbaar zowel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Anti Discriminatie Buro Zeeland. Brouwe naarstraat 4, 4382 LK Vlissingen, tel. 01184 86427. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, tel. 01180-28800. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Middelburg, Molstraat 13, iedere werkdag bereik baar van 9.30 tot 11.30 uur, tel. 01180-12004. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp te Vlissingen, Vredehoflaan 42, ma. t/m vr. van 9.00 tot 11.00 uur, tel. 01184-10795. Christelijke Kindertelefoon, ma., wo. en vr. van 16 tot 20 uur, tel. 01102 44286. Christelijke Telefonische Hulpdienst voor Zeeland. Dagelijks van 10 tot 24 uur, weekends van 20 tot 24 uur, tel. 01180-36251. GGD Zeeland (Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland): Middelburg, Koepoortstraat 6; Vlissingen, Rozengracht 6; Infectieziekten- bestrijding: tel. 01180-34085; Geslachtziekten- bestrijding: Koepoortstraat 6, iedere werkdag van 9 tot 10 uur. tel. 01180-34085; Informatielijn: tel. 01180-35616; Aids-lnfolijn: tel. 01180 38384; Tu berculosebestrijding, afspraak maken via: tel. 01184-18395. Huurdersvereniging Middelburg (HVM), voor be langenbehartiging van huurders en woningzoe kenden. Spreekuur elke donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, p.a. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84252, alleen tijdens spreekuur. Kin der en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereik baar van 14.00 tot 20.00 uur, ook in het weekend en de vakantie, tel. 01180-38080. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. 01180-12000. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Patiëntenplatform Zeeland: Magnolia 26, kamer 1.13/1.14, Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes, tel. 01100-49389. Centraal adres voor vragen en klachten op het gebied van de gezondheidszorg en informatie over alle patiëntenorganisaties, on dersteuning patiëntenorganisaties, belangenbe hartiging patiënten/consumenten in de gezondheidszorg. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. Domburgseweg 49, 4357 NG Dom burg. tel. 01188-3404. Centraal adres voor inlich tingen over nieuwe aansluitingen. Kantooruren: di. wo. do. en vr. van 9 tot 10.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Stichting La Leche League. Voor hulp en informa tie bij borstvoeding, tel. 01184-68419 01189-1691. Stichting Homecare Zeeland. Kraamzorg voor ge heel Zeeland, dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-32924, wanneer u op de telefoonbeant- woorder enkel uw tel.nr. inspreekt roept u auto matisch de verantwoordelijke per semafoon op. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Wal cheren; Gezinsverzorging Algemeen Maat schappelijk Werk, Middelburg e.o. bereikbaar van 8.30 tot 17 uur, tel. 01180-84000, Vlissingen e.o. bereikbaar an 8.30 tot 17 uur, tel. 01184-86400; Spreekuren AMW, Arnemuiden ma. van 9.30 tot 10.30 uur tel 01182-1553, Serooskerke iedere 1e, 3e, 4e do. van 9 tot 10 uur tel. 01189-2667; Bureau Sociaal Raadslieden Walcheren. Spreek uur Middelburg, Breestraat 15, ma. en wo. van 14 tot 16 uur en di. en do. van 9 tot 12 uur, ook tele fonisch 01180-84000, spreekuur Vlissingen, Brouwenaarstraat 4, ma., di., do. en vr. van 9 tot 12.30 uur, di. van 13.30 tot 15.30 uur, ook telefo nisch 01184-86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. Hulp en bege leiding voor slachtoffers van misdrijven en ver keersongevallen, tel. 01180-36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar, tel. 01180-15551. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362. Telehulp (Alarmeringssysteem voor ouderen en gehandicapten in Vlissingen), uitgevoerd door Stichting Huisvesting en Verzorging voor Oude ren Vlissingen en Kruisvereniging Walcheren. In formatie en inlichtingen over aansluiting bij: Stichting H.V.O.V., Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820 op ma t/m vr van 8.30 tot 17 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184 67224 en 01184-68279. Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland. Klachten bemiddeling gezondheidszorg, Telefonische spreekuur: ma. van 11.30 tot 12.30 uur, tel. 01100-13930, Sociaal centrum Goes, Frans den Hollanderlaan 25, 4461 HL Goes, binnenloop spreekuren op: di., wo. en do. middag van 14.00 tot 16.00 uur, Ostendestraat I, Goes. VBOK (Vereniging ter bescherming van het onge boren kind). tel.nr. 01180-38132 en 01180-38169. W.A.O. Belangengroep. Spreekuur elke donder dag van 14.00 tot 16.00 uur, p.a. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Breestraat 15, Middelburg, tel. 01180-84256. De Gezondheidswijzer. Voor informatie en docu mentatie over gezondheid en ziekte. Bezoekadres ma. t/m vr. tijdens kantooruren: Magnolia 2, Goes. Telefonisch iedere werkdag bereikbaar op tel. nr. 01100-49434 49435. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Walcheren (Vlissingen, West- en Oost-Souburg, Ritthem, Platteland van Walche ren): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Hartezorg voor- en nazorg bij hartziekten Midden- Zeeland. Secr. Noordweg 317, Middelburg, tel. 01180-12502.

de Vlissinger | 1992 | | pagina 15